EISENHOWER GESPAARD in Brabant Vlucht had niet moeten doorgaan F rans -Algerij nse besprekingen in diepste geheim Rotterdam verliest groot man Amerikaanse commissie onderzocht zaak Limburg en ZANGER ZWEEG OP LAST VAN POLITIE MEISJE VAN TWEE JAAR SPOORLOOS Twee zusjes verdronken Mr. J. DUTILH OVERLEDEN Ria Rondeltap redde kind BOS EN HEIDE BRANDDEN De BiltKoeler Russische student krijgt bezoek Noodlanding van reclamevliegtuig PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Geen muziek meer in nachtelijk Loosdrecht Beklag Topconferentie Teen-ager-idool plotseling van toneel AUTO MET ZEVEN MAN TE WATER BOUMENDJEL WERD „ONTVOERD" EERSTE TOUR DRAMAMARTIN v. d. BOUG1I ONTGAAT DE ZEGE ijotnlwill Britse ambassadeur in Den Haag benoemd Hoofdkantoor: Goc«, L. Vorststraat 90. Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317, bij geen gehoor Chef redactie 01100-3991, Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009, bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26, Vllsslngen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24, Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur: JACQ DE SMIT; Chefred.: G. J. BREÜKER Zeeuwsch Dagblad Losse nummer, 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kaboutera 7 cent per woord met een minimum van 1, 16e JAARGANG NO. 4588 Maandag 27 juni 1960 Mr. Jacques Outilh ROTTERDAM. Zaterdag avond is in liet Havenziekenhuis, waar hij reeds enige tijd werd verpleegd, mr. Jacques Dutilh, president-commissaris van onze naamloze vennootschap, over leden. Hij bereikte de leeftijd van 76 jaar. Het heengaan van mr. Dutilh betekent voor ons bedrijf een ern stig verJi.es Hii heeft zich. sedert hij in 1945 het president-commis sariaat op zich nam, grote ver diensten voor onze naamloze ven nootschap verworven. In 1946 hechtte hij zijn goedkeuring aan de oprichting van het Algemeen Dagblad en bij voortduring heeft bij een levendige en grote belang stelling aan de dag gelegd voor de gang van zaken in ons bedrijf. Een der groten Maar mr. Dutilh laat niet slechts bij ons een leegte achter. Immers, een der. groten van deze stad is met hem heengegaan. Dëze telg uit een oud Rotterdams geslacht zijn voorvaderen vestigden zich hier omstreeks 1700 heeft in het openbare leven van Rotterdam vele tientallen jaren een z?eer be langrijke plaats ingenomen, en deze vervuld op heel persoonlijke wijze. Deze rustige man, die in prachtig geformuleerde volzinnen spreken kon, voor de vuist weg over ook de moeilijkste onderwerpen net bestuur van de stad of van onder nemingen betreffende, was een mens met een zeer veelzijdige be langstelling. 37 functies Bij een zijner jubilea is mede gedeeld dat in 37 kwaliteiten zijn maatschappelijke aktiviteiten tot uiting kwamen. Lid van de ge meenteraad is hij vele jaren ge weest een lid wiens stem groot gezag had en lid van de Kamer van Koophandel, voorzit ter van de raden van algemeen bestuur en beheer van de Neöer- landsche Economische Hoogeschoji, voorzitter van de Maatschappij voor Volkswoningen en Vreewijk, voorzitter van de Nederlandse Spaarbankbond, rechter-plaatsver- vanger bij de Rotterdamse recht bank. In het bedrijfsleven van Rotter dam nam hij een heel belangrijke plaats in; nadat hij 21 jaar lang advocaat, procureur en dispacheur was geweest, werd hij Rotterdams agent van de Nederlandsche Han- del-Maatschappij. Ook toneel Vele commissariaten werden door hem bekleed, o.a. van Wilton- Fijenoord en de Overzeese Gas. Hij interesseerde zich sterk voor sociale verzekering en was betrok ken bij de raden van beroep daarvan. Tenslotte leidde zijn diepe belangstelling voor het toneel ertoe dat hij een actief aandeel nam in het werk van de Toneel coördinatie. Voor velen is deze man, wiens zachte, maar warme en met over tuigingskracht geladen stem tot zo velen heeft gesproken over zozeer uiteenlopende onderwerpen, van betekenis geweest. Rotterdam zal hem missen. /I oId triInp WASHINGTON Was het verantwoord om de vlucht met het neergeschoten spionagevliegtuig kort voor het begin van de topcon ferentie te laten doorgaan? Had het neerschieten van het vliegtuig, een U-2, inderdaad tot gevolg dat de topconferentie mislukte eer zij goed en wel was begonnen? Op deze vragen heeft de commissie voor de buitenlandse be trekkingen van de Amerikaanse Senaat een antwoord proberen te vinden. Zij is daarin maar zeer ten dele geslaagd. Zonder het met zoveel woorden te zeggen is de commissie wel tot de overtuiging gekomen dat de vlucht niet had moeten doorgaan. Aan de andere kant vindt zij dat Kroesjtsjef de topconferentie toch wel had laten mislukken. In elk geval zijn de conclusies van de commissie minder hard voor de Amerikaanse regering dan werd ge vreesd. Maar dat komt, zo laat zij doorschemeren, doordat zij minder ge- Eigen nieuwsdienst DEN HAAG De op beschuldiging van spionage gearresteerde Russische student Jan Smirnof krijgt vanmorgen om half elf bezoek van een vertegen woordiger van de Russische ambassade in Den Haag. Het ministerie van bui tenlandse zaken heeft zaterdag toe stemming tot dit bezoek verleend. Smirnof blijft voorlopig in hechte nis. Het vooronderzoek is vrijdag met zes dagen verlengd. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. Een Tiger MoEh van thet luchtreclamebedrijf Nasfcra te Rot- I terdam kreeg zaterdagmiddag motorsto ring even nadat hij van de luchthaven Rotterdam een reclamesleep had opge pikt. De 23-jarige vlieger C. J. Sterk, stu dent in de vliegtuigbouw, liet de sleep schieten en landde net voorbij een sloot in een weitje, vlak bij het destructiebe drijf van de Gekro. Veel ruimte om uit te rijden was er niet; het toestel kwam met een klap tegen een hek tot stilstand. De vlieger mankeerde niets. Van onze correspondent LOOSDRECHT. Na middernacht mag er in Loosdrecht geen muziek meer worden gemaakt. Dat heeft de gemeenteraad na urenlange discussies met zes tegen vijf stemmen besloten. De sluitingstijd van cafés en derge lijke in Loosdrecht is half één 's nachts. Op zaterdagavonden kan de burge meester echter wegens feestelijke ge legenheden het sluiten op twee uur 's nachts stellen. Een voorstel om die mogelijkheid tot ontheffing te beperken tot één uur 's nachts werd met zes te gen vijf stemmen verworpen. gevens tot haar beschikking heeft ge had dan wenselijk was. Zo schijnt nie mand haar te hebben willen vertellen wat nu precies het doel was van de geheimzinnige vluchten van de U-2 boven Sowjetrussisch territoir. „En wij weten ook niet," klaagt de commis sie, „welke andere middelen Kroesjt sjef zou hebben gebruikt om de top- onferentie te iaten mislukken, als het incident met de U-2 hem geen gerede aanleiding had verschaft." Het is een uitvoerig' rapport, waarin niemand wordt beschuldigd van wat dan ook. Maar de commissie vindt wel, dat de Amerikaanse reactie, toen eenmaal bekend was geworden, dat de Russen het toestel hadden neergeschoten of althans in handen gekregen zeer ver ward is geweest en de indruk van paniek heeft gemaakt: eerst werd ontkend, dat er per vliegtuig werd gespioneerd; latei- werd het toegegeven en weer later werd verklaard, dat dergelijke spionagevluch- ten nu eenmaal noodzakelijk zijn en dus niet als iets bijzonders 'behoeven te wor den beschouwd Hoewel het logisch is, dat de inlich tingendienst zo weinig mogelijk van haar geheimen openbaar maakt, zelfs tegen over een commissie van de Senaat, be klaagt de commissie zich over de terug houdendheid van de autoriteiten die bij de vluchten met de U-2 betrokken zijn geweest. „De commissie heeft te ijoreh gekregen, dat het doel van dè vluchten was het verkrijgen van gegevens van meer dan gewone waaide, maar zij heeft niet mogen vernemen welke deze gege vens waren", zo klaagt het rapport. „De commissie kan derhalve niet concluderen of het belang van de verkregen gegevens wel opwoog tegen het risico, dat derge lijke vluchten dragen." Een van de taken van d« commissie was, vast te stellen in hoeverre er ver band is geweest tussen het ontdekken van de vluchten van de, U-2 door de Russen en het mislukken van de top conferentie die op 16 mei moest beginnen. „Niemand kan zeggen", aldus de com missie in haar rapport, „wat er zóu zijn gebeurd als de conferentie wel was ge houden." In het gunstigste geval zou zij geringe vorderingen hebben gemaakt op het gebied van ontwapening, dekwestie- Berlijn en het vaststellen van verdere topconferenties. In het ongunstigste geval zou zij in een volslagen impasse zij n geëindigd. ,,Het is moeilijk te zeggen of het inci dent met de U-2 van invloed is geweést. Het is echter redelijk om te veronderstel len, dat de Russische reactie vooral door twee dingen- werd ingegeven: de veron derstelling, dat de vluchten zouden door gaan en de mening, dat de president er persoonlijk voor verantwoordelijk was." Zo leefden de teenagers zaterdagavond in het Kurhaus te Schevenin- gen met hun idool, Freddy Cannon (inzet) mee. De politie gaf de mana ger van de zanger opdracht de show te stoppen. Van een onzer verslaggevers SCHEVENINGEN. De nogal enthousiaste schare teenagers in het Kur haus te Scheveningen heeft zaterdagavond niet gemerkt, dat de twintigjarige Freddy Cannon, hun idool, zijn optreden nogal abrupt heeft moeten afbreken. Een en ander gebeurde op gezag van de politie, die de manager van deze zanger, bekend in West-Europa door Radio Luxemburg, opdroeg met de show op te houden. De politie vreesde (niet ten onrech te) dat het enthousiasme te veel zou ontaarden en om dat te voorkomen gaf men de opdracht de show te beëindi gen. Ontruiming van de zaal was toen niet meer nodig. Onverstaanbaar De overwegend jeugdige toehoorders hadden eerst een uur lang een ander programma aangehoord. Toen kwam Freddy. Maar hij eindigde gelijk een bokswedstrijd, want toen na een paar ronden iedereen rechtop ging zitten, verdween Freddy alsof er een gong was gegaan. Men zag hem het toneel afglippen, zich de parels van het voor hoofd wissen waarna hij zich in re cordtempo naar Rotterdam begaf, waar hij ook moest optreden. Zijn grote succes Tallahassee Las sie tekst van zijn moeder, muziek van hem, veTkoop een half miljoen platen Meef ongezongen. En wat hij nog wel zong werd goeddeels door het jeugdige publiek overstemd. Van een onzer verslaggevers DE BILT. Zaterdagmid dag twaalf seconden voor half vier hebben de seismografen van het KNMI vrij zwakke aardtrillingen opgetekend, af komstig uit gebieden in Oost- Brabant en Limburg alsmede uit de Belgische provincie Lim burg. Het was een uiterst zwakke registratie, zodat men, volgens het KNMI alleen van trillingen, die wel eens meer in de Nederlandse aardbodem voorkomen, kan spreken. Voor zover bekend hebben de trillingen ongeveer tien seconden geduurd. Uit verscheidene plaatsen in ons land, o.m. Roermond, Budel, Weert en Venlo, kreeg het K.N.M.I. telefonische meldingen binnen. In Budel verklaarde men dat het net was of een zware vrachtauto door de straten reed. Schade werd voor zover bekend nergens aan gericht. Lichte schade In Belgisch Limburg hebben de trillingen aan enkele huizen zeer lichte schade veroorzaakt. Het seismog'rafiseh observatorium van Bensberg, bij Keulen, heeft de aardtrillingen eveneens geregisteerd. Volgens dit observatorium moet het epicentrum noordelijk hebben ge legen. De trillingen waren in enkele grote gebouwen te Keulen duidelijk merkbaar. Berichten over schade kwamen echter niet binnen. lOttËNfeUS NEW YORK (Reuter) Vingervlug ge inbrekers hebben zich eergisteren door het breken van een etalageruit we ten meester te maken van een kostbare verzameling juwelen, die uitgestald lag bij het befaamde juweliershuis Cartier aan Filth. Avenue. Volgens de politie hadden twee die ven in de prille, ochtenduren het veilig heidsglas met een hamer weten te ver nielen en waren zij in een wachtende auto ontkomen. De hele uitstalkast was leeggegrist. LAGE VUL'RSCHE. Een klein meisje, de tweejarige Liesbet van der Diczen nit Soestdijk. is gistermiddag in de bossen van de Lage Vuursche zoek geraakt. Vanacht was het meisje nog niet gevonden. Vader Van der Diezen miste zijn kind gistermiddag om halfvijf. Het was bij een wandeling door de bossen van het landgoed Pijnenburg achtergebleven. Met hulp van ongeveer tien burgers werd aan het zoeken begonnen. Toen dat geen resultaat had, werd om zes uur de Baarnse politie gewaarschuwd. •Die zocht met de politie van Soest en Lage Vuursche de hele avond. Twee po litiehonden en personeel van staatsbos beheer trokken later ook de donkere bossen in om de kleine Liesbet te zoe ken. Nergens werd echter ook maar een spoor van het kleine meisje gevonden. Zij had een geel gestreept bloesje aan, met een gebloemd speelbroekje. Daar bij had zij wftte schoentjes en sokjes aan. Het meisje heelt blond ponyhaar en blauwe ogen. DEVENTER. Twee kinderen uit één gezin zijn zaterdagmiddag in De venter verdronken. Het waren de vijf jarige Corrie Hooglander en haar vier jarig zusje Tonnie. Zij speelden bjj de Kolk, op de plaats waar vroeger het Holterbad was. Door onbekende oorzaak zijn zij in het water terecht gekomen. Kinderen vonden later de lijkjes. Eveneens in Deventer verdronk za terdagmiddag de achtjarige Rudolf Jan sen. Hij was aan het baden geweest in de kolk aa de Jan Luyckenlaan. Vriend jes vonden zijn kleren aan de kant. De gemeentelijke dienst van openbare wer ken was juist begonnen de kolk af te rasteren. Dat gebeurde op verzoek van buurtbewoners. Een andere groep buurt bewoners had vrijdag gevraagd het werk te staken. Voor de ogen van zijn vrouw, zoon en dochter verdronk zaterdagmid dag in het zwembad Sloterplas te Am sterdam de 41-jarige kantoorbediende D. de Boer uit Slotermeer. De heer De Boer zou met zijn ongeveer elfjarige zoon om het hardst zwemmen naar het zo genaamde tweede eiland. Halverwege zonk de man en kwam niet meer bo ven. Vier badmeesters zochten een uur vergeefs naar hem. 's Avonds heeft de politie zijn lijk opgehaald. Zonder toestemming van zijn ouders ging de tienjarige Bernardus Wijnen uit Venlo vrijdag in de Maas baden. Hij raakte onder water. De jongen, die niet kon zwemmen, werd vrij spoedig uit het water gehaald, maar toch mocht kunst matige ademhaling niet meer baten. In Scheveningen zijn gisteren twaalf baders uit zee gered. Vier van hen ont kwamen nauwelijks aan verdrinking: zij werden naar het ziekenhuis gebracht, maar mochten later naar huis gaan. Zondagmiddag is er in Maas ten zuiden van het sportcentrum Randwijk de 22-jarige J. Hendricks uit Maastricht verdronken. De jongeman verdween plotseling in de diepte en werd pas na een half uur opgehaald. Een jongen en een meisje, die aan het pootje baden waren in het Randka- naal langs de polder Oostelijk Flevoland, nabij Elburg, zijn zondagmiddag in een ieve vaargeul geraakt en verdronken. Na drie uur dreggen haalde de politie uit Kampen eerst de jongen en twee uur later het meisje op. De namen van de twee zijn nog niet bekend. Van onze correspondent PARIJS. In Melun, ten zuid oosten van Parijs, worden sinds twee dagen in het diepste geheim de eerste voorbereidende besprekin gen gehouden tussen de Algerijnse nationalisten en de Franse rege ring. Over het besprokene is niets bekend. De Algerijnse regering in ballingschap of, zoals zij zichzelf noemt, de voorlopige Algerijnse re gering, is vertegenwoordigd door de advocaat Boumendjel; de Fran se regering door Roger Moris, se cretaris-generaal voor Algerijnse zaken. Om de besprekingen niet in gevaar te brengen, heeft de Fran se regering alle openbare vergade ringen over Algerije en alle even tuele demonstraties verboden. Er is over de besprekingen zélf niets te vertellen en uit niets valt op te maken of zij goed of slecht verlopen. Zoveel te meer echter is er et schrijven over de wijze waarop Boumendjel onmiddellijk na zijn aan komst in Parijs is „ontvoerd" om elk contact tussen hem en de pers te ver mijden en natuurlijk ook om eventu ele demonstraties van ultra-rechts te voorkomen. ONTHUTST Zaterdag arriveerde Boumendjel met een gewoojj lijnvliegtuig uit Tu nis. Het toestel had wat vertraging als gevolg van een zware tegenwind en motorpech en tal van vertegen woordigers van Arabische landen had den met ongeduld staan wachten om de afgezant van Algerije te begroe ten. Onder hen bevond zich een nog al grote afvaardiging van de Marok kaanse ambassade. Het toestel landde. Boumendjel en zijn mede-afgevaardigde Ben Jahia kregen hun vrijgeleide in handen ge stopt en bijna op hetzelfde ogenblik streken twee hefschroefvliegtuigen naast het Tunesische vliegtuig neer. De twee Algerijnen werden er haastig in geduwd en de twee hefschroef vliegtuigen vertrokken zodra de deu ren weer gesloten waren met onbe kende bestemming. De Arabische de legaties en tientallen journalisten, fo tografen en cineasten bleven ont hutst achter op het vliegveld. Pas veel later bleek dat de twee afgezanten naar Melun waren ge bracht waar zij logeren in de zwaar bewaakte prefectuur. Daar worden ook de onderhandelingen gevoerd. Gis teravond arriveerde in Parijs de ver tegenwoordiger van de Franse rege ring in Algerije, de heer Delouvrier. Zijn aankomst heeft ongetwijfeld iets te maken met de onderhandelingen in Meiun. maar er werd over het doel van zijn bezoek niets meegedeeld. Advertentie BI N N ENVERI NGBED ESSE* SCHUiMRUBBERBED Van onze correspondenten PUTTE. Meer dan duizend mili tairen hebben gistermiddag de strijd aangeboden tegen een hardnekkig voortwoedende bosbrand langs de Ne derlands-Belgische grens. De brand brak uit in de buurt van de gemeen te Putte, waar heide, vliegdennen en jonge aanplant in een oogwenk in lichter laaie stonden. De brandweren van Putte en het Bel gische Kalmthout kregen assistentie van militairen uit Bergen op Zoom. de Vliegbasis Woensdrecht en de leger plaats Ossendrecht. De groepen uit de laatste plaats waren pas twee weken in dienst. GEBLAKERD Het vuur greep zo snel om zich heen, dat de militairen met legerwagens naai de meest bedreigde punten moesten wor den gedirigeerd. Zij groeven op vele plaatsen brandgangen, waardoor het vuur tegen acht uur tot staan kon wor den gebracht. Ongeveer honderd hecta ren natuurschoon waren toen een zwart geblakerde woestenij geworden. De nablussing nam nog vele uren in beslag. Ook in deze laatste fase van de strijd hadden de militairen een werk zaam aandeel, evenals een groot aantal Nederlandse burgers. BIJ T.T. In Assen waren de tienduizenden be zoekers van de T.T. getuige van een felle heidebrand, die rond het middag uur op de terreinen achter de tribunes ontstond. De brand dreigde zo nu en dan een gevaarlijk karakter te krijgen, doordat de vlammenzee de geparkeerde auto's tot op veertig meter naderde. Tot acht uur in de avond heeft de Asser brandweer, terzijde gestaan door militairen uit het garnizoen, de strijd tegen de vlammen gestreden. Ongeveer vijftien hectaren heide zijn afgebrand. In Hierden is zondagmiddag de boer derij van mevrouw L. Hop aan de Kruis weg afgebrand. De schade wordt ge raamd op honderdduizend gulden. door Rn de Grood BRUSSELJacques Goddet. de direc teur van de Ronde van Frankrijk, en Jean Garnault, zijn adjudant, kwamen na afloop van de eerste etappe van Lille naar Brussel m het Heysel- stadion onthutst naar me toe: „Wat triest en wat erg", zei Goddet tegen mij, „v. d. Borgh had de overwinning in zijn zak niemand had hem meer kunnen halen. Nederland had de eerste etappe kunnen winnen. Ze hebben prachtig gereden, van daag", voegde hij eraan toe. Garnault stond sip te kijken. „Feitelijk is het mijn schuld", zei hij, „maar ik kon niet anders. Van den Borgh was vrijwel helemaal door de motorpolitie omringd en toen ik de politie een teken gaf om rechtsaf te gaan, kon ik v. d. Borgh niet duidelijk maken, dat hij de andere kant op moest. Ik heb gedaan, wat ik kon om het verlies zo gering mogelijk te houden, maar het heeft niet geholpen. Hier in België, waar de politie de baas is, kun nen wij moeilijk de zaak anders regelen. In Frankrijk zou dit bepaald niet gebeurd zijn!" Het „drama-v. d. Borgh" was inderdaad de grote gebeurtenis van de eerste dag van de Ronde van Frankrijk, waarin de Nederlanders gedaan hebben wat san hen verwacht werd. Slechts nare, grauwe pech heeft hen enkele malen zodanig parten gespeeld, dat de uitslagen in dit opzicht een volkomen verkeerd verhaal vertellen. Hierboven rijdt de loen nog gelukkige v. d. Borgh regelrecht op de overwinning aan in de hobbelige straten san Ander- iecht. Enkele kilometers verder zou het drama zich afspelen Met Wim san Est, die 's ochtends in de kopgroep eindigde, 's middags zesrende werd in de tijdrit en 's avonds op de vierde plaats stond in het algemeen klas sement, was de Limburger de grote man van de dag. EMMELOORD (ANP) De veertienjarige Geert Smeding uit Emmeloord is zaterdagmiddag door een kabel van een zweefvliegtuig getroffen en gedood. Bij oefeningen van de zweefvlieg- club Noordoostpolder, in de buurt van Emmeloord, dreef een bij het op trekken van de zweefvliegtuigen ge bruikte kabel zover af, dat hij op de weg terecht kwam en de jongen te gen de grond sloeg. Zondagmorgen is het slachtoffer in het ziekenhuis van Emmeloord. overleden. A GOUDA Ria Rondeltap (16), twee zwemdiploma's en een fikse do sis moed rijk, heeft gistermiddag in Gouda twee kinderen uit het water gevist die zonder haar hulp en die van de heer J. Blonk (37) zeker zou den zijn verdronken. Om half drie reed de heer R. Hogen- doorn (28) met zijn broer, diens vrouw, drie zoons van het echtpaar en een vriendje in een bestelwagen op weg naar de Reeuwijkse plassen over (iet bolwerk in Gouda. In de bocht naar de Katte- singel schampte de auto langs het rech- tertrottoir, waardoor het stuur de chauf feur uit handen werd geslagen. Over de kop De auto ging met zijn zeven passa giers, die in ligstoelen zaten, over de kop en kwam weer rechtstandig in het water terecht. De vader van de kinderen wist de deur open te peuteren terwijl de auto volliep en vijf inzittenden kon den eruit komen. Terwijl omstanders hun schoenveters en overhemden nog losknoopten om de twee overgebleven kinderen te hulp te schieten, hielp Ria een van de kinderen, die vlak onder de wallekant rondploe- terde, op het droge. Een ander jongetje klemde zich wan hopig vast aan een autoband en dreigde te verdrinken. Ria die zelf ook van plan was in de Reeuwijkse plassen te gaan zwemmen, dook er achteraan en redde ook met assistentie van de heer Blonk. DEN HAAG. De Britse regering heeft Sir Andrew Noble, thans ambas sadeur in Mexico, benoemd tot ambas sadeur m Den Haag. Hij volgt Sir Paul Mason op, die de plaats van Sir Frank Roberts in de Noordatlantische raad gaat innemen. Sir Andrew is ambassa deraad in Buenos Aires, gezant in Hel sinki en ambassadeur in Warschau ge weest. CAPELLE AAN DE IJSSEL Een dronken automobilist, de 45-jarige tegel zetter J. C. van S., heeft zaterdagavond in Capelle aan dè IJssel brokken ge maakt. Hij reed met zijn wagen, waarvan later teide remmen niet in orde bleken, in e Nijverheidstraat op een geparkeerde auto. Beide wagens werden ernstig be schadigd. De politie arresteerde de tegelzetter. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Droog weer met vooral in de kust- gebieden van zee I uit bewolking, el- ders ook perioden met zonneschijn. Matige, af en toe vrij krachtige noordelijke wind. Lagere middag- temperaturen. MIESJE: Gelukkig minder heet b(j het begin van de werk week. Z8 juni: zon op 4.22, zon onder 2104' maan op 8.49, maan onder 23.Q9.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1