NISSE KREEG FRAAI NIEUW DORPSHUIS Zierikzee leeft nu ook op „de plaat" Goede verwachtingen voor Vlissingse visserij Fascinerende uitdrukking van sfeer en schoonheid Paardenfokdag te Goes Ds. F. Don onthulde in hall witmarmeren gedenkplaat Goedkeuringsbeleid voorkwam spanning op arbeidsmarkt Burgemeester Jansen opende gebouw Leider voor Vlissings jeugdzorgwerk Vrouw overleed aan verwondingen N.C.R.V. GOOIT PAMFLETTEN FOTOBOEK AAN BURGEMEESTER OVERHANDIGD Smokkelauto met koter genomen FOTOBOEK VAN ZIERIKZEE": Hoop gevestigd op biologisch onderzoek Muziekkorps in Rilland zonder drumbandleider Concours-hippique in Vlissingen Vrijdag 8 juli 1960 ZEEUWSCH DAGB1AD Pag. 3 Advertentie NISSE „Lang gewacht en toch gekregen." Dit spreekwoord is gistermiddag voor de kleine dorpsgemeenschap van Nisse be waarheid geworden. Tussen twee hevige regenbuien door heeft burgemeester J. D. Jansen nl. het fraaie nieuwe dorpshuis officieel geopend in tegenwoordigheid van een klein gezelschap genodigden. Ja, het heeft lang geduurd. Direct na de ramp in 1953 was er al sprake van plannen tot stichting van een streekhuis. In de loop der jaren kreeg deze plannenmakerij gestalte in de vorm van een nieuw dorpshuis van Nisse, de trots van de bevolking en een sieraad voor de gemeente. De regenbui ivas nog wel niet hele maal voorbij getrokken, toen het plech tige moment aanbrak, dat de 14-jarige Cokky Jansen, dochter van een der wethouders de sleutel aan de burge meester overhandigde. Met een verge noegde uitdrukking op zijn gezicht opende hij de deur van het dorpshuis, waarna hij het gezelschap vriendelijk uitnodigde binnen te komen. Mevr. Jansen kreeg nog een bouquet bloemen van de 7-jarige Wilma Otte, dochter van een der jongste raadsleden. Nadat allen in de prachtige zaal van het dorpshuis hadden plaats geno men '.leeft burgemeester Jansen in zijn toespraak de geschiedenis van de totstandkoming van het complex gere leveerd. Hij merkte op, dat reeds in Juni 1953 de eerste besprekingen zijn gevoerd over de stichting van een Streekhuis. Deze besprekingen zijn in het slop geraakt en pas vijf jaar later, in 1958, heeft de gemeenteraad voor het eerst gesproken over de bouw van een dorpshuis. Na deze bespreking is het allemaal even vlot gegaan, de kerkvoogdij van de Ned. Herv. Kerk hielp bij de financiering, afgevaardig den van plaatselijke verenigingen vorm den een stichting, die de exploitatie voor haar rekening zou nemen en de gemeenteraad kon dan ook met grote vrijmoedigheid besluiten tot het aan gaan van een geldlening van 50.000 voor de bouw van het dorpshuis. De vraag of dit dorpshuis nu wel no dig was beantwoordde de burgemees ter met een volmondig ja. In Nisse was immers geen enkele behoorlijke gelegenheid om een uitvoering te ge ven of een vergadering te houden. „Wij moeten toch met de tijd mee, en wij moeten ook de jeugd in Nisse houden", aldus de burgemeester. Ds. J. G. Kooren, Ned. herv. predi kant en voorzitter van de stichting van het dorpshuis aanvaardde onder grote dank het gebouw van de ge meente. Als symbool van deze dank bood hij namens de stichting de wand- verlichting voor het dorpshuis aan (de gemeente geeft het complex in bruik leen aan de stichting, die het gebouw zal exploiteren). Dokter A. J. Zonnevijlle was bijzon der verheugd, dat in het dorpshuis ook een consultatiebureau onderge bracht zal worden. Een lange reeks van jaren werden de zuigelingen en kleuter» behandeld in de spreekkamer bij dokter thuis. „Deze ellende is nu afgelopen", zei hij. De voorzitter van het Groene Kruis, de heer R. Boo gaard, voelde behoefte om dokter Zon nevijlle te bedanken voor zijn grote medewerking. De aannemer Huibregtse uit 's-Gra- venpolder bood een gasgeyser aan voor de keuken. Ten slotte roemde ds. F. Don te Burg1- oud-voorzitter van de stichting en grote promotor van de plannen, de prettige contacten met de plaat selijke overheid en filosofeerde wat over de exploitatie van het gebouw. Hij verklaarde: „De exploitatie is alleen mogelijk als de gemeenschap beseft ook werkelijk een gemeen schap te zijn, die er iets voor over heeft". En passant deed hij een plan netje, in de vorm van steentjesver koop aan de hand. Na deze toespraken werd het ge bouw overgedragen aan de stichting. Burgemeester Jansen en ds. Kooren bekrachtigden deze overdracht met het plaatsen van hun handtekening onder de akte van overeenkomst. Ds. Don onthulde daarna een gedenkplaat in de hall, die herinnert aan de openingsda tum van het dorpshuis. Aan het slot van zijn toespraak heeft ds. Kooren het gemeentebestuur dank gebracht voor de grote medewerking. Ds. Don werd eveneens in dit dank woord betrokken. De predikant vertel de voorts, dat getracht zal worden wat geld te vangen. Er wordt gedacht aan het werven van donateurs en hij was dankbaar voor het plan van ds. Don. Ds. Kooren hoopte, dat het dorpshuis in de dorpssamenleving een begrip zal worden en dat het gebouw de plaats Burgemeester Jansen (linies) en ds. Kooren (rechts) bekrachtigen met hun handtekening de akte van overeen komst tussen de gemeente en de stichting. zal zijn, waar het hart van het ver enigingsleven zal kloppen. Des avonds kreeg het publiek de gelegenheid het dorpshuis te bezichtigen en de plaat selijke verenigingen traden voorts op met een gevarieerd programma. VLISSINGEN Met ingang van het nieuwe seizoen, begin september, zal de Hervormde Jeugdraad voor haar jeugdzorgwerk de beschikking krijgen over een bezoldigde kracht. Deze nieu we jeugdzorgwerkleider, de heer C. Schot, deed eerder soortgelijk werk in Roosendaal. De hervormde Jeugdraad beschikt voor haar verschillende aktiviteiten over het clubgebouw ,,Jan van Boven huis", aan het Bellamy park. Zaterdag a.s. gaan de zeven leiders van de Vlissingse afdeling voor een trainingsweekend naar Hedenesse, ter voorbereiding van het zomerkamp, dat als hoogtepunt van het seizoen be schouwd kan worden. In de twee week enden, die dit jaar reeds georganiseerd werden, konden aan 121 kinderen van de Jeugdzorg Vlissingen enkele pretti ge en vooral nuttige dagen bereid wor den. BERGEN OP ZOOM Mevrouw Van Luijk uit Rotterdam is in het Gasthuis aan- haar verwondingen overleden, die zij had opgelopen bij een ernstig auto ongeluk te Poortvliet. Dit ongeluk eiste nog vier gewonden Mevrouw Van Luijk bereikte de leeftijd van 63 jaar. GOES In de bouwnijverheid heerst in Zeeland op het ogenblik een maxi male bedrijvigheid. Hoewel het voor di verse aannemers niet meevalt voldoen de arbeidskrachten te vinden op het moment, dat men deze vaklieden nodig heeft vooral de vraag naar timmer lieden is aanzienlijk kan toch niet worden gesproken van grote spanning op de arbeidsmarkt in Zeeland, In het westen van het land is deze spanning veel groter, met name in de metaalin dustrie en in de bouwnijverheid. Ook in Brabant, Limburg en Gelderland is in de laatste maanden de vraag vee! aan zienlijker dan het aanbod, waardoor spanning is ontstaan. Het blijkt, dat het goedkeuringsbeleid, dat wordt gevoerd met betrekking tot de bouw van, woningen en andere com plexen een goed hanteerbare methode is om de spanning op de arbeidsmarkt af te remmen. In Zeeland is dat zeker het geval. Objecten in Goes Aan de industriële ontwikkeling moet bij het verstrekken van vergunningen in dit gewest uiteraard prioriteit worden verleend en daarom zal binnenkort kun nen worden begonnen met de voorbe reidende werkzaamheden voor de bouw van de bedrijfspanden, die de Ketei- en Apparatenfabriek nodig heeft voor de vestiging op het haventerrein te Goes. Het object komt op ongeveer drie mil joen. Ook is binnenkort de vergunning te verwachten voor de verbouwing van de coöp. boerenleenbank te Goes en de bouw van een nieuw pand voor gros- sierderij fa. B. J. Gok te Goes. Het be stuur van de Stichting Streekziekenhuis te Goes wacht al maandenlang op het ontvangen van een vergunning om tot de bouw van een nieuw ziekenhuis te kunnen overgaan. Het is niet onwaar schijnlijk dat de kans op het ontvangen van de vergunning zal toenemen, nadat het heiwerk voor de ketel- en appara tenfabriek belangrijk is gevorderd. Er komen dan namelijk weer arbeidskrach- ten vrij. Het bestuur van de Chr. kweekschool te Middelburg is zeer teleurgesteld door het uitblijven van een vergunning voor de bouw van een nieuwe school. De bouw van een Chr. H.B.S. heeft echter voorrang verkregen, Operatie „Bordenklapper" DOMBURG. Het landelijk Verbond van Veilig Verkeer in Utrecht organi seert een actie, waaraan een wed strijd is verbonden. In vier van deze acties werkt de N.C.R.V. door middel van rechtstreekse radio-uitzendingen mee. In Domburg werd deze actie, operatie Bordenklapper geheten, ten doop gehouden. De volgende acties zullen in andere^ vacantiecentra van ons land gehouden worden. Vliegtuigen werpen 's middags pamflet ten uit, waarop vragen staan. De ant woorden kunnen in de ,3ordeniclap- per", die m de stand van het Verbond te -koop zijn, opgezocht worden, 's Avonds vallen er weer pamfletten. Een „soort" doet niet mee. De andere „soont", verkeersborden in pamflet- vorm met het woord „opdracht", moe ten verzameld worden. Tegelijk met deze verkeersborden worden onder schriften uitgegooid'. De opdracht luidt: 1. Kies een partner, 2. Zoek samen een bord met het daarbij pas sende onderschrift, 3. Ga dan naar de N.C.R.V.-verslaggever op de grond, 4. Hert eerste koppel wordt in een di recte radiouitzending getest op hun verkeerskennis. De -prijzen bestaan uit waardebonnen v-an 2,50, 5 en 10. Gistermiddag vielen in Domburg helaas de goede plannen van het verbond let terlijk in het water. Het Auster vlieg tuig dat tot taak had de pamfletten boven Domburg uit te strooien ver giste zich enigszins waardoor alle twin tigduizend biljetten dn de koude, woe lige zee terecht kwamen. In allerijl werden op het gemeentehuis stencils met ongeveer gelijkluidende tekst gemaakt, die daarna in Dom burg en dan vooral op het strand wer den uitgereikt. 's Avonds werd de actie een groter suc ces, De verkeersborden die om kwart over acht uit het vliegtuig, met N.C.R.V. -verslaggever Jan Zindel aan boord, werden gegooid, kwamen slechts ten dele in zee terecht. Kees'Lange- raad op de grond had het dan ook druk met vragen stellen aan koppels, die hijgend en blazend met de goede kombinatie kwamen aangesneld. De Domburgse inwoners waren de actief meezoekende toeristen te vlug af en Nellie Passenier en Jan van Keule wisten ook nog de verkeersvragen goed te beantwoorden. Het Verbond van Veilig Verkeer, pro beert met dit soort wedstrijden een oud geluid in nieuwe woorden te la ten horen. Zij steekt dus als het ware bittere ernst in een plezierig kleedje. Uit St. Annaland is een bedrag van 410,95 overgemaakt aan de Ned. Herv. Raad voor inwendige zending op Geref. grondslag. De heer A. Smaardijk te Souburg is geslaagd (aan PBNA te Arnhem) voor het diploma meterijker. ZIERIKZEE In de sfeervolle bovenzaal van restaurant „Mon- dragon" vond gistermiddag een opmerkelijk gebeuren plaats. In aanwezigheid van o.m. de vol tallige raad, wethouder M. C. Verheijen, de stadsarchivaris, de heer Van Beveren, en dr.J. J. Westendorp-Boerma, voorzitter van „Stad en Lande", overhan digde de president-commissaris van de uitgeverij Lakenman en Ochtman N.V., de heer S. H. R. F. Ochtman, het eerste exem plaar van het „Fotoboek van Zie rikzee" aan burgemeester F. Th. Dijckmeester. Het was de heer Ochtman zeer in het bijzonder een genoegen dit hoek aan de burgemeester te mogen aanbieden om dat het een representatieve uitgave is van Zierikzee. „Want hier is gebrek aan in de boekhandel, weliswaar is er een werk van dr. Westendorp Boerma maar dat is nagenoeg uitverkocht." Spreker citeerde de karakteristieke zin, welke in het hoek is te lezen: „Hier te mogen leven is meer dan een voor recht, het is een gelnk". Het was deze gedachte, die de uitge ver had geleid bij het tot stand brengen van het werk: „Dit was de creatieve in jectie". Getracht was alle facetten van het leven in Zierikzee in het fotoboek vast te leggen, „In de hoop aldus de historische schoonheid van Zierikzee uit te kunnen dragen". Na dank gebracht te hebben aan de fotograaf Cor van Weele en de verde re stoet van medewerkers, overhandig de de heer Ochtman exemplaar no. 1 aan burgemeester Dijckmeester. In zijn toespraak beklemtoonde de burgemeester dat het woord voorberei ding voor dit boek in de uitnodiging werd vermeld dat het na meer dan een jaar van voorbereiding gereed gekomen was bepaald te nuchter weergegeven was. „Slechts aan het personeel van de n.v. is bekend wat er achter dit woord schuil gaat." Spreker was het er mee eens dat deze bepaalde gedachte aan het werk ten grondslag lag: Het is een geluk hier te mogen leven". Het is ontroerend te zien hoe het leven in de foto's is gevangen en hoe zij de Zeeuwse sfeer weergeven." In de raad zou hij voorstellen een aantal exemplaren aan te schaffen. „We zijn in de wolken met dit boek", besloot burgemeester Dijckmeester. De voorzitter van de V.V.V. de heer P. Heering bracht hulde aan de uitge ver, ook al omdat het een grote stimu lans betekent voor de V.V.V. Namens de kon. harmonie „Kunst en Eer" bracht spreker hulde voor de foto op pagina 26, waar een muzikant in hemdsmouwen staat afgebeeld. „Kunst en Eer geeft duizenden guldens uit aan uniformen en nu staan ze in d'r hemds mouwen". De nestor van de raad, de heer G. van Duin, sprak nog een kort woord van dank, evenals de heer M. C. Doeleman, voorzitter van de stichting „Zierikzee ontvangt vreemdelingen". Direkt hierna werden er al 45 exemplaren van het fotoboek verkocht: „Mondra- gon" bestelde er 25 en de heer J. W. v. d. Poel, direkteur van de Scheldebank een twintigtal. Overigens werd er gefluisterd dat een tweede druk in voorbe reiding zou zijn. GOES. Tegelijk met de merriekeu ringen heeft de Bond van Zuid-Reve- landse paardenfokkers een paardenfok dag gehouden. Kampioene van deze keuring werd de merrie Xenia van Monnikenhof. eig.: fa. D. A. Timmerman en Zn., Katten- dijke, tot reserve-kampioene werd uit geroepen Ketty d'Ahea, eig.: J. D. Wa genaar, Kloetinge. De beker, beschik baar gesteld door de gemeente Goes werd uitgereikt door de burgemeester, de heer H. K. Michaelis. Naar het oor deel van de jury werden verschillende goede veulens aangevoerd. Vooral de klasse jonge merrieveulens waren uit stekend. Wat betreft de kwantitiet en kwaliteit kon ook de,ze jury zich geheel aansluiten bij het oordeel van de jury leden, die de oudere paarden hebben ge keurd. Ook is een wedstrijd hoefbeslag ge houden, die, evenals vorig jaar, gewon nen werd door de heer J. F. Stokx uit "s-Heerenoek. Zijn zoon verwierf een me daille. De uitslagen waren: Hengstveulens, gebo ren na 1 mei 1960: Harold van Waarde C Mol Waarde 1, Nico van Helma A ie Bc: l Kloe tinge 2a, Naam onbekend M de Jonge, Ove- zande 2b, Union van Tervaten C v d Linde Kloetinge 3a, Karei van Kruiningen Geb L en A Dek Kruiningen 3b. Hengstveulens, gebo ren vóór 1 mei 1960. Naam onbekend C v d Dries 's-Heerenhoek 1, Elfridus van Linguen- da P J de Bourgraaf Wemeldinge 2a, Wilson van Domeinplaat J Q C Lenshoek Kloetinge 2b, Winston van Domeinplaat J Q C Lenshoek Kloetinge 3a, Albion van Kapelle J van Over- beeke Kapelle 3b. Merrieveulens geboren na 1 mei 1960. Romy van de Noordkant J D Wa genaar Kloetinge la. Naam onbekend S Bal kenende Wolfaartsdijk lb, Cindy van Monni- kenhof Fa D A Timmerman Katfendijke 2a, Clara van de Karnemelksput P H Janse G-es 2b, Ninette S J Noteboom Kloetinge 2c. Willy van Keilen J Q C Lenshoek Kloetinge 3a. Sa rina van Abtskerke H van Liere 's-Heer AVs kerke 3b, Hanny van Waarde C Mol W~~ 'e 3c. Merrieveulens, geboren vóór 1 mei 1960. Irene Gebr Sinke Wolfaartsdiik 1, Hi^a van Waarde C Mol Waarde 2, Cindie A M Braam- se 's-Heer Abtskerke 3. Merries, geboren in 1959, kleine en grote maat. Ivome van Els- diek Gebr J en J Smallegange, EUewoutsdiik 1 Hon vette van Elsdiek id 3. Hengsten met 5 in 1960 geboren afstammelingen. Nico van Hoosterhof K 2428 J Q C Lenshoek Kloetinge 1. Merries met 2 afstammelingen. T->sca van Monnikenhof Fa D A Timmerman Kloetinge 1, Veronica van Linguenda J van Overbeeke Kapelle 2, Jopie v d Borsselschedijk Jac Si- monse Heinkenszand. Stalgroepen van 3 stuks merriën. Stalgroep van Fa D A Timmerman en Zn Kattendijke la, Stalgroep van J O C Lenshoek Kloetinge lb. Stalgroep van S J No teboom Kloetinge 2a, Stal groen van A Schmier Waarde 2b. Stalgroep van Jac Simonse Hein kenszand 3. Vierspan van é*n eigenaar. Vier span van J Q C Lenshoek Kloetinge 1. Vier spannen van meerdere eigenar*»". Vier*--.-»n van Fa D A Timmerman en Zn Kattendiike en J D Wagenaar Kloetinge 1 Viersnf>« van J v Overbeke Kapelle S J Noteboom Kloetin ge en Fa J Meeuwse post Kattendijke 2. SAS VAN GENT. Ambtenaren van Invoerrechten en Accijnzen hebben gis terochtend vroeg op de weg langs het kanaal van Terneuzen naar Gent be slag gelegd op een personenauto, waar in zich zevenhonderd kg roomboter be vond. Toen de bestuurcler van de auto merkte, dat de douanemannen hem met hun wagen de weg hadden versperd, stopte hij, verliet de auto en maakte zich haastig uit de voeten. De in be slag genomen auto met boter vertegen woordigt naar schatting een waarde van 2650 gulden. ZIERIKZEE, stad tekstschrijver Louis van (Zijn foto's brengen ons Buuren uit Roermond zelfs tot meditatie). van oude schoon- aj direkt de aandapht te heid en jeugdig elan, vangen- Indien dit al- Kortom de mens in al draagt duidelijk zicht- thans "odi* baar de kenmerken Want de foto's van dit Zijn op een fascinerende van oer, riik verlpdpn werkelijk enige fotoboek wijze vastgelegd. Dank van een tijk veiieuen le-dpn een eigen per. zij de verbindende tekst en een veelbelovende soonlijk leven en spre- van Louis van Buuren toekomst. Deze stad ken eik voor zich een werd het boekwerk tot if u—tt taal, die niemand, maar een eenheid, maar de van ell eeuwen neelt jn geen geval de Zeeuw, zorg die Hans Volleman, een jong sterk hart, zal kunnen weerstaan- uit Velsen, aan de lay- c+rija Het is een kunstwerk out heeft besteed heeft gestaald in oe strijd geworden van grote het tot een levend ge- tegen de elementen, waarde voor ieder die heel gemaakt, het gaf Van buitenaf biedt de van het stedeschoon van ziel en karakter aan het vi j °nze Nederlandse stad- boek. De omslag, uitge- Stad een opvallend jes houdt, en voor elk- voerd in de kleuren monumentale aan- een die de geheel aparte rood, geel, blauw, zwart unv- dp rvipphtiCTP 9t sfeer van de provincie en wit spreekt aan en ae macnuge 01. zeeland mef behulp van werkt als een goede Lievensmonstertoren, het scherpe oog van de blikvanger. pip ppii rntp nnrii7Pnd camera of beter door be ats een rots oprijzend middeling van de spie. We vra-gen ons dan Uit ae zee, beneerst dende blik van de Am- °°k af hoeveel zorg en het £?eheel van ranke sterdamse fotograaf Cor djd het technisch perso- e van Weele wil proeven neel van de drukkerij poorten en traaie ge- en on(jer,gaan Lakenman en Ochtman bouwen De wenteling ja onmogeUjk - - der wolken, weerspie- is het te omchrijven wat werk heeft besteed. Hun eeld in het deinende nu de charme van deze komt in het bijzonder 6 foto's is. Wellicht kan ecn piujm toe. N.v. water, het spranke- beter deze vraag wor- Lakenman en Ochtman lend spel van licht en den gesteld: Wat is nu fe Zierikzee komt ten _„i,_ j,„„ juist de bekoring van slotte de eer toe dit boek schaduw, van per- Zierikzee? Het is de voor slechts 5,90 in de spectieven en silhou- verdienste van Cor van handel te hebben kun- etten van liinpn pn Weele dit „het", het on- nen brengen. „Fotoboek etten, van lijnen en definieerbare, in beelden van Zierikzee": Moge u kleuren, dat alles te hebben vastgelegd een lang en vruchtbaar boeit het OOff voor de En. niet siechs de schoon- leven beschoren zijn, lieid van de natuur en want zoals de tekstschrij- poorten der stad en de stad maar ook he'- ver treffend eindigt: daarachter. „gewone" leven van de Zierikzeeënaar, wanneer „Hier te mogen leven is Met deze boeiende en leven tenminste gewoon meer dan een voorrecht, indringende zinnen weel genoemd mag worden, het is een geluk". VLISSINGEN Mochten de resultaten van het vorig jaar voor de Vlissingse visserij alles zins bevredigend genoemd wor den, dit jaar liggen de vangsten opnieuw op een hoger peil. De grotere vangsten, en daar mee gepaard gaande verdien sten, en de huidige vlootvernieu- wing, zijn wel de twee voornaam ste factoren, die reden geven voor een zeker optimisme voor de visserij-bedrijvigheid in de Scheldestad. Ofschoon de kleine garnalenvangsten voor de visser vrijwel gecompenseerd worden door de grotere visvangsten zul len zij echter niet nalaten van ongun stige invloed te zijn pp de groot-vishan del daar de garnaal een van de voor naamste exportartikelen van de Neder landse vishandelaar vormt. Als een sterk gemis wordt door de Vlissingse vissers nog steeds het ontbre ken van een intensief biologisch onder zoek gevoeld. Een grondige kennis van -de vis en vooral van zijn verplaatsingen waardoor op een veel produktiever wij ze gevist kan worden moet toch be paald niet overbodig geacht worden. Hoewel voor enige tijd van overheids wege met dit onderzoek een aanvang ge maakt werd, geven de tot nu behaalde resultaten de Vlisslngers nog geen re den tot juichen. Verder zien zij het ontbreken van een overheidssubsidie als een onbillijkheid. In perioden van zaer slecht weer, waar in niet -gevaren kan worden, of een zeer lage visstand, is de visser geheel op zijn eigen reserve's aangewezen. naar zal aanmelden dan wel dat de ge meente het onderhoud in eigen hand neemt. Overigens kan met tevreden heid vastgesteld worden dat de gemeente Vlissingen de goede verwachtingen voor de toekomst deelt door zich garant te verkla ren voor rente en aflossingen van de aanzienlijke bedragen die de bouw van twee nieuwe vaartui gen vergde. Inmiddels werd reeds een van deze grote en uiterst moderne schepen in de vaart gebracht. RILLAND. De heer C. van Her cules heeft zich genoodzaakt gezien te bedanken als tamboer-maitre en drum- bandleider van de muziekvereniging Rillandia. Aan dit bedanken ligt on- nigheid met het bestuur ten grondslag. De heer Van Hercules heeft de drum band opgericht en onder zijn leiding is deze band uitgegroeid tot een afdeling, die grote waardering geniet bij de be volking. Opheffing Door de opheffing van de „Zeehonden- werf" in de visserhaven is een nieuw probleem ontstaan. Voor een reparatie van enige omvang is een werf als de Kon. Mij. „De Schelde" te duur en zijn de schippers dus verplicht naar Breskens of Arnemuiden te varen waar zich nog dergelijke gespecialiseerde werfjes bevinden. Ook wordt door boven genoemde opheffing niets meer aan het onderhoud van de -sleephelling 'gedaan. Voor onderhoud en reparaties van klei ne aard is deze helling met haar bank- stelling onmisbaar. Gehoopt wordt dat zich dan ook spoedig een nieuwe eige- Even bromfiets proberen... TERNEUZEN. De heer F. S. de B. wilde gistermogen even een gerepareer de bromfiets proberen. Hij reed over de Axelsestraat, maar bij de Jan van Rom- pusstraat gekomen stak hij de rijweg over zonder op 'het verkeer te letten. Het gevolg was, dat de personenauto, bestuurd door de militair P. de R. te gen de bromfietser botste. Merkwaardig was, dat de rijder geen verwondingen opliep, dat de bromfiets helemaal niet beschadigd werd en dat de auto slechts licht beschadigd werd. VLISSINGEN. Het onlangs opge richte comité „Concours hippique", zal in samenwerking met de gewestelijke bond voor Zeeland van Landelijke It ij - verenigingen zaterdag 30 juli op het in dustrieterrein aan de Edisonweg een concours-hippique organiseren. Aan dit concours zullen deelnemen on geveer honderd ruiters van alle Zeeuwse ruiterverenigingen. Als speciale attrac tie zal ook de Shetlandse ponny vereni ging uit Zevenhuizen aanwezig zijn. Dit zal de eerste keer zijn, dat een ponny vereniging in Zeeland optreedt. Het morgenprogramma dat reeds om acht uur begint omvat o.m. de voorwed strijden van het spring concours. De heer L- B. H._ v. d. Slikke met zijn paard „Etcetera zal o.m. aan het concours deelnemen. Ook een twintigtal amazones zijn van de partij. 's Middags is er een optreden van da ponnyclub met o.a. een stoelendans en een cowboy-race. De landelijke ruiter demonstreren eveneens, gevolgd door het het springconcours, waarin de sterkste ruiters elkaar zullen bekampen. In de pauze zal een Vlissingse gym nastiekvereniging een demonstratie ge ven. Ook is er als speciale attractie voor het publiek het raden naar het juiste ge wicht van een amazone met paard. De slotparade van de landelijke ruiters zal worden afgenomen door de commissaris der Koningin in Zeeland, Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, die ook een medaille heeft geschonken. Aan de rijkspostspaarbank te Wemel dinge is in de maand juni ineelevri 17.879,63 en terugbetaald 22 813 14 Aan de boerenleenbank te Wemeldinee IS 98.269,66 ingelegd en f 167.163,27 te rugbetaald.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 3