GEZIEN Er wordt een kwalijke ruzie gevoerd rond 'n leuk leest We dachten: «Laten we tegeltjes nemen" Schat aroildlIèB DE NATUUR P. W. RUSSELS KAPPIE EN DE KRIELKUNSTMAAN I programma's Donderdag 23 juni 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 2 ER is in Nederland een hele nare ruzie aan de gang. Een ruzie, die beter binnenskamers had kunnen worden uitgevochten of bygelegd, maar die nu volop naar buiten is getreden door dat een van de partijen stencils is gaan rondsturen, waarin de andere partij een „Führer" wordt genoemd. Overigens: een nogal kwalijke kwalificatie, naar het mij voorkomt. Niet fijntjes „Führer" j RADIO IN HET KORT TELEVISIE kritisch bekeken Arbiter FLITS GORDON in het heelal Dan Barry I GEHEIM 1 AGENT 1 JAMES I BOND „Morgen" in en om uw huis I Dunkley ginmitini«iiiiiiiiniiiiii(!iHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiimitiHiiiiinHinHiiiumiiiiuiininniiiiiiHiiiimiiiiii>imimHtiniiiinHiiiimH»immNmiit)iiiiHHimiiiiHiiiiiuiiiiiiiitiiiiiiiiiiii!iiiiiniiiiiiiiiiHiiiiu Vaklieden Uit de kerken Het gaat over de Schrikkeljarigen, die op 12 juli een reünie zullen houden in Purmerend, dat dan de feesten van het 550-jarig bestaan viert. Dik vijfduizend Schrikkeljarigen moeten er in Neder land wonen en naar mij is gezegd, was het de bedoeling dat er zeker zo'n vijf honderd in Purmerend bij elkaar kwa men. Maar men heeft daar nu 250 aan meldingen en verwacht er hoogstens nog een paar, zoals mij de gemeente secretaris van de bijna jubilerende stad gisteren vertelde. ik In februari van dit jaar verhaalde ik u in G en G. reeds over die reünie en ook, dat de initiatiefnemer de heer Maximiliaan Godfried Haringman in Hilversum is. Ja, en nog iets: dat in Rotterdam en wijde omstreken de heer Jack Ooteman (zelf Schrikkeljarige) ijverig aan het werk was, schrikkelja rigen „verzamelde" en overal propa ganda maakte voor die reünie en al zijn vrije tijd (en geld. naar ik weer van derden hoor) in die propaganda stak. Nu is in maart de heer Haring- man het niet eens geweest met die ac tiviteiten van de heer Ooteman. „IK heb het initiatief tot die reünie geno men, IK zal zeggen hoe er gehandeld moet worden, IK wens de pers te woord te staan en IK zeg wat er gebeurt". Aldus de mening van de heer Haring- man. „voorman" der Rotterdamse Schrikkel jarigen. Met deze benaming is al de spot gedreven. Het woord lijkt enigs zins op het beruchte Duitse woord ..Führer". Schrikkeljarige is in het Duits: „Schaltjahrige". Er is dus al ge vraagd of hier sprake is van een Schalt- jahrigen-Fiihrer. Op deze wijze wordt met u de spot gedreven",enzovoorts, aldus die stencil, gericht aan de Schrik keljarigen zelf. Kijk, hier treedt de heer Haringman in de openbaarheid en gaat hij toch wel bijzonder ver. Want om van dat „voor man" een Führer te maken, dat is na tuurlijk ronduit belachelijk. Dat is natuurlijk allemaal zijn goed recht, al klinkt het wat ikkerig. Er kwam een vergadering, de strijdbijlen leken weer begraven, maar de schijn bedroog. Nu wil ik er volgaarne buiten blijven of de heer Ooteman fouten gemaakt heeft, naar het inzicht van de heer Haringman. Ik weet alleen dat de heer Ooteman in Rotterdam en in de wijde omtrek op een zeer aanstekelijke ma nier velen warm wist te maken voor die reünie en dat er zeker honderd en vijftig mensen aan hem lieten weten: We gaan erheen. Goed, de onenigheid begon opnieuw en de hegr Haringman stuurde stencils rond. Per^post en in het openbaar de heer Ooteman aan de kaak stellend. Niet alleen door in de stencil mee te delen, dat de heer Ooteman geen cor respondent meer was voor de Schrik keljarigen, maar ook door een ergens verschenen artikeltje aan te halen en nu letterlijk die stencil „Waarin de heer Ooteman wordt aangediend als VRIJDAG 24 JUNI 1960 HILVERSUM I. 402 m. ochtend KRO: 7.00 Nvvs: 7.15 Gram: 7.30 V D jeugd: 7.40 Gram; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws; 8.15 Inl Hoogmis; 8.20 Hoogmis; 9.30 Gram; 9.35 Waterst; 9.40 Schoolradio; 10.05 Gram; 11.00 V d zieken; 11.40 Gram. middag 12.00 Middagklok - noodklok; 12.03 Gram: 12.30 Land- en tuinb meded; 12.33 Lichte muz; 12.50 Act; 13.00 Nws; 13-.15 Zonne wijzer; 13.20 Lichte muz; 13.45 Gram 14.00 Ork en sol; 14.30 Pianorecital; 15.00 Schoolradio; 15.30 V d zieken; 16.30 Gram; 17.00 Boekbespr; 17.15 Kinderkoor; (in de pauze: gram i 17.30 Rep Wimbledon; 17.40 Beursber; 17.45 Instrum ens en zang. avond 18.10 Vaticaanse act; 18.25 Lichte muz: 18.50 Regeringsuitz: Emigratierubriek Het emigratiepraatje van H A van Luyk; 19.00 Nws; 19.10 Act; 19.25 Memorandum; 19.30 Pol praatje; 19.40 Verz progr v d militairen; 20.30 Water in Europa, klankb; 21.00 Lichte muz; 21.20 Cabaretprogr; 21.50 Zangrecital; 22.15 Kamermuz; 22.25 Boekbespr; 22.30 Nws; 22.40 Christus de Sterke en liefdevolle mens onder de men sen. lezing; 22.50 Gevar progr; 23.55-24.00 NSS HILVERSUM II. 298 m. ochtend VARA: 7.00 Nws; 7.10 Gym: 7.23 Gram; 8.00 Nws: 8.18 Gram; 9.00 Gym v d vr; 9.10 Gram; 9.40 Schoolradio; VPRO: 10.00 Voor de oude dag. lezing; 10.05 Morgen wijding: VARA. 10.20 V d vrouw; 11.00 V d kleuters; 11.15 Pianorecital; 11.35 Gram. middag AVRO: 12.00 Lichte muz; 12.20 Rege ringsuitz: Uitz v d landb; 12.30 Land- en luinb meded; 12.33 Sport en prognose; 12.50 Carrilonspel en draaiorgelmuz: 13.00 Nws; 13.15 Meded en gram: 13.25 Dansmuz; 13.55 Beursber; 14.00 Twee violen en cel lo: 14.30 Herdenkingsprogr: 14.50 Gram: Gram; 15.05 Gevar Progr; VARA: 16.00 Gram; 16.30 V d zieken: 17.00 Lichte muz; 17.25 Versierde vakantietips; 17.50 Act. avond 18.00 Nws; 18.15 Vlaamse notities; 18.20 Latijnse muz; 18.50 De puntjes op de praatje; 19.00 V d kind: 19.10 Kinderkoor; VPRÖ' 19.30 Het platteland nu. lezing: 19 45 Vpro-nws; 20.00Nws; 20.05 Boekbespr; 20.10 Albrecht Rodenbach. klankb: 20.35 De mens en zijn werk. lezing; J0-50 De Europese verkiezingen, lezmg: VARA: ,1.00 Quiz: 21.55 Jazzmuz: 22.15 Buitenl week- overz; 22.30 Nws: VPRO: 22.40 Zorg om de mens. gesprek: VARA: 23.00 Soc nws in Esperanto; 23.10 Muz revue; 24.00 Nws 23.55- NEDERLAND NTS: 20.30 Licht 20.00 Weekoverz; NCRV: Progr over de havenarbeid;. 21.00 prgr: 21.25 Filmprogr; 22.00 Wat ben ik? lezing: NTS: 22.15-23.00 Intern Festival milit muz. f i radio vandaag DONDERDAG. In een verstrooi ingsprogramma voor burger en mili tair hoort u vanavond om 19.00 op Hilversum II o.a. Wüly Vervoort en de Dixieland Pipers van Ene Krans. Om 20.10 op dezelfde zender de ko mische opera Het eiland van Merlijn en om 23.10 begint de herhaling van een serie programma's van EU As ser: Dagboek van een grootvader. De NCRV zendt op Hilversum I een zo meravondprogramma uit met o.a. Alexander Pola. Maya Bouma (die wel op mag passen, dat het Nedef; landse omroeppubliek haar niet te veel gaat horen. Ze is goed, maar door ons merkwaardig omroepsysteem zou zij wel eens het slachtoffer van haar eigen kunde kunnen worden). (Hilv. I 20.00). Maandenlang sprak hij tegen iedereen met enthousiasme over de reünie van Schrikkeljarigen, de heer Jack OotemanNu is hij het middelpunt van stencils en brieven, die het hele reünie-water nogal troebel maakten. Er zijn Schrikkeljarigen geweest, die de stencil niet „namen" en aan de heer Haringman schreven: „Wij hebben ver trouwen in de heer Ooteman". Daar kwam dan antwoord op, soms per brief kaart en een zo'n briefkaart laat ik u graag meelezen: Mijnheer, de brief die u heden ont vangt blijkt achteraf nog op een mis verstand te berusten. Er is van U name lijk helemaal geen kaart voor de Schrikkeljarigenreünie aanwezig. Ik heb dus met u niets te maken. Waar bemoeit u zich eigenlijk mee! Hoog achtend, M. G. Haringman". Het is natuurlijk vreemd, dat men wel op een lijst staat met adressen van mensen, aan wie die stencils worden toegezonden, maar dan ineens weer niet per kaart voor de reünie geregistreerd is. Maar hoe dan ook, de toon van zo'n briefkaart moogt u bepaald als „niet fijntjes" kwalificeren. De ruzie is er dus nog steeds en het gevolg is waarschijnlijk, dat zo'n dikke honderd Schrikkeljarigen uit Zuid- Holland nu niet naar de reünie gaan. De gemeente Purmerend, bij monde van de gemeentesecretaris, zegt me: „Er gens is die hele herrie duister voor ons, maar wij willen ons er bepaald niet in mengen". Dat is te begrijpen, maar wel jammer. Want wellicht zou burgemeester Mr. R. Kooiman van Purmerend nog als arbiter kunnen optreden tussen de heren Oote man en Haringman. Graag zal hu het niet doen, maar hij zou er een hoop narigheid die nu de buitenwereld ingelekt is weer mee kunnen weg wissen. Want het gaat tenslotte om een ge slaagde reünie en niet om de eer van de ene of de andere meneer. 59 Eenmaal het principe van de bloed wraak hebbende aangenomen, is het inderdaad zo verklaarbaar. Maar een dergelijke moord, zeker als het bloedwraak betreft, eist voorbereiding. De dader kon niet eeuwig in de kelder blijven zitten, in de hoop dat David ooit zou komen. Nee, David Grant werd naar Aros Killee gelokt. Nog geen uur gele den hoorden wij zijn weduwe verkla ren. dat de laatste woorden van David Grant bij zijn vertrek uit het hotel waren: „ik ga nog een stukje om ik heb een afspraakje." Op het eerste gehoor nam ik als beteke nis van die woorden aan wat u alle maal hebt aangenomen: de woorden van een ietwat verbitterd echtgenoot in een op de klippen gelopen huwe lijk, die het niet kan laten zijn vrouw in kleinigheden te sarren. Maar is het zo vreemd als David Grant wér kelijk een „afspraakje" had, een af spraak met zijn moordenaar in de kelder van Aros Killee?" ,.Dit zijn veronderstellingen," wierp inspecteur Wood ietwat drif tig tegen. „Ik moet toegeven dat het allemaal prachtig klinkt en dat het zo op het eerste gehoor allemaal sluit als een bus. Maar wij zijn on der de indruk van de inquest, van zijn hand wees vaag naar Roslyn. die het kinderboekje opgerold in de hand hield alsof dat nog haar enige steun was, nu, „maar het gaat te ver als we ons nu ook al gaan be geven in deze kaartenhuizen van kunstige argumentatie, die is ge bouwd op futiliteiten. „Het zijn futiliteiten die sommige moordenaars aan de galg bren gen", zei Justus kalm. „Gewone dingen, onnadenkend gedaan." Hij haalde het mapje foto's uit zijn bin nenzak en legde het op de tafel, de hand erop. „Hebt u de foto's beke ken, meneer Grant?" „Nee", schudde Willie. „Qp weg naar Aviemore ben ik langs de foto graaf gegaan. Ik had geen tijd meer. om nog niet te spreken van de in discretie." „Voor het merendeel zijn het gewone vakantiekiekjes," zei Justus, zich nu weer tot het hele gezelschap wendend. „Zelfs het nemen van een foto'tje is soms de resultante van een kleine keten gebeurtenissen, ove rigens. Er zit namelijk een foto bij, genomen in Inverness. Ik had er mijn auto fout geparkeerd en was uitgestapt om geld van de bank te lr=n door W, H. van .Eèmlondt halen. Zonder er bij na te denken had ik mijn camera meegenomen. Bij mijn terugkeer zag ik een aar dig tafereeltje, een agent, die mijn vrouw duidelijk maakte dat de Hill- man daar niet mocht staan en mijn vrouw die de agent aan het verstand trachtte te brengen, dat zij daar op mij moest wachten, omdat ik haar en de auto anders in die vreemde stad helemaal niet meer terug zou kunnen vinden. Naar mijn gevoel was dit een onderwerp voor een fo to, al kostte hét enige moeite om die te maken. Er was juist een trein in het nabijgelegen station aangeko men en de reizigers spoedden zich naar buiten, in een lange, vrijwel ononderbroken stroom. Tussen haakjes, welke trein komt er rond twaalf uur 's middags zo vol in In- verness aan?" „De express uit Aberdeen," zei Willie Grant prompt. „Dank u. Ik wachtte even tot ik een gaatje zag in de stroom en toen er een paar passen ruimte ontstond tussen een dame met een valies en een achter haar komende gezette man, maakte ik de foto. De afdruk is aardig geworden: de agent bij de auto, mijn vrouw uit het portier raampje en op de voorgrond links een gedeelte van de dame en rechts de gezétte man." Justus wachtte en iedereen zweeg. De regen maakte kleine geluiden aan het raam. „Er zit nog een foto in het map je", zei Justus. „Het is een foto van een voetafdruk, gemaakt door de moordenaar van David Grant, toen hij vluchtte. De afdruk van een rub berzooi, met een bepaald patroon. Vanmorgen heb ik die afdruk op nieuw gezien in het zaaltje van het gemeentehuis, waar de coroner's in quest werd gehouden. Er kwam ie mand binnen met bemodderde over schoenen aan en die lieten afdruk ken achter op de regels. Nee. niet zo scherp als in de vrij zachte bos grond, maar toch herkenbaar. Het waren dezelfde afdrukken als die, welke waren achtergelaten door de moordenaar van David Grant." Justus Reiziger tilde langzaam zijn hand op van het mapje foto's en de aanwezigen keken gefascineerd naar deze beweging. Te lang had mr. Reiziger in de advokatuur ge zeten om nu meteen maar afscheid te kunnen nemen van de kleine truc jes, die in een rechtszaal soms de stemming doen omslaan. „De moordenaar", zei hij. Geamuseerd kijkt mr. Justus Rei ziger naar zijn toehoorder. „Heb je echt nog meer nodig, my dear doctor Watson? Dan ben je min der snel van begrip dan inspecteur Wood uit Aviemore, want die had het tenslotte toch al begrepen, nog voor ik uitgesproken was. Zoals ik je zei: hij had vergeten te kijken naar de ene man die nooit op de beeldjes voorkwam. De ene man, die volgens de verklaringen ver van de plaats van de misdaad was. om dat hij, naar werd gezegd, uit diver se plaatsen zijn procuratiehouder belde, met opdrachten of verzoeken om inlichtingen. Maar een telefoon is een dood, registrerend ding en het registreert precies wat ik wil laten geloven. Als ik je opbel en zeg dat ik in Den Bosch zit, moet jij mij, als ondergeschikte, geloven, zeker als ik daarbij enkele opdrachten geef van winkeliers of wat dan ook, uit die fraaie stad. Maar is het zo moei lijk om enkele.opdrachten op te spa ren, van vorige reizen, om die te juister tijd te spuien, als men de in druk wil geven in Den Bosch te zijn? (Wordt vervolgd) Het programma van de K.R.O. ging gisteravond in een luchtig zomers ge waad gekleed. De vertoning van de korte komische opera „De Kapelmees ter" van Cimarosa was daar wel een duidelijk bewijs van. De nieuwe afle vering van Fred Rombouts' Music-Box was ook al een uitgesproken zomers ge recht door Walter Kous met zwier en met koelte verwekkende gebaren op het scherm gebracht. Tussen al deze vrolijkheid door vergastte Aad van Dom burg ons op een uitstekend fragment van Herman van der Horsts ongelooflijk mooie kleurenfilm Fa ja Lobbi. Een ont roerend voorbeeld van zuilen-samen- werking want morgenavond zal de be kende cineast door de A.V.R.O.-televisie worden geinterviewd. Aan het slot werd de avond wat ern stiger met een documentaire over ont spoorde kinderen. Een verhaal over jeugd-criminaliteit dat eigenlijk meer registreerde dan doceerde. S. IK heb thuis een douchecelj en ik meen te mogen op merken, dat zulks niets bij zonders is. Mijn vrouw en ik dachten dat het wel aardig was, wanneer we op dat granieten vloertje van die douchecel iets lieten leggen, tegeltjes of zo, maar dan geen echte tegeltjes, maar meer van die vierkante grote, die ik hier niet met naam kan noemen omdat er dan er gens een fabriek zegt: „Ha, wij danken u." Maar u begrijpt het wel, van een soort linoleum en ze plakken die dingen met zwarte kit. Heel handig, leuk om te zien en fris-voor-het-oog, zoals de vertegenwoordiger zei. Een afspraak gemaakt met een zaak voor woninginrichting. Kan het voor (vorige week) zaterdag? Even vragen„Jawel meneer, dat kan. Vrijdag komen ze, of uiterlijk zater dagmorgen". Er thuis geconcludeerd: Zo, Vóór het wéekend Is alles opge knapt. i Vrijdag? Niemand. Zaterdag? Nie mand. Maandag?.... ja, toch, maan dagavond om een uur of half zeven twee heren. „We komen de vloer vast insmeren, mevrouw en straks komt dan de tegellegger". De heren naar boven. Een minuut of twintig. Klop op de kamerdeur: „Klaar mevrouw en hier zijn twee kwartjes, want we hebben uw afwas- borsteltje genomen voor die kit en dat is nu natuurlijk niet meer te ge bruiken, maar voor die twee kwart jes kunt u weer een nieuw kopen". De heren hebben dan weer het ge noegen gesmaakt dat ik niet thuis was, want ze hadden' hun twee kwart jes met enkele opmerkingen weer mee kunnen nemen. In haar verbou wereerdheid heeft mijn vrouw ze aan genomen en weg waren de 'heren. door iÜlJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIt SJHUIlliHlHHWIWtHIIWIIWIWM 3B vandaag DONDERDAG Het toneelspel Sui ker van Hugo Claus vormt vanavond de hoofdmoot van het NTS-programma verzorgd door de Avro. Vooraf ziet u de rubriek Televizier en een televisie portret van de cineast Herman van der Horst. Na wat filmprogrammaatjes zendt Vlaanderen vanavond het spel Romeo en Julia uit, dat de NTS vorige week op het programma had. In de hoofdrol len Jules Croiset en Betsie Smeets. Liefhebbers van het dramatische klassieke toneel kunnen vanavond hun hart ophalen bij de door de Duitse tele visie in scène gezette voorstelling van: Emilia Galotti, een treurspel van Gott- hold Ephraïm Lessing. Aanvang 20.20. Peterselie is een kruid dat men regel matig in de keuken gebruikt; men zal misschien al wel gezaaid hebben, doch voor opvolging kan men dat nog we] eens doen. Voor een normaal gezinneój;- van vier personen heeft men aan enkele rijtjes ter lengte van een paar metsr al wel voldoende. Het kruid kan men bovendien zo afsnijden dat het telkens opnieuw aangroeit; dan zal men na het snijden wel voor een lichte overbemesting moeten zorgen en men mag ook niet te diep wegsnijden. Uur later. Andere meneer op de stoep. „Dag mevrouw, kom even de tegels leggen". De man naar boven, een kwartier I ongeveer, weer klop op de kamer: j „Mevrouw, heeft u misschien spiritus voor mijn brander?" Man met spiritus naar boven. Tien m 'inuten. Klop. „Mevrouw heeft u i misschien wasbenzine om mijn han- den schoon te maken?" Heeft u uw spullen dan niet bij u? „Och, ja, neen, begrijpt u?" Was benzine was er niet, terpentine was j ook goed en die ging ook mee, naar boven. Half uur later: „Nou mevrouw, ik houd er maar mee, op, want mijn bran der doet het niet. Altijd hetzelfde met die brander, die houdt er telkens mee i op". Kunt u dan aan uw baas geen an-1 dere brander vragen? „Och mevrouw, in Voorburg heb ik een goede brander". In Voorburg? „Ja. daar woon ik. Ik ga nu terug j met de bus en dan kom ik het mor- gen afmaken". Wij 's avonds springen over I al dat teer-kit en wachten op „mor gen". „Morgen" (dat was dinsdag) ging j voorbij. Geen mens gezien. Wel een telefoontje: „Vanmiddag komt er ze ker iemand. Neen, niet de man uit Voorburg, die is weer ergens anders bezig en dan komt daarna nóg iemand om ergens een randje langs te zetten". Niemand. Wij weer opgebeld. „Is het nog niet klaar? Oh, daar 'heeft de man uit Voorburg niets over gezegd. Ja, heel naar. Weinig mensen, u begrijpt cat". Wij dus 's avonds wéér springen over het teer en verwonderd kijken naar een badhanddoek, waar, naar het me voorkwam hele grote, teerhanden aan afgeveegd waren. ÜimnimiiHtiiitiiinniiiiiiHffmj Gisterochtend? Geen mens. Gister middag? Niemand. Maar ik ga u misschien vervelen. Ik vraag me alleen af wat sommige men sen eigenlijk bezielt, in hoeverre ze nog iets begrijpen van woorden als service en zakelijk inzicht. Als er iemand tegen me zegt: „Te gels? Ja, dat kan. maar niet voor vrijdag over zes weken", dan kan ik dat best begrijpen en dan reken ik erop dat het die vrijdag over zes we ken ook gebeurt. Dat is beter dan ver tellen „morgen", in zeven termijnen een karwei van drie uur opknappen, borstels uit keuken pakken of het al lemaal heel gewoon is, teerhanden af vegen aan andermans handdoeken, kapotte branders meebrengen en de petroleum en wasbenzine vergeten. Wat zijn dit voor vaklieden? Ik wou dat ik me nog op het graniet i stond te douchen, gelooft u dat? NED. IIERV. KERK Beroepen te Amsterdam Ph. W. Berg- kotte te Oosterbeek. GEREF. KERKEN Beroepen te Paesens en Moddergat A. C. van Beek jr., cand. te Woerden. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Schiedam J. van Doo- ren te Tholen. VRIJ EVANG. GEMEENTEN Bedankt voor Musselkanaal C. Zijlstra te Franeker. 49. „Mag ik je beleefd doch drin gend verzoeken met je grijpers van de kunstmaan af te blijven, meneer Dub-i helster?" verzocht Kappie, zich door het struikgewas wringend. ,,0..eh, kapitein..kijk, u hier?" sta-! melde de geleerde, betrapt van zijn i arbeid opziende. „Ik was er ..hm, echt niets mee van plan! Ik wilde alleen maar-- eh,-. -wa-t- schroefjes vastdraaien. Losse onderdeeltjes kan ik niet uit staan I „Hm. Ik heb opdracht om vrindelijk tegen je te blijven, dus dat zullen we dan maar geloven," antwoordde Kap pie. „Dat je er zo stilletjes met mijn sloep vandoor ging om hier in het bos aan dat ding te sleutelen, is na tuurlijk ook allemaal omdat een schroef je loszat! Nou meneer, als dat zo is, zit er bij jou ook een schroefje los!" „U zou vriendelijk blijven!" bracht de professor hem op licht verwijtende toon in herinnering. „Da's waar...." beaamde Kappie. ..Maar ik heb ook opdracht om te zor gen. dat er ja niemand aan de meter stand van de kunstmaan prutst! Nie mand, dus ook u niet, al bent u hon derdmaal de uitvinder!" Dit zeggend rukte hij de kunstmaan uit de bankschroef en liep ermee heen. De uitvinder talmde niet lang. Gejaagd verzamelde hij zijn gereedschap, smeet het in de tas en begon Kappie te vol gen NIEUWE GEREF. KERK TE BRUINISSE BRUINISSE. Door het Rampen fonds is aan de Gereformeerde Kerk te Bruinisse toezegging gedaan dat over een zodanig bedrag kan worden beschikt, dat het bouwen van een nieuw kerkgebouw mogelijk wordt. Deze nieuwbouw is nodig omdat ten gevolge van de inundatie na de ramp de muren zodanig van zoutschade heb ben te lijden, dat zij in desolate toe stand verkeren. Het is de bedoeling dat i de kerk op dezelfde plaats zal worden herbouwd.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 2