PYRENEEËN KREGEN VAN DEN BORGH NIET OP DE KNIEËN Nederlandse wielerploeg verloor \Borg(h) voor een vijtde pUuas\ Niesten (gebroken sleutelbeen) TWEE UITZONDERINGEN Met de Fransè Diag nose snel gesteld <kiouI Niet helemaal tevreden Nog geen „open tennistornooien Pag. 9 ///Z,PAM£>IAUCO 0Pi"iN 5. VP. BOfórior 3MIH.IJSCC. Winst en verlies Naar beneden te. Belgische formatie incasseerde klappen Op jacht Niet groots Geen ervaring Dit jaar ontwerp wet waterverontreiniging Bastelaar won omnium voor beroepsrenners i Donderdag 7 juli 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD 1'/ r UCHON Het was weer zonder meer verschrikkelijk! De Pyreneeën, die ons eergisteren op de -i Aubisque zo welwillend, openhartig en vriendelijk ontvangen hadden en ons alle ruimte hadden gegeven voor een open, eerlijke strijd wilden gisteren niet meer van ons weten. Zij hulden zich in dreigende, sombere wolkenmassa's en sloten zich af voor de buitenwereld en al degenen, die hun wilden naderen. Wee degene, die het dan waagt het hen lastig te maken. Wij waren degenen over wie dit „wee" werd uitgesproken, omdat de Ronde van Frankrijk nu eenmaal zijn route zo had vastgesteld. i fcai ik V-;-,-: iew«ts 'Wisitmi ik. mm&Ww WÊËÈÈM ÜPi1 TWIJ trokken erin, verdwenen uit deze wereld, kwamen tegen de top van de Tourmalet onder een stralende hemel, boven de witte, donzen deken, die over de aarde en haar bewoners lag uitgespreid en over de toppen van. de Aspin en de Peyresourde dwaalden wij door de dikke mist, die ons niet meer dan vier tot zes meter zicht gunde. En dan mochten de wegen om zoomd zijn met toeschouwers, zij waren nauwelijks zichtbaar. Vaak wisten wij niet of wij langs de verraderlijke rotsen reden of langs een rij mensen en toch was het belangrijk dit te weten, omdat tegenover de rotsen de onpeilbaar diepe ravijnen lagen en tegenover de mensen de rotsen, die gewapend waren met die fel uitstekende punten, die soms weinig fraaie tekeningen op de wagens plegen te zetten. TN DIT SCHIMMENSPEL, tussen de ver. -I pletterend harde rotswanden en de dodelijk diepe ravijnen speelde de strijd zich af in de elfde rit, die ons van Pau naar Luchon voerde; een strijd, die nau welijks tot ontwikkeling kwam, omdat de renners de geweldige risico's eenvoudig niet wensten te nemen en die ten slotte devalueerde tot een aanvalswedstrijd, die aan de eindstreep daarom zulke grillige contouren kreeg, omdat in de laatste achtervolging Nencinizijn kans schoon zag om Rivière te distanciëren en deze kans met handen en voeten aangreep. Daardoor ontplofte het peloton, dat tot dan zo braaf en gezellig alle risico's ge zamenlijk had genomen en de brokstuk ken daarvan daalden ten slotte in Luchon neer Te Luchon kwam Nencini als een zegevoerende drager van de gele trui als derde binnen, maar deze derde plaats betekent vrij zeker, dat hij deze Ronde van Frankrijk gaat winnen. Tot de bovenvermelde brokstukken be hoorde niet Van den Borgh, die in de aan val was meegegaan, maar tegen het mees terlijke dalen van Nencini geen enkel bruikbaar wapen bezat. Behoorde wèl Geldermans, die tot dan toe een hoofdrol had gespeeld in dit peloton, maar door krampen geplaagd verder terugviel dan hij door zijn rijden verdiende. Tot deze brokstukken behoorden verder geen van de andere Nederlanders, die vergeefs ge worsteld hadden tegen de bijtende stij gingspercentages van de Tourmalet, daar het peloton hadden zien vertrekken en dit pas vanmorgen aan de start voor de twaalfde rit weer zullen terugzien. Zij waren in de achterhoede verhuisd en zouden er niet meer in terugkeren. Dit alles betekende winst voor Van den Borgh en voor Geldermans, betekende verlies voor de anderen, maar het groot ste verlies leden wij met Niesten, die in de afdaling van de Aspin een schuiver maakte, Hoevenaers over zich heen kreeg en ten slotte met een gebroken linker sleutelbeen verdween. Zo werd het een sensationele dag zon der al te veel gebeurtenissen. Zelfs het ochtendbombardement, waaraan wij zo langzamerhand gewend zijn geraakt, bleef goeddeels uit. Kennelijk zat de schrik voor de komende gebeurtenissen er toen al in en niemand durfde alleen op avon tuur uitgaan. Met uitzondering van de olijke Pipelin. Deze vrolijke Bretonse jongen, die het vorige jaar zo'n succes had gehad, was dit jaar nog niet in de kronieken verschenen en wilde nu en hier ter plaatse zijn „grande" halen. Ongeluk kigerwijs kreeg hij een Italiaan, Defilip- pis, met zich mee en omdat in tegenstel ling met de gewone tactiek Defilippis er wel voor wenste te fietsen, kwam Pipelin geweldig in de knoei. Hij vond het opeens niet leuk meer en de voorsprong steeg niet hoger dan dertig seconden. Toen na ongeveer 20 km Defilippis in de gaten kreeg wat voor een krabber hij bij zich had, ging hij opzitten en binnen een kilo meter was het peloton weer bij hem. Dit was het enige bezienswaardige althans in de Tour in de vallei van de Grave, die ons naar de voet van de Tourmalet bracht. Zo gebeurde het, dat LUCHON. Niesten lag gistermid dag om zes uur in het ouderwetse en primitieve operatiezaaltje van het ziekenhuis in Luchon. Twee artsen en twee zusters stonden over hem heen gebogen en betastten zijn schouder: röntgenfoto's waren niet nodig, met de hand was zonder moeite te constate ren, dat Niesten zijn linker sleutelbeen had gebroken bü de val, die hij 's middags had gemaakt tijdens de af daling van de Aspin. In de hal van het ziekenhuisje vertel de de hoofdzuster wat de beslissing van de dokter was geweest. „Het sleutelbeen is zwaar gekwetst"; we hebben nog gedacht aan een gips verband, maar de dokter achtte dit onvoldoende. Daarom is de schouder voorlopig gespalkt en monsieur Niesten naar het ziekenhuis in St. Gaudens ge bracht, waar men over meer appara tuur beschikt. Pijn? Ja, hij had na tuurlijk wel wat pijn, maar het viel erg mee. Ook de wond aan zijn hoofd bleek gelukkig niet ernstig te zijn". Misschien toeval, maar het zieken huisje staat aan de Avenue Dumas en het was ook Tourdokter Dumas, die Niesten de eerste hulp verleende. Om even over drie uur, toen de ren ners bezig waren aan de afdaling van de Aspin, is Niesten geslipt en geval len. Hard gevallen met zijn gezicht op losse stenen en hij kreeg de Belg Hoevenaers nog over zich heen. Het voorwiel van de fiet" van Niesten "'as volkomen opgevouwen „Ik zag hem langs de weg zitten, hij hield zijn zakdoek tegen zijn hoofd' vertelde Piet van Est. „Maar ik kon natuurlijk niet afstappen, want vlogen naar beneden". PER HELICOPTER Het Nederlandse volgautootje met de mecanicien en de reservewielen nam Niesten mee naar dokter Dumas. Dc Tourarts zorgde voor een rekverband en de eerste pleisters. Per radio riep hij vervolgens de helicopter van het Franse Rode Kruis, die de hele dag boven ons vliegt. In een klein weiland zette de piloot zijn toestel aan de grond. Door de lucht en hangende onder de helicopter op een brancard, werd Nies ten toen eerst naar het ziekenhuis van •I4*»* on -n-r GIMMI maar overwinning wij gezamenlijk omhooggingen, overi gens in een vrij kras tempo en juist dat tempo eiste op de eerste treden naar boven al zijn slachtoffers. Voor de oude ren onder u is het misschien aardig om te weten, dat de eerste die uit het pe loton tuimelde, de eens zo geweldige Belg Brankart was, eens de grote tegen stander van Bobet Uiteraard bleef hij niet alleen; velen, zéér velen vielen af en als Nencini of Anglade eens flink aan deze zo rijk gevulde boom schudde, vielen zij met groepjes tegelijk naar be neden. Daar was als een van de eersten Kersten, onze zwakste klimmer. Daar waren Hoevenaers, Pauwels ja, ja de Belgen beginnen eindelijk te betalen voor de te grote krachtsinspanningen bij de verdediging van hun gele trui in de laatste vlakke etappen! daar waren Friedrich, Strehler, Pacheeo en óók De Roo en Wim van Est kregen hun trieste beurt. Hoger en hoger steeg de karavaan en steeds méér werd het compacte peloton van zijn franjes ontluisterd, zodat er 5 km voor de top nog een veertigtal renners overbleven onder wie zich nog vijf Nederlanders bevonden. Maar daar, op die plaats, ontsproot rer**-. - tl- en -'O van Pe„ te: van de jonge Zwitser Gimmi, die zich pas het vorige jaar ontwikkelde en pas dit seizoen in zijn eigen thuisronde, de Ronde van Zwitserland, aan de be volking toonde. Met Battistini en de Spanjaard Kaimany liet hij het peloton achter. Maar het gevolg van deze aanval was, dat ook Niesten, Damen en Piet van Est terug moesten naar de achter hoede. Dit gebeurde alles in een dikke mist en toen de eerste verschijnselen van de karavaan voor de „top-bewoners" van de Tourmalet zichtbaar werden, waren dit heel veel grote wagens en een heel klein Zwitsers rennertje, dat ook zijn partners van zich had weggetrapt. Het peloton reageerde niet en zo gebeurde het, dat het veld in deze volgorde over de Tourmalet heenkwam: Gimmi voor op; op 1.30 Battistini; op 2.05 Van den Borgh, Geldermans, Nencini, Rivière, Simpson, Anglade, Adriaenssens, Rohr- bach, Delberghe en Junkermann; op 2.15 (dus praktisch in aansluiting met de vorige groep) Dotto, Lach, Massig- nan, Lorono, Robinson, Sutton, Mastrot- to, Planckaert en Karmany; op 2.30 Casati, Mahé, Privat, Baldini en Man- zaneque; op 2.50 Otano en veel. véél later, pas op 4.10, de eerste van de „tweede soort", Le Dissez. Na enige tijd wachten, na 5 min 15 sec., volgde de groep van Piet van'Est, Niesten en Da- men en u zult het mij niet kwalijk nemen indien wij zeggen, dat wij niet op de andere Nederlanders konden wachten, daar de strijd zich nu eenmaal aan de kop van het veld afspeelt en niet aan de staart. Wij doken dus naar benedende wolken inDaar legde de angst zijn kille hand rondom ons hart. Te midden van andere volgwagens, omzwermd door gillende, krijsende renners, slechts scha mel verlicht door de koplampen van de auto, met knarsende motoren voor en achter ons, zochten wij onze weg door de dikke brij, die ons af en toe nog geen drie meter zicht bood, naar beneden. Soms zwaaiend naar de rotsen, als de weg plotseling in het niet scheen te ver dwijnen, dan weer naar de afgrond in dien wij een tik van de rotsen kregen. Wagens stopten op de rand van een ra vijn, de weg blokkerend voor de aan stormende renners, die zich af en toe met doodsverachting naar beneden lie ten vallen. Er werd gebeden in de kara vaan en gehuild. In St. Marie de Campan werd de ba lans opgemaakt. Gimmi had zijn voor sprong uitgebreid op een groot peloton, dat was gevormd door aaneengekoekte groepen en Le Dissez was de laatste, die met Anastasi aansluiting had gekregen. Wij telden precies 29 man in dit pelo ton. Na St. Marie de Campan ligt meteen de grote voet van de- Aspin, de tweede berg in deze rit en weer werd deze, zonder dat iemand ook maar enige moeite deed om de Zwitser te pakken te krijgen of om zichzelf enig voordeel te bezorgen, ge nomen. Daarom miste het doorkomen op de Aspin elke sensatie. Voorop nog altijd Gimmi met een voorsprong van 3 min. 57 sec. op een peloton, dat tot 23 renners was geslonken en waarvan ik u de namen zal besparen. Op 4 min. 30 sec. volgden Lorono en Casati, op 5 min. 10 sec. alleen Le Dissez, op 5 min. 45 sec. Vermeulin, op 6 min. 15 sec. Anastasi en Karmandy en op 6 min. 25 sec. Wasko. Waarna wij weer hals over kop naar beneden moesten om het vervolg te gaan bekijken, U vergeve het mij wanneer ik u een nieuwe beschrijving van angst en ellende bespaar, waaraan wij en alle anderen ten prooi waren en laten wij samen, na al deze verschrikkingen, in Arreau arriveren, tegelijk met Gimmi. Wij moesten toen 4 min. 30 sec. wachten vóórdat wij Pambianco en Mahé zagen opduiken als voorlopers van een peloton van 29 man, dat een achterstand van 4 min. 45 sec. had En toen de Peyresourde, de laatste berg op. Deze beklimming begon overigens met een heel vreemde gebeurtenis. Nencini kreeg een lekke band enniemand reageerde. Ziehier het bewijs hóé diep de strijd lust in het peloton was gedaald. Vlot haalde Nencini het weer in. Ondanks deze bewegingloosheid zat er toch iets meer nervositeit in de grote groep „Wel", zeiden de kleineren, „als de gro ten elkaar schuwen, laten wij dan iets ondernemen". Meteen waren Delberghe, Pambianco en Van den Borgh weg. Met 50 m. voorsprong op de anderen draafden zij zo snel zij konden naar boven en toen, tóén ging Nencini tot de tegenaanval over. Hij sprong weg uit het peloton en dan mocht Rivière al zijn trompetten tot een tegenaanval steken, hij bereikte er weinig anders mee dan dat het tempo verhoogd werd. Maar een aanval, neen, déér leek het zelfs niet op. Advertentie (U heeft or niet om govraagd £>m een nieuwe sigakr. Cl djn «9 «oved mer* jfcen, tovecl soorten. En als sigareoroker heb je 20 je vaste voorkeur, je lijfmerk. Je weet wat je eraaa hebt. je blijft er bij. En toch zoeken ze bij de sigarenfabrieken steeds naar nieuwe mogelijkheden, naar nieuwe melanges, naar betere ..bouw", betere brand. Daarom doet U zichzelf tekort, als U zich de „gemoderni- seerde" KAREL 1 Elegant laat ontgaan. Lek kerder, geuriger, lichterOORDEELT U ZELF. Uw sigarenwinkelier heeft hem nu weer voorradig, los, in doosjes en ia bijzonder fraaie kistjes. Wij vinden het een perfecte sigaar. En U zult het met ons eens zijn. Om een kistje Elegant? O Van den Borgh (links) deed gisteren mee met de groten bij de beklimmingen en afdalingen van de drie colsdie in de etappe naar Luchon waren opgenomen. En hoe! De Nederlander reed uitstekend en legde beslag op de vijfde plaats. Nencini had hij echter slechts twee mi nuten verloren. Daarna kon de traditionele brokken- regen van individuele renners en groep jes beginnen. LUCHON. Aan niet minder dan acht renners heeft deze tweede berg etappe het Tourleven gekost. De twee ongelukkigen onder hen waren Niesten, van wie men de oorzaak van zijn opge ven reeds kent, en de regionaal Geneste, die bij een val zijn hand brak. Verder staakte de strijd de grote Belg Marcel Janssens, die drie jaar geleden de grote bedreiging was van Anquetil en nu roemloos ten onder ging. Verder twee Duitsers, de snelle sprinter Jaroszewicz en Donicke, die op de laatste plaats in het algemeen klassement stond. Dan twee Engelsen, Andrews, die de strijd staakte en Sheil, die te laat binnenkwam. Ten slotte ook de Belg Schoubben, die even eens te laat arriveerde. Op het ogenblik dat ik dit doorbel ver neem ik dat vandaag ook de Belg Hoe venaers niet zal vertrekken. Bij zijn val met Niesten had hij enkele ribben flink gekneusd, die hem het ademhalen belet ten. Dit alles heeft België in deze ene etappe dus drie renners gekost. Nencini vloog omhoog, passeerde Van den Borgh, die op een tussentijdse de- marage van Delberghe was losgeraakt en was op jacht naar de Fransman. De rest van de groep rekte zich en hoewel Gel dermans hierbij aanvankelijk uitstekend werk verrichtte, viel hij 114 km van de top terug, geplaagd door kramp en ge zegend met de wijsheid, zich niet te moeten forceren. Zo zagen de inwoners van Luchon, die voor dag en dauw de Peyresourde op- r1 - waren, de renners in deze NIESTEN Touravontuur ten einde dan op 2.40 Pambianco, op 3.10 Del berghe, op 3.30 Nencini, op 3.40 Van den Borgh, op 4 min. Massignan, op 4.05 Rohrbach, op 4.20 Mastrotto, Anglade, een doorgezakte Rivière, Battistini, Planc kaert, Adriaenssens, Simpson en Jun kermann; op 4.40 Manzaneque, op 5.20 Geldermans met een nu beter draaiend gewicht; op 5.30 Pavard, Mahé en Robin son, op 5.45 Simpson, op 5.50 Dotto en op 7.10 Vermeulin, Otano en Lorono. Uiteraard zagen zij er nog veel meer. Wij niet, daar de afdaling van deze berg ons rechtstreeks in de armen van het gastvrije Luchon voerde en de aankomst wilden wij niet missen Het scheelde een haartje of wij hadden die tóch gemist.Want Nencini was weer bezig met een van die spectaculaire afdalingen, waarvan de Italianen het al leenrecht schijnen te bezitten. Hij kwam wel bij Delberghe, die hij meezoog, maar niét bij zijn landgenoot Pambianco en uiteraard kreeg hij ook Gimmi niet te pakken. Van den Borgh, die de afdaling alleen maakte, kwam ook alleen binnen, ver voor de rest van het peloton, waar van hij eens deel uitmaakte. En hetzelfde gold voor Geldermans. Van den Borgh kwam 3 min. 13 sec. na Gimmi binnen en Geldermans 4 min. 28 sec. daarna. Op T UCHON Neen, ik kan niet zeg- gen, dat de Nederlanders volledig voor hun examen „bergen" zijn ge slaagd. Slechts twee maken hierop een- meer dan loffelijke uitzondering: Van den Borgh, die eergisteren nog bepaald een onvoldoende had, en Geldermans, die reeds voor het eerste gedeelte was geslaagd. Alle anderen bleven beslist beneden de maat. Dit zeg ik niet omdat de plaatsen, die zij na aankomst te Luchon behaalden, niet briljant waren, maar vooral omdat er in feite gisteren praktisch niet is ge reden, evenmin trouwens als in de eerste bergetappe. Dit waren geen bergritten van grote allure, van grote klimmers. Tot 5 km voor de top van de laatste berg bleef de hoofdmacht van om en bij de dertig renners volkomen gesloten en toen, tóén volgde pas de allereerste aan val van de dag, van een dag met drie bergen Als wij deze etappe vergelijken met die beroemde Pyreneeën-gevechten van de laatste jaren, met Gaul, Bahamontes, Bo bet, Geminiani, om dan niet eens te spre ken van de duels waarin Coppi en Bar- tali aanwezig waren, dan vielen de twee ritten van de laatste dagen bepaald te gen en het gemiddelde van 31,7 km van gisteren wijst dit dan ook- wel uit. Het was een van de laagste gemiddelden van de laatste jaren in deze etappe. Dat onder deze omstandigheden Da- men bijna twaalf, Piet van Est meer dan veertien, De Roo en Wim van Est zes tien en Kersten 1714 minuut verloren, kan men beslist geen grote successen noemen. Nu is er voor dit alles een ding, dat men toch wel voor ogen moet houden. De Pyreneeën vormen een bepaald type bergen, die niet elke renner liggen. Het is mij bekend, dat bijv. Coppi en Bobet, om meteen maar de grootsten te noe men, bepaald geen „Pyreneeën-rijders' waren. Niet, dat zij het hier ongemak kelijk hadden, maar hun grote daden liggen toch vrijwel uitsluitend in de Alpen. De enige van de Nederlanders, die dit bepaald goed aanvoelde, was Damen, die mij na afloop van de rit verklaarde: „Ik wist het van tevoren dat ik in deze rit niet goed zou rijden; Luchon is voor ons altijd een slechte etappeplaats ge weest". Tot slot nog een opmerking. Gelder mans, hóé goed hij zich dan ook geweerd heeft, mist kennelijk re ervaring van bergritten. De kramp tegen de top van de Peyresourde was een duidelijk teken, dat hij öf een verkeerde versnelling reed öf dat hij zich op een van de bergen kennelijk heeft geforceerd, maar met de grote klasse die hij bezit wat lijkt hij overigens, behalve in karakter, toch veel op Nolten uit diens beste dagen zal hij ongetwijfeld deze tekortkomingen wel bijwerken. Daarom verwachten wij van hem in de Alpen grote dingen LUCHON Stralend kwam Van den Borgh de eindstreep over. Stralend stapte hij van zijn fiets af en zei: „Zie je wel. dat het gaat?" Toen hij enkele flessen mine raalwater door zijn keel had ge jaagd en zich met zijn petje het slijic van het gezicht had ge veegd, vervolgde hij: „Ik voelde, dat het ging. Maar toch rijd ik niet zo goed als ik zou willen en als ik weet dat ik kan! Die aanval met die Fransman (Del berghe) en met die Italiaan (Pambianco) ging lekker. De Fransman wilde een tijd lang niets doen en toen hij op een zeker ogenblik mij aan de kop afloste, demarreerde hij plotse ling en de Italiaan ging mee. Ik wilde nog aanpikken, maar vóórdat ik kon reageren was er al een gat van twintig meter tussen hen en mij. Misschien had ik mij kunnen forceren en mis schien had ik het nog wel ge haald, maar ik dacht: er komen nog meer ritten en ik zal het hun dan wel betaald zetten." DEN HAAG Het interdepartemen taal overleg over de jongste versie van de wet op de waterverontreiniging is thans geëindigd, zo deelde minister Korthals van verkeer en waterstaat gis teren in de Eerste Kamer mee. Hij voegde er aan toe: ik moet mij sterk vergissen als wij niet in staat zouden zijn het wetsontwerp in de loop van dit jaar In te dienen. Eigen Nieuwsdienst PARIJS Ondanks de algemene ver wachting dat het „open" tennistornooi op dc vergadering van de Internationale Tennis Federatie een ruime meerderheid zou vinden, ls het voorstel voor tornooien waarin zowel profs als amateurs kunnen uitkomen, verworpen. Met geringe meerderheid overigens: de meerderheid van tweederde werd juist niet gehaald (13475 stemmen). Wimbledon zal dus volgend jaar als van ouds zijn, alleen voor „amateurs". Het voorstel tot instelling van een ca tegorie „geautoriseerde spelers", dwz. amateurs, die vergoeding mogen ontvan gen (semiprofs dus) werd evenmi aan genomen. Wél werd een commissie inge steld, welke ih 1962 met een nieuw voor stel moet komen. ROTTERDAM. Op de wielerbaan aan de Kromme Zandweg wérd gisteravond een omnium voor beroepsrenners verreden. De uitslag was: 1. Bastelaar 5 punten; 2. Sijthoff 7 p.; 3. Verhoef 9 p.; 4. Brinkman 9 p.; 5. Heiden 12 p.; 6. Swaneveld 12 p. Het persoonlijk baankampioenschap op de lange afstand kwam op naam van Verhoef. Hij had voor de 40 km, 57 min. en 54 sec. nodig. De verdere uitslag was: 2. Stolk; 3. op 1 ronde. Bastelaar; 4. Sijthoff; 5. Brinkman. Elfde etappe Pau—-Luchon, 161 km. 1. Gimmi (Zwits-Lux.) 5 uur 04 min. 10 «ec. (met bonificatie 5.03.10); 2. Pambïanéö (It.) 5.06.01 (met bonificatie 5.05.31); 3. Delberghe (Fr.) 5.06.36; 4. Nencini (It.) 5.06.37; 5. Van den Borgh 5.07JÖ; 6. Battistini (It.) 5.07.43; 7. Junker mann (Did.); 8. Adraenssens (B.); 9. Rohrbach (Centraal-Z 10. Planckaert (B.); 11. Anglade (Fr.); 12. Mastrotto (Fr.); 13. Sutton (Gr. Br.); 14. Rivière (Fr.) allen in dezelfde tijd als Bat tistini; 15. Massignan (It.) 5.07.58; 16. Manzaneque (Sp.) 5.08.01; 17. Gelder* mans 5 08.38; 18. Robinson (Gr. Br.) 5.08.49; 19. Mahé (Fr.) z.t.; 20. Privat (Fr.) 5.09.19; 52. Damen 5.16.06; 57 Piet van Est 5.18.31; 71. De Roo 5.20.13; 72. Wim van Est z t.; 78. Kersten 5.21.33. Uitvallers: Niesten; Geneste (Parijs- N.); Janssens (B.); Schoubben (B.); Sheil (Gr. Br.); Andrews (Gr. Br.); Donicke (Did.); Jaroszewicz (Did.) en Hoevenaers (B). Alg. klassement 1. Nencini (It.) 57.23.40; 2. Rivière (Fr.) 57.25.18 op 1 min 38 sec.; 3. Adraenssens (B) 57.26.05 op 2 min. 25 sec.; 4. Planckaert (B.) 57.31.54 op 8 min. 14 sec.; 5. Junkermann (Did.) 57.32.05 op 8 min. 25 sec.; 6. Battistini (It.) 57.32 13 op 8 min. 33 sec.; 7. Pam bianco (It.) 57.34.24 op 10 min. 44 sec.; 8. Rohrbach (Centraal-Zuid) 57.34.56 op 11 min. 16 sec.; 9. Anglade (Fr.) 57.36.09 op 12 min. 29 sec.; 10. Mahé (Fr 57.38.03 op 14 min. 23 sec.; 11. Mastrotto (Fr.) 57.38.47, op 15.07; 12. Geldermans 57.40.16, op 16.36; 13. Graczyk (Fr.) 57.40.46 op 17.06; 14. Massignan (It.) 57.41.16 ,op 17.36; 15 Simpson (G.B.) 57.42 12, op 18.32; 16. Darrigade (Fr.) 57.43.02 op 19.22; 17. Baldini (It.) 57.43.06 op 19.26; 18. Gimmi (Zwits-Lux.) 57.43.57 op 20.17; 19. Van den Borgh 57.46.25 op 22.45; 20. Manzaneque (Sp.) 57.48.49, op 25.09; 28. Damen 57.56.36 op 32.56; 40. Wim van Est 58.00.53 op 37.13; 52. Piet van Est 58.09.46 op 46.06; 54. De Röo 58.11.00 op 47.20; 78. Kersten 58.26.08 op 1.02 28. Puntenklassement 1 Graczyk (Fr) 31 pt; 2 Rivière (Fr) 30 pt; 3 Nencini (It) 25 pt; 4 Defilippis (It) en Battistini (It) elk 21 pt; 12 Van den Borgh 8 pt; 17 De Roo 5 pt; 19 Wim van Est 4 pt. Dagploegenklassement 1 Italië 15.19.51; 2 Frankrijk 15.22.02; 3 Groot-Britannië 15.26.44; 4 België 15.27. 28; 5 Spanje 15.29.45; 6 Nederland 15. 32.07; 7 Frankrijk 15.34.55; 8 Frankrijk Centraal Midden 15.37.24; 9 Zwitser land/Luxemburg 15.39.29; 10 Frankrijk West 15.42.42; 11 Duitsland 15.43.45; 12 Frankrijk Oost Zuid Oost 15.44.53; 13 Internationale ploeg 16.23.37. Alg. Ploegenklassement I Frankrijk 171.32.37; 2 Italië 171.49.59; 3 België 172.10.28; 4 Nederland 172.48.29; 5 Spanje 173.10.20; 6 Frankrljk-Cen- traal-Midden 173.11.39; 7 Frankrijk Pa rijs-Noord 173.22.24; 8 Groot-Britannië 173.26.53 9 Frankrijk Oost-Zuid-Oost 173.35.33; 10 Frankrijk-West 173.37.12; II Duitsland 173.38.33; 12 Zwitserland/ Luxemburg 173.52.04; 13 Internationale ploeg 175.28.48. Bergklassement 1 Nencini (It) en Gimmi (Zw/lux) 28 pt; 3 Rohrbach (Fr.CM) 21 pt; 4 Bat tistini (It) 19 pt; 5 Van den Borgh 14 pt; 15 Ex aequo o.m. Geldermans 3 pt.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 9