WINNAA1 Rambler: wagen mei weersiand De zo bescheiden wielrenner, die zich nog steeds niet thuis voelt KRYPTOGRAM Bridge-conventie Fishbein: wat te doen na driebod Öp nippertje aan dood ontsnapt VIOS kreeg nog méér straf AL INGEZONDEN? Zaterdag 23 juli 1960 ZEEUWSCH DAGBLADPag. 13 Dames van De Robben landskampioenen Ayala verslagen door Australiër Emerson Door zijn afkomst Door zijn natuur Mobby's Zwarte bladzijde fdool Doel Dat nooitmaar VERHAALD IN RUIM TACHTIG PAGINA'S Bied-conventie Franse en Italiaanse renners voor Leipzig Het naadje Volleybalploegen naar West-Duitsland Advertentie door J. B. Th. Hugenholtz ■pkOOR een gelukkige samen- ■*-' loop van omstandigheden, kon ik de wagen die ik nu voor u onder de loupe wil nemen, over een afstand van bijna 1400 km testen, waaronder ook een korte maar snelle reis naar West-Duitsland viel. Als een van de eerste en belang rijkste van de compact cars heeft de Rambler, geprodu ceerd door American Motors, een zeer groot aandeel van de Amerikaanse markt en heeft deze wagen ook in Europa vas te voet gekregen. Ondanks de voor een Amerikaan geringe lengte van 4 M. 80 is de binnenruimte echt wel die van een zespersoons. Rondlopende achter en voorruiten geven vrij zicht en de hoofd- en beenruimte achterin is zeer ruim. De consttuctie van de carrosserie volgt de „single unit" constructie; Kramer heeft op zijn nieuwe be nadering van Darmon om tennisprof te worden, wederom een afwijzend ant woord gekregen. Kramer heeft ook aan Lundquist en Haillet voorstellen gedaan. Beide hebben die in beraad genomen. Het ligt in de bedoeling van Kramer om een Europese groep van profs te vormen en deze in Europa wedstrijden te laten spelen, los van de andere profs. carrisserie en chassis zijn nl. tot één sterk geheel samengelast. De voor bank heeft twee aparte verstelbare rugleuningen, welke geheel neer kun nen klappen, waardoor men de Ram bler in een flinke slaapbank voor twee of drie personen kan omtove ren. Het stuur is dieper dan dat van de modellen van 1959 en dit heeft voor mij wel een bezwaar, omdat men daardoor makkelijk met de knie tegen de spaken kan komen. Na een korte rij-ervaring vermijdt men dit echter automatisch. Op de foto zijn de dubbele koplampen en het tame lijk zware chroomfront duidelijk te zien. De vinnen zijn gelukkig niet overdreven en helpen ongeoefende rij ders bij het achteruitrijden. Geweldig DE KOFFERRUIMTE is geweldig. Het voorportier is zeer groot, maar ook achter kan men goed instappen, daar de achterportieren zeer wijd open gaan practisch onder een rechte hoek met de wagen. Het lijnenspel van de carrosserie is fors en hoekig, ge steund door een enkele horizontale chroomstrip. De ruitenwissers over lappen ruimschoots; zoals vaak ech ter hebben zij bij hoge snelheden meer druk op de ruit nodig. De ver- snellingshandle rechts op de stuurko- lom is kort en heeft slechts weinig speling. De 6-cylinder kopklepmotor in lijn, geeft 127 PK en het gaat hier om een typische lange slag-motor, nl. een slag van 108 mm tegen een boring van slechts 79.4 mm. Met de forse inhoud van 3205 cc is de trekkracht van de Rambler voldoende verzekerd en op een tocht naar Wiesbaden, waar bij de afstand ZandvoortWiesbaden (475 KM) in precies 5 rij-uren over brugd werd, is me opnieuw gebleken dat een snelle wagen (en liever nog een snel optrekkende wagen) altijd een yeilige wagen is. Waterpolocompetitie In de waterpolocompetitie zijn de dames van De Kobben vrijdagavond voor de zes tiende achtereenvolgende keer kampioen van Nederland geworden. De Robben wonnen zelf in Amersfoort met 123 van A.Z.P.C. en H.Z.C., de enige club, die nog met de Robben gelijk kon komen, verspeelde naar kampi oenskansen door in Den Haag met 52 te verliezen van Zian. De Robben behaalden uit 9 wedstrijden 17 punten met de doel- cijfers 82—11. In de eerste klasse heren afdeling A Is Zian ongeslagen afdelingskampioen geworden. De Hagenaars behaalden in Rotterdam een overwinning 165 op de Zwemclub Rotter dam en daar Neptunus maancagavond te Amersfoort tegen Het IJ niet verder kwam dan een gelijk spel 5—5 is Zian onbereikbaar geworden. De Spaanse Tennisbond is verbolgen over het engageren van Gimeno als prof door Kramer. Indien deze gemeend mocht hebben door Gimeno in Spanje een grote attractie te oefenen, heeft hij misge- rek^nd. De Spaanse bond zal geen toe stemming voor profwedstrijden in Spanje geven. Bij atletiek in Oslo OSLO (UPI). De Deense atlete Nina Hansen ontsnapte op het nippertje aan de dood. Tijdens atletiekwedstrij den te Oslo slingerde de Noor Foeleide de kogel een verkeerde richting uit. Ter wijl 8000 toeschouwers angstkreten slaakten, vloog het projectiel op een groep atletes af, bij wie zich Nina Han sen en haar landgenote Kirsten Jensen bevonden. Dank zij een snelle reactie kon Nina Hansen het ergste voorkomen. De kogel die een bank van de tribune, waarop de atletes zaten, verbrijzelde, raakte Nina Hansen niet, maar de staaldraad waaraan het projectiel zat verwondde haar aan hals en armen. Nina Hansen, die zwaar bloedde, moest zich in een ziekenhuis laten behandelen. Haar landgenote Mirsten Jesen kreeg een shock. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Wegens overtredingen van de dag, waarop in het seizoen 1960 Haagse voetbalclub VIOS met ingang van de voetbalpool- voorschriften zal de 1961 de toto weer zal beginnen, de bru- to-inleg gedurende drie maanden geheel moeten afdragen aan een nader door de K.N.V.B. te bepalen doel. Dit is een aanvullende straf van do K.N.V.B. na de geconstateerde onregel matigheden bij deze club, als gevolg waarvan enige tijd geleden zeven be stuursleden van VIOS werden bestraft met schorsingen, die varieerden van vijf jaar tot levenslang. De werkende en de ondersteunende le den worden door de aanvullende straf niet getroffen De K.N.V.B. heeft deze straf opgelegd, omdat is gebleken, dat door VIOS voor de toto in het afgelopen seizoen meer kosten zijn gemaakt dan beschikbaar is van de door deelnemers betaalde tien cent per formulier. De door de K.N.V.B. aangestelde men tor, de heer S. P. J. Claassens zal trach ten wijziging in deze straf te krijgen. Horizontaal: 1. Hoe triest een spelle tje kaart kan zijn (6); 4. Pro rata, pa pa. kan je hiermede wat bereiken (8); 9. Als de baas met de el de struik kas tijdt krijg je zo'n vrucht (6); 10. Sper zo'n theaterartist in de ring (8)12. Als ma gek doet, neemt ze 't ervan (5); 13. Je kousen zien er ros uit als jfi tus sen de voorjaarsbloemen ligt (9); 15. Dit dier is zo blind als een mol (3) 16. Al sta je er op, breken doet het niet (5); 17. O, in het oude Troje ge bruikte men dit geldstukje (6); 22 ..en ik, rund die ik was, had het idee dat er iets mis ging (6)24. In de overblijf selen van dat vervallen kasteel ruien nu de vogels (5)27. O Ké, zei het rund, dan maar grazen (3); 28. Je kunt die zaak beter overlaten aan een vertegen woordigster van het schone geslacht (9) 31. Dit baantje kost je honderd gulden (5); 32. Op een monument gelezen: „In ome tol" Wie begrijpt het? (8); 33. ,,A! Madre" zegt de Spanjaard bij het proeven van zijn voortreffelijke morgen drank (6); 34. Zo'n nare poen! Hij kan niet anders dan iemand uitjouwen (8); 35. Wie bij prachtig weder te vinden is op de renbaan (6); Verticaal: 1. Ha! zei de drinkebroer, de mast gaat overstag (8) 2. Geef mij maar muziek, zei ma Melona (8); 3. Als de eieren te zwart zijn, gooi je ze maar in de kachel (9)5. Piano aan, hoor, als je de voorkeur geeft aan die specerij (5)6. U zeg ik wel gedag, maar die niet (5)7. De domme is in de oogstmaand jarig (6); 8. Denk niet te gering over deze ziekte (6); 11. O droom niet zo, wees eens wat meer pienter (6)14. Een huisdier in de boom (3); 18. „Ik zal je krake" zei de helper van de schout (6)19. Adé Remi, je ziet er best uit, je moet niet zo kla gen (9); 20. De couponhouder vindt die uitkering veel te laag (8); 21. Als het zulk bar weer is, ben je niet bestand tegen ziekte (8); 23. Dit is het begin van een volmaakt iets (3); 25. Mijn wa gen heb ik rood gelakt (6)26. Wie ver stand van paarden heeft, ziet terstond dat het een nek-aan-nek ren wordt (6) 29. Een Europese republiek eindigt in een takel (5)30. Niet alleen vreugde maar er moet eens veel leeds hierin geleden zijn (8). Oplossing puzzel vorige week: Horizontaal: 1. mazen; 5. rotor; 9. poken; 13.wrevel; 15. auteur; 17. shag; 19. emissie; 21. damp; 23. sameet; 25. moe; 26. Utopia; 28. al, 29. neon; 31. agio; 32. el; 33. löss; 35. opper; 38. emir; 40. leb; 41. toga; 43. sier; 45. nes; 47. ijlen; 49. ras; 50. Pan; 51. vent; 52. lood; 53. gier; 54. enig; 56. Ems; 59. ede; 61. eten; 63. ras; 64. trap; 65. volt; 67. iet; 68. akte; 70. radar; 72. open; 74. b.i.75. He.be; 77. peer; 79. ds; 81. rederij; 83. rem; 85. etiket; 87. unie; 88. neiging; 91. Eire; 92. tenant; 94. saai en; 96. nooit; 97. gever; 98. klaar. Verticaal: 1. massa; 2. zwam; 3. er gens; 4. Ne; 5. rem; 6. olim; 7. oase; 8. rui; 9. p.e.10. oudoom; 11. 12. Nepal; 14. veto; 16. teug; 18. lel; 20. soep; 22. mieren; 24. eest; 27. tier; 30. noga; 31. aria; 34. obelisk; 36. pas; 37. esp; 39. inertie; 40. lijder; 42. order; 44. engel; 46. stunt; 48. nog; 51. vee; 55. naaien; 57. mare; 58. spa; 59. Eva; 60. dorp; 62. eender; 64. teer; 66. toet; 69. theeëi; 71. deeg; 73. prieel; Tennistornooi Gstaad GSTAAD. De verrassing van de kwart eindstrijden van de internationale kampioen schappen van Zwitserland was de rake ne derlaag van Ayala tegen de Australiër Emer son 36, 16. De Chileen was onzeker op zijn slagen. Fraser sloeg zich door de taaie verdediging van Merlo heen met 75, 64. Davies won van een jonge Italiaan Guercilena 75. 36, 6—0 en Pietrangeli versloeg de Australiër Candy met de rake cijfers 6—0, 6—2. uitslagen van de kwarteïndstrij-den van dubbelspel waren: Davies en Ver maak verslaan Patty en Grinda 1412, 36, 119, Pietrangeli en Sirola verslaan Bun- gert en Ecklebe 97, 63. Ayala en Candy verslaan Aguirre en Garrido 64, 6—4. Fra ser en Emerson verslaan Brichant en Merlo 6-4. 7—5. 74. bruin; 76. bijna; 78. eega; 80. steur; 82. dito; 83. rite; 84. mise; 86. kina; 89. eng; 90. nar; 93. N.T.; 95. ik. ROAD-TEST No. 174 GEGEIVENS: Merk: Rambler. Type: Super Six. Model: Sedan 4-door. Motorinhoud: 3205 cc. Boring: .79.4 mm. Slag: 108 mm. Aantal cylinders: 6. Kleppen: kopkleppen. Vermogen; 127 PK. Gewicht van de wagen: 1414 kg Wegenbelasting f 30.— per 3 maanden. Aantal versnellingen: 3. Schakeling: op stuurkolom. Banden maat 6.40x15. Merk banden: Good Year tubeless. Druk vóór: 26 lbs., achter: 24 lbs. Remmen: Hydraulisch Electrische installatie: 12 V. Inhoud tank: 76 1. AFMETINGENLengte: 480 cm. Breedte: 183.2 cm. Hoogte: 147 cm. Wielbasis: 274.3 cm. Spoorbreedte vóór: 146.7 cm, achter: 147.3 cm. FRESTATIESAcceleratievermogen door de versnellingen. 0—40 km 3.5 sec., 060 km: 6.4 sec., 080 km 9.5 sec., 0100 km: 14.- sec. Acce leratie in 2e en 3e versnelling. 30—60 in (2): 4.1 sec., 30—60 in (3): 6.4 sec Maximum snelheid: 143 km p. u. Staande Vi mijl door de versnellingen (402 m) 19.9 sec. Correctie teller: 60 op teller is. 54, 80 op teller is: 73. 1 Ronde Circuit v Zandvoort in 2 m. 26 sec.: 103,39 km p. u. Rem weg van 60 km p. u. tot 0: 13.32 m. VERBRUIK: Benzine: 6 tot 8 km op 1 1. naar gelang van rijmethode. Omstandigheden: Droog en zacht weer. Weinig wind. Droog wegdek. PRIJS: 13.950.Importeur: Fa. v. d. Marei. Adres: Rijksstraatweg te: Wassenaar. ♦DIVERSEN: Motor: 8/9. Versnel lingsbak: 8. Acceleratie: 9. Remmen: 8. Vering: 7/8, Wegligging: 7/8. Comfort: 8. Afwerking: 7/8. Be sturing: 6/7. voet rijdende, zoals ik dat vorig jaar met de voorloper van dit model pro beerde in de Caltex Economy Test, werd er zelfs 11.2 KM per liter gere den, maar dan gaat het wel erg voor zichtig. Toch is bij soepel en voor zichtig rijden 1 op 9 te halen en dat is voor een forse wagen van ceze af metingen een prettige bijzonderheid. Fris van kleur yOAlS bij vele Amerikanen is het e-1 interieur fris van kleur en voor al de bekleding van het dak. in wit geperforeerd p.v.c. is bijzonder net jes. De tank van 83 L. inhoud geeft een flinke actieradius. Onder alle omstandigheden, ook bij harde regen en met vee! wind, rijdt men met de Rambler zeer prettig en het is geen wonder dat deze eer ste „compact car" m Amerika nog steeds een „best-seller" is, die steeds meer wordt verkocht. Voor Europese begrippen is de prijs van Fl, 13.950 wel veel geld, maar men krijgt er dan ook een geweldige performance voor. Een apart woord van lof voor de werkelijk formidabele -emmen. die de uitzonderlijk korte remweg van 13 M 32 cm geven voor stilstand, van 60 KMpu: een opmerkelijk cijfer dat slechts zelden voorkomt en de veilig heid van de Rambler nog weer ver hoogt. Er ligt m.i. voor wagens van dil type en prestatie een grote mark* braak, niet alleen in Nederland, maat In geheel Europa. In Italië zeggen ze: „Gastone Nencini is geen campionissimo, maar een sterke atleet". Baldini vertelde me eens: „Gastone is een aardige jongen. Maar hij mengt zich 's avonds aan tafel zelden in de gesprekken; hij zit liever alleen in een hoek in plaats van met ons te praten en te lachen". En beide uitspraken bevestigen mijn eerste opinie over de winnaar van de Tour de France 1960, toen ik hem enkele jaren geleden voor het eerst in de Ronde van Italië zag rijden: Nencini is een goede, maar geen geboren wiel renner en ondanks zijn succesrijke car rière voelt hij zich nog altijd niet hele maal in dit milieu thuis KOMT HET door zijn afkomst? Het is een niet te miskennen feit, dat hij als een van de weinige Italiaanse wielrenners uit wel gestelde ouders werd geboren, na Tizziano en Bruno, als derde zoon in het gezin van de veekoopman Nencini uit Bilancino, het pittoreske voorstadje van Florence. Toen op 1 maart 1930 Gastone ter wereld kwam, kon het gezin zich alles permitteren, zelfs een uitbundig verwelkomen van een derde zoon. KOMT HET door Zijn onrustige, on bestemde natuur, die zich op de lagere school al openbaarde? Nie mand, die het beter weet, dan hij zelf: „Op school was ik een grote nul. Daar heb ik nooit de Gele Trui veroverd. Ik hing vrijwel steeds.aan de staart van het peloton en kon nooit meedoen aan de eindsprint. Wel naderde ik op mijn twaalfde jaar allengs de eindstreep, maar op de laatste dag viel ik uit! Om naar de bioscoop te gaan!" KOMT HET omdat hij in tegenstelling tot zijn broers, van wie Tizziano zich geheel volgens de wensen van zijn vader aan de veeverkoop wijdde, en van wie Bruno reeds toen opmerkelijke vorderingen begon te maken in het textielvak, geen zin had in veehandel, geen zin had in textiel en droomde van op een gemakkelijke wijze veel geld te verdienen? Hij werd een eenzame in de familie Nencini; weliswaar niet het zwarte schaap, maar toch wel degene die bepaald niet in de gezins problemen en familie-aangelegenheden betrokken werd KOMT HET omdat zijn onrustige figuur geen keuze kon maken tus sen de vele hobby's, die op hem af stormden? Toen Fiorentina dicht in de buurt van het voetbalkampioenschap van Italië kwam, wilde hij voetballer, doelman, worden. Het duurde alles bijeen één seizoen. Toen de Italiaanse boksers op de Europese ladder be gonnen te stijgen, wijdde hij zich aan het boksen, totdat hij na een harde training van drie maanden in zijn eerste gevecht een behoorlijk pak slaag kreeg en, toen hij de ring uitstapte, uitgleed en op de jury taf el terecht kwam. T7"OMT HET, omdat hij niet een sport, maar een mens aanbad? Toen hij 18 jaar was, gonsde en juichte het te Florence: Glno Bartali, de grootste aller sport-FIorentljnen, stond op het punt, tien jaar na zijn eerste over winning in de Tour, zyn tweede te be halen. Toen dit een feit was, stond het by Gastone vast: hij zou wielrenner worden. Daarvoor moest hy eerst leren fietsen, want op een fiets had hy nog nooit gezeten. En hij moest een fiets hebben. DEZE FIETS was een zwarte blad zijde in zijn leven. Omdat hij deze van thuis niet kreeg, ging hij bij een boer werken. Maar de fooi, die hij hier ontving, zou hem in een mensenleven nog geen fiets hebben opgeleverd. Daarom hield hii van de maïs die hij moest nlukken, elke dag wat achter en verkocht deze op de zwarte markt. In een seizoen had hij een fiets bijeen Zo stond daar een jongen van 18 jaar met een „gestolen" fiets, een jongen, die van zijn negende jaar af rookte, een jongen die geen zin had in werken en de noodzaak hier niet van inzag, omdat zijn vader geld genoeg had, een jongen met een onrustige natuur, ver stoten door de takken van sport, die hij had willen beoefenen, aan de voe ten van zijn afgod, Bartali. WAT HET leven hem niet had kun nen leren, wat zijn ouders jaren lang, zonder ophouden, hadden nage streefd, volbracht een idool, dat hij slechts uit de verte gezien had. Men herkende hem niet meer in Bilancino: „Hij komt nooit meer dansen en hij rookt niet meer. Hij schijnt zelfs vroeg naar bed te gaan en leeft erg serieus. Hij schijnt met zijn fiets verloofd te zijn. Drie maanden lang leefde hij alleen voor zijn eerste wedstrijd, een wed strijd voor nieuwelingen. Hij verscheen aan de start en een official vroeg hem zijn licentie. Gastone verbleekte: „Die heb ik vergeten Zonder pardon werd hij naar huis gestuurd! Het was zijn laatste flater in zijn carrière. Zelfs Bianca Maria, die nu zijn vrouw is, liet hij wachten, totdat zijn carrière verzekerd zou zijn, totdat hij voldoende geld had om hun beider leven en eventueel dat van hun kinde ren te verzekeren. ZIJN AFKOMST werd zijn doel, de onrust maakte plaats voor een gretige zekerheid te zullen slagen, zijn eenzaamheid cultiveerde hy als een persoonlijk privilege, als een basis, waarop hij geconcentreerder aan zich zelf en aan zyn carrière kon werken, zRn hobby werd de wielersport, omdat hjj daardoor zijn idool, Bartali, het dichtste kon benaderen. Toen hij de top van de zware klim alléén had bereikt, stak het idool hem zijn hand toe en Bartali werd zijn raadsman, zijn coach, zijn traiher, zijn leermeester. Maar die ene zware klim had hem het belangrijkste bezorgd, wat een wielrenner, een mens kan bezitten: karakter! HIJ zal nooit een. bedreiging vormen voor Van Looy, Graczyck en Darri- gade in de eindsprint, Anquetil en Rivière behoeven niet eens voluit te rijden om hem in de tijdrit te kloppen, Gaul, Bahamontes en Massignan kun nen hem slapende in de bergen ver slaan, maar allen zijn ze bang voor hem in een etappewedstrijd, en in alle wedstrijden, waarin het niet alleen op kwaliteit, maar vooral op karakter aankomt. Daarin verslaat Gastone Nencini hen allen! RU DE GROOD CROWN Publ. Inc., New York, heeft een bridge-boek uitge geven van Harry J. Fish bein en het gaat over (hoe kan het anders) de „Fishbein Conven tion". Ook in Nederland heerst er nog al eens verschil van opvat ting over de juiste toepassing dezer conventie en a raison van 2,95 dollar kunt ge thans de ge hele waarheid te weten komen. Voor hen, die vreemden in Jeruza lem zijn, even een uiteenzetting. Harry Fishbein is een Amerikaanse bridge-expert, een gezellige kletser, die de gewoonte heeft bij bridge- tornooien te verschijnen met een ge kleurde baret op het hoofd. Gaat de wedstrijd slecht, dan zet hij een an ders gekleurde baret op en vermoe delijk hoopt hij, dat dit helpt. "THSHBEIN heeft een bied-conventie F uitgevonden die op het volgende in het kort) neerkomt: Wanneer uw rech ter tegenstander het bieden opent met een driebod (b.v. 3 ruiten), is een dou blet" volgens de oudere biedsystemen een informatiedoublet, dat de partner geacht wordt uit te nemen met een bod in zijn beste kleur. In de loop der jaren echter zijn de drie-openingsbiedingen zó populair ge worden omdat zij zó effectief bleken te zijn bij het „hinderen" van de te genpartij dat het doublet als infor matiedoublet weinig nut meer leek te hebben. Harry Fishbein .bedacht toen het volgende: na een driebod van de tegenpartij is een „doublet" een straf, terwijl een bod in de „opvolgende kleur" (dus na een 3 ruitenbod. een bod van 3 harten) een actie is, die de partner vraagt zijn beste kleur te bie den MILAAN (ANP) De Italiaanse en Franse wielerploeg voor de strijd om het wereldkampioenschap op de weg voor profs te Leipzig (14 augustus) zijn samengesteld. Zij zien er als volgt uit: Frankrijk: Anglade, Anquetil. Darri- gade (wereldkampioen 1959), Graczyk, Mastrotto, Poulidor, Rohrbach en Sta- blinski. Reserves Everaert en Privat. Italië: Battistini, Brugnami, Carlesi, Massignan. Nencini, Pambianco, Ron- chini en Zamboni. Reserves Tinazzi, Defilippis, Favero en Coletto. Voor de baan (profs) wees de Ita- jliaanse Wielren Unie aan: Sprint: Maspes (wereldkampioen 1959) Sacchi. Ogna, Pesenti, Morettini en Lombardo. Achtervolging: Faggin, Mes- Isina, Baldini en Gandini. Stayers: Piz- zali en Mussone. D Als oost, uw rechter buurman, dus met 3 ruiten opent en als zuid hebt ge *AV83 CAB4 O 4 *HBS75 kunt ge „volgens Fishbein" een bod van 3 harten doen, waarop noord (uw partner) geacht wordt iets te bieden. Zou oost met 3 klaveren geopend heb ben, dan kan zutd doubleren en noord wordt geacht te passen. IT is natuurlijk een zeer grove uit eenzetting, want Harry heeft ruim 80 bladzijden nodig om u precies het naadje van de Fishbein-kous te tonen. De Fishbem-pet blijft in het aardige boek evenmin onvermeld. Fishbein speelde eens in liet zuiden van de Ver enigde Staten met een vreemde part ner. Oost opende met 3 schoppen en Harry Fishbein bezat als zuid (volgen de speler): *AVB85 C?A6 O? *98643 Hij wilde natuurlijk voor straf double ren, doch was bang, dat zijn partner hem niet zou begrijpen. Toevallig had hij bij dit tornooi zijn baret niet opge zet deze bevond zich opgevouwen in zijn binnenzak. De oplossing was dus eenvoudig: alvorens te bieden haalde Fishbein de baret uit zijn zak, zette die op het hoofd en nadat hierdoor zijn partner zéker moest weten met de echte Fishbein te spelen, bood Harry majesteitelijk: „Doublé!" MEN zegt wel eens, dat vele brid gers nergens anders oog voor heb ben dan voor hun kaarten en Fish- bein's partner maakte op deze regel geen uitzondering. De goede man had géén schoppen, vijf matige harten, een aardige vijfkaart in ruiten en Heer, Boer, 10. Hij bood..- 4 schoppen en Harry moest wel 5 klaveren bieden, die verhoogd werden tot 6 klaveren: gedou bleerd en twee down! Fishbein beklaagde zich, dat hij dit spel meteen man had moeten spe len. „Een vrouwelijke partner liad 'é- ker gezien, dat ik mijn baret had opge zet", was zijn kommentaar. DEN HAAG (ANP) - Voor de lan- denwedstrijd volleybal tussen de dames- en herenploegen van West-Duitsland en Nederland, die vandaag in Munster wordt gespeeld, zijn de volgende spe lers en speelsters uitgenodigd. Dames: Hoff, Blijleven, Boer, Kok, Den Hoed, Van Beelen, Diepstraten, Van der Heuvel, Turkstra, Sonneveld, en Van der Kley. Heren: Tuinman, Goedhals, Van Lith, Tinkhof, Van Wijnen, Van der Stoep, Hoogland en Groenhuysen. Gastone Nencini Het is een prettig en veilig gevoel als men zich met een felle accelera tie zonder gevaar voorbij een 4-tal treuzelaars kan bewegen en dan nog ruimte genoeg ten opzichte van de te genligger overhoudt. Maar het is niet alleen de snelheid die goed aandoet. Ook het in het ver keer langzaam voortrollen in de hoog ste versnelling, waarop altijd nog vol doende acceleratie mogelijk is, heeft zijn bekoring. De Rambler is een ech te all-round car in dat opzicht Met lof OP het Circuit van Zandvoort slaag de de Rambler met lof voor een zware beproeving. Een rondetijd van 2 min 26 (103.39 KMpu) is beslist snel te noemen en in alle bochten bleek dat men zeer ver kon gaan (welis waar met duidelijke protesten van de banden, maar toch met een ;eer vas te ligging) vóór de achterwielen gin gen wegslippen. Maar deze drift liet zich gemakkelijk opvangen. De acce leratietijden waarvan ik speciaal wijs op de 9.5 sec. naar 80 en 14 sec naar 100 KM zijn eveneens verrassend goed. De voorvering is traditioneel met onafhankelijke voorwielen met spiraalveer; de achtervering is nu ook nog voorzien van spiraalveren; met behoud van de stijve achteras. Comfort HET COMFORT op een lange tocht heb ik goed kunnen beoordelen. De verstelbare rugleuning droeg daartoe veel bij evenals het feit dat zelfs bij flinke snelheden er weinig windlawaai te horen was. De Rambler leent zich zeer goed tot stevig doorrijden, doch bij hoge snel heden moet men daarvoor ook in ben zineverbruik betalen. Dit ligt aan ook tussen de 6 en 8 KM per liter a) naar gelang van de rijstijl. Met fluwelen

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 13