Hugo Claus ziet startschot van Het Mes Twaalf flessen wijn SONGFESTIVAL KNOKKE Zingend en dansend komt juiste sfeer TOUR DE MODE Champagne besprenkelde Parijs P weerzien in m sa FILM WERD GEBOREN André Maurois - auteur en historicus 75 jaar Dinsdag 26 juli 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 6 vandaag Tweede ronde Naar Nederland televisie vandaag Ligne Enveloppe in het centrum Vreugde tin het hort Miss-kind MATTY" STIERF IN HET HARNAS snelheidsbeperking Niet fair Protest door L. van VOERENDAAL (Limburg) „Kijk nou!" ste filmspeler, de veertienjarige Reitze van der Linden den. De kamer in bet kasteel Cortenbach (half hotelj is in duisternis gebuid. Er moet een sfeer hangen van de gestorven vader. De hele film Het mes is er een van sferen, en Hugo Claus weet daar wel raad mee. Duinhoven Onder gespannen stilte spreekt Nederlands jong. zijn eerste gedenkwaardige woor- films ik graag zie? Spannende. Van Hitchcock heb ik veel gehoord en ge lezen, maar nooit iets gezien. Het scena rio gelezen? Nee. Alleen de eerste scènes Daarmee voedt hij de hoop. dat er aan het eind van de opnamen nog wel een geschikte knaap kan zijn overgebleven. Hij staat zelf in de gang, die is volgepropt met mensen en matèriaal en met twaalf flessen wijn. Zij zullen sneuvelen na de eerste camerashot en op het succes van de volgende 529. Met de (\gen en oren wijdopen kijkt hij de kamer in en ziet de twee hoofdrollen, kinderen nog Marie Louise Videc is der tien zich nog wat onwennig voegen naar de smeuïge aanwij zingen van regisseur Fons Rademakers. KIJKEN Zijn tegenspeelstertje uit Brunsum, hoddt het meer op opera's en operettes. En op de vraag: „Als het lukt zou je dan willen doorgaan in de film?'\ zegt zij meerderjarig: „Kijken wat de toe komst biedt Vandaag komt Ellen Vogel aan om i haar aandeel als onbegrijpende moeder te leveren. Met haar werken nog verder mee: De vader, Guus Hermus, Oscar een huisvriend Paul Cammermans van het Vlaams toneel, een waarzegster Elly van Stekelen, Katrien door Mia Goossens en I wil hij niets van missen in de negendeMarie de huishoudster Hetty Beck. I klas- I De film staat voor de tweede keer 1 onder produktieleiding van Karei Logher die niet minder dan de regisseur blij is j met de nieuwste aanwinst, handige i Dolly, een hydraulische cameralorry die zonder rails in alle richtingen beweeg baar is en als een krab zo scheef achter uit kan. Hoe vloeiend de camera-overgangen zullen zijn, kan bij de première in het Geert Grooteschool begint dan, en daar Eindelijk is het dan zovér. Anderhalf jaar nadat Rademakers aan Claus vroeg •en filmscenario te schrijven op basis van zijn korte verhaal Het Mes uit de bundel De Zwarte Keizer, staat de stroomgenerator in de tuin kunstmatig zonlicht te verwekken. Want de film is een zomerfilm met veel zon aan de bui tenkant, veel verduisterde gevoelens aan de binnenkant. Claus schreef het scenario in drie we ken. tijdens zijn verblijf in de Verenigde Staten van zes maanden op uitnodiging van de Ford Foundation RONDE TAFEL Op een laat uur, zondagavond in de royale keuken van het 'verborgen' kas teel zet hij zijn massief lichaam, dat meer weg heeft van een teleurgestelde bokser dan van een literaire tolk van poëtische emoties, aan de ronde tafel. Hij is onverwachts met zijn vrouw uit Gent gekomen om getuige te zijn van de eerste opnamen en hij omschrijft zijn scenario met kenmerkende Vlaamse ont spannenheid: „Nee, ik heb in Amerika geen last ge had van de zakelijke omgeving bij het schrijven. Het poëtische element in Het Mes was een schets, een momentopname van minder dan tien bladzijden en was daar kennelijk tegen bestand. Het is uit gewerkt in achtergronden, het hoe en waarom de hoofdvertolker Thomas zo reageert op zijn puberprikkels. VERANDERING Met een reeks heftige incidenten ver andert het kind, maar zodanig dat de filmbezoeker zijn interpretatie pas na het verhaal kan maken. Ik heb het niet in een kunstlijfje gedwongen terwille van de poëzie, maar aangestuurd op een ge bonden handeling en doorlopende actie.' ..Die op verschillende plaatsen wordt opgenomen," zegt Fons Rademakers. ,Hoe ik die kritieke scène uit de novelle heb opgelost, waarin Thomas en Toni getuigen zijn van voortvarende handelingen, die door twee jongens met een meisje worden verricht?" Proost, zegt hij eerst en slikt een Schiedammer, die kasteelheer Engeln verschaft. ..Die episode is intact gebleven. De camera suggereert het in hoofdzaak door de lens op het gezicht van Thomas te houden en geeft diens reacties weer. Het zwaartepunt in de novelle Het mes, heb ik voor de film laten vallen Over dit laatste schiet Rademakers beheerst-bewogen uit zijn slof. NIET TRAAG ,,Er is dikwijls de klacht, dat Neder landse films traag zijn. Dit is niet zo. Het lijkt zo. Bij een buitenlandse film zit men de halve tijd strippen volzinnen te lezen over de hele breedte van het doek. Daarom lijkt het of die films zo vlot zijn. Het Nederlandse publiek moet gewoon wennen aan eigen film met eigen stem men. Daarom is het belangrijk dat er opeenvolgend films op de markt komen. Men zit dan ook niet langer met over spannen verwachtingen naai' het doek te kijken en de film meer gewicht te geven dan haar toekomt. Twintig per jaar hoeft niet, .maar drie zou normaal zijn. De moeilijkheid zit helaas ook in de schaarste aan vaktech nische mensen. TOUWTREKKEN In ons land is maar een enkele film ploeg die geroutineerd kan werken. Daar wordt dus om touwgetrokken. Dit keer lukte het de Nederlandse Filmproduktie- maatschappij, een volgende keer mis schien niet Terwijl deze potige meningen over de tafel flitsen, ligt hoofdrol Reitze al lang op één oor in het kasteel. Daartoe ge noopt door een oplettende chaperonne, een vriendin van het architectengezin uit Amsterdam. In de middaguren had Reitze al een onaangedaan stukje voorspel gegeven. Achterover leunend in zijn stoel zou hij „het vervelend vinden als de filmopna men niet op 2 september klaar zijn". Zijn GEKOZEN Hoe het allemaal ging? ..Mijn vriendje, Victor van Heusden, had via kennissen die weer bekend zijn met mijnheer Rademakers, een klasfoto aan hem laten geven. Ik werd door hem aangewezen: Dat is hemï Uit mezelf zou ik er nooit op af zijn gegaan. Welke t voorjaar 1961 blijken. Van een onzer redacteuren PARIJS Vandaag viert de Franse schrijver André Maurois zijn 75ste ver- Regisseur Fons Rademakers wordt met intensieve aandacht gevolgd door de hoofdrolspelers in de nieuwe Nederlandse film Het Mes, Reitae van der Linden (14) en Marie- Louise Videc (13). jaardag. Eigenlijk heet Maurois. die in de Elzas werd geboren, Emile Salomon Wilhelm Herzog. Zij vader, die fabrieks directeur was, verliet de (Duitse) Elzas en nam de wijk naar Frankrijk. Emile, volgde zijn vader op, maar kreeg na een tiental jaren genoeg van het be drijfsleven en wijdde zich aan de litera tuur en aan de studie van de geschiede nis. Zij hekel aan Duitsland demonstreerde hij door als pseudoniem de Franse naam Maurois te kiezen, die hij na de tweede wereldoorlog als wettige naam gelega liseerd zag. V erbindingsof ficier In de eerste wereldoorlog werd Mau rois verbindingsofficier tussen de Engel sen en de Fransen, en van die tijd af da teert zijn belangstelling voor de Engel se letterkunde en geschiedenis. Aanvan kelijk genoot hij wel bekendheid als ro manschrijver o. a. Ni ange. ni béte en Les silences du Colonel Bramble maar in de jaren tussen de twee wereldoorlogen kreeg hij vooral als historicus naam. Hij schreef o.a. de geschiedenis van Frankrijk, Engeland en de Verenigde Staten en geromantiseerde biografieën van Shelley, Toergenjef, Proust, Byron, Chateaubriand en Voltaire. In 1950 zijn de werken van Maurois, die vooral m de Angelsaksische landen veel gelezen werden, in vijftien delen uitgegeven. NOKKE Langzaam maar onafwendbaar is de ware festivalsfeer over Knokke gekomen. In de hotels waar artiesten, juryleden en journalisten uit de deelnemende Europese landen wonen, informeren leden van het hotelpersoneel naarstig naar de laatste festivalnieuwtjes. De aardigste nieuwtjes zijn hun wel bekend: De Duitse zangeres Hannelore Au er wordt bewaakt door Herr Feld- kirchen, maar zijn oplettendheid mag niet baten. Het mooie hoog blonde meisje gaat avond aan avond braaf met Feldkirchen naar haar hotel, doch zodra de Duitse equipe leider zijn hielen heeft gelicht, gaat de verleidelijke Hannelore op stap. Alleen? Beslist niet nodig. Zij heeft alle voor bereidingen getroffen en wordt elke avond weer uit haar hotel meege nomen naar een van de Casino-nacht clubs. En daar danst ze dan, de mooie Hannelore. Zij is voor de mannelijke bezoe kers de ster van Knokke's zangcon cours. De adembenemende japonnen die ze draagt heeft ze zelf ontworpen. Want Fraulein Auer is niet alleen een knap ontwerpster van romantische situaties, maar beweert ook handig te zijn in het huishouden. Behalve zangeres is zij ook leerlinge van de Berlijnse filmschool. In elk ge val heeft zij in de kunst van het vrouw zijn haar carrière al gemaakt. De rest moet nog komen, vinden we. De eerste ronde van Knokke's zang concours om de Europa-beker is dooi de Duitse vocalisten gewonnen. Maan dagmiddag begonnen de repetities voor de tweede ronde: De muzikale ontmoe tingen tussen België, Italië en Nederland. De Nederlandse groep mag zich gelukkig prijzen dat ze pas in de tweede ronde uitkomt. Het heeft en kele dagen geduurd, voordat dit festival enige kleur begon te krijgen. Zondagavond was echter de echte De Nederlandse televisie neemt morgenavond slechts één uitzending van het festival uit Knokke over. maar het ziet ernaar uit dat de Nederlandse kijkers in de nabije toekomst met verschillende deel nemers kennis kunnen maken. Jaap Stamer van Phonogram en Prior van de Avro kijken vanuit hun juryzetels oplettend toe welke vocalisten waard zijn naar Neder land over te komen. Annie Cordy, een chanteuse die een treffende voordracht en een kostelijke mime heeft, is al ge contracteerd voor een Avro-tele- visie-uitzending begin 1961. Ook voor de Italiaanse Fedeli, een jong meisje dat de bijnaam ,,de kleine Callas" draagt, bestaat belangstel ling. Als de plannen doorgaan zal zij binnenkort voor een gecombi neerde uitzending voor radio en televisie naar Nederland komen. DINSDAG Voor vrienden van wilde, opzwepende programma's is het huilen op de Hilversums vanavond. Maar voor de rustigen van zin staat het er goed voor. Op Hilversum II om 18.30, 19.25 en 22.55 lichte grammofoonmuziek. Op Hilversum om 20.05 de Tivoli club van Jan Koopman. U kent het soort pro gramma's wel: genoegelijke achter gronden om 20.50 de herhaling van een aardig hoorspelletje: "t Was op een mooie zondagmorgen. En dan, dan hebt u het gehad, tenzij uw hart haakt naar Henri Knap, die om 22.45 zijn praatje maakt. Een klassiek en een modern werk staan op het programma van het concert, dat door het Amerikaanse Juilliard String Quartet in het begin van deze maand als onderdeel van hel Holland Festival in het Concert gebouw te Amsterdam werd gegeven Het eerste 'deel van dit recital wordt vanavond om vijf voor tien over Hilversum 1 uitgezonden. U hoort dit vermaarde kwartet in Haydns opus 74. nr. 3 en de Fünf S'dtze fiir Streichquartett opus 5 van Anton Webern. Het tweede deel van het concert volgt op 1 augustus. *F%ote*ifZ/Ls door Rita Beukman |ARIJS Gisteren is dan eindelijk ook in Parijs de mode- week voor de winter begonnen en op de eerste dag van de premières kwam Pierre Cardin reeds aan het woord. Allen die in de hitte van Rome en Florence twee weken lang hun dagen in Palazzo Veneziani en Palazzo Pitti door brachten, ontmoetten elkaar hier weer op zijn show en dat weerzien werd in zijn nieuw ingerichte boutique met cham pagne gevierd. Als eregast woonde graal Giorgini, promotor van de Italiaanse mode. derf eerste belangrijke première van de Pa- rijse modeweek voor de winter bij. Hugo Claus en zijn vrouw kwamen onverwacht uit Gent naar het Zuidlimburgse plaatsje Voeren- daal om getuige te zijn van de eerste opnamen. VENLO. In alle vroegte is gister morgen de 59-jarige arbeider W. Holt- huyzen uit Velden (L.) op een onbe bouwd deel van de Veldenseweg in Venlo door twee mannen van zijn fiets geslagen en van zijn portemonnee be roofd. Er zaten acht gulden en een in gevuld lottoformulier in de portemon nee. I' Ligne Enveloppe is het voornaamste thema in de wintercollectie van Cardin. Wikkelmantels en enveloppejaponnen zijn daarvan de belangrijkste voorbeel den. Bij die wikkelmantels vormen japon en mantel één geheel. Door een ver nuftige coupe heeft zo'n twee-eenheid van mantel met jurk het effect, of de soepele, zachte wollen stoffen die voor dergelijke „robes manteau-enveloppe" als materiaal zijn gekozen' sierlijk om het lichaam gewikkeld zijn. Datzelfde aanzien wordt ook bij en veloppejaponnen bereikt. Dunne wol-i len of zijden mousseline en georgette, is daarbij elegant om het figuur ge wonden, met als enig in het oog sprin-^ gend detail een losse gedrapeerde pan- neau. die links onder de schouder ont springt en tot aan de zoom reikt. Uit Tokio De stermannequin op de première van Pierre Cardin was de jonge Japanse schoonheid Johzia, die speciaal uit To kio kwam om aan deze show mee te werken. Asymetrische details komen verder veel voor bij de ontwerpen van Pierre Cardin. Dat trok vooral de aandacht bij man telpakjes, die bij voorkeur een sluiting ver uit het midden hebben, terwijl bij japonnen op deze plaats onder andere wikkelplooien of losse gedrapeerde panden worden toegepast. Als garnering springen vooral de ongewoon grote knopen in het oog. Die knopen zijn bol en ovaal van vorm,, om de vrij brede schouderlijn van pakjes en mantels te beklemtonen. Aanivinst Heel elegant zijn de nieuwe redin gotes, die Cardin als aanwinst op het gebied van mantels brengt. Die aansluitende mantels zijn vloei end van lijn. met een verlengde boven- partij en stiksels juist onder de taille. Deze stiksels zijn dikwijls in de vorm van schulpen uitgevoerd en geschulpt zijn ook de randen van de kragen, die bij wijde mantels worden toegepast. Verbroedering Zijn aanwezigheid is er het bewijs van dat men er in Frankrijk eindelijk toe is gekomen, de betekenis van de Italiaanse couture te erkennen. Op de show van Cardin kwam zo na tien jaar de verbroedering van de Fran se en Italiaanse mode tot stand. Groen in allerlei tinten-is de belang rijkste kleur bij Cardin, die naast veel schakeringen van amarante en auber gine, naast zwart en donkerbruin' veel lichte tinten oranje, rood en rose toe past bij winterse tailleurs en mantels. De voorkeur voor kleuren die de Ita liaanse mode ook in herfst en winter kenmerkt, gaat daardoor in Parijs dui delijk meer invloed krijgen. Asyme- trisch is ook de lijn van de hoeden bij Cardin. Rechts op het hoofd gedragen helmen van nertz brengt hij bijvoor beeld. Die bonthelmen bedekken één oor. doch laten het andere geheel vrij. Grote lassen pleteerd, die al« een kraag om de hals zijn gevouwen. Parapluplooien Vele avondjaponnen zijn in twee kleuren uitgevoerd, met een lang torso- lijfje en een bolle, lange rok in een af stekende kleur. De Ligne Enveloppe was bij de galakleding vertegenwoor digd door avondtoiletten, die lijken te bestaan uit in spiraal om het lichaam gewikkelde stroken. Ratzimir en ge orgette is voor die modellen het uit verkoren materiaal. Vroeg in de middag gaf Griffe zijn eerste show voor het nieuwe seizoen. De Blousonlijn van Dior, die in de con fectie bijna geen navolging heeft ge vonden, koos Griffe nog eens als ba sis voor zijn winterse couture. Voor een overvloed aan inspiratie is dat ze ker geen bewijs. Bij japonnen en pak jes past Griffe op die stijl afgestemde rokken toe met parapluplooien, waar bij de stof en biais is verwerkt. Dat thema werd in Italië door Ma- rucelli uitgewerkt, maar op een har monische manier. Het meest de aan dacht trokken bij Griffe de hoeden, waarbij modellen als een enorme poe derdons van veertjes en hoeden met een bol van bont en een brede rand van vilt. Vandaag toont onder andere Bal- main zijn wintermodellen en morgen krijgen wij te zien wat Yves St. Lau rent van Dior na de Farah Diba- blouson, heeft ontworpen voor 1961. festivalstemming geboren. Na hun on_ verwachte nederlaag trokken de Fran sen zich mokkend terug, maar dé Duit se en Engelse vocalisten vierden feest tot diep in de nacht. Knokke's casino heeft behalve een grote theaterzaal een speelzaal en een indrukwekkende expo sitieruimte, twee uitstekende moderne nachtclubs en daar op de dansvloer kon men de Duitse en Engelse deelne mers aantreffen. De contacten werden steeds inniger en het markante hoge giechellachje van Valerie Masters (pre cies hetzelfde lachje waarover onze Greetje Kauffeld beschikt) was niet van de lucht. De Duitsers en de Engelsen hadden hun reden tot deze uitbundige feest vreugde. De Duitse ploeg om hun over winning op Frankrijk en de Engelsen hoe vreemd het ook klinkt omdat ze de Duitse deelnemers de eerste ronde- overwinning méér gunden dan de Fransen. De verhouding tussen de Engelse en de Franse deelnemers is van de eerste dag af zeer gespannen geweest. De Fransen noemden de enngelsen „juke boxfiguren" en de Engelsen reageerden met het neerbuigende: „Frankrijk heeft voor dit festival zijn tweederangs ca baret uitgekamd., DINSDAG Salzburg opent vandaag het beroemde muziekfestival en de te levisie bezorgt u van 19.00 tot 20.15 een 1-echtsreekse reportage. Met een teken filmpje wordt de rest van het program ma geopend. Het houdt van 20.45 af in: een documentaire over het woeste, ka rige kustland van Noordwest Spanie. Om 20.55 de hoofdfilm. Rare vogels! een Amerikaanse comedie over de kluchtige strijd om een uitstervend vogelsoort met Victor Mature en Patri cia Neal. Vlaanderen neemt om 19.00 even eens de Eurovisiereportage uit Salz burg, om 20.45 een gesprek over Congo en om 21.15 aansluiting met het song festival van Knokke. Frans België heeft om 19.00 de Sals- burger Eurovisie, om 20.40 de memoi res van Eisenhower eh om 21.30 de re portage van een concert in Spa. LONDEN. De Engelse toneelspe ler. filmster en televisie-acteur A. E. Matthews is gistermorgen op negentig jarige leeftijd in Bushey Heath nabij Londen plotseling overleden. Matthews, die de Britse televisiekijkers als ..Mat-! ty" kenden, begon zijn toneelcarrière al in 1887. Vele. jaren was hij voor de schouwburgbezoeker de acteur, die men meestal kon zien in de rol van de ty pische Engelse landjonker Drie jaar geleden vierde bij zijn ze ventigjarig toneeljubileum in het stuk A month of sundays. In hetzelfde jaar speelde hij een van de meest komische rollen uit zijn carrière als de admiraal in de film Carry on admiral. Matthews, die altijd beweerd heeft te blijven spelen tot zijn dood. waagde zich in zijn laatste levensjaren ook nog voor de televisie, en hij werd als Matty bij miljoenen kijkers populair. De opening van de nieuwe boutique werd opgeluisterd door het tonen van enorm grote tassen, in fluweel en leder uitgevoerd, onder andere in de vorm van karabiesjes. Bij geklede jurken r. r i droegen de mannequins reusachtige &0110(il£ OOK 111 OllS icUlU envelloppetassen. heel smal en bijna O een meter lang. Broches en colliers uit fluweel vervaardigd, werden ter aan vulling van die tassen in nieuwe vor men gekozen. Alle wijde mantels wor den nagenoeg door grote sjaal» gecom- De oud-commandant van het Korps mariniers, generaal-majoor der mari niers H. Lieftinck, is benoemd tot rid der in de orde van de Nederlandse leeuw. Zaterdag opent mr. H. J. Reinink in het Arnhems gemeentemuseum de ten toonstelling van het werk van Jan van Goyen. Deze expositie is ook in Leiden te zien geweest. Minister Korthals: DEN HAAG. Minister Korthals wil meer weten over de resultaten van de snelheidsbeperking die gedurende de laatste feestdagen bij wijze van proef op de Duitse wegen werd ingevoerd. Mocht de bestudering van de resulta ten. die nog niet geheel bekend zijn, daartoe aanleiding geven, dan zullen ook in ons land dergelijke proefnemin gen worden overwogen. Dat zal pas mo gelijk zijn als de voorschriften omtrent maximum snelheden zijn gewijzigd. Deze wijziging wordt thans voorbereid, zo deelt minister Korthals mee in ant woord op schri lelijke Tweede-kamerlid Das vragen van Daams (arb.). het Voor de jeugdige Parisiennes ont wierp Pierre Cardin een aparte collectie, die reeds voor de premiè res in de Frnase hoofdstad voor het voetlicht werd gebracht. Uit zijn boutique-collectie Jeunesse is onder andere dit charmante halflange avondtoilet van bleekroze zijde afkomstig. De aankomst van de Italiaanse ploeg in Knokke een ploeg die enkele da gen zoek is geweest, doordat zij hun reis van Italië naar België in Brussel onderbroken hebben ging in Knokke vrij ongemerkt voorbij, omdat aller aandacht werd opgeëist voor een van de meest wonderlijke boulevardver- kiezingen sinds mensenheugenis. In een hartstochtelijke poging de badgasten in Knokke bezig te houden, organiseerde men hier èen miss-verkie- zing voor kinderen van 2% tot 4 jaar. Enorm was de belangstelling voor deze wonderlijke uitverkiezing, waarbij een meisje van 2Va jaar de titel won. 's Avonds echter concentreerde de belangstelling zich weer op het Casino, belangstelling zowel van het Casino- publiek als van de Vlaamse televisie kijkers, die uit hun huiskamer of sta minee de evenementen in Knokke ie dere avond via hun beeldscherm kun nen volgen. De jury van Knokke's zangfestival stelt ons avond aan avond voor ver rassingen. Maandagavond heeft zij Ita lië laten winnen van de veel sterkere en meer representatieve Belgische groep. Hoewel Engeland, Frankrijk en Italië de Beigen meer punten toekenden, was de uitslag in het voordeel van de Itali aanse ploeg, die zonder twijfel nog slech ter was dan die welke Italië vorig jaar naar Knokke zond. De Italiaanse troef Isabella Fedeli, een jongedame die werd aangekondigd als ,.de kleine Callas", zong aardig en opgewekt, maar deze jongedame past beter in een nachtclub dan op hetpodium van een festival. De Belgen, die deze avond dus verlo- fen hebben van de zwakke tlaliaanse equipe, waren opmerkelijk beter. De favoriete van de Belgische ploeg was Maryse Litsch met een uitmuntende vertolking van Ne me quitte pas, een liedje van Jacques Brei. Verder bracht de Franse ploeg nog Rina Pia, da. „houdster" van zestien succesgrammofoonplaten (geen bijzon dere ervaring) en Louis Notari, een ex- zeeman, die geheel ten onrechte werd aangekondigd als de winnaar van een of ander Nederlands songfestival.... RADIO 1 HILVERSUM I. 402 m. ochtend VARA: T.on Nws: 7.10 Gym: 7.20 Gram: 8.00 Nws; 8.18 Gram; 8.30 V d jeugd: S.5S rips v. d. voedingsmarkt; 9.00 G.vm v. d vrouw: 9.10 Gram. 9.40 Gram VPRO 10.00 Moderne theologie, lezing. VARA: 10.20 ÏFi. I0'30 Harp-recital; 11,00 Lichte muz. 11.30 Cabaret. middag 12.00 Lichte mm; 12.30 Land- en tuinb. *2.33 Voor hel. platteland, lezing; 12.38 Hammondorgelspel13.00 Nws; 13.15 Lichte muz; 13.50 De wereld wil bedrogen zijn, lezing; 14.05 Omr. ork en soliste; 15.00 Xr.Je~gd: 16,15 Concertgeb ork en soliste, i-cn 9ïram:. 17 00 Versierde vakantietips: Regeringsuitz,; Emigratierubriek. Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. avond 18.00 Nws en comm; 18.20 Gram: 18.35 Orgelspel; 18.55 V d kind; 19.05 Holland- Festival: Harmonie- en Fanfareeonc. VPRO 19.30 V d jeugd. VARA: 20.00 Nws; 20.05 Metropole-ork en sol; 20.40 Een stuk brood, ïo^nSPr> 21,30 Gram- 'Ï2.20 Act; 22.30 Nws; KamermUz; 23.05 Gesproken portret; ZA°n Moderne poëzie; 23.40 Gram; 23.55— 24.00 Nws. HILVERSUM H. 298 m. ochtend. NCRV; 7.00 Nws; 7.10 Gram; 7.30 Een woord voor de dag; 7.40 Gewijde muz; 8.00 Nws; 8.15 Radiokrant; 8.35 Gram; 9.00 Vdzieken; 9.30 Gram; 9.40 V d vrouw: 10.15 Gram; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram. middag 12.00 Viool en piano; 12.30 Land en tuinb. meded: 12.33 Bachkoor en -ork: 12.37 Alle- Dagkerkd; 13.00 Nws; 13.15 Met Pit op pad. lezing; 13.20 Lichte muz; 13.50 Gram; 14.10 Idem; 15.30 Interscholair jeugdtoer- nooi Haarlem 1960; 16.00 V d jeugd- 17.20 Pianorecital; 17.40 Beursber; 17.45 Amus muz. avond 18.15 Het Spectrum, lezingen; 18.30 Le ger des Heilsmuz: 18.45 Boekbespr; 19.00 Nws en weerber; 19.10 Huismuz: 19.30 Ra- diokrant; 19.50 Lichte muz; 20.10 Holland Festival 1960: Concertgebouwork; 21.05 Concertgebouwork; 21.05 Ruimtevaart: Grensgebied tussen fantasie en werkeJiik- lezing; 21,20 Gramó 21.30 Koorzang. 21.55 Stnjkork en harp; 22.30 Nws en ?o9nSr?e,V ^2,i° Gram: 22.45 Avondoverd: 23.00 Holland Festival I960: Concertgebouw- ork en soliste: 23.55—24.00 Nws ["TELEVISIE NEDERLAND NCRV: 17.00 V d kind. NTS: 17.30— 17.40 Int. Jeugdjourn; 20.00 Journ en weer- overz. AVRO; 20.20 Sportpanorama; 20.50 Volksdansen; 21.3022.15 Song-Festival Knokke 1960. DUITSLAND 17.00 V d kind: 17.20—18.00 Klank.: Re gionaal progr.: NDR18.45 Die Nordschau, WDR18.45 Hier und Heute, journ. NDR Sehpferdchen zeigt: Mijn betere helft; WDR- 19.25 Testvlucht); 20.00 Nws; 20.20 Balans in bewegende beelden; 20.35 Filmprogr 21.25 Gesprek. p 19.30 Klankb. tival te Knokke BELGIë VLAAMS Nws: 20.no V d ieugd. '0.7(1 t.oo V d vrouw: 21.30 Song lei- 22.45 Nws en journ. Hoewel het gevaarlijk was voor de Nederlandse positie in Knokke. heb- oen de Nederlandse leden van de ju ry maandagnacht geprotesteerd tegen de gedragingen van de Italiaanse jury, die de Belgische groep belache- a weimKPunten toekende. Als reactie op dit protest kwam de jury laat in de nacht voor de tweede maal bijeen. Het werd een formele strijd. Het is duidelijk, dat de Italianen on- sportief gejureerd hebben en de ande- wachten nu sieehts af dat deze puntentelling absoluut niet wat de Italianen vandaag gaan doen deugt. als België optreedt tegen Italic. Volgens het reglement is aan deze r„„ m,en dan Italiaanse plotse- ongunstige gang van zaken niets te ling veel meer punten toe gaat ken- doen. Ondanks he (protest /an de Ne- 2f?Jee diplomatieke beweging, om- derlandse jury en het verzoek de za- dat men Nederland zeer vreest), komt ken te wijzigen vóór Knokkes festival als een paal boven water te staan, een grote vechtpartij gaat worden BELGIë FRANS ...AAA De Christenen in het sociale leven. 29.00 Journ: 20.30 Film. 21.55 Lectuur voor allen: 22.40 Journ.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 6