Geen massale uittocht Vlieger haalt 3450 km per uur NIEUW WERELD-SNELHEIDSRECORD X-15 Ralph Bunche zweeg na gesprek in ZEULENDE SPIONNEN AAP IN ARTIS KLEEDDE BEZOEKSTERS UIT VERGISSING De BiltDroog VERTROUWEN IN ARTSEN ONDERMIJND PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Veiligheidsraad? Militant Nog kaarten le krijgen voor Taptoe Delft Weinig geloof Ambassadeur weg Somber Westduitse radio aanklacht tegen P.T.T.-minister FOTOGRAFERENDE POLITIE OP RIJKSWEG 13 Ronselaars actief ijnstreek Ook vergiftiging van vis in Waal IETS BETER MET EDITH PI AF Joop Z. blijft in voorlopig arrest m mi Eerste tweezijdige telefoongesprek via de maan SD -er vrijgelaten BONN VRAAGT OM ZIND „ONZEDELIJKE KLEDING" TABOE IN SPANJE VERDACHTE ONTSNAPT Professor Bakker verdronken Graafwerk niet op openbare weg Jongeman vermist Het weer overal ft fl Hoofdkantoor: Gom, t,. Vorsfstraaf 90. Poetbm 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317, bij geen gehoor Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009, bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26, Vlisslngen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24, Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189: Zlerikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur: JACQ DE SMIT; Chef red.: G. J. BR EIK ER Zeeuwscli Dagblad Losse nummers IS cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, f 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 16e JAARGANG No. 4622 Vrijdag 5 augustus 1960 TSJOMBE: V.N. KOMEN NIET Eigen nieuwsdienst IJ-OPOLDS PAD - De strijdkrachten van de Verenigde Naties gaan voorlopig niet naar Katanga. Hun komst is uitgesteld, althans volgens Moise Tsjombe, premier van deze afgescheiden Congolese provincie. Dit was het belangrijkste) nieuws, dat gisteravond bekend werd nadat Tsjombe twee uur lang had geconfereerd met dr. Ralph Bunche, assistent secre taris van de Verenigde Naties. Bunche weigerde iets te zeggen, toen hij de ambtswoning van Tsjombe in Elisahethstad ver liet. Van een massale uittocht der blanken uit Elisahethstad was intussen nog geen sprake. pen tegen te gaan. „De troepen van de Verenigde Naties zullen niet worden, aangevallen", zei hij, „maar als zij schier ten zullen we terugschieten en dan val len er doden". In elk geval zal er door vele stammen worden gevochten en zelfs durfde Tsjombe een guerrilla door zijn volk voorspellen. Alleen Belgische autoriteiten waren op Mocht er voor Bunche inderdaad aanleiding zijn geweest uitstel aan te bevelen van de komst van het politie- leger naar Katanga, dan zal hij een voorstel daartoe hebben voorgelegd aan zijn directe chef, secretaris-gene raal Hammarskjoeld. Alleen dié kan een dergelijk besluit nemen. Bunche zou nog steeds volgens: Tsjombe tot de conclusie gekomen zijn dat de komst van het politieleger overbodig is, omdat er in Katanga vrede en rust heersen. Verwacht werd dat Bunche vandaag I antwoord van Hammarskjoeld ontvangt op het rapport dat hij hem na zijn ge sprek met Tsjombe deed toekomen. Tsjombe zinspeelde erop dat Hammar skjoeld de kwestie-Katanga misschien aan de Veiligheidsraad zal voorleggen. Hij, Tsjombe, had dat in elk geval ge vraagd. In Leopoldstad was gisteravond Iaat op het hoofdkwartier der Verenigde Naties nog geen bevestiging of ontkenning van Tsjombe's beweringen te krijgen. Men liet echter doorschemeren dat aa plannen voor het binnentreden van Katanga nog steeds van kracht zijn. Dr. Bunche was kennelijk verbaasd, toen men hem ver telde wat Tsjombe had gezegd- maar ook hij wilde geen commentaar geven. j Vandaag zullen Bunche en Tsjombe el kaar in elk geval opnieuw ontmoeten. j De laatste zei dat hij er Bunche op had gewezen, -dat de Verenigde Naties eert zware verantwoordelijkheid zouden dra gen, „indien zij militaire operaties tegen het volk van Katanga ondernemen". Ook gisteren nam premier Tsjombe een bijzonder militante houding aan. Hij was niet bij de aankomst van Bunche op het vliegveld van Elisahethstad aan wezig en zond ook geen van zijn minis ters. Hij betitelde Hammarskjoelds rech- terhand als een agressor. Nog eens liet1 Tsjombe uitkomen dat zijn volk vast besloten is de komst van de politietroe- Van een onzer verslaggevers DELFT. De voorverkoop van kaar ten voor de Taptoe Delft is dit jaar minder vlot verlopen dan vorig jaar. Vandaag hoopt de V.V.V. in Delft de laatste kaarten te slijten. Dat wordt dan vier dagen na het begin van de ver koop op maandag. Vorig jaar konden de organisatoren al op de ochtend van de tweede verkoopdag het bordje uit verkocht" ophangen. De directeur van de V.V.V. in Delft vermoedt dat de minder massale toe loop van liefhebbers voor de taptoe zijn oorzaak vindt in het overweldigende succes van vorige jaren. Velen zullen hebben geredeneerd dat zij toch geen kaarten zouden kunnen bemachtigen en daarom bij voorbaat maar van een be- zoek hebben afgezien. Een andere oorzaak van de tragerei verloop ligt misschien hierin dat er j dit jaar tien voorstellingen zullen wor-j den gegeven van 26 augustus, tot en met 3 september en er vorig jaar ne- gen op het programma stonden. het vliegveld om Bunche gisteren te be groeten. Aan het hoofd van hen stond graaf d'Aspremont Lynden, de speciale afgezant van de Belgische premier in Ka- tanga. Voor Bunche naar het huis van Tsjom be reed, pleegde hij nog even overleg met generaal Ghijsen, commandant van de Belgische troepen in Congo. Van een de monstratie door de bevolking tegen Bunche, die gistermorgen was aangekon digd, kwam niets. Nog altijd hecht men in Elisahethstad en Leopoldstad weinig geloof aan Tsjom be's verklaringen over gewapend verzet tegen de komst van de eenheden der Verenigde Naties. De algemene mening is: Tsjombe bluft. Van de mobilisatie die hij heeft bevolen merkte men alleen rond Elisabetstad iets. Hoewel er beslist nog geen exodus van blanken aan de gang is uit Katanga, bleek gisteren wei dat velen voorberei dingen treffen ingeval de nood aan de man komt. Er was een stormloop op de banken; tal van Europeanen vroegen hun tegoeden op. Veel mannen bespra ken plaatsen voor hun vrouwen en kin deren in vliegtuigen die uit Katanga vertrekken. O De Congolese regering besloot gisteren, dat de Belgische ambassadeur in Leopold stad, baron Jean van den Bosch, uiterlijk maandag uit Congo verdwenen moet zijn. Volgens Congo zijn de diplomatieke be trekkingen met België verbroken. Brus sel trok zich daar tot nu toe niets van aan en liet zijn diplomatieke vertegen woordiger rustig in Leopoldstad aan het werk. Van den Bosch bemoeide zich met de binnenlandse aangelegenheden van Congo, kreeg hij gisteren te horen. De Congolese regering liet verder weten, dat zij voorlopig geen prijs stelt op eco nomische en technische hulp van België. Verder riep zij alle Congolezen die in België verblijven naar huis terug. „In België zijn ze aan Belgische indoctrinatie onderworpen", aldus de Co.ngol.ese minis ter van voorlichting, Kasjamoera. „Som migen zijn zelfs in kloosters onderge bracht", zei hij. Kasjamoéra betoogde terder dat Congo een neutrale politiek voert, maar voor lopig toch maar alle communistische bla den blijft verbieden. MOISE TSJOMBE militant Nog altijd blijft het nieuws uit de-pro vincie Kasai somber. Er zijn daar de laat ste dagen bij hevige gevechten tussen enkele stammen honderden omgekomen. De noodtoestand is afgekondigd. Premier Loemoemba zette gisteren zijn tournee buiten zijn land voort, nog altijd met een Russisch passagiersvliegtuig. Van Tunesië üit arriveerde hij in Rabat, de hoofdstad van Marokko. In beide landen legde hij de van hem bekende „krach tige" verklaringen af. Met president Bourguiba kwam hij tot het inzicht, dat het misschien nuttig zou zijn indien de leiders van de Afrikaanse staten bijeen komen. Advertentie Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. Een lampongaap uit.Artis koestert een bijzondere voor liefde voor menselijke kledingstukken. Twee bezoeksters hebben dat tot hun schade (en schande) moeten constate ren. Een onverschrokken dame. die blij moedig-over het hekje stapte dat het publiek op een afstandje van de apen houdt, bemerkte tot haar grote schrik dat het dier zich met een forse ruk meester maakte van haar rok, die in een oogwenk achter de tralies was verdwenen. Het colbertjasje van haar echtgenoot moest het'gestolen kleding stuk dat later door een oppasser in deplorabele toestand aan de aap kon worden ontfutseld vervangen. Een andere dame heeft minutenlang met haar armen omhoog staan wor stelen om te voorkomen dat zij door 'dezelfde aap van haar nogal wijde trui werd ontdaan. Slechts door de armen te spreiden, wist de bezoekster een ze kere ramp af te wenden. SPIONNEN die voor Amerika werken in de Sowjetunle hebben zwaartillend werk. Het assorti ment dat Francis Powers, de piloot van de U-2, volgens Russische opga-, ven en gepubliceerde foto's by' zich zou hebben gehad was echt wel uitgebreid. Even uitgebreid was de verzame ling „gereedschap" waarmee een andere man, een zekere Slawnof, door de Sowjetunle moet hebben ge zeuld eer hy als spion bij de Perzi sche grens werd gesnapt. Hier ziet u een klein deel van zijn sortering. I>e twee radiozenders en de stapels bezwarende papieren die hy met dit alles in twee grote koffers meevoerde zijn niet afgebeeld. Wel twee dolken- een zaklantaarn, een pistool met lange loop, een wat minder opvallend vuurwapen, patro nen, een stevige kniptang, een zwaar breekijzer en, natuurlijk, fles jes onzichtbare inkt. Wie voor spion wil gaan spelen weet nu wel ongeveer wat hij nodig heeft. Het spuitje met dodelijk ver gif, het handjevol gouden trouwrin gen en het zakje edelstenen dat Po wers by zich zou hebben gehad sche nen deze keer achterwege gebleven te zijn. Slawnof moet, dunkt ons, met dit alles wel erg in de gaten gelopen hebben. Of zou hij de twee paffertjes en de beide dolken netjes in zijn ge- •cedschapskoffers hebben laten zitten? Eigen nieuwsdienst HAMBURG De reeds 7.0 ingewik kelde strijd rondom het Duitse tweede televisieprogramma wordt thans nog verder gecompliceerd nu de directie van de Westdeutsche Rundfunk heeft besloten de bondsminister voor P.T.T, Stückler bij de rechtbank te Keulen aan te klagen naar aanleiding van de oprichting van de Deutsehland Fernseh G.m.b.H. die van 1 januari 1961 af het tweede televisieprogramma in Duits land zal verzorgen. De radio-omroep beroept zich hierbij op het radioverdrag van 1949 met de P.T.T.. welk verdrag nog tot 1964 door loopt en waarbij het alleenrecht op alle uitzendingen werd verleend. Minister Stückler is echter van mening dat de geldigheid van het verdrag eigenlijk reeds lang is geëindigd, in 1959 toen de toenmalige Norddeutsche Rundfünk werd gesplitst in Westdeutsche en Norddeutsche Rundfunk. Terwijl de strijd om de tweede televisiezender blijft voortduren, worden in bepaalde kringen intussen plannen voor een on afhankelijk derde televisieprogramma voorbereid dat naar verluidt een „con trast- en minioriteitenprogramma" zou moeten worden. Fred, je hebt een blinde passagier aan boord! Eigen nieuwsdienst DELFT. De Delftse politie sur veilleert sinds gisteren op rijksweg 13 met een witgelakte, snelle wagen, waarin een tachometer en twee came ra's zijn ingebouwd. De ene camera fotografeert het weg- beeld en tegelijkertijd de tachometer, die snelheid, datum en tijd ((tot op de seconde nauwkeurig) aangeeft en de andere met ingebouwde telelens fotografeert het object. Ook in de nachtelijke uren kunnen foto's worden genomen, want de auto beschikt over een flitsapparaat. Ver der wordt in de wagen een elektroni sche snelheidsmeter meegevoerd. Zevenjarige jongen heelhuids aangeland na val in kolkende Niagara! Heeft U dit écht gebeurde adembenemende geval gemistJammer! NIJMEGEN. In de Waal bij Nij megen komen weer dagelijks vissen bo ven drijven, die zware vergiftigingsver schijnselen vertonen. De sterke veront reiniging van het rivierwater is laar de oorzaak van. Het water van de Waal wordt veront reinigd door het lozen -an onzuiver wa ter en afvalorodukten door Duitse in dustrieën langs de Rijn. Begin de.e week zijn in de Oude IJsel soortgelijke verschijnselen **aargeno- men. Van onze correspondent PARIJS Edith Piaf, enige tijd ge leden opgegeven door de doktoren, blijkt aan de beterende hand. Zij wordt nog i steeds verpleegd in het Amerikaanse ziekenhuis van Parijs. Ieder dag mag dej j zangeres korte tijd haar bed verlaten en i wat door haar kamer lopen. Haar tijd; brengt zij door met het lezen en be- antwoorden van tientallen brieven van 1 bewonderaars, die zij dagelijks ontvangt en met het luisteren naar de radio. Zelf! hoopt zij dat zij reeds in het najaar weer i in de Olympia variété-schouwburg tei Parijs zal kunnen optreden doch ook wanneer haar herstel van blijvende aard' I is, zal dat nog wel volgend jaar worden. Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. De Am stel vé en se drukker-publicist 'J. Z. blijft in voor lopig arrest. Op 25 juli gaf de Am sterdamse rechtbank daartoe bevel. Z. was op 16 juli gearresteerd, om dat Hij valse identiteitspapieren voor Algerijnse opstandelingen zou hebben gedrukt. De raadkamer van het Am sterdamse gerechtshof geeft gisteren Z.'s appel afgewezen. ROERMOND In de oostelijke mijnstreek in het bijzonder in de omgeving van Kerkrade zijn de laatste maanden Duitse ronselaars be zig met het werven van arbeids krachten voor aannemingsmaatschap pijen, Hoge lonen, korte werktijden, uitstekende verzorging en gratis huis vesting zijn de aanlokkelijke voor waarden, waarop heel wat Limburgse bouwvakarbeiders in café's en werk plaatsen de grens zijn over gepraat. Vaak komen arbeiders na enige tijd teleurgesteld terug. In Kerkrade is tegen enkele ronse laars proces-verbaal opgemaakt. Veel kleine Nederlandse aannemers zijn ernstig gehandicapt. De arbeiders hebben inmiddels er varen of gehoord, dat lang niet alle beloften worden ingelost. Zo verdwijnt een deel van de lonen in de zakken van de ronselaars als bemiddelings- loon. De ronselarij begint daardoor al vanzelf te verlopen. Eigen nieuwsdienst BERLIJN, 4 augustus. Een hoge functionaris van de Westberlijnse po* litie is gisteren in vol ornaat per on geluk met de ondergrondse in de oos telijke sector terechtgekomen, waar hij aanstonds door de Oostduitse volks- politie werd gearresteerd en drie uifr is vastgehouden. Tijdens zijn verhoor werd de man aangeboden toe te treden tot de Oost duitse vol-kspolitie met behoud van rang en salaris, welk aanbod hij evenwel afwees. NEW YORK (Reuter, API Op nieuw is men er in .Amerika in ge slaagd een telefoongesprek via de maan te voeren. Het gesprek werd gisteren gevoerd door technici van Bell, een grote tele foonmaatschappij. De afstand die via de maan werd overbrugd tussen het plaatsje Holmdell, in de staat New Jersey, en een plaats in Californië, was ongeveer 480.000 mijlen. Het eerste telefoongesprek via de maan werd in 1954 in Amerika, ge voerd. Dat was een gesprek in één richting. Het gisteren via de maan gevoerde gesprek was het eerste waarbij aan weerszijden gesproken werd. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De 57-jarige oorlogs misdadiger Ferdinand Frankenstein, van wie de doodstraf was gewijzigd in levens lang met de mogelijkheid op jaren te worden gesteld, is vorig jaar oktober vrijgelaten. Het ministerie van justitie heeft dat bevestigd. Frankenstein was bij zijn vrijlating aan voorwaardelijke invrijheidstelling toe. Hij was in zijn functie van Kriminal-Secretar bij het Aussenkommando te Apeldoorn schuldig bevonden aan de dood van zes Joodse onderduikers. De regel dat vrijlating niet bekend wordt gemaakt om de reclassering niet te bemoeilijken, wordt ook voor deze Duitse oorlogsmisdadigers gehanteerd. Thans verblijven nog vier levenslang veroordeelde oorlogsmisdadigers in de gevangenis: Lages. Aus der Fünten. Ko- talla en Fischer. Voor hen acht minister A. C. W. Beerman de kans op het voor recht van op jaren stelling gering. Directie ziekenhuis AMSTERDAM Mededelingen van cmdeskundigen hebben ten onrechte het vertrouwen in de zorg van artsen en ziekenhuizen ondermijnd. Dat heeft de directie van het On»e Lieve Vrouwegasthuis te Amsterdam meegedeeld naar aanleiding van een be richt van 2 augustus. Een 72-jarige vrouw, slachtoffer van een aanrijding, zou na een kort onder zoek in dat gasthuis naar huis zijn ge stuurd. Een huisarts vond echter, dat *ij opgenomen moest worden. Zo werd de vrouw in de Valeriuskliniek opgenomen, waar zij aan een schedelbasisfractiwr is overleden. Aldus het bericht. Andere gronden De direetie xegt nu, dat de vrouw itï. het gasthuis is onderzocht door een be voegde arts. Deze constateerde dat zij slechts licht gewond was. Van een sche- delbasisfractuur was geen sprake. Eert onderzoek in de Valeriuskliniek heeft dat bevestigd. De vrouw is overleden als gevolg van complicaties op andere gronden. De sehedelbasiafractuur was in het politierapport als oorzaak van de dood opgegeven. Zij had de diagnose gekregen van nabestaanden. De echtgenoot van de vrouw zei de indicatie te hebben gekre- I gen van de chirurg, die zijn vrouw be- j handeld heeft. Deze chirurg deelde mee geen mede- delingen te kunnen doen over patiënten. ROME (DPA) West-Duitsland heeft Italië gisteren formeel om de uitlevering gevraagd van de maart dag in Napels gearresteerde Duitse leraar Zind. Deze leraar werd zoals bekend indertijd in Duitsland wegens anti- semitisrhe agitatie tot een jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Hij wist evenwel naar het buitenland te vluchten. MADRID (A.F.P./A.P.) Op de Spaanse stranden mag men zich voort aan niet meer in strandkleding verto nen, die elders reeds lang burgerrecht had verkregen en tot nog toe in vele Spaanse badplaatsen ook oogluikend werd toegestaan. Dames mogen geen bikini's of twee delige badpakken meer dragen: heren geen slips, slechts hele badpakken of hoogstens een zwembroek. Buiten de zwembaden en stranden is alle zwemkleding en ook de 'korte broek voor beide geslachten verboden. Eige naars van openbare gelegenheden zijn rechtstreeks verantwoordelijk voor de kleding van hun gasten. Slechts aan kinderen beneden de veertien is de korte broek toegestaan. Eigen nieuwsdienst DEN BOSCH Een Eindhovenaar die j van inbraak werd verdacht, de 24-jarige! Van der P., heeft gistermorgen kans ge-: zien toen hij naar het paleis van justitie! in Den Bosch werd gebracht om voor! de rechter-commissaris te worden geleid, te ontsnappen. Hij was- met een paar sprongen op de stadswal tegenover het paleis en sprong toen in de gracht. Aan de overkant trok hij zijn natte kleren uit en rende de Bossche broek in- Het duurde even voor dat de Eindhovense politiemannen wisten hoe zij hem met een auto konden volgen. Toen dat lukte raakten zij het spoor spoedig bijster. De vluchteling is later nog in Dungen gezien. Tot gisteravond laat is 'vergeefs acht op hem gemaakt- WASHINGTON (AP) Een onder zoek van de Amerikaanse Raad voor de burgerluchtvaart heeft aangetoond, dat de Nederlandse atoomgeleerde prof. dr, C. J. Bakker het ongeluk met een een- motorige luchttaxi in april heelt over leefd, maar dat hij in de Raritanbaai in New Jersey is verdronken voordat hij kon worden gered. Prof. Bakker, die vier jaar lang hoofd van het Europese centrum voor atoom onderzoek C.E.R.N. in Genève is ge weest, was op weg haar vrienden in Reel Bank. Twee rooms-katholieke priesters 'en de piloot van het toestel konden wor den gered. De piloot heeft volgens het rapport na een motorstoring een goede landing op het water gemaakt. Alle inzittenden heb ben het vliegtuig veilig verlaten. DELFT (ANP) De Delftse kanton rechter heeft de Rotterdamse aannemer De R. vrijgesproken van de telastleg- ging. dat hij bij het beëindigen van graafwerk in de berm van de Haagweg te Monster niet voldoende veiligheids maatregelen had getroffen. Veertien dagen geleden had zich tus sen de verdediger van de aannemer en de officier van justitie een dispuut ont wikkeld over de termen „afgraving" en „uitgraving" en over de vraag of dit graafwerk al dan niet op de openbare weg was uitgevoerd. De kantonrechter baseerde zich bij zijn vonnis op het wegenverkeersreglement en kwam tot de conclusie, dat niet be wezen kon worden dat het werk op de openbare weg was uitgevoerd. VENLO Onze zoon in het Vreemde lingenlegioen? Deze vraag kwelt de ouders van de 19-jarige F. R. Haenen uit Venlo, die sinds zondag wordt vermist. De jongeman had tegen hen gezegd, dat hij naar een thé-dansant ging, maar hij kwam niet terug. Volgens een vriend zou hij dienst ge nomen hebben in het Vreemdelingen legioen. De politie heeft Interpol ingeschakeld bij de opsporing. Het K.N.M.I. in T)e Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: Nu en dan op klaringen en op de meeste plaat sen droog weer. Zwakke tot ma tige wind. in hoofdzaak tussen noord en west. Weinig verande ring in tempera tuur. MIESJE: Weer reden om t» vlaggen'. 6 aug zon op 5.09, zon onder 20.83; maan op 19.45, maan onder 4.17. Eigen nieuwsdienst LOS ANGELES Het absolute wereldsnelheidsrecord staat sedert gisteren met ruim 3.450 kilometer per uur op naam van de invlieger Joe Walker van het Amerikaanse bureau voor luchtvaart en ruimte vaart (NASA). Walker vestigde het fantastische re cord tydens een proefvlucht in een raketvliegtuig van het type X-15, waar- I mee over enige tijd nog snellere vluch- ten aan de rand van de dampkring uit- gevoerd zullen worden i Het oude record stond sedert 27 sep tember 1958 met circa 3.350 kilometer I per uur op naam van Milburn Apt, een I kapitein van de Amerikaanse lucht- 1 macht, die het vestigde in een ouder raketvliegtuig, een X-2, en enkele se conden na de recordverbetering met zyn vliegtuig verongelukte. De X-15 werd even A^oor de aanvang van de recordvlucht op ruim 13,5 kilo meter boven de vliegbasis Edwards in Californië losgelaten door een bom menwerper van de Amerikaanse lucht macht. In vier minuten bereikte de X-15 de nieuwe recordsnelheid in een pijlsnelle klim tot byna 24 kilometer hoogte. In glijvlucht bracht Walker de X-15 terug naar de vliegbasis. Het was Wal kers vierde proefvlucht in een X-15. Walker is een van de vele piloten die NASA in opleiding heeft voor de ko mende grote vluchten naar de grenzen van de dampkring. j Bij de Nutsspaarbank in Groningen is in juli 557.619 gespaard tegen 221.745 in juni. Het tegoed van spaarders1 steeg tot ƒ113,4 miljoen, verdeeld over 131.119 rekeningen. J Helsinki Stockh. Oslo Kopenh. Aberdeen Londen Amsterd. Brussel Luxemb. Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankf. München Zurich Genève Locarno Wenen Innsbr. Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid weer zw. bew. zw. bew. 1. bew. zw. bew. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. 1. bew. h. bew. onweer zw. bew. zw. bew. zw. bew. 1. bew. 1. bew. zw. bew. onweer regen onbew. 1 bew. onbew. onbew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. wind NO O ONO ZO OZO w N N ZO stil NO ZZW ZZO ZW z ONO NO ZZW stil OZO OZO w ZZO stil stil w max.t. n.si, 15 o 18 0 21 16 21 22 23 22 25 27 26 24 16 25 24 25 26 25 24 26 26 30 27 27 6 6 ft fl 0 ft ft 2 0 0 5 ft ft ft ft 0.1 0 0 ft 0 s

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1