Terneuzen krijgt een boulevard Smidsklokje in oude luister hersteld Eindles van de Christ, landbouwhuishoudschool Mollen ondergraven de Walcherse rijwielpaden Vervoer Vlissingen-Breskens sloeg alle records Kloppen attestaties van emigranten wel? Jaarvergadering van de vereniging Vrederust Vergadering N.CA .B. ïenten ABG houden om de arm Rege slag Bestiuirsmoeilijkhedeii in voetbalver. „Rillandia" Sportdag in Waarde Advies voor raad van Goes Wedvlucht de Trouwe Duif Raad Middelburg bij een Aanleg van pad Sloedam-Veere Geslaagd voor modevakken Nieuwe brandspuit Geslaagden L.T.S. Zeeuwse adhaesie met brieven kerkeraden f Vrijdag 22 juli 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Deputaten vragen: Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. Deputaten van de gereformeerde synode voor de emi gratie hebben zich onlangs tot de Ne derlandse kerkeraden gewend met de klacht dat de attestaties die men emi granten meegaf niet steeds met de werkelijkheid kloppen. De klacht kwam in dit geval uit Canada, maar wordt ook vernomen vanuit Australië en Nieuw-Zeeland. Het komt er op neer, dat de kerkera den op de attestatie naar het buiten land vermelden volgens de oude formulering dat de betrokken ge reformeerde ..onbesproken van wan del" is en zich ..onberispelijk" als een ..godzalig lidmaat" gedraagt. En dat zouden ze ook schrijven, wanneer het in feite gaat om gemeenteleden, die weinig meeleven, al staan ze niet onder kerkelijke censuur. Het verzoek van over.zee was dan ook. of de Nederlandse kerkeraden wat uitvoeriger en waarheidsgetrouwer de attestaties wilden invullen. De Amsterdamse kerkeraad had er nog al bezwaar tegen om over alle ver trekkende leden te vertellen of er van hen iets minder gunstigs bekend was en wat dan wel. Hij vond dat be zwaarlijk en hachelijk, want wie ga randeert de geheimhouding? En wie geeft er een waarborg dat de indruk °P. GD huisbezoek na een kort ver blijf in de wijk de juiste is? En daarbij had de kerkeraad ook nog kunnen aanvoeren, dat in ons eigen land al blijkt, dat heel trouwe kerk leden na hun verhuizing naar bij voorbeeld de randstad zich niet kun nen aanpassen en geestelijk helemaal losgeslagen raken. De attestatie klopt m dergelijke gevallen helemaal. Voor de vroegere woonplaats in elk geval. Advertentie TERNEUZEN De gemeente raad heeft gisteravond besloten tot extra verzwaring en verbre ding van de zeedijk vanaf de Ste- nenbeer tot de Essenbrug. Door deze extra verbreding wordt niet alleen de mogelijkheid geschapen de binnendijk te laten vervallen, maar ook biedt de extra brede kruin dan een unieke gelegenheid een Schelde-boulevard aan te leg gen en een verbinding te krijgen met de Scheldekade en de nieu we invalsweg. Deze extra dijkverzwaring en verbreding moet tegelijker tijd worden uitgevoerd met de verzwaring op deltahoogte door de Rijkswaterstaat en komt, om dat het hier een speciaal verlan gen van het gemeentebestuur be treft, voor rekening van de ge meente Terneuzen. De kosten worden geraamd op 225.000 gulden, de demping van de oostwaterleiding zal met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid door de Rijkswaterstaat kunnen gebeuren, zon der dat dit kosten voor de gemeente meebrengt. Tegelijkertijd is het moge lijk het achterste gedeelte van de Sir- lippenspolder, dus tussen de oostwater leiding en de grens van de gemeente Zaamslag, 2,5 meter op te hogen, waar door het vraagstuk van de binnendijk geheel is opgelost. De heer W. J. Weterings (KVP) in formeerde naar de verhouding van kos ten tussen Rijk en gemeente, waarop wethouder M. de Vos antwoordde dat de gemeente een boulevard wil en daarom ook de extra kosten moet be4 talen. Het is voordeliger dit werk thans, nu toch aan de dijk moet worden ge werkt, te doen uitvoeren dan later als apart object. De raad besloot eervol ontslag te ver lenen aan de heer B. A. Gietelink als leraar aan de afdeling gymnasium van het Petrus Hondius Lyceum. In het bestuur van de Afvalwater leiding Kanaalzone Zeeuwsch Vlaande ren" werden benoemd de burgemees ter en de heer S. W. Henry. Het weekloon van het personeel van de dienst openbare werken zal in maandlonen worden omgezet. De exploitatieplannen Zuidlandpolder en Zeven Triniteitspolder 2 werden herzien. De raad besloot tot wijziging van de verordening op de heffing van opcen ten op de personele belasting. Medewerking werd verleend voor de aanschaf van nieuwe middelen voor de Chr. school te Driewegen. Vragen bij de rondvraag zullen voor taan schriftelijk worden beantwoord. Zijn er echter urgente problemen aan de orde, dan zullen B. en W. pogen on middellijk een antwoord te geven. De heer P. Fijn Van Draad (WD) merkte op dat hek veel voorkomt op drukke dagen dat auto's niet letten op het eenrichtingverkeer in de Noord straat. Hij merkte op dat Terneuzen ge brek heeft aan parkeerruimte en hij ,deed de suggestie het gedeelte tussen de Rozengracht en de Herengracht te dempen. De heer Weterings zei behoefte te hebben aan een informatieve vergade ring van de raad over de infrastruc tuur en hij wilde weten of het uitbrei dingsplan Sluiskil van de baan is. De voorzitter antwoordde dat het plan nog ^in discussie is. Het nieuwe komt in grote trekken overeen met het thans bestaande, De heer J. A. de Feijter (CH) vroeg naar de mogelijkheid de maximum snelheid ook van toepassing te doen zijn op de weg St. Annapolder naar ^Terneuzen. De heer Camps (KVP) merkte op dat er klachten zijn over de tarieven voor kolenvervoer per Ned. Spoorwegen. Hij vroeg of het mogelijk is de oude tarie ven weer te doen gelden. Op deze vragen zullen B. en W. schriftelijk antwoord geven. MELISKERKE. Wegens ziekte van de voorzitter stond de jaarvergadering van de vereniging Vrederust onder voorzitterschap van burgemeester Ade laar. Uit de verslagen bleek dat de vereni ging 186 leden telt. De aftredende bestuursleden, de he ren W. de Buck, J. Koene en Pf de Korte werden met algemene stemmen herkozen. Als afgevaardigden naar de jaarver gadering te Bergen op Zoom werden benoemd de heren P. Sinke, P. Wisse en A. Adriaanse. Getracht zal worden een spreker te krijgen die met het werk van de in richting goed op de hoogte is. Bij de rondvraag werd gesproken over het geringe ledental in sommige gemeenten. POORTVLIET De plaatselijke af deling van de N.C.V.B. vergaderde in het gemeentehuis. Na de behandeling van de huishoudelijke zaken sprak de heer Kolk uit Middelburg over het on derwerp „Het verwaarloosde kind." 0 De collecte die te Tholen werd ge houden ten bate van het ..Hoogeland" bracht 183.15 op. De opbrengst van de Rode Kruis- collecte te Borssele bedroeg 279,50. Kwestie Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM. Regenten van het Algemeen Burgergasthuis heb ben gereageerd op de brie! van de drie protestantse kerkeraden, waarin deze geprotesteerd hebben tegen de gewe tensdwang waarin niet-R.K. artsen en patiënten in het ABG gebracht worden door de onlangs in een der reglemen ten aangebrachte bepaling, dat de art sen zich te houden hebben aan de R.K. medische moraal. Regenten delen mede, dat er thans een rapport in studie is van een com missie van de Vereniging van Katho lieke Ziekenhuizen en dat een defini tieve regeling van de materie zal af hangen van het standpunt dat men zal innemen ten aanzien van het in dat rap port vervatte concept-contract. De door regenten gebezigde uitdruk king ,,er is niets definitiefs geregeld" kan niet betekenen, dat de artsen thans niet meer aan moraal gebonden zijn. Men wijst er ons althans op dat regenten in hun laatste vergadering niet besloten heb ben hun besluit uit de juni-vergadering ongedaan te maken. RILLAND De voetbalvereniging ..Rillandia" hield de algemene vergade ring. De voorzitter de heer J. Riemens, kon in zijn openingswoord tevreden zij£ over de door de elftallen behaalde re sultaten in de afgelopen competities, al hoewel hij de prestaties van het tweede en derde elftal beter had verwacht. Jammer was het dat het juniorenelftal in het zicht van de haven strandde. Daarna sprak de voorzitter dank aan de afgetreden bestuursleden de penning meester M: H. Slabbekoorn en de se cretaris H. Klein. Voorzitter betreurde het, dat deze bestuursleden zich genood zaakt hadden gezien als bestuurslid te moeten bedanken. Als motief gaven zij op, dat er te weimg activiteiten van de leden zijn waar te nemen, wel is er veel kritiek doch de leden willen zelf niet eens de handen uit steken om iets in het belang van de vereniging te verrichten. De heer Klein noemde eni ge leden, die zich zeer onfatsoenlijk hadden uitgelaten over enige bestuursle den. Naar zijn mening dienden deze le den, die trachten een kwalijke sfeer in de vereniging te scheppen, door het be stuur te worden geschorst. Voorzitter zegde toe maatregelen te zullen nemen en een en ander nader te onderzoeken. Daar ook de heren Riemens en J. Öost- dijk zich als bestuurslid niet meer her kiesbaar stelden, moesten er vijf Vaca tures in het bestuur worden vervuld. Op voorstel van de heer Klein besloot de vergadering een commissie te be noemen, die tot taak heeft personen te polsen, die zich voor een bestuursfunc tie beschikbaar willen stellen, teneinde uit deze bestuurscrisis te geraken. In een buitengewone algemene ledenver gadering zal dan een definitief bestuur worden herkozen. Voorlopig blijft het oudebestuu ar de zaken tijdelijk waar nemen. Het jaarverslag van de secretaris was enigszins somber gesteld. Gunstiger was het verslag van de penningmeester, waaruit bleek dat het boekjaar kon worden afgesloten met een batig saldo van 1739,95. In de elftalcommissie werd herkozen de heer C. J. de Smit. In deze commissie werden voorts geko zen de heren: N. Moerland, W. Heer schap en J. Zuijdwegt. In de kascom- missie werden benoemd de heren: J. de Smit, H. Poort en C. van Hercules. Voorts werd besloten het bezoeken van de training verplicht te stellen, zij die dus de trainingsavonden niet bijwonen, zullen ook niet worden opgesteld. In de komende competitie zal worden deel genomen met twee senioren- en een ju niorenelftal. AUTO'S BOTSTEN TERNEUZEN. Op de weg van Sluiskil naar Terneuzen is een door J. S. uit Zaamslag bestuurde bestelauto in botsing gekomen met een Belgische personenauto. Beide' vooertuigen liepen vrij aanzienlijke schade op. VLISSINGEN De folkloristi sche dag in Middelburg heeft gis teren heel wat mensen in Zeeland op de been gebracht. De Provin ciale Stoombootdiensten kunnen hierover meepraten. De veer dienst VlissingenBreskens v.v. heeft een recordaantal passa giers en vervoermiddelen te ver werken gekregen. Van vijf voor negen gistermorgen moest met drie boten worden gevaren, te weten de „Prinses Beatrix", de „Prinses Irene" en de „Koningin Juliana". Van Breskens naar Vlissingen wer den tot gisteravond half negen overgezet 133-641 passagiers, 916 rijwielen, 186 mo toren en scooters, 1686 personenauto's, 144 autobussen en 105 vrachtauto's. Van Vlissingen naar Breskens waren de cij fers 12.603 passagiers, 760 rijwielen, 194 motoren en scooters, 1545 personen auto's, 151 autobussen en 93 vrachtauto's. Om half negen gisteravond stonden nog 80 tot 90 auto's te wachten om te WAARDE. Op het sportveld zal zaterdag een sportmiddag worden ge houden. De opbrengst is voor het uni formfonds van de muziekvereniging. Het programma vermeldt een korfbal- wedstrijd veteranen Waarde tegen worden overgezet. Donderdagmiddag j VIOS, Krabbendijke en een voetbal stonden op een gegeven ogenblik de wa- wedstrijd Waarde I Driewegen (Z. gens tot aan de Keersluisbrug. De politie J Sparta H1* Krabbendijke geeft heeft er veel toe bijgedragen de vervoers- moeilijkheden op te lossen. In Zeeuwsch- Vlaanderen was het gisteren bijzonder druk als gevolg van het feit dat de Bel gen een nationale feestdag hadden. De gemeenteraad van Groede in Zeeuwsch-Vlaanderen heejt gisteravond op gezellige wijze het feit herdacht dat de heren R. J. van Damme (KVP) en C. Cijssouw (VVD) vijftien jaar deel uitmaken van de raad. De raadsleden waren voor ie feeste lijke viering rond een rijk van palingbroodjes voorziene tafel gaan zitten en terwijl men in prettige geest bijeen was drukte men er zijn spijt over uit, dat niet elke gemeenteraad dit genoegen kan smaken. Daarbij dacht men ook aan de raad van Goes, die in êen vertrouwens crisis is gewikkeld. Dén der raadsleden uit Groede merkte op: „Het beste \ou zijn als de leden van de Goese gemeente raad ook eens samen palingbrood gingen eten en er een borrel bij pikten". Kerkdiensten voor Duitsers WESTKAPELLE. Zondag a.s. zal in de Ned. Herv. kerk een kerkdienst worden gehouden voor Duitse gasten. Het ligt in de bedoeling ook de e.v. zondagen diensten in het duits te hou den. De eerste drie zondagen zal ds. Luhr uit Mullheim diensten leiden. THOLEN De postduivenvereniging de „Trouwe Duif" hield een wedvlucht vanuit Venlo. De uitslag was als volgt: A. Burgers 1; L. Soomers 2; A. J. A. Wagemaker 3; H. Zacheriasse 4: G. de Kok 5 en 10; J. Praat 6 en 9; F. Kop- penhol 7; J. Deurloo 8. 's avonds turndemonstraties. MIDDELBURG. De raad der ge meente Middelburg komt maandag 25 juli des middags om twee uur in openbare vergadering bijeen. De agen da vermeldt o.m.onderwijsbenoemin- gen en -ontslagen; wijziging- IZA-rege- ling. Zeeland; verbetering openbare kleuterschool Vlasmarkt; bliksembevei liging Kloveniersdoelen; aankoop bouw grond aan Koninginnelaan; verkoop grond Arnelaan; herstel naschade wo ningen; verhoging subsidie vreemde lingenverkeer; vuilstortplaats reini gingsdienst; aanvullend krediet ver huur heetwaterinstallaties. OUD-VOSSEMEER Het smidsklokje, een bezienswaardig heid lan Oud-Vosse- meer, zal voor de gemeente behouden blijven. Jarenlang is het sukkelen geweest met het klokie, dat de gevel van het woonhuis van smid siert. Nu GOESE LYCEÏST WON „SPAAR-PRIJS GOES. Naar wij vernemen heeft de lyceïst G. van der Slikke uit de Ruiterlaan in de Zilvervlootactie een prijs gewonnen. Zoals bekend beoogt men met de „Zilvervloot-actie" het spa ren onder de jeugd te stimuleren, door onder bepaalde voorwaarden een extra rente van tien procent te garanderen. De Goese prijswinnaar zal van het de partement een boekenbon of een grammofoonplaat naar keuze ont vangen. Bovendien zal de Nutsspaar- bank te Goes als extra vakantiepremie een bedrag van vijftig gulden aan de gelukkige winnaar uitkeren. dneet^K Gebraad eens liep het, dan weer stond het stil. Er is wel eens spra ke van geweest, dat het klokje dat vak manschap en kunst zin van de maker verraadt zou ver dwijnen, maar dat gevaar is thans wel bezworen. Monumen tenzorg, het Prins Bernhardfonds, het Anjerfonds en hel gemeentebestuur hebben samen de res tauratie van het klok je gefinancierd op voorwaarde dat dit kunststuk in de gevel van de smederij moet blijven. Het mag niet worden verkocht. Het ligt in de bedoe ling t.z.t. het klokje officieel in gebruik te stellen. In 1775 kocht Johannes Verkerke. afkomstig uit St.-Maartensdijk het smidshuis. Hij bracht in de zijgevel van het huis een door hem gemaakt uurwerk aan: het smids klokje. Dit klokje met zijn figuren vertoont een man met een grote bel, die het opschrift draagt: C. Bakker, Rotterdam A.° 1780. Daaronder in hippo drome ruiters te paarden verder naar beneden een samenstel van figuren, namelijk een klein kastje met deur, waarin eenman met een kleine bel. Naast clit kastje ziet men een scharenslijper met wiel Hierop volgt een molen en daarna een hoornbla zer of wachter. Achter deze hoornblazer is een schildwachthuisje geschil derd. Slaat het klokje een heel uur, dan hamert de man op de grote bel, gaan de ruiters rijden en draaien de wieken van de molen. Het halve uur wordt aan gekondigd door de man met de kleine bel. Een kwartier na elk uur gaat langzaam het deurtje van het kleine kastje open en wordt de man met de kleine bel geleidelijk zicht baar. Hij hamert dan op| de kleine bel, waarna de deur zich weer sluit, ter wijl de scharenslijper even zijn wiel doet draai en. Op het tikken van de klok wandelt de hoorn blazer voor zijn wacht huisje heen an weer. Het klokje is door de kleinzoon van de maker, die de woning bewoonde tot 1885, blijkbaar niet met veel accuratesse be handeld, Daarna kwam de smederij in het bezit van de heer J. Gebraad, maar het bleel sukkelen met het klokje. De gemeenteraad heeft er meermalen over «esproken en de eigenaar heeft veel zitten piekeren over de restauratie der klok, maar het heeft tien lallen jaren geduurd voor dit uurwerk 'M de oude luister kon worden her- VLISSINGEN Be ANWB heeft de Vereniging Rijwielpad Walcheren" ad vies gegeven over de mogelijkheden die er zijn voor het aanleggen van een fiets pad van de Sloedam naar Veere. Dit pad zal dan voeren langs het nieuwe recreatiegebied rondom het Veerse Meer. Besloten werd met deze commis sie kontakt op te nemen. IVfen was be reid medewerking te verlenen. Over de aanleg van een rijwielpad van het Oranjebos-naar Vrouwenpol der is men nog niets gevorderd, om dat het pad langs het Middelburgse waterwingebied zal lopen. Het water wingebied vormt in dezen nog het knelpunt. Evenmin werden vorderin gen gemaakt met het maken van een pad over de zeedijk van Vlissingen naar Ritthem. De plannen van de Pol der Walcheren tot verhoging van de zeedijk aldaar zijn nog niét. gereed. Eerst wanneer dit werk is uitgevoerd kan de vereniging een pad aanleggen. Zij hebben hiervoor thans een reser ve gevormd van 6400. Naar aanleiding van het financiële verslag over toet afgelopen jaar merk te de heer J. de Pree uit Zoutelande ■op, dat de inkomsten van de vereniging moeten worden verhoogd. Dit is moge lijk indien alle gemeenten op Walcheren een subsidie verlenen. Tot nog toe werd de vereniging alleen gesubsidieerd door gemeenten, waarvan een betreffend pad loopt. Ook is het mogelijk een bij drage te vragen aan de WV's. Op het ogenblik doet alleen dë VW Kou- Idekerke dit. Bromfietsers het spannen van gaas op vijftig centi meter diepte naast het pad om het on dergraven tegen te gaan. Het rijwielpad Zoutelande-Westkapel- le, dat bij het opruimen van bunkers was stukgereden is weer in orde ge bracht en opgeleverd. Het Slobberduin- sepad zal dit jaar van een nieuwe bi- tumentoplaag worden voorzien. Aan de verbinding Westhove-Zee duin) zijn nog geen reparaties verricht. Dit zal in het komende jaar de aandacht van het be stuur toebben. De rekening over 1959 sluit met een Toordelig saldo van 1241.22. Voor de begroting 1960 is het bedrag aan sub sidies van de aangesloten gemeenten hoger geraamd. Een aantal gemeenten heeft het subsidie verhoogd. HEINKENSZAND Aan de mode vakschool te Breda slaagden voor tail-- leuze de dames J. Moerman (Nieuw- dorp), J. Geschiere (Borssele) M. Bos man en G. Bosman (Nisse). Voor costumière slaagden L. Fierloos en N. Moerman uit Nisse, M. Mol (Oudelande) J. Harthoorn en J. Schrij ver ('s Heer Arendskerke). M. Oosthoek Cs Heer Hendrikskindereru en W. Mal- lekoote uit Heinkenszand'. De dames werden allen opgeleid door M. C. van Iwaarden. HAAMSTEDE. Het was voor de leerlingen van de Chr. Huishoudschool 'wel een gewichtige, maar toch ook een feestelijke middag, bij de uitreiking van de diploma's. Voor de 2-jarige primaire cursus slaagden: Leny Bezuyen, Elizabeth van Citters, Lineke Hart, Sary v. d. Hulle, Angenite Jonker. Ti neke Kloet, Joukje Leistra. Corrie v. Oeve- ren, Ria Tuiten en Sjaan Zijta. Geslaagden van de cursus assistente in de huishouding: Matty Barendse, Ineke Bouw man (met lof), Gré Deurloo. Johanna van Dongen, Janny Frederiks (met lof), Gerdi Hanse (met lof), Janny v. d. Hoek. Gerry Krijger, Nella Landman (met lof) en Jan ny v. d. Panne. Het getuigschrift van de 2-jarige avondnaai cursus werd uitgereikt aan: Corrie Slager, Els Frederiks, Cato Hanson, Rie Wendel, Maatje Malipaard en Annie de Bruijne. De directrice, mej. M. G. J. Nieuhoff gaf een overzicht van het afgelopen jaar en bracht dank aan het bestuur 'van de Z.L.M. en het schoolbestuur voor de medewerking aan de oplossing van de vele problemen. Na de pauze waarin de door de leer lingen zelf klaargemaakte lekkernijen werden geserveerd kwam de jeugd in actie. Onder de leiding van de heer v. d. Waard werd door enkele meisjes een muzikaal sprookje vertolkt. Vervolgens had de heer Oldemans, leraar Engels voor een aardige en leerzame attractie gezorgd. Enkele leerlingen van zijn klas se hielden een theevisite waarbij alleen Engels werd gesproken. Het programma zou niet compleet zijn zonder „modeshow". Mej. Schot lerares naaivakken, had hier de leiding en met zichtbare voldoening werden de model len bewonderd, die de meisjes zelf ge maakt hadden. De namen der geslaagden izjn: Primaire opleiding: Janny Allewijn, Krabbendijke; Corri Bauer, Kruiningen; Mina v. d. Berge, Krabbendijke: Willy Blok, Waarde; Ina Boo ne, Kruiningen; Maatje Bouterse, Waarde; Betsie Koeman, Krabbendijke; Magda Koe man, Waarde; Corrie Kootstra, Waarde; Ineke Koster, Krabbendijke; Maatje Koster, Krabbendijke: Marie van 't Leven, Waarde; Adri Lobbezoo, Waarde; Nelly 'Lobbezoo, Krabbendijke; Magda Lopulalan, Kruiningen; Geslaagd voor Middenstand Si PHELIPSLAMD. Voor het mid denstandsexamen, dat te Bergen op Zoom afgenomen werd slaagden de he ren A. M. Steijn, C. Neele en Joh. Reijngoudt, allen te St. Philipsland. Ondanks de processen-verbaal maken nog steeds hromfietsberi.jders gebruik van de rijwielpaden der vereniging, al dus het jaarverslag. Het pad Zoutelan- de-Vlissingen is nog steeds het zorgen kind van de vereniging. Dit pad vergt veel onderhoud. Door het opgroeien van steld. Dat is nu echter ge-1 de duindoorns en het ondergraven door beurd door de heer A. P. i mollen komen geregeld tegels los te lig- N. Voets uit Tholen. gen. Er is nu een proef genomen met Bustocht van bejaarden BORSSELE Met drie bussen van de A.M.Z. hebben de bejaarden hun jaarlijkse reis gemaakt. De tocht ging ditmaal naar het dierenpark te Tilburg, naar de Efteling te Kaatsheuvel en naar de Langstraat. Bij thuiskomst werd het gezelschap natuurlijk met muziek inge haald. Burgemeester Dominicus sprak nog een dankwoord. Zuiveringsinstallatie aanbesteed KOUDEKERKE. Het gemeentebe stuur heelt gisteren de bouw van een zuiveringsinstallatie aan de Braamweg aanbesteed. De uitslag hiervan was als volgt: 1. Fa. J. Lagasse, Koudekerke 113.600; 2. Fa. A. Otte en Zn. Nieuw- dorp 126.000 3. Fa. J. M. Goede- mondt, VUssingeft 132.049; 4. Fa. A. Poelman, Ritthem 133.000: 5. Aann. Bedrijf Zeeland, Middelburg 136.500; 6. Fa. L. v. d. Rlippe, Vlissingen 137.500; 7. Fa. S. P. Wijsman. Zierik- zee 141.000: 8. Fa. J. W. Christiaan- se. Koudekerke 143.800. De gemeente raad stelde voor dit werk een krediet van 150.000 beschikbaar. De gunning werd aangehouden. WAARDE. De gemeenteraad heeft de heer C. van Leeuwen te Arnemui- den benoemd tot onderwijzer aan de openbare lagere school. Medegedeeld werd in de raadsver gadering dat het Ministerie van Eco nomische Zaken de Winkelsluitingsver- ordening (sluiting op dinsdagmiddag) heeft goedgekeurd. De raad besloot tot wijziging van de politieverordening, waardoor het mogelijk wordt auto's en bromfietsen bij concerten te weren uit de buurt van de muziektent. Een bedrag van 27.000 gulden werd gevoteerd voor het aanschaffen van een nieuwe brandspuit. De woning Julianastraat 21 werd toegewezen aan de heer M- L. Westdorp. Bij het sport veld zal een bord worden geplaatst, vermeldend dat het verboden is met rijwielen of bromfietsen over het veld te rijden. L^ny Meijer, Kruiningen; Korra Molhoek, Krabbendijke; Truida Schrier, Waarde; - Maatje Steenpoorte, Kruiningen; Dini West' strate. Krabbendijke; Janny Butler, Kapelle* Biezelingen; Nelly Dellebeke, Kruiningen; Tanny van Es, Yerseke; Ina Janse. Kruinin gen; Ineke van Koeveringen. Kapelle-Bieze« lingen; Nelly Leer, cShore; Ina Lepoeter, Ka- pelle-Biezelingen; Matty Lindenberg, Yerse ke; Janny Meyer, Kruiningen; Lina van Nieuwkerk, Kruiningen; Henny van Noorden, Kruiningen; Toos van Noorden, Yerseke; Le na van Os, Yerseke; Nelly Piekaar, Yerseke; Hanny Scheele, Yerseke; Betsy Sinke, Ka- pelle-Biezelingen; Rikie Zoeteweij, Yerseke; Joke Almekinders, Rilland-Bath; Jose Bruin - hoofd, Hansweert; Kaatje Buteijn, Rilland- Bath; Ria van Eikeren. Hansweert; Lia de Hamer, Rilland-Bath; Dini Harinck, Kruinin gen; Elly Hoek, Rilland-Bath; Magda Meer- tens, Kruiningen; Ineke Mol, Rilland-Bath; Hanny Nieuwenhuijzen, Rilland-Bath; Sietske van Poelje, Hansweert; Corrie Polderman, Rilland-Bath; Ida Poley, Hansweert; Lina Prevo, Rilland-Bath; Tanny Quist, Rilland- Bath; Corrie Schrier, Hansweert; Corrie Snoep, Yerseke; Janny Veerhoek, Wemeldin- gen; Rina Zuyddijk, Wemeldingen; Ina Zuyd- wegt, Rilland-Bath. Assistenten in de huishouding: Addie Dek ker, Kapelle-Biezelinee; Dini Elsman, Hans weert; Erda Penne, Kruiningen; Ineke van der Maas, Kruiningen; Janny Mooy, Hans weert; Nelly Walrave, Kapelle-Biezelinge; Cely van Weele, Krabbendijke; Tanny West- veer, Waarde; Corrie de Waard, Schore; BERGEN OP ZOOM. Aan de Lagere Technische School van de Volksabdij Ossen- drecht slaagden de volgende Zeeuwse leer lingen: Afdeling metaal: E. Berckoes te Groede. J. van Druuten te Vlissingen, E. v. d. Vijver te Sluis. Afdeling brood-banket bakken: J. Belfroid en G. Nijhuis te Vlissin gen. Geslaagd voor coupeuse BREDA. Voor coupeuse aan de Eerste Nederlandse Modevakschool Ver eniging „Ensaid" zijn geslaagd de da mes W. de Visser uit Veere, M. Knuijt uit Nieuwland en C. Koole en B: Tan- ge uit Souburg. L. Maljaars en R. Geldof uit Souburg slaagden voor cos tumière. DOMBURG De VVV Domburg or ganiseert op maandag 25 juli a.s. een oriëntatierit voor de badgasten en in woners van Domburg. Het parcours van deze rit is in de omgeving van Dom burg uitgezet door de motor- en auto club „De Zeeuwen". Het is ongeveer 45 km lang. De gemiddelde snelheid die men moet rijden is 30 kilometer per uur. De start is om acht uur en evenals de finish bij het Badpaviljoen. De leden van de Zeeuwse motor- en autoclub kunnen aan deze wedstrijd niet deelnemen. BERGEN OP ZOOM. De kerkera den van de Gereformeerde kerk te Tholen (stad) heeft in een schrijven aan de gemeenteraad van Bergen op Zoom adhaesie betuigd aan de brief die de kerkeraden van de Hervormde gemeente, de Gereformeerde kerk en de Evang. Lutherse gemeente aan de raad hebben gezonden inzake de ge- wetensdwang-kwestie in het Alge meen Burgergasthuis. De kerkeraad van de Gereformeerde kerk te Rilland-Bath heeft aan de kerkeraden een betuiging van instem ming gezonden. De praetor van de Ring Tholen dei- Hervormde kerk deelde ons mede, dat de ring op het ogenblik niet tot een formele verklaring in staat is vele van zijn leden zijn thans met vakantie maar dat men niet in het onzekere behoeft te verkeren om trent de verklaring die deze ring over enkele weken zal afleggen. Dit laatste geldt ook voor de gerefor meerde kerken in de classis Tholen, die pas in september in classical® vergadering zullen bijeenkomen.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 3