Veiligheidsraad stelt debat over Congo uit CcLStro „Trek troepen terug - ook uit Katanga" zaken 0p Haagse salon: te koop voor 1 miljoen van leidende functies voor Papoea's POLITIEKE VERWARRING NEEMT ELKE DAG TOE VERDACHTE DOOD IN VENLO VREEDZAME SENSATIES BIJ OPENING Wilde staking in haven van Amsterdam AANRANDER: JE VADER HAD EEN ONGELUK 800 verslaggevers verwacht bij proces-Eichmann TWEE JONGENS VERDRONKEN IN DE LEK De BiltBuien PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Maandag 8 augustus 1960 Italiaanse week in Utrecht Hulp van buren Bitter EERSTE PARTIJ IN Nw. GUINEA Kloeke taal UIT ANGST VOOR DIEFSTAL GELD VERGETEN LAATSTE NIEUWS Spoedbij eenkomst na rood veto Hoofdkantoor: Goe»L. Vorstsfraat 90. Postbuj 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 3438. Redactie: 01100-2317, bij geen gehoor Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009, bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26. Vliaalngen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24, Terneuaen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikiee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur: JACQ DE SMIT; Chefred.: G. J. BR EIK F.* Zeeuwsch Dagblad Lease nummers 18 cent Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwart» Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter* 7 eent per woord met een minimum van 1,— 16e JAARGANG No. 4624 DRUK VAN NAVO OP BELGIË naast Eigen nieuwsdienst ERENIGDE NATIES De verwarring in en rondom Congo is de afgelopen twee dagen nog verder toegenomen als gevolg van "en reeks gebeurtenissen waarvan de belangrijkste zijn: 1 De voorzitter van de Veiligheidsraad, de Fransman Bérard, heeft zon dagmiddag besloten de zitting van de Raad tot maandag uit te stellen om de Congolese delegatie gelegenheid te geven alsnog op tijd te arriveren. 2 1» Brussel is bekend gemaakt dat de Navo van België verlangt dat het lijn troepen uit alle delen van Congo dus ook uit Katanga terug trekt. O De Congolese regering van Loemoemba, gesteund door de regering van Guinee en die van Ghana, eist dat de troepen van de Verenigde Naties uit Congo worden teruggetrokken wanneer zij niet onverwijld ook Katanga binnentrekken. Guinee en Ghana hebben hun eigen legers ter beschikking van Loe- moemba gesteld voor de bezetting van het afgescheiden Katanga. De Abako, de partij van de Congolese president Kasavoeboe, heeft eon resolutie aangenomen waarin zij verklaart geen vertrouwen te hebben in de regering van premier Loemoemba. Zij verlangt een Congolese staten bond en wenst de onafhankelijkheid van de provincie Neder-Congo. De kansen op afscheiding van deze provincie en van een breuk tussen Kasa voeboe en Loemoemba zijn daardoor gestegen. Z. Volgens Max van der Sleyen, de persoonlijke adviseur en vertegenwoor diger van de Katangese premier Tsjombe, zal er een federatie tot stand komen tussen Katanga, Roeanda-Oeroendi en Tanganjika. "Vf I 1 delen van Congo Katanga niet uit- llCÜcllaali gezonderd terug te trekken. Nu het duidelijk is geworden dat België ook onder druk staat van zijn Atlantische bondgenoten om Congo integraal te ontruimen, is het waarschijnlijker ge worden dat de Belgische regering de Veiligheidsraad eigener beweging zal meedelen dat alle Belgische troepen binnen een bepaalde termijn Congo verlaten zullen hebben. Reeds zijn 7500 man teruggetrokken. Het nieuws dat de voorzitter van de Veiligheidsraad de vergadering van zondag heeft uitgesteld betekent in feite een nederlaag voor secretaris generaal Hammarskjoeld, die de spoed- bijeenkomst had uitgeschreven. Ham marskjoeld had de raad in spoedzit ting bijeengeroepen om de toestand te bespreken die was ontstaan door de weigering van het afgescheiden Ka- tanga om de troepen van de Verenigde Naties toe te laten. Niemand scheen echter met die bijeenkomst raad te weten en groot was de opluchting toen het uitstel bekend werd gemaakt. Er is nu een halve dag gewonnen waarin men er wellicht in kan slagen een vol ledig beeld te krijgen van de toestand in Congo zelf, waar de politieke ver warring hand over hand toeneemt. Vanmiddag om vijf uur Nederlandse tijd zal de raad nu bijeenkomen om de toestand te bespreken. Er wordt druk geconfereerd over een resolutie waarin België zal worden gevraagd, zijn troepen binnen een week uit alle Van een onzer verslaggevers VENLO. Op last van de officier van justitie te Roermond is een onder zoek ingesteld naar het plotselinge over lijden van de 41-jarige mejuffrouw Louise Kievits. Met een vriendin ver bleef zij geruime tijd in een hotel nabij het station te Venlo. De dames leefden nogal op grote voet en maakten gebruik van veel drank en prikkelende genots middelen. Toen donderdagavond mejuffrouw K. na thuiskomst vroeg in de avond plot seling overleed en de hotelier aangifte deed van dit overlijden, werden termen aanwezig geacht een nader onderzoek in te stellen. Dr. J. Zeldenrust ver richtte sectie op het lijk. Vergiftiging Daarbij is niets gebleken, dat op mis drijf zou duiden ofschoon het overlijden met vergiftigingsverschijnselen gepaard was gegaan. De inhoud van de maag wordt nog nader onderzocht in het ge rechtelijk laboratorium. Het lijk is in tussen vrijgegeven. De vriendin die in het gezelschap van) mejuffrouw K. vertoefde, is op grond van de zedenwetten in hechtenis geno men. Haar aanhouding staat niet in ver-, band met het overlijden van haar vrien din. Narcotica Ondanks de aanwijzing, dat de plot selinge dood waarschijnlijk het gevolg i is van een regelmatig gebruik van nar cotica, wordt altijd nog met de moge lijkheid rekening gehouden. dat de vrouw door anderen vergif is toege-i diend. Pas over enkele dagen kan het resultaat van het laboratoriumonder zoek bekend worden. UTRECHT. Het Wilhelminapark in Utrecht zal van 15 tot 19 augustus de welluidende naam van Lago di musica dragen. Dat is vanwege de Italiaanse, week. die er volgende week maandag wordt geopend. In vijf muziekkoepels zullen er een Tiroler kapel en vier dansorkesten voor muziek zorgen, terwijl zij bovendien de medewerking krijgen van de prijswin naars van het Italiaanse songfestival. Volgende week dinsdag- en vrijdag avond zal de Utrechtse amateurtoneel-1 groep de Rederijkers de klucht Een knecht van twee meesters van Goldoni opvoeren. In de Maas bij Geertruidenberg is vrijdagavond de zestienjarige jongen Zijlmans uit Raamsdonkveer bij het ba den verdronken. Terwijl de interne politieke moei lijkheden in Congo groeiden als ge volg van de motie van wantrouwen die dé Abako van president Kasa voeboe heeft uitgesproken in de re gering van premier Loemoemba, werd de internationale kant van de zaak er ook niet helderder op als gevolg van de mededelingen van Ghana en Gui nee dat zij hun legers ter beschikking van de regering van Loemoemba zul len stellen voor de bezetting van Ka- tanga wanneer ten minste de troepen van de Verenigde Naties in gebreke blijven, die afvallige provincie te be zetten. In een telegram aan de secre taris-generaal van de Verenigde Na ties zegt de Guinese president Sekou Touré dat hij onmiddellijke actie van Guinese troepen in Katanga eist. Hammarskjoeld heeft geantwoord dat de samenstelling van de strijdmacht van de Verenigde Naties die naar Ka- tanga zal worden gezonden nu juist een onderwerp is dat besproken zal worden op de spoedbijeenkomst van de Veiligheidsraad. Zij stelden hun eis nadat de Congo lese premier Loemoemba zijn kabinet machtiging had gevraagd om terug trekking te eisen van de troepenmacht van de Verenigde Naties die had ge weigerd zich op het grondgebied van Katanga te begeven. Loemoemba sprak in bittere termen over die strijd macht „die slechts hierheen is geko men om wat te paraderen". Hij be vond zich in Conakry, de hoofdstad van Guinee en verzocht president Ka savoeboe telegrafisch om het kabinet van Congo onverwijld bijeen te roe pen teneinde de eis te formuleren dat de troepen van de Verenigde Naties zouden worden teruggetrokken. Nu Kasavoeboe's partij een motie van wantrouwen in Loemoemba's be heer heeft uitgesproken en in feite uiting heeft gegeven aan het streven van de Katangese premier Tsjombe naar een Congolese federatie, is het de vraag of Kasavoeboe aan Loemoemba's ver zoek gehoor zal geven. In Moskou wordt de gang van za ken in Congo en in de Verenigde Na ties met. voldoening gadegeslagen. Het feit, dat de troepen van de wereld organisatie Katanga nog niet zijn bin nengerukt overeenkomstig de wensen van de Congolese regering, wordt door de Pravvda een ernstig prestigeverlies voor de Verenigde Naties genoemd. Het blad schrijft het talmen van de politiemacht toe aan Hammerskjoelds capitulatie voor de koloniale belan gen". Daar er geen einde schijnt te komen aan de verbitterde aanvallen van het Kremlin op de functionarissen van de Uno die direct betrokken zijn bij de actie in Congo, begint op het hoofdkwartier van de V.N. te New York te vrees te groeien dat Ham marskjoeld binnenkort te kennen zal geven dat het werk hem onmogelijk wordt gemaakt en dat hij dus zal af treden. DEN HAAG. Dit jaar werd er bij de opening van de Haagse Salon voor beeldende kunst, die het tien jarig bestaan vierde, wel geen Jacob Marisprijs uitgereikt, maar sensatie was er toch. Daar zorgden schilder Cremer en beeldhouwer Maat voor. Zij deden dat weliswaar op vreedzamer wijze dan de Marisrcbellen van bet vorige jaar, die toen' met veel lawaai hun ingezonden en goedgekeurde werken terughaalden, omdat de abstracte werken van Willem Hussem en W. Sinemus bekroond werden. Per bakfiets De 23-jarige Rien Maat haalde heel rustig zijn ingezonden beeldhouw werk, dat hij „kruipend gesteente" noemde met een bakfiets terug, om dat de jury het werkstuk geen plaats je waard achtte op de Salon. Rien Maat kwam echter 's middags bü de opening weer terug met bakfiets en beeldbouwwerk, dat hij niet in, maar vóór Pulchri Studio tentoonstelde. „Ik ben het wel met de jury eens. Maar ik heb geen geld om ergens anders te exposeren. En nu kan toch iedereen mijn werk zien." De jonge schilder Cremer zorgde voor een minder spectaculaire, maar toch niet minder schokkende demon stratie. Zonder blikken of blozen had hij zijn grote (abstracte) schilderij, „La guerre japonaise" geheten, voor een miljoen gulden geprijsd. Stembiljet Het bestuur van de Haagse Salon is overigens al lang blij, dat de ope ning dit jaar bij deze vreedzame sen saties beperkt bleef. Voorzitter ir.' L. J. M. F. Feber haalde in zijn voor woord de geschiedenis van de tien jarige salon op en hij herinnerde ook aan de rel rondom de Jacob Maris prijs van het vorige jaar, die vooral een rel was tegen de beeldende kunst, die men de abstracte of non- figuratieve pleegt te noemen. De Ja cob Marisprijs begon tien jaar ge leden met de herrie rondom Ouborgs „Vader en Zoon". Hij hoopte, dat in de naaste toekomst een synthese van figuratieve en non-figuratieve kunst kan worden bewerkstelligd. Ou de tentoonstelling hangen voor belden van beide srtomineen in de 178 ingezonden werken dan ook broederliik naast elkaar. Niet een iurv zal de priiswinnaar aanwijzen, maar de bezoekers die daartoe bii bun toegangskaartje een stembiljet krijgen. HOLLANDIA (A.P.) In Hollandia is gisteren de eerste politieke partij van Nederlands Nieuw-Guinea opgericht. De partij, die Partai Nasional heet, zal woensdag haar eerste openbai-e vergadering houden in de arbei derswijk Hamadi te Hollandia. De eindeloos herhaalde Russische beschuldigingen aan liet adres van de Belgische regering zijn zaterdag in kloeke en klare taal beantwoord. Op het Russische ministerie van buiten landse zaken is een Belgische nota overhandigd waarin wordt tegenge sproken, dat België het optreden van de Verenigde Naties tegenwerkt en zich in Congo aan agressie schuldig maakt. De Belgische regering protes teert tegen de dagelijks jn de Rus sische kranten voorkomende beschul digingen aan het adres van België en zij vraagt de Russische regering ken nis te nemen van de rapporten over de gruwelen die door Congolezen aan blanken zijn begaan in plaats van steeds aan te komen met de beschul diging dat de Belgische troepen zich ian buitensporige wreedheden hebben schuldig gemaakt. NANCY (AP). Een benauwd avon- i tuur heeft in de buurt van Nancy in Frankrijk de Amsterdammer dr. Du- idok de Wit meegemaakt. Hij reisde met een tas bij zich. waarin voor ruim vijf duizend géiden aan vreemd geld zat. Toen hij langs de weg wilde pick nicken nam hij de tas mee opdat het weid niet uit zijn auto zou worden ge stolen. Toen hij echter weer in de auto stapte, vergat hij zo deelde de Fran se politie mee de tasDankzij de eerlijkheid van een Franse vrachtauto chauffeur. die de tas vond en op het 'dichtst bijzijnde politiebureau afleverde. liep het avontuur goed af. 1 VENLO. Zonder dat er een spoor' 'van inbraak te bekennen was, is acht-' tienhonderd gulden verdwenen uit het: geldkistje, dat de weduwe S. te Budel op haar slaapkamer verborgen hield. De vrouw had het geld opgespaard om een televisietoestel te kopen. I Zaterdag was het zover. Zij had een 'toestel uitgezocht en ging naar haar ka- 'mer om het geld te halen. Maar het 'geldkistje stond niet meer onder haar bed. Ongerust begon de vrouw te zoe ken. Zij vond het kistje elders met nog slechts tweehonderd van de tweeduizend 1 gulden, die bij elkaar had. De initiatiefnemers zijn Frits Maurits Kirihim en Herman Wajoy, beiden afkomstig van het eiland Japen in de Geelvinkenbaai Kirihim heeft in Lei den gestudeerd. Wegen en banken De Parna heeft als eerste beginsel: Gods liefde als basis van de staat en verwerpt op die grond de rassendiscri minatie. De Parna wenst spoedige op neming van Papoea's in het ambtena renkorps, de aanleg van wegen als basis voor de economische vooruitgang en de oprichting van volkskredietban ken. De partij richt zich ero op dat in 1970 alle hoofden van plaatselijk be stuur (burgemeesters), klerken, com missarissen van politie enz. Papoea's zullen zijn. Vele vooraanstaande Papoea's, onder wie ds. Rumainum, hebben hun in stemming betuigd met de doelstellin gen van de Parna. Bij de buren In het Australische deel van Nieuw- Guinea is de bevolking volkomen te vreden met het Australische bestuur, zo heeft de leider van de Australische oppositie, Calwell, gisteren in Sydney verklaard. Hij zei dat inheemse leiders opgenomen willen worden in de Aus tralische delegatie naar de Verenigde Naties om voor het wereldforum van iun tevredenheid te getuigen. Calwell heeft zojuist een bezoek van vee weken door het gebied gemaakt Hij was er in die tijd van overtuigd geraak! dat het Australische deel van Nieuw-Guinea in nog geen twintig jaar, misschien zelfs in geen vijftig jaar rijp zal zijn voor zelfbestuur. Hij kondigde aan dat hij binnenkort met de Australische premier bespre kingen zal voeren over de toekomst van Nieuw-Guinea. Volgens hem be stond bij inheemsen zowel als bij blan ken de vrees dat Australië hen in de steek zou laten. TEL AVIV AP (Reuter) Volgend voorjaar begint in Jeruzalem het pro ces tegen de Duitsche oorlogsmisdadi ger Adolf Eichman. Aldus een mede deling van de Israëlische regering. Het proces wordt in het Hebreeuws gevoerd. Voor Eichmann zal een gelijk tijdige vertaling in het Duits worden verzorgd. Er zijn van tal van buitenlandse kranten al aanvragen binnengekomen om het proces te mogen bijwonen. Alle aanvragen die voor 30 september moeten binnen zijn worden in volgor de van binnenkomst behandeld. Er wor den zeven- tot achthonderd buitenland se journalisten verwacht. In de rechtszaal mag niet worden ge fotografeerd en gefilmd. Het is in Israël niet gebruikelijk dat te doen. Eigen nieuwsdienst WASHINGTON. De Verenigde Staten en Cuba hebben elkaar beschuldigd van economische en militaire agres sie in verklaringen die vooruitliepen op de vergadering van het ministers comité van de Organisatie van Ame rikaanse Staten die in hoofdzaak zal zijn gewijd aan het conflict tussen beide landen. Dat conflict spitste zich het afgelopen weekeinde verder toe door de nationa lisatie van een groot aantal Ameri kaanse industrieën en bedrijven op Cuba, waaronder alle 36 Cubaanse, suikerfabrieken die Amerikaans eigendom zijn. Het totaal aan geïn vesteerd Amerikaans kapitaal in de genationaliseerde industrieën, waar- j toe ooit de Cubaanse electriciteits- maatschappij, de Cubaanse telefoon- maatschappij en de Cubaanse vesti gingen van de oliemaatschappijen Es- so, Texaco en Sinclair behoren, schat! men op 750 miljoen dollar. STEM KWIJT In de bekendmaking over de nationali satiemaatregelen werd Shell, de Ne derlands-Engelse oliemaatschappij wier raffinaderij onlangs werd ge naast, niet genoemd. Deze nieuwe Cubaanse' zet in het con flict met de Verenigde Staten werd bekend gemaakt in een massale open luchtvergadering in Havana die werd toegesproken door dr. Fidel Castro. Doordat Castro's stem het op zeker moment begaf was het diens broer, Raul Castro, de pas van een reis door Oost-Europa teruggekeerde minister van defensie, die de anti-Amerikaanse maatregelen openbaar maakte. Castro zelf deelde mede dat Cuba voor de genationaliseerde bedrijven zal betalen met staatspapieren -met een looptijd van vijftig jaar die twee pro cent rente per jaar zullen doen. MEMORANDUM Fel viel hij de Verenigde Staten weer aan. Dat land bereidde een militaire aanval op Cuba voor, zei hij, en maakte zich niet alleen schuldig aan 'ecoftbrhische 'agressie tegen Cuba maar aan economisch agressie tegen geheel Latijns Amerika. De Organisatie van Amerikaanse Sta ten speelt volgens Castro onder een hoedje met de Verenigde Staten tegen Cuba, De Amerikaanse tegenbeschuldiging dat het juist Cuba is dat zich schuldig maakt aan economische agressie en aan militaire bemoeienis met nabuur landen was vervat in een uitvoerig me morandum van 78 bladzijden aan de vredescommïssie van de O.A.S. Vol gens dat memorandum schendt Cuba ook de rechten van de mens en verhoogt dat land de internationale spanningen door hand- en spandien sten te verlenen aan de twee grote communistische landen, de Sowj et- unie en de Chinese Volksrepubliek. POLITIESTAAT ,,Cuba wordt onder het bewind van de revolutionaire regering niet slechts snel herschapen in een dictatoriale politiestaat", aldus het memorandum. ..maar in een staat waar de teugels van het politieke bewind steeds meer in handen komen van de communis tische partij, waardoor de algemene dienstbaarheid van de revolutionaire regering aan de doeleinden van het Chinees-Russische blok geleidelijk meer in de hand wordt gewerkt." De Sowjetunie en China, aldus het me morandum, trachten de Cubaanse re volutie te gebruiken voor het verhevi gen van de internationale spanningen in de wereld, voor ondermijning van de solidariteit van de landen van het westelijke halfrond en voor het opvoe ren van hun agressieve aanvallen op de vrije wereld in het algemeen en de Verenigde Staten in het bijzonder, REVOLUTIE Een van de voornaamste doelen zou zijn het uitlokken van een revolutie op Portorico, een van de drie grote eilanden in de Caraïbische Zee dat Amerikaans territorium is. De agendacommissie van de O.A.S. komt vandaag bijeen ter voorbereiding van de vergadering van het ministers comité die deze maand gehouden zal worden in San José in Costa Rica. O Van onze Amsterdamse redactie i AMSTERDAM. Een wilde staking heeft zaterdagmorgen het werk in de Amsterdamse haven voor een belang rijk deel lamgelegd. Aan deze, niet door de erkende bonden gesteunde staking, hebben ruim tweehonderd ar beiders deelgenomen. De staking blijkt het gevolg te zijn van bepaalde spanningen, die al enkele weken lang de arbeidsvrede in de 'na ven dreigde te verstoren. De stakers eisen meer loon. Zij beroepen zich daarbij op het door de maatschappij Nederland uitbetaalde loon, dat ge middeld vier tot negen gulden boven de vastgestelde lonen zou liggen. De werkgevers houden er rekening mee dat zich ook vandaag nog eventuele moeilijkheden kunnen voordoen. Een algemene staking wordt echter niet verwacht. De vakorganisaties hebben de arbeiders er al verscheidene malen op gewezen dat de collectieve arbeidsovereen komst pas op 31 december van het volgend jaar afloopt. Hoewel men wist dat een bepaalde groep havenarbei ders de tussentijds gestelde eisen tot loonsverhoging tegen de overeengeko men c.a.o. in trachtte te forceren, is de wilde staking toch onverwacht ge komen. Van een georganiseerd overleg tussen de bonden en de in oproer geraak te arbeiders is daarom nog geen sprake* zo deelde men ons mede» Ik ben dp vriend van-Els niet, ik ben de vriendin van Japie. NEW YORK. De Verenigde Sta ten zullen een spoedbijeenkomst van de Algemene Vergadering van de Ver enigde Naties eisen indien de Sowjet unie in dc Veiligheidsraad met een veto een oplossing van de Congolese crisis mocht tegenhouden. De Ameri kaanse diplomaat Henry Cabot Lodge deelde dit gisteren mede nadat de uitgeschreven bijeenkomst van de Veiligheidsraad een dag was uitgesteld. Kauo sloeg om Van een onzer verslaggevers LEKKERKERK. Een tochtje op de Lek met een kano heeft gister ochtend vlak bij Lekkerkerk het leven gekost aan twee jongens: de veertienjarige Martin van den Bo tert uit Eindhoven en de dertien jarige Otto Lintgreen uit Lekker kerk. Met de zestienjarige Arie den Oud sten en öe dertienjarige Rob Siegers uit Lekkerkerk. waren zij in een ge leende kano gistermorgen vroeg reeds gaan varen. Tegen half tien werd het ranke bootje tegen de schuin oplopen de kant van een gemeerd liggende bak gedreven. Het bootje sloeg om en de vier jongens werden door de sterke stroom onder de bak door getrokken. Alleen de zestienjarige Arie kon zwemmen. Vlak bij hem kwam de der tienjarige Rob Siegers boven en de oudste knaap wist de jongste behou den aan wal te brengen. BOEI Van een passerende boot af werd Otto Lintgreen nog een boei toegewor pen. Hij wist die te grijpen maar hij kwam onder een aan de wal liggende boot terecht. Zijn lichaam was gister avond nog niet gevonden. Het lichaam van de veertienjarige Martin van den Bogert werd vrij spoedig na het onge luk opgehaald Een hond, die de jongens eveneens in de kano hadden meegenomen, wist zich zelf in veiligheid te brengen. De uit Eindhoven afkomstige jongen was een dag op bezoek bij de familie Den Oudsten in Lekkerkerk. UTRECHT Een twaalfjarig meisje uit Zeist is dezer dagen het slachtoffer geworden van een onverlaat, die haar wist mee te lokken naar de buurt van het fort aan de Biltstraat bij Utrecht. Dat gebeurde 's avonds om omstreeks tien uur. Het meisje was met de bus uit Amersfoort gekomen, waar zij bij fa milie had gelogeerd. Toen het was uit gestapt. kwam een man naar haar toe, die haar zei dat haar vader een onge luk had gekregen. Hij nam haar mee op zijn bromfiets. Bij het fort pleegde hij niet nader te noemen handelingen met haar. Daarna bracht hij haar naar een huis in de Emmalaan in Utrecht en zei: „Hier weten ze meer van het ongeluk met je vader, maar denk er om: Geen woord over dat andere. Straks kom ik je wel weer halen." Daarop reed de man weg. De familie bij wie het kind belandde, vernam al spoedig wat er was gebeurd en deed aangifte bij de politie. Deze speurt nif naar een man van ongeveer 25 jaar met lichtblond achterover gekamd haar en dikke lippen. Hij reed op een vrijwel nieuwe bromfiets. Het K.N.M.I. berichtte gister avond om 23.15 uur: Perioden met zonneschijn, maar ook een verspreid voorkomende bui. Overwegend twakke wind, aan de kust in de middag zeewind. Weinig verande ring in tempera tuur. MIESJE: Vakantie houden tussen de buien door! 9 augustus: zon op 5.13, zon onder 20.16; maan op 21.24, maan onder 8.12.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1