Waar de techniek het toelaat dringt de mens ondanks gevaar vorsend door KUN KIS: eindelijk een menswaardig bestaan MENSHEID KENT GEEN AARZELING Balletfestival in Amsterdam Bekendmaking DOE HET ZELF Tuinfeest bekroonde succes van Fa ja Lobbi Zaterdag 2 juli 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD* geuriger i pittigei FijnFAAM fantastisch I Ziek Gevlucht Hard nodig Prins Bernhard keek toe Nieuwe commandant voor mariniers BEJAARDEN OP REIS Spiegels Meiibelglas Gemert Vrije vestiging VLIEGBEWIJZEN DEUGDEN NIET Griekse piloot gearresteerd GEEN RECHT Vacantie zonder autopech! Het wonderlik klinken, maar het is mijns inziens een buitengewoon ongelukkige gedachte om de mens te gebruiken als waarnemer in de diepste gedeelten van de wereld zeeën. Hij is daar name lijk een zeer slechte waarnemer. Hij heeft eten nodig, water en lucht. Hjj kan ziek worden, zal dat waarschijnlijk worden en vermoedelijk zal hy zelfs sterven. En zelfs als dat niet gebeurt, moet hy weer naar de oppervlakte terugkeren, want het zou immers schandeiyk zyn een mensenleven op te offeren. Om al die rede nen verdienen onze tegen woordige elektronische automatisch werkende machines verre en verre de voorkeur als waarne mers. Zij hebben geen eten nodig, zij hebben geen water nodig, zy hebben geen lucht nodig; zy worden niet ziek en zy hoeven niet naar de oppervlakte terug te ke ren, zy kunnen ons de gegevens uit de grootste diepten van de oceanen eiectrisoh verschaffen en zy mogen eventueel de fect geraken wanneer het duiktoestel de druk van meer dan 10.000 atmosfeer niet meer kan weerstaan, of verpletterd worden. Dat is dan geen groot groot ongeluk. En de duiktoestellen kunnen, wanneer er geen mensen mee naar beneden hoe ven, veel goedkoper en lichter geconstrueerd wor den. Daarom verdient de gedachte van het diepzee- onderzoek met onbeman de duiktoestellen in alle opzichten de voorkeur. De mens is een kind van de oppervlakte van de Aarde en z«n leven is aan de omstandigheden daar gebonden. Advertentie FAAM PEPERMUNT, de rode rol in beschermend cellofaan daarom 'wéÈ> v t/ Van onae redacteur wetenschappen LS professor Auguste Piccard en zijn zoon Jaques, Donald Walsh en de andere dappere mannen die kilometers diep on der de oppervlakte van de zee zijn doorgedrongen, bovenstaan- de regels lazen zouden zij hun f y schouders ophalen. Misschien zouden zij zeggen: De naar verrijking van kennis dorstende wetenschappelijke onderzoeker f deinst niet terug voor gevaren die hem bedreigen. Misschien zouden zij de namen noemen van grote mannen die geen ogenblik aarzelden toen het er om ging in het belang van de wetenschap en dus van de mensheid hun leven op het spel te zetten. Dr. Edward Jen- ner, die zichzelf met pokken- bacillen besmette om te kun nen bewijzen dat hij een middel tegen die gevreesde ziekte ge vonden had. Dr. Alexandre Yersin, van het Instituut Pas teur, die naar Hongkong ging om tijdens een pestepidemie de verwekker van die afschuwe lijke ziekte te vinden en slaagde, en zovele anderen. Och, Piccard en de zijnen behoe ven niet te reageren, want de hier boven weergegeven mening over diepzee-onderzoek is fictief. Vervang in die regels diepzee-on derzoek en duiktoestel door onder zoek van de wereldruimte en door raketten, en u hebt de mening van prof. mr. dr. G. van den Bergh, weergegeven in een televisie-uit zending van 30 december van het vorige jaar. Uit de parafrasering van de mening van prof. Van den Bergh blijkt wel hoe betrekkelijk een oordeel over het stoutmoedige werk van de moderne onderzoekers is. Het beste ..waarne- mingsinstrument" is nog altijd de mens. Wanneer en zodra het technisch mogelijk is door te dringen in gebie den waar menselijk leven zonder spe ciale bescherming niet mogelijk is zullen de onderzoekers die mogelijk heid gebruiken, ongeacht de gevaren die zij dan lopen. ELF KILOMETER Jacques Piccard, een zoon van pro fessor Auguste Piccard, en de luite nant van de Amerikaanse marine Do nald Walsh beseften die gevaren toen zij in het begin van dit jaar in de Stil le Oceaan bij de Marianen in prof. Piccards bathyscaaf afdaalden tot on geveer 11.500 meter onder de zeespie gel. Op die diepte moest de kleine gon del waarin zij zich bevonden een druk van meer dan 10.003 kilo per vierkante centimeter ongeveer het negendui- zendvoudige van de normale luchtdruk aan de oppervlakte van de aarde doorstaan. Bezweek de gondel onder Van onze speciale verslaggever BERLIJN. Ruim vijfhonderd men sen zijn gistermiddag op het slot Brü- ningslinden bij Berlijn de gast geweest van de Nederlandse delegatie op de Tiende Internationale Filmfestspiele. De ontvangst was oorspronkelijk georgani seerd met het oog op de verrukkelijke omgeving van dit slot. omdat men van mening was. dat de heerlijke gazons met uitzicht op de Wannsee zich voortreffe lijk zouden lenen voor een gesprek over de Nederlandse film in het algemeen en de Surinamefilm Faja Lobbi van Herman van der Horst, Nederlands enige inzen ding op dit festival, in het bijzonder. Grootse ontvangst Helaas regende het echter, waardoor de gasten behoudenis een enkel droog ogen blik, verplicht waren binnen te blijven. Aan de stemming heeft dit overigens niets afgedaan. Die werd vooral bepaald door het tijdens dit festival bijzonder snel po pulair geworden Surinaamse gawina- orkest, door de charmante Haarlemse bloemenmeisjes, die voor iedereen weer een van de 10.000 in deze dagen uitge deelde vaderlandse anjers hadden, en voor de zuiveimeisjes, die kaas rond deelden. Geen wonder dan ook. dat de organi satoren. met consul-generaal A. Mille- naar en delegatiechef dr. J. Hu taker aan het hoofd, glommen van trots, toen deze ontvangst waar behalve een groot aan tal festivalgasten ook vele vertegenwoor digers van het Berlijnse corps diploma tique aanwezig waren spontaan lang zaam maar zeker uitgroeide tot de beste en meest besproken receptie, welke Ber lijn dit jaar tijdens het festival gehad heeft. Een op vijf Herman van der Horst, wiens film vrij wel door allen die haar gezien hebben ook hier in Berlijn zeer gewaardeerd wordt, was. bevrijd van de zorgen uiter aard het middelpunt van de gesprekken. Dal, was hij 's ochtends ook al geweest, toen hem op een internationale perscon ferentie vele vragen werden gesteld wel ke hij alle met de hem eigen rust be antwoordde. Vragen, waarop hij o.a. ant woordde. dat hij voor de 200O vertoonde meters Surinamefilm er 10.000 ha^ ge draaid, zodat hij dus 1 op 5 had gewerkt. Speelfilm Verder vertelde hij dat zijn volgende Ban Amsterdam zal zijn gewijd en dat hij wellicht nog wel eens een speel film zou maken, maar dan later, omdat er voorlopig voor hem nog zoveel andere interessante dingen te verfilmen zijn. dat hij er nog iets voor voelt, nu al in een studio te gaan werken. Aan het eind van deze persconferentie klonk nogmaals applaus voor Van der Horst door een Berlijnse bioscoopzaal, aangezien, op verzoek van vele buiten landse journalisten, een vroegere docu mentaire van deze cineast werd vertoond, waarbij de keus op de visserijfiim Vieren maar was gevallen. .AMSTERDAM Letterlijk en figuur lijk vindt de eerste helft van juli in Amsterdam naast het Holland Festival een eigen Balletfestival plaats in het Nieuwe de La Mar Theater. Het Neder lands Danstheater treedt daar op met drie verschillende programma's, die een staalkaart vormen van de kunst en kun de van dit zo roemenswaardige ensemble van Benjamin Harkarvy. Op elk dezer programma's is een première geplaatst van een Nederlands choreograaf. De start was gisteravond al zeer .sterk met Hudi van Dantzigs Nacht eüand, dat deze in danstermen wonder- .lijk welsprekende persoonlijkheid vroe ger het Nederlands ballet aanbood, maar welke algemeen menselijke probleem stelling eerst thans het ideale podium- klimaat heeft gevonden om te kunnen gedijen. In alle choreografische rust en scenische bedachtzaamheid ontbolstert Rudi van Dantzig bijna maat voor maat van de prachtige muziek van Debussy de persoonlijkheidskern van de vier uit voerenden, die op zichzelf wederom een knap voorbeeld zijn van type-casting. Emotioneel In dit emotionele, maar gelukkig ner gens sentimentele conflict tussen ver langens en mogelijkheden, is Hannje van Leeuwen weer het strenge geweten. De choreograaf geeft aan de ene man nelijke figuur een treffend rijpe, soms wat melancholische gestalte. En voor het tweede paar had Rudi van Dantzig zich geen betere vertolkers kunnen wensen dan Alexandra Radius met haar gave techniek en poëtisch lijnenspel, en de eerst zestienjarige Han Ebbelaar, die alleen in een artistiek zo doelgerichte groep als het Nederlands Danstheater deze unieke podiumkans kon krijgen Een nieuw bewijs van het feit, dat in dit Danstheater alleen solisten zijn. Giovanezza, Four times six, een para derende Blue bird en het beklemmende Opus '58 waren de overige nummers van dit met applaus terecht gul ont haalde balletprogramma. Delboy Baer. die geweldige druk dan zouden zij ver pletterd worden. Hadden zij gehandeld in de geest van prof. Van den Bergt], dan Zoütjen Zij aan de oppervlakte zijn gebleven en alleen automatisch werkende elek tronische apparaten in de bathyscaaf naar de diepte heTjberi laten zakken. BATHYSCAAF In plaats daarvan handelden zij in de geest van de grote pioniers van de wetenschap: zij gingen zelf! Enige we ken na het volbrengen van hun grote prestatie, in het begin van februari van dit jaar, ontvingen beiden in het Witte Huis in Washington uit handen van president Eisenhower een hoge onderscheiding. De bathysc-aaf is nu weer in gebruik in de Stille Oceaan. Enige dagen ge leden is een nieuwe serie diepzee-on derzoekingen begonnen. Bij het eiland Goeam daalden twee Amerikanen, dr. Andreas Rechnitzer en luitenant Do nald Walsh, af töt een diepte van 2.142 meter. Daarbij blijft het niet. In de nu be gonnen serie zal ook een afdaling tot meer dan 11.000 meter in de Maria- nentrog worden opgenomen. Wat beweegt de onderz-oekers af te dalen tot de diepste diepten van de wereldzeeën? Wat Lopen zij daar te ontdekken? Hoe verrichten zij, bij een druk van ongeveer 9.000 atmos feer, hun waarnemingen?? Hierover kunt u meer lezen in een volgend artikel. De Bathyscaaf Trieste in de ta kels. Onderaan ziet u de gordel die een druk van ettelijke duizenden atmosferen kan doorstaan. Vervolg van pag. 1 WASSENAAR. Om half twaalf gis termorgen stonden de oud-dirigent van de opera te Riga Kunkis (82) en zijn 62-jarige vrouw nog te wachten in het vluchtelingenkamp te Ohmstede, te wach ten op de auio van de heer H. Citroen uit Den Haag. Gisteravond al stapten zij het huis van de heer Citroen binnen. Een maand lang vinden zij bij hem een gast vrij onthaal. Voor het echtpaar zijn die dertig dagen méér dan een vakantie. Zij betekenen: een menswaardig bestaan. Zij zijn niet alleen oud, de Kunkis'. Zij zijn ook ziek. Daarom moeten zij nu eindelijk eens vrij zijn. De heer Kunkis is een zwijgzaam man. Hij leeft slechts op als hij muziek hoort. Zijn vrouw, die vloeiend Frans. Engels, Duits en Russisch spreekt, voert het woord. Kunkis was een gevierd musicus, vele jaren lang. Plotseling begon de ellende. „In 1940," zegt mevrouw Kunkis. ,,Toen kwamen de Russen. Na de Russen kwa men de Duitsers. Wij moesten kiezen tussen de pest en de cholera. Wij kozen de laatste: de Duitsers." In 1945 kwamen de Russen weer. Wij zijn toen gevlucht met nog zo'n honderd vijftigduizend Letten, Gevlucht in open boten dwars door de duikboten." Zij kwamen in Oost-Duitsland aan, en ten slotte door het ijzeren gordijn in het vluchtelingenkamp Ohmstede. Daar wachtte een nog ellendiger bestaan. Vijftien jaar leefde het echtpaar in een hok, een van planken in elkaar ge timmerde ruimte. Tochtig was het er en het lekte. De eens zo gevierde diri gent van de opera in Riga werd ziek. Zijn vrouw trof hetzelfde lot. Een groentekist met een paar stoelen was het „meubilair" in de „huis kamer"; de slechts met een gordijn afgesloten „slaapkamer" bevatte een paar planken op een" verhoging: het bed... Ziim vrouw, zeTt,,Wij kregen .85 mark per ""fh'aafrd.Wat we teJkort kwamen De Kunkis' overschrijden de Duits-Nederlandse grens. Zij hebben zoveel grenzen overschreden in hun leven. Zal deze grensoverschrijding brengen waar zij als mensen reeht op hebben: een vrij, mens waardig bestaan? verdiende ik bij met schoenen lappen. Buiten het kamp kon ik niet gaan wer ken. Ik jnoest bij mijn man blijven." Twee mogelijkheden zijn er nu voor de heer en mevrouw Kunkis: óf in Ne derland blijven, bijvoorbeeld in. een huis voor ouden van dagen, óf terug gaan naar Ohmstede. Wij hebben gisteravond met hen gepraat. Onze indruk was: deze mensen hebben uw hulp niet alleen hard nodig, maar zij verdienen dié hulp. ROTTERDAM. Als inspecteur-ge neraal van de Koninklijke Marine heeft prins Bernhard gistermiddag op het voorplein van de Van Ghentkazerne aan het Toepad te Rotterdam de bevelsover dracht bij het korps mariniers bijge woond. Tijdens een parade droeg de schei dende commandant van Let korps ma riniers, genera al-majoor der mariniers H. Lieftinck, naar traditioneel gebruik voor het front der troepen het korps vaandel over aan de inmiddels tot ge- neraal-majoor der mariniers bevorder de chefstaf van dit korps, de kolonel der mariniers J. G. M. Nass. Bij zijn afscheid als chef van het korps mariniers is genera al-majoor Lieftinck benoemd t-ot ridder in de or de van de Nederlandse Leeuw. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oostermeer- Rijssen A. Kool te Brandwijk; te Boven-Har- Eestrum dr. K. H. Siccama te Sneek; te I dinxveld J. van Rootselaar te Delft. Ben. tot vic. Beverwijk (wijkgemeente Oosterwijk) L. A. Nagtegaal, kand. aldaar. Geref. Kerk. Beroepen te Ottoland A. C. van Beek, kand. te Woerden. 's-HEER ARENDSKERKE. De bejaarden uit de gemeente 's-Heer Arendskerke hebben hun jaarlijkse reisje gemaakt. Ditmaal ging de tocht naar het Schouwse land. Met een gezel schap van rond tweehonderd personen werd met bussen en auto's een rond rit over Schouwen-Duiveland gemaakt, waarbij verschillende plaatsen met een bezoek werden vereerd. COMMISSIE VOOR SPORTBELANGEN Naast het bestuur van de sportvereni ging VV.H.S. is te Sint-Annaland een zelfstandige commissie benoemd, die de belangen van de gymnastiek gaat behar- tigen en samenwerkt met de sportvereni ging W.H.S. In deze commissie hebben zitting de heren W. Moerland Johs. zn., J. Lanooy, mevrouw M. Moerland-Moer land (Nieuwstraat), Corry Kurvink Johs. dt. en Lina Meerland J. dt. De functies zullen later onderling verdeeld worden in deze commissie. In verband met de op don derdag 7 juli 1960 te hou den ringrijderij, op het Molenwater alhier, maakt de Commissaris van Politie te Middelburg bekend dat door hem in verband daar mede, op genoemde datum, van 7.30 tot 18.30 uur, de volgende verkeersmaatre gelen worden genomen: De Noordzijde van het Mo lenwater wordt afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen rij- en trek dieren en vee in beide richtingen. Voor de Oostzijde van het Molenwater wordt een waehtverbod ingesteld voor beide zijden van de weg terwijl dat weggedeelte en de Koepoortbrug tevens gesloten verklaard wordt voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trek dieren en vee in Zuidelij ke richting. De Luthérsekerklaan wordt afgesloten voor het ver keer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee in beide richtingen. De Koepoortlaan wordt ge sloten verklaard voor het verkeer met alle voertui gen, rij- en trekdieren en vee in de richting van de Bleek terwijl daarvoor een waehtverbod wordt inge steld voor één zijde van de Voor de Koepoortstraat en de Molstraat wordt een waehtverbod ingesteld voor beide zijden van de weg. Middelburg, 29 juni 1960. Namens het college van Burgemeester en Wethou ders van Vlissingen zal door de direkteur van ge meentewerken worden aanbesteed op vrijdag 15 juli a.s. ten kantore van gemeentewerken, Dr. Sta- vermanstraat 57 des v.m. 10 uur: a. het slopen van 25 ste nen noodwoningen in het Havendorp te Vlis singen, t.w. 3 blokken van 8 woningen, kad. sectie C no. 1752 ged„ genummerd 681 t/m 704; b. het slopen van 13 nood woningen aan de van de Spieghelstraat en van Nispenplein te Vlis singen, t.w. 1 blok van 4 woningen en 1 blok van 9 woningen, kad. sectie A 4527, genum merd 378 t/m 390. Bestek en voorwaarden vanaf 4 juli ad' ƒ2,per stuk zijn verkrijgbaar ten kantore van gemeentewer ken, Dr. Stavermanstraat 57, Vlissingen. Voor •n MIJNSBERGEN 'i M.H.klnderenstractt 9 GOES In nieuw ontworpen woonwijk, waarin geproj. sportpark en zwembad, in aan bouw fraaie Middenstands woningen. Koop sommen vanaf 15.500,—. Aankoop mogelijk met 1.700, Inl.: woensd.-zaterd. van 13-17 uur in de directiekeet (telef. 04923-659) op het werk, nabij de Mo- lenakkerstraat te Gemert en bij N.V. UMACO, Maliebaan 63, Utrecht. Tel. 030- 11877. Na 18.00 uur: 02950-45982. Aan de rij'ksbelastingacademie te Rotterdam is geslaagd voor inspecteur van 's rijks belastingen de heer J. G. Teunisse te Axel. I* De kerkeraad van de hervormde gemeen te in Zontelande heeft besloten met ingang van 3 Juli dubbele diensten te houden en wel om 9 uur, half elf en zeven uur. Wenst u goed stencilwerk en snel geleverd? Ga dan in onze stencilafdeling praten. Kreukelmarkt 11, Goes. Fa. S. Birk'hoff en Zn. Huwelijk. Ook u kunt via de 10 samenwerkende, onder vrl. leiding staande huwe lijksbemiddelingskantoren tot een oprecht gemeende kennismaking komen. Tal loze dankbetuigingen, als mede een waarderend arti kel uit het dagblad „De Te legraaf' ter inzage. Vr. ge gevens. Nederlands Bemid delingscentrum, postbus 6037 Amsterdam. Ontvangkantoor te Tilburg, Nieuwe Bosse- weg .92. Dag. (ook zat.) ge opend van 28 uur. Desge wenst ook huisbezoek. -Ar Gezonde mensen. Geluk kige mensen. Het maandblad Spreekuur Thuis geeft een gezonde kijk op Uw gezond heid. Het is het voorlichtings blad van de Kon. Neder- landsche Maatschappij tot Bevordering der Genees kunst. Bijna alle Nederland se artsen zijn hierin ver enigd. Doktoren met een gro te praktijkervaring vertellen in begrijpelijke taal, hoe U gezond kunt zijn enblij ven. Zij houden als 't ware „Spreekuur bij U thuis". Spreekuur Thuis bevordert Uw gezondheid en die van Uw naasten. Het nieuwste nummer is overal in den lande verkrijgbaar bij kios ken, boek- en tijdschriften handelaren. Voor abonne menten: Postbus 705, R'dam. Te koop Fridor Zig-Zag naaimachine, elektrisch, in koffer. Geheel compl. Gratis lessen, langdurige garantie, voor slechts 395,-. Vraag vrijblijvend demonstratie aan huis. Naaimach.handel Bo- gaert, Lange Delft 59, Mid delburg, tel. 2127, Bierkade 1, Goes. Neem geen risico met het aanschaffen van een rijwiel, de kwaliteit en prijs moeten voor -U van groot belang zijn. De Benzo Rijwielfabriek brengt U de grootste verras sing in juli 1960. Dames- en Heren-Benzo-rijwielen met terugtrapremnaam en lamp geheel kompl. min de kor ting 122,- netto. Dames en Heren sport Super de Luxe met 3 versnellingsnaaf en handremmen, met lamp ge heel kompl. min de "korting 152,- netto, ook leverbaar in de nieuwste tweekleuren combinatie, dit kost 4,— extra. Het lievelingsrijwiel van de Jeugd. Te bezichtigen in ons eigen verkoopfiliaal: Mgr. Nolensplein 15, Heuvel kwartier te Breda, tel. 40526. Vraagt gratis-prijscourant. U kunt ook rechtstreeks aan de fabriek bestellen, Benzo Rijwielfabriek, Hoogstr. 169, Vlaardingen. Waarom zal U meer betalen, als U aan de fabriek véél en véél goedko per bent. Tel. 01898—2474 42445686, Vlaardingen. Te koop biggen. A. Kodde Biggekerke. Voor het a.s. seizoen per soneel gevraagd. W. Geschie- re, Loonwerkersbedrijf, Big- gekerke tel. K 1185 - 237. Rivel autopeds 27,50, met zitje 29.75. Torek poppen- wagens 10.95, 12.95, 17.50. I Driewielf ietsjes 17.50, j 23.75, 29.75. Torek trap- auto met licht 65.„De Magneet", Vlasmarkt, Mid- I delburg. Welk Chr. meisje van ca. 2535 jaar zoekt een gezel- 1 lige, zelfst. betrekking in een I kl. rusthuis te Amsterdam? i Gelegenheid tot het beha- len van 2-jarig dipl., doch niet verplicht. Br.: Zr. A. I Visser, Middenweg 217, Am sterdam, tel. 020-51291. Bijverdienste. Melkcontro- leur gevraagd voor gemeen te Koudekerke. Inlichtingen P. S. Kodde, Duinstr. 20, Koudekerke. Fa. H. W. Harms, Wijn- en Gedistilleerdhandel, Spuistr. 6, Tel. 2013, Vlissingen. „Huis van Vertrouwen". Voor al uw dranken. Aangeboden te Middel burg eengezinswoning best. uit woonkamer, keuken, 3 slaapk., douche, stenen schuurtje. Gevraagd te Goes zelfde woonruimte 9,50 per week huur. Brieven on der no. A 5690, Bur. v. d. Blad, Goes. Wanneer U rijles bij ons neemt, kunt U verzekerd 2ijn van een gedegen oplei ding. Autorüschool Jasperse. j Tel. 01180—3387 Wij geven elke dinsdag avond om 8 uur verkeersles in ons verkeerslokaal aan de N.-Vlissingseweg. Autorij school Jasperse, N.-Vlissing seweg 366, Middelburg, Tel. 01180—3387. Het uiterst modern les materiaal dat wij gebruiken bestaat uit: Opeis - V.W. - Fiat 1100 en Lambretta-scoo- ter. Autorijschool Jasperse, Tel. 01180—3387. •k Gitaren, mandolines, ban jo's, blokfluiten, muziek. G. A. Goldschmeding's Piano- en Orgelhandel, Lange Kerkstraat 41, Goes. - JONGEN Geref. wil se rieuze kennismaking met Geref. meisje leeftijd 25-28 jaar. Brieven onder num mer A 5734, Bur. van dit blad. - Terstond gevraagd: VADER MET EEN OF TWEE ZOONS in landbouwbedrijf, voor het verrichten van alle voorkomende werkzaam heden, goed kunnende mel ken. Prima huis beschik baar, voorz. van licht- en waterleiding. C. T. VISSER, Rotterdam- seweg 368, Zwijndrecht. Telefoon 01850-6591. GRATIS komen wij bij u aan huis demonstreren met televisie- of radio toestellen. Bel. H. J. v. d. MEER c.v., Korte Delft 32, Middelburg, tel.ef. 01180- 2935. TE KOOP: partij mooie oude steen, Waalvorm. Fa. CALJOUW, Markt 156, Veere. Schoenherstellersbedrijf vraagt vlugge schoen makers of vergevorderde halfwas. Hoog loon. Brieven onder letter B 17, bureau van dit blad te GOES. Bekwaam iemand ge vraagd voor oogstseizoen 1960. J. POPPE, Loonwer ker, Meliskerke. Wat doet U in Uw vrjje tijd? Doe Het Zelf! Het is een nuttige en aangename vrijetijdsbesteding die ont spanning geeft en geld spaart. Het maandblad Doe Het Zelf biedt beginners en gevorder den de helpende hand. Het is de vraagbaak voor actieve mensen, die graag zelf de handen uit de mouwen ste ken. Het maakt U óók weg wijs o-p het gebied van ama teurfotografie, electronica en de verzorging van bloemen en planten. In Doe Het Zelf staat voor elk wat wils. Koo.p het nieuwste nummer bij een kiosk, boek- of tijd- schriftenhandel. Voor abon nementen Postbus 955, Rot terdam. Veripager zonder moeite met Graciai. 50 dragees 1.98. Bij apoth. en drogist. Beter stencilwerk met vlottere tekeningen levert stencilinrichting J. A. West- strate, Rouaanse Kaai 21, tel. 2453, Middelburg. Algemeen handelsbureau C. J. Huissoon - Kapelle, Van der Biltlaan 1 - Telefoon 294 (01102). Inrichting, controle en bijhouden boekhouding. Behandeling belastingzaken. Incasso's en informaties. en toch meer keus bij Marel's Autobedrijf N.V., Rijksstraatweg 336340, Tel. 2545 (01751), Wassenaar; Boulevard Heuvelink 5a, Tel. 27653 (08300), Arnhem. 300 auto's in voorraad. Autoryles met Taunus 12 en Taunus 17 M, scooter. Autorijschool Van Zweeden, Tel. 370, Domburg. Erk. en gedipl. F.N.O.P. Thuis geh. en gebr. De NIVA-tabakscursus gaat binnenkort weer be ginnen. Mondelinge lessen te Goes, Terneuzen, Bergen op Zoom. Vraagt nog heden gratis prospectus bij het In stituut N.I.V.A., Hoofdstraat 78 te Driebergen. Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM Een Griekse piloot, die ervan wordt verdacht op vervalste buitenlandse vliegbrevetten een Neder lands vliegbewijs te hebben gekregen, is gisteren in zijn hotel te Amsterdam ge arresteerd. De Griek, de 32-jarige G. P. P., zal binnenkort voor de officier van justitie in Den Haag worden geleid. P. had met zijn vliegbrevet in mei een betrekking gekregen bij Aero contractors in Den Haag. Die firma heeft een lucht- taxibedrijf in Nigeria, waar P. naar toe werd gestuurd. Na korte tijd stond' hij echter weer in Den Haag, want, zo zei hij, er was voor hem niet genoeg te vliegen in Nigeria. Zijn werkgever nam dat niet en bracht hem de reis naar Nigeria en terug in rekening. De Griek betaalde echter niets, zodat zijn ontslag spoedig volgde. Later bleek dat de autoriteiten in Nigeria al gauw hadden gemerkt dat de buitenlandse vliegbewijzen van P. niet deugden. Daarom had hij daar geen vliegbewijs op gekregen. Pas toen P. door een advocaat zijn salaris liet opeisen bij Aero contractors en de firma daarop een aanklacht tegen de vlieger indiende, ontdekte de dienst luchtvaart van de Nederlandse rijks politie dat de Griek geen enkel recht op een Nederlands vliegbewijs had. Bij het verhoor van P. ontkende hij zelf de buitenlandse brevetten een Iraans en een Amerikaans te hebben vervalst. Hij verklaarde dat de brevetten wel authentiek waren, maar dat zij in Nederland op consulaten waren verlengd en veranderd, zodat zij grotere bevoegd heid gaven dan waarop P. recht had. Voordat de Griek werd gearresteerd, had de politie al in Iran en de Ver enigde Staten navraag gedaan. Daar was toen verklaard dat P. niet bevoegd was voor de besturing van de gewone grote vliegtuigen, die in de burgerluchtvaart worden gebruikt. Advertentie Het bekende maandblad DOE HET ZELF begint in het juli- nummer meteen serie artikelen speciaal voor autobezitters. Voor hen die per auto op vacantie gaan wordt een hele reeks wenken gegeven en maatregelen beschreven om pech onderweg te voorkomen. Voorts staan er in DOE HET ZELF tips om „volgens de regels der kunst" Uw auto te wassen. Koopdit bijzonder interessante julinummer bij een kiosk, boek- of tijdschriftenhandel. De 47-jarige bromfietser Th. Heyne is gistermorgen op het Nassauplein :n Amsterdam met zijn linkerarm in aan raking gekomen met eer, truck met oplegger. De man verloor de macht over het stuur, kwam onder de wielen van de oplegger terecht en was op slag dood.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 10