Krachttoer van Pohlman doet zijn kansen in zaak Nitribitt sterk stijgen HET SPEL DER ZEVEN VERGISSINGEN Ü9r ISUNIL KUNKIS blijft in Olimstede Algerijnse nationalisten houden voet bij stuk TWEEDE KAMER: WAT MERKEN WE VAN E.E.G.? Politie stond voor schut VoSfi yzicft DE NATUUR WITTER DAN DE WITSTE HAAN SUNIL WAST STRALEND WIT Tweede Kamer akkoord met nieuwe dierenwet Praalrijder gedood Dinsdag 5 juli 1960 ZEEIIWSCH DAGBLAi Pag. 5 Proef op som Zelfverzekerd Vijf punten S.D.-er DEPPNER IN ARREST NA BESPREKINGEN VAN MELUN TOON ONJUIST KOMT WEL GOED AOW EN AWW TIEN PROCENT OMHOOG Verolme verkoopt tanker in en om uw huis Stralend wit wordt uw wasgoed met SuniL Bleken en blauwen mag u overslaan. U wast minder, u spoelt minder, u wringt min der. Uw wasgoed slijt dus minder! U - en honderdduizenden andere huisvrouwen - merken direct dat het hemelsblauwe Sunil tegelijk het modernste en, .het degelijkste wasmiddel is. De mooiste witte haan verliest het van uw stralend witte was! Het extra voordelige drielingpak bespaart u elke keer geld ALS NAVO TOESTEMT Amerika wil Bonn raketten geven FOTOWEDSTRIJD Van onze correspondent BONN De Frankfurter ver tegenwoordiger Heinz Pohlmann bracht gisteren bij het ingaan van de derde week van het proces- Nitribitt de politie-autoriteiten een vernietigende slag toe. Hij' bleek nl. in staat tot een kracht toer waartoe de met het onder zoek belaste politiecommissaris! drie sterke agenten niet in staat had geacht. Pohlmanns kansen op vrijspraak van de beschuldiging dat hij in 1957 de prostitué Rosemarie Ntribitt zou hebben vermoord, zijn daardoor aanzienlijk gestegen. Men gelooft niet meer dat het Openbaar Mi nisterie uit de schakels van tegen spraken en ontkenningen van de ge tuigen nog een keten kan smeden die de beklaagde levenslang in de gevangenis moet houden. Het alter natief luidt slechts: vrijspraak! Middelpunt van de zitting van giste- TVE HEER B. Kunkis (82), oud- •h' dirigent van de opera in Ri ga, is vrijdag 1 juli in Neder land aangekomen. Gisteren spraken wij het echtpaar Kunkis in het huis van de heer H. Ci troen, waar zij dertig dagen lang rust zullen vinden. Ook nu weer voerde mevrouw Kunkis (72) het woord en zij verbelde ons: ,,In ieder geval blijven wij onder on ze landgenoten in Ohmstede." Zij zullen daar een tweekamer woning betrekken, waarvan er en kele in augustus gereed komen. De 7630.50 gulden zullen dus wor den besteed aan de inrichting en bijkomende kosten. Evenals een zeer noodzakelijke medische be handeling voor de heer en me> vrouw Kunkis. De vaste maande lijkse bijdrage van circa honderd gulden zal dienen voor de bestrij ding van de vaste lasten. Het gi ronummer van de Amsterdam- sche Bank, Vijverberg te Den Haag. blijft hetzelfde: 3054. t.n.v. de heer H. Citroen met vermel ding Bijstand Kunkis". Dit alles is mogelijk geworden dankzij uw spontane bijdragen. In onderstaande (vertaalde) brief spreekt het echtpaar Kunkis hun grote dank uit aan alle lezers, die gezorgd hebben, dat er voor hen betere tijden aanbreken. SIRSNIGI PASEICOS: HARTELIJK DANK „Nu mijn vrouw en ik op uit nodiging van de lieer H. Citroen naar Nederland zijn gekomen, horen wij tot onze grote verba zing, dat door vierhonderd lezers van Gehoord en Gezien voor ons zo'n geweldig bedrag bijeen is gebracht. Men zal zich kunnen in denken hoe wij ons voelen nu eensklaps een zorg, die ons vijf tien jaar kwelde, is weggenomen Wij kunnen ons nauwelijks voor stellen, dat wij binnenkort een normale woning met „echt" meu bilair zullen hebben. Daarom zijn wij u zeer dankbaar voor liet ve le geld, dat u voor ons bijeen ge geven hebt. Naast alles wat Ne derland reeds voor ons Letten in hef algemeen heeft gedaan is dit opnieuw een bewijs van dc har telijke vrijgevigheid, waarmee uw land de misdeelde vluchtelin gen helpt." Met vriendelijke groeten, BIERANTS KUNKIS. AR MILU SVEICEINU: Advertentie rhaiifialick. k»Mtsi"heid bij gvjutf jt' in tiiF mei (T pfTr-acrinifaar ödk kou, |aar in een MEENK'S POEDERS helpen! Er zijn Meenk's Pocder^^i hoofdpijn, kies» pijn, hoest, griep, ïarrhee, influenza, rheumatiek, koortsj^eid bij gevatte kou, periodieke pijnen ^z. enz. Verkrijgbaar in etuis met 6 feeders maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (met 6 verschillende etuis A 6 poeders), zonder prijsverhoging. Vraag uw drogist. helpen; ,£r zijn M«y| |tirfer 'f*'es* S^8hPmnfWza' rheumatiek. koortsigneicnjij gevatt^ou, Jgrkfijgbaar in etfis %dcBI#oSfcR«fer«ook in UH1CAOATUCCV ren was een proef die de rechtbank samen met Pohlmann, zijn verdedigers en de politie, nam in het voormalige kosthuis van de beklaagde. De afgelo pen week hadden enkele politiedes kundigen onder leiding van hun com missaris als getuige in dit proces ge zegd: ,.Als Pohlmann beweert dat hij onder de kast in de keuken van zijn kosthuis zo'n kleine 300 bankbiljetten van 50 en 100 mark heeft kunnen ver stoppen, dan liegt hij. Want die kast is zo zwaar dat vier van onze potigste agenten nodig zijn geweest om haar net één cm op le tillen. Er was geen spoor van een gebruik te hamer te zien, wel een laag stof. Er was ook niets dat er op wees dat hier een stapel bankbiljetten had gelegen". Voor Pohlmann was deze aangele genheid niet slechts een zaak van eer maar ook van zijn leven. Immers, hij blijft erbij dat hij op 29 oktober 1957 Rosemarie niet heeft vermoord en evenmin dat hij haar van goed 18000 mark heeft beroofd. Maar hij kan geen sluitend alibi geven voor het feit dat hij begin november plotseling kwistig met geld kon rondstrooien en schulden afbetalen tot een bedrag van 20.000 mark. Verdacht dicht bij de 18.000 mark die Nitribitt onstolen zijn! Pohlmanns antwoord op de politi ële verklaring over de loodzware kast werd zelfverzekerd gegeven: „Ik heb daar en nergens anders mijn geld en wel tot een totale waarde van 20.000 mark verstopt. Dat geld was niet af komstig van Rosemarie maar van mijn vroegere baas van wie ik het geno men had, en bovendien had ik nog al wat gespaard. Steeds als ik een sta peltje bankbiljetten had nam ik een hamer, stak die onder de poot van de kast, tilde de kast daarmee op en schoof het geld eronder. Dat heb ik zeker een keer of dertig gedaan". Gisteren liet Pohlmann in zijn vroe gere kosthuis de politie in haar hemd staan: hij tilde dé kast inderdaad met een hamer op en schoof er een stapel tje van ca. 300 biljetten onder. Er is geen twijfel aan dal het O.M. hiermee een nederlaag heeft geleden. Op vijf punten reeds heeft de Officier van Justitie tot dusverre geen volle dig gelijk gekregen: Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG Een liberaal en een socialist hebben gisteren in de Tweede Kamer de regering gevraagd nu eens uit te leggen welke voordelen er voor de gewone consument zijn verbonden aan de tariefverlagingen van de Euro pese economische gemeenschap. Het zou een beste propaganda voor de 1 Er waren enige getuigen die be- 'uu yc L weerden dat Pohlmann om half Europese eenwording zijn als de prij- vijf met een auto het flatgebouw waarin Nitribitt woonde verliet. Er waren minstens zoveel getuigen die het tegendeel beweerden. 2 Er waren getuigen die Pohlmann de bewuste dag met een krab over zijn bezweet gezicht hebben ge zien: er zijn er ook die zeggen dat dat niet het geval was. Pohlmann heeft geen goed alibi voor de tijd van kwart over drie tot vijf uur van die 29ste oktober, maar een reeks getuigen beweer de dat zij na die periode Nitribitt nog in levende lijve hebben ge zien. De politie houdt het er op dat de prostitué juist in die tijd is vermoord. De geldkwestie heeft geent oplos sing gekregen noch van Pohlmann noch van het O.M. Pohlmann kan dat geld gespaard en onder de kast verborgen hebben gehouden! 5 Over Pohlmanns grijze broek waarop bloedvlekken zouden heb ben gezeten lopen de getuigen verklaringen weliswaar niet zo zeer uiteen maar de Officier heeft niet waar kunnen maken dat Pohlmann in die broek de moord heeft gepleegd. Zo blijft bet O.M. met een reeks aan wijzingen in handen zitten die stuk voor stuk niet erg sterk zijn. De kan sen voor Pohlmann op vrijspraak ste gen gisteren dan ook in zeer aanzien lijke mate. MüNCHEN (D.P.A.). De politie van München heeft gisteren de vroegere S.D.- officier Erich Deppner gearresteerd, ver dacht van medeplichtigheid aan massa moord op Russische en Nederlarfdse ge vangenen. Deppner was gedurende de bezetting hoofd van het nazidoorgangskamp te Amersfoort. In april 1944 zou hij bevel hebben gegeven zeventig zieke Russische krijgsgevangenen dood te schieten. Ook zou Deppner verantwoordelijk zijn voor de na de aanslag op Rauter ge pleegde moord op 49 Nederlandse gevan genen. Tot in de laatste maanden van de oorlog zou hij tegenstanders van het naziregime hebben laten fusilleren. Van onze correspondent I bureau (de structuur is er anders dan bij het A.N.P.het is eigenlijk de spreek- PARIJS. De Algerijnse regering ouis van de Franse regering) over de in ballingschap heeft gisteren een communiqué uitgegeven, waarin zij meedeelt, dat het zenden van een de legatie naar Frankrijk om te onder handelen over een staken van het vu ren thans met opportuun is. In prin cipe blijft zij echter bereid tot een gesprek met de Gaullé. De Algerijnse regering verwijt de Franse, dat zij niet heeft willen luiste ren naar de voorstellen van haar afge vaardigde en dat zij van plan zou zijn de delegatie evenals die afgevaardigde min of meer te isoleren en haar, zoals het communiqué zegt, alle vrijheid te ontnemen, terwijl de veiligheidsmaatre gelen een dergelijke manier van doen toch niet rechtvaardigen. Zij zou bijv. geen contacten mogen opnemen met relaties in Frankrijk noch met die buiten Frankrijk, doch alleen met de nationalisten in Tunis (en dan nog via een Franse telefoonlijn, waar bij de boodschappen door de Franse ge heime dienst worden afgeluisterd). Verder verwijten de nationalisten aan Frankrijk de toon, waarop haar verte genwoordigers tegen Boumendjel. de Al gerijnse afgevaardigde hebben gesproken en de omstandigheid, dat het naar Frankrijk komen van Ferhat Abbas en de zijnen zoals de Fransen hebben ge zegd in Franse ogen zou impliceren, dat men akkoord zou gaan met de eenzij dige door Frankrijk vastgestelde capi tulatievoorwaarden. Dat is dus een nieuwe fase in de be sprekingen en onderhandelingen tussen de Franse regering en de Algerijnse re gering in ballingschap, die zouden moe ten leiden tot een staken van het vu ren en tot vrije verkiezingen ingevolge het recht, van zelfbeschikking. Niemand heeft verwacht, dat die besprekingen snel en zonder haken en ogen zouden verlopen en het lag voor de hand. dat partijen op hun stuk zouden blijven staan. Zowel aan Franse zijde als aan die van de Algerijnse nationalisten be staat echter kennelijk het verlangen tot overeenstemming te komen. Beide par tijen hebben met moeilijkheden te kam pen, in het bijzonder met de extreme richtingen van hun aanhangers. Gene raal de Gaulle moet voorlopig nog de hoge officieren van het Franse leger te vriend houden, Ferhat Abbas de aan hangers van de F.L.N. het Algerijnse bevrijdingsfront, die sedert jaren tegen de Fransen een verbitterde guerilla voe ren. Te Tunis, waar de Algerijnse nationa listische regering haar hoofdkwartier heeft en waar president Bourguiba bij voortduring zijn verstandige en mati- gende bemiddeling verleent, was men gisteren niet pessimistisch. Men was er van overtuigd, dat binnen afzienbare tijd de Gaulle en Ferhat Abbas elkaar zouden ontmoeten. Te Parijs heeft men trouwens gisteren reeds enige malen krasse uitdrukkingen in de berichten van het A.F.P., het officiële Franse pers besprekingen te Melun gedesavoueerd. Alles wijst erop, dat de Gaulle een einde wil maken aan het bloedvergie ten, temeer daar hij sedert zondagavond weet, dat hij kan rekenen op de steun van de Franse socialistische partij. Het congres daarvan heeft een motie aan genomen van Guy Mollet, waarin het aandringt: a) op onderhandelen om te komen tot een staken van het vuren en b) tegelijkertijd een consulteren van alle belanghebbenden om het zelfbe schikkingsrecht zo goed, zo snel en zo rechtvaardig mogelijk in praktijk te brengén. zen omlaag zouden gaan, vond de libe raal mr. Van Dijk. De vraag van de socialist prof. Samkalden kwam onge veer op hetzelfde neer: merkt de con sument eigenlijk wel wat van de E.E.G.? Het kan inderdaad een praktisch winst punt van het gisteren begonnen Europese Kamerdebat worden als minister Luns of minister De Pous vandaag zou kunnen vertellen wat wij er beter van worden. Dan zou er meteen enig tastbaar doel zijn waarheen we bezig zijn op te mar cheren volgens de christelijk-historische woordvoerder dr. Schmal, op een weg die geen mogelijkheid tot terugkeer laat, zodat we dan maar het beste doen wil lens en wetens mee te lopen. HET DOEL Over het doel liepen de meningen van de Europese deskundigen ver uiteen. De liberaal prof. dr. Korteweg merkte gis teravond nuchter op, dat de E.E.G. geen doel op zichzelf kan zijn, waarmee hij tegen het zere been van de socialisten schopte. Hun woordvoerder, jhr. mr. Van der Goes van Naters, had eigenlijk alleen maar een snellere eenwording van het Europa van de Zes bepleit om ster ker te staan tegenover Engeland, dat van hem alle schuld kreeg van het mis lukken van de pogingen om te komen tot een groot Europees geheel. Er zijn nu wel allerlei mooie gemeenschappelijke regelingen gesteld, zo redeneerde de li berale Groningse hoogleraar, maar daar' mee komen we er niet uit. Bovendien vond hij de neiging om de E.E.G. maar zo veel mogelijk te laten regelen een bedenkelijke totalitaire trek. Sociale har monisatie klinkt wel heel aardig, maar ieder land heeft nu eenmaal zijn eigen regelingen op sociaal terrein, en het op heffen van de onderlinge geschillen is slechts een bron van verstoring van het evenwicht, dat in ieder land tot stand is gekomen. Men kan streven naar eco nomische harmonisatie, maar dan zal de E.E.G. toch wel goed doen om eerst een studie te maken van de verschillen tussen allerlei administratieve maatre gelen in de onderscheidene landen, wel ke verschillen vaak werken als een ver momde bescherming. Prof. Korteweg bedoelde de ijkwetten en keuringseisen, sanitaire en veilig heidsvoorschriften, die in het ene land veel scherper zijn dan in het andere. De socialisten kunnen nu wel zeggen, dat ons land in de goede club zit, zo eindigde prof. Korteweg, maar wij zijn lid van meer dan één club. Het is van het groot ste gewicht om te komen tot een juiste taakverdeling tussen de clubs en het gaat niet aan, dat de ene zich sterk maakt ten koste van de ontwikkelingsmogelijk heden van de andere. OPEN Ook van andere kant is gisteren ge steld, dat de E.E.G. „open" moet zijn voor andere landen, hoewel er zeker geen eenstemmigheid bestond over de manier, waarop met name Engeland lid van de club zou moeten worden. De K.V.P.-er mr. Blaisse zag Engeland graag komen, maar dan als partner in alle Europese gemeenschappen, terwijl de anti-revolu tionaire woordvoerder mr. Biesheuvel het juist als een toonbeeld van openheid be schouwde als deze eis niet zou worden gesteld. Wel was men het eens over de noodzaak tot samenvoeging van de drie Europese economische organen van de E.G.K.S., Euratom en de E.E.G., hoewel de liberale mr. Van Dijk zich afvroeg of een dergelijke oplossing niet een be perking van de bestaande supranationale bevoegdheid met zich mee zou kunnen brengen. DE KIEZER Advertentie vonden in dit parlementaire gezelschap uiteraard allerwege bijval en ook ijver de menige afgevaardigde naar het voor beeld van mr. Blaisse voor uitbreiding van de bevoegdheden van dit Europese parlement met ten slotte ook medezeg genschap. Dan moet echter de kiezer ook weten wat hij voor dit Europa betaalt, merkte mr. Van Dijk op. Hij raakte hier mee een interessant punt aan daar tot nu toe nooit helemaal duidelijk is gewor den hoeveel het Europese integratiestre- ven kost. Dat de landbouw nog wat achter loopt zijn we zo langzamerhand wel gewend, zei mr. Biesheuvel, die met het oog op de uiteenlopende inzichten van het agra rische bedrijfsleven nu graag eens het regeringsstandpunt wil leren kennen, en dat niet alleen ten aanzien van de beper king van de produktie, zoals minister Marijnen blijkbaar wil. maar met het oog op onze positie in de gehele wereld. De K.V.P.-er dr Van Meel was nieuwsgierig te horen of de gemeen schappelijke markt voor de landbouw maar moet wachten totdat de drie groten van de E.E.G. (West-Duitsland, Frank rijk en Italië) hun achterstand op agra risch gebied hebben ingehaald. Overigens bestond er waardering voor het vasthoudende regeringsbeleid in dit opzicht, al twijfelde mr. Sam kalden eraan of het geen halsstarrig heid was. De christelijk-historische afgevaardig de De Ruyter waarschuwde nog tegen misbruik van het stelsel van minimum prijzen voor landbouwprodukten. waar mee de bedrijfstakken in strijd met de E.E.G. beschermende muren rond zich heen zouden kunnen optrekken, een autarkie die in strijd is met de verdra gen van Rome. Vanmiddag zullen enkele ministers het regeringsan,twoord verzorgen op dit uitgebreide debat dat tot gisteravond laat voortduurde en nog tal van andere onderwerpen omvatte: Een Europese universiteit, een Europese postunie, de kernenergie, de invoeging van de nieu we Afrikaanse staten in de E.E.G., de associatie van Griekenland en Israël en de publikatieplicht van transporttarie ven. Dispereert niet, zo zei dr. Schmal, en dit hoeven de ministers ook niet te doen. Met hun vijven (Luns. De Pous, Marijnen, Cals en Van Rooy) zaten ze gisteren naast minister-president prof. De Quay achter de regeringstafel, en bovendien nog de staatssecretarissen Steikel en Veldkamp. Met zóveel be windslieden zal het heus wel gaan! DEN HAAG. Dezer dagen is het koninklijk besluit te verwachten waarin de uitkeringen der A.O.W. en A.W.W. definitief worden verhoogd wegens de huurverhoging en afschaffing van de melksubsidie. Beide zijn 1 april ingegaan. Tot nu toe zijn op de algemene pensioenen voor schotten verstrekt. De uiteindelijke verhoging zal tevens de pensioenbedragen optrekken aan de hand van de loonindex. De pensioenen zullen, gerekend van 1 april af, ongeveer ti enprocent hoger komen te liggen. DEN HAAG (ANP). De Argentijn se nationale oliemaatschappij Yaeimien- tos petroliferos fiscales heeft besloten in Nederland een tanker van 19.900 ton te kopen. Het schip is er een van een serie, die bij Verolme in Rozenburg voor eigen rekening wordt gebouwd. Het is al te water gelaten en zal ver moedelijk in september worden opge leverd. Dertien passagiers kwamen om het leven en 34 werden gewond bij een treinongeluk i-n het noordwesten van Rechtstreekse verkiezingIn voor heti Paki:sta"- Jwee wagons stortten in een Europese parlement, mogelijk in 1963,ravijn, nadat de trein was ontspoord. Hier is de volgen de aflevering van het Spel van de zeven vergissin gen, getekend door de bekende Franse tekenaar Henry Blanc. Voor degenen die het nog niet eer der gespeeld heb ben geven we nog even een toelich ting. Blanc heeft eerst een tekening gemaakt. Dat is de bovenste van de twee hiernaast. Daarna heeft hij de tekening over gemaakt, precies eender, bijna pre- Sla is een kostelijke zomergroente en geen wonder dat men het graag regel matig uit eigen tuin oogst. Dan moet men niet te veel in éénmaal zaaien, sla schiet met warm weer vrij snel door en dan is ze niet meer geschikt voor de consumptie. Eigenlijk moet men om de drie weken een geringe hoeveelheid zaai en; later kunnen de plantjes dan op de voor hen bestemde plaats gepoot wor den. Sla groeit alleen maar goed op een goed vochthoudende grondsoort en men moet ook wel voor de nodige mest zor gen. cies eender want bij het overmaken heeft hij zich ver gist, met opzet. Zeven maal. Het is allemaal in klei nigheden, en het spel is nu om die zeven vergissin gen te vinden. Mocht U er niet helemaal zeker van zijn dat U de vergissingen alle maal gevonden hebt, kijk dan in de krant van mor gen. Daarin zullen wij de oplossing publiceren. Veel succes 1 0^ umrjJMemjMZ.&jmrtm'imvtusr ^'l Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG Het couperen van staarten van paarden en van oren van honden zal zijn verboden als het ontwerp voor een nieuwe dieren wet straks door de Eerste Kamer zal zijn goedgekeurd. Na ruim vijf jaar voorbereiding is het gisteren zonder hoofdelijke stemming aan vaard door de Tweede Kamer, die er enkele kleine wijzigingen in heeft aangebracht. LANGE STAARTEN Zo zullen de zware Beigische vol bloeds voortaan met lange staarten naar de tentoonstellingen moeten gaan. Dank zij het amendement van de so cialistische afgevaardigde, mej. mr. Schilthuis, is het verbod om paarden staarten te couperen weer in het ont werp gebracht. Het stond er eerst wel in, maar op verzoek van de commissie van voorbereiding was het er uitgehaald. Een tweede wijziging was het wippen Eigen nieuwsdienst WATERINGEN. Met de auto, die hij van zijn werkgever had weggeno men. is gistermiddag de 23-jarige L. K. uit Den Haag over de kop gesla gen en om het leven gekomen. Het slachtoffer had, samen met de achttienjarige H. v. d. M. uit Wate ringen, in werktijd een café bezocht. Dat kostte de twee jonge mannen ont slag op staande voet. Uit wraak namen zij daarop de auto van hun werkgever weg bij de veiling in Kwintsheul. Op de Boven- dijlc in Wateringen verloor K. de macht over het stuur, waardoor de wagen over de kop ging. BONN (Reuter, AP). Indien de Navo instemt met de bewapening van de Westduitse strijdkrachten met ra ketten van het type Polaris is de Amerikaanse regering bereid die ra ketten aan West-Duitsland te leveren. Dit deelde Wilber Brueker, de Ame rikaanse legerminister, gisteren in - een persconferentie mede. Hij voeg de er aan toe dat West-Duitsland de Polaris echter nog niet is aangebo den. Wel had de Westduitse minister van defensie, Franz-Josef Strauss, be langstelling voor de Polaris getoond. De Polaris is een raket met mid delbare reikwijdte (ongeveer 1.600 ki lometer), die onder water uit onder zeeboten gelanceerd kan worden. Men neemt aan dat de Polaris in 1962 vol ledig voor militair gebruik gereed zal zijn. van de raad voor de dierenbescher ming, een adviesorgaan voor de mi nister waarvan de Kamer het nut niet weet in te zien en dat minister Beer man blijkbaar niet als onmisbaar be schouwde. Hij verzette zich tenminste niet tegen de wens van de meerder heid van K.V.P., V.V.D., A.R. en C.H. om het vooralsnog maar zonder te doen. Verder is zonder hoofdelijke stem ming een amendement-Diepenhorst (c.h.) aangenomen, dat een nieuwe re geling voor het opruimen van loslopen de honden en katten inhield. Dit moet door de politie gebeuren en niet door de eigenaar van een erf waar een vreemd beest zich toevallig ophoudt zo als een amendement van de K.V.P.-er mr. van Rijckevorsel wilde. Dit amen dement werd verworpen en het was eigenlijk vanzelfsprekend dat ook de socialist De Kadt er niets van wilde we ten, hoewel er toch een luid gelach los barstte toen hij argeloos zijn stem te- gen uitbracht. Een poging van de liberale afge vaardigde mej. mr. Ten Broecke Hoek stra om het verbod tot het couperen van oren van honden uit het ontwerp te halen, kon niet voldoende steun krij gen. Het was ook niet anders te verdach ten: de paarden hun staarten, dus de honden ook hun oren. Advertentie „Wij en onze hobby" Het bekende maandblad DOE HET ZELF schrijft in samen werking met da Stichting ter Bevordering van da Amateur fotograf e een fotowedstrijd uit onder de naam: „Wij en onze hobby" Ook de jeugd onder de 17 jaar kan hier aan deelnemen. Ér ie een groot aantal fraaie prijzen. tv het bijzonder interessante julinummer staan de wedstrijd- voorwaarden. Koop dit nieuwe nummer b<| een kiosk, boek- of tijdschrif- tenhandel.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 5