Na een boulevardje in Manilla het probleem-Japan D DE TOMAATJES BLOZEN WEER ZWITSAL De paarden van Tros MOEDER WORDEN... Zomerse juni had koude staart Iflilmï meïdefceukenpatw CIRCUSGROEP NOCK WACHT Raffinaderijen nu eigendom van regering wÊÊmmreis 0mé*wereld 'LA Zaterdag 2 juli 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 11 ONZE VERSLAGGEVER HEEFT LANGS DE GOUDEN CIRKEL EEN „PRINSELIJK" GESPREK BAREND MAASKANT J AOMEDON bleek een gemeen mannetje, want toen de gewel dige stadsmuren klaar waren en het vee schadevrij en met een voor spoedige aanwas van jong vee ge hoed was, konden Apollo en Posei don naar hun bij CAO verschul digd loon fluiten. „Als het niet aanstaat, dan breek je boel maar weer af!", zei Laome don tegen de protesterende Posei don. Staken had geen zin, want het werk was klaar en vergelding was dus het enige, wat overbleef. Apol lo zorgde voor een flinke besmette lijke ziekte, die hij als booggod met zijn pijlen kan verspreiden, en Po seidon stuurde een zeemonster, zo iets als een superpotvis, dat met de vloed kwam opzetten en alle in de vlakte werkende landlieden opvrat. te Denk aan Uw lijn Nederlands geschenk voor Engels vorstin Elementair Eeuwfeest gevierd bij Ten Cate OP CUBA wi 'OENSDAG tus sen Bangkok en Manilla in KLM's super-Constella- tion Positon brengt stewar dess Maria van Mol mij het ALGEMEEN DAGBLAD van maandag. Even kijk ik onge lovig, maar het is waar. Aan het vriendelijke gezicht van de stewardess zie ik, dat het eigenlijk niets bijzonders is. Dat niemand zich bijzonder heeft ingespannen om speciaal voor mij op ruim 11.000 km van huis een Algemeen Dagblad te be zorgen. Dat is gewoon een fa cet van de verzorging der pas sagiers. Maar vlug blijft het en het gaat nog vlugger nu intussen de Elec- tra's in de vaart zijn gekomen. En weer sneller zal ik tussen Bangkok en Manilla mijn krant kunnen le zen als weldra ook de DC-8 op dit traject in dienst wordt gesteld. Na de dan volgende stap met toestel len, die vlugger dan vliegensvlug beloven te zijn, wordt het voor het A.D. tijd te gaan denken aan een „plaatselijke" correspondent in het Verre Oosten. Glimlachen om die gedachte? Och... In elk geval weet ik. dat „kleinig heden" in Nederland belangrijk kun nen zijn in het Verre Oosten. Als he, bv. hier lange tijd droog is. er weken lang geen regen is gevallen, de wei den verdorren, de koeien moeten worden bijgevoederd en.... de melk duurder wordt. Dan moet de man, die gecondenseerde melk in Thailand importeert (en dat zijn miljoenen blikjes) zijn afnemers waarschuwen tijdig te kopen vóór de prijsverhoging ingaat. Nederland-Thailand, ik herinner mij de woorden van prins Wong, Thailands ambassadeur in Den Haag. die mij vooraf had ontvangen. Hij pleitte voor een nauwere samenwer king tussen beide landen. Hij wees op de mogelijkheden voor Nederland, nu het Indonesië als economisch terrein is kwijt geraakt, van Thailands delf stoffen. Niemand weet nog precies hoe rijk dit Oosterse land is aan minera len. De heer Boeles ziet veel in ge specialiseerde belangstelling. Waar om zou Nederland op dit gebied niet zijn medewerking kunnen aanbieden? NU AL Boven Indo-China word ik gewekt uit mijn overpeinzingen over Thailand en Nederland als een economische Siamese tweeling. Het is tijd om te lunchen. Bovendien wachten mij in Manilla weer nieuwe gesprekken. Met de heer J. Beukers, die hier pas een paar weken de KLM vertegenwoordigt, maar nu al amicaal is met alle auto riteiten. Hij typeert met één zin de Philippijnse stijl: „Met open over hemd ga je naar de minister-presi dent, met knoopje dicht ga je op een receptie een borreltje drinken". Kort om: geen decorum. Voetstoots neem ik van hem aan. dat de positie hier van de KLM onge kend goed is, dat de KLM zeer ge waardeerd wordt en dat de concurren tie groot is. De Philippino's zijn in derdaad een gastvrij volk. De heer Beukers overweegt om mij gauw even de boulevard op en neer te rij den. „Ik heb geen visum", merk ik op. RODE RONDE Blijf dan een paar dagen, is het lachend gegeven antwoord. „Ik geef je 72 uur", luidt het aanbod van At- ty German Arabit, het hoofd van de douane. Een land met mogelijkheden, be denk ik vlug. Dat klopt, want ik hoor, dat Nederland op de tweede plaats staat op de lijst van importerende landen. Vooral melk en kaas. „Die rode rondé", weet Artemio Agoeillo, ontvanger van de belastingen. „Tot ziens", lachen zij me alle maal toe bij het vertrek. Tjonge, wat een relaties in een ogenblik tijd. Even later glijdt Manilla onder mij vandaan, met zijn miljoenen gekleur de lichten glinstert het als het pail- iettenpak van een mooie clown. Tjon ge. wat een uitbundig land! Rond zeven uren scheiden mij nog van het Land van de Rijzende Zon. Een prettige onderbreking en aardi ge afwisseling lijkt het mij. dat Thai lands prins Bira, eens een beroemd autocoureur, mij een wat ik ver onderstel gezellig praatje wil toe staan. Als ik mij ga voorstellen, heeft hij het tijdschrift Road and Track voor zich. Oude liefde, die niet roes ten. wil? „VERY BAD" Inderdaad haalt hij herinneringen op aan de 140 races, waarvan hij er 37 won. Aan zijn debuut in 1937, aan zijn afscheid in 1956. Twintig jaren snelheidsduivel, maar ook steeds met de'»dood voor ogen. Oh ja, zegt prins Bira met gesloten ogen, verscheidene ongelukken, waarvan zes keer „very -g. Afscheid van Bangkok: brede rivier met „kano's" en „dekschuiten", aan de oever tempels en houten huizen op palen. bad". De laatste maal in 1953 tijdens de 24-uurrace van Le Mans in Frank rijk. Te Auckland in Nieuw-Zeeland won hij zijn voorlaatste wedstrijd, in Engeland in zijn laatste race werd hij derde. „Je kunt niet alles winnen", zegt prins Bira, die er met zijn 46 jaren patent en jonger dan zijn leeftijd uit ziet. Hij laat meer gedachten los: „Als je ouder wordt, verander je. Niet je reactievermogen, maar gees telijk! Ik houd nu erg van wedstrijd zeilen". Toch denkt hij nog steeds aan ra ceauto's. In gedachten ziet hij er jon ge Thailanders in. Die hij heeft op geleid, want zo'n team wil hij oplei den, naar triomfen voeren. „Zelf niet meer rijden?" Hij lacht: „Misschien nu en dan eens een wagen proberen...." Dan resoluut: „Maar dat doe ik al leen als ik weet succes te kunnen hebben. In de eerste plaats moet ik het geld ervoor hebben". Dat tracht hij nu op een ander ter rein te verdienen. „Voor mijn land, want ik voel dat ik moet meehelpen aan de industriële ontwikkeling er van". Voor dat doel is hij nu ook op weg naar Japan. De precieze aard van zijn activi teit kan prins Bira mij op dit moment niet meedelen. Ik begrijp, dat het gaat over de aankoop van bepaalde installaties en machinerieën. GESTRAND tot PRINS BIRA van beroemd autocoureur Industrieel zakenman Advertentie AllET alleen muizen, ook paarden hebben een staartje. Bijzonder lang zelfs in het geval van de on sterfelijke paarden, die koning Tros van Troje had gekregen als vergoe ding voor de hem ontroofde jonge zoon Ganymedes: dit paardestaartje leidde tot de eerste verwoesting van Troje waarvan de Grieken zelf nog wisten. Net als alle oorlogen wortelt ook de strijd, die tot deze verwoesting leidde, heel diep. Of beter, heel hoog, met luchtwortels, want de be ginscène speelt op de Olympos. Daar had zich namelijk een machtscon flict voorgedaan, helemaal in de trant van diegene, die in de Griek se staatjes voorkwamen. Zeus gedroeg zich namelijk net als de Griekse tyrannen nogal ba zig, en bijna alle goden, onder aan voering van zijn eigen vrouw Hera, zijn broer Poseidon en zijn zoon Apollo, overvielen hem en bonden hem stevig vast. Zoals vaker, was het gemakkelijker de oude tyran af te zetten dan een betere, nieuwe, aan te stellen, en er dreigde grote ruzie onder de muiters. Maar een onaanzienlijke, hoewel beeldschone zeegodin, Thetis, redde Zeus, de hemeltroon en de situatie. Ze haal de vlug een van de rare monsters, die ergens in de onderwereld opge borgen waren als mislukte probeer sels der schepping of als produc ten van de inteelt uit de dagen dat er nog maar enkele goden waren, die onderling trouwden. IJ ET monster was een nogal goe- dig, reusachtig wezen met hon derd armen, Briareos, of in het Olympische dialect Aigai on ge naamd, en tegen hem konden zelfs de goden niet op en Zeus herkreeg de macht. Maar hij had een lesje gehad en begreep, dat hij nu bij de bestraffing niet het onderste uit de kan moest halen. Alleen de aanvoer ders van de samenzwering kregen hun straf e:i ook die was niet over dreven: Apollo en Poseidon kregen één jaar dwangarbeid, te verrich ten in dienst van een koningshuis waarmee Zeus op goede voet stond, dat van Troje. Troje was in die dagen een nog onversterkte stad en de koning er van was Laomedon, die tegen Gany medes „oom" had moeten zeggen misschien sedert zijn bevordering tot Olympische schenker wel „heer oom". Laomedon had wel emplooi voor zijn beide goddelijke dienaren: Poseidon, die behalve zeegod ook de beheerder van de fundamenten van de aardbodem is (en als zoda nig ook de aardbevingsgod)moest maar eens een mooi gefundeerde muur om Troje heen bouwen. Apol lo was hem als artistieke god na tuurlijk van weinig nut, maar hij moest dan maar op zijn grote kud den passen en er muziek bij maken, net als een echte herder, dat bleef nog een beetje in zijn stiel. Hun po sitie was te vergelijken met die van contract-koelies uit de goeie outoe tijd (net een dertig jaar geleden!) van de poenale sanctie: ze waren verplicht hun tijd uit te dienen, maar kregen een matige beloning voor hun arbeid. Kruidendrankjes noch gebeden hielpen tegen de ziekte en het mon ster was helemaal onaantastbaar. Dus raadpleegde Laomedon het orakel van Zeus Ammon in de woes tijn van Egypte en dat gelastte hem zijn eigen dochter Hesione naakt aan een rots te binden en haar door het zeemonster te laten opslokken. Dit is de titel van het nieuwe boek van Dr.W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's in fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschaffing van een BABYSET DE LUXE A Er was niets aan te doen, Laomedon moest wel gehoorzamen. Afgrijse lijk schouwspel: de blanke maagd tegen de donkere rots, vlak bij het klotsende water, waaruit elk ogen blik het beest kan opduiken om „hap" te zeggen. 1LJAAR wie kwam toevallig langs en vond het maar zonde? Hera- kies, de grote held! Denken en doen is bij hem zozeer één, dat men er wel eens aan twijfelt of hij kon na denken. Hij trok de boeien los en wandelde met de wat rillerige He sione naar de stad. Laomedon was niet eens blij, want hij wilde van het monster afkomen, maar Hera- kles nam op zich het beest te doden, als Laomedon voor een tegenpres tatie wilde zorgen. En nu een grote teleurstelling voor wie een romance meent te zien aan komen: hij vroeg niet dochter He sione als loon, maar de twee on sterfelijke paarden, die Laomedon van zijn grootvader Tros had ge- erfd. Volgende week zullen we zien, hoe deze twee paarden Troje tot nachtmerries werden. Hij vertelt: „Ik ben ervoor geweest in de Verenigde Staten, Duitsland, Engeland, Zuid-Amerika en ook in Nederland. Uw land was veel goedko per dan de Verenigde Staten en ook nog goedkoper dan Duitsland. Ik kwam in nauwer contact met de be trokken Nederlandse fabrikant, om dat de kwaliteit van het produkt goed was en de levertijd mij aanstond. Prins Bira nadert het eind van zijn verhaal: „De zaak strandde echter op de betalingsvoorwaarden. In Ne derland bleek geen overeenkomst op lange termijn mogelijk. Ik geloof, dat het soms niet ver genoeg vooruitziet. Voor hetzelfde project ga ik nu naar Japan. Ik heb er aantrekkelijke aan biedingen gekregen". Nog vóór ik er vaste grond onder voeten heb, word ik wel ineens ge plaatst tegenover het probleem-Ja pan, waarvan de betekenis hoe lan ger hoe groter wordt, ook in Neder land. Advertentie Van onze weerkundige medewerker E eerste zomermaand heeft zich van meer dan één goede kant laten zien. De gemiddelde temperatuur, berekend uit om het uur afgele zen standen van de thermometer, was in De Bilt 16,2 graden tegen 15,2 graden Celsius normaal. Het was de warmste juni sedert 1957. Van de dertig dagen waren er zes tien aan de warme kant; daarvan brachten er negen in De Bilt zo merweer, tegen vijf normaal. Na 1950, toen juni in De Bilt elf zomerse dagen opleverde, hadden wij niet meer zoveel warm weer in deze maand gehad. Jammer dat aan het slot de koude de overhand kreeg: 29 juni moet zelfs tot de koudste dagen wor den gerekend, die in deze tijd van het jaar tot dusver in deze eeuw ooit zijn voorgekomen. BOVEN NORMAAL OOK van de zon zijn goede dingen te vertellen. Met 244 uren zon, zo als in De Bilt is gemeten, zijn wij dan wel niet zo hoog gekomen als het vorige jaar, toen juni 301 uren zon bracht, maar gezien ons normale rant soen zon, dat 218 uren bedraagt, kan worden gezegd dat wij daar in de afgelopen maand een flink eind boven uit gekomen zijn. De regen is zeer ongelijk over het land verdeeld, zoals dat vaker gebeurt bij onweersbuien, die er ook nu weer overvloedig zijn geweest. Belangrijk te droog zijn over het algemeen de drie zuidelijke provincies en Zuid-Holland ge weest. Daarentegen is in de Achterhoek, Overijssel, Drente en Groningen wat te veel gevallen. Maar van plaats tot plaats komen hier ook wel weer ver schillen in voor. T"tE GROND is nog heel erg droog, zo- ■*-' dat een scheutje meer hemelwater dan normaal bepaald geen kwaad kan. Op dertien dagen werd in het land on weer gehoord tegen op vijftien dagen normaal. Vooral op Tweede Pinksterdag heeft het nogal geonweerd, ofschoon overigens de lof aan het Pinksterweer niet mag worden onthouden. Alles bijeen geno men kan worden gezegd, dat juni zeer behoorlijk weer heeft opgeleverd. Advertentie Sukristo^; i„ plaats van suiker (geen nasmaak) volgens de nieut ontdekte formule. Dous/m van 150 tabl. 4 f. t.15 500 tab!. 4. f. 2.95.1000 labl, 4 f. 6.50 bij apotheker! en drogisten N.V. H. TEN HERKtL, HILVERSUM Maandag gaat de schilder J. C. A. Goedhart in Vlissingen scheep op H.M. Utrecht naar Engeland, samen met zijn schilderij. Doel: Koningin Elisabeth, Buckingham Palace. Het schilderij: een afbeelding va nhet Koninklijk jacht Bri tannia, links op het doek gevolgd door H.M. De Zeven Provinciën en als schim men in het zog Nederlandse en Engel se jagers. Het schilderij was een opdraclit en wordt een geschenk van de Nederlandse Vereniging van Zeeschilders. In deze kring neemt de heer Goedhart een hech te plaats in met talloze doeken van schepen in volle zee, de officiële por tretten die de Holland Amerika Lijn liet maken van de Statendam, de Nieuw- Amsterdam en de Rotterdam en die de Marine opdroeg van oorlogsbodems. Een maand lang was de schilder gast van de Nederlandse Marine teneinde de Britannia te leren kennen in zijn ele ment. De dertig olieverfschetsen die hij maakte, vooral van het dynamische zee water, zijn stuk voor stuk de moeite waard en de Marine strekte er al ver langend de vingers naar Uit. De schilder voelt de zee aan. Het is zijn hobby. Bovendien heeft hij lang in Den Helder gewoond, en had hij een va der die zee-officier was, evenals zijn grootvader die er bovendien nog bij schilderde. Het ruime ?iuis in Rijswijk aan de Geestbrugweg hangt echter ook vol por tretten. Maar het schilderen van de zee in al zijn onberekenbare gedragingen, prefereert de schilder toch. Hij is in alle bescheidenheid) geweldig benieuwd hoe het doek dat door de Nederlandse Gezant zal worden overhandigd, in Buc kingham Palace zal worden ontvangen. ALMELO. In de tent van het .spe ciaal naar Almelo bestelde ijsballet van Maxi en Ernst Baier heeft de n.v Ten Cate, deel uitmakende van het textiel- concern Nijverdal-Ten Cate, gisteren feestelijk het feit herdacht dat honderd jaar geleden de eerste mechanische we verij van de maatschappij in gebruik werd gesteld. Twee directeuren ontvingen Nederland se en Belgische koninklijke onderschei dingen. Alle werknemers hebben een week extra loon gekregen met extra be dragen naar gelang vantiun dienstjaren. Een ton werd aan de gemeente Almelo geschonken als bijdrage in de bouw van een nieuwe openbare leeszaal. „Eigenlijk Is het een auto en geen vliegtuig, al moet het volgens onze ad vocaten zo ingeschreven worden", zei de jonge ingenieur Desmond Norman (links). Hjj klom in de cabine van het nieuw ste Engelse zweeftuig, gaf met een sim pele handbeweging gas en greep het stuurwiel. Daar ging de zwevende schijf die hu samen met John Britten (rechts) had gebouwd. Waarom dit nieuwste snufje onder de zweeftuigen eigenlijk een auto is voor de houwers? Wel, bij voorbeeld omdat de voornaamste krachtbron de motor van een sportwagen is. Ook omdat de versnellingsbak er een van een auto is, namelijk van een M.G. Goed, dat van die auto was een grap je. Ernst maken Norman en Britten met hun plannen om hun nieuweling te ver kopen aan grote firma's. De vooruit zichten schijnen goed te zijn. Zij zeggen „L- srote bananenimporteurs er vijftien willen bestellen. Die importeurs willen de zweeftuigen gebruiken voor snel vervoer van bananen van de plan- t&ffes in West-Afrika naar de bananeii- schepen. Norman en Britten zoeken het dus nog met direct hogerop met grote plannen voor transatlantisch vervoer of zo. Zij willen met hun zweeftuigen eerst flink geld verdienen. Goedkoop zal hun zweeftuig overigens niet zijn. De eerste, waarmee zij hier afgebeeld zijn, heeft de twee mannen of hun geldschieters ruim 10.500 pond (105.000 gulden) gekost. (Eigen telefoto) IK kan het toch weer niet laten: zodra de tomaat voor ons allen wat toeschietelijker is geworden ik denk nu aan de prijs moet ik elk jaar opnieuw een ode aan dit roodwangige bolletje brengen. Ware ik een dichteres, zeer zeker zou ik aan haar, die toch zeker wel het meest beminde „in grediënt" in elke keuken is, een luisterrijk gedicht opdragen helaas, het nuchtere proza is mijn enige toevlucht. En daar moet deze pomme d'amour het dan maar mee doen. De recepten die ik aan mijn be minde tomaatje opdraag zullen ech ter niet nuchter zijn. O neen, verre van dat: kijkt u zelf maar welke verrukkelijke combinaties ermede te maken zijn. TOMATEN-CHAMPIGNONS MET TOAST: als warm voorgerecht rekent u per persoon de twee helften van één mooie stevige tomaat met onge veer 1 dikke plak mager vers spek, 6 g margarine en 45 mooie uit de kluiten gewassen champignons. Ver der hebben we nodig wat vers gesne den peterselie, selderijgroen of bies look, 1 sjalotte uitje en1 stuk toast per persoon. Neen, niet zo'n klein zie lig toastje uit een pakje: u maakt van een sneetje witbrood, ja, met korst eraan, zelf de toast. Als u geen broodrooster heeft, doe het dan op de Franse wijze: prik het brood aan een keukenvork en wentel het domweg door de hoogstaande gas vlamHeerlijk ruikt dit soort toast: zigeunerachtig naar houtskoolvuur! In drie minuten Ziezo, we hebben de oven al vol aangezet en leggen de tomatenhelften waar we alleen het vochtige moes hebben uitgeschept (het meer vlezige vruchtvlees laten we rustig zitten) op een met olie ingesmeerd bakblik. De vulling was inmiddels ook al ge maakt en wel zó: het spek hebben we in kleine stukjes gesneden, de champignons gewassen en in plakken gesneden, het uitje gesnipperd en we kunnen beginnen. In de heet geworden margarine la ten we in een koekepan het spek knappend bruin bakken. Als deze mas sa heet en goudachtig van kleur is doen we er het uitje maar ook de plakken champignon bij. Op een hoge vlam schudden we de pan heen en weer en zijn de plakken champignon zeker in minder dan 3 minuten goud bruin klaar gesauteerd. Feestmaal De tomaten zijn heet geworden in de oven. Let wel, ze moeten niet zacht bakken want dan vallen ze in- en uit elkaar, neen, ze moeten alleen echt door en door warm worden, meer niet. We scheppen ze van het blik af, leg gen ze op een voorverwarmde schaal neer en verdelen ijlings de champig- non-ui-spek-vulling over de tomaten- helften. Hierop komt nog de gehakte peterselie enwe brengen ze op ta fel. De toast komt er apart bij en ook wat roomboter met.een glas rode port of rode wijn. Meer met kaas KAASTOMAAT: zet de oven aan en smeer het bakblik in met boter. Snijd de tomaten het moeten grote zijn in de helft en hol ze ook nu weer slechts een klein beetje uit. Maak een smeuïg mengsel van een rauw ei met wat geraspte belegen kaas met Fran se mosterd, koffiemelk en peper. De ze massa moet de consistentie hebben van een dikke pap. Vul hiermede beter gezegd bedek hiermede elke tomatenhelft en laat heel even, hoog staande, in de oven dit kaasmengsel smelten en goudgeel bakken. Dit hap je is heerlijk bij de lunch. Maar ook als hapje vooraf bij een feesteten zult u er succes mee oogsten. U kunt het natuurlijk ook gebruiken bij een scho tel gekookte spaghetti waardoorheen u vleesresten mengt of stukjes ham. De tomaten legt u om de spaghetti heenGeef er apart nog wat to matensaus bij. Vleesloos VEGETARISCHE TOMAAT: fruit in hete olie gaar: een mengsel van fijngesneden paprika, prei en wortel tjes met komkommer, uitjes en fijne snippers rauwe aardappel. Strooi er als alles zacht is gefruit naar smaak zout, peper, een mespuntje kerriepoe der en wat geraspte kaas bij. Vul Van onze correspondent GORINCHEM. Nu al twee weken staat buiten de Waterpoort te Gorin- chem de eircusgroep Nock, die tot voor kort was verbonden aan het circus Europa. Het geld is op: voor mensen en voor de dieren (leeuwen, apen en paarden) is geen voedsel meer. De Vereniging van circusvrienden had zich het lot van de dieren aangetrok ken, maar de vereniging heeft laten we ten dat zij met het verstrekken van voedsel niet tot in het oneindige kan doorgaan. Particulieren zorgden voor het voed sel voor de artiesten en hun kinderen. De groep zit echter niet stil. Er wor den pogingen in het werk gesteld om in België een eigen circus op te rk'.iten. hiermede de rauwe uitgeholde tomaat en laat ze heel even in de hete oven door en door warm worden. Geef hier bij eens spiegeleieren, een omelet met peterselie of een roerei. U heeft aardappelen in de uitgeholde tomaten verwerkt en er is voor dit eenvoudige en heerlijke maal verder niets nodig. Wilt u een koude tomaat vullen doe het dan eens zó: TOMAATFANTASIE: maak een mengsel van in plakken gesneden knakworstjes met gesnipperde zoet zure augurken, uitjes en koude droog- gekookte rijst waardoorheen groente- resten zijn gewerkt. U mengt door de rijst het uitgeholde tomatenmoes en door deze massa komt zoveel mayo naise met wat mosterd als nodig is om een zeer smeuïg geheel te krij gen. Vul er de uitgeholde tomatenhelf ten mee en zet ze op blaadjes groe ne sla. Ter garnering legt u hardge kookte eieren in de helft gesneden er omheen. Met een glas bier, brood en boter heeft u een heerlijke hap op een warme avond... Ik wens u smakelijk eten en tot de .volgende keer. Micky Woodhouse Advertentie ^Miljoenen moderne vrouwen voelen zich met o.b. tampons veilig altijd en overal! pons J Want de o.b.-methode is beter om de volgende redenen: o.b. geeft Onmerkbare Bescherming: o.b. tampons, inwendig gedragen, voelt men niet, merkt men niet, ziet men niet. Gemakkelijke toepassing: Bij o.b. tampons heeft men geen schuif- koker nodig. Men kan ze meenemen in het kleinste tasje en na gebruik onge merkt wegdoen. Volkomen bewegingsvrijheid: Niet langer gehinderd door gordel, zwachtel of spelden, kunt u gewoon alles blijven doen: sport, fietsen, dan sen, uitgaan, baden enz. Onopvallend: o.b. tamponskunnen zlchnietaftekenen onder dunne, nauwsluitende kleding of badpak. Absoluut safe: Men voelt zich overat en onder alle om standigheden veilig beschermd. Medisch verantwoord: Wetenschappelijk onderzoek in Ame rika en vele Europese landen heeft aan getoond, dat de o.b. methode aan alle eisen van de moderne hygiëne voldoet. Het 2a. M*mk jgftgjBtaS alles omtrent de o.b.-meWOs dj j nen ve.r.tell0ï^nL?usUeerdebrochure meer uitvoerige, g ^-tampons. CSr-S-ineend-re., blanco envelop. tampons de moderne hygiëne Per pakje van tO tampons voldoende voor maandelijks gebruik. Normaal f 1.., Speciaal f 1.25 I ""Hierlangs uitknippen Aan Drogarijan Mij., Mijdracht Gelieve mij te zenden, gratis en franco 1 uw brochure met proefpakje o.b.tampons' Naam Adres - Woonplaats 5 (Blokletters s.v.p.) HAVANA (Reuter, AP) Premie Fidel Castro heeft gisteren de twee andere buitenlandse olieraffinaderijen op Cuba overgenomen en zich daarmee het ernstige vraagstuk op de schouders ge laden hoe het land voldoende te voor zien met olie van de verafgelegen Russische velden. Eerder deze week had hij zich reeds de raffinaderij van de Texaco toegeeigend. Nu zijn die van de Shell en de Esso gevolgd. Het gebeurde na de zoveelste weige ring van de drie maatschappijen om Russische olie te raffineren op de meer- regering6 We 6iS van de Cubaans® aIle no™ale oliezendingen uit naar a afgesneden met van een kleine hoeveelheid wni,7 ,en is het vooruitzicht nsnr L ti ^nd zal gaan snakken naar olie, tenzij Castro middelen kan olL fL0n? ,e 1"1P°rt van ruwe Russische olie tenminste te verviervoudigen Des- bvetWJJfelei1 evenwel of Rusland kunnen v?ndSeCnePen V°°r het Vervoer zal «1P®. °liernaatschappijen hadden de be- Hissing van Castro voorzien. Hij vond dan ook bij de overneming een voorraad mnde ^?n£s' toereikend voor drie dagen. De Cubaanse arbeiders verklaarden Het Neri yerkAte zullen voortzetten, persmeet A,"erikaanse en Britse tl reeds voorbereidingen j verlaten. De meesten zullen hun huisraad met meenemen, omdat de Cu- h„anae j?f'onalo bank een speciaal ver bod m dit verband heeft uitgevaardigd <5iS?7 waaJde van de installaties van dé Sbf-nde Esso op Cuba bedraagt mee? aan 100 miljoen. Daarbij komt nog dat de regering-Castro aan de drie se'. noemde concerns een schuld heeft vL 25!f€Jeer miljoen voor reeds inge voerde en geraffineerde olie. S

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 11