Raadhuizen te huur op Schouwen Duiveland SUCROSA Geen uitwijkmogelijkheid voor de boeren EERVOLLE ONTSLAGEN LIGGEN TE WACHTEN Proces in Pretoria VERGISSING VAN CIPIER BRACHT SCHULDBEWIJS Vrijgesprokene versprak zich Willemse triomfeerde in marathon rondom Absecon Na keihard duel met Mezzadra David Pratt zag wapen en glimlachte DE HOOFDCOMMISSARIS WEIGERT COMMENTAAR Donderdag 21 juli 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Geen zorgen iiPIWliWBliöP «SP Voor de slanke lijn! Soepele serg.-majoor nam cadeautjes aan Affaire RB-47 morgen in Veiligheidsraad Niet ernstig Tact vereist Handeltje in opium bleek onvoordelig SCHIP PAX WORDT UITGEGRAVEN ADMINISTRATIE RENTEKAARTEN EENVOUDIGER Raad deed het bijna dubbelop Procureur-generaal meent: Conflict journalist-politieagent Oók in de zomer.. „VITALE BRIEF" WAS GEDATEERD Grootmoeder bestolen: negen maanden cel Prinses Beatrix uit Genève terug REDELIJK BESTAAN OPBOUWEN? MOOIE, GAVE HANDEN J. P. Boele overleden Pag- 5 Advertentie Van een speciale verslaggever SCHOUWEN DUIVELAND Dat zou een unicum in Ne derland zijn, constateerden ge zamenlijk de burgemeesters van Zierikzee, Renesse en Kerkwerve: Raadhuizen te huur! Denkbeeldig is dat ove rigens helemaal niet, dat bin nenkort aan een heel stel raad huisjes op het mooie Schouwen- Duiveland het bordje „Te huur" wordt gespijkerd. Op 1 januari zijn zij immers overcompleet door de nieuwe wet, die van de achttien bestaande gemeenten op het eiland er twaalf doet verdwijnen. De enige gemeenten die blijven zijn Zierikzee en Bruinisse. De andere zes tien worden op 1 januari opgeheven en tegelijk geformeerd tot vier nieuwe: Wester schouwen (ex Burgh, Haam stede, Renesse, Noordweile en Seroos- kerke), Middenschouwen ex Elle- meet, Eikerzee, Duivendijke, Kerk werve), Brouwershaven (ex Brou wershaven, Zonnemaire, Noordgouwe, en Dreischor) en Duiveland (ex Ou- werkerk, Nieuwerkerk en Oosterland) Tien burgemeesters worden met in gang van dezelfde datum eervol door de Kroon ontslagen. De zes waarne mers zijn tegelijk waarnemer af en alle secretarissen en ontvangers krij gen ingevolge de nieuwe wet ook hun ontslag. Het kan zijn, dat uit de tien ontslagen burgemeesters vier nieuwe worden benoemd. Toch is het echt niet zo. dat die tien er elkaar nu op aan lopen kijken: Zou hij het worden of maak ik een kans? Weineen, zeggen de drie met wie wij gisteren spraken, zonder ook maar één zorgenrimpel in het voorhoofd. Door de wachtgeldre geling komen wij geen van allen in financiële nood. en wij kunnen met reden verwachten dat het rijk voor ons zal zorgen. Een paar van ons zijn betrekkelijk gauw aan hun pensioen toe en de anderen zullen wel ergens anders een gemeente krijgen. Alle overige ambtenaren, van de secretarieën, gemeente werken en zo meer, moeten door de nieuw gevormde gemeenten worden overgenomen, on der dit beding, dat de laatsten binnen drie maanden daarna moeten beslissen of zij de mensen zullen houden of ont slaan. Zitten zij nu in angst over de vraag: Wat gaat er met ons gebeuren? Neen en ja! J. P. Geleijnse en L. W. de Feiter. de twee gemeentewerklieden van Renesse, hebben nergens zorgen over. Zij krijgen alleen een andere s EOKKER NEEMT PROEVEN Nieuwe mogelijkheden voor Friendship Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Fokker is bezig met proeven om de Friendship in staat te stellen sneller van de grond los te komen en op korte banen te landen dan tot dus verre het geval is. Dat zou betekenen, dat het toestel ook op kleine velden zal kunnen vliegen. Vooral voor militaire doeleinden zou dat interessant zijn. Men hoopt in september met een veranderde Friendship te kunnen vliegen. Voor de proefnemingen wordt een van de twee prototypes gebruikt. De vleugels worden voorzien van dubbele landings- kleppen en van een verstelbaar horizon taal staartvlak. Beide wijzigingen zijn met van sterk ingrijpende aard. ENKELE KLEPPEN Het prototype had oorspronkelijk ook dubbele landingskleppen, omdat er bij de proeven in de windtunnel de beste resul taten mee werden verkregen. _Toen de machine in het voorjaar van 1958 gereed kwam, bleek in de praktijk, dat twee delige kleppen overbodig waren. Men voerde de Friendship daarom uit met enkele landingskleppen. Met de dubbele kleppen zullen de vleu gels een veel grotere luchtweer stand kunnen verwerken. De op die manier j veroorzaakte luchtstromingen bij dej staart maken het dan echter nodig, dat j het vaste horizontale staartvlak met be weegbaar hoogtetoer verbouwd wordt tot een geheel verstelbaar horizontaal staart vlak. De Friendship in haar huidige uitvoe ring heeft bij windstil weer een start baan nodig van ten minste 570 meter. De verwachting is, dat de „gemodificeerde" Friendship maar 425 meter zal nodig heb ben en de militaire versie slechts 225 meter. NOG MEER Nog meer veranderingen behoren tot de mogelijkheden. Als er belangstelling voor zou blijken te bestaan in de Ver enigde Staten zijn daaromtrent geluiden gehoord zou men de passagiers capaciteit van 40 tot 48 kunnen ver-1 groten. Daartoe moet dan de romp met iets meer dar twee meter worden ver lengd om ruimte voor tweemaal vier stoelen te verkrijgen. In dat geval zou ook een krachtiger motor nodig zijn. De gedachten aan een vergrote Friendship bevinden zich nog in een voorlopig stadium. Het, gemeentehuis van tl rouiver shaven. Zal ook aan dit raadhuis het bordje „Te huur"'worden aangespijkerd? Of zal het het bestuurscentrum worden van een van de vier nieuwe gemeenten waarin zestien van de thans bestaande achttien gemeenten op Schouwen-Diiiveland zullen opgaan? De toekomstige nieuwe gemeen teraad zal er over moeten beslissen. Advertentie de nieuwe - in Amerika ontdekte - zoetstof, waarover men in de hele wereld enthousiast is 1 PRETORIA (Reuter) Voor een stampvolle publieke tribune waar blank en zwart gescheiden plaatsen hadden, begon gisteren in Pretoria het gerech- „baas maar hun werk gaat gewoonlijk vooronderzoek tegen de man die door, net als in Burgh en in Haam-op 19 april een aanslag pleegde op stede. Zuid-Afrika's premier Verwoerd. De man die toen twee schoten loste op de halm minister president is de 53-jarige David i Pratt, een welgestelde boer en zaken- In de hele westhoek van Schouwen man. Hij wordt beschuldigd van poging is iedereen er eigenlijk vrij kalm en tot moord. Twee schoten Premier dr. Hendrik Verwoerd zat op de 19de april tijdens de opening van een landbouwtentoonstelling te kijken naar een stoet koeien die langs de of ficiële tribune werd geleid, toen er plot seling twee schoten weerklonken uit de revolver die Pratt op hem richtte. Pratt had even tevoren Verwoerd bij zijn naam geroepen. Hevig bloedend zakte premier Verwoerd in elkaar. De twee kogels die hij in zijn hoofd kreeg werden later operatief verwijderd. Onder de 30.000 toeschouwers waren er velen die naar voren renden en Pratt zwaar mishandelden, nadat hij door de burgemeester van Pretoria die naast de premier zat, was overmeesterd. Ook de voorzitter van een landbouwgenootschap hielp de dader in bedwang houden. Dit alles bleek gisteren uit de getuigenver klaringen. Op zijn gemak Ogenschijnlijk volkomen op zijn ge mak luisterde David Pratt naar de bij zonderheden over zijn aanslag. Toen het wapen werd getoond waarmee hij had geschoten, kwam er een brede glimlach op zijn gezicht. Van onze correspondent DEN HAAG. ,,Als je een uurtje eerder weg wilt, als je een extra dag verlof wil hebben of als je minder wacht wil lopen, dan moet je T. af en toe een sigaartje of een monsterflesje drank voor zijn verzameling geven." Dat werd iedere nieuwe soldaat in het peloton van de sergeant-majoor H. T. uit Amsterdam bij zijn aankomst in het temp Schi,holdijk te Nieuwer-Amstel aangeraden. T. was na een cadeautje heel soepel, zo hadden de oudere sol daten ervaren. Die soepelheid heeft T. echter giste ren voor de krijgsraad gebracht we gens het aannemen van giften van zijn minderen. „Dat op zichzelf zou ik niet tot een krijgsraadzaak hebben ge maakt", merkte de auditeur-militair op, „maar dat er tegenprestaties tegenover de cadeautjes stonden maakt de situa tie uiterst laakbaar". Zijn eis luidde een maand gevange nisstraf voorwaardelijk en vijftig gul den boete. De krijgsraad veroordeelde T. tot een maand militaire detentie voorwaardelijk en vijftig gulden boete. rustig onder. De plannen van de her indeling zijn immers niet van van daag of gisteren en is het niet zo, dat er de laatste twee jaren bijna stil zwijgend niet is voorzien in vacatures? Voorzichtig zijn ze wel, zodat nie mand de zegsman wil zijn van deze gedachte. We kunnen er echt niet over praten, zeggen ze dan, tenslotte moet er nog zoiets als een nieuwe rangindeling komen, begrijpt u wel? Dit neemt niet weg, dat er in die westhoek op het ogenblik drie ge meentesecretarissen zijn, van wie er in het gunstigste geval in het toe komstige Westerschouwen maar één kan overblijven- Die drie staan nu voor de moeilijke keus: elders sol liciteren en de kans mislopen op een promotie in de eigen geliefde streek, öf wachten en misschien overblijven. Hun enige zekerheid is het beloofde wachtgeld en de toezegging van mi nister Toxopeus, dat hij zal bemid delen bij hun herplaatsing. Natuurlijk gaat er in het gewone dagelijkse leven ook het een en an der veranderen. Er komen nieuwe gemeenteraden en die zullen moeten uitmaken, in welke plaatsen de vier nieuwe bestuursapparaten worden ge vestigd. Misschien komen er hulp secretarieën, maar niemand die het weet. Het enige zekere is dat zij in ieder geval geen eigen bevolkings register zullen krijgen. Trouwen, aan gifte doen van geboorte of overlij den, het zal alleen maar kunnen gebeuren op het „echte" raadhuis. Zo erg is dat niet, menen de drie burgemeesters. De mensen zijn hier afstanden gewend, de motori sering neemt toe en trouwen doen zij meestal maar één keer. Neen, er zijn meer psychische dan praktische bezwaren verbonden aan die herindeling op het eiland, meent de burgemeester van Renesse. De mensen gaan hun plaatselijke medezeggenschap in het bestuur mis sen. Renesse bijvoorbeeld gaai, twee leden in de nieuwe gemeenteraad krijgen 'tegen nu zeven. Serooskerke (met ongeveer vier procent van de bevolking in de nieuwe gemeente) krijgt er misschien helemaal geen. Hoe moeten zij zich laten horen? Ik vind dit maar een verdrietig ver schijnsel. Een heel belangrijk punt vinden de drie heren de verhouding tussen de (oude) gemeenten in hun nieuwe samenstelling. Zij zijn het er roerend over eens, dat veel, zo niet alles zal afhangen van de tact en het juiste gevoel voor verhoudingen bij de nieu we bestuurders. Zierikzee's burgemeester: Het zal allemaal wel meevallen, hoewel het natuurlijk kwalijk gaat worden als de nieuwe besturen het ene dorp gaan voortrekken boven het andere, Zijn collega uit Renesse: Daarom wordt hun taak ook gecompliceerder. Een goed bestuur moet kunnen voor komen, dat de mensen in de dorpen elkaar met schele ogen gaan aan kijken. De anderen vallen hem bij: Het zal heel belangrijk zijn, hoe de be sturen worden samengesteld, en welk politiek spel er zal worden ge speeld. Het zou, om maar een voor beeld te noemen, heel gemakkelijk zijn als alle wethouders uit één plaats zouden komen, maar o wee! De zittende raadsleden zullen bereid moeten zijn tot constructief meewerken en eventueel afstaan van hun plaat sen. Maar als de bekw aamsten nu ook weer eens in één dorp wonen? De burgemeester van Kerkwerve vat alles in één gedachte samen: Door twee evacuaties zijn de mensen op het eiland veel soepeler en ook resoluter geworden. We hebben hier meer moeilijkheden gehad en zullen ook dit wel weer te boven komen- Eigen nieuwsdienst LONDEN. Morgenavond om 8 uur Nederlandse tijd begint het debat in de Veiligheidsraad over de Russische klacht tegen de Verenigde Staten in verband met de R.B.-47. De Sow jetunie beweert dat dit toestel op 1 juli boven Russische territoriale wateren werd neergeschoten. Amerika houdt vol dat dit geschiedde in het internationale luchtruim, ver van de grenzen der Sowjetunie. Intussen werd gisteren in het Eritse Lagerhuis van Labourzijde kritiek op de regering uitgeoefend, die nauw verband hield met deze affaire. George Brown, deskimdige op het gebied van defensie zaken, eiste dat Engeland doeltreffender controle dient te kunnen uitoefenen op de operaties van de Amerikaanse lucht macht van Groot-Britannië uit. De socialistische partij kan het hand haven van Amerikaanse bases in Enge land op de huidige voorwaarden niet lan ger goedkeuren, aldus Brown. Premier Macmillan kondigde dezer dagen aan dat hij overleg pleegt met Washington om de afspraken met Amerika over deze kwes tie indien nodig te herzien. Brown vond dat de Britse premier op de hoogte moet zijn met wat er gebeurt en op tijd tussenbeide moet kunnen ko men. SOLDAAT VEROORDEELD Van onze correspondent DEN HAAG. „We kunnen vast gauw rijk worden als we in opium gaan handelen", zei een soldaat enige tijd ge leden in een Tilburgs café tegen de sol- daal J. M. B.. zoon van een Volendam- se vishandelaar. Hij knoopte eraan vast. dat B., die vaak vis had gebracht in Rotterdam, dar. moest zorgen aan opium te komen. Dat gelukte B. bij een Rotterdamse marktkoooman met de bij naam ..Eénarm" Hij kreeg voor veer tien gulden ongeveer drieduizend mg opium, voor een deel gezuiverd, en ten dele luw. Lang plezier had hij niet van zijn bezit, want de opium werd gevon den bij een onderzoek in verband met diefstallen, door kameraden gepleegd. De waarde van de opium bleek vier gulden te zijn. Erg voordelig werd het handeltje voor B. dan ook niet. want hij kreeg van de krijgsraad gisteren nog zestig gulden boete en een maand gevangenisstraf voorwaardelijk. WESTKAPELLE. De polder Wal cheren, eigenaar van het Westkappelse strand waarop de Groningse kustvaar der Pax nu al bijna veertien dagen muurvast zit, heeft toestemming gege ven om met behulp van graafmachines te proberen de Pax weer los te krij gen. De toestemming is gegeven aan het bergingsbedrijf Van den Tak. op voor waarde dat de eigendommen van de polder niet zullen worden beschadigd. Wanneer de nieuwe bergingspoging zal worden ondernomen is nog niet vast gesteld. Goeddeels hangt dat af van het weer. Als het zo ver is zullen graafmachi nes een sleuf van de Pax naar zee gra ven. Sleepboten zullen proberen het schip daarna vlot te trekken. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Vier en veertig miljoen rentekaarten uit het archief van de Sociale verzekeringsbank kunnen op korte termijn worden vernietigd als de administratie wordt vereenvoudigd. Dat zal een besparing van twee ton per jaar opleveren. Om dit wettelijk mogelijk te maken heeft de staatssecretaris van sociale zaken een nadere wijziging van de Inva liditeitswet ingediend. Deze beoogt ge lijkwaardigheid van de rekeningkaart en de rentekaart als bewijsmiddel voor de premiebetaling. Van onze correspondent SOEST De gemeentesecretaris van Soest heeft woensdagavond ternauwer nood een blunder van het gemeente bestuur voorkomen, nadat de burge meester tijdens de raadsvergadering had voorgesteld een nieuw aan te leggen weg de naam Acacialaan te geven. Juist voor de hamer viel fluisterde de secretaris de burgemeester iets in het oor. Daarop verliet een ambtenaar de= raadszaal om even later terug te komen met een map papieren. Terwijl de raadsleden zich verbaasd afvroegen wat er aan de hand was, spiekte de burgemeester in de gebrachte paperassen, waarna hij moest bekennen dat de gemeente Soest al een Acacialaan bezit. Daarna werd het op voorstel van een der lachende raadsleden Gentiaan laan. Van onze correspondent DEN HAAG De procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof heeft ander half jaar gevangenisstraf met aftrek ge- eist tegen de 35-jarige bankwerker W. J. L. Hij wordt ervan verdacht samen met zijn even oude collega A. J. H. op 24 juli van het vorig jaar een brand kast te hebben opengesneden in een fabriek aan de Weteringkade te Den Haag en daaruit drieduizend gulden te hebben genomen. De rechtbank had L., die heftig ont kent, vrijgesproken. H, die had bekend en pertinent L. als zijn mededader had genoemd, kreeg een jaar, waarvan drie maanden voorwaardelijk, in welk von nis het openbaar ministerie en de ver dachte hadden berust. Van de uitspraak tegen L. ging de officier van justitie in appèl. Hij had eveneens andertiaïf jaar met aftrek geëist. L. en H., vrienden van de school banken, zijn, weds .verscheidene malen veroordeeld voor gezamenlijk gepleeg de inbraken en diefstallen. L. kreeg bo vendien enige jaren geleden een vonnis van vijf jaar voor een gewapende over val op een taxichauffeur. Hij zal vol gende maand wee- terecht moeten staan, voor inbraken in een Haags warenhuis, waarbij voor tienduizenden guldens aan horloges werd gestolen. Bij zijn verhoor over deze inbraken zou L. tegen de politie hebben gezegd dat hij „zijn geld met zijn vrienden links en rechts had opgemaakt". Dat wekte bevreemding, want de horloges heeft L. nooit te gelde kunnen maken en de conclusie lag voor de hand dat hij doelde op het geld van de inbraak m de fabriek. Het hof hoorde voorts als getuige een opperwachtmeester, die toevallig in het cellencomplex bij de rechtbank L. te gen H. had horen zeggen: ..Je zegt niet waar ik met dat geldkistje ben geble ven L. en H. waren per abuis in dezelf de cel geplaatst, maar de politieman was hen schielijk gaan scheiden toen hij de vergissing ontdekte. Alvorens de celdeur te openen, had hij even geluis terd en de bezwarende zinsnede op gevangen. De procureur-generaal vond de aan wijzingen tegen L. zo sterk, dat hij het wettig en overtuigend bewijs geleverd oordeelde. Advertentie Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM De hoofdcommis saris van politie te Amsterdam, de heer H. J. v. d. Molen, heeft gisteren geweigerd enig commentaar te geven op het standpunt van de voorzitter van de Amsterdamse pers, Theo Eerd- mans, die gisteravond voor het jour- Toen Willemse na 10 uur, 30 min. en 5.1 sec. aan land stapte en 10.000 enthousiaste toeschouwerx hem een grootse huldiging brachten, klonken de tonen van het Wilhelmus over het water. Ver van zijn vaderland stond daar een man, voor wie dit moment een van de mooiste uit zijn tot nog ATLANTIC CITY Willemse, de 26-jarige Utrechtse onderwijzer, is 19.000 rijker geworden. In de mara- toe jonge leven werd. thon rondom het eiland Absecon Er was v0| Ncderiand overigens (ruim 40 km) legde onze landgenoot nog méér glorie Mary Kok de tr0°nve op magistrale wijze beslag op de eer ste plaats na een keihard gevecht met de Argentijn Mezzadra, voor wie de inspanningen ten slotte te veel waren geweest, zodat hij met een vijfde plaats genoegen moest nemen. MAASTRICHT. In een deel van onze editie van gisteren is in het cliché van de ..vitale brief" aan de hoer Smeets bij ons artikel over de zaak tegen de directeur van Trek-air de datum weggevallen door een technische fout. Deze datum was: ..Oc tober 15th 1959". Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. De Rotterdamse rechtbank heeft gisteren de 26-jarige schilder J. C. van B. veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf met af trek, en zijn broer A., een 23-jarige isoleerder, tot dezelfde straf maar dan met drie maanden voorwaardelijk en drie jaar proeftijd. De twee Rotterdam mers hadden hun 78-jarige grootmoeder vierhonderd gulden en een spaarbank boekje ontstolen. SCHIPHOL Prinses Beatrix is gis teravond om zes uur met een lijntoestel op Schiphol teruggekomen van een achtdaags privé bezoek aan Genève. Zij werd vergezeld door twee vrien dinnen. Een hofautn bracht de Prinses naar paleis Soestdijk. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG Als de boeren op de weidebedrijven en de gemengde zand- bedrijven de produktie moeten aanpas sen aan de afzetmogelijkheden, op welke manier moeten zij dan een re delijk bestaan opbouwen, zo vroeg gisteren in Den Haag de voorzitter van het Landbouwschap, de heer A. W. Biewenga, zich af. Hij besprak de rede, die minister Ma- rijnen enige tijd geleden in Sas van Gent heeft gehouden. Hij deed daarin een be roep op de boeren om het tarwe- en suikerbietenareaal en de produktie in de sectoren van de veehouderij in te krimpen. De minister heeft nauwelijks uitsluit sel gegeven over de uitwijkmogelijk heden voor de boeren, aldus de heer Biewenga. die \ond, dat die mogelijk metgezellin van de Utrechter, werd achtste en was daarmee de eerste zwemster, die aankwam. Zij versloeg zelfs de grote Deense Greta Andersen, die reeds viermaal, te weten in 1956. '57. '58 en '59, de eerste plaats in deze wedstrijd voor zich opeiste. Greta An dersen zag deze keer de finish niet eens. Zij moest de strijd staken, om dat de ruwe weersomstandigheden voor haar een onoverkomenlijke barrière vormden. Het water was ruw toen het startsein werd gegeven. Direct nam Mezzadra een voorsprong van een slordige 200 meter. Willemse, die wist, wat de Zuid amerikaan in zijn mars had. volgde rustig en na een kilometer of twintig zette de Utrechter een spurt in, die hem naast èn voorbij Mezzadra bracht. I Willemse liet zich door de elementen legd tussen het garantieprijsbeleid en de eilL™temlo^'^kaar^oes^^ofdtwïe" omvang van de produktie. Het garantie- - - prijsbeleid op zichzelf is niet de oorzaak voor een scheefgroeien van het bouw plan. Veel eerder kan de onderlinge ver houding van de prijzen van de ver schillende akkerbouwprodukten tot een wijziging van het produktiepatroon aan leiding geven. De heer Biewenga merkte op. dat de uitbreiding van de tarweproduktie dit jaar voor veertig procent in Oostelijk Flevoland gebeurt, dat onder beheer staat van het Rijk. Ook wees hij op de beperkingen van de hoeveelheid bij de garantie op suikerbieten en melk. De uitbreiding van de melkproduktie móet waarschijnlijk aan andere oorzaken dan het garantiebeleid worden toe geschreven. Tenslotte vroeg hij zich af of Neder land er wel goed aan zou doen de pro heden voor veel bedrijven helemaal metduktie van melk te beperken als andere bestonden. 1 landen met name die waarheen Neder- Verder meende de voorzitter van hetland melk- en zuivelprodukten expor- Landhouwschap, dat de minister in zijn j teert de produktie ongelimiteerd uit rede een al te eng verband heeft ge- breiden. maar maal toe felle aanvallen van de Argen tijn opvangen. In dit heroïsche duel kwamen de Canadees Lumsden, win naar van liet vorige jaar. en de Ame rikaan Park. die deze marathon reeds driemaal achter zijn naam schreef, er ■niet aan te pas. Op vijf kilometer van de finish be sliste de Nederlander de strijd defini tief. Opnieuw was een ferme tussen- spurt de basis, waarop onze landgenoot verder kon bouwen. Mezzadra kón niet meer en zag zich genoodzaakt zich te rug te laten vallen. Lumsden en Park behoorden tot degenen, die daarvan pro fiteerden en de Argentijn voorhij ruk ten. Eerst tien minuten na de aankomst van Willemse. begaven Lumsden en Park. die de laatste kilometers naast elkaar hadden gezwommen, zich aan land. De tijd van Mary Kok bedroeg 11.34. 24. Zij won een extra prijs van onge veer 3.000 voor de beste vrouwelijke prestatie. naai van de NTS nog eens uitdrukking heeft gegeven aan zijn misnoegen over de afhandeling van het conflict tussen een journalist van de Volkskrant en agenten van het bureau Warmoes straat. De heer Eerdmans meende dat. nu de hoofdcommissaris de klachten van de journalisten zonder enige mo tivering ongegrond heeft verklaard, de zaak rijp is voor behandeling door de ministeriële commissie politie, justitie, pers. Zonder ons te willen mengen in het conflict tussen de journalist van de Volkskrant en politie agenten van het bureau Warmoes straat te Amsterdam moet het ons van het hart dat ons de houding van de hoofdcommissaris, de heer v. d. Molen, onbegrijpelijk voor komt. De hoofdcommissaris heeft aan de voorzitter van de Amster damse pers in een drieregelig briefje meegedeeld dat aan de agenten geen verwijt kan worden gemaakt. Hij baseert dat oordeel op een lijvig rapport, dat voor geen der betrokkenen ter inzage ligt. Hel zalzo heet het. worden gevoegd bij de stukken in de strafzaak tegen de journalist van de Volks krant, die zich volgens enkele on derwereldfiguren voor rechercheur zou hebben uitgegeven. Het rapport heeft echter niets met deze strafzaak te maken, en het moet hoogst onwaarschijnlijk worden geacht dat het indringend op de zitting besproken zal wor den. Aldus wordt openhartigheid in deze affaire, waarin pertinente verklaringen van enkele journa listen in feite als onjuist worden bestempeld, vermeden, zonder dat een nadere verklaring wordt ge geven. Het is juist openhartigheid, die in dit geval hoogst noodzake lijk is. Mooie, wérkelijk verzorg de handen, ondanks af was en ander huishoude lijk werk, dank zij HANDCREME Bereid met hei kost bare Nertsal, uit de onderhuidse weefsel- laag van de nerts. 1/2 cm i* gcn°eg hide RIDDERKERK. Op 74-jarige leef tijd is in Bolnes onverwacht overleden de heer J. P Boele. de oudste direc teur van de n.v. Boele's scheepswer ven en machinefabrieken te Bolnes. Een nieuwe grensschending door com munistisch Chinese troepen is aanleiding geweest tot een hernieuwd protest van de Nepalese regering bij Peking. Bij Mustang in noordwestelijk Nepal had den Chinese troepen in begin juli de Ne palese grens overschreden. Uit Peking, dat nog zeer onlangs verzekeringen gaf de grens te zullen eerbiedigen, is nog geen commentaar vernomen. liflproduktvan N.V. PHHIPS-DUPHAt,,

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 5