een leraar VJLY.O. ZEEUWSCH DAGBLAD 350.- Bevorderingen Petrus Hond. Lyc. Terneuzen HYPOTHEKEN r BEKENDMAKING ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 8 Volop iverk voor Provinciale Raad V olhsgezondheid Eerste jaarverslag verschenen Naar oprichting van speeltuinvereniging Geslaagden Chr. land- bouwhiiishoudschool Ds. N. W. van de Bent naar Nieuw-Guinea Tekeningenexpositie Hendrik de Vries Auto Technische Club 2438 3131 2735 3642 2039 3247 2718 01130-232 3336 3015 3745 3752 3234 2295 2972-4261 01184-2266 A. van Opstal Zoon KABOUTERS 2935 2362 3353 2905 HEBT U ZE GEZIEN DIE PRACHTIGE DAMES PETTY COATS [SPECIAALZAAK Zeeuwse krant met de vroege en tSnelie bezorging HET ZEEUWSE NIEUWS ZEEUWSE KRANT KOOPT GEEN ROMMEL maar 111001 voor weinig goed geld. 't Interlockhuis Viola ELEKTRISCHE ZIG-ZAG NAAIMACHINE Hotel De Valk heropend FI\V\< li:\ i:\ i:< ONOMIK Cubaanse regering alleen-importeur Westen bereid olieprijs voor Indië te verlagen TARIEF DAGGELD VERHOOGD Maandag 18 juli 1960 TERNEUZEN. Aan het Petrus Hondius Lyceum te Terneuzen werden bevorderd: Afd. h.b.s. Van .voorbereidende klas naar le klas: C. C. Barreman, Terneuzen; A. Blomme, Biervliet; J. Boeije, Axel; E. de Block, Terneuzen; G. Cornells, Terneuzen; J. Dieleman, Axel; J. Dieleman, Axel: W. v. d. Giesen, Sas van Gent; E. Horstmann, Sas van Gent; R. R. J. de Houck, Sas van Gent; P. J. v. d. Hooft, Biervliet; E. Kalfs vel, Sas van Gent; E. Kostense, Biervliet; N. Koster, Axel; N. M. de Liny, Sas van Gent; T. E. H. Maas, Terneuzen; M. W. Maat, Biervliet; J. Pennings. Axel; N. S. Rammelo, Axel; E. J. Scheele, Axel; W. Uyterhoeven. Sas van Gent; A. J. G. Ver- sluys, Biervliet; J. de Vries, Sas van Gent; T. Wechgelaar, Sluiskil; F. Wolfert, Axel; J. C. Bakker, Terneuzen; W. v. d. Bospoort, Terneuzen; M. de Bruijne, Terneuzen; C. 't Gilde, Terneuzen; J. C. Haak, Zaamslag; J. L. v. Hecke, Terneuzen; T. C. Huisman, Ter neuzen; J. Jansen, Hoek; J. J. A. Kolijn, Terneuzen; M. H. Krombeen, Terneuzen; H. A. Krijtenburg, Zaamslag; C. P. Meyer, Ter neuzen; M. Michielsen, Hoek; M. Muinen, Terneuzen; J. G. Naeye, Terneuzen, M. M. Padmos, Terneuzen; M. J. cle Pooter, Terneu zen; E. de Putter, Terneuzen; G. Rijnberg, Terneuzen; A. J. Schippers, Terneuzen; J. M. Verberkmoes, Terneuzen; K. E. Verlinde, Terneuzen; J. W. Visser, Terneuzen; M. de Vriend, Terneuzen; C. de Vries, Terneuzen. Van le naar 2e klas; M. Adriaansens, Ter neuzen; D. P. van Alten, Axel; N. J. J. du Bois (met lof), Terneuzen; H. F. Bootsgezel, T. J. van Dijk, Biervliet; J. J. Dooms, Ter neuzen; P. M. de Groot, Terneuzen; M. J. V. D. Hagen, Terneuzen; J. Q. M. Lippens, Axel; J. C. J. de Man, Terneuzen; P. J. J. de Meijer. Zaamslag; M. M. Mullaert, Hoek; D. M. Neve, Terneuzen; H. Nieuwenhuijzen Kruseman, Terneuzen; J. H. C. Renique, Sas van Gent; J. M. E. Schieman, Terneu zen; W. Scholten, Terneuzen; P. M. Steen bakker, Terneuzen; P. Stevens, Sas van Gent; D. Thomaes. Terneuzen; J. A. v. d. Velde, Axel; J. M. Verjael, Philippine; B. Verpoorte, Axel: R. J. .J Wolters, Axel; M. van Breda Vriesman, Terneuzen; M. de Bruijn, Terneuzen; P. .J van Cadzand, Axel; P. Dekker, Sas van Gent; J. de Doelder, Axel; .P van Harn, Terneuzen; A. S. Hol, Terneuzen; S, A. Hol, Terneuzen; J. Holle- bek, Axel; H. D. Hommers, Terneuzen; C. J. v. d. Hooft, Axel; L. A. Jansen, Kloos- terzande; G. K. v. d. Lee, Axel; M. F. van Lith, Axel; M. A. Luitwieler, Sas van Gent; D. M. de Regt, Axel; W. C. de Ridder, Ter neuzen; R. R. Rijnberg, Terneuzen; M. H. C. Schonis, Axel; P. Simons, Terneuzen; J. Star- xenburg, Sluiskil; M. Verberkmoes. Terneu zen; J. J. de Vriendt, Walsoorden; M.J. v. d. Winckel, Terneuzen; A. Baart (met lof). Sas ▼an Gent; J. C. v. Bendegem, Terneuzen; M. A. de Bokx, Terneuzen; F. Burger. Axel; O. J. Butler, Terneuzen; C. van Cadsand, Zaamslag: L. A. de Doelder, Terneuzen; M. D. van Fraassen, Terneuzen; H. Hommers, Terneuzen; S. Jansen, Terneuzen; J. W. Jan- sens, Biervliet; J. S. Jogepier, Sluiskil; G. Lodewijk, Terneuzen; J. A. Meertens. Ter neuzen; J. G. Mulder, Terneuzen; P. Neete- son (met lof), Sas van Gent; J. Oggel, Axel; K. G. Oggel, Axel; A. F. Oostdijk, Terneu zen; E. H. de Putter, Axel; H. C. Rubbens, Terneuzen; P. F. Simons, Terneuzen; W. van Sluijs, Terneuzen; H. Starrenburg, Sluiskil; G. van Steen, Terneuzen; L. Stenvert, Ter neuzen; N. van Strien, Terneuzen. Van 2e naar 3e klas: J. B. Benders, Ter neuzen; E. de Blaey, Axel; L. F. du Bois, Terneuzen; D. N. Boland, Terneuzen; M. M. Borghstijn, Terneuzen; S. v. d. Brink, Ter neuzen; A. van Damme, Terneuzen; A. C. Dieleman, Axel; P. A. Geene, Terneuzen; R. F. Gerrits, Sluiskil; L. L. M. Goossen, Axel; J. J. Haak, Zaamslag; J. Hamelink, Ter neuzen; W. de Jonge, Biervliet; E. L. A. La- kerveld, Terneuzen; G. J. Lokerse, Zaam slag; E. Meijers, Terneuzen; M. P. Neete- son, Sas van Gent; W. J. Scheele, Terneu zen; J. Scholten, Terneuzen; S. Tollenaar, Hoek; W. Verstelle, Philippine; B. Verstrae- ten, Terneuzen; A. Smit, Sluiskil; J. J. Beu- zenborg, Hoek; B. L. van Beloois, Terneuzen; A. A. van Cadzand, Axel; J. P. Dieleman, Axel; A. J. Dorrepaal, Terneuzen; G. Gie- telink, Terneuzen; J. Hoving, Terneuuzen; M. H. Huisman, Terneuzen; S. J. Nijssen, Ter neuzen; L. van Pienbroek, Terneuzen; J, W. Prinse, Terneuzen; C. H. Provoost, Terneu zen; S. D. v. d. Ree, Zaamslag; M. Scheele, Zaamslag; J. G. Simons, Terneuzen; H. Sten vert, Terneuzen; E. Udo, Terneuzen; P. J. Verdouw, Terneuzen; F, M. Vermeer, Ter neuzen; J. C. Verplanke, Zaamslag; P. H. Verpoorte, Axel; A. W. Verschelling, Ter neuzen; J. E. N. Visser, Terneuzen; A. v. d. Vlugt, Terneuzen; L, A. P. Westveer, Axel; J. Wieles, Axel. Van 3e naar 4e klas: M. Braat, Sas van Gent; C. R. Dijselink, Terneuzen; J. v. d. Heuvel, Terneuzen; C. E. Kaan, Terneuzen; A. J. H. Kemper, Terneuzen; P. L. Kuzee, Sluiskil; E. Lentze. Sluiskil. J. C. Luijck, Axel; A. Maas, Terneuzen; A. A. de Putter, Axel; F. Spaas, Terneuzen; M. J. R- Straub, Terneuzen; H. Vis, Terneuzen; J. van Maurik, Sas van Gent; F. Smit, Sluis kil; J. Faas, Biervliet; W. de Feijter, Ter neuzen; J. Heijnsdijk, Zaamslag; C. J. de Jonge, Terneuzen; R. Jurrinës, Terneuzen; E. Kuzee, Zaamslag; J. Lijbaart, Biervliet; P. de Regt, Axel; L. Scheele, Zaamslag; J. Stolk, Terneuzen; J. Tazelaar, Terneuzen; E. D. Teunissen, Axel; C. R. Toorenman, Ter neuzen; A. Verbrugge, Westdorpe; R. Vis, Terneuzen; A. C. de Vos, Zaamslag; A. Wil- leboordse, Terneuzen; M. Willeboordse, Ter neuzen. Van 4e naar 5e klas: J. A. Bliek, Bier vliet; P. de Boer, Terneuzen; J. van Dix- hoorn, Terneuzen; J. Dooms, Terneuzen; P. A. de Feijter, Hontenisse; A. A. van Goe- t-hem, Heikant; R. Heijens. Hulst; J. B. Hen- nink, Sas van Gent; J. C. de Jonge, Ter neuzen, K. de Jonge, Terneuzen; L. Kole, Zaamslag; J. Meermans, Axel; P. H. J. Heij- er, Terneuzen; L. C. van Ombergen, Nieuw Namen; F. van Bendegem, Axel; L. Deij, Axel; P. J, Goossen, Zaamslag; A. J. Jan sen, Terneuzen; J. Jansen, Terneuzen; F. de Klerk, Terneuzen; H. K. Markusse, Terneu zen; P. H. A. Nelen, S. van Gent; J. Ra- mondt, Sluiskil; M. Verduin, Axel; A. Ver mast, Sas van Gent; H. R. Vermeulen, Ter neuzen; P. Visser, Terneuzen. Middelbare Meisjesschool: Van klas 2 naar klasse 3: L. G. Baart, Sas van Gent; C. Bliek, Biervliet; C. Brakman, Terneuzen; L. Clemminck, Terneuzen; J. den Hamer, Axel; C. van Hecke, Terneuzen; J. de Ridder, Ter neuzen; C. Terlouw, Terneuzen; A. Tolle naar, Hoek; A. M. Tollenaar, Hoek; F. L. Veelbehr, Axel; P. de Vriend, Terneuzen; L. Ruitenburg, Axel. Van 3e naar 4e klas: I. van Breda Vries man, Terneuzen; M. de Bruine, Terneuzen; A. J. Kostense, Biervliet; G. .K Oggel, Axel; Z. Pennings, Axel; I. v. d. Vlugt, Terneuzen. Van 4e naar 5d klas: C. S. Leenhouts (met lof), Biervliet; F. Lourens, Axel; W. M. Meijers, Terneuzen; B. P. Pennings, Axel; J. P. de Regt, Terneuzen; M. Vrieling, Ter neuzen. Afd. Gymnasium: Van 3e naar 4e klas: A. v. d. Griek, Terneuzen; M. v. d. Griek, Ter neuzen; H. Heijboer, Zaamslag; L. J. van Waes, Terneuzen; F. J. P. v. d. Wege, Ter neuzen. Van 4e naar 5e klas: L. C. Deij, Axel; L. A. Oggel, Axel; C. Schierbeek, Hoek; N. Terlouw (met lof) Terneuzen; M. Ver brug gen, Terneuzen; M. Visser, Terneuzen; P. Vroegop, Terneuzen; C. Wabeke, Terneuzen; H. Wabeke, Terneuzen. Van 5e naar 6e klas: B. J. Belaert, Ter neuzen; D. van Breda Vriesman, Terneuzen; A. Dorrepaal, Terneuzen; A. de Reuver, Ter neuzen; E. van Vught, Terneuzen; C. West- strate, Terneuzen. MIDDELBURG. In de korte perio de die de Provinciale Raad voor de Volksgezondheid in Zeeland bestaat op 15 oktober 1959 werd zij plechtig door de commissaris der Koningin ge ïnstalleerd heeft dit orgaan reeds ervaren, dat het veel werk wacht. De raad hoopt dit werk in 1960, wanneer de directeur-arts, mej. E. M. Staab, in functie zal zijn getreden en het bureau van de raad zal zijn ingericht met vrucht ter hand te kunnen nemen- Aldus blijkt uit het eerste jaarverslag van de raad, dat kortgeleden door het alge meen bestuur werd vastgesteld. De raad (regelde verschillende huis houdelijke zaken, maar daarnaast werd hij, vorig jaar nog niet de beschikking hebbend over een directeur-arts, geroe pen een aantal adviezen uit te brengen. Een commissie bracht rapport uit inza ke het aantal schoolartsen in Zeeuws Vlaanderen. Het algemeen bestuur ver enigde zich met de conclusie van dit rapport: voorshands niet overgaan tot de aanstelling van een derde schoolarts in dit gewest. In verband met het verzoek van Ge- dep. Staten over de bescherming van waterwingebieden werd een commissie van advies ingesteld onder voorzitter schap van de heer C. J. v. Hootegem, burgemeester van Hontenisse. Het ad vies werd verlangd in verband met de voortschrijdende bebouwing bij de waterwingebieden en met het oog op de vraag in hoeverre recreatie in de ze gebieden mag worden toegestaan. Met betrekking tot de lozing van ri oolwater op binnenwateren zegde raad toe zich over dit onderwerp na der te willen beraden. Een door de inspectie van de volks gezondheid en de Provinciale Planolo gische Dienst uitgebracht rapport over de toestanden op de kampeerterreinen in Zeeland werd door GS om advies in handen van de raad gesteld. ue provin ciale raad stelde zich tot taak, na de in functie treding van de directeur-arts, de minimum-eisen op medisch-hygië- nisch gebied te noemen, waaraan kam peerterreinen zouden moeten voldoen. ST. ANNALAND De door het comi té van actie voor de vorming van een speeltuin vereniging uitgeschreven ver gadering was door de commissieleden goed bezocht. Ook wethouder G. Goe- degebuure gaf van zijn belangstelling blijk, evenals de secretaris, de heer J. Leune. De leiding berustte bij de heer A. Rijnberg. Er za' een circulaire opge steld worden en huis aan huis worden verspreid. Nagenoeg alle commissiele den zullen dan het dorp in diverse wij ken bewerken. Hierna zal zo spoedig mogelijk een algemene vergadering worden uitgeschreven. 's-HEER ARENDSKERKE. De namen van de geslaagde meisjesleerlingen van de 2-jarige primaire opleiding en de opleiding voor assistente in de huishouding van de leer lingen van de chr. landbouwhuishoudschool te 's Heer Arendskerke zijn: Getuigschrift 2-jarige primaire opleiding: Annie Almekinders Borssele; Lenie Bliek Nieuwdorp (met lof); Mattie Blok Borssele; Rina de Boer 's Heer Arendskerke; Hannie van Boven Nieuwdorp; Corrie Braamse Nieuwdorp; Jo van Damme Heinkenszand; Lenie van Damme, idem; Nellie Geleedst, l$reV£'' Goeree Goes; Marijke Karman Wolfaartsdijk (met lof); Tiny de Jong Lewe- dorp; Tiny Kloosterman Wolfaartsdijk; Willy Koppejan Nieuwdorp; Rika Krijger Driewe gen; Mientje Krijger Borssele; Trienke van Liere Goes; Ineke van Loo Wolfaartsdijk; Ri na Meulbroek 's Heer Arendskerke; Nelly Moerdijk Nieuwdorp; Cathrien Murre, idem; Ina Nieuwenuyse Borssele; Marie Nijsse Driewegen: Rie Nijsse 's Heer Hendrikskin deren; Nelly van Oosten Nieuwdorp; Marij- ke Philipse 's Heer Arendskerke; Marie Paar- dekooper Borssele (met lof); Nelly Raas 's Heer Arendskerke; Adri Sandee Nieuw dorp; Lea Servaas Ovezande; Lies Schipper s Heer Hendrikskinderen; Willy Verheyke Borssele; Leintje Verhulst Wolfaartsdijk; Adri Walhout Borssele; Lineke Wiskerke Nieuwdorp; Marie de Witte Wolfaartsdijk; Nelly Wondergem Nieuwdorp (met lof). Getuigschrift opleiding voor assistente in de huishouding: Corrie van den Berg 's Heer Arendskerke; Ina Carels Heinkenszand; El- ly Kloet 's Heer Arendskerke; Riet de Koey- er Nieuwdorp; Ria Meyaard idem; Aartje van Oosten idem (met lof); Marry Paarde- kooper Btprssele (met lof); Janneke Priester idem; Tinie Rooze 's Heer Arendskerke; Hannie van Sabben idem; Sannie Wirtz Hein kenszand (met lof). Getuigschrift vervolgcursus naaien na de 2-jarige primaire opleiding: Trees Bal Lewfe- dorp; Jopie Harthoorn 's Heer Abtskerke; Cor rie op 't Hof 's Heer Arendskerke; Ria van Klooster Lewedorp; Adrie Kloosterman Wol faartsdijk; Jannie de Kok Nieuwdorp; Neel- tje de Kok 's Heer Arendskerke; Tineke Kop- mels Wolfaartsdijk; Jannie Maat Nieuwdorp; Adrie Markusse 's Heer Arendskerke; Koos Polderman 's Heer Abtskerke; Jannie Won dergem Nieuwdorp; Neeltje Vermerris Idem. DEN HAAG. Op 3 september zal naar Nieuw-Guinea vertrekken ds. N. W. van de Bent, zendingspredikant der Ned. Herv. Kerk. Ds. Van de Bent, die wordt uitge zonden door de Raad voor de Zending en het Ned. Bijbelgenootschap, heeft als opdracht de verspreiding van bij bels en christelijke lectuur ter hand te nemen. De eerste maanden zal hij een reis door Nieuw-Guinea maken om zich over de behoefte aan Bijbels te kunnen oriënteren. Voorlopig zal hij met zijn vrouw en twee kinderen woonachtig zijn in Hollandia. Zodra dit mogelijk is verhuist hij naar Biak, waar het centrum voor Bijbel- en lectuurverspreiding zal wor den gevestigd. Ds. Van de Bent was voorheen in Bolaang Mongondow werk zaam en de laatste jaren in Medan. MIDDELBURG. In samenwerking met de Nederlandse Kunststichting in Amsterdam organiseert de Stichting Kunstzaal Van Benthem en Jutting te Middelburg een tekeningenexpositie van Hendrik de Vries, de bekende in 1896 te Groningen geboren dichter, essayist, criticus en tekenaar. De expositie wordt dinsdag 19 juli om vijf uur geopend. MIDDELBURG. Onder voorzitter schap van de heer H. M. W. Makkink hield de afdeling Zeeland van de Auto Technische Club de maandelijkse ver gadering in het Ned. Koffiehuis. Na behandeling van enkele huishoudelijke zaken kregen de heren De Graaf en De Klerk van de firma Titasca uit Den Haag gelegenheid een uiteenzetting te geven over de ,,Sun Scope Motor Tes ter". Na dit technisch overzicht van de mogelijkheden met dit toestel begaven de leden zich naar garage Louisse, waar het toestel aan de praktijk werd getoetst. Scheepvaart Vlissingen VLTSSINGEN aangekomen 15/7 Ned. Pola ris, 16/7 Ned. Sonja-D, Ned. Nisse, Noo. Geralda. Zwe. UIricka. VLISSINGEN ver trokken 15/7 Lib. Rolla. 16/7 Sonja-D, Nde Polaris, Zwe. UIricka. Gepasseerd naar ANT WERPEN (Ned. Schepen) 15/7 Notos, 16/7 Togokust, Henja, Astra, Eagle, Aardyk, Tiba, Areas, Groningen, Globe, Setas, 17/7 Bloem gracht. Nimrod, Merwede, Sagitta, Hilda, Aagtedyk (Tern.), Schiedyk. Gepasseerd naar Zee (Ned. Schepen) 15/7 Ambulant, Denzo, Nassauhaven, Michel Swen- den, Rien Teekman, 16/7 Doni, Flardinga, Holland. Kloosterdyk. Vijgendam, Appinge- dyk, Eddystone Nomadisch, Leuvekerk, A- thos. Senegalkust, 17/7 Stad Schiedam, Jager- fontein, Taurus, Geestdam. Geslaagde schilders EERGEN OP ZOOM. Vakopleiding schilderen. In de Lagere Technische School werden de examens voor kandi daten uit Zeeland en Brabant afgeno men voor gezel schilderen vanwege de stichting Landelijke Vakopleiding Schil dersbedrijf. Van de Zeeuwse leerlingen behaalden het diploma M. C. Baarends uit Goes; H. Boot uit Korlgenen; I. Moerland uit Oud-Vossemeer; H. Walraven uit Goes, J. Hagesteijn uit Noordgouwe en L. J. o.l. v. kapitein-directeur H. C. van Lijn- Polfliet uit Goes. tt'ic deze adressen bell krijgt waar voor zijn geld Kengetal Goes 01100 Abonnementen en advertenties Zeeuwsch Dagblad, Goes Autorijschool Paardekooper Uitstekende opleiding voor alle rijbewijzen. Verkeerslessen elke dinsdagavond 8 uur O. Rijksweg 4 's-H. H. Kinderen Babyhuis de Ooievaar Babykleding, Linnenuitzetten, Wala corsetten, Tricotage St. Adriaanstr. - Wijngaardstr. Goes Bestrijdingsmiddelen voor land- en tuinbouw M. Meenwse Kapelseweg 1, Kloetinge Brillen, Bandages, Elastieken kousen Foeus Opril Grote Markt Goes Dagelijkse autodiensten Het vlugst met Expeditie Roose Goes Fotohandel en Fotoate'lier A. W. Verscüoore Grote Markt 7 Goes Rijksweg 45 Kruiningen Kantoormachines v. d Graaf's Alg. kant.mach.handel Verkoop, reparatie, onderhoud Magdalenastraat 4 Goes Lunchroom Banketbakkerij Luteijn Betere kwaliteit. Grotere sortering Lange Kerkstraat 46-48 Goes Naaimachines Breimachines Bogaert's Naaimachinehandel Bierkade 1 Goes. Kengetal Middelburg 01180 Aardappel-, Groente- en Fruitzaak W. Verstraate, Langeviele 81 Middelburg Belijdenisteksten Kunsthandel Visser Langeviele 1 Middelburg Brandstoffenhandel Fa W. P. Wattel en Zn. K. Noordstr 25-27 Middelburg Garagebedrijf Official Ford Dealer M. de Dreu Co's N.V. Middelburg Vlissingen Herenmodes, confectie en Bedrijfskleding Kledingmagazijn Van Loo OAfll Korte Noordstr. 4 Middelburg Kinderseries aan huis Foto les Lamain 12TQ L. Noordstraat 27 Middelburg Naaimachines - Breimachines Bogaert Naaimachinehandel De speciaalzaak met de grootste sortering 2127 Lange Delft 59 - Middelburg Optiek- en Fotohandel Leo Helder Lange Delft 24 - Middelburg - Phoenix - Locomotief - Simplex rijwielen Rijwielhandel Wibra 3807 Nieuwe Haven 3 Middelburg Piano- en Orgelhandel stemmen - repareren - verhuren - inruilen Fa. Gebr. van Damme L. Noordstr. 16 Middelburg 01180-3097 P. Krugerstr. 16Vlissingen 01184-2546 Radio, Televisie, Wasmachines Fa. H. J. v. d. Meer en Zonen De enige speciaalzaak Eigen servicedienst. Korte Delft 32 Middelburg Schoenhandel en pedicure Fa. J. AJlewijn en Zn. Langeviele 2 Middelburg Verlovingsringen J. v. d. Berge Lange Delft 40 Middelburg Woninginrichting Gratis advies van woningadviseur Verstelle Lange Delft 103-105 - Middelburg Doe de was de deur uit naar WASSERIJ EDELWEIS Paul Krugerstraat 250 Vlissingen voor Nieuwbouw tot 90 rente 4'/2 Ook op andere objekten vanaf 4Vs MAKELAARSKANTOOR Jacoba van Beierenstraat 1 te Goes Telefoon 2584 (b.g.g. 3517) Te koop; transporteurs in verschillende modellen. Pool. Erwtengarnituren en erw- tenschoffelploegen. C. Bras ser en Zonen, magazijn Zus terstraat 56, Middelburg. Telefoon 2812-4246. Te koop: een jonge fox hond, moeder een beste rat tenvanger. Dorpsstraat 11, Grijpskerke. k Camping 1960. Doorlopen de kampeer show te Roosen daal op de Nieuwe Markt. Ook Zondag open. St. An- toine Roosendaal, tel. 01650- 4318 en 3516. Hohner Mondorgels, melo- dica's en accordeons. Gold- schmeding's Piano en Orgel- handel, Lange Kerkstraat 41. Goes. Wanneer U rijles bij ons neemt, kunt U verzekerd zijn van een gedegen op leiding. Autorijschool Jas- perse. Telefoon 011803387. Wij geven elke dinsdag avond om 8 uur verkeers- les in ons verkeerslokaal aan de N. Vlissingseweg. Autorijschool Jasperse, N. Vlissingseweg 366, Middel burg. Telefoon 011803387. De Zeeuwse Landbouw Maatschappij vraagt zo spoedig mogelijk (volledig lesrooster) in een gekombineerde betrekking aan de landbouwhuishoudscholen te Terneuzen en Axel. Hoofdakte strekt tot aanbeveling, doch ook zij die hiervoor studeren komen in aanmerking. Sollicitaties worden gaarne zo spoedig mogelijk ingewacht bij de Konsulente der Z.L.M. mejuf frouw A. v. d. Leeden Grote Markt 28 - Goes. De Burgemeester der gemeente HOEK (Z.) maakt bekend: 1°. dat, ter voldoening aan artikel 63 in verband met artikel 10 en aan artikel 72a in verband met de arti kelen 63 en 10 der onteigeningswet, een commissie uit Gedeputeerde Staten der Provincie Zeeland, bij gestaan door de daartoe door het algemeen bestuur aangewezen deskundige en het hoofd van het bestuur der gemeente, in het gemeentehuis aldaar zitting zal houden de 3 augustus 1960 te 9.00 uur, ten einde de bezwaren van belanghebbenden aan te horen tegen het plan van onteigening ten name van het Rijk voor verruiming van het kanaal van Terneuzen, met bij behorende werken tussen Terneuzen en Sluiskil, onder de gemeenten Terneuzen en Hoek alsmede teneinde van eventueel op de betreffende percelen rustende onbekende zakelijke rechten of andere rechten kennis te nemen en nodigt belanghebbenden uit om hun bezwaren ter plaatse en ure vermeld mondeling of schriftelijk aan genoemde commissie mede te delen; dat de stukken bedoeld in het eerste lid van artikel 12 der onteigeningswet en ter voldoening aan artikel 64 in verband met artikel 12 en aan artikel 72a in verband met de bepalingen van de artikelen 64 en 12 ter inzage van een ieder worden nedergelegd ter secretarie der gemeente, van 20 juli 1960 tot en met 3 augustus I960 totdat de commissie haar werkzaam heden binnen de gemeente heeft volbracht; 3'. dat het uitgewerkte plan van het gehele werk, be doeld in het laatste -lid van artikel 12 van meer genoemde wet. voor een ieder ter inzage zal liggen ter griffie der provincie Zeeland van 20 juli 1960, totdat de commissie haar werkzaamheden heeft vol bracht. Bezwaarschriften zijn vrijgesteld van het recht van zegel. Hoek, De burgemeester voornoemd, A. F. HANSSENS. Stemmen cn repareren van piano's en orgels. G. A. Goldsbhmeding, Lange Kerk straat 41, Goes. Het uiterst moderne les materiaal dat wij gebruiken bestaat uit: Opeis - V.W. - Fiat 1100 en Lambretta scoo ter. Autorijschool Jasperse, Telefoon 01180—3387. Wat doet U in Uw vrije tijd? Doe Het Zelf! Het is een nuttige en aangename vrijetijdsbesteding die ont spanning geeft en geld spaart. Het maandblad Doe Het Zelf biedt beginners en gevorderden de helpende hand. Het is de vraagbaak voor actieve mensen, die graag zelf de handen uit de mouwen steken. Het maakt U óók wegwiis op het gebied van amateurfotografie, elec- tronica en de verzorging van bloemen en planten. Tn Doe Het Zelf staat voor elk wat wils. Koon het nieuwste nummer bii een kiosk, boek of tiidsehriftenhandel. Voor abonnementen Postbus 955. Rotterdam. Wenst n goed stcncilwerk en snel geleverd? Ga dan in onze stencilafdeling praten. Kreukelmarkt 11, Goes. Fa. S. Birkhoff en Zn. *- Onze school is erkend en de instructeurs gedipl. door de F.N.O.P. Autorijschool Jasperse, telef. 011803387 Wij hebben een aparte cursus autotechniek in het opzoeken van eenvoudige storingen. Dit aan de hand van een eomol. automobiel die is opgesteld in ons les lokaal. Autorijschool Jas. perse, telefoon 011803387. schuimrubber in pracht kleuren7.9j nu 4.50 Nylon Dames Petty Coats, half geld nu2.98 Poplin Petty Coats met kant, nu maar2.98 Poplin Onderjurken met kant, alle maten 3.98 Chharmeuse Onderjurken, ronde hals 38/42 2.59 Nylon Onderjurken met kant nu voor4.95 Strapless Camisools 1.25. Slips 98 cent Kleuter Onderjurkjes en pettycoats 98 ct. Cloque Meisjes Onderjurken uitzoeken 1.95 Komt de koopjes bekijken In de etalages van KLOKSTRAAT 21 LANGE DELFT 8c GOES MIDDELBURG ■k Gezonde mensen. Geluk kige mensen. Het maandblad Spreekuur Thuis geeft een gezonde kijk op Uw gezond heid. Het is het voorlichtings blad van de Kon. Neder- landsche Maatschappij tot Bevordering der Genees kunst. Bijna alle Nederland se artsen zijn hierin ver enigd. Doktoren met een gro te praktijkervaring vertellen in begrijpelijke taal, hoe U gezond kunt zijn enblij ven. Zij houden als 't ware „Spreekuur bij U thuis". Spreekuur Thuis bevordert Uw gezondheid en die van Uw naasten. Het nieuwste nummer is overal in den lande verkrijgbaar bü kios ken, boek- en tijdschriften- handelaren. Voor abonne menten: Postbus 705, R'dam. Fantastische opruiming.. zie etalagesen let op op alle andere textielgoede- ren tot en met Zaterdag 30 juli 10% korting in speciaal zaak 't Interlockhuis Viola, Lange Vorststraat 4547. Goes. Fantastische opruiming. Graslinnen Treffer 2 per- soons lakens met tien jaar levensduur NU 5.98. Treffer Poplin Damespyjama's 4.98 in speciaalzaak 't Interlock huis Viola, Lange Vorst straat 4547, Goes. ■k Autorijschool Jasperse, Telefoon 01180—3387. da •vindt U in deze Het Comité van Aanbeveling, legenheid van de ingesteld ter ge- herdenking van het 12'/2-jarig ambtsjubileum van de Commisssaris der Koningin in de provincie Zeeland, Jlir Mr A. F. C. DE CASEMBROOT, maakt bekend, dat voor ieder gelegenheid bestaat een geldelijke bijdrage te leveren in een aan te bieden geschenk van de Zeeuwse bevolking, door storting of overschrijving van een bedrag op postrekening no. 9 7 7 2 1 ten name van de AMSTERDAMSE BANK N.V., bij- kantoor Middelburg, onder vermelding: „bijdrage huldeblijk Commissaris der Koningin". Op de dag van het jubileum 1 augutsus a.s., zal van provinciewege een receptie aan de Commissaris der Koningin worden aangeboden. De beste Treffer Lakens, grote 2 persoons, 180 x 240 met tien jaar levensduur NU 5.98, bijpassende slo pen 1.59. Prachtige poplin Treffer Dames Pyama's van maat 38 tot maar 46 NU 4.98. Al onze zeer mooie Non-Iron Heren Weekend Shirts van de bekende Treffer fabriek in de nieuwste dessins van 13 en 16 gulden NU voor 9.95 in Speciaalzaak LANGE VORSTSTRAAT 45—47 GOES. met voetpedaal, in moderne kleur, ingebouwde verlichting, geheel compleet in luxe koffer. Met deze machine kunt U naden afwerken knoopsgau maken, knopen, haken, ogen en drukkers aanzetten, cordonneren, monogrammen maken, appliqueren, sier- steken maken, stoppen, borduren, rimpelen, alle rek bare materialen verwerken en nog vele andere moge lijkheden. Genormaliseerde onderdelen. TIJDELIJK CONTANT óf in 3 mnd. 1 x f 115,- plus 3x80,- óf in 6 mnd. 6 x f 60,- WESTKAPELLE. Groot was vrij dag de belangstelling bij de heropening van hotel De Valk. Vooral met het oog op de uitbreiding van de badplaats is thans een eetzaal, die plaats biedt aan 70 personen, bijgebouwd. Burgemeester mr. Th. H. de Meester memoreerde in zijn toespraak de geschiedenis van het hotel. Hij wees er op dat het hotel voor de oorlog vele illustere gasten heeft geherbergd. Hij noemde de dich ters Marsman en Campert (beiden in de oorlog omgekomen) en verder na men als Charley en Jan Toorop en de vlieger-schrijver Viruly. Ook werd n og het woord gevoerd door een van de vroegere eigenaars, de heer J. Mol. Jubileum bij PZEM MIDDELBURG. Zaterdag was het 25 jaar geleden dat de heer M. Zeijle- maker, klerk eerste klas bij de PZEM bij dat bedrijf in dienst trad- Hij werd door de directeur toegesproken. Een enveloppe met inhoud werd aangebo den. Namens de personeelsvereniging sprak de heer P- Maljers, die een ge schenk offreerde. Op de afdeling boekhouding werd de jubilaris eveneens hartelijk gehuldigd en ontving hij een geschenk. HAVANNA (Reuter) De Cubaanse regering heeft een groot deel van de in voer van Cuba tot zich getrokken. Op grond van een decreet, volgens hetwelk het Cubaanse ministerie van handel de Cubaanse nationale bank kan belasten op te treden als alleen-importeur en -ex porteur wanneer het landsbelang dat eist, is een grote lijst van goederen sa mengesteld, die aan de particuliere im porteur zijn onttrokken. Hieronder vallen o.m. brandstoffen, zoals ruwe olie, vliegtuigbenzine en die selolie, levensmiddelen, zoals spek, melk in blik, boter, tarwe, rijst en bonen en industriële artikelen, zoals landbouwma chines, radio- en televisietoestellen, koel kasten, pompen, kranen en autobanden. VISSERIJBERICHTEN IJMUIDEX, 16 juli, Heilbot 3—1.90. gr. tong 5— 4.30. grm 4.40—4, Mm 4.20—3.60. M I 4.10—3.40, M II 2.80—1.90, tarbot I 4.10—3.10, zalm 5.30, per 1 kg. Tar bot IV 70—68, tongschar 80—77, gr. 'Schol 56, grm. 57, Mm. 65—50. KL I 61—46, kl. II 47—14. schar 23—8, Bot 11—8, 7. haring 15.40—11, makreel 10.40—3.40, gr. achel- Tis 34—2S, grm. 33—26, kim. 30—22, KL I 28—20, kl. II 24—8. wijting 21—8, gr. gul 32—22, mld gul 26—19, kl. gul IC—8, kl. haai 10—6.40. poontjes 16—8, pieter man 76—60, kl. koolvis zw. 6—25, Iel. rode poon H 16—8, per 50 kg. Gr. kabeljauw 104—60. gr. koolvis zw. 72—6S, gr. leng 63—58, garnalen 1.08-0.72. per 125 kg. SCHEVEX1NGEX, 16 juli. Makreel 34—32, klei ne haring MH groen trawl. 95—74, id. vleet 74—56, steurharing 68—60, ijle haring 32—34, maatjes hanng klein zout 58—48, ill. export 38—54, git. ton lappen 450—490. grt. m. 360—890, kL m, 360—380, I 339—410, II 2—240, tarhot I 408—420. II 270—280, III 150—160, IV 140—150. griet I 160—170, I 130—140, per kg. Per kist van 40 kg: resp. stijf en ijs: kabeljauw git git 42— 44 30—34. grt. m. 38—37, 28—26, 31—34 24—22. kool vis zwart 28—30. zeewolf I 26—28. II id.. Ill id., grt st. gul 28—27 22—20, ld. st. 26—24 20—18. grt. rode poon 45—42, II 26—24, zw. poon 11—8, schelvis grt. 20 —24, grt. m. id., kl. ra. id. I 21—22, II 18—26, grt. schol I 50—45, grt. II id., grt. m. I id., grt, m. II id., ld. m. D 29—35, kl. D 15—20, schar I 16—14, U 12—9, bot 10—8, pieterman 65—70, haaien 10—8, rog I 12— 14, II 10—7, III 6—7, hors m. 3—4, makreel I 18—16. II 10—8, tongschar 42—44, scliartong 26—24. wijting gostriDt 16—15, D I 14—12, D II 12—10. Verse haring per kist van 50 "kg 1620,14. Besomming aan verse haring 14.000. Besomming Irustvissers 10 va® 450 J 2300. Aan de afslag 16 juli. SCH 195 100 Ic. verse en 264 kantjes: SCH 159 104 k. verse en 165: SCH 104 170 k. verse en 150; SCH 32 178; 8CH 6 200 k. verse en305. Praairapporten 16 juli. SCH 78 15 kantjes: SCH 305 41; SCH 87 50; SCH 254 9; SCH 341 50; SCB 342 85; SCH 402 85; SCH 412 85; SCH 56 S; SCH 105 n. huis 55; SCH 339 21; SCH 52 gisteren 50; SCH 39 0: SCH 201 0; SCH 264 35; SCH 4 22; SCH 181 n. huis 34; SCH 109 15; SCH 40 60; SCH 48 50; SCH 99 nog 15 netten 102; SCH 132 nog 65 mijl; SCH 133 19; SCH 233 40; SCH 262 0; SCH 5 100; SCH 8 gist 60; SCH 9 gist 150 manden; SCH 15 2; SCH 19 40; SCH 25 nog 95 mijl; SCH 35 25; SCH 84 5; SCH 130 60; SCH 236 3; SCH 249 thuisvarend; SCH 250 100; SCH 297 45; SCH 310 35; SCH 399 15; SCH 20 0; SCH 223 20; SCH 79 vleet 40; SCH 141 4; SCH 46 42: SCH 73 1; SCH 102 25: SCH 81 0 SCH 89 40; SCH 97 3; SCH 103 0; SCH 100 0; SCH 134 22; SCH 3 9; SCH 21 24; SCH 47 40; SCH 110 26: SCH 120 0; SCH 121 gist. weinig; SCH 3<I2 4- SCH 333 28; YL 14 5; VL 70 4; VL 78 17; VL 79 2' VLS5 7; VL 89 8; VL 114 55; VL 132 5; VL 172 1: VL 190 17; VL 197 6; VL 199 nog 30 netten 51; VL 216 6. Antivoord aan de Russen NEW DELHI (Reuter) Twee in In dië werkende oliemaatschappijen, de Engelse Burmah Shell Company en de Amerikaanse Standard Vacuum Compa ny, hebben de Indische regering aange boden de prijs van ruwe olie met 7Vè procent te verlagen om tegen de Rus sen te kunnen concurreren. Zoals wij za terdag meldden heeft Indië anderhalf miljoen ton olieprodukten voor een be drag van ca. 160 miljoen van Rusland AMSTERDAM. Het tarief van dag geld is zaterdag gebracht van lVz op 1% procent. Deze verhoging is voor de geld markt geen verrassing. De markt is aan de krappe kant door de storting op schat- kistpapier van ruim 200 miljoen. Het tarief van Ui procent gold van 4 juli af. gekocht. Rusland heeft deze produktie aangeboden beneden de wereldmarkt prijs. De beide maatschappijen en ook de Amerikaanse Caltex willen niet voldoen aan het Indische verzoek de Russische olie te raffineren. Naar verluidt onder handelt de Indische regering nog over de grootte van de prijsverlaging. Indië betaalt jaarlijks ongeveer 310 miljoen in buitenlandse valuta voor de olie uit het westen. Rusland heeft beta ling in Indische valuta aanvaard. Het aanbod van de westerse oliemaatschap pijen moet worden gezien tegen de ach tergrond van een groot overschot aan ruwe olie. A

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 8