Cees van Amsterdam winnaar Ronde van Midden-Zeeland Ronduit gezegdZeeuwse tour was een groot spektakel KOERS MET WEINIG HOOGTEPUNTEN Ritthem heeft al 55 jaar hoge noten op de zang Maandag 25 juli 1960 ZEEUWSCH DAGBLAE Pag. 3 Sprintende outsider sloeg zijn slag Selectieploeg kwam niet uit de verf Ronde-uitslagen Animo 4 kampioen in avondklasse ONDA: flink stuk gemeenschapszin Voorbereiding nieuw sportveldencomplex Val met gezicht op trilmachine BLOND EN ZWART MAAKTEN CEES ROOD. BEWEGING TELEURGESTELD EINDSPURT OUTSIDERS Brief Goese V.V.V. n aan gemeenteraad Groot wandelfestijn rond Vrederust DE PEL - IN SLEE - WAS ZEER TEVREE Brok in keel Boerin en boer Ondersteboven Net op Vandaag nieuwe beTgingspoging Eerste steen voor werkplaats President-kerkvoogcl Bromfietsers reden na ongeluk door nam afscheid ontvangt brieven Langspeelplaat voor kerkbouwaclie Grote boerderij afgebrand de eindstreep overschreed. Cees van Amsterdam, de glorieuze ivin- naar van de tiveede Ronde van Midden- Zeeland, wordt hier in de bloemen en in de kussen gezet. Riette en Tonny van Roy en uit Amsterdam (doorgestoken kaartverstaan hun taak uitstekend. Blond en zwart maakten Cees rood GOES Cees van Amsterdam uit Breda, pupil van Kees Pelle- naars en zoon van de bekende oud-wielrenner Aad van Amsterdam, al^-Amsterdam van kop af spu.r- was de snelste sprinter uit een groep van negentien man die zater- en belaagd door Lute dagavond op de Bergweg in Goes op de finish afstormde. Hij kon e®n4 f^tslengte ^zegevierend zich daardoor glorieuze winnaar noemen van de Ronde van Mid den-Zeeland, die dit jaar voor de tweede maal en ook nu weer voortreffelijk was georganiseerd door de Zeeuwse rennersclub „Thee Middelkamp". Met de zege van Van Amsterdam vond de ronde dus haar ontknoping, maar een ontknoping zoals weinigen die zich zullen hebben voorgesteld. Wil 7pifien hpt repris neapnt ,'prv wen Deëens en Van Hoeve al aanzien- wij zeiaen net reeas, negentienI;jke aChterstand opgelopen. Een groot man bestreden elkaar de hoogste peloton met alle favorieten trok Ovezan- Per en daaruit mnpt rip rnnririiie de door waar Lute de sprint won vóór eer en aaaruit moet ae conclusie Ba!vert waarna wim van smirren in Worden getrokken dat er onder- 's-Heerenhoek de premie voor zich op- weg toch niet al te veel gebeurd diStwfgroepSSele e" Nieuwdorp trok De uitslag van de Ronde van Midden-Zeeland luidt: Individueel klassement: I. C. v. Amsterdam (De Baronie). 202 km in 4 uur, 55 minuten en 5 sekonden; 2. C. Lute (Middelkamp-a)3. Ab Sluys (Utrecht) 4. W. Diepering (Oost-Nederland); 5. Van Vlier- berghe (België); 6. Mik Snijder (KNWU-selectie)7. W. Swane- veld (Feijenoord-a); 8. L. Coe- horst (De Zwaluw); 9. P. Steen- voorden (Wilhelmina)10. R. Lampaert (België); ex aequo 11 tot en met 19. Herman (Maas tricht); C. Broekmans (De Ba ronie); P. v. Hees (Breda); R. GijsseLs (Middelkamp-a); René Lotz( KNWU-selectie); D. Groene- weg (KNWU-selectie. nu Hoekse Renners); J. Oppens (Wilhelmi na); J. Jansen (Utrecht): Miel Verstraete (Middelkamp-a 20 R. Roks (Breda); 21. N. Walra- vens (Utrecht)22. Thielen (Bel gië)23. Jan Hugens (KNWU-se lectie); 24. H. de Waal (Middel- kamp-b); 25. L. v.d. Leur (Pe daalridders); 26. C. v. Espen (Middelkamp-ib)27. W. Vran- cken (Maastricht)28. J. Hermes (De Zwaluw), allen in dezelfde tijd als Van Amsterdam; op 2.30 L. v. Smirren en Stevens; op 3 min. Heider en Bert Tolhoek (Middelkamp-b) Ploegenklassement: 1. Middel kamp-a, 24 pt. 14 uur 45 min. en 15 sekonden (Lute, Verstraete en Gijs.sels); 2. België (Van Vlier- berghe, Lampaert en Thielens). 38 pt; 3. KNWU-selectie (Snijder. Lotz en Hugens), 40 pt; 4. De Zwaluw (Coehorst, Hermes en Walravens), 57 pt. allen in dezelf de tijd als Middelkamp-a. Nieuwenlmgen koers vooraf: 1. A. Bar ten (Zevenbergen) 60 km in 1 uur 29 min; 2. C. Weyers (Hillegom) 3. F. Hoppe (Rotter dam) 4. H. Peters (Heemstede) 5. C. van Issun (Gerwen) 6. A. van Beek (Rotterdam) 7. H. de Wolff (Hillegom) 8. P. Snooyes (Breda) 9. H. Ruys (Haarlem) 10. L. Franken (Stampersgat) Adspir anten: 1. G. Minneloo (Heenvliet) 25 km in 48 min. 2. C. Mertens (Lepelstraat) 3. F. Masseurs (Klundert) 4. J. v.d. Veen (Amsterdam) 5. W. de Wil de (Oudelande) 6. D. C. Nele mans (Klundert) 7. op 1 ronde L. Larvnooy (Roosendaal) 8. op 3 ron den H. Das (Best). Competitie Z.K.B. GOES. Het is het Souburgse Ani mo 4 inderdaad gelukt om aan de jarenlange overheersing van Swift 4 in de Walcherse avondkorfbalcompetitie een einde te maken. In de afgelopen week stond - de nieuwe kampioensploeg voor de opgave om, teneinde de titel te kunnen behalen, uit twee wedstrij den, resp. tegen Zuidwesters 3 en On do 2. drie winstpunten te halen. Veel moeite heeft dit niet opgeleverd. Woens dagavond j.l. werd in de plaatselijke derby tegen Zuidwesters 3 een forse *38 zege behaald en de tweede wed strijd tegen Ondo 2 heeft helemaal geen moeilijkheden opgeleverd. Animo 4 RITTHEM. Een variant op een bekende zegswijze van wijlen formen. Met de woorden: „Heb ben wij O.N.D.A. niet, dan mis sen wij de gepaste ontspanning in ons dorp," besloot de burger vader zijn rede. klein dorp groot kan zijn," ge hield Ondo 2 gemakkelijk op ruime af- bruikte burgemeester P. Daniëlse stand (132) en zodoende zorgde Ani mo 4 ervoor, dat deze club tiet eerste kampioenschap in de Walcherse avond- competitie in de annalen kon aanteke nen. Overigens werd deze competitie in de afgelopen week op één oor na ge vild. Swift 4 besliste het duel om de tweede plaats tegen KVL in haar voor deel (58) en bereikte Vedo 3 een zeer eervolle kleine nederlaag tegen KVL (34). In deze competitie moet thans alleen nog gespeeld worden de wedstrijd Vedo 3Zuidwesters 3. Indien Vedo 3 uit deze match, die vanavond gespeeld zal worden, één winstpuntje weet te beha len kan hef. nog juist de voorlaatste plaats bereiken. Zoniet dan eindigen Vedo 3 en Ondo 2 gezamenlijk als laat- sten. De stand in deze afdeling: Daarvoor had mej. L. de Mey, secre taresse van O.N.D.A. de talrijke be- konincnn Emma- "Ritthpm vu langstell-enden welkom geheten. Zij gaf Kunmgm c^mma. „niwnem Z1J -m een korte schets de historie van de groot, in alles waarin ook een 55-jarige vereniging weer. Op 5 augus tus 1905 werd de vereniging opgericht en telde toen vijftien leden, waarvan er nu nog twee in leven zijn: de heren A. Schout en J. J. Schout Sr. De eerste 77 jaar was nog lid. maar ging. na 55 jaar de grote trom bij O.N.D.A. geslagen te hebben, afscheid nemen. De instrumenten moesten de in 1905 nieuwbakken club zelf betalen, omdat men wat betreft ontspanning van over heidswege niet veel steun genoot. Na het bijeengaren van de nodige gelden wer den zij van een muziekvereniging van de spoorwegen in Vlissingen overgeo- men. In de jaren dertig ging het O.N.D.A. echter voorspoedig. Met ..Apollo" uit Wissekerke blies zij jarenlang in de Animo 4 Swift 4 KVL Zuidwesters 3 Vedo 3 Ondo 2 10 10 10 8 1 1 1 1 1 1 17 75—32 15 55—29 13 62—46 7 38—50 3 18—55 5 23—75 VLISSINGEN. Ter voorbereiding van een nieuw sportveldencomplex wil len B. en W. een krediet van 3000 gul den beschikbaar stellen. Het complex, dat te zijner tijd aan de Koudekerkse- weg zal worden aangelegd wordt ont worpen door de Ned. Heide Mij. B. en W. merken in hun toelichting aan de in zijn rede, die hij in zijn functie als ere-voorzitter van de jubile rende muziekvereniging O.N.D.A. zaterdagmiddag in de vrolijk versierde zaal van ,,Ons Dorps leven" hield. Doelend op de fees telijke inwijding der nieuwe uni formen zei de heer Daniëlse ver der, dat hij getroffen was door de gemeenschapszin, die onder het bestuur en leden der vereni- ,hoogste afdeUng fan£are haar beste par. ging en de Ritthemse inwoners tijtje mee. en gemeenteraad heerste voor De oorlossjaren betekenden behalve het dekken van de financiële zijdejve.rïies van het materiaal ook de ver dwijning van vele leden. Pas na 1950 kwam voor de Ritthemse muziekvereni ging het herstel. Nadat muziektent en instrumenten aangeschaft waren, kon den dedertig leden nu hun spiksplinter nieuwe uniformen donkerblauw met witte bieze aantrekken. Ook wat betreft haar muziekprestaties heeft O.N.D.A. veel noten op haar zang: volgend jaar komt zij uit in de afdeling uitmuntendheid. der aanschaf van de nieuwe uni- Kwestie-zie kcnh uis vvrnerivtui 111 nun tuciinimig dau ut: --j- - j raad op. dat het steeds groter worden- van te aanrijding viel de man voor- OVEZANDE. Terwijl een arbeider bezig was met een trilmachine bij de aanleg van wegen, in het kader van de herverkaveling, werd hij aangereden door een zware vrachtauto van de firma - r, K. uit Middelburg. De wagen reed ach-1 Hnn/J Kf»röW» On nmre teruit en de chauffeur had blijkbaar de lAddU OCI ij v ÜJUUIIl werkman niet inde gaten. Door de schok de gebrek aan sportvelden het opstellen van dit plan noodzakelijk heeft gemaakt. je leven in de brouwerij. De Engelsman Grieves won o.a. de premie in Kapelle en Bert Tolhoek, die strak reed, was ■het eerst in zijn woonplaats 's-Graven- polder. Op dit moment hadden de Zeeu- van circa tachtig man naar Middelburg. Tussen Nieuwdorp en de Zeeuwse hoofdstad kwam er een beetje beweging moet zijn dat de naam van spec taculair of boeiend draagt. Im mers dan waren er in elk geval niet zovele renners bijeen geble ven tot aan de eindstreep. Wat in het veld renners, omdat Hugens en strijd betreft kan de tweede daarna Herman zich uit het grote peio- Tt/ru r-r i ton hadden losgemaakt en Middelburg rionae van Midden-Zeeland dan met 36 seconden voorsprong op hun ri- ook niet in de schaduw staan bijI Lalen bereikte,n- tweede groep van J 24 renners, die drie minuten achter stand had, werd nog eens vier minuten opgehouden voor de stationsbrug in Mid- deze j delburg. Door dit hiaat werden deze renners voor de eindzege meteen kans loos. die van verleden jaar. Geen enkel hoogtepunt kende koers of het moet dan zijn de uitloop poging van Jan Hugens uit £uid-Lim- burg en zijn streekgenoot Herman tus sen Nieuwdorp en Middelburg. Zij sloe gen. een bres die hen dertig a veertig sekonden winst opleverde, maar voor- Via Veere, Vrouwenpolder en Oostka- pelle, waar Hugens en Herman nog steeds met voorsprong doorkwamen, dat men aan de ravitaillering in Vlis-t kwamen we in Domburg waar we 58 singen toe was, waren alle favorieten weer bijeen. De KNWU-selectieploeg heeft ditmaal teleurgesteld, met uitzondering van de altijd constante Mik Snijder, die vorig jaar vijfde werd en nu als zesde fi nishte. Dat men ter elfder ure deze KNWU-pIoeg uit elkaar haalde en di verse renners als kopman bij een an seconden voorsprong noteerden voor de koplopers. Daarna ging die voorsporng echter slinken. Tussen WeStkapelle en Zoutelande was voor de Limburgers de kous af en werden zij ingelopen. Na de ravitaillering in Vlissingen kwamen er nieuwe demarrages, die tot gevolg had den dat er een splitsing kwam in de hoofdgroep. Negentien man trokken met 28 seconden vóór op het peleton door Nieuwland en hierbij bevonden zich de der team aanstelde, was vrij onbegrij-; Zeeuwen Miel Verstraete, Wieles. Yol pelijk. Deze formatie van onze Unie j hoek en Van Espen. Tolhoek en Wieles die straks naar de wereldkampioen- vielen echter later terug, schappen in Leipzig gaat, kan daar de; samenbundeling van krachten of de ploegtaktiek wel eens broodnodig heb-; ben. Ploegleider Middeling verklaarde jongens°hebben 'fn^d^vnorstcTiiiiès^ge" delkampers" Van Espen en Gijs- zeten". Maar in de Ronde van Midden- seis lichtjes voorop, maar hun Zeeland hebben wij van de samenbal- voorsprong vatl honderd meter ling nagenoeg niets gemerkt. I B In Lewedorp waren de „Mid- bood geen perspectief, al hield ;|de 42-jarige Van Espen uit Axel het nog een tijdje alleen vol. Via Heinkenszand en 's-Heer Arends- kerke bereikte men Wolfaarts- dijk, waar Lotz, Van Hees en weer de actieve Gijssels alsnog een bres trachtten te slaan, maar daarin niet slaagden. In gesloten gelederen bereikte de hoofd macht ten slotte Goes, waar Cees Dat nam nog niet weg, dat zij indi vidueel op de zege konden rijden in de ronde. Maar het had er alle schijn van. dat men het op dit punt niet al te nauw nam. Men behoorde immers toch reeds tot de uitverkorenen. Waarom zouden we ons eigenlijk druk maken, moet het devies hebben geluid van een Groeneweg, een Lotz, een v. d. Klun dert en in mindere mate een Hugens en een Snijder. Van Kreuningen ontbrak wegens een rugblessure op het appèl en blijft dis buiten beschouwing. Al de ze faktoren hebben ons inziens toch wel hun stempel gedrukt op het wedstrijd verloop en zijn dus eigenlijk funest ge weest voor de Zeeuwse klassieker voor amateurs. Dat outsiders als Kees Lute en Ab Sluys van deze taktiek niet hebben ge profiteerd moet waarschijnlijk worden toegeschreven aan het feit, dat zij bei den rap zijn in de laatste meters en vertrouwend op hun „cindscliot" het vol- GOES. -In verband met de recente doende achtten attent en voorin de weigering van de Goese gemeenteraad hoofdgroep te blijven rijden. Zij werden om subsidie te verstrekken voor het echter verrast door Kees van Amster- fruitcorso, heeft de V.V.V. zich met een dam, die in pure snelheid van dezelfde schrijven tot de raadsleden gericht. kwaliteit is als Lute en Sluys, maar ditmaal juist iets meer in reserve had. Over het wedstrijdverloop kunnen wij vrij kort zijn. De premiesprints in de verschillende dorpen brachten een beet- Men schrijft o.m. dat Goes uit eoris- tisch oogpunt niet veel te bieden heeft en dat het fruitcorso een evenement is dat reeds wijd en zijd bekendheid ge niet en Goes in het middelpunt van de belangstelling plaatst. Gaarne hebben wij aldus het schrij ven van de V.V.V. al de jarendat het Corso draait onze volle medewer king gegeven om zoveel mogelijk publi citeit te geven aan een evenement, dat enig is in West-Europa. GOES Ik heb zaterdag een beetje van de sfeer geproefd die er volgens mjjn collega P. W. Russel u weet wel, die van pagina twee moet heersen in de Tour de France. Ik heb me die dag staan vergapen aan al die stoere kerels, die als een wer velwind over de Zeeuwse wegen vlogen om te proberen een Ronde van Midden-Zeeland te winnen. Meegeleefd heb ik met die moe dige Jan Hugens, die op een ge geven ogenblik 't was ergens in de buurt van Arnemuiden die hele meute renners aan zijn fiets lapte en er in zjjn eentje vandooV ging. „Goedzp, Jan," riep ik, „als dan niemand wil, doe jij het dan maar". En daar reed Jan, zijn in een oranjetrui gehuld lichaam ge kromd over zijn stuur, tot in de diepste vezelen van zijn krachtig rennerslijf van spanning geladen, een verbeten trek op zijn nog jong gezicht. „Dat wordt 'em Kien", zei ik tegen een collega. Maar Rien schiep een orakelachtige trek op zijn rode, aan het wielerfront ver weerde gezicht. Hij sprak er geen een en ik begreep, dat hij om een woord van Ivans te gebruiken aan het combineren en deduceren was. „Denk je van niet, Rien", vroeg ik angstig. Afwachtenjongen", ant woordde hij kalm, „er kan nog van alles gebeuren. De finish is nog uren ver!" Ik deed er het zwijgen toe. Per slot van rekening was Rien een kenner, zogezegd een inge wijde in het rennerskwartier. Ze noemen hem daar bij „Middel kamp" bij zijn voornaam. En dat is een hele eer. Mij kennen ze alleen als de man die naast hem in de auto zat. mond, verbreedde zijn gezicht, terwijl hij begon te lachen en spuwde toen iets uit, wat ik moeilijk thuis kon bren gen. Toen keek hij een andere kant op. Kennelijk geen supporter, concludeerde ik en spoedde mij naar burgemeester Eekhout van Breskens, die met welge vallen voor Centraal naar de potjes mos selen keek die werden uitgedeeld aan de volgkaravaan. ,,En burgemeester?" vroeg ik. Maar hij was al weg. Er was een bespreking met de Zevibel, hoor de ik later. Zaterdag heb ik ook het rustige stijlvolte dorpje 's-Gravenpolder uit zijn rol zien vallen. Er was daar een premiesprint. En als u renners kent, dan weet u wat dit zeggen wil. Daar kwamen er een paar aanstuivennou..,. Ja, en laat nou juist de eerste die over de streep ging een bloedeigen dorps bewoner zijn. Bertus Tolhoek heette hij. Affijn, 's-Gravenpolder schreeuw de zich de keel schor. Behalve die ene boerin in de Dorpsstraat. Die zei: „Mae, wat een herrie, da bin yk glad nie gewend up 't durp Nee, dan was die boer in Ovezande heel wat enthousiaster. Hij was nog lollig ook. ,,'k Doe nou nie mee", zei de hoogbejaarde desgevraagd, „ik heb 'm vorig jaar gewonnen en dat vond ik welletjes. Maar geef mij maar voet bal, hoor. Dit is zo voorbie. Ik bleef nog even bij hem staan. Op eens trok ie aan mijn mouw. „Zie je die ene, die laet z'n eige trekken aan een brommer....!" Die boer toch. Hij zag met z'n oude ogen nog alles. In mijn eigen, woonplaats Middel burg was de belangstelling voor de ron de ook al groot. De politie had er bij zondere interesse voor. Maar wat leefde ik mee met die renners die, tot de tan den gewapend om een drie-minutenach- terstand weg te "werken, plotseling de bomen van de stationsbrug voor hun neuzen zagen dichtvallen. Op zo'n moment ben ik echt niet kin derachtig wanneer er lelijke woorden worden gezegd. Dat kan ik ten voile snappen. Je zou er je fiets bij neergooi en. Want dan is er toch geen lol meer aan. Ik was echter zo gelukkig als een kind toen een renner zei: „Maar we la ten ons niet kisten, door de politie niet, door de brug niet, door die rotboot niet, door niemand..." Kijk, dacht ik, dat is mannentaal. Zo'n moreel moet je heb ben als je een ronde gaat rijden. Niet van dat heel benepene: van ik houd maar mee op. „Hoe vind je zoiets", zei ik tegen Rien. „prachtig, hè?" „Tuurlijk", antwoordde hij alleen maar. weldige krans en burgemeester Micha- 'ëlis gaf er namens de gemeente Goes nog een enorme beker bij. Toen ging Cees zijn ererondje rijden. Alweer m gezelschap van de blonde en de zwarte. „Toch een mooi vak. Rien, dat wiel rennen", merkte ik op. „Jongen", zei ie. zoals altijd met een kennersklank in zijn stem, „je bent doodmoe na zo'n rit.1" En de morgenuren had ik burgemees ter Michaëlis ook al gezien. Tijdens een ontvangst in het stadhuis. Er werden toen door hem en een groot aantal an dere heren vergulde woorden gezegd over Zeeland en de wielersport. Met een dronk werden die woorden wegge spoeld. Er was ook nog een zekere Zeeuwse krant die een lunch aanbood. Die lunch zij werd immers in Goes gehouden was voortreffelijk. Maar ik geloof dat die Zeeuwse krant het echt niet kon helpen, dat de lunchpakketten nét op waren, toen IK langskwam.... over met zijn gezicht op de trilmachine. Hij liep ernstige verwoningen aan zijn hoofd en gelaat op. Na de eerste hulp van dokter Folmer werd het slachtoffer per ziekenauto naar het ziekenhuis in Goes vervoerd. Stranding van Pax WESTKAPELLE. De gestrande Groningse coaster ..Pax" ligt weer in het water. Ook zaterdag is de dragline volop in actie geweest. De ..Pax" is nu geheel uitgegraven en ligt rondom in het water. Vermoedelijk zal vandaag of morgen een nieuwe bergingspoging wor den ondernomen. Het ligt in de bedoe ling de ..Pax" Via een nog te graven sleuf op de uitgebrachte ankers vlot te trekken. Groene Kruisgebouic in gebruik AAGTEKERKE. Het nieuwe Groe ne Kruiswijkgebouw zal woensdag 27 juli officieel in gebruik worden geno men. De heer A. Bosselaar, voorzitter van de plaatselijke afdeling, zal de ope ning ver-richten. De start van de Zeeuwse toer op de Grote Markt te Goes. Burgemeester H. K. Michaëlis gaf het startschot in de Lange Kerkstraat, tvaar het swart van het volk stond en de eerste burger van Goes voor een serie echo's xorgde. Tussen Westkanelle en 7nutelande is Intussen zaten de achtergebleven d Ploegleiders van de renners die nog net over de brug konden komen in hun auto te springen alsof zij op vlooien zaten. Ook hun vocabulaire was niet die van een non. Maar zij zaten per slot van rekening in een auto. En wat voor één. Kees Pellenaars (de Pel voor de wielerwereld) bijvoorbeeld bezat een slee zoals je er in Middelburg maar er zaterdag een brok in mijn keel ge schoten. Want diezelfde jongen van Hu gens, die taaie, die 't 'm toch maar deed. die knaap werd ingelopen. En met hem zijn „schaduw". Want er was er zo'n onbekende renner, ook al uit het mooie Zuid-Limburg, die hem achteraan was gegaan. Herman heette hij, maar de arme fietser uit het land -3 van de bokkerijders miste de capacitei- pellenaars voor ten om Hugens voldoende te steunen. En de buurt van de gemeente van meneer De Pree gezegd heeft: „Jong. laten we d'r maar mee ophouden. Je doet je best j wel, maar het is het toch niet, hè?" t a a T ,1-11®- j Herman zal toen wel niks gezegd heb- treffende raadsbeslissing de aantrekke- maar - a s BERGEN OP ZOOM. Begunstigd lijkheden van Goes ten zeerste ge- eevr0Den door prachtig weer werd zaterdag voor schaad worden. Men spreekt dan ook de 19e maal door de wandelclub VLUG het vertrouwen uit dat de raadsleden op in Goes was het zaterdag een hele ik heb zo de idee, dat Hugens daar in ,.,P,akter J B -V' Welten uit Goes 4o Knlirf imn rlo rtQWAAntn irnv» mnwAAr arts, heeft een kalme middag ehad. Valpartijen waren uitermate schaars. De enige die we hebben zien verbinden was Miel Verstraete uit Ede. de winnaar van het vorig jaar. Maar r stiekumpjes in het "peleton '*was„niet, Miel veroverde na mpn I ongeval m Heinkenszand nog een van de Inrichting Vrederust een wan deltocht georganiseerd. De deelname was bijzonder groot, er waren circa 650 wandelaars. De militairen waren na tuurlijk ook op het appèl om deel te nemen aan de mooie tocht. Vooral de groepen jongens en meisjes uit Achtmaal van Sint Martinus maak ten een bijzonder grootse indruk in hun fleurige pakjes. Deze groepen behaalden dan ook het hoogste aantal punten. Het parcours liep door de mooiste plekjes rond Vrederust en Bergen op Zoom. Omstreeks zeven uur waren alle deelnemers weer op Vrederust terugge keerd en volgde in het ontspanningsge bouw de prijsuitreiking. Bij de militaire groepen behaalde de L.B.K. uit Woensdrecht met 710 punten de eerste prijs. Groepen 20 km: 1. St. Martinus Achtmaal. 802 punten. Vlug van Vrede rust werd nummer vier met 555 punten, hun beslissing zullen terugkomen. Goes is een centrum-gemeente en men betreurt het ten zeerste, dat hier een standpunt wordt ingeno men dat een centrum-gemeente on waardig is. Het uitlokken van een nieu we beslissing, zal de Stichting Zeeuws Fruitcorso alsnog in staat stellen het corso op de weg te brengen en een fruit- week te organiseren. MIDDELBURG. Op donderdag 28 juli 's middags drie uur zal de eerste steen voor de bouw van de door de Stichting Werkplaatsen Walcheren te drukte. Natuurlijk, in Goes houdt men (vette premie Ik heb zaterdag wel last van brok- van drukte. Is het niet hierom, dan is ken in mijn keel gehad. De tweede het daarom. In die drukte zwierf ook schoot erin toen die tengere Cees van burgemeester H. K. Michaëlis, al was Amsterdameen zoon van de ouwe hij even zoek toen het startschot voor A rf va Amsterdam weet u wel die de Tour moest worden gelost. Maar het msrema™> wef u weL> aie schieten ging hem uitstekend af. rer ooriog zo goed. reed als eer slot van rekening is de burgemeester in 1 'c die dingen geen amateur meer. Ik stond op dat moment een beetje bezijden het Ronde-spektakel. Bij een oud. besnord mannetje, dat zetel had gekozen op de stoep van De Korenbeurs. Uit zijn mond hing een brandende si ste door de finish stoof. Die kleine Cees, wie had dat nu gedacht? Zelfs Rien was er even van ondersteboven: ,,'k Dacht niet, dat ze 'm een kans zoxulen geven, maar ja, 't is een sprin ter", zei ie, terwijl ik stond te blozen toen diezelfde Cees plotseling geflan- garenpeuk. Het vuur van het genotmid- keerd door twee schone meiskes. Riet del was evenwel omgekeerd evenredig ;te en Tonny van Roy en uit Amster- aan de belangstelling voor de renners, ,.'t Ben kinders, hee, ze motte spelel" was zijn weinig vleiend kommentaar op de grote schare fraai uitgedoste rijders, dam, zijn wangen voelde ingedeukt. Zo goed deden die dames hun toerk, „Zo, zo" zei ik tegen Rien. Rien zei Groepen 12 km: De eerste prijs was (bouwen sociale streekwerkplaats aan dei van de weg, „er zitten kerels bij. die eveneen., voor Martinus met 754 punten. lOostperkweg worden gemetseld die alom bekeken en bejubeld werd .niets. Hij vond zoiets heel gewoon.... .Jamaar", verdedigde ik mijn ridders Dr. P. v. Dijk, de voorziter van de K.N.W.U., schonk Cees. die inmiddels Langzaam trok liij de peuk uit zijn:in een zebratrui was gestoken, een ge- OOSTBURG. De heer J. H. van Kampen heeft vrijdagavond afscheid ge nomen als president-kerkvoogd van de Hervormde gemeente. Hij was 34 jaar kerkvoogd en 20 jaar voorzitter van het college. Onder zijn stimulerende leiding werden de door oorlogsgeweld verwoes te kerkelijke gebouwen herbouwd. De heer Van Kampen werd toegespro ken door de oudste kerkvoogd, de 80-ja- rige heer P. Daanse. die hem een ere plaats aanbood in de rij der notabelen en een boekwerk over de kerkbouw of freerde. Namens notabel ensprak de heer Luteyn. die eveneens een boek aanbood en de dank van de kerkeraad werd ver tolkt door ds. W. Hugo van Dalen, die een boek en een bloemstuk ten geschen ke gaf. Ten slotte sprak de secretaris ontvanger van de kerkvoogdij, de heer J. Brakman. De collecte voor de A. V. O. heeft in Overzunde de som van ƒ22,45 opge bracht. MIDDELBURG. Op de Nieuwland- seweg is gisteravond, omstreeks zes uur mevrouw Den H. uit Middelburg, rij dend op haar bromfiets aangereden door een bromfiets, waarop twee mannen waren gezeten. De dame kwam te val len en liep daarbij enkele hoofdwonden en verwondingen aan haar benen op. De twee heren reden echter onmiddel lijk na de botsing door. In verband hier mee verzoekt de commissaris van po litie van Middelburg, diegene, die ge tuige is geweest van de botsing, zich te melden op het politiebureau. Zomeravondvoetbal Goes GOES. De uitslagen van de wed strijden in de zomeravondvoetbalcom petitie luiden als volgt: Haringman— PTT 1—-2, Keuringsdienst Zeeland—Ty po's 0—10, V.V.Z.B.—PTT II 1-3. Het elftal van Gemeentewerken heeft zichlder vlammen teruggetrokken uit de competitie. BERGEN OP ZOOM. De gemeente raad heeft een brief ontvangen van de kerkeraden van de Gereformeerde kerk. de Evang. luth. gemeenten, de Ned. herv. gemeente van Bergen op Zoom en van de kerkeraad van de Geref. kerk van Tholen. In deze brief wordt opge merkt, dat adressanten met veront waardiging kennis hebben genomen van het besluit van het regentencollege van het Algemeen Burger Gasthuis om in het reglement voor de artsen die in dit gasthuis werken de rooms-katholieke medische moraal verplichtend en bin dend voor te schrijven, ongeacht het ge loof of de wereldbeschouwing van de arts en daarmee samenhangend die van de patiënt. In dit schrijven staat o.m. het volgen de te lezen: „Het kan hier gaan om een kwestie van leven en dood. Bovendien is daar het feit, dat door dit besluit van het regentencollege in het algeme ne ziekenhuis dat het Burgergasthuis nog altijd is. gewetensdwang wordt toe gepast op een wijze die in Nederland zonder voorbeeld moet worden ge noemd. U zult daarom moeten begrij pen, dat, wij in geweten verplicht zijn om tegen deze maatregel te protesteren met alle kracht waarover wij beschik ken." Een brief van soortgelijke strekking hebben de kerkeraden ook gericht tot het college van regenten van het gast huis. De kerkeraden schrijven in deze brief niet anders te kunnen dat op de scherpst mogelijke wijze him afkeuring uit te spreken over dit besluit, dat in flagrante strijd is met het algemene ka rakter van het gasthuis. Het college van B. en W. stellen de raad, die vrijdag avond in openbare vergadering bijeen komt, voor het adres van de kerkera den voor kennisgeving aan te nemen. Dit naar aanleiding van een brief van het, college van regenten-aan de kerke raden en aan het college van B. en W. De regenten hebben doen weten, dat zij zich thans nader zullen beraden wat zij zullen doen aan de hand van de te ver wachten concepten voor de overeen komst specialist-ziekenhuis en het straf- reglement van de landelijke specialis- tenvereniging. De artsen hadden nl. aan de regenten bericht, dat de specialisten vereniging zelfstandig een specialist ziekenhuis en een strafreglement voor de in ziekenhuizen werkzame artsen op stelt. GOES. De commissie Actie-kerk- bouwfonds van de Gereformeerde kerk te Vlaardingen heeft het initiatief geno men om met de verkoop van een spe ciaal te vervaardigen langspeelplaat te helpen gelden bijeen te brengen voor de Stichting Steun Kerkbouw (S.S.K.) in Nederland. Het ligt in de bedoeling, de plaat 25 cm L.P. begin september voor verzending gereed te hebben. De prijs is zo laag mogelijk gehouden en be draagt slechts 5,76. De opnamen zul len op 16 augustus a.s. in de Emmaus- kerk te Vlaardingen worden gemaakt. Medewerking verlenen: Koos Bons, or ganist van de gereformeerde Immanuel- kerk te Maassluis, de bariton-zanger Max van Egmond. het Vlaardingse meisjeskoor Cantabilé onder leiding van de heer M. P. Bénard, een kinderkoor onder leiding van mej. J. Woensdrecht en (waarschijnlijk) een jongenssopraan. De heer Gerrit van Eersel. organist van de Pniëlkerk te Vlaardingen bege leidt de samenzang, het meisjeskoor, het kinderkoor en de jongenssopraan. De plaat biedt dertig minuten muziek en zang. Het comité Actie Kerkbouwfonds te Vlaardingen. dat een grote vraag naar deze plaat verwacht, stelt belangstellen den thans reeds in de gelegenheid een bestelling op te geven. Dat kan gebeu ren bij de plaatselijke commissies, die overal in het land gevormd zullen wor den of rechtstreeks (schriftelijk) bij de heer A. van der Schee, Spoorsingël 95 te Vlaardingen. In Sliedreeht heeft men een 45-toe- renplaat laten maken (prijs 6,50 incl. kosten) voor de uitbreiding van het jeugdgebouw van de Geref. kerk in die plaats. „?LUISKIL-. °e kapitale landbouw- schuur van de heer A. Ramondt is za terdag door tot nu toe onbekende oor zaak geheel afgebrand. De heer Ra- mondt had het gevoel, dat er iets vreemds gebeurde op zijn erf. Buiten gekomen ontdekte hij tot zijn grote schrik, dat zijn boerderij in brand stond De vlammen sloegen reeds door het aait. De ijlings gewaarschuwde brand weerkorpsen uit Terneuzen en Sluiskil probeerden het vuur te blussen, maar tevergeefs. De schuur brandde tot de grond toe af. Er bevond zich geen vee m de stallen en de oogst was ook nog met binnen. Enig landbouwmate- riaal en wat hooi werden een prooi der vlammen. Verzekering dekt de schade.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 3