Zangeres niet gezien worden Britten bracht zijn nieuwe Midsummernighfs Dream Vluchtige blik op Festival 1960 HUIS 3 Dlrlala Doodgewaande was gaan lopen Rotterdamse Skyrockets: nieuwe Nederlandse oogst „Dorus in Expo-hal? door Zeeland VANDAAG mm mm vandaag vandaag 1 44e Vierdaagse Uit de kerken Engelse marine won in Vlissingen KUSTVAARTUIG IN STORM GESTRAND Stadsschouwburg dankte opgetogen Waaien JENOEFA Turndemonstraties op Middelburgse markt FESTIV ALLIFEITEN Tweetal Geref. gemeenten Gevonden voorwerpen Geslaagden Mulo-examen Dinsdag 12 juli 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. .6 ~M~\ IT blonde, expressieve 9 9 meiske uit Hoogkerk bij Groningen krijgt V voor lopig niet te zien. Het is het twintigjarige zangeresje Carla van Renesse en haar grammo- foonplatenonderneming houdt haar op veilige afstand van de televisiecamera's. Want Carla zingt aardig, is aardig en ziet er aardig uit, maar haar manieren zijn te links voor een televisie optreden. Daarom zijn de man nen die in haar stemmetje een fijn stuk brood zien huiverig en slaan elk televisie-aanbod voor Carla streng van de hand. Wij vertellen u dit achter-de- schermen-verhaal omdat het een ongewoon en verfrissend verhaal is. Doorgaans staan de platen- mannen te dringen om hun jonge talenten aan radio en te levisie te slijten, want één en kele uitzending kan de verkoop cijfers met sprongen omhoog brengen. AT AAR Carla neemt een uitzonde- ringspositie in. Via de radio is ze met liedjes als Papieren rozen, Cara, cara. Mama en Waarom ging je van mij heen. regelmatig te be luisteren. Dat ze voor de kijkers niet te zien is, komt omdat mensen die geduldig zijn haar het aanzien nog niet waard vinden. Deze knappe te lefoniste uit het hoge noorden is dus niet on-gehoord, maar wel on-aan- zienlijk. Carla moet nog leren wat het pu bliek verwacht te zien als haar stem opklinkt. Lopen, charmant zijn, gezicht in bedwang houden, goed voor een mi crofoon staan, glimlachen. Al die niet te onderschatten zaken die voor een zangeres minstens even belangrijk zijn als een fraaie jurk en een aardige stem. Vooral bij een optreden voor de camera's. Advertentie Bols eiken dag een glaasje! televisie 1 DINSDAG Vandaag weer een di recte reportage van de Tour de Fran ce. Om 15.45 wordt u via het Euro- visienet verbonden met Briangon. 's-Avonds film: om 20.20 zendt de Vara een reportage uit van vroeger door Nederlanders in Indonesië uitge voerde werken op gebied van wegen bouw en havenaanleg. Daarna de Loui siana Story, een verhaal over de mannen, die speuren naar olie. Vlaanderen heeft als hoofdschotel een film naar een boek van Jack Lon don over avonturen in de wildernis met Clark Cable en Loretta Young. (20.55) Frans België biedt u vanavond de reconstructie van een beroemd proces: ditmaal de zaak Achet (20.40). Vanavond om 20.20 herhaalt de Duit se televisie de opvoering van de tra- êi-komedie: De ratten, van Gerhart auptmann. Tour de France-nieuws om 14.45. radio DINSDAG Op Hilversum I krijgt u om 20.05 in een programma van Jan Koopman aansluiting met de Tivoli club. Om 20.50 volgt de herhaling van een hoorspel, dat in januari werd uit gezonden: Jean Merlin en zijn meisje. Hilversum II biedt aan lichte kost: Me morandum om 19.25, Licht te verteren om 19.40. Om 18.00 heeft u Rendez vous met Marcel Thielemans. De sopraan Maria Stader is de soliste in Mahlers vierde symfonie die vanavond om kwart voor negen over Hilversum 2 wordt uitgezon den. Dit is een opname van het con cert, dat op 7 juli door het Concert gebouworkest o.l.v. Erich Leinsdorf in het Concertgebouw te Amsterdam plaats had in het kader van het Holland Festival. Direct aansluitend hoort u om. kwart voor tien de pianist Bela Si- ki, die Ravels Miroirs vertolkt. Eveneens in Holland Festivalverband is het optreden van het Collegium Musicum Amstelodamense, dat met medewerking van het Koperkwartet „Antigua" en onder leiding van Toon Vranken, werken van Isaac, Swee- linck, Févin, Gibbons, Guerrero en Palestrina uitvoert. (Hilv. 1: 10 uur) Advertentie Bols eiken dag een glaasje! NIJMEGEN. Voor de 44ste Vier daagse te Nijmegen, die van 26 tot en met 29 juli wordt gehouden, zijn 13.316 aanmeldingen binnengekomen. Dit aan tal is geringer dan vorig jaar, hetgeen zijn oorzaak vindt in het feit, dat ver schillende legeronderdelen in die perio de op oefening in Frankrijk (La Cour- tine) of Duitsland zijn. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar: Velp (Gld.) (vac. A. v. d. Flier), C. D. Israël te St. Nicolaasga (Fr.). Toegel tot de evangeliebediening: de heren B. J. Bannink te Deventer. J. Be- zemer te Waalwijk,K. A. Cladder te Amsterdam, M. W. S. Cramer te Noordbroek, R. Crouwel te Amsterdam, J. C. Delbeek te 's Gravenhage, A. L. Groenenberg te Amsterdam, A. J. Hoorn te Hulshorst, Pos te Nunspeet, G. F. H. Kelling te Nijmegen, A. W. J. A. Knorth te Huissen. Geid., T. Lekker- kerker te Wageningen, G. Nijenhuis te IJmuiden, T. Tijsma te Workum, F. I. Verhaas te Groningen, F. I. Vermaat te Groningen. J. Verwey te Amsterdam, A. Vroegop te Leiden, R. P. Ytsma te Amsterdam. Beroepen te: 's Gravenhage-Loosdui- nen W. van Beem te Badhoevedorp: te Middelburg (vac. dr. H. v.d. Linden), A. P. Nauta te St. Jonannisga. Beroepbaarstelling: de heren A. J. Hoorn, kand. onder De Bos 215. Huls horst, post Nunspeet en R. P. Ytsma, kand., Breedeweg 31 te Amsterdam zijn beroepbaar. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Haam- 3tede-Kerkwerve: A. J. Otten, kand. te Amsterdam; J. Vogel, te Wormerveer. Geref. Kerken. Aangenomen naar Eefde-Gorsael: H. A. Sterrenburg te Kentens. Bond van Vrije Evang. Gem. Be dankt voor R-otterdam-Zuid: A. J. Buur man te 's Gravenhage. Unie van Bapt. Gem. Bedankt voor Zand'bulten: A. H. Agtereek te Den Hel der. Geref. Gemeente. Beroepen te Zaan dam en te Gorinchem: H. Ligtenberg, kand. te Rijssen; beroepen te Scheve- ningen (vac. wijlen ds. J. W. Kersten): W J. C. Bosschaart, kand. te Wolfaarts- dijk: beroepen te Aagtekerke, Gorkum, Haarlem-Hoofddorp, Meliskerke, Tho- len. Woerden en Zaandam: H. Ligten berg, kand. te Rijssen. VLISSINGEN Als onderdeel van een programma, samengesteld om de be manning van het Engelse fregat hms ..Brockelsby" enige aangename dagen te bezorgen tijdens het onofficiële bezoek van dit schip aan Vlissingen, werd een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een elftal van de „Brockelsby" en de „Wa tervogels" uit Vlissingen. Hoewel reeds voor de rust de Engelse marinemannen in de meerderheid waren bief toch tot half-time het scorebord blanco. Na de rust echter wisten de Engelsen tot driemaal toe te scoren zo dat de Royal Navy, na bewezen te heb ben niet alleen over zeebenen maar ook over geduchte voetbalbenen te beschik ken, met de klinkende cijfers 30, naar haar oorlogsbodem kon terugkeren. Advertentie Bols echte graangenever! CARLA VAN RENESSE .'....leren lopen, leren lachen.... Van onze correspondent VLISSINGEN Met een defecte ma chine, aan flarden gewaaide zeilen en los geslagen van zijn ankers is het 199 ton metende kustvaartuig Pax van de Gro ningse rederij Stam en Dijken gisteravond bij Westkapelle door de harde westen wind hoog op het strand gezet. De uit Biervliet afkomstige kapitein van de Pax, de heer J. Vleugels uit Am sterdam, de stuurman G. Hoppenbrou wers uit Amsterdam en" de machinist Sepsma uit een dorpje in de buurt van Leeuwarden waren aan boord. Mevrouw Vleugels en haar driejarige zoontje Han, die de reis meemaakten, de matroos V. van Eeckeren uit Amsterdam en de matroos B. van Hoorn uit Groningen waren gistermiddag in het Oostgat over gestapt op de loodskotter Antares uit Vlissingen. Alle vier vonden zij onder dak bij familie van mevrouw Vleugels in Vlissingen. LOS GESLAGEN Zondagmiddag al raakte de machine defect. Dat gebeurde anderhalve mijl voor het doel van de reis van Norwich naar Zeebrugge. Daar ging de Pax voor anker. Na overleg met het loodswezen besloot men de zaak maar eens aan te kijken. Een aan boord gekomen loods beloofde maandagmorgen terug te komen. Gistermorgen echter sloeg de Pax los van haar ankers. De haastig bijgezette zeilen scheurden aan stukken. De tot storm aangewakkerde wind joeg het schip toen over de banken naar Walcheren. In het Oostgat kon de loodskotter nog langs zij komen. Daarna ging het op Westka pelle aan. Kapitein Vleugels zat daar gister avond laat aan de koffie bij burge meester Th- de Meester. De machinist en de stuurman bleven aan boord. Eigen nieuwsdienst STOLWIJK. Na een gezellige avond met zijn vrouw in Stolwijk te hebben doorgebracht fietste de jonge huisva der J, v. uit die plaats zondagavond naar huis. Zijn vrouw wist hij ach terop. Halfweg reed hij een diepe poldersloot in. Op de wal gekrabbeld raakte hij in paniek toen hij zijn vrouw miste. Omwonenden, toegeschoten op zijn hulpgeroep, begonnen meteen te dreg gen. Dat leverde geen enkel resultaat op. De vader van de jonge man. telefonisch gewaarschuwd, kwam snel naar de sloot. Toen hij daar zijn zoon hele maal overstuur aantrof, schrok hij zo dat hij een hartverlamming kreeg en overleed. Later bleek dat het vrouwtje van de jongeman niet bij haar man achterop de fiets was meegegaan. Zij was rus tig naar huis gewandeld. ALS de voortekenen niet bedriegen zullen de Skyrockets, een Rotterdams rock 'n roll orkest onder de bezielende leiding van de 27-jarige Jan Schouten, binnenkort voor da televisiecamera's komen. Regisseur Henk v. d. Molen gaat voor de Avro ln de toe komst weer ernst maken met het jong talent programma Nieuwe Oogst en de Rotterdamse knapen staan na de spe ciale audities op de nominatie. Wie en wat zijn deze Skyrockets? in de toekomst waarschijnlijk veel na. volgers zal vinden. Zeer goed zijn vooral hun South-American rook (zoals dat met een vakzin heet), een versmei- AMSTERDAM. Een bijna volle stadsschouwburg begroette gisteren de Engelse componist Benjamin Britten, toen deze zijn opwachting maakte om de con tinentale première van zijn nieuwe opera A Midsummer- night's dream te gaan dirigeren. Tezamen met de zanger Peter Pears bewerkte Britten de tekst van de komedie van Shakespeare, doch dan in deze zin, dat hij zich behoudens toevoeging van enkele woorden strikt aan de tekst hield en haar door middel van coupures bekortte. Voorts week hij in zoverre van des dichters ietwat duistere chronologische bedoelingen af, dat hij de drie bedrijven in één enkele nacht doet spelen. Plaats van handeling is het woud, door John Piper inderdaad sprookjesachtig ver beeld, totdat eerst in het slottafereel het paleis van Theseus gelegenheid geeft tot de opvoering van Pyramus en Thisbe door Bottom en zijn kornuiten. VEELZIJDIG De Britten van de muziek in het bos is een totaal andere dan de parodist, die voor een geestig slot zorgt. Zijn wend baarheid is een karakteristieke eigen schap en het gemak waarmee hij zich van diverse stijlen en harmonieën, in strumentale effecten en timbre-contras ten bedient, heeft reeds vaker de toe hoorder verbluft. Dit gemak houdt het gevaar in van oppervlakkigheid en overdaad. Of Brit ten dat gevaar ditmaal geheel is ont gaan zou men kunnen betwijfelen. Over het geheel getuigt zijn muzikale belich ting van zorgvuldigheid en van grote toegenegenheid tot zijn onderwerp. Kracht bezit zijn muziek wanneer de stervelingen aan het woord zijn, die hij dan weer duidelijk onderscheidt in de voorname en de volks-personages. STERKE BEZETTING Voor Oberon en zijn volgelingen vindt hij vaak tere, strelende klanken die ech ter op de lange duur in hun betoveren de werking verzwakken. De bezetting was prima: de counter-tenor Alfred Deller als Oberon, de even knap zingen- Het orkest wordt gevormd door de vier gebroeders Schouten en hun zwa ger Frans Huysman, een ex-marinier en een zanger die het leven van varens gezel vaarwel heeft gezegd om zich bij deze uitstekende rock-comibinatie aan te sluiten. De Skyrockets imiteren met, Ze hebben een wijze van musiceren gevonden die uniek is voor Europa en fTILVERSUM. Het ontstellend li gebrek aan geschikte studio- ruimte voor televisieprogramma's heeft zowel de Nederlandse Tele visie Stichting als de tv-secties van de omroepverenigingen actief-be- langstellend doen zijn voor het ïereedkomen van de enorme sport hal in Hilversum, het ruim twee millioen guldens kostende gebouw dat in 1958 de Britse industrieën op de Brusselse Wereldtentoonstel ling heeft gehuisvest. Tegen het einde van dit jaar hoopt men met de herbouw in Hilversum geheel ?ereed te zijn. BIJ die herhouw in Hilversum is al direct zonder feitelijk overleg met televisie of radio rekening gehouden met het plaatsen van camera's, reportershokjes en dengelyke. Inmiddels heeft vooral de VARA-televisie duidelijke inte resse getoond, i.e. om haar zater dagavondprogramma's naar men mag aannemen straks weer met „Dorus" uit deze immense ruimte uit te zenden. De hal zou door een gordijn, op de helft over de volle breedte, ih tweeën wor den gedeeld. Dit gordijn zou als achtergrond dienen voor de tele visieshows, die zich op de begane grond zouden afspelen. Rondom, amfitheaters, zouden 1000 personen als publiek kunnen plaatsnemen. Een speciale aan te brengen brug voor televisiecamera's zou het mogelijk maken de hier op te voeren shows ook van bovenaf te „schieten". Piet te Nuyl jr., het hoofd van de VARA-televisiesectie, heeft in tussen verklaard, dat de VARA het project vooralsnog alleen „onder zoekt, uit hoofde van inderdaad aanwezige belangstelling". ting" van Zuidameriikaanse melodieën en een straffe „rockbeat" (als u be grijpt wat wij bedoelen). Even voorstellen? Jan Schouten, leider en solo-tgitarist, is in het dagelijks leven werkzaam als electro-technicus. Zijn eerste muzikale liefde ging uit naar Hawaianmuziek, maar toen de eerste rock 'n roll klanken naar ons lage landje overwaaiden, waaide Jan Schouten mee. Hij leerde zijn broers gitaar spelen en twee ervan spelen in het orkest The Skyrockets de begeleidingsgitaar. Het zijn Daan, een technicus die voor het orkest een feilloze verstez-- kersinstallatie in elkaar knutselde en Cor, een jongere zoon van Schouten senior die in 1950 met zijn gezin naar Nederland kwam na zijn dienstjaren ais tamboer-majoor bij het K.N.I.L. De vierde en laatste orkest-broer heet Henk, fotograaf van beroep. In zijn zeer technisch aangelegde familie kring is Henk geen buitenbeentje, want hij bouwt gitaren en luidsprekerkasten ais een vakman. Rest ons u van The Skyrockets voor te stellen de drummer Gerrit Krause. die na zes marinejaren een drumstel kocht en zijn uniform tevreden aan de kapstok hing, de automonteur Frans Huysman die de bongo en maracas bespeelt en zanger Roy Michaels, ééns zeeman, vandaag een echte „landrock".... Door hun werkzaamheden kunnen deze Rotterdamse jongelui niet alle aanbiedingen aannemen. Him persoonlijke stijl van musiceren wordt alom bejubeld, maar het zeven tal schroomt nog om „beroeps" te worden. Ieder heeft zijn wenk en het orkest blijft voorlopig hun hobby. Onlangs hebben The Skyrockets hun entree in de Hilversumse radiostudio gemaakt, in het programma Tijd voor Teenagers. Zij werden uitgenodigd voor een microfoonbabbeltje in verband met hun jongste succes. Hun eerste plaat met Black Eyes Rook en Johnny on his Strings werd namelijk (op Londen label) uitgebracht in Amerika en Canada, een uniek succes voor een Nederlands Rock 'n Roll bandje. Ze komen er wel. Binnenkort althans in het televisie programma Nieuwe Oogst. P.v. „De Telegraaf" MIDDELBURG. De P.V. „De Telegraaf" leid enige wedvluchten, waarvan de uit ingen luiden: St. Denis 300 km. 1. A. Stum. Kodde. 3. Philipse. 4. C. Daane. 5. J. de per. 6. P. Brand. 7—9. J. Huyssoon. 8. H. Walraven. 9. R. Dirven. Er waren 82 dui ven in concours. Angouline 698 km, 1—2. A. de Bue. 35. P. Philipse. 4—8. S. Kodde. 6. C. Daane. 7. J. de Kuyper. 9. M. Walraven. Er waren 36 duiven in concours. St. Quentin. 186 km. 1. P. Philipse. 2. A. de Bue. 3 J. Jonkheer. 4. P. Pynen. 6—8. S. Ko-' 'n- M. Brasser. 9. C. Daane. ROTTERDAM. In vele opzichten is er in de muzikale uitdrukkingswijze van Bela Bartok en Leos Janaatsjek een grote overeenkomst te bespeuren. Beiden putten hun inspiratie grotendeels uit de rijke bronnen der folklore. De emotio naliteit, die zich in het volkslied kris talliseert, bevat een waardevolle grond slag voor het uitbeelden van de diep menselijke drama's, die Janaatsjek voor vele van zijn opera's tot onderwerpen kiest. Impressionistische invloeden doen hem bovendien beschikken over een vaak zeer kleurrijk palet, waardoor de verstilde momenten in zijn werk een grote sugges- tiviteit bezitten. Het is niet de eerste keer. dat de Nederlandse Opera met een van de meest imponerende werken van deze compo nist, de opera Jenoefa, op de planken komt. In 1951, eveneens tijdens het Holland Festival, had een opvoering plaats. Evenals destijds, is het ook nu weer de grandioze vertolking van de titelrol door Gré Brouwenstijn, die het werk zijn grote dramatische kracht geeft. Haar uiterst geladen weergave maakte ook nu weer een diepe indruk en ge tuigde van de enorme capaciteiten van deze zangeres, die in een dramatisch werk al® dit, zang en actie tot een even wichtig en voorbeeldig geheel weet te combineren. De omringende figuren hebben zich in de opvoering van gisteravond in de Rotterdamse Schouwburg op waardige wijze bij deze vertolking aangeuast. Het valt echter te betwijfelen, of een Nederlandse vertaling van een werk als dit het geheel ten goede komt, temeer, waar de tekst grotendeels onverstaanbaar blijft. Niettemin kan men alle respect hebben voor de beide Tsjechische zan gers Ivo Zidek (Stewa) en Jaroslav Kachel (Laca), die hun rollen dus in het Nederlands moesten instuderen. Regisseur Hanus Them heeft sfeer en karakter van het gehele drama uitstekend naar voren gebracht. Hiertoe droegen ook stellig de suggestieve decors van Josef Svoboda het hunne bij. Met vaste hand werd het geheel geleid door Jaroslav Krombholc. Jan Masséus MIDDELBURG. Ten aanschouwe van enkele honderden hoofdstedelingen demonstreerden zaterdagavond op de Middelburgse markt de leden van de vier Middelburgse turnverenigingen Achilles, Wilhelmina, Veldo en Medio- burgum. Het tamboer- en pijperkorps Juliana en het muziekgezelschap Excel sior zorgden voor de muzikale begelei ding, terwijl de signaalafdeling van Achilles eveneens instrumentale mede werking verleende. De prestaties van de tientallen turn sters en turners waren hartverwarmend met m het minst die van de leden van het keurkorps van de Zeeuws-Brabantse Turnkring. Er werden vaak voortrefte- lijke staaltjes gymnastiek te zien gege ven, niet alleen op de toestellen ook bii de vrije oefeningen. De algehele leiding berustte bij de heer P. Sturm uit oGes. De vier vereni gingen willen van deze gezamenlijke turndemonstratie een jaarlijkse traditie maken. ..steeds meer tv-functionarissen komen kijken naar de „sporthal-studio" in Hilversum. Zal het straks de studio „Horus" worden Benoemingen Kerk en Wereld Eigen nieuwsdienst DRIEBERGEN. Prof. dr. H. Jon ker uit Utrecht en dr. Kr. Strijd uit 's-Hertogenbosch zijn vanaf de volgen de cursus verbonden aan de opleiding De Horst van het instituut Kerk en we reld der Hervormde kerk. Ze zullen les sen over dagmatische onderwerpen ge ven en prof. Jonker bespreekt tevens geestelijke stromingen uit de vorige en deze eeuw. Als staflid voor de studierichting jeugdwerk-vormingserk is aan deze wi- ka-opleiding de heer J. Barnard uit Bus- sum benoemd. Tweede zomeravondstilte ZOUTELANDE. De tweede zomer avondstilte zal in de Ned. Herv. kerk woensdagavond om acht uur worden gehouden. Spreker zal zijn ds. J. Schip per uit Deventer. Medewerking verlenen de muziekvereniging Luctor et Emergo en de zangvereniging Hosannah. de Jennifer Yyvyan als Tytiana, Marjo- rie Thomas, eorge Maran, Joan Carlyle en Thomas Hemsley als de twee liefdes paren en bij de handwerklieden o.a Forbes Robinson (Bottom) en Peter Pears. Met het kleine, orkest (26 man) van de English Opera Group deed Brit ten wat hij wilde, zo leek het ons. Dat de bijval ten slotte grootse vormen aan nam, heeft waarschijnlijk vooral aan het laatste amusante tafereel gelegen. De Witte David Kelly en Peter Pears in Midsummernight's Dream van Brit ten, die gisteravond in Amsterdam lijn continentale première beleefde* De inzet: Benjamin Britten. uiniiHMHMttffHiitmuimt MiHiiTmMimmmnniHiiti KMHflHlHflIHKHIRmHWtn HflKMimmifMtMmniHwr ZO in de laatste week van het Holland Festival bestaat er een behoefte even om te kijken en zich af te vragen: wat waren de evenementen die het kunstbesef moesten prikkelen? Tot gis teravond de Amsterdamse première van Brittens A midsummer night's dream waren dat ongetwijfeld Badings' opera Martin Korda DP en de Bayerische Staats Oper met Wozzeck die de festival- palm in de wacht sleepten. BB-succes heet het al in kleinere krin gen, en aan Britten de eer om er even tueel een BBB-succes van te maken. Keuvelen Met die kleine kring wordt niet de fes tival-club bedoeld. Deze beoogt de bezoe kers en de uitvoerende kunstenaars de gelegenheid te bieden na afloop van het kunstgebeuren wat na te keuvelen. Waar dit dan ook mag geschieden, niet in de Festivalclubs in het Amsterdamse Von delpark en achter de Sdheveningse boule vard Behalve de steeds optimistische barkee per en de obligate gastvrouwen is er nim mer een hond, laat staan een scheppend kunstenaar, om er de huid mee te verde len waar de (culturele) beer nog slechts lich was aangeschoten. Bij die twee B's was helaas geen toneel- B. Het had niet veel gescheeld of Brechts Der Kaukasische Kreidekreis was wel ten tonele gebracht, als het budget het had toegelaten. Toen en nu Voor het Holland Festival waren in 1958 niet minder dan 93 buitenlandse journa listen in ons land om kranten-, weekbla den- en radio-t.v.-verslagen te verzorgen. Dit jaar bedroeg dat aantal tot nog toe 76. Dat is in hoofdzaak te verklaren uit het feit dat in 1958 enkele buitenlandse mani festaties op het programma stonden waar voor bij de buitenlandse publiciteitsmedia grote belangstelling bestond. Het onwaarschijnlijke gebeurde in Den Haag: voor een modern werk als Badings' opera Martin Korda DP is, vulde zich het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen BORSELE. In verband met be- roepingswerkzaamheden voor een nieuw predikant is door de Gereformeerde ge meente een tweetal opgemaakt. Het be treft hier de studenten W. Bosschaert te Wolphaartsdijk en E. Ligtenberg te Rijssen. O De heer J. J. M. van de Winckel te Terneuzen slaagde aan de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotterdam voor het candidaatsexamen Economische Wetenschappen. ln café „Havenzicht" te Kamperland werd ten overstaan van notaris J. J. W. Klop voor de erven van de 'heer H. Bierens een woonhuis met schuurtj(e en tuin aan de Veerweg verkocht aan de heer L. J. Wisse te Goes voor de somma van 7060 gulden. Ten bate van het Anjerfonds zijn te Zoutelande 193 kaarten van het Konink lijk gezin verkocht. Deze actie was on dernomen door de leerlingen van de Prnses Ireneschool. De opbrengst be droeg ruim 48 gulden. Op zaterdag 16 juli a.s. organiseert de V.V.V. Westkapelle een strandfeest. Er zullen o.a. het poortjesspel, en zand- figuren maken beoefend worden. voor de tweede keer op weinig plaatsen na. Dit is een verheugend verschijnsel. Men heeft zich niets aangetrokken van de verdeelde waardering, zowel in Am sterdam als in Den Haag, en zich naar het Gebouw gespoed om zelf een oordeel te kunnen vellen. Dit in tegenstelling tot de tweede Schönberg-opvoering het vo rige jaar, die slechts een halve zaal trok. Het Holland Festival 1960 wordt door de leiding nu reeds financieel „een van de betere festivals" genoemd. Amsterdam. Stadsschouwburg. Kwart over acht. Wiener Burg theater: Anatol. Theater Carré. Kwart over acht. Spaans ballet Pilar Lopez. Den Haag. Koninklijke Schouw burg. Kwart over acht. A Mid summer Night's Dream. Utrecht. Stadsschouwburg. Kwart over acht. Nederlandse Opera: Don Pasquale. Advertentie Bols echte graangenever! MIDDELBURG. De Commissaris van Politie te Middelburg maakt bekend dat in het tijdvak van 30 juni tot en met 6 juli 1960 de volgende voorwerpen aan zijn bureau als gevonden zijn aangege ven. Indien een dezer voorwerpen bij de vinder worden afgehaald dan gelie ve men hiervan mededeling te doen aan genoemd bureau van politie. Een wit konijn, retourbiljet Oostende- Londen, damespolshorloge met bandje, groene pet. pak levensmiddelen, blauwe regenjas, bruin lederen motorhandschoen (rechter) groen kindertasje, grote ijze ren vijl, klein jongensjasje, wollen das, 2 pakjes shag, vloei en lucifers, rose zwembroek, badhanddoek en stukje zeep, mapje inh. toto's, kinderbril met wit garnituur, fietssleuteltje met riem pje. zwart kinderfietsje en zwarte trui, linker witte dameshandschoen, wieldop van auto, 3 sleuteltjes aan ring, rijwiel sleuteltje, pak papier, rode step op lucht banden, rechter zwarte herenschoen, blauwe ceintuur met witte bies van ge- genjas, tasje inh. benzine en gereedschap, kampeerpaspoort t.n.v. B. Boswinkel, hoofddoek (wit met beertjes motief) ro se kinderdekentje en wit riempje, bood schappentas inh. rabarber en bloemen, doktersapparaat. GOES. De mulo-examens zijn gis teren in Goes voortgezet. Geslaagd zijn voor het a-diploma: L. Ca vol, P. J. Dek ker, W. vn Eyk, J. P, Hoogerbrugge, L. I. Fiipse, R. van Alplien, S. J. de Feyter, M. J. A. 't Gilde, A. de Spirt F. N. Almekinders, A. M. F. van Hou- denhoven, J. Bakker, M. Weststrate J A. de Wild, L. Eikenhout, I. J. Quaak W. Weststrate, A. Minneboo. F. G Heeren. A. G. Provoost, W, JMinder- houd, W. Flikweert (m), A. E. S. Meu- lendijk (m) C. .CoReseslmc lendijk (m) C. C. Rosseel (m), A. L. P. de Jager (m), J. S. Risseeuw (m), M. E. de Blaey (m), P. A. van Capelle, T. E. Haak (m), L. C. Hamelink (m), M. C. Fieret (m), L. W. de Koeyer (m) en G D. de Bokx (m). Voor het b diploma slaagden: Ronny Meyer, A. C. Sturm. N J. v. d Vrede, P. J. Wirtz en M. JJ.T. obr in.t eMi P J. Wirtz en M. J. J. Torbijn. Met aanduiding M zijn tevens geslaagd voor het middenstandsdiploma. Vier kandida ten werden afgewezen.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 6