Nieuw plan van grenswijziging Goes voor Kloetinge Wachtlijst bejaardentehuis Ter Mantelinge nog groot A.K.C. bracht Zuidwesters eerste nederlaag toe HET SPEL DER ZEVEN VERGISSINGEN Op twee punten afwijking met voorstel GecL Staten DOE HET ZELF Fabricage van dieselmotoren Middelburg en Axel mogen naar landelijke Rode Kruiswedstrijden Weinig nadelen voor Kloetinge Uit de kerken De Horst bestaat vijftien jaar Arnemuiden won van Zeelandia NOAD-VELO/ DOSKO (9-2) Togo adspiranten werden kampioen CHEFAROX Afgerond voorstel qtan de raad Zwolle subsidieert alvast kerkbouw Ds. Zandee voor tweede maal gepromoveerd Luther viel mee Volgend jaar tien jarig bestaan Vakantie zonder autopech Limburg geeft kerkelijke opleidingen vijftig gulden per student Korfbal SDKB Vijf aanrijdingen in drie uur Turndemonstratie te Terneuzen Schepen door storm in moeilijkheden Maagklachten? Dinsdag 12 juli 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 GOES. Na ampele besprekingen is het college van b. en w. met een afgerond voorstel, inzake grenswijziging met de gemeente Kloetinge, aan de raad gekomen. B. en w. menen, dat het raad zaam is aan het college van Ged. Staten kenbaar te maken, dat de gemeenteraad van Goes zich onthoudt van een oordeel over de voorgestelde wijziging van de gemeente met 's-Heer Arends- kerke en 's-Heer Abtskerke en zulks geheel overlaat aan het inzicht van Ged. Staten, van wie het initiatief van een voorstel tot grens wijziging is uitgegaan en dat de gemeenteraad voorts de grens met Kloetinge partieel gewijzigd zou zien. De wens tot partiele grenswijziging hondt o.m. in, dat de nieuwe grens zon moeten lopen vanaf de Patijnweg naar de Zomerweg. Deze weg volgend tot de de splitsing met de Achterweg. De grens zal dan tenslotte langs de Ach terweg moeten lopen tot de Kattendijk- se dijk. B «i W menen, dat met deze partiele grenswijziging wordt bereikt, dat slechts op twee punten wordt afgeweken van het voorstel van Ged. Staten en n.I. tus- jen Patijnweg en begin Stelleweg en vanaf de splitsing Stelleweg- Achterweg tot aan de Kattendijkse dijk. Ook wordt bereikt, dat de gemeente Kloetin ge hierdoor slechts onbetekenende nade len ondervindt aangezien deze wijzigin gen slechts onbebouwde grond betref fen. B en W oordelen voorts, dat de mo gelijkheid ontstaat de rondweg die zal worden aangelegd in het kader van de infrastructurele werken bijna geheel binnen de grenzen van de gemeente Goes zou kunnen worden geprojecteerd en dat het sportveld ten behoeve van het nieuw Goese lyceum en de tuin voor de Vakschool voor Meisjes, die zijn geprojecteerd ten oosten van de C. de Graaffstraat niet door de rondweg in het gedrang zullen komen. Bovendien wordt er meer ruimte geschapen voor de woonwijk, die is ge projecteerd ten noorden van de Rond weg, aangezien dan niet de Stelleweg, maar de oostelijker gelegen Achterweg de exploitatiegrens van deze woonwijk zal kunnen vormen. En in verband hiermee heeft het (om deze woonwijk naar het oosten te verleggen) tot zeer aantrekkelijk gevolg, dat een behoorlijk brede groenstrook ontstaat tussen deze woonwijk en het havenindustrieterrein. Tenslotte merken B. en W. op, dat voor' komen wordt, dat feitelijk nu reeds de gedachten zouden uitgaan naar een vrij spoedig noodzakelijk wordende grenswijziging wegens overschrijding in oostelijke richtng van het noordelijk ge deelte der Stelleweg door de aldaar ge projecteerde woonwijk. Plannen In totaal somt het college een zeven tal voordelen op. Zoals bekend is in de mei-vergadering van de raad besloten met betrekking tot het grenswijzigings- voorstel, dat door het college van Ged. Staten aan de raad was voorgelegd dit college uitstel te verzoeken teneinde eerst hierover advies te kunnen inwin nen van de stedebouwkundigen van de gemeenten Goes en Kloetinge. De raad was toen van oordeel, dat het nieuwe voorstel van Ged. Staten niet was aangepast aan het reeds .bestaande structuurplan voor Goes en dat bo vendien geen rekening was gehouden met de infrastructurele werken. Het re sultaat van het gezamenlijk beraad van deze deskundigen heeft thans het college van B. en W. bereikt. B. en W. voegen aandez e mededelin gen toe, dat als gevolg van de tijdnood, waarin de van hogerhand gestelde ter mijn dit beraad had gebracht het over leg met de stedebouwkundigen van de gemeente Kloetinge, niet geheel tot zijn recht is gekomen. Wellicht is dit laatste, zo schrijven B. en W. aan de raad, er mede oorzaak van, dat de deskundigen der beide ge meente niet met een gelijkluidend ad vies beide opdrachtgevers hebben kun nen dienen. NED. HERV. KERK Beroepen te Oud-Vossemeer: J. Groe nenboom te Lopikerkapel. Aangenomen naar Oostermeer-Ees- trum: dr. K. H. Siccama te Sneek. Bedankt voor Amsterdam: Ph. W. Bergkotte te Oosterbeek. GEREFORMEERDE KERKEN Aangenomen naar Appingedam (vac.- N. Korenhoff): J. P. Kakes te Makkum. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Huizen N.H.: W. F. La- man te Hamilton, Ontario, Canada. Beroepbaarstelling: Aan de Theologi sche School te Apeldoorn zijn geslaagd voor het kandidaatsexamen en beroep baar verklaard de heren A. J. Otter, Van Swietenlaan 7, Apeldoorn; J. Vo gel, Zuideinde 26, Wormerveer en J. P. Versteeg. G. Terborgstraat 29hs, Am sterdam-Zuid, waarvan laatstgenoemde nog geen beroep in overweging kan ne- "GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te Almelo-Enter, te Nun- speet en te Poortugaal: W. C. J. Bos schaart, kand. te Wolf aartsdijk; te Am sterdam-Centrum, te Dordrecht en te Woerden: L. Ligtenberg, kand. te Rijs sen. EV. LUTHERSE KERK Proponentsexamen. Geslaagd voor het proponentsexamen de heren M. A. van Teilingen, Joh. Verhulststraat 70 te Am- sterdam-Z. en S. E. Hof, Rijnstraat 11-2 te Amsterdam-Zuid. Centrum van apostolaat DRIEBERGEN. Kerk en Wereld, het vormingscentrum van de Hervorm de kerk, bestaat deze zomer vijftien jaar. Op 27 en 28 augustus is er een grote lustrumconferentie. De opening geschiedt door de praeses van de syno de. De toneelgroep Puck voer ,,Korczak en de kinderen op" en in het openlucht theater van het aangrenzende recreatie centrum Het grote bos wordt een dienst gehouden. Het sprekerslijstje in sectie vergaderingen bevat namen van vele coryfeeën, uit het hervormde kerkelijke leven. Op De Horst zijn o.m. gevestigd de wika-opleiding (tegenwoordig tot disple zier van minister Cals „academie" ge noemd), het Open-deurwerk, de Kerk dagencommissie enz. Het centrum werd in de oorlogsjaren voorbereid, op inspiratie o.a. van dr. J. A. Eykman, als centrum van het tot nieuw leven gekomen apostolaat. Grond slag van het centrum is dan ook de apostolaire roeping die tot héél dé kerk komt. Behalve de wika-opleiding, het confe- rentiewerk voor beroepsgroepen en ambtsdragers (maar ook voor gemeen teleden zonder beroepsonderscheiding), het Open-deurwerk. de schriftelijke cur sussen enz., is Kerk en Wereld ook een centrum van bezinningsarbeid van meer wetenschappelijke aard ter begelei ding en fundering van de praktische ac tiviteit. Eigen nieuwsdienst ZWOLLE. Het gemeentebestuur van Zwolle wilde niet langer wachten op een eventueel tot stand komen van een rijksregeling voor de subsidiëring van kerkbouw: er is na het verschijnen van het rapport-Sassen nog geen wets ontwerp ingediend, en zelfs al zou dit vandaag gebeuren, dan duurt het toch nog wel even voordat deze zaak rond is. Daarom 'nebben B. en W. met door de raad geprezen voortvarendheid voorgesteld bij wijze van tussentijdse regeling de bouw van kerken, bezinnings centra, wijkgebouwen enz. te subsidië ren met een bedrag, gelijk aan één der de van de prijs der voor de bouw aan te kopen gronden. Z'-^e- -temming ging de gemeente- Voorts moet worden vermeld, dat door het „stedebouwkundig adviesbureau Schut" der gemeente Goes ook de Pro vinciale Planologische Dienst in het overleg is betrokken. Omdat B. en W. aannemen, dat de P.P.D. een belangrijk aandeel heeft ge had in de voorbereiding van het voor stel van ged. Staten leiden de sugges ties, die uitgingen van deze zijde weer in de andere richting waarvan de ge dachte kan worden samengevat in de woorden: „Eerst de grens trekken en de plannen daaraan aanpassen". Een gedachte, die door B. en W. en de raad minder acceptabel wordt geacht. De raad zegt immers: „Men dient eerst de plannen te kennen, voordat men kan oordelen hoe de nieuwe grens moet worden getrokken". B. en W. kregen drie plannen voorge legd: structuurplan II (van Goes), struc tuurplan II (Kloetinge) en structuur plan II (poging tot compromis van de zijde van eigen deskundigen). Na een eerste overleg hebben deze dri^jkaarten geleid tot een opdracht tot het vervaardigen van Structuurplan Ila. In dit plan zijn o.m. de voordelen ver werkt, die en W. in hun toelichting aan de raad opsommen en die wij bo ven reeds omschreven. (Advertentiën) MIDDELBURG. In een niet op hoog peil staande wedstrijd heeft Zee landia zaterdagavond op het terrein aan de Sportlaan de eer moeten laten aan de zaterdagmiddagclub Arnemuiden, die met 20 won. Beide elftallen wo gen aardig tegen elkaar op, maar van de voorhoede van de Middelburgers ging nagenoeg geen schotvaardigheid uit. Voor de rust was Arnemuiden ster ker, Zeelandia erna. In de eerste helft doelpuntte voor Ar nemuiden de junior-rechtsbuiten De Nooyer (0X), die profiteerde van een verdedigingsfout. Doelman Mondeel had aan de treffer geen schuld. Na de her vatting werd Arnemuiden soms op eigen helft teruggedrongen, maar slaagde er toch nog in door Poortvliet de stand op 02 te brengen, met welke stand ook het einde kwam. UTRECHT. Dr. J. Zandee, weten schappelijk hoofdambtenaar voor het Koptisch in de theologische faculteit van de R.U. te Utrecht en voordien Herv. predikant, is voor de tweede maal gepromoveerd. Dr. Zandee, die in 1914 te Leiden, waar zijn vader hoofd was van een chr. school, geboren werd, werd in 1937 kandidaat in Friesland. Na in Lelden hulpprediker te zijn geweest, werd hij 26 febr. 1939 predikant in 's-Heer-Hendrikskinderen. In 1945 ver trok hij naar Warmond. In juli 1948 pro moveerde dr. Zandee tot doctor in de theologie aan die R.U. te Leiden op een dissertatie getiteld: „De hymnen van Amon van Papyrus Leiden I 350". In 1957 werd hij wetenschappelijk hoofd ambtenaar aan de Utrechtse universi teit. Thans is hij aan de Leidse univer siteit opnieuw gepromoveerd, thans tot doctor in de letteren en wijsbegeerte. Hij deed dit bij prof. dr. H. P. Blok op een dissertatie getiteld: „Death as an according to ancient Egyptian concep tions." LEIPZIG Het boekje met verspreide beschouwingen van Maarten Luther dat vorige maand als staatsgevaarlijk Oost- Duitsland niet in mocht blijkt minder gevaarlijk dan men in het postkantoor van Leipzig dacht. De ironische reacties in de Westerse pers zijn er misschien debet aan, maar dezer dagen kreeg de Westduitser, die het pakje had teruggekregen, een briefje van de Oostduitse post. dat het bij nader inzien geen ge vaarlijk boek was, met excuses voor de gemaakte fout. OOSTKAPELLE Een der oudste pension-tehuizen voor bejaarden In Zeeland hoopt volgend jaar haar tien jarig jubileum te vieren. „Ter Mante linge" staat in krulletters boven de hoofdingang van het prachtige gebouw, dat aan circa zeventig oudjes niet al leen op zeer geriefelijke wijze onder dak verleent, maar hen ook door gro te ruime ramen aan alle kanten een uitzicht biedt om van te watertanden. Het hoofdgebouw heeft drie verdie pingen en een souterrain, waar de keuken en de dagverblijven van het personeel zijn gevestigd. Op de eerste en tweede verdieping en in de vleugel zijn 56 woon kamers, waarvan achttien een tehuis vormen voor oude echtparen. Het zijn gezellige kamers, van alle gemakken voorzien: vaste wastafels, grote ruime kasten en balkonnetjes. De derde ver dieping is voor het nachtverblijf van het personeel, dat uit zeven assistenten voor de huishouding en drie verpleghulpen bestaat. Verder zijn er op elke verdie ping kleine keukentjes voor het zetten van thee en koffie en in totaal drie ziekenkamers, waarvan twee op twee personen berekend zijn. Niet ernstige ziektegevallen worden in het tehuis zelf behandeld, de chronische zieken worden elders verpleegd. Het tehuis is volkomen „vol". Er staan nog velen op de wachtlijst. De oudjes, die zo gelukkig zijn een plaatsje in Ter Mantelinge bemachtigd te hebben komen voor het overgrote deel uit Zeeland en dan het meest uit Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland. Velen komen uit de om geving zelf. 's Zomers zoeken de bejaarden zelf hun vertier, gaan wandelen of ontvangen bezoek. Er is zelfs in Ter Mantelinge een logeerkamer voor familie of kennissen, die enkele dagen wensen te blijven, 's Winters worden er in de „zitkamer" gezellige avondjes gegeven. Die „zitka mer", die meer op een zaal lijkt, is uitge rust met een televisietoestel, een biljart, een orgel en een complete bibliotheek. Enkele keren per jaar worden er auto busreisjes door Zeeland of naar noorde lijk België georganiseerd. Zondags wordt er in het tehuis een kerkdienst gehouden, welke door predi kanten uit de nabije omgeving worden geleid. Ter aMnteling is één van de mooiste tehuizen voor bejaarden in Zee land. De alge iele leiding en de admi nistratie berust bij de directrice, mevrouw W. A. Ossekamp. Het is gebouwd door de Stichting „Verpleeg- en Rusthuizen voor Midden-Zeeland" in Middelburg. Advertentie Lees de praktische raad gevingen voor automobilis ten in het JULINUMMER van het bekende maandblad GOES De provincie Limburg sub- sidiëert voortaan voor elke Limburgse theologant de opleidingsinstelling waar hij studeert met vijftig gulden per jaar. Die opleiding moet wel van een er kende kerk uitgaan. Hetgeen betekent, dat de theologische instellingen te Kam pen en Apeldoorn wèl, maar de facul teiten van de rijksuniversiteiten en de beide Amsterdamse universiteiten niet onder de Limburgse regeling vallen. Maar de praktische opleiding aan de VU en uiteraard het seminarie in Drie bergen zjn wèl voluit kerkelijke oplei dingen, zodat het Limburgse subsidie hervormden, en gereformeerden niet voorbij zal 'gaan. Hoewel de regeling ontworpen is met het oog op het grootseminarie van het r.k.-bisdom Roermond en later uitge breid werd tot de seminaria van religi euze orden en congregaties, achtten ge deputeerde staten het niet juist slechts één kerkelijke gemeenschap te steunen, ook al is die in Limburg de overheersen de. Friese beurzen De Limburgse regeling betreft alle theologanten, afgezien van hun eigen draagkracht. Voor hulpbehoevende stu denten zijn er zoals bekend kerkelijke beurzen en rijksbeurzen. In de particu liere synode van de gereformeerde ker ken in Friesland-Zuid is gewezen op het verschil tussen deze bedragen: eeh pro vinciale kerkelijke beurs is aanmerke lijk geringer dan een overheidsbeurs. De synode benoemde een commissie om te onderzoeken hoe deze verhoudin gen liggen, voorstellen te doen om even tueel de kerkelijke bijdrage te verhogen en van advies te dienen over de kwes tie of aanvragers van een kerkelijke beurs eerst maar naar de overheid moe ten worden verwezen. ZIERIKZEE. Naar wij nader ver nemen inzake de nienwe industrievesti ging betreft het hier een principiële toezegging van de n.v. L. Smit en Zn te Alblasserdam. Dit bedrijf is voornemens een afde ling te vestigen voor de fabricage van dieselmotoren. Deze industrie zal als toeleveringsbe drijf kunnen optreden. Verwacht wordt dat over enige maanden een begin kan worden gemaakt met de bouw van de fabriekshallen op het industrieterrein. DREISCHOR. Het leidende NOAD heeft met het veel lager geklasseerde Velo-Dosko II weinig moeite gehad en de bereikte score heeft dit duidelijk weergegeven. Al in de eerste minuut van de wedstrijd scoorde Sari Ver burg voor NOAD, doch na 5 minuten maakte de combinatie door J. Kloet prompt gelijk (11). De thuisclub was echter veel sterker en mevr. E. de Waaij-Bolkenbaas bracht met 2 uitstekende doelpunten de stand op 31. De dames van de bezoe kers kwamen zwak voor de dag, hetgeen bij de Dreischorrenaren juist anders om was. Mevrouw W. Slager-Steenland kreeg vele kansen en maakte hieruit kort achter elkaar twee doelpunten wat 51 betekende. Hoewel ook de gasten wel enige kansen kregen om deze ach terstand weg te werken, slaagden zij hierin niet. Met 51 werd gerust. Na de rust duurde het aanvankelijk enige tijd eer NOAD weer wat op schot kwam. Na een kwartier zag echter de uit alle standen schietende Han Steen- land zijn kans schoon en dit beteken de 61. Kort hierop deponeerde Sari Verburg haar tweede treffer in de mand wat de stand verhoogde tot 71. Tal rijk waren daarna de kansen welke de blauw-witten zich wisten te scheppen. Jammer dat aanvoerder De Waaij niet op schot was. want anders had men ze ker een dubbele score bereikt. Door Jaap Slager werd het echter toch 81 waarna de Velo-Dosko mensen door D. Hart tot 82 inliepen. Kort voor het einde loste de geheel vrijstaande Jan de Bil vanaf de middenlijn een schot, dat feilloos in de mand verdween (92). Met onveranderde stand kwam het ein de. Met nog twee wedstrijden te spelen hebben de blauw-witten de kans op de titel nu in eigen hand. Er resten n.I. nog wedstrijden tegen Mevo en Storm vogels. Wanneer beide wedstrijden ge wonnen worden, isNoad kampioen van de tweede klasse der SDKB en promo veert zij automatisch naar de le kl. Op het sportterrein te Colijnsplaat werd zaterdagmiddag een vriendschap pelijke voetbalwedstrijd gespeeld tussen Colijnsplaatse Boys 1 en Kloetinge 1. Met een eindstand van 54 was de uitslag in het voordeel van Kloetinge. Aan de V.XJ. te Amsterdam slaagde voor het kandidaatsexamen chemie de heer J. Noordhoek te Serooskerke. rt* Bij de Gereformeerde gemeente in |s geroepen kandidaat E. MIDDELBURG. In een tijds bestek van drie uur deden zich gistermiddag vijf aanrijdingen voor, waarvan een met ernstige gevolgen. Omstreeks drie uur reed een motorfiets op de Nieuwe Vlissingse weg tegen de achterzijde van een stilstaande personen auto, bestuurd door L. V. W. G. uit Vlissingen, die op het punt stond de Piet Heinstraat in te slaan. De motor rijder, J. D. uit Vlissingen, kwam in de berm terecht. Met een gecompliceerde beenbreuk en hoofdwonden werd hij naar het Bethesda-ziekenhuis overge bracht. Het motorrijwiel werd zwaar beschadigd. Vijf minuten eerder had een aanrijding plaats op de hoek KanaalwegStations- brug tussen een bestelauto bestuurd door P. W. S. (Middelburg) en een Zwit serse vrachtwagen met oplegger. De Zwitserse bestuurder uit Rhein- felden week bij de bocht te veel naar links uit en remde te laat af. De bestelauto werd zwaar-, de vracht wagen licht beschadigd. Om kwart voor drie vond eveneens op de Kanaalweg een botsing plaats. De door L. J. M. van W. uit Middelburg bestuurde personenauto reed een stil staande auto van F. H. uit Mainz aan. Beide wagens liepen schade op. Omstreeks zes uur werden op de Turfkaai en in de Lambrechtstraat aan rijdingen tussen personenauto's en be stelwagens gemeld. Lichte beschadigingen waren het gevoig. Scheepvaart Vlissingen Aangek. 11 juli be. Scaldis, vertr. 10 juli fra. Pengall, gepass. naar Antwer pen. 10 juli Algorab, 11 juli Scmja-D, Sagitta, Ambulant, gepass. naar zee 10 juli Korendijk. In Noordgouwe is een bankbiljet van tien gulden gevonden, waarover inlich tingen zijn te verkrijgen bij de postcom- mandant van de rijkspolitie. GOES. Het zweet gutste hem in dikke stralen van het gezicht en het boord van zijn khaki-overliemd was drijfnat. De leider van de Rode Kruis- helpers uit Axel, de heer Michielsen kreeg echter alle eer voor zijn zwoe gen. Tijdens de zaterdagmiddag in de Prins van Oranje gehouden kringbe kerwedstrijden van het gewest Zee land van het Ned. Rode Kruis kreeg hij voor zijn leiderschap de meeste punten en bovendien behaalde zijn helpersteam het grootst aantal punten. De helpers uit Axel zullen daarom Zeeland mogen vertegenwoordigen op de landelijke Rode Kruiswedstrijden, op 23 september a.s. in Hilversum. Zij gaan echter niet alleenDe helpsters uit Middelburg mogen nl. ook mee, om dat zij het beste voor de dag kwamen bij de dames. De dames uit Middelburg hadden ove rigens niet veel kapers op de kust voor de eerste prijs, alleen de helpsters uit Zierikzee streden mee om de medaille. De Schouwse helpsters verwierven 232 punten en Middelburg 298 punten. Het maximale aantal punten bedroeg 300. Zierikzee leverde dus toch een beste prestatie. In de jury voor de helpsters hadden zitting zuster J. de Bart uit Goes, mevr. M. Teurlings-Bóuwens, comman dante van de helpers uit Middelburg en zuster K. Geleynse, commandante van de leidsters uit Axel. Mevr. E. C. N. van Heel-van Dissel uit Goes, gewestelijk commandante van de helpsters, reikte met een sym pathiek toespraakje de prijzen uit. Ook overhandigde zij de wisselbeker van de kring Zeeland aan de com mandant van Vlissingen. Deze beker wórdt beschikbaar gesteld aan die ploeg, die op de districtswedstrijden de meeste punten haalt, dames en he ren samen. Middelburg, dat vorig jaar de meeste punten haalde, moest de beker nu afstaan aan de Scheidestad bewoners. De helpsters waren zaterdagmiddag tijdelijk te werk gestld in een klein plaatselijk ziekenhuis. Een week tevo ren waren enkele gewonden van een ernstig spoorwegongeluk binnehgebracht. De helpsters moesten nu enkele van de ze gewonden verzorgen. Voor de heren gold de opdracht de verzorging van en kele gewonden, die het slachtoffer wa ren geworden van het instorten van een arbeiderswoning. Dit huis werd nl. ern stig beschadigd door rondvliegende brok stukken van een neerstortende straal jager. De uitslag bij de helpers was: 1. Axel 670 punten, leider 115; 2. Vlis singen 490, leider 100; 3. Krabbendijke 435, leider 90; 4. Souburg 380, leider 65. Het maximale aantal punten bedroeg 835 en voor de leiders 115. De jury van de 'helpers werd ge vormd door de doktoren D. >N. van Gel deren uit Middelburg, I. J. Risseeuw uit Kapelle en J. B. V. Weiten uit Goes. NABESCHOUWING KORFBALPROGRAMMA De laatste speeldag van de Zeeuwse korfballers, voor zij aan de korfbalvakantie gaan be ginnen heeft nog enkele dave rende verrassingen gebracht. Verrassend maar bijzonder fraai was b.v. de overwinning van het Aardenburgse A.K.C., in Souburg nog wel, op het nog on geslagen Zuidwesters 2. De spanning aan de kop in afd. 3a nam hierdoor niet weinig toe. In 2a haalde Atlas tegen Vedo 1 zo waar het eerste winstpuntje binnen en in 2b vielen de wisselvallige resultaten van Vitesse weer op. In de eerste klas se van de ZKB waren de uitsla-gen nor maal. Leider Tjoba 1 kwam zoals te verwachten was tegen Elto weer in de dubbele cijfers (113) en Blauw Wit 1 moest met 69 de eer aan Vios 1 laten. De stand wijzigde zich in zov-erre, dat Vios 1 een plaats steeg ten koste van Swift 2 en nu de vierde plaats in neemt. In 2a w-aa-r nogal wat verschil T enniskampioenschappen voortgezet in Terneuzen TERNEUZEN. De tenniskampioen schappen van het district Zeeland zijn voortgezet. De uitslagen van de wedstrijden waren: heren enkelspel: E. TimmermanP. Thomaes 6—3, 36, 6 2; W. SandbergR. Buwalda 62, 6 2; dames enkelspel: mevr. Polder manmej. T. Denie 64, 86; mej. C. Thomaes—mej. M. Wolthers 26, 0—6; heren dubbelspel: W. Denie en Coen Lyppen-s tegen A. en W. Deltour 7—5, 7—9, 7—9; gemengd dubbelspel: mevr. en de heer Van, Lith tegen de heer en mevr. Van Osch 6—2. 6—1; heren sing le: W. ScheltensW. Denie 6—1, 6—0. TERNEUZEN. Op de markt te Terneuzen had zaterdag, ter gelegen heid van het vijftig jarig bestaan van het (N)ederlands (C)hristelijk (G)ym- nastiek (V)erbond een grote turndemon stratie plaats waarvoor grote belang stelling bestond. Gelukkig dat het weer deze dag geen spelbreker was, zodat de jongens en meisjes hun nummers te zien gaven in de zonneschijn, wat dooi de witte uniformen een fleurig gezicht was. Een hartelijk applaus was dan ook meerdere malen hun deel. Het tamboer en pijper-corps „Irene" verzorgde de muzikale omlijsting. was in gespeelde wedstrijden tussen de koplopers Top en,Vopo is dit ver schil in de afgelopen week tot één wed strijd teruggebracht. Vopo won zater dag royaal van Elto 2 (18) en don derdagavond met nog groter verschil van Atlas (212). Hoe vreemd het ook zij Atlas had uit deze grote ne derlaag toch nog inspiratie -geput want zaterdag slaagde '.iet ploegje uit Rit- them er zowaar in om, tegen Vedo 1 nog wel, het eerste winstpuntje van dit seizoen te behalen (6—6). De stand in deze klasse: Top 1 18 uit 11, Vopo 15 uit 10, Swift 3 13 uit 9, Ondo 10 uit 10. Animo 2 9 uit 8, Vedo 1 8 uit 11, Elto 2 4 uit 11 en Atlas 1 uit 11. Het programma dat de kans hebbers hier nog moeten afwerken luidt: Top 1: thuis Swift 3 en Vopo en uit Ani mo 2; Vopo: thuis Animo 2 -en Elto 2 en uit Animo 2 -en Swift 3; Swift 3 thuis Animo 2, Atlas, Elto 2 en uit At las en Top. Aan de hand van dit pro gramma -slaan wij de kansen van Swift 3 het hoogste aan. In 2b was Vitesse vrijdagavond vrij onvolledig tegen To go 2. De Goesenaars grepen hun kans en sleepten in Wolphaartsdijk hun eer ste overwinning in de wacht (1—3). De strijd om de rode lantaarn tussen Scam- polo en Togo 2 is nu weer volkomen open. Beide hebben nu twee punten. Ditzelfde Vitesse, wederom aangevuld met een aantal adspiranten, trok za terdag zonder veel hoop naar de Poel. Toch pakte dit anders uit. Een half uur lang keek Vitesse tegen een 1—0 achterstand aan. De rust brak aan met een I1 gelijke stand. Na de hervat ting kwam Vitesse, gesteund door de wind, buitengewoon goed opzetten en bij het eindsignaal was de ploeg een fraaie 36 zege rijker. Tjoba 2 eiste, middels een 1—10 zege bij Togo 2 de erezetel in deze klasse voor zich op. WKV kwam er tegen Vol harding niet veel aan te pas (1—7). Stand 2b: Tjoba 2 17 uit 9: Zeelandia 17 uit 10; Luctor 1 16 uit 10; Vitesse 11 uit 12; Volharding 10 uit 11; De Poel 9 uit 12; WKV 6uit 10; Scampolo 2 uit 7 en Togo 2 2 uit 9. In 3a zorgde AKC bij het nog ongeslagen Zuidwesters 2 voor de klap op de vuurpijl. In een uiterst prettige en -soms goed gespeel de wedstrijd won AKC met 47. De ruststand was 3—3. Opvallend goed speelde het tweede aanvalsvak van AKC. D-e vier doelpunten waar dit vak voor zorgde waren van doorslaggeven de betekenis. Zuidzande bracht het er tegen Vedo 2 niet zo -goed -af en moest met een 22 gelijk spel genoegen ne men. AKC bleef in deze klasse leider met 19 uit 11. gevolgd door Zuidwesters 2 met 16 uit 9. De nog te spelen wed strijd AKCZuidwesters 2 zal hier wel van beslissende betekenis blijken te zijn. In klasse 3b werd niet gespeeld. In de Walcherse avondklasse schoot Animo 4 tegen Vedo 3 vijftien maal in de roos tegen Vedo 3 slechts -eenmaal. KVL won de lastige wedstrijd tegen Zuidw. 3 met 7—5. Swift 4 bond Ondo 1 met 71 aan de bekende kar en leidt in deze afd. met 13 uit 8. Uitslagen adsp.: C: De Poel—Zeelan dia 1—1; Volh.—Bi. Wit 1—1. E: Noad— Ondo b 22. F: Luctor bTogo 07 (Togo kampioen). VLISSINGEN Bij het lichtschip Noordhinder in de Scheldemonding zijn gisterimddag in e Westerstorm een jacht en een trawler in moeilijkheden geraakt. De reddingboot uit Margate (Eng.) schoot te hulp. De sleepboot Hardi wist de trawler op sleep te nemen en voor stranding te behoeden. De stormwind zweepte de zee dermate op, dat zowel de loodsdiensten Oostgat als Wielingen gestaakt moesten worden. Op de rede van Vlissingen moesten twee havensleepboten onverrichter zake naar de haven terugkeren nadat ze een poging hadden gedaan de trossen over te bren gen op een Grieks vrachtschip dat be stemd was voor de bunkerinstallatie. De onstuimige zee dwong dit schip op de rede ten anker te gaan. De sleepboot Scaldis was eerder op de dag uit Vlissinngen uitgevaren om hulp te verlenen aan het in nood verkerende Noorse vrachtschip Milbank in het Engel-se kanaal. Advertentie voor blijvende verbetering Vormt een genezende laag op de maagwand Hier is de volgen de aflevering van het Spel van de zeven vergissin gen, getekend door de bekende ■Franse tekenaar Henry Blanc. Voor degenen die het nog niet eer der gespeeld heb ben geven we nog even een toelich ting. Blanc heeft eersteen tekening gemaakt. Dat is de bovenste van de twee hiernaast. Daarna heeft hij de tekening over gemaakt, precies eender, bijna pre cies eender want bij het overmaken heeft hij zich ver gist, met opzet. Zeven maal. Het is allemaal in klei nigheden, en het spel is nu om die zeven vergissin gen te vinden. Mocht U er niet helemaal zeker van zijn dat U de vergissingen alle maal gevonden hebt, kijk dan in de krant van mor gen. Daarin zullen wij de oplossing oubliceren. Veel succes f*

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 4