Waar is de tijd gebleven van de Nederlandse ererondjes Para's bezetten Leopoldstad SPORT DE NATUUR VAN RIJN WAS NET OP TIJD Hamburgse metro op afstand bestuurd ERGIFTIGDE OLIJVEN BAZURKA I KAPPIE EN DE KRIELKUNSTMAAN I ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Gelukkig Trui weg Van Bianca PRINSESSEN NAAR ZWITSERLAND Van Otterloo leidt Residentie Orkest FLITS j GORDON in het heelal Dan Barry SJAANTJE Ernie Bushmiller -HE, WATDOECJE, NOU? Bouwen in Rotterdam in en om uw huis Nederland bouwt schip voor V.A.R. Haags congresgebouw in wording Reisgids voor Koningin s in de g dooi* I W.Lohmann iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini piiiiiiiiniinimniimiiniiiiiiiil I DE I TINTELS Jack Dunkley Bromfietser omgekomen ARUBA KRIJGT EEN NIEUW HOTEL Donderdag 14 juli 1960 AIX LES BAINS. Het was maar een trieste vertoning met die vader landers van ons, daar gistermiddag rond vijf uur op de boulevard du Lac in Aix les Bains. Veel proppen schoten in mijn gemoed toen ik, veertig minu ten later dan verwacht, een groepje van tien renners op de eindstreep zag afstormen en weer geen oranje trui, zelfs niet de rood wit blauwe van Pietje Damen, van wie de heer Nicolaas (nog net Klaas voor de vrienden) Buchly me zeer onlangs in het oor fluisterde: „Wacht maar op Pietje in de bergen, Pietje is slim". Dat mag dan thuis zo zijn, in Lieshout bij Eindhoven, maar niks te Pietje Da- men in de voorste gelederen te Aix les Bains. Ik haalde een van die prop pen uit mijn keel om een lieve ver pleegster van het Franse Rode Kruis voor de 744e keer in deze Tour een hand te geven en dacht somber, dat wij Nederlanders nog niet één etappeover winning in de wacht hadden gesleept. Waar zijn de tijden dat ik Gerrit Voor- ting zijn vreselijk lichaam als een leeuw het eerst van alle wielrijders in een gele trui zag hijsen? Waar was de keer ook al weer, dat mijn meneer W. van Est zegevierende ererondjes reed? De heer W. van Est? Een uur te laat kwam hij gisteren in Aix les Bains bin nen. Precies om half zes, midden tussen zeven Italianen en hij knikte vrolijk in het rond naar de landgenootjes, die „Ha die meneer Van Est", riepen. Gelukkig had ik een half uur eerder zijn broer Piet de hand kunnen druk ken. Vlak voor de heer A. Geldermans kwam Piet binnen. Ze zagen eruit als een beest, alle twee en nauwelijks wa ren ze die witte lijn over of ze gilden: „Drinken!" Kom maar jongens, zei ik, want zo ben ik dan ook wel weer. En Albert uit Beverwijk en Pieter uit Fijnaart, ze wierpen hun fietsen in mijn handen en renden naar de wagen met spuit water. Myn nare gevoel verdween, want ik stond er maar weer. Het zadel van de heer Piet van Est voelde nog gloei end en kletsnat aan, maar wat gaf dat? Had op dat zadel Piet van Est gisteren 229 kilometer met zijn hoogst eigen ach terkant gezeten of niet? En wie mocht dat zadel andermaal betasten? Ik. En ik was gelukkig. terende meer van deze plaats daverden, twintig meter achter de finish. Ze hebben niet gekeken naar de gele truiendrager Gastone Nencini, die ook nu weer een bos bloemen zonder af zender kreeg en er een ererondje meer reed. Van wie krijg je die bloemen toch elke dag, Gas?, vroeg ik, want sinds Nencini wel zo ongeveer zeker weet, dat hij toch de Tour de France van dit jaar gaat winnen zegt hij steeds: Noemt u maar Gas. „Als ik het goed heb is het Bianca Maria, die elke dag voor dit grapje zorgt", sprak Gas. En u weet uiteraard dat Bianca Maria dezelfde is als me vrouw Nencini. De enige overgebleven Luxemburger in de ploeg met Zwitsers, de heer Aldo Bolzan, kreeg ook ineens bezoek aan het einde van de etappe. De kleine Luxemburger, die elke dag aan de fi nish niet anders doet dan vloeken en schelden en zich als een bijzonder on aangenaam gebruiker van het rijwiel pad heeft doen kennen, heeft zijn vader over. „Ik blijf bij Aldo tot het einde", zei Papa Bolzan die de fietssport „iets ellendigs" vindt, maar slechts één zoon heeft. O En ten slotte was het Armand De smet, de Belg, die me gisteren iets over zyn vrouw vertelde. „Weet je wat ze me uit Turnhout schreef? Ik reken niet op je voor de 18e juli. Fiets dus met de anderen naar Parijs". Ergens vertrouwt Desmet het niet. AIX LES BAINS. Bijna had u gisteren om rond vyf uur radioverslagge ver Dick van Rijn niet kunnen beluisteren. Vlak bij de berg St. Pancrasse weigerde zyn auto elke dienst en Van Ryn stond langs de etappeweg vast genageld. Niet zo lang echter, want een andere auto met drie Nederland se journalisten pikte hem op, terwijl de chauffeur van Van Ryn bij de ge strande wagen achterbleef. En zo kwam Van Rijn nog precies op tyd om in Aix les Bains de micro foon te grypen, die daar reeds contact had gemaakt met Hilversum. Thuis zult u niets gemerkt hebben, maar Dick van Rijn kostte het een berg zenuwen. dick van rijn Papa Goddet liep onder een tropen helm in de gloeiende zon rond als een volleerd koloniaal uit de oude tijd, die zijn koelies weer naar een volgend punt heeft gedreven. „Het is warm, mon cher", sprak hij, een hand gevend en zich de druppels van het 63-jarige ge laat wissend. En de Zwitser Kurt Gim- mi had het toch maar gehaald. In de kopgroep was hij binnengekomen en als vierde over de lijn gegaan. Ondanks ..en wie mocht dat zadel andermaal betasten? zijn fietserstricot, die hij gisteren niet had en die ergens in Briangon door een souvenirjager gestolen was. Vervolg van pagina 1 De meeste sprekers kritiseerden heftig het inzetten van Belgische troepen, dat zij agressie noemden. Besluiten zijn ech ter niet genomen omdat, er geen enkele minister aanwezig was die inlichtingen kon verstrekken over de feitenlijke toe stand. De Belgische regering heeft gisteroch tend een verslag aangehoord van de mi nisters De Schrijver en Ganshof van der Meersch, die even tevoren uit Leopold stad waren teruggekeerd. Na afloop werd medegedeeld ,,dat de Belgische re gering besloten heeft het verzoek van de Congolese regring aan de Verenigde Naties om mee te werken bij het her stellen van de orde in Congo te steunen". Men is er hier thans achter gekomen dat twee verzoeken om hulp uit Congo zijn verzonden. Het eerste verzoek was afkomstig van Kasavoeboe en Loeriïoem: ba die het maandag uit Loeloeaburg verzonden. Zij vroegen hulp aan de Ver enigde Naties en protesteerden daarbij tegen de actie van de Belgische troepen. Een dag later deden enkele ministers in Leopoldstad in overleg met de Bel gische ministers een ander verzoek dat niet gericht was tot de Verenigde Naties, doch tot de Verenigde Staten. Zij vroe gen om het zenden van Amerikaanse troepen in het kader van de Verenigde Naties. De Belgische regering doet blij kens de formulering van haar communi qué tussen beide verzoeken geen keus, laat die althans in het midden. Gisteren is ook gebleken dat Kasa voeboe en Loemoemba van de Belgen hebben geëist dat de Belgische troepen onmiddellijk op hun bases worden te ruggetrokken. De Belgische ambassa deur in Leopoldstad heeft dit verzoek geweige*""1 Terugtrekking van de troe pen, rde hij, is eerst mogelijk als C heid hersteld is. De am- bass ?eft er bovendien op ge- wezi ie eis van Kasavoeboe en van i jmba in strijd is met de toe zegging .tie zij in Loeloeaburg hadden gedaan. Om de daar naar het vliegveld gevluchte Belgen ertoe te bewegen Congo niet te verlaten hadden zij im mers toegezegd dat de paracommando's twee maanden konden blijven. De beide acties van Kasavoeboe en Loemoemba hebben zich afgespeeld tijdens hun vergeefse vluchten boven Zeven mensen waren er verstan dig, gistermiddag in Aix les Bains. Dat waren de zeven, die niet stonden te gillen in die hitte, die in de zon gestegen was tot ruim 38 graden Celsius, maar die in racebootjes met de punt boven water en op waterskies over het schit- HAMBURG (DPA). Hamburg zal als eerste stad ter wereld een op af stand bestuurde ondergrondse spoorweg krijgen. Volgens de Hamburger ver- keersmaatschappij, die dit project ter hand zal nemen, zullen reeds in 1962 de eerste op afstand bestuurde metro- treinen onder de stad rijden. Een elektronisch brein zal de treinen geheel automatisch over het ondergrond se spoorwegnet leiden en tevens bepa len hoe lang de treinen op de verschil lende stations moeten stoppen en op welke trajecten langzamer moet wor den gereden. De maatschappij verwacht dat door dit vol-automatische systeem de exploi tatie van de metro 15 pet. goedkoper zal worden, terwijl een hogere mate van veiligheid zal worden verkregen. SCHIPHOL. Prinses Beatrix is gistermiddag voor een privé bezoek naar Genève vertrokken. Het bezoek houdt rechtstreeks verband met haar studie. Zij zal daar enige internationale organisaties bezoeken om een indruk te krijgen van hun werk. De Prinses reisde met het gewone lijnvliegtuig van de K.L.M. Zij wordt vergezeld van twee vriendinnen, mejuf frouw Fasting en mevrouw De Bruine- Whidded. Prinses Irene is dinsdag per trein naar Lausanne gereisd, waar zij de oecumenische jeugdconferentie zal bij wonen, die daar gisteren is begonnen. Zij maakt deel uit van de Nederlandse delegatie, die enkele tientallen jongeren omvat. SCHEVENINGEN. Vermoedelijk heeft geen der talrijke Kurzaalbezoekers bezwaar gehad tegen de wijzigingen, welke Willem van Otterloo gisteren had aangebracht in het programma, dat aan vankelijk door Alexander Krannhals zou worden gedirigeerd. Beethovens eerste symfonie in lange tijd niet gehoord ook in de verrader lijke finale met zoveel élan en zo ad rem gespeeld, vormde de perfecte inleiding. In de mannelijke, krachtige opvatting welke Nikita Magaloff van Chopins pianoconcert in e klein zonder enige ver doezeling of weekheid van toon en met fraai dynamisch reliëf bleek voor te staan, klonk zelfs het wat conventionele passagewerk door zijn voorname zwierig heid meer dan aanvaardbaar. Van Otter loo en het Residentie Orkest secondeer, den hem perfect. Na de pauze volgden twee werken, die Van Otterloo bijzonder goed liggen, de derde symfonie (1926) van Willem Pijper trof andermaal door haar oorspronkelijk heid, dank zij ook de vertolking van gisteren, en in de Rhapsodie Espagnole van Ravel werd onder de stimulerende leiding van de dirigent puntig naar de noten en tegelijk los daarvan gemusi ceerd. In alle opzichten een succesvol concert. De Witte de provincies Kasai en Katanga die ten doel hadden Elizabethstad te bereiken om met eerste-minister Tsjombe te kun nen praten. De Congolese president en de minister-president hebben in die tijd verblijf gehouden in het hol van de leeuw, nl. op de Belgische basis Ka- mina. Dinsdagavond cirkelden zij opnieuw in hun door Belgische officieren be stuurde vliegtuig boven het landings terrein van Elizabethstad. Uit de con troletoren van het vliegveld gelastte Moenongo, minister in het kabinet van Tsjombe, Loemoemba geen voet op de grond van Katanga te zetten. Kasavoe boe nam toen de microfoon en herhaal de het verzoek. Moenongo antwoordde: „Zolang dat individu bij u is krijgt u geen toestemming tot landen. U doet beter om te keren en bij u thuis orde op zaken te stellen." Het vliegtuig keerde toen terug in de richting Ka- mina-Loeloeaburg. Waar Kasavoeboe en Loemoemba thans verblijven is niet bekend. In Katanga is een zeer duidelijke ver betering in de toestand op te merken. Mannen, vrouwen en kinderen keren weer in hun woningen terug. In mijnen en fabrieken wordt weer gewerkt. Al leen in Jadotstad is de toestand nog moeilijk. In weerwil van de beschuldigingen die gisteren zowel door de Sowjetunie als door Congo zelf zijn geuit aan het adres van België, zijn opnieuw drie compagnieën Belgische soldaten uit Duitsland naar Congo vertrokken. De totale troepensterkte nadert nu de zevenduizend. De Russische beschuldigingen zijn bij zonder fel. Het is duidelijk dat de Russische regering alle moeite doet om inzake de Congolese crisis een actieve rol te spelen. Dat de Verenigde Staten, Groot-Britannië, Frankrijk en West- Duitsland worden beschuldigd van medeplichtigheid aan de „Belgische agressie" jegens Congo wordt door Moskou gemotiveerd met de redenering dat de Belgische troepen die naar Congo worden gezonden behoren tot de strijdkrachten van de Navo en hun basis hebben in West-Duitsland. Oefenterrein in Amerika genoemd naar Veghel en Son DEN HAAG. Twee oefenterreinen van de 101ste Airborne divisie van het Amerikaanse leger te Fort Campbell (Kentucky) zijn naar de Nederlandse plaatsen Veghel en Son genoemd. Die plaatsen liggen in het gebied waar op 17 september 1944 Amerikaanse lucht landingstroepen zijn neergelaten. 17 Herhaaldelijk komt hij de afdeling buitenland binnenvallen, is daar aan wezig doch maakt er geen deel van uit. Hij vliegt de ochtendbladen door, flirt met de secretaresse en klampt iedereen die binnenkomt voor een kletspraatje aan. De redacteuren maken vriendelijke grapjes met hem. Als iemand hem in de gang ontmoet, zegt men: „Goeie hemel, ben je nog altijd hier? Ik dacht, dat je naar China was ver trokken", en dan grinnikt hij schaap achtig en zegt te verwachten, d«t hij tegen donderdag in China zal zijn. Dan kloppen ze hem bemoedigend op de rug, met hun gedachten duidelijk ergens anders, en snellen weg. Lang voor lunchtijd wenst hij van harte, dat hij reeds in China zat. Het was ongeveer in deze stem ming, dat Bill Iredale op weg was naar de afdeling-buitenland, ongeveer op dezelfde tijd, dat de hoofdredac teur het eerste glas sherry voor Mun- ro inschonk. Edgar Jessop was alleen binnen en zat rustig aan zijn tafel, wachtend op de plotselinge consternatie, die hem zou laten weten, dat zijn plan was gelukt. Hij kwam in beweging toen Iredale binnentrad. Hij was blij Bill te zien en het kwam hem voor, dat hij Bill wel in vertrouwen kon nemen. Bill zou hem begrijpen hij had óók een danige uitbrander ge had. Iredale sleepte een stoel aan, leg de zijn voeten op een schrijftafel en tastte naar zijn pijp. Dit was de eerste gelegenheid voor een rustig tête-a-tête sinds Jessop gisteravond zijn onderhoud met de hoofdredac teur had gehad. „Is er nog nieuws, Ed?" vroeg hij. „Ik bedoel wat jou betreft." „Ik heb de baan niet gekregen" zei Jessop met lusteloze stem. Het was nu natuurlijk niet zo belangrijk maar het zou niét goed zijn dat te laten merken. ,Dat is een strop!" Iredale had werkelijk met hem te doen. Zijn vriendschappelijke relaties met Jes sop waren van zulk een oude datum, en zo diep geworteld in hun gemeen schappelijke journalistieke belevenis sen, dat hij deze sinds lang als vast staand beschouwde. Zij behoorden beiden tot de gedun de oude garde van de krant; en inkt, evenals bloed is dikker dan water. Als verslaggevers hadden zij samen gewerkt bij dezelfde reportages en hadden successsen en mislukkingen samen gedeeld. Zelfs nadat Iredale V door Andrew Garve naar het buitenland was vertrokken, was de band blijven bestaan, want Jessop had op de afdeling buitenland vaak zijn telegrammen behandeld en was telegrafisch voortdurend met hem in contact gebleven. In de oorlog had dat heel wat voor Iredale betekend, want een vriende lijk bemoedigend telegram uit Lon den had dezelfde waarde als verse lucht voor een duiker. Van de bei de mannen had Jessop het meer po sitieve gevoelen gehad, want in vroe ger dagen had hij zoiets als helden verering gevoeld voor de onafhanke lijkheid en het zelfvertrouwen van Iredale; hoedanigheden, die hij te kort kwam. Hij was toen vol hoop en vurigheid geweest; Iredale had wel bemerkt, dat hij zelfgenoegzaam, bit ter en gemelijk was geworden, maar Jessops journalistieke teleur stellingen waren hem evenzeer be kend als zijn recente persoonlijke verlies, zodat hij over hem bleef denken, zoals hij vroeger was ge weest en niet zoals hij nu was. In gedachten verdiept, drukte hij de tabak in zijn pijpekop vaster aan. „Wie krijgt nu de baan?" vroeg hij. „Weet je het al?" „Cardew natuurlijk. Om aan deze kant vooruit te komen moet je het hof maken aan de vrouw van de hoofredacteur en dan zorgt zij wel, dat je promotie maakt!" Hoewel gewend aan krantenschan daaltjes, keek Iredale bij deze woor den toch wel een beetje vreemd op. „Kalm aan, ouwe jongen! Dat gaat toch wel iets te ver, niet?" „Het is waar", zei Jessop. „Jij zult dat niet weten omdat je in het bui tenland bent geweest maar ieder an der weet het. Cardew gaat altijd met haar uit en dit is zijn beloning. Stel je voor Cardew!' Hij trok woest aan zijn sigaret. „Pas enkele jaren geleden leerde ik nem zijn Fleetstreet-abc. Weet je, dat toen hij hier kwam, hij nau welijks het verschil kende tussen een zetraam en een spijker. Ik herinner me nog, dat Ede hem voorstelde.." Plotselirg scheen de frisse, zekere stem van de hoofdre dacteur het vertrek te vullen, toen Jessop overging tot een bittere na bootsing van die ceremonie. „Ah. Jessop, mag ik je voorstellen Lionel Cardew. Hij is juist tot de redactie- staf toegetreden maar hij weet niet veel van kranten af. Ik zou graag willen dat je hem alles leerde wat de technische zijde van ons vak be treft. Neem hem onder je hoede, dan ben je een beste." Iredale kon een glimlach niet on derdrukken. Jessops talent iemand te imiteren was altijd zeer verma kelijk, zelfs dan wanneer de mikpun ten niet bepaald vriendelijk waren gekozen. „En dat heb ik nu gedaan", voeg de Jessop eraan toe. „Ik nam me neer Dinges onder mijn vleugels en broedde hem uit en nu moet ik or ders van hem accepteren en voor wenden, dat hij alles het beste weet." Zijn voorhoofd fronsend, zweeg Ire dale een ogenblik. Hij kende Cardew niet van nabij, maar wat hij van hem had gezien, was hem wel be vallen. In elk geval moesten er bij zondere redenen zijn geweest, wist hij, om Cardew een kans aan de krant te geven en hij kon Jessops opmerkingen niet zonder protest la ten passeren. „Het kan wel zijn, dat hij niet het ver-schil wist tussen een zetraam en een spijker, maar hemel, Ed, hij kende het verschil tussen een Spit fire en een Messerschmitt. Hij heeft zijn militaire onderscheidingen niet voor niets gekregen. Ik durf wel wedden dat hij iedere onderscheiding die hij mag hebben gekregen, meer dan verdiend heeft." Hij zag, dat Jessop bleek was ge worden en het speet hem dat de kwestie-Cardew op het tapijt was ge komen. „Het moet voor jou een bit tere pil zijn geweest, dat is zeker", voegde hij eraan toe. „Ik kan me voor-stellen, hoe jij je moet voelen. Wat gebeurt er nu? Stelde Ede je niet voor maar helemaal weg te gaan?" Hiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiii door EC4 ZICH VAM &ÊEN GE VAAR BEWUST, W EN MD DB /PROEFVLUCHT, IMAN.VOEWORDEN I NoAseRoeM- DER DAN 2AR-(( icovy IKGAVAMDAAG 'ES LEkKE£|N DE STAD ETEN. door Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. De minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid Heeft zijn goedkeuring gehecht aan de verbouwing en uitbreiding van het voor malige complex van Allan ten behoeve van de R.E.T., aan de uitbreiding van Eudokia, aan de bouw van een Hervorm de kerk aan de Boezemsingel, een christelijke H.B.S. aan de Roerdomp laan, een r.k. kleuterschool, een gere formeerde kerk op Charlois, een be drijfspand voor Ahrend N.V., een kan toor en magazijn voor Coopra, acht winkels en woningen voor Van Stralen en Van der Have, een verzorgingscen trum voor havenarbeiders bij Thomsen's Havenbedrijf en acht havenloodsen. 588 IK DACHT DAT HËTEEKKWEgElE qSVRM£fi 'T01WSXCEHEMOWEZL V&RB2CBi<XEK. Er komen nogal eens klachten binnen over de vingerplant; de plant geeft veel geel blad en laat de bladeren ook vallen. Dat komt omdat de plant te droog ge houden wordt; een vingerplant heeft veel water nodig en men zal zeker elke dag moeten gieten. Vooral oudere plan ten waarvan de potgrond vol worte.s zitten hebben veel water nodig. U moat zulke grote en oude planten ook od kracht houden door hen wekelijks een weinig te bemesten; de bekende ka- merplantenkunstmest kan men er wel voor gebruiken. AMSTERDAM (ANP). De Holland se scheepsbouw associatie in Amster dam heeft de bouw opgedragen gekre gen van een bevoorradingsschip voor de vuurtorens en kuststations in de Ver enigde Arabische republiek. O Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. De Stichting Congres gebouw 's-Gravenhage heeft aan dr. J. J. P. Oud gevraagd zijn plannen voor een congresgebouw in Den Haag alvast nader uit te werken. De stichting word* hiertoe in staat gesteld door financiële hulp van het bedrijfsleven. De stichting wil voox de bouw een Naamloze Vennootschap oprichten, waarin ook het bedrijfsleven partici peert. Met vertegenwoordigers van de regering wordt overleg gepleegd over financiële medewerking van het rijk. O ANTWERPEN (ANP) De directeur van de Vlaamse toeristenbond, de heer J. van Overstraeten, heeft in Antwerpen een in leer gebonden exemplaar van de door hem samengestelde Gids voor Ne derland aangeboden aan de consul-gene raal van Nederland, de heer Van de Mor tel. De gids, die dinsdag werd aangebo den, is bestemd voor koningin Juliana aiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiitiiiiimiiiiiin 1 door Siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitwiiiimifl gimilllllUIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIitllllllllllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIItï COP. TOONDER STUDIO'S BK DMEL KLotTK. ë>WR!T$ CHoV. LATEN WE'T MAAR NIET DOEN, JE KI?ueT VAN DIE BLAREN OP JE IVEUS IN DE ZON... 67. „Waar moet ik eruit voor het dorp je Schapenveld, conducteur?" vroeg een dametje, toen de treinbeambte haar kaartje kwam knippen. „Eerstvolgende halte" bromde deze en hij voegde er mompelend aan toe; „Hoe minder pottenkijkers, hoe beter.." Daarop haastte hij zich naar zijn col lega, die een eind verderop controleer de. „Heb je ze nog niet gezien, Hein?" vroeg h.j ongeduldig. „We hebben zowat de hele trein afgewerkt, nu" Hein legde met een waarschuwend ge baar de vinger op de lippen. „De volgende coupé.." fluisterde hij. „Ik kon net een glimp van die kapitein opvangen. Hij schijnt er met die politie man alleen te zitten. Kom mee, en denk er om: Ik doe het woord List is beter dan geweld" Daarop begaf het tweetal zich naar de coupe waarin Kappie en Dubbelster wa ren gezeten... Eigen nieuwsdienst "s HEERARENDSKERKE. Op de rijksweg onder 's Heerarendskerke is gistermorgen de 76-jarige heer J. de Kok uit Lewedorp bij het oversteken op zijn bromfiets door een auto van ach teren aangereden. De heer De Kok kwam om het leven. WILLEMSTAD (ANP) Aruba zal weldra een nieuw hotel krijgen. Het is ontworpen door de Amerikaan Morris Lapidus, die ook de architect van het Aruba Caribbean hotel is geweest. Het nieuwe hotel, dat aan het Palm Beach wordt gebouwd, krijgt 150 kamers. Marcel Tyssens, eerste concertmees ter bij het Limburgs Symfonie-orkest is op 56-jarige leeftijd te Maastricht overleden.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 2