Loemoemba blijft onrust stoken Politieleger VI\ blank en zwart Zestig Duitsers in brandende mijn Voedsel Belgen trekken terug V.N. brengen rust HOOFDCOMMISSARIS WIJST KLACHT VAN JOURNALISTEN VAN DE HAND Ullbricht doet duit in zakje Geen krimp in antwoord op aanval van Moskou Nog buiïg Na incident op „de walletjes PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Koninklijke familie van België helpt Achttien gemeenten op Schouwen Duiveland worden er zes Vertrek Kalmerend LAATSTE NIEUWS T elef oontarieven 4 pet. omlaag AL MEER DAN 25 DODEN MADAGASCAR TREKT NAAR EEG Brief Drie zinnen MACMILLAN TEGEN KROES JTSJEF Onderzoek naar brand in inrichting Oaedé> Munitie ontplofte in Duits kanaal De Bilt: Kouder Het weer overal Vier jaar cel voor 46 inbraken Hoofdkantoor: Goes, L. Vorslstraat 90, Postbus 4, Giro 316666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317, bij geen gehoor Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2008, bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26, Vlissingen, Nieu wend Ijk 33, tel. 01184-3224. Postbus 24, Terneuzrn, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189: Zierikzee, Havenpark 24, lel. 01110-2991. Directeur: JACQ DE SMIT; Chefred.: G. J. BREUKER Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwarta»! Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» 7 cent per woord met een minimum van 1, lfe jaargang No. 4608 Woensdag 20 juli 1960 ADEMPAUZE VOOR CONGO PIERRE WIGNY krachtige taal In afwachting van de behande ling van de Congolese kwestie in de Veiligheidsraad van de Ver enigde Naties legde de Belgische minister van buitenlandse zaken, Wigny, een felle verklaring af. BRUSSEL (AP) Koning Boude- wijn heeft gisteren een miljoen francs geschonken aan het nationale comité voor hulp aan de slachtoffers van de ongeregeldheden in Congo. Prins Al- bert en prinses Paola schonken 100.000 francs, koningin-moeder Elizabeth ook 100.000 francs, ex-koning Leopold en prinses Liliane 300.000 francs. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Het staat nu vast dat de achttien gemeenten van Schou wen Duiveland tot zes zullen worden teruggebracht. De Eerste Kamer heeft gisteren zon der hoofdelijke stemming zijn goedkeu ring gehecht aan het voorstel daartoe van de minister van binnenlandse zaken, mr E. H. Toxopeus. Bij de beraadslagingen liet alleen de socialist D. de Loor een kritisch geluid horen. Hij was van mening dat het be ter was geweest alle gemeenten tot één grote samen te voegen. Eigen nieuwsdienst LEOPOLDSTAD - In Congo begon gisteren een weldadige ontspanning in te treden. Die was ten dele te danken aan het besluit tot terugtrekking van de Belgische troepen uit geheel het land, ten dele ook aan de snel merkbaar wordende invloed van het politieleger van de Verenigde Naties en de op volle toeren draaiende internationale luchtbrug ter leniging van de nood van zowel blanke als zwarte mensen. in de laatste plaats was dat te danken aan de zichtbare verbroedering, ten minste in Leopoldstad, tussen de sol daten van de Verenigde Naties en de Congolese militairen. Premier Loemoemba, gisteren terug gekeerd in de hoofdstad van zijn land uit Stanleyville, dacht daar anders over. Het ging hem allemaal niet snel genoeg en geheel niet overeenkom stig zijn wensen. „Alle westelijke lan den zijn op de hand van België", zei hij. Over het politieleger van de Ver enigde Naties was hij dan ook in net geheel niet tevreden. Hij bleef bij zijn eis dat alle Belgische troepen Congo voor middernacht moesten hebben verlaten en bleef met het dreigement met het vragen van interventie van de Sowjetunie zwaaien. Ook uit Moskou kwam een wan klank. Dat was een protest van de Russische minister van buitenlandse zaken, Gromyko, tegen de aanwezig heid van liefst twintig Amerikaanse militairen in Leopoldstad. Washing ton reageerde op dat protest, wereld kundig gemaakt met het oog op de Op grond van een akkoord tussen dr. Ralph Bnnche, de ver tegenwoordiger van de Verenigde Naties, en de Belgische ambassa deur, begon gistermiddag het ver trek van de Belgische militairen. Wanneer de uittocht van Bel gische troepen uit Congo op 23 juli is voltooid zullen alleen op de twee militaire bases, die Bel gië houdt krachtens het verdrag met Congo. Belgische troepen zijn achtergebleven. De meeste Belgische militai ren zullen vertrekken naar het Belgische mandaatgebied Roe' anda-Oeroendi, ten oosten van Congo. Het enige voorbehoud dat werd ge maakt was dat een kleine groep mili tairen van de Belgische luchtmacht, ongeveer tachtig man sterk, op het vliegveld van Leopoldstad zal achter blijven voor verzorging van aanko mende en vertrekkende Belgische toestellen. Het redden van blanken met vlieg tuigen en helicopters ver het binnen land in ging nog steeds voort en ook de stroom blanke vluchtelingen bleef aanhouden. Een machtige vloot grote vliegtuigen bleef op volle toeren wer ken om de jammerlijke stroom vluch telingen af te voeren. Even indrukwekkend was de aan voer door de lucht van levensmiddelen naar Congo en ter completering van de drievoudige luchtbrug voerden tal loze toestellen militaire eenheden voor het internationale politieleger van de Verenigde Naties aan. Dit alles werkte een afneming van de ondraaglijke spanningen van de laatste dagen sterk in de hand. De zienderogen groeiende kracht van het politieleger van de Verenigde Naties had een kalmerende uitwerking. Niet ADDIS ABEBA (Reuter) Keizer Haile Selassie heeft telegrafisch van Dag Ham- marskjoeld, de secretaris generaal van de Verenig de Naties, het verzoek ont vangen Abessijnse troepen te sturen naar Watsa, in het noordoosten van Kongo, om de blanken daar uit hun be narde positie te bevrijden. De keizer heeft dat verzoek in gewilligd. BONN (DPA) IVest- Duitsland zal Indonesië bij zijn economische opbouw helpen, zo is gisteren te Bonn bekend gemaakt na besprekingen tus sen de minister van economi sche zaken. dr. L. Erhard, en de Indonesische minister van op bouw, Saleh. Volgens minister Saleh zal West-Duitsland hulp verlenen voor de bouw van een hoog oven in Zuid-Sumatra, voor twee droogdokken van elk 15.000 ton en voor een tinsmelterij op Banka met een capaciteit van 25.000 ton. RALPH BUNCHE akkoord op handen zijnde behandeling van de Congolese kwestie in de Veiligheids raad, met de mededeling dat Ameri kaanse militairen meehielpen voedsel te lossen dat in Amerikaanse vracht vliegtuigen werd aangevoerd. Het Russische protest, aldus de Ameri kaanse reactie, was er op gericht op de doeltreffende internationale hulp aan Congo, in een kwaad daglicht te stellen. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG Met ingang van 1 no vember gaan de kosten van lokale en interlokale telefoongesprekken omlaag. Minister drs. H. A. Korthals van ver keer en waterstaat, heeft gisteravond in de Eerste Kamer aangekondigd dat dan een tariefsverlaging van vier pro cent zal ingaan. Daarmee zullen de telefoontarieven weer komen op het peil van voor 1957, toen de laatste ver hoging van kracht werd. HANNOVER (Reuter-DPA)Ach ter een muur van vlammen en rook hebben gisterochtend in een ijzererts mijn zuidoostelijk van Hannover ruim twintig mijnwerkers een gruwelijke dood gevonden. Zestig mijnwerkers werden door een felle brand van de buitenwereld afgesneden. Reddings ploegen borgen tot gisteravond 26 lij ken. maar van 28 nog opgesloten mannen heeft men sedert gistermid dag, toen zij nog klopsignalen lieten horen, geen levensteken meer verno men. De hoop om hen levend terug te vinden is gezien de grote rookont wikkeling en de voortwoekerende brand bijzonder klein geworden. ZWARE EXPLOSIE Onmiddellijk nadat er gisteroch tend om 7 uur een zware explosie had weerklonken, brak er een hevige brand uit in de mijn, de Hannoveri- sche Treue te Salzgitter, op ongeveer 50 km van Hannover in Neder-Saksen. Men neemt aan dat velen van de vijf tig opgeslotenen al zeer spoedig door de enorme rookontwikkeling be dwelmd geraakten, hoewel overigens het ventilatiestelsel nog lang bleef functioneren. Oorzaak van de ontplof fing is kortsluiting, mogelijk in een transformatorhuisje op 380 meter diepte, mogelijk ook in een kabel die langs een olievat liep. 150 GERED Gewaarschuwd door de ontploffing zagen 150 mijnwerkers uit andere dan de getroffen galerij nog op het nip pertje kans ongedeerd naar buiten te komen. Korte tijd later volgden nog twee uit de omgeving van' de ramp. Voor hen mocht hulp niet meer ba ten: zij overleden in het ziekenhuis aan ernstige brandwonden. Laat in de middag slaagden de reddingsploe gen, die hevige overlast ondervonden van de rookontwikkeling en waarvan enkele leden bedwelmd raakten, erin nog 26 man naar buiten te brengen, die echter allen aan zware rookver giftiging leden of gewond waren." WEINIG KANS Direct nadat de politie een kordon rondom de mijn had gelegd teneinde de beangste vrouwen en moeders te gen te kunnen houden om de mijn in te rennen, trachtte de brandweer een brandmuur te bouwen om de vlam men te localiseren. De reddingsploegen, ploeterend in benauwde gasmaskers, waren er ech ter laat in de middag nog niet in geslaagd de eigenlijke vuurhaard te bereiken, laat staan te bestrijden. Hoewel men kans zag nog steeds ver se lucht naar de gangen en schach ten achter de vuurhaard te pompen, wordt de kans op het terugvinden van overlevenden met het uur kleiner. De Hannoverische Treue behoort toe aan de Salzgitter Erzbergbau maatschappij en ligt op slechts 50 ki lometer afstand van de zonegrens met Oost-Duitsland, noordelijk van de Harz. Het is een oud project uit de nazitijd van de Hermann Goering Werke voor de explditatie van speci ale soorten ijzererts. Eigen nieuwsdienst LEOPOLDSTAD Het ligt in de bedoeling van de Verenigde Naties dat het politieleger in Congo naar ras een zo gemengd mogelijke samenstelling zal hebben en dus niet in overgrote meerderheid zal bestaan uit zwarte troepen. Dit kon men gisteren opmaken uit het nieuws dat zich bij het politie leger spoedig eenheden uit Zweden, Ierland, sommige Zuid-Amerikaanse landen, Birma, Italië en Canada zouden voegen. OOK GUINEE Ghana verklaarde zich bereid nog een bataljon voor het politieleger af te staan, en Guinee stelde twee bataljons beschikbaar. De regering van Guinee maakte bekend dat de secretaris generaal van de Verenigde Naties, Dag Hammarskjoeld, terug zou zijn ge komen van zijn besluit, geen troepen uit dat land aan het politieleger toe te voegen maar alleen Guineese politie te vragen. Guinee was voor het uit breken van de chaos in Congo het enige land in zwart Afrika dat open lijk sympathiseerde met Moskou. Volgens berichten uit Moskou zouden vijf vliegtuigen van de Rode lucht macht, met voedsel onderweg naar Congo, helpen bij het overvliegen van troepen uit Ghana voor het politie leger. Ook de Amerikaanse luchtmacht breidde de vloot vliegtuigen die mee zullen helpen bij het aanvoeren van internationale troepeneenheden sterk uit. Verder kregen de Verenigde Naties voor de aanvoer van troepen de be schikking over vliegtuigen van de luchtmachten van de Verenigde Ara bische Republiek en Canada. STROOM VOEDSEL De aanvoer van voedsel groeide aan tot een machtige stroom. De Franse ge meenschap stelde 85 ton levensmidde len beschikbaar, de Verenigde Staten 400 ton plus 300.000 militaire noodrant soenen, de Sowjetunie 10.000 ton graan (per schip). Zwitserse vliegtuigen zul len een week lang voedsel naai- Congo vervoeren. Deze cijfers zijn slechts een greep uit het vele dat naar Congo onderweg is uit alle delen van de wereld. i PARIJS (DPA). Madagascar, dat onlangs onafhankelijk is geworden, wil j geassocieerd lid van de E.E.G. worden. 'De president van het land, Tsiranana, heeft dat gisteren in Parijs meegedeeld I Hij zei verder, dat Madagascar voor technische en economische hulp in de eerste plaats bij Frankrijk zou aanklop pen en daarna bij andere westelijke landen. Alleen als het land door het westen in de steek zou worden gelaten zou het mogelijk moeten omzien naar hulp van andere blokken. Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM De klacht van drie Amsterdamse journalisten dat zij door agenten van het bureau Warmoesstraat onheus zouden zijn behandeld, wordt door de Amsterdamse hoofdcommissaris van politie van de hand gewezen. van de zaak tegen de journalist van de Volkskrant, Hoofdcommissaris H. J. van der Mo len is op grond van een uitvoerig rapport van twee hoofdinspecteurs over de kwestie tot de conclusie ge komen dat de agenten geen enkele blaam treft. Zij zullen dan ook niet disciplinair worden gestraft. Op 3 juli was eenverslaggever van de Volkskrant na te zijn neergeslagen en na een klacht van een hotelhouder van de Wallen dat hij zich voor re- cheurcheur zou hebben uitgegeven, door de politie mee naar het bureau Warmoesstraat genomen- Ook twee collega's van het Vrije Volk die mee deden aan het onderzoek naar poging tot wurging, beklaagden zich dat zij door de agenten niet correct waren behandeld. Het rapport van de Amsterdamse hoofdinspecteurs over het geval zal worden toegevoegd aan de stukken De voorzitter van de Vereniging de Amsterdamse pers ontving gistermiddag de volgende brief van de hoofdcommis saris: „Op 4 juli had u met de waarnemend hoofdcommissaris een onderhoud over het optreden van een of meer ambtena ren van mijn corps jegens enige verslag gevers. Terzake is een zeer uitvoerig onderzoek ingesteld. Uit de inhoud van de daarvan opgemaakte rapporten is mij niet kunnen blijken, dat de betrokkenen een verwijt over hun optreden kan wor den gemaakt." Het bestuur van de vereniging zegt .,met verontwaardiging en bevreemding van de inhoud van het briefje" te heb ben kennis genomen. Het heeft het be stuur pijnlijk getroffen dat de hoofdcom missaris het niet nodig heeft geoordeeld, om de voorzitter nadat deze zich tij dens uitstedigheid van de hoofdcommis saris tot diens waarnemer formeel om inlichtingen had gewend mondeling op de hoogte te stellen van de uitkom sten van het onderzoek en zijn mening daarover» of om de brief te doen bege leiden van een samenvatting van het onderzoek. Pijnlijk en welhaast onhoffelijk acht. het bestuur de toon en inhoud van het uit drie zinnen bestaande briefje, waar in de heer Van der Molen zonder enige argumentatie mededeling doet van zijn beslissing. Mede met het oog op verklaringen van de hoofdcommissaris over deze affaire, die gisteren in Het Parool zijn weer gegeven en die naar het inzicht van de journalistenvereniging de naam van de betrokken journalisten en de Nederland se journalistiek in het algemeen kun nen schaden, heeft zij thans de Federa tie van Nederlandse journalisten ge vraagd stappen te doen. WALTER ULLBRICHT bewijzen over Blitzkrieg BERLIJN ("Reuter). Ook Walter Ullbricht, leider van de Oostduitse com munisten, mengde zich gisteren in het offensief dat de Sowjetunie in de koude oorlog heeft ingezet. Hij beweerde op een persconferentie in Oost-Berlijn, dat de Navo onlangs besloten heeft, dat alle beperkingen die gelden voor kern wapens en de opslag ervan in West- Duitsland dienen te worden opgeheven. Verder zei Ullbricht o.a. dat verken ningsvliegtuigen van het type U-2 van de bondsrepubliek uit vluchten hebben ondernomen. Uit kaarten die de Oost duitse geheime politie in handen zijn gevallen bleek, aldus Ullbricht, dat daar plaatsen op waren aangegeven voor mogelijke landingen van de lucht uit. Deze kaarten waren in beslag ge nomen en zijn afkomstig va" de Britse en Amerikaanse militaire missies in de Oostzone. Uit alles blijkt, verklaarde Ullbricht. dat er een Blitzkrieg tegen Oost-Duitsland wordt voorbereid. Eigen nieuwsdienst LONDEN „Ik begrjjp eenvoudig niet wat u nu eigenlijk wilt." Deze simpele woorden vormen de kern van een persoonlijke boodschap die de Britse premier Macmillan aan zijn Russische ambtgenoot Kroesj- tsjef heeft gestuurd over de ge- spannen verhouding tussen Oost en West. Deze boodschap werd gisteren in Moskou op het zelfde moment overhandigd als een nota van de Britse regering over het incident met de R.B.-47. Engeland wijst de be schuldigingen die de Russen in ver band daarmee hebben geuit, met verontwaardiging en met kracht van de hand. Een zware verantwoordelijkheid rust op de Russische regering, aldus de Brit se nota, voor het gedrag van de Rus sische piloot die in het internationale luchtruim een Amerikaans vliegtuig neerschoot. Engeland beschouwt deze niet uitgelokte aanval als hoogst ern stig. INDRUKWEKKEND Macmillari las zijn brief aan Kroes- jtsjef tegen zijn gewoonte in in haar geheel voor, tijdens een verkla ring over het incident met de R.B.-47, het Amerikaanse verkenningsvliegtuig, dat op 1 juli boven de Barentszee werd neergeschoten. „Indien de huidige gang van zaken voortduurt zullen wij mis schien allen, door misrekening of door pech, in een toestand geraken waar wij niet meer uit kunnen komen", aldus een klemmende passage uit Macmillans openhartige brief die op de leden van het Lagerhuis diepe indruk maakte, ook op de oppositie. GEDULD Macmillan herinnert Kroesjtsjef in zijn brief aan diens verzekeringen, dat de Sowjetunie niets dan vredelievende "bedoelingen nastreeft. „Ik ben er even wel stellig van overtuigd, dat deze doel einden niet nagestreefd kunnen wor den zonder geduld en zelfbeheersing". Deze elementen ontbreken volgens Mac millan geheel in recente uitlatingen van Russische leiders. In dit verband kapittelt MacMlllan Kroesjtsjefs houding op de topconfe rentie in Parijs. Het ware veel beter geweest indien de Russische leider zich ondanks alle moeilijkheden mede aan de kardinale problemen had ge wijd die er bestaan in de wereld, meent hij. „Bedreigingen en propaganda kun nen ons niet van onze bondgenoten scheiden", zei MacMillan nog in een slotwoord tot het Lagerhuis. EN ZIJ.... In antwoord op vragen sprak hij later zeer openhartig over „wettige en illegale" Russische spionageactivitei- ten tegen het "Westen. Hij vertelde van Russische trawlers die dicht onder de Britse kust verdachte peilingen ver richten en herinnerde aan het grote aantal spionnen uit Oosteuropese lan den, die Groot Brittannië de laatste jaren heeft uitgewezen. MacMillan zei dit in antwoord op een vraag of de verkenningsactiviteit van de Amerikaanse luchtmacht van Engeland uit niet wat aan banden ge legd moet worden. „Verkenningsvluch ten worden door de Russen net zo goed als door ons zelf ondernomen", zei de Britse premier nog. Van onze correspondent BENNEBROEK. De rijkspolitie stelt een uitvoerig onderzoek in naar de oorzaak van de brand in de psy chiatrische inrichting Vogelenzang in Bennebroek, die daar maandagmiddag de varkensstallen in de as heeft ge legd. Zij houdt er ernstig rekening mee dat een patiënt van de inrichting de brand kan hebben aangestoken, want noch broei, noch kortsluiting kan de oorzaak zijn. Bij het verhoor van het personeel van de inrichting, dat gisteren de hele dag duurde, is uitgekomen dat onge veer zes weken geleden een patiënt brand heeft gesticht in de psychiatri sche inrichting. Om te voorkomen dat de politie iets tegen de dader zou on dernemen, is die brand in overleg met de directie stil gehouden. EERST ALLEEN De bedrijfsbrandweer van de stichting Vogelenzang had aanvankelijk gepro beerd de brand alleen te blussen, maar de sterke zuidenwind joeg de vlammen zo op, dat het hoefijzervormig stalge- bouw in korte tijd in lichter laaie stond. De vrijwillige brandweer van Benne broek kwam toen te hulp. Na twee en een half uur was de brand bedwongen. Toen waren al 67 varkens in de vlam- me-n omgekomen. Eerst was vermoed dat een patiënt die uit de psychiatrische inrichting in Santpoort was ontsnapt de brand had aangestoken, maar dat bleek later on juist. Die patiënt was om vier uur nog m Santpoort gezien, slechts een half uur voordat de varkensstal in Benne broek brandde. DEN HAAG. Alle Nederlandse missionarissen in Congo zijn in goe de welstand, Dat 'heeft de aartsbis schop van Leopoldstad, mgr. F. Sca- lais, aan de Nederlandse ambassadeur I in Congo, jhr. E. Boreel, meegedeeld. NEDERLANDER EIST SCHADEVERGOEDING ROTTERDAM. De scheepvaart en bevrachtingsfirma H. J. van San ten te Rotterdam stelt de Westduits e autoriteiten verantwoordelijk voor de schade, die haar schip Calipso heeft opgelopen in het Oldenburgkanaal. Vo rige week zaterdagochtend is het schip daar gezonken na te zijn getroffen door ontploffende munitie op de bo dem van het kanaal. De 430 ton schroot, waarmee het 700 ton grote schip was geladen, wordt nu overgeladen in een door Van San ten gehuurd schip. Het Wasserstrasse Amt is begonnen de Calipso te lichten. De Rotterdamse firma is weliswaar tegen ongelukken verzekerd, maar daarnaast stelt zij de Westduitse staat verantwoordelijk voor bijkomende kos ten, zoals verlette tijd. Zij gaat daar bij uit van het standpunt, dat voor het bevaren van het Oldenburgkanaal tol wordt geheven efl dat men dan ook er voor moet zorgen, dat de vaart geen gevaren kan opleveren. In het kanaal ligt blijkbaar nog munitie, dat daar na de oorlog i<s gestort. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte g gisteravond om 23.15 uur: Half tot zwaar bewolkt met en kele buien. Over wegend matige noordelijke wind. Iets lagere mid- dagtemperaturen. MIESJE: En dat op Sint Margriet. 21 juli: zon op 4.45. zon onder 20.47; maan op 3.00, maan onder 18.52. Van onze weerkundige medewerker Er Is één dag: in het jaar waar van verteld wordt dat de weer kundige extra diep in het glaasje (van de regenmeter) kijkt om na te gaan of het heeft geregend of met. Die dag is vandaag. Sint Mar griet. I Het weer van deze dag zou be- 1 slissend zijn voor dat van de ko- mende 6 weken, dus tot 6 septem ber. Regent het op Sint Margriet, dan krijgen wij een natte tied, zegt een bekend gezegde, dat even betrouwbaar is ais het bestaan van Sinterklaas. Al is ons vertrouwen dus bepaald niet rotsvast, toch willen wij ter inleiding van Sint Margriet een blik over de weer kaart laten gaan om te zien of er nog niet over een verbetering van het weer kan worden gepraat. Tot nu toe zijn in deze maand alle dagen aan de koude kant ge- weest; de zon heeft bij mondjes- 5 maat gewerkt en Pluvius soms met bakken. Iets anders zou dus li welkom zijn, al was het alleen maar ter afwisseling. De diepe depressie die zondag over de Brit- - se eilanden naar de Noordzee is getrokken, was gisteravond wel iswaar boven Scandinavië, maar een rest was boven de Britse eilan den achtergebleven. Die heeft ook bij ons gisteravond nog buien met regen, hagel en onweer ver oorzaakt. Vandaag zal dit restant wei In de opruiming verdwijnen, maar tot opklaringen zal het ten hoogste pas later op de dag komen bij een naar noordwest draaiende wind zodat warmer wee niet in zicht is. tn boven de Oceaan? Daar is al weer een nieuwe depressie bezig de I in aantocht zijnde rug van hoge i druk af te knabbelen, zodat het er i met naar uitziet dat Sint Margriet I veel verandering in het weer zal brengen. ARNHEM. De Arnhemse rechtbank heeft de 38-jarige koopman G. X. uit Apeldoorn schuldig verklaard aan het plegen van een grote reeks inbraken in heel Gelderland; 46 feiten waren hem telastgelegd. Hij werd veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf. De eis was vijf jaar. Zijn medeplichtige de 22-jari- ge koopman P. C. S. uit Veenendaal, die samen met X. of alleen, ook tal van in braken zou hebben gepleegd, kreeg twee ijaar en zes maanden jeugdgevangenis- straf conform d* eis. Helsinki Stock)!. Oslo Kopenh. Aberdeen Londen A'dam Brussel Luxemb. Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankf. München Zürich Genève Locarno Wenen Tnnsbr. Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Lissabon I. bew. 1. bew. zw. bew zw. bew zw. bew. onweer regen h. bew. regen I. bew. h. bew. regen 1. bew. zw. bew. h. bew. regen regen regen geh, bew on bew. h. bew. onbew. onbew. onbew onbew. 1. bew. onbew. max. temp. in wind gr. c. ZW 22 Z Z z N wzw zw zw WNW 20 WZW 22 WNW 23 NW 22 Z 26 Z 25 ZW 25 NNW 24 ZZW 19 Z N 22 ZZO 29 W 29 O 32 N stil 33 ZZW 30 WZW 35 NNW 24 neersl. 7—19 uur in mm 0 0 3 0 0.2 0.2 1 0 0.1 0 0 0 4 10 32 0.2 0 0 0 0 0 0 0

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1