Massale uittocht verontrust jonge regering MIJNGEBIED KATANGAVAN CONGO AFGESCHEIDEN Beroep van Loemoemba op V. Naties M MOSKOU: NIEUW SPIONAGE INCIDENT ÉÉN LANDEIGENAAR TORPEDEERT PLAN VAN PRINSENBEEK Politie-asent aangevallen Nederlands protest AUSTRALISCHE BOYCOT YAN SMALDEEL V Den Haag: alleen maar vlagvertoon NEDERLANDSE SUCCESDAG IN DE TOUR Forse daling aandelenkoersen NIEUWE GROEP ONTEVREDEN RIJ DE AVRO Frondizi: geen anti-semitisme in Argentinië De Bilt: Buien AMERIKAANS TOESTEL 10 DAGEN GELEDEN AL NEERGESCHOTEN Het weer overal PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Dinsdag 12 juli 1960 Hammarskjoeld wacht Verbetering Ontzetting IN BUNSCHOTEN Nog geen veilige overwegen Gemeentelijke eisen voor parkeren en stallen ONVERKLAARBAAR PRINS CONSTANTIJN VERTROKKEN Geheime opdracht Twee geredden Wel gezocht Aan de kaak NIEUWE STAATJES IN AFRIKA Geen opzet Meisje redde zich door hevig verzet Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317, bij geen gehoor Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tol. 01180-2009, bij geen gehoor: 01180-4804, Postbus 26, Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24, Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur: JACQ DE 8M1T; Chefred.: G. J. BREUKER Zeenwsch Dagblad Losse nummers IS cent Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter* T cent per woord met een minimum van 1, 16e JAARGANG No. 4601 IN WEERWIL van officieel optimisme te Brussel en Leopoldstad schrijdt het proces van ontbinding in Congo voort. Katanga, dat bijna zestig procent van het nationale inkomen van Congo vertegen woordigt, heeft zich gister avond afgescheiden als een zelfstandige republiek onder premier Tsjombe. Tot opper bevelhebber van de strijdkrach ten van Katanga is een Congo- lees benoemd; de bevelhebber van de politie is de comman dant van de Belgische troepen in Katanga. Buitenlandse inter ventie wordt van verschillende kanten overwogen. Premier Loemoemba en president Kasavoeboe hebben geprobeerd Tsjombe in Elizabethstad te spreken te krijgen om afscheiding te voorko men. Tsjombe weigerde hen te ont vangen en deed hun in plaats daar van meedelen dat zijn provincie voortaan een aparte soevereine staat zal zijn. Eerder hadden Loemoemba en Kasa voeboe een beroep op de Europeanen gedaan om Congo niet voorgoed te verlaten en terug te keren wanneer de rust zou zijn hersteld. Loemoemba heeft een beroep gedaan Op de Verenigde Naties om bijstand te verlenen, teneinde het nog altijd mui tende Congolese leger weer om te sme den tot een bruikbaar instrument In West-Duitsland worden twee compag nieën van de Amerikaanse 24ste divisie gereed gehouden om op het eerste ver zoek tot actie in Congo over te gaan, mits de Verenigde Naties zich daarmee akkoord verklaren. Hammarskjoeld, de secretaris-gene raal van de Verenigde Naties, heeft een grote internationale reis uitgesteld omdat hij in het hoofdkwartier van de V.N. te New York wil afwachten of Congo inderdaad hulp van de wereld, organisatie krijgt. Opnieuw zijn enige honderden Bel gische soldaten naar Congo vertrokken. Op vele plaatsen wordt nog gevochten. Langzamerhand wordt het duidelijk, dat er meer blanken om het leven zijn gekomen dan men tot dusverre had gedacht. De stromen vluchtelingen blijven onverminderd aanhouden. Steeds meer vliegtuigen, ook van vele niet-Belgische maatschappijen, nemen nu aan de evacuatie deel. Een deel van al dit officiële optimisme spruit voort uit het feit, dat de Congo lese regering en de weinige Congolezen die in staat zijn vooruit te kijken, ontzet zijn over de omvang van de vlucht der Europeanen. Zij beseffen dat door het massale vertrek van de blanken uit overheidsdiensten, uit het economische apparaat en uit alle posten waarvoor de kennis vereist is die nog geen enkele Congolees bezit, een chaos dreigt die zich ook in een grote toe neming van de werkloosheid dreigt te uiten. President Kasavoeboe heeft aan de Europeanen gevraagd te blijven en te vertrouwen dat de anarchie voorbij zal gaan. „Als ge toch weg wilt omdat ge het hier te onveilig vindt, ga dan een tijdje, maar vertrek niet met de gedachte nooit te rug te komen." Tot dusver hebben vijfduizend vluchtelingen het vroegere Franse Brazzaville bereikt en uit het gebied ten westen van Leopoldstad zijn 3500 vluchtelingen op Portugees gebied aan- ekomen. Uit de provincie Katanga fijn drieduizend vluchtelingen in Rho- .«esia gearriveerd en het Belgische voog- .fiijgebied Roeanda Oeroendi, waar pa rachutisten het leger en de gendarme rie ontwapend hebben, heeft al twee duizend vluchtelingen opgenomen. Het aantal vluchtelingen dat over de oost grens van Congo Brits gebied heeft bereikt, is onbekend, maar bedraagt ook enige duizenden. 1 Eigen nieuwsdienst LONDEN Met verontwaardiging nam men gisteren in het Westen kennis van de mededeling uit Moskou, dat een Russisch jachtvliegtuig op 1 juli boven Russische territoriale wateren een Amerikaans verkenningsvliegtuig heeft neergeschoten. Tien da gen heeft de Sowjetunie dus gewacht, voor zij iets meedeelde over het lot van het toestel, waar tot vorige week vrijdag tientallen Amerikaanse en Noorse vliegtuigen naar hebben gezocht. Het vliegtuig een R.B.-47 ver dween op 1 juli tijdens een verken ningsvlucht boven de Poolzee met een bemanning van zes koppen. Twee leden van de bemanning hebben het incident overleefd. Zij zullen met al le gestrengheid die de Russische wet ten toestaan worden berecht, kondig de Moskou gisteren aan. Tegelijk met .de onthullingen van maandag over de R.B.-47, soortgelijk aan die inzake de U-2 die op 1 mei boven de Sowjetunie werd neerge schoten. diende de Sowjetunie pro testnota's in bij Amerika, Engeland en Noorwegen. O Van onze correspondent NIJKERK. Vijf Bunschoter jonge lieden van om en bij de twintig jaren oud hebben gistermiddag samen een politie-agent aangevallen. De man werd tegen de grond gegooid en tegen het hoofd getrapt. Door enkele andere politiemannen geloste waarschuwings schoten deden de jongens op de vlucht slaan. Later werden zij gearresteerd. Hun vlucht betekende het einde van een terreur van een paar uren. Tegen vijf uur in de middag begonnen de knapen allerlei baldadigheden uit te halen. President Kasavoeboe en premier Loemoemba hebben gisteravond ver geefs getracht een bezoek te brengen aan de premier van de provincie Katanga, Tsjombe. Deze weigerde hen te ontvangen en deed hun door een paar van zijn afgevaardigden weten dat Katanga nu een souvereine staat is, geheel afgescheiden van Congo. (Telefoto) Onze correspondent in Brussel telefoneerde ons gisteravond: Gilson, de Belgische minister van landsverdediging, heeft in de Kamer verklaard, dat de militaire maatregelen, die de Belgische regering in Congo getroffen heeft, ruimschoots voldoende zijn gebleken. Overal waar een beroep op de parachutisten werd gedaan, kon hulp worden geboden. Eerste-minister Eyskens handhaafde zijn standpunt volgens hetwelk de ellende der Europeanen vrijwel uit sluitend voortvloeit uit de muiterij van het leger, dat ontevreden was omdat het niet de promotiekansen kreeg, welke de politici wel voor zichzelf hebben weten te scheppen. Hij was van mening, dat de toestand veel ver beterd was en dacht daarbij aan de geslaagde acties van de parachutisten. In Loeloeaburg, de hoofdstad van de provincie Kasai, hebben de parachutis ten zondag in het begin van de avond de bedreigde Belgen kunnen ontzetten, doch toen waren al drie Europeanen door muiters afgemaakt. Van een onzer verslaggevers PRINSENBEEK. De heer P. Weterings te Kesteren onder Prinsenbeek heeft de burgemeester van Prinsenbeek gisteren laten weten, dat hij niét bereid is grond af te staan voor het aanleggen van een parallelweg langs de spoorweg, tenzij de gemeente hem enkele voorwaarden toestaat. De gemeente acht die onaanvaardbaar. Hierdoor is het hele beveiligingsplan, dat een half jaar geleden was gemaakt, ter bescherming van de schoolkinderen en volwassenen, die dagelijks een van de tien spoorwegkruisingen in Prin senbeek moeten oversteken, in de grond geboord. Toen wij gisteravond bij burgemeester P. Baeten informeer den welke voorwaarden de heer We terings had gesteld en waarom deze onaanvaardbaar voor de gemeente wa ren, gaf hij ons de volgende verkla ring: De heer Weterings heeft geëist, dat de gemeente zich garant zal stellen voor alle schade, die er in de vorm van scheuren en verzakking na de aan leg van de weg aan zijn huis zou kun nen ontstaan. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Als eerste gemeen te in Nederland heeft Den Haag een bepaling in de gemeentelijke bouw en woonverordening opgenomen vol gens welke B. en W. eisen kunnen stellen voor het maken van parkeer ruimte voor motorvoertuigen, alsook het stallen van fietsen en brommers. -X- Radeloze angst spreekt nog uit de trekken van deze Belgische moe der die met haar kinderen per trein is geëvacueerd uit Thijsstad, waar benden losgeslagen Congolese solda ten verschrikkelijk hebben huisge houden. De trein, die onderweg naar Leopoldstad herhaaldelijk door mui ters werd aangehouden en door zocht, was zo stampvol vluchtelin gen dat de kinderen door de ramen naar buiten werden gegeven aan Belgische soldaten. HAVANNA (A.P.) - De Nederland se regering heeft formeel geprotes teerd bij Cuba tegen de overneming van de olieraffinaderij van de Shell door de regering van Fidel Castro. Dr. W. Reinik, Nederlands zaakge lastigde in Cuba, overhandigde daartoe gisteren een protestnota op het Cu baanse ministerie van buitenlandse zaken. De tekst van de nota werd niet ge publiceerd, maar uit Cubaanse rege ringskringen werd vernomen dat de nota in vrij krachtige bewoordingen is gesteld. De raffinaderij van de Shell werd op 1 juli overgenomen toen de maatschap pij weigerde ruwe olie uit Rusland te verwerken. De Shell heeft voor ongeveer 160 mil joen gulden belangen op Cuba. AMSTERDAM. Het nieuwe gebouw van de RAI te Amsterdam Euro paplein zal officieel in gebruik geno men worden met de 43e RAI-tentoon- stelling van personen- en combinatie auto's, kampeerwagens, auto-onderdelen en garage-uitrusting, die van 2 tot en met 12 februari 1961 zal worden gehou den. Direct daarop aansluitend, van 23 februari tot en met 5 maart, volgt de 44e RAI-tentoonstelling van motorrijwie len, scooters, bromfietsen, fietsen en kampeeruitrusting. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Als het Nederlandse smaldeel V het vliegkampschip Karei Doorman en de jagers Limburg en Groningen vandaag de Australi sche haven Fremantle binnenloopt, zal het dat op eigen risico moeten doen. Het krijgt geen sleepboten en geen loodsen. De Australische vakbond van zee lieden heeft een boycot gelast tegen de Nederlandse schepen, „omdat het vlag vertoon zou kunnen voeren tot strijd, waardoor een vreedzame regeling over GAP Het is gisteren een bijzondere dag voor de Nederlandse ploeg in de Ronde van Frankrijk geweest. En bijna had er een eerste etappe-overwinning ingezeten. Tien meter voor de eindstreep te Gap lag Martin van den Borgh nog in eer ste positie, met aan zijn wiel de Belg Roger van Aerde De grotere sprintca paciteiten van de Belg gaven een meter voor de finish de doorslag. Buiten de tweede plaats van Van den Borgh had Nederland nog drie renners onder de eerste twaalf: Geldermans werd 6e, Damen 9e en Piet van Est 12e. En die klasseringen, alsmede de twee de plaats in het dag-ploegenklassement, leverden de Nederlanders gisteren 3600 nieuwe Franse francs op, ofwel een kleine drieduizend gulden. AMSTERDAM. De opeenstapeling van ongunstige berichten bracht op de New Yorkse effectenbeurs een forse daling teweeg. Daar ook de Europese beurzen gisteren over het algemeen een aarzelende tot lagere stemming aan de dag legden, waren de noteringen tijdens de avondhandel in Amsterdam aanzienlijk lager. Koninklijke Olie verloor ruim 3 of 15 punten, Unilever zakte 29 punten in, Philips 23, A.K.U. 9 en Hoogovens 11. De markt sloot op het laagste punt van de avond. westelijk Nieuw-Guinea tussen Neder land en Indonesië onmogelijk zou worden". Het bericht van deze boycot was gisteravond in Den Haag niet officieel ter kennis van de regering gebracht. De marine verklaarde overigens dat de boycot niet van invloed zal zijn op de reis van het smaldeel en dat de schepen er geen last van zullen onder vinden. Het ministerie van buitenlandse zaken acht de stap van de Australische vakbond „onverklaarbaar". De reis van het smaldeel heeft geen andere bedoe ling dan vlagvertoon; elke agressieve bedoeling ontbreekt en iedere kans op incidenten zal worden vermeden. De zegsman van het ministerie wees ook op de brief van Nederlands per manente vertegenwoordigers bij de V.N. aan secretaris-generaal Hammar skjoeld, waarin duidelijk werd gesteld dat het reisprogram van het Neder landse smaldeel slechts een kort bezoek aan Nederlands Nieuw-Guinea Inhoudt. De oorlogsschepen zullen voor het eind van dit jaar in Nederland terug zijn. Bijna zonder koffer Eigen nieuwsdienst SCHIPHOL. De twintigjarige Griet se kroonprins Constantijn die op het IJsselmeer een week lang heeft deel genomen aan de internationale zeilwed strijden om de Dragon gold cup, is gis termorgen met een vliegtuig van de Olympic airways van Schiphol vertrok ken. Bijna was zijn koffer niet meege gaan, want prins Bernhard, die prins Constantijn in zijn sportwagen naar Schiphol had gebracht, wilde wegrijden zonder dat de koffer van de Griekse •prins uit de bagageruimte was gehaald. De Griekse kroonprins verklaarde voor zijn vertrek dat het weer in Ne derland hem was tegengevallen. „Het is wel heel anders dan in Griekenland," zo zei hij. Overigens beloofde hij op geestdriftige toon „zo spoedig mogelijk nog eens naar Nederland te komen." Argumenten De burgemeester voerde twee argu menten aan, waardoor deze eis voor de gemeente onaanvaardbaar wordt: 1: Dagelijks denderen er op veertien meter afstand van het huis van de heer Weterings in steeds toenemende frequentie treinen langs. Deze kunnen oorzaak van bovengenoemde schade worden. Zou de burgemeester de eis van de heer Weterings toestaan, dan zou hij de gemeente garant laten zijn voor schade, die buiten de geprojec teerde weg om zou kunnen ontstaan. 2: De parallelweg zou een B-weg wor den, dus uitsluitend toegankelijk voor licht verkeer. Rekening houdend met het treinenverkeer, is het niet goed aan te nemen, dat van dit verkeer schade aan het huis van de heer We terings kan ontstaan. Het beveiligingsplan, waardoor de tien onbewaakte overwegen in de gemeente Prinsenbeek overbodig zouden zijn geworden, steunde geheel op de bereidwilligheid van de langs de spoorlijn wonende grondbezitters. In de eerste dagen na het laatste on geluk in Prinsenbeek, dat begin janua ri aan een zesjarig schooljongetje het leven kostte, leek deze bereidwillig heid ruimschoots aanwezig. Burgemeester Baeten zei ons nog, dat de heer Weterings hem gister avond had opgebeld en had meege deeld, dat hij zijn medewerking defi nitief ontzegde aan het plan, omdat hij in enkele streekbladen publikaties had gelezen, waarin zijn eisen als onaan vaardbaar waren geschetst. Weer schoolstaking Toen gisteren bekend werd, dat het plan tot beveiliging niet door kon gaan en de burgemeester tevens liet weten, dat de politiebewaking bij de Grint weg waar het jongetje in januari werd doodgereden zou worden op geheven. weigerden de ouders, die aan de overzijde van de Grintweg wonen, hun kinderen naar school te zenden. De heer Weterings is de enige land eigenaar langs de spoorweg, die zich tegen de door de gemeente aangebo den voorwaarden van grondkoop heeft verzet. Naar wij vernemen heeft een Breda's accountantskantoor hem ge adviseerd zijn onaanvaardbare eis aan de gemeente Prinsenbeek te stellen. iiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiu De Verenigde Staten worden er van be schuldigd het verkenningsvliegtuig met een zeer geheime opdracht bo ven Russisch gebied te hebben laten vliegen. Het vloog over een afstand van 22 km ten noorden van Kaap Sveloenof in de richting van Archan gel, aldus Moskou. Een Russisch jachtvliegtuig beduidde het verken ningsvliegtuig een bommenwer per dat het moest landen, maar daar trokken de Amerikanen zich niets van aan. Daarop werd het toe stel neergeschoten. Het kwam in de Barentszee terecht. Enige uren later, aldus nog steeds de Russische mededelingen, werden de twee overlevenden gered: de waarne mer, eerste luitenant McCone, en de tweede piloot, eerste luitenant Wan- stead. Het lijk van de gezagvoerder vond men later in een rubberboot Het verkenningsvliegtuig opereerde van een vliegveld in Engeland uit en had toestemming, zo nodig in Noorwegen te landen. Vandaar de Russische pro testen bij deze landen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmi Volgens de Verenigde Staten maakte de R.B.-47 op 1 juli een vlucht voor het verrichten van elektro-magnetisehe waarnemingen boven de Poolzee. De Russen beweren evenwel, dat de mis sie van het vliegtuig een geheel ander, hoogst geheim doel had. Daar zou de apparatuur aan boord o.a. op gewezen hebben. De vlucht leidde langs de noordelijke kust van Noorwegen en de Sowjetunie; daarbij werd het Rus sische luchtruim geschonden. De Ame rikanen mochten volgens Moskou geen gebruik maken van hun radioinstal latie aan boord. Dit vertelden de twee bemanningsleden na hun redding. Dat de Sowjetunie het incident met dit Amerikaanse verkenningsvliegtuig minstens zo hoog opneemt sds dat met de U-2 bleek gisteravond ook uit de aankondiging, dat premier Kroestsjef vandaag vrijwel zeker over deze kwes tie een persconferentie zal houden. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIMHIIIII1IIIIII Men is in het Westen vooral zo veront waardigd over de Russische houding met betrekking tot dit nieuwe lucht- incident, omdat nog op 4 juli een schip van de Russische kustwacht meldde, dat het naar het verdwenen Amerikaanse vliegtuig ging zoeken. Volgens Moskou werd het vliegtuig al op 1 juli neergeschoten. Nimmer hoor de men iets over de bevindingen van het Russische schip. Bovendien wist een lid van Kroesjtsjefs staf tijdens diens bezoek aan Oosten rijk van de vorige week te vertellen, dat de Russische regering over geen enkele aanwijzing beschikte dat het verdwenen vliegtuig boven Russisch gebied was neergestort! imiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiniHiiiiifi Pas na Kroesjtsjefs terugkeer in Moskou vorige week vrijdag schijnt be sloten te zijn onthullingen te doen over de R.B.-47 en wat meer is: deze zaak zo hoog mogelijk op te schroeven. In de nota's die de Russische regering °_Yer, Amerikaans verkennnings- vliegtuig heeft gezonden, wordt nog eens gewezen op „de gevaarlijke con sequenties die het voortzetten van provocerende daden van de Ameri kaanse luchtmacht voor de betrokken landen kan hebben". Engeland wordt aan de kaak gesteld als medeplichtige aan deze agressieve acties, omdat het zijn grondgebied beschikbaar stelt voor bases van de. Amerikaanse vliegtuigen. Moskou waarschuwt in zijn nota's met kiem voor de gevaarlijke gevolgen die de handelwijze van Amerika, Engeland en Noorwegen kan hebben. Deze kan de vrede, volgens het Kremlin, beslist in gevaar brengen. PARIJS (Reuter) Nog vier Afri kaanse gebieden hebben hun onafhan kelijkheid verworven. De voormalige Franse koloniën Ivoorkust, Dahomey, Opper-Volta, en Niger zijn gisteren zelfstandige staten geworden die elk het lidmaatschap van de Verenigde Na ties zullen verwerven. Het ligt in de bedoeling later een federatie van de vier staten te vormen. IIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIilllllll/ In Washington zei een der waarnemende ministers van defensie, Murray Snyder gisteren, er zeker van te zijn dat het vermiste vliegtuig niet met opzet boven Russisch grondgebied heeft gevlogen. Hij grondde deze overtuiging op het feit dat de Amerikaanse verkennings vluchten boven Russisch grondgebied na het incident met de U-2 zijn stop gezet. J p Het nieuws over de R.B.-47 bereikte president Eisenhower gisteren toen hij op een golfbaan in Newport, Rhode Island, aan het spelen was. Dit is alles wat tve in uw m>aat hebben, mevrouw. HILVERSUM Na de Avrolederi, die zaterdag oppositie hebben ge voerd tegen het beleidsbestuur, heeft zich weer een nieuwe groep onte vredenen gemeld. Een aantal Gooise zakenlieden, die lid zijn van de Avro, heeft de heer P. van der Meulen afgevaar digd contact op te nemen met be stuur en directie teneinde „op zake lijke" wijze het herstel te bevor deren van de oude Avro als onafhan kelijke omroepvereniging. De heer Van der Meulen zal morgen een be spreking hebben met de heer Repko. Volgens hun woordvoerder vindt de Gooise groep wel, dat het beleid van de Avro vernieuwing nodig heeft, maar zij veroordeelt het optre den van het zogenaamde actieco mité. De heer Van der Meulen deelde ons gisteren mee, dat zijn groep voor alles binnen de Avro constructief wil wer ken en in het gesprek met de heer Hepko ook eonrete voorstellen daar toe ter tafel zal brengen. Van dat ge sprek zal afhangen wat de Gooiers verder zullen doen. MADRID (AP) Mocht Israël dê oorlogsmisdadiger Adolf Eichmaim te rugzenden naar Argentinië dan zal hij in aanmerking komen voor uitlevering aan het land waar hij zijn misdaden be dreef of voor berechting door een inter nationaal tribunaal. Dit heeft de president van Argentinië, Frondizi, voor zijn vertrek uit Madrid naar Buenos Aires, medegedeeld. Frondizi zei dat het afhangt van de wijze waarop Israël zal reageren op de recente uitspraak van de Veiligheids raad van de Verenigde Naties of de be trekkingen tussen beide landen weer nor maal kunnen worden. Ongeacht de aard van die betrekkin gen zullen geen anti-joodse acties in Ar gentinië geduld worden, merkte presi dent Frondizi op. „Zij wonen op Argen tijnse bodem, vallen onder de Argentijn se wetten, hebben dezelfde rechten en plichten als alle andere Argentijnen; er is stellig geen reden voor welke actie dan ook tegen deze mensen", zei Fron dizi. RODENRIJS. Een negentienjarig meisje uit Rotterdam is zaterdag avond door een tot nu toe onbekende automobilist meegelokt. Op de provin ciale weg dicht bij het viaduct van het stationnetje Rodenrijs heeft de man het meisje willen aanranden. Toen zijn pogingen op hevig verzet stuitte heeft de autobestuurder het meisje een paar rake klappen in het gezicht gegeven en haar de wagen uit gewerkt. Voorbijgangers hebben haar later versuft langs de weg gevonden. Een naar Den Haag leidend spoor liep al gauw dood aangezien een oor spronkelijk verdachte automobilist over een alibi beschikte. Het onderzoek is gisteren in Rotterdam en Den Haag voortgezet- Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Wisselende be wolking met en kele verspreid voorkomende buien. Overwe gend matige wes telijke wind. Niet veel verandering in temperatuur. MIESJE: Ik ben blij. dat ik geen vakantie heb! 13 JULI. Zon op 4.35, onder 20.56. Maan op 23.23, onder 10.36. max. temp. weor wind er. C. Helsinki geh. bew. Z 10 Stoekh. geth. bew. zzo 21 Oslo onweer O 17 Kopenh. zw. bew. zzo 19 Aberdeen zw. bew. NNW IS Londen regen W 18 A'dam regen ZW 20 Brussel zw. bew. ZZW 20 Luxemb. regen wzw 20 Parijs zw. bew. w 22 Bordeaux h. bew. w 22 Grenoble onweer N 23 Nice zw. bew. ZZW 24 Berlijn 1. bew. zzw 25 Frankf. 1. bew. zw 23 Münjchen regen wzw 23 Züridh zw. bew. zw 17 Genève regen zzo 19 neersl. 7—19 uur in mm 1 0 13 6 0 6 4 1 0 0.4 0 3 0 1 15 04 14 16

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1