SPANNING IN ALGERIJE STIIGT (PEER Positief antwoord van rebellen paniek bij autoles op de Gaulle's aanbod verwacht zaaide onheil bii spelende kinderen Rampzalige ongelukken bij Grote Prijs van België ROOFOVERVAL NA NEGEN JAREN OPGELOST De Bilt: Droog RECORDJASJE VROUW TRAPTE OPGASPEDAAL Eisenhower in Zuid-Kor ea warm begroet Gemeentebestuur Gemaskerde man drong hotel in verontschuldigt zich tegen Duitse gasten Vechtpartijen met Duitse jongens Ultra' Twee coureurs gedood, twee gewond Affaire volkstelling Zaanstreek besloten De Haan niet in Tour Broers sloegen in op oudjes Extra woningen voor Brabantse kernen DODELIJKE VAL IN KEI-DER HoofdkantoorGoes, L. Vorststraat SO, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- >435. Redactie: 01100-2317, bij geen gehoor Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009, bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26. Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Poetbus 24, Terneuzen, Kieuwatraat 38, tel. 01150-3189; Zterikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2091. Directeur: /ACQ DE SMIT; Chefred.: G. J. BREAKER Zeenwsch Dagblad PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal' Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter* 7 cent per woord met een minimum Tan 1,— 16e JAARGANG NO. 4587 Maandag 20 juni 1960 VANDAAG BESLIST ABBAS Van onze correspondent «I Van onze correspondent PARIJS De Algerijnse regering in ballingschap zal vanochtend om elf uur generaal de Gaulle ant woorden op het in zijn jongste rede voor radio en televiessie herhaalde aanbod, dat inhield dat de Algerij nen afgevaardigden naar Parijs zouden zenden om te komen onderhandelen ..over het maken van een eervol einde aan de schermutse lingen en over de status van de verzetsstrijders". In Tunis, waai de nationale Algerijnse regering op het ogenblik constant bijeen is word met stelligheid verwacht dat het antwoord eindelijk positief zal zijn. Zelfs gaan de verwachtingen zo ver dat met enige zekerheid wordt voorspeld dat Ferhat Ab bas zelf, de premier van de Al gerijnse regering in ballingschap, al of niet vergezeld van een of meer van zijn ministers, binnen kort naar Parijs zal gaan om van de Gaulle persoonlijk nadere uit leg te verkrijgen over diens plan nen. Optimistisch In Tunis heerst «de overtuiging dat een staken van het vuren thans een kwestie van ten hoogste enige weken is; in Parijs is men veel voorzichtiger en te rughoudender. Daar wil men eerst wel eens uit de mond van een Algerijnse afgevaardigde horen of het de regering in ballingschap werkelijk om een einde van de strijd te doen is. Het zenden van een afvaardiging of van premier Ferhat Abbas persoonlijk houdt immers vol strekt nog niet in dat de voorwaarden van de Gaulle worden geaccepteerd. De Algerijnse nationalisten zijn de laatste dagen van verschillende kanten onder druk gezet om de Gaulle's aanbod te aanvaarden. In het bijzonder Bour- guiba, de president van de republiek Tunesië, en Mohammed V, de sultan van Marokko, hebben Ferhat Abbas geadvi seerd, de uitgestoken hand te grijpen. China tegen Maar èr zijn ook tegengestelde advie-1 zen gegeven. De regering van de Chinese volksrepubliek, met welke de Algerijnen nogal hartelijke betrekkingen onder houden, is tegen het openen van onder handelingen. Men zal zich herinneren dat de Chi nezen nog maar kort geleden vrijwilligers hebben, aangeboden voor de strijd tegen de Fransen. Ook Nasser heeft tegen onder- j handelingen geadviseerd. Iemand die in dit opzicht een belang rijk woord heeft mee te spreken is de Zuidslavische ambassadeur in Tunis. Tito, wiens spreekbuis hij uiteraard is, heeft lange tijd op het standpunt gestaan dat er geen onderhandelingen moesten wor den gevoerd. Hij zou nu van mening zijn veranderd. In Frankrijk zelf heerst van rechtse en ultra-rechtse zijde grote ontevreden heid over deze gang van zaken, die uit eindelijk zal leiden tot afscheiding van Algerije van Frankrijk, omdat de Gaulle de Algerijnen nu eenmaal heeft beloofd dat zij zelf over hun politieke toekomst mogen beslissen. In Algerije beginnen de utra's zich op nieuw te roeren: er zijn op zeer grote schaal veiligheidsmaatregelen genomen, omdat een derde opstand zeker niet tot de onmogelijkheden moet worden ge rekend. Alle belangrijke gebouwen wor den bewaakt door de marechaussee, die in de grote steden overal patrouilleert. Het toezicht op reizigers van en naar het buitenland en Frankrijk is uiterst streng. Incidenten hebben zich tot nu toe niet voorgedaan. Het blijkt nu noe verstandig het is geweest dat de onbetrouwbare elementen uit het leger in de laatste maanden zijn overgeplaatst naar garni zoenen waar zij weinig kwaad konden. Dreigend Politieke raddraaiers zoals Soustelle en Bidault verblijven in Frankrijk zelf en mogen in geen geval naar Algerije reizen. Hun doen en laten wordt scherp in de gaten gehouden door de binnenlandse veiligheidsdienst. Maar het zou natuurlijk kunnen zijn dat de Franse Algerijnen, van wie er hon derdduizenden moeten worden gerekend tot de felste tegenstanders van afschei ding van het moederland, opnieuw in opstand kwamen. Zij smeden zich steeds nauwer aaneen en de gang van zaken van. dit ogenblik moeten zij wel zien als een onmiddellijk dreigend gevaar. FRANCORCHAMPS Twee jonge Britse coureurs, Chris Bristow en Alan Stacey, zijn gisteren in Francorchamps waar zij streden om de grote prijs van België, met hun wedstrijdwagen verongelukt en gedood. Bij de training voor dezelfde wed strijd zaterdag ontsnapten de befaam de Engelse autorenner Stirling Moss en zijn stalgenoot Mike Taylor welis waar aan de dood. maar zij werden beide ernstig gewond. Moss, Taylor en Stacey reden met een Lotus. Bristow is sinds kort ver bonden aan de stal van Cooper. Te snel Chris Bristow (22) ging in de twin tigste ronde, terwijl hij in een ronden- lange strijd met de Duitse Ferrari- rijder Von Trips voorop lag, te snel op de Burnonvillebocht af. Hij verloor de macht over het stuur en sloeg met de wagen de weg af. Hij werd uit de auto geslingerd en kwam met zijn hoofd te gen een paaltje waardoor hij werd ge dood. Von Trips die het ongeluk zag gebeuren, staakte de strijd. Over de kop Alan Stacey (26) sloeg in de 24ste ronde met zijn auto over de kop. Hij reed toen op topsnelheid 280 kilo meter per uur en schijnt door een voor zijn wagen langs vliegende vogel de macht over het stuur kwijt te zijn geraakt. Hij was ook meteen dood. In dezelfde bocht waar Bristow gis teren uit vloog had Stirling Moss za terdag een ongeluk gehad. Volgens hem kwam dat door een losgelopen achterwiel. Zijn auto sloeg daardoor steigerend van de weg. Moss werd eruit geslingerd. Hij brak zijn beide benen. Daardoor staat het vrijwel vast dat hij is uitgeschakeld voor het wereldkam pioenschap 1960. Moss brak behalve zijn benen ook verscheidene ribben en zijn neusbeen- tje. Toen zijn vader hem dat later ver telde zei hij: Geeft niet, ik ben toch nooit een mooie jongen geweest. Blokkerend wiel Later tijdens de training, een kilo meter voor de Burnonvillebocht, sloeg de Lotus van Mike Taylor over de kop, waarschijnlijk door een blokkerend wiel. Ook Taylor werd uit de wagen geslagen. Toen die vlak naast hem in brand vloog sprong hij op en vluchtte het bos in. Daar zakte hij bewusteloos in elkaar. Bleek en stil vertellen de buurt bewoners hoe het gebeurde. Hoe een kleine auto hun straat inraasde en vier jongens overreed. Jongens die zij goed kenden, die evengoed hun zoontjes en hun broertjes hadden kunnen zijn. DEN HAAG Alle duplicaatformulie ren die bij de volkstelling in de Zaan streek waren ingevuld voor eigen ge bruik van het Sociografische bureau van de Zaanstreek, gaan vandaag naar het Centraal bureau voor de statistiek. Daar zullen de namen en adressen op de formulieren worden vernietigd. De dan anoniem geworden gegevens blijven daarna ter beschikking van het Sociogra fische bureau Hiermee is tegemoet gekomen aan de storm van verontwaardiging die in de Zaanstreek opstak naar aanleiding van de bij de geheime volkstelling voor andere doeleinden ingevulde duplicaat formulieren. Van onze correspondent UTRECHT Luid gillend, de handen in paniek voor de ogen geslagen, reed de 22-jarige me vrouw T. E. J. T.-van het K. uit Utrecht zaterdag in de Bremstraat vol gas met een auto op een groepje spelende kinderen in. De vijfjarige Hei- me van Dijk kreeg een wiel over zijn hoofd en werd gedood. De vierjarige Johan Pastoor, de zevenjarige Kasper van der Woude en de negenjarige Art Dol werden ook overreden. Zij brachten het er levend af, zij het met vele gecompliceerde beenbreuken. Mevrouw T. was nog maar amper bezig met leren autorijden. Zij kreeg les van haar man. de 25-jarige beroeps chauffeur J. W. A. T. Dat gebeurde in een kleine personenauto die de hand rem in het midden heeft. Daarmee was aan de wettelijke verplichting voldaan. Smalle doorgang Op de zonnige namiddag van zater dag oordeelde T. zijn jonge vrouw in staat om in het stadsverkeer te oefe nen. Tegen half vijf draaide zij heel langzaam de smalle, troftoi-rloze Brem straat in. Een eindje de straat in zaten de vier kinderen voor een van de huizen op een matje te spelen. Tegenover hen stond een auto geparkeerd. Tussen, hen en de auto bleef een smalle doorgang vrij. Luid gillend De auto daardoor te loodsen moet mevrouw T. iets geleken hebben wat ver boven haar macht ging. Angst en paniek bevingen haar, terwijl zij daar, op de hoek van de straat bijna stil stond. Zij gaf een gil, liet het stuur los en trapte het gaspedaal in. De auto schoot vooruit. Voor haar man ook maar iets kon doen was het onheil geschied. De 29-jarige wasser, de heer W. F. van der Tier, zat vlak bij de kinderen voor zijn huis. Hij heeft nog geprobeerd om een van de jongens voor de auto weg te trekken, maar de auto greep hem en sleurde hem mee. Hij kwam er goed af, met wat schaafwonden. De heer en mevrouw T. bleven on gedeerd. Na een verhoor op het politie bureau heeft de politie hen naar huis gestuurd. (De wet zegt dat het rijden onder toezicht van iemand die in liet bezit is van een geldig rijbewijs, is toe gestaan wanneer de toezichthouder „een zodanige plaats inneemt dat hij kan ingrijpen in geval van nood". Dat houdt in dat de handrem in het midden moet zitten. Bij rij-examens worden dubbele bedieningsorganen in de auto voorgeschrevenmaar dat is een interne veiligheidsmaatre gel die nog geen wettelijke basis heeft. Red. Z. D. KLAASWAAL. De Nederlandse wielrenner Jo de Haan zal niet aan I de Ronde van Frankrijk kunnen deelnemen. Op last van zijn dokter zal hij nog tenminste twee weken rust moeten nemen. SEOEL (Reuter) President Eisen hower is zondag door ongeveer een mil joen Zuidkoreanen uitbundig geestdrif tig begroet. De menigte doorbrak ver scheidene malen de afzetting en om stuwde de auto, waarin Eisenhower met premier Hoe Tsjoeng zijn intocht maak te. Op het laatst was er geen doorko men meer aan; toen ging het door stille zijstraten in snelle vaart naar de Ame rikaanse ambassade. .contingent (2751 woningwetwoningen. Met het gewone contingent woningwet- i Zo groot was de geestdrift van de me woningen met rijkssteun kunnen zij nujnigte dat de Koreanen, toen de auto van Eigen nieuwsdienst DEN BOSCH De vijf Noordbrabant- se ontwikkelingskernen Bladel, Cuijk, Twee weken geleden kwam De Haan 9SS\ ea Etten hebben ieder een tijdens een wedstrijd voor de Locomo- dee* toegewezen gel tiefprijs te Eindhoven te vallen, waar bij hij zijn schouder blesseerde. Een medisch onderzoek wees uit. 1 deel toegewezen gekregen van een extra dat hij een gescheurde spier had. respectievelijk 31. bouwen. 88, 155 en 145 huizen PITLOCHRY Reuter dat anderhalve eeuw heeft standge houden is zaterdagmiddag gesneuveld. Zes uur en tien minuten nadat twee Schotse kampioen-schapenscheerders begonnen waren zes schapen te sche ren. kon de directeur van een weverij in Pitlochry (Schotland) een colhert- jasje aantrekken dat van de wol was gemaakt, die des ochtends nog de vacht van de schapen was geweest. In 1811 had eenzelfde operatie der tien uur en twintig minuten geduurd. Minister Van Aartsen wees Noordbra bant indertijd het extra contingent toe tot leniging van woningbehoefen van perso- Een record lneel van industriële bedrijven die zich vestigen of uitbreiden met rijkssteun in gevolge de premie- en prijsreductierege ling Bevordering industrialisatie ontwik kelingskernen. De verdeling liet hij over aan Gedeputeerde Staten van Noordbra bant, Doordat zij geen voorrang verleende is de 36-jarige mevrouw W. M. van Loon-Brekelmans uit Goirle gistermid dag met haar bromfiets in Tilburg door een Belgische auto aangereden- Zij kwam om het leven- Eisenhowers schoondochter, mevrouw Barbara Eisenhower, panne kreeg, deze de laatste kilometer voortduwden. In een toespraak na zijn aankomst in Seoel herinnerde Eisenhower aan het bloed van soldaten uit de gehele westerse wereld dat was vergoten in de Koreaan se oorlog. ..Hier werd getoond", zei hij, ,.dat een volk dat vast besloten is zijn vrijheid tegen brutale agressie te verde digen, kan rekenen op hulp, met mannen, wapens en voedsel, uit alle delen van de wereld." Premier Hoe verklaarde in de toe spraak waarmee hij Eisenhower verwel komde dat Amerika Zuid-Korea als eer ste te hulp was gekomen na de commu nistische inval. „Zonder die hulp zouden diegenen van ons die alles hebben over leefd nu stevig achter het IJzeren Gor dijn opgesloten zijn", zei hij. AMSTERDAM Negen jaar na dato is de districtsrecher che van de rijkspolitie te Am sterdam er in geslaagd, klaar heid te brengen in een roofo verval, die in -de nacht van 7 op 8 augustus 1951 in de Pur- mer werd gepleegd. De 77-ja- rige boer Pieter Laan verloor daarbij het leven. Vorige week dinsdag werden in Velsen-noord twee broers, de 38-jarige tuinder G. T. en de 41-jarige constructiewerker F. T., gearresteerd. Na een verhoor, dat vier da gen in beslag nam, legden zij vrijdagavond een volledige be kentenis af. Hun aanhouding is vooral te danken aan het werk van de zestigjarige ad judant van de rijkspolitie G. Kerk hove, die tegen de jongste van het tweetal acht jaar geleden reeds ern stige verdenkingen koesterde. Toen ar resteerde hij hem wegens een poging tot inbraak in 1947 elders in het land. G. T. werd voor deze daad veroor deeld STEEDS ATTENT Dat hij iets uitstaande had met de roofoverval op boer Laan kon niet worden waar gemaakt. Adjudant Kerk- hove liet de zaak echter niet varen. Steeds bleef hij attent op alle moge lijke tips, totdat hij in het begin van de vorige week voldoende materiaal dacht te hebben om G. T. en diens broer F. te kunnen arresteren. De gebroeders hebben toegegeven, dat zij in augustus 1951 's nachts per fiets naar de boerderij van de heer Laan zijn getogen om er een. inbraak te plegen. Zij hadden het vooral voor zien op de brandkast, die zich in de hoeve bevond. STUK IJZER Boer Laan woonde samen met zijn 78- jarige en 79-jarige zusters. Het drie tal sliep in afzonderlijke bedsteden. De broeders namen geen risico's. Met een fors stuk ijzer hakten zij genadeloos op de slapende oudjes in. Toen geen enkel geluid meer werd vernomen gingen zij op roof uit. De brandkast, die zij met hun wapen trachtten te forceren, begaf het echter niet. Een strooptocht door andere ver trekken van de boerderij leverde slechts dertig gulden op. De heer Laan overleed later in het ziekenhuis aan zijn verwondingen. Het stuk ijzer, waarmee de gebroeders hun overval hadden gepleegd, wierpen zij op weg naar huis ergens in het wa ter. Het is niet weer gevonden. GEHEIM Zaterdag zijn de mannen voor de of ficier van justitie te Amsterdam geleid Zo spoedig mogelijk zullen zij voor de rechter-commissaris verschijnen. Hoe adjudant Kerkhove, die 1 juli met pensioen gaat, precies het belas tende materiaal bijeen heeft gebracht, is voorlopig nog het geheim van de smid. De openbare terechtzitting zal het wel onthullen. Vast staat dat er geen sprekende ge tuigen van het drama zijn. De zusters van boer Laan zijn enkele jaren ge leden gestorven. De echte Tony, met zijn bruid, die zaterdag van huwelijksreis terugkeerde. Chasseur aangevallen SCHEVENINGEN. „Hé meneer, wat doet u daar?" Deze uitroep van een verbaasde chasseur, maakte zon dagmiddag half een in hotel Palace in Scheveningen een voortijdig eind aan de inbraakpoging van een ge maskerde man in regenjas. Deze trok hevig geschrokken een mes, stootte toe, raakte slechts de schoudervul ling van het uniformjasje en sloeg vervolgens de onthutste 23-jarige C. G. J. Wiggers neer. Onmiddellijk nadat deze bijkwam uit zijn versuffing, rende hij naar be neden vergat de lift en alarmeer de de portier. Politie uit de post recht tegenover het hotel was in minder dan geen tijd ter plaatse en karnde het ge bouw uit tot op het dak. Zonder resul taat. Honden vonden niets Het 215 bedden tellende, duurste ho tel van de badplaats wemelt over het algemeen van personeel. Maar juist op het voor de chasseur schrikwekkende ogenblik, even na half een, zijn de ka mermeisjes gezamenlijk aan de lunch. De etages zijn dan vrijwel verlaten. Dit moet de inbreker hebben geweten, zodat in de eerste plaats naar een ver dachte onder het personeel werd ge zocht. Later in de middag werd een losse kracht in algemene dienst aangehouden die echter na een verhoor werd losgela ten. Speurtochten met politiehonden le verden geen resultaat op. Vooralsnog zijn een lichte schram op de schouder van de chasseur en het feit dat Scheveningen ook op dit punt zich in de internationale klasse heeft geplaatst de enige tastbare gegevens. Het wassen beeld van Tony Armstrong Jones, dat verdween uit museum Madame Tussaud. WAAROM? WAARHEEN? Van onze correspondent LONDEN Juist toen prinses Margaret verrukkelijk bruingebrand en stralend van geluk aan het eind van haar huwelijksreis door West- indische wateren te Portsmouth weer voet aan Engelse wal zette met haar Tony Armstrong-Jones, is de beelte nis van haar even gebronsde gemaal verdwenen uit het beroemde Lon- dense wassen-beeldenmuseum van Madame Tussaud. Het beeld van Tony in de hem wat onwennig zittende rok stond er vrijdag middag bij sluitingstijd no.g. Nu staat er op de lege plaats in de koninklijke groep alleen een kaartje: „mr. A. Arm- strong-Jones. Verwijderd voor ver anderingen." Vernield Maar een woordvoerder van het museum bekende ons: „Wij zijn bijzon der geschrokken. Wij weten werkelijk niet waarheen en hoe hij verdwenen is. Het beeld is ongeveer 5000, waard, en we weten uit ervaring dat deze wassenbeelden altijd beschadigd of zelfs vernield worden als vreemden er aan komen. Het zal ons zeker zes weken kosten om een nieuw beeld te maken." Madame Tussaud heeft Scotland Yard er onmiddellijk bij betrokken. Maar van Tony is nog geen spoor en vele zijn de gissingen over het motief van de dader. Een teleurgestelde oude liefde? Een anti-koningsgezinde? Een studentengrap? En is deze Tony, die van was was, door de krachtige zomerzon van dit weekeinde beschenen en voorgoed ver dwenen? VAASSEN. Mevrouw Van der Slot uit Vaassen is gistermorgen door een val in de kelder van haar woning om het leven gekomen. Haar man vond haar daar zwaarge wond liggen. Overbrenging naar het ziekenhuis mocht niet meer baten. Van een onzer verslaggevers VELSEN. Ook na zijn aftreden als burgemeester van Velsen houdt mr. M M. Kwint de gemoederen bezig Ziin weigering in de zomer van 1958, toén de jeugd van Bergisch Gladbach een uitwisselingsbezoek aan Velsen bracht, om de jonge Duitsers in hun moeder: taal toe to spreken, omdat hij een le venslange antipathie tegen volk en taal koestert, is tijdens een nieuwe ont vangst van Duitsers in Velsen .uitge wist". De heer H. de Boer, wethouder van onderwijs, die sinds het ziekteverlof van mr. Kwint als loco-burgemeester optrad en deze functie tot de benoe ming van een nieuwe eerste burger blijft uitoefenen, heeft de excuses van het huidige gemeentebestuur van Vel sen aan leden van de Duitse harmonie Paffrath uit Bergisch Gladbach ook op bezoek aangeboden voor de naar zijn zeggen onbeschofte behandeling de jongeren destijds aangedaan. Hij kon dit doen, „nu normale verhoudingen in de gemeente zijn teruggekeerd". MEER INCIDENTEN j Inmiddels zijn er weer nieuwe inci- i denten. voorgevallen tussen het gemeen- 1 tebestuur en de oud-burgemeester. De Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. In de nacht van vrijdag op zaterdag is het in de Leid- sestraat in Amsterdam tot een hevige vechtpartij gekomen tussen een aantal Duitse opgeschoten jongens en. een groep Nederlandse jongemannen. De aanleiding .tot het conflict werd gegeven door eén jonge Duitser, die een passerende neger enkele misprijzende woorden toevoegde. Een jongeman, die dat toevallig hoorde, nam het niet en spoedig was de vechtpartij algemeen. De politie moest er aan te pas komen om de orde te herstellen. Er wérden acht arrestaties verricht. De arrestanten werden later weer naar huis gezonden. DOET1NCHEM Duitse opgeschoten jongens hebben dit weekeinde ook in Doetinchem last ver oorzaakt. Zij lonkten in een cafetaria naar Nederlandse meisjes en dat werd door de Nederlandse jongens in de zaak niet genomen. Er kwam een vechtpartij, waarbij de politie de gummiknuppel moest gebrui ken. De Nederlandse jongens trokken daarop naar het kampeerterrein waar de Duitse jongens verbleven. Het was de bedoeling de twist daar uit te vechten, maar weer stak de politie daar een stokje voor. Verscheidene Duitse en Nederlandse knapen werden opgepakt om op tiet bureau te kalmeren. Later stonden Nederlandse jongens hun Duitse leeftijdgenoten bij de IJsel- brug op te wachten. De Duitsers gin gen echter over Terborg naar huis te rug, zodat zij de Nederlanders ontlie pen. BROMFIETSEN De bewoners van een complex vakan tiehuisjes bij Overloon werden zater dagnacht uit hun slaap gehouden door een troep Duitse opgeschoten jongens, die hun bromfietsen onnodige herrie lie ten maken. De bewoners van de vakan tiehuisjes werd het tenslotte zo bar, dat zij de lawaaischoppers met geweld wil den verdrijven. De politie kwam erbij en arresteerde vijf van de Duitse jon gens. Zij zijn gistermiddag in Venlo als ongewenste vreemdelingen over de grens gezet. Twee jonge Duitsers zijn zaterdag in Roermond gearresteerd omdat zij in verscheidene winkels en kraampjes al lerlei snuisterijen hadden gestolen. Zij kampeerden met een jeugdvereniging in Beegden. De leider van het kamp had een van hen zelf naar de politie ge bracht. BERECHT De politierechter te Roermond berecht te zaterdag vijf Duitsers die in café's ruzie hadden gezocht. Zij hadden er ge vochten en vernielingen aangericht. Ook hadden zij opzettelijk te weinig betaald m de winkels waar zij aankopen deden. Drie van hen werden tot vier, vijf en zes weken gevangenisstraf veroordeeld. De twee anderen waren minderjarig en. werden daarom aan de grens'aan dt> Duitse politie overgegeven. Het K.N.M.I. In De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: In het noord oosten vrij veel bewolking maar geen regen van betekenis. Elders zonnige perioden en droog weer. Zwakke tot mati ge wind tussen west en noord. De zelfde tem peraturen als gisteren of iets hogere. MIES JE: Mijn tuintje krijgt er dorst van. J af0!1 werd het gemeentelijke paard, dat een rustige stal had gevon den bij de paarden van mr. Kwint weggehaald en naar een eenzame stai m het park Velserbeek overgebracht Volgens mr. Kwint kan er nu niet meer op het dier. dat af en toe last heeft van koliek, worden gelet. Hij verwijt het zittende college, dat er op deze en andere manieren wordit geprobeerd hem °e treffen3*1 a£treden ais burïemeesler

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1