i van Jong na fel duel Gehard voor de strijd De training loopt ten einde - in Rome kunnen de Spelen beginnen Outsiders déden het goed bij koersen op Duindigt Verder Kuznetsovverder! Raler Johnson: bestaat er een Rus, zo Hoogtepunt van de Kaagweek Pas- 9 Friesland troeft Holland in de Regen boogklasse De Russen Rome: Amerika hebben voor hen 1 zal fel voldoende een tweede tegenstand troeven Melbourne? bieden Koeperman eerste in damtornooi te Kief Geel naarAGOVV Nederlands elftal weer tegen Frankrijk Ruim duizend wandelaars naar Apeldoorn Mercelis en Brichant weer aan de top Darlene Hard verslagen Voor Rome schreven 86 landen in Nieuwe voorzitter bij SHS: De Bruijn RUSSISCHE ATLETEN JÉST ART KL A AR Jolirtson. de veelzijdigste atleet ter wereld, op weg naar een 100 meter-finish. Van een onzer verslaggevers WARMOND. Zwakke wind uit het zuidwesten, windstilte en een flin ke bries uit het noordoosten kregen de wedstrijdzeilers op de vijfde Kaagdag të verwerken. Die windstilte vooral drukte zijn stempel op het hoogtepunt van de Kaagweek, de teamwedstrijd Holland-Friesland in de regenbogen. In de eerste ronde van de dag zag het er naar uit, dat het een goede Neder landse zege zou worden, want de twee koplopers waren van het Hollandse team. Maar aan het einde van de eerste ronde wist rr.r. E. K. Hoekstra zich tussen de beide Hollanders, John Hofland en ir. G. A. Bakker in te drin gen. Tijdens de windstilte kwam G. Alberda naar voren en hij wist de derde positie in te nemen. Hofland lag toen nog wel veilig op kop, maar dit was niet voldoende, want op de tweede en derde plaatsen lagen nu Friezen. Bovendien rukten mr. A. v. de Werf en Jack de Wilde, beiden Friezen, op en eindigden als vijfde en zesde achter ir. G. S. Bakker, die als' vierde door de lijn kwam. J. H, C. Sieverts (Holland,) werd zevende, ge vólgd door A. Gebuis (Holland). G. Ooms (Friesland.) en C. Kist OHol- land). Friesland kreeg uit deze zege 30 punten tegen Holland 25.1. In het totaal heeft Friesland nu 57 pilt. en Holland 50.2 pnt. Het ziet er naar uit, dat Friesland regelrecht op een team overwinning af gaat. Ook individueel Maar ook in c|e open wedstrijd in d*- j regenboogklasse fnaakten de Friezen het; niet slecht. Het veld was, gezien het gro te aantal deelnemers, in twee groepen gesplitst, die samen een klassement voe-| ren. j achter als een gevaar voor beiden de (strijdlustige Gerhards. Bij het voorlaat ste merkteken van de drie ronden lange baan, waarin slechts korte kruisrakken waren, had Wim Maarse bij het overlo pen de binnenpositie, en hij kreeg De Jong vlak achter zich. Het nu volgende rak was vrijwel plat voor het laken en voor De Jong was het nu een kleinigheid Maarse goed af te dekken. Bij het laatste merkteken had De Jong de binnenpositie en in de re sterende veertig meter was de zaak \oor hem bekeken, ondanks een laatste loef- partij, waarvan Gerhards net geen pro fijt kon trekken. Want hij lag slechts en kele meters achter het tot het laatste toe duellerende tweetal. Verrassend In de teamwedstrijd in de pampus- klasse tussen Curagao en de Kaag waren in de tweede wedstrijd de rollen omge draaid. Curasao behaalde een klinkende zege, zó zelfs dat de voorsprong van de Kaag vrijwel te niet werd gedaan De Kaag kreeg 22.1 punt en Curasao 33. In het totaal is de stand nu met nog één wedstrijd te zeilen Curasao 55 tegen de Kaag 55.2 pt. In de open wedstrijd in de Pampus- klasse behaalde H. J. de Ruyter een knappe overwinning op M. Blok, O. P. Besseling en E. A. Labouchère, zodat in deze klasse een bijzonder scherpe eind strijd tussen De Ruyter, G. Biesot en Bes seling zal komen. Scherpe eindstrijden In het tweede rak reeds liep De Vries over de op kop liggende H. Korswagen 'neen en om daarna de leiding te behou den. Bouw van Wijk lag na de start ge heel in de achterhoede, maar wist zich door het hele veld heen te werken. Ver voor zijn tegenstanders finishte in de 16 m2 streepklasse A. Taselaar. Als tweede kwam J. S. de Haas binnen voor Th. de Haan, J. Nederveen en B. N. Ooms. In de valkenklasse zagen wij van Egon Rolf van der Baumen weer eens een ouderwetse overwinning. E. Hoppe werd 2de en H. D. Zuiderbaan, H.Kirkenier en mevrouw M. van 't HooftSnijders volg den daarna. Ook hier zal dus de eind strijd de nodige spannende momenten op gaan leveren. Drs. Jan Bier ontfutselde in de derde ronde ir. J. J. de Jongh de leiding in de drakenkiasse en behaalde daarmede zijn tweede dagoverwinning. Dit speelde ook C. A. Visser klaar in de Olympiajollen daarbij geholpen door het feit dat zijn tegenstander Sjirk Haaksma zijn stag brak. F. van Meizen werd tweede en Haaksma slaagde er nog in als derde te eindigen. In de sterrenklasse won uit het grote veld ditmaal H. Coops voor A. Kamsteeg en H. v. d. Res.. In punten staat Van der Rest er nog hel beste voor, maar de laatste race zal ook hier de beslissing nog moeten brengen. In de jeugdklasse ten slotte won G. L. Woortmar. voor mej. A. Vunderink en J. H. Oerlemans jr. De eindstrijd zal dus hier gaan tussen Woortman. mejuffrouw Vunderink, Oerlemans en D van Wely. De overgie uitslagen waren: Trouwens ook in het veld der vrijheids- Flying Dutchman klasse: l J. Kraan, 2. D. klasse zal het in de laatste race de de Kat. 3. h. Blok. 4. F. Kamerling, nodige spanning geven om de eindzege. 12 m2 sharpies: b. Kraan, 2. l Borra. hoewel Jan Romkes de Vries zijn kansen 3 .Vrof^e: 4- Boschma door een fraaie zege op Bouw van Wijk,!Sb»™ J. Gaillard. R var Yperen en H. Schmitz 12 Voets jollen: 1 F. Daniels. 2 J. van 't wel sterk vergroot heeft. Hóógerhuys, 3. f. l. Planteoga, 4. F. Butters. DEN HAAG Er waren gistermid- In de eerste groep won na een fraaieldag nogal wat verrassende uitslagen race mr. E K Hoekstra voor G. Alberda. bij de acht koersen op Duindigt. De A- Bakke.J i leerlingen hadden bij de ren vijf paar- Alberda en Hoekstra staan er au?» goed V» „u vóór, In de andere groep was John H>f- f}en tot hun beschikking met Swash- land op royale wijze winnaar en achter buckler als grote favoriet. Hij ging tot hem finishten A. Gebuis. mr. A. v. dhet laatste rechte eind op kop, maar Werf en C. Kist. bleek toen ineens niet op te kunnen Deze laatste kwam boord aan boord met Jack de Wilde om het laatste merk teken, dat in de bezeilde baan op veertig meter van de finish ligt. O i. gaf De Wilde daarbij te weinig ruimte. Er volg- de nog een loefpartij en een scherp af-leuen. draaien om vrij te blijven van de anker ketting van het finishschip, maar C. Kist bleef de situatie meester. tegen Old Satchmo en Remus. Heel wonderlijk, aangezien de baan scepel was en Swash dus niet op „voorzich tigheid voor de benen" behoefde te Een verrassing in de goede zin kwam van Desirée, die eindelijk de vorm krijgt die bij haar klasse hoort. De eerste dra- verij bracht als beste nieuweling Yata- Machtlg duel ghan Hanover aan de start. Die liep zo- maar van alles weg en won heel kalm Een dergelijke enerverende finish za-i" de km-tijd van 1-27.4, wat wei wijst gen wij eveneens bii de finn.jollen. De op 01\lfe kracht. Zippora, broer van strijd, die hier gestreden werd in de kop i Jheo Messidor, deed het uitstekend. Een van het veld tussen Koos de Jong, Wim foutje in het begin, maar daarna was Maarse en Deo Gerhards, was een van de: hij onbereikbaar voor de tien andere mooiste, die wü sinds lange tijd in zeil- paarden. Mo Ut onnet kon het net met ha- wedstrijjden zagen. Drie zeilers geheel JS?„.in laatste nummer tegen Sunny verschillend van temperament, die elkaar Williams, die van kop af het geheel geen meter toegaven. controleerde en op tijd naar een tempo ging, dat Moutonnet geen kansen bood Wim Maarse, met ijzeren zenuwen, j hem in te halen, aan de kop steeds bedreigd door de fana- Met grote overmacht won Xanthi con tiek aanvallende Koos de Jong, en daar-; Dios, gereden door S. Siderius. Na een langzame start greep hij de vijf ande ren toen hem dat uitkwam en hij won met flinke voorsprong. Sporting Life liep uitstekend in de ren voor maidens en dat bracht door weinigen verwachte winst. Youthful Nora Spencer tenslotte moest voor haar zege vechten tegen Xaverius, die bezig is zich te beteren. De uitslagen waren Asterprijs: 1. Yataghan Hanover (E. Kruit hof) km tijd 1.27.4; 2 Yankee Hanover; 3. Ysloper Tot.: winn 4.20; plaats 2,80. 1,70, 2,50; koppel 15,20; cover 3.90. Barkeprijs: 1. Zippora CM. Vergay) 1.33.6; 2 Zambesi; 3. Zus van Spencer Gay. Tot. winn 5,40; plaats 1,60. 1,90. 1,50; koppel 14,70; cover 6,80 Celiaprijs: 1. Youthful Nora Spencer (J. van Doo.veweerd) 1.27.1; 2. Xaverius 2; 3. Yvonne Heny Tot.: winn 2,70; plaats 1.40, 1.30. 1.60; koppel 4,20; cover 3,70. Didoprijs: Xanthi con Dios (S. H. Side rius) 1.24.5; 2, Vera Hollandia; 3. Unemde. Tot.; winn 1,60; plaats 1.40, 2,70; koppel 9.20; cover 5.80 Friedaprljs: 1. Sunny Williams (A. Heskes) 1.22.9; 2. Moutonnet; 3. Trudi Trothan. Tot.; winn 3.90; plaats 1,20. 1,10, 1.20; koppel 9,10; cover 5,30 Brltolyprijs: 1. Sporting Life (G. Groos) 1.10.5; 2 Jaseuse; 3. Soliman. Tot.: winn 22.80; plaats 5,90, 1,70. 1,60; koppel 13.50; cover 6.20. Criterium der leerlingen: 1. Old Satchmo (G. van Noort) 2.07.9: 2 Remus; 3. Swash buckler Tot,: winn 7,10; plaats 5,—. 3,40; koppel 14.—; cover 2,50. Penuryprijs: 1. Desiree (H. v. d. Kraats) ss IER jaar zijn er verstreken sinds de Olympische Spelen van Melbourne. Vier jaren, waarin het sport- contact tussen de Verenigde Staten en Rusland weliswaar niet hevig was, doch in welke periode coaches, trainers en sportlieden van beide grootmachten voldoende over elkaar te weten kwamen. TV/"E VERKLAPPEN beslist geen geheim, indien we zeggen, dat ook op de Spelen van Rome de grote strijd zal gaan tussen Amerika en Rus land, ofschoon, volgens de Rus sen, naties als Duitsland, Groot Britannië, Polen en Australië zeker niet als uitgeschakeld mogen worden beschouwd voor een der topplaatsen in het offi cieuze landenklassement. J)EZE HOUDING der Russen ten opzichte van anderen is onge twijfeld hoffelijk; insiders in de in ternationale sportwereld weten wel beter. Het is namelijk nog niet zo lang geleden, dat de Sowjets duide lijk maakten, dat zij eerst op tor- i Kuznetsov, die ruim een week geleden het wereldrecord op de tienkamp kwijtraakte aan Johnson. Keiler werd negende KIEF. De wereldkampioen dam men, Koeperman, is winnaar geworden van het internationale damtornooi te Kief. Hij bereikte een score van 22 pun ten uit 14 partijen. Hoewel Keller met 14 punten als hoogst-geklasseerde buitenlander eindig de. deelde hij slechts de negende plaats met de Rus Stanovsky. APELDOORN. Tussen de bestu ren van AGOVV en Xerxes is over eenstemming bereikt over de transfer van Peet Geel (Xerxes) naar AGOVV. Geel, die eenmaal in het Nederlands elftal de linksbuitenplaats bezette (te gen Ierland in Dublin 1955) speelde voor hij in Xerxes kwam respectieve lijk in SVV, Amsterdam en Sparta. 9 Het derde internationale indoorcon- cours hippique van de Stichting Jumping Amsterdam wordt dit jaar van 18—21 no vember gehouden in het RAI-gebouw, 1.52.7; 2. Ignatius; 3. Mof lower. Tot.: 5.90; plaats 2.40. 5,10. 2,60; koppel cover 18.40, Totalisator-omzetf 72.577,50. winn 36,70; DEN HAAG. Het staat thans vast dat in het seizoen 196263 het Neder lands elftal voor de eerste maai „a de invoering van het semi-professionalisme ,in Nederland weer een wedstrijd tegen Frankrijk zal spelen. Over de datum is nog geen overeenstemming bereikt. Inmiddels is wel vast komen te staan, dat de beide thuiswedstrijden van het Nederlands elftal tegen België (22 mrt) en tegen Hongarije (30 april) in het sta dion Feijenoord te Rotterdam zullen worden gespeeld. Voor het Nederlands B-elftal dat op 26 oktober tegen Luxemburg speelt is thans een tweede wedstrijd vastgesteld, nl. tegen België B op 21 maart 1961 in België. De Nederlandse jeugd, spelende on der de naam van ..Jolig Oranje" zal op woensdag 12 oktober in Frankrijk uit komen tegen de Franse jeugd. Een week daarna speelt Jong Oranje zijn wedstrijd om de Gouden Onafhankelijkheidsbek'er te Rotterdam tegen het Rotterdams elf tal. Op 29 oktober volgt daarna de ont moeting te Praag tegen de Tsjechische jeugd en over een ontmoeting met de Hongaarse jeugd zijn nog besprekingen gaande. nooien wensten te verschijnen, in dien zij werkelijk een kans hadden op overwinningen. NIET ALLEEN DE KRACHT van de Sowjet Unie bepaalt zich niet slechts tot de atletieksport, zoals bij de Ameri kanen zo sterk het geval is. De Russen beseffen dat maar al te goed en zullen niet nalaten hun troeven op alle ge bied naar de voorste gelederen te wer ken. Twee jaar geleden begon Rusland al de basis te leggen voor zijn Olym pische equipe, die straks naar Rome zal worden gezonden. Normen werden vastgesteld en minimumeisen bepaald; kortom, vóórdat de Internationale At letiek Federatie (IAAF) haar kwali ficatie-eisen bekend had gemaakt, had den de Sowjets hun bepalingen al op schrift, waaraan moest worden vol daan om voor de verschillende selec- tieploegen in aanmerking te komen. Die Russ.ische eisen beperkten zich niet tol de atletiek; zij golden voor alle takken van sport, die in Rusland wor den beoefend en die tevens onder de Olympische sporten Jroodfip worden ge rangschikt. De atletiek is óók voor de Sowjets een van de belangrijkste takken van sport, hetgeen vooral dui delijk wordt uit het aantal beoefenaars: ruim vier miljoen.... Rusland zal het speciaal van zijn iange-afstandspecia- listen moeten heb ben en van zijn at leten en atletes op de technische num mers. De Russische tien- kamper Vasilv Kuz netsov is een van de vaandeldragers van de Oosteuropese at letiek en met mèèr dan een portie nor male belangstelling kijkt men uit naar de tweekamp met zijn vriend en vijand nummer 1, de Ame rikaanse wereldre cordhouder Rafer Johnson. Zowel in Rusland als in Ame rika houdt men er terdege rekening mee, dat in Rome het wereldrecord in de tienkamp op nieuw zal sneuvelen. Bij de dames is Rusland beier ver tegenwoordigd dan de Verenigde Staten, dat nimmer over een groot aantal klasse-atletes heeft beschikt. Nina Fo- nomarova is de aanvoerdsler van de vrouwelijke ploeg en er zal heel wat moeten gebeuren om haar in de Itali aanse hoofdstad van haar voetstuk te kunnen stoten. Niet alleen in de rijen van de atle tiek, ook in andere takken van sport NINA PONOMAROVA krachtsexplosie bij discuswerpen zal Rusland straks zyn Olympische kampioenen en overige prijswinnaars kunnen teilen. De Sowjets denken daarbij aan het boksen, gewichtheffen, roeien, basket bal, turnen, worstelen en schieten. Zij hebben, vergeleken bij de Ame rikanen, meer pijlen op hun boog, het geen wijst op een herhaling van Mel bourne. Eigen nieuwsdienst APELDOORN. In totaal hebben zich 1073 deelnemers en deelneemsters ge meld voor de zevende Apeldoornse vier daagse, die de Nederlandse wandelsport bond van 26 tot en met 29 juli houdt. Het aantal wandelsportverenigingen, dal in groepsverband deelneemt be draagt 27. Er zijn 46 wandelaars, die van plan zijn voor de zevende keer in Apeldoorn te starten. Wielrennen Rotterdam Omnium bleef onvoltooid ROTTERDAM. Op de wielerbaan aan de Kromme Zandweg werd gisteravond een ploegen-ommum gereden. De onderdelen waren een klassementsrit over 20 ronden en een afval-race Het derde deei, een achtervolging, moest door een on schuldige valpartij van Van der Lans worden gestaakt, omdat de-snel invallende duisternis het veTder rijden onmogelijk maakte. De eindstand was: 1. Brinkman. Van der Graaf, Van der Lans. 51 pt.; 2. Van Baste- laar, Sijthoff, Gribbelink, 37 pt.; 3. Jansen, Verdoorn, Verhoef, 17 pt. Baankampioen lange afstand nieuwelingen: 1. Munz 40 km in 1.1.4. Eigen nieuwsdienst BRUSSEL. Christine Mercelis heeft voor de achtste en Brichant voor de zesde achter eenvolgende maal het tenniskampioenschap van België veroverd. Brichant heeft voor dê eerste maal sinds 1957. na het medespelen van Washer, moei te gehad om de titel te winnen. De achttien jarige Drossart, dit jaar voor het eerst uit gekomen voor de Davisbeker. bedreigde Bri chant in de finale in de eerste twee sets ge ducht. mede doordat Brichant matig speelde. Pas in de vierde set kreeg de „veteraan" overwicht: 5—7. 7—5, 6—4< 61. Mej. Mercelis had het gemakkelijker. Zij versloeg mej. Holvoet (6—0, 6—3). In het da mesdubbelspel was er de niet geringe ver rassing, dat mej. Marcelis en mej. Holvoet werden verslagen door mevr. Bernheim en mevr. Bedoret met 6—4, 3—6, 10—8 op het Vijfde matchpoint. W aterpolocompetitie HDZ en VZC degraderen ROTTERDAM. In de eerste klasse dames van de waterpolocompetitie is woensdag avond de beslissing omtrent de degradatie gevallen. In afdeling A verloor de HDZ te Amersfoort met 62 van Neptunus, waar door de Amsterdamse dames, die uit zes wedstrijden geen enkel winstpunt behaalden, degraderen naar de tweede klas. In afdeling B verspeelde VZC haar laatste kans om aan de degradatie te ontkomen door in Heerlen met 3—2 te verliezen van DWT. Door deze nederlaag degradeert VZC, dat uit zeven wedstrijden één winstpunt behaalde. CHICAGO. In de tenniskampioenschap pen van Amerika op harde banen is Darlene Hard, nog wel als eerste geplaatst, reeds in de eerste ronde verslagen door de zeventien jarige kampioene overdekte baan Justina Bricka met 7—5. 1—6, 6—2. In het herenen kelspel schakelde de jeugdige Amerikaan Hernando de Australiër Mulligan uit met 10—8. 5—7, 6—2. ROME. Zes en tachtig, mogelijk zelfs zeven en tachtig' landen hebben in geschreven voor de Olympische Spelen te Rome. Gisteren accepteerde de or ganisatiecommissie de te laat binnenge komen aanmeldingen van Kenia. Haiti en Vietnam. Mogelijk zal ook Somali- land, waarvan een brief onderweg naar Rome is- alsnog tot de Spelen worden toegelaten. Dead-heat te Aduard De uitslagen waren: Adorp-priis: 1. Yolande van Oranje (H Ma ring) 1.39.6: 2. X Saint; 3. X. Hollo Toto: Winnend 2.60: pi. 1.30 en 1.90; koppel 3-70 co- ver 4.20. Ezinge-prijs: le heat: 1. Truax Scott (H Maring) 1.32.9; 2. Trabant: 3. The Lee Toto: Winnend 4.20: pi 1.60. 1.90, 3.90: koppel 11 ->0 cov 4-8°; 2e heat: 1. w. Petrosia van Hidclum sH boseh) 1.34.3: 2. The Lee; 3 Trabant To to: winnend 2.10: pl. 1.40 en 2 90: koppel 6.70 cov. 3.30. 3e heat: 1. W. Petrosia van tt 'H-n-n rs H'bosch) 1.33.7; 2. The Lee: 3. Trabant. Toto: winnend 1,80: koppel 2.80: eov 2 30 Oldenhove-prfls: 1 XaJJv IJ Oostinr' l 36 0- ?-»?en.ogI'aaf: 3 Weerlicht B. Toto: winnend 4.20: pl. 1.60. 1.20, 1.30; koppel 9.40: cov 3 30 De zilveren roos: I. spencer (mei. A Ei» ie"s) 1.30,8 en Toomei D. (mej. A. Bruinsmat 1.32.5; 3. Strange Story. Toto: winnend 80 en 2.40; Djaats 1.60 en 2.30; koppel 5.30: cover 2,30 en 1.39. Totalisator-omzet: f 15.754 Eigen nieuwsdienst m?«El®AAG' ~j0p de ^gemene jaar vergadering van de Haagse voetbalvere niging S.H.S. is de heer C. A. de Bruiin gekozen lot algemeen voorzitter. Hii volgt in die functie de heer Th. J Feh- ling op. die als waarnemend voorzitter optrad sinds de heer B. Vos die functie om gezondheidsredenen moest neerleg- gen. Tot de leden, die het insigne van 1214 jaar lidmaatschap kregen, behoorde Jan van Geen. die geruime tijd de mid denvoorplaats bij SHS heeft bezet Van Geen die zijn loopbaan als semiprof af- fnLetn w?er,als amateur gaat spelen m het zaterdagmiddagelftal van SHS werd een geschenk onder couvert en twee plaatsbewijzen voor het bezoeken van wedstrijden van SHS aangeboden. De Amerikaanse bokser in het zwaar- gewicht Liston heeft te Denver zijn land. genoot Folley in de derde van een of I twaalf ronden vastgesteld duel k.o a» I slagen. -

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 9