NIEUW STUK VELUWE BEDREIGD Tweede tankbataljon zoekt oefenterrein VALSEMUNTERS Plan van generale staf stuit ook op ernstig verzet - van regeringszijde Ook De Bilt registreerde aardschok LIMBURGS MEISJE (18) IN AMSTERDAM VERDWENEN De Bilt: Koel Ben Goe vandaag bij de Gaulle BIJ OOST-HERLIJNCHINEES VLEES BRON VAN TYFUS Hond bijt 200 kippen dood Premier Kisji vermurwt socialistische oppositie ZIEK PRINSJE LEERT FIETSEN In Amsterdam en Osnabrück K.v.K, nog eens: Tegen Moerdijkkanaal PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Dinsdag 14 juni 1960 KAMERS IN DRIE HOTELS Al vermeu\v< Nieuw bataljon Strengere straf voor Duitse zondaars in verkeer BUS GRIJPT AUTO F.L.N. actief in Nederland ONDANKS AMERIKAANSE „GRAPPENMAKER" Barbara Moore aangereden Laatste renners gekozen Twintig gevallen van para tyfus IN HOGER BEROEP CELSTRAF GEËIST 25.000 AGENTEN BEWAKEN EISENHOWER Een opkomende pijn Sanapirm Eredoctoraat voor prof. Berkhof Hoofdkantoor: f"3', L. V 'sfrnat 90, Postbus 4, Giro 116666. telefooi) Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317, bij geen gehoor Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009, bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26, Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24, Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur: JACQ DE SMIT; Chefred.: G. J. BREUKER Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 16e JAARGANG NO. 4533 Van een onzer verslaggevers APELDOORN Opnieuw dreigt een stuk van de Veluwe verloren te gaan voor de recreatie. De generale staf stelt pogingen in het werk om ergens op de Veluwe een ter rein t an vierhonderd tot zeshonderd hectaren oppervlakte te verkrijgen. Dit zou bestemd moeten worden tot oefen terrein voor tanks. Het plan van de generale staf stuit ern stig op verzet, ook in de kringen van de regering. De besprekingen worden nog binnenskamers gevoerd. Des ondanks menen wij te weten, dat de generale staf zijn zinnen heeft gezet op een stuk bos vlakbij de Edese heide. Zeker is wel, dat alleen een bijzonder fraai stuk van de Veluwe als oefenterrein voor de zware tanks in aanmerking' komt. Niet omdat de generale staf gecharmeerd zou zijn van de schoonheid van de heide velden. Maar voor de oefenin gen is een zo geaccidenteerd mogelijk gebied gewenst. (Het bosgebied bij Ede is vrij geac cidenteerd.) Dit zijn nu ook juist landschappelijk de fraai ste. De Israëlische premier Ben Goerion is te Parijs aangekomen voor een officieel bezoek van enkele dagen. Hij werd verwelkomd door de minister van staat Roger Frey. Gelderland, dat al zoveel Veluwse grond voor het militaire gebruik heeft moeten afstaan, voelt niets voor een nieuwe aanslag op de weinige terremen die het nog bezit. Bovendien beschikt de landmacht over een stuk grond van ongeveer vierhonderd hectaren voor de zware tanks; het Hulsthorster Zand, gelegen tussen Nunspeet en Elspeet. Het is door de zware rupsbanden geheel vernield. Enige tijd geleden is dé gemeente Ede al benaderd met plannen voor een nieuw oefenterrein, vlak bij het be staande op de Edese heide, maar teen was het enthousiasme bij B. en W. van Ede minimaal. Het al bestaande oefen terrein is alleen geschikt voor licht materiaal, al wordt er af en toe ook wel eens een tank op losgelaten. De uitbreiding van het oefenterrein hangt samen met de oprichting van een tweede paraat tankbataljon, zoals al in de Defensienota werd aangekondigd. IVE achtjarige uitverkoren zoon van koning Saoed van Saoe- di-Arabië, prins Mosjoer, lijdt aan de gevolge,van een kwaad aardige ziekte waarvoor hij nu in het Zwarte Woud herstel zoekt. Tot het dagelijkse pro gramma van de prins, die de hele dag omringd is door een schare lijfwachten en bedienden, behoort het in Arabië maar spaarzaam beoefende fietsen, wat men het vorstenkind hier ijverig ziet proberen op een speciaal fietsje met twee extra- wieltjes. ROTTERDAM. Gisteravond om streeks kwart voor zeven is de tachtig jarige wielrijder G. P.~van der Hoeven van de Hoofdweg vlak bij zijn woning aangereden door een personenauto toen hij zonder voldoende op het verkeer te letten Rijksweg no. 3 wiide oversteken. Met een bloedende hoofdwonde en een gecompliceerde beenbreuk werd hij in bewusteloze toestand naar het Bergweg ziekenhuis gebracht. Het was de tweede keer dat aan de oude heer Van der Hoeven ter plaatse onder dezelfde omstandigheden eet} on geluk overkwam. FRANKFURT. Niet de slechte 'wegen of de politie kan men de schuld geven van het grote aantal ver keersongelukken, doch uitsluitend en alleen de verkeersdeelnemers zelf, al- i dus de strafrechter van Frankfurt, iprof. Bockelmann. Daarom dient de rechter voortaan voor iedere overtre- ding der verkeersvoorschriften een harde straf uit te spreken, aldus Boe- kelmanns eis, gericht tot alle rechts instanties in de Duitse Bondsrepubliek. Van onze correspondent HOOGKEPPEL Een kleine per sonenauto is gistermiddag in Hoog- keppel, waar de bestuurder ervan een voorrangsweg wilde oprijden, door een over de voorrangsweg naderende lijn bus van de Gelderse tramwegen ge grepen. Een van de drie inzittenden van de personenauto de 58-jarige heer A. H. O. uit Gorsel overleed meteen na het ongeluk. De bestuurder de 37-jarige heer W. V. uit Gorsel werd zeer ernstig gewond. De tweede passagier van de auto kwam er met wat schrammen af. Het zicht op het punt waar het onge luk is gebeurd is niet bijzonder goed. maar de voorrangsweg is duidelijk aangekondigd door borden. BERLIJN In de buurt van Oosl- Berlijn is een ernstige tyfusepidemie uitgebroken, die grote beroering heeft gewekt onder het publiek in de volksrepubliek. Enige honderden mensen zijn in de barakken van de ziekenhuizen opgenomen; er zijn zelfs noodhospitalen voor opengesteld. Tot nu toe zijn er elf mensen gestorven. In het stedelijk ziekenhuis van i DEN HA'AG (ANP) De Vereenigde Nederlandsche Scheepvaartmaatschappij heeft aap C. van der Giessen Zonen s Scheepswerven de bouw opgedragen van een enkelschroef motorvrachtschip van 9.500 brt. en 12.000 ton draagvermogen. Het schip dat een laadruimte krijgt van ca. 580.000 kubieke voet zal wor den voortbewogen door een negen-cilin der Smit-B. W. dieselmotor van 10.600 apk. Deze zal het schip een snelheid geven van 18 mijl per uur. Zittau geraakten 120 patiënten, der tig verpleegsters en enkele dokters besmet. Om geen paniek te veroor zaken wordt het woord tyfus niet ge noemd. Men spreekt daarentegen van een „infectueuze darmaandoening". De slachtoffers die overleden zijn ho ren bijna allen tot de categorie van boven de zestig. Wat voor de communistische auto riteiten bijzonder onaangenaam is, is het feit dat de besmettelijke ziekte het gevolg is van het nuttigen van uit de Chinese volksrepubliek ingevoerd varkensvlees en worstjes. Het abat toir van Zittau, waar het. Chinese varkensvlees werd bereid, is nu ge sloten en zal geheel gedesinfecteerd moeten worden. Bij alle slagers wor den uit China ingevoerde vleeswaren in beslag genomen om te worden ver nietigd. Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM Nog voor dat een internationale organi satie van valsemunters in Os nabrück met het vervaardigen van valse Franse francs voor een Algerijnse ondergrondse organisatie kon beginnen, is zij door de Westduitse en Neder landse recherche opgerold. In Amsterdam heeft de rijksrecherche ■de 43-jarige typograaf S S„ de 45- jarige mevrouw O. en een vijftigjarige Griek gearresteerd. In Osnabrück heeft de Westduitse politie een inval gedaan in een drukkerij, die eigendom was van twee Nederlanders. Zij werden gearres teerd, evenals een Duitse mecanicien. De Westduitse politie heeft de druk kerij drie maanden in de gaten gehou den alvorens in te grijpen. Toen zij tot actie overging waren alle voorbereidin gen voor het drukken van de Franse francs gereed. Het geld had in de kas moeten vloeien van het F.L.N., het nationale bevrijdingsfront van Algerijn se Mohammedanen. CONTACTMAN In Duitsland zouden bankbiljetten in waarden van honderd nieuwe en van tienduizend oude francs worden ge drukt. Het contact met de beide Am sterdammers is gelegd door de Griek, die zonder verblijfsvergunning zijn intrek in een Amsterdams hotel had genomen. Huiszoeking bij de typograaf heeft weinig belastend materiaal opgeleverd. Wel is uit in beslag genomen corres pondentie de relatie met de Duitse organisatie gebleken. De Griek is ver moedelijk ook in andere landen als contactman opgetreden. Vandaag wordt hij voor de officier van justitie geleid. GROOTSCHEEPS Onze correspondent te Bonn be richt ons nader: In de Johannisstrasse te Osnabrück heeft de Westduitse politie vrijdag jl. een goede vangst gedaan: zij arresteerde hier twee Nederlanders van 47 en 50 jaar i oud en een 52-jarige Duitser. Het drie tal stond juist klaar om op een gloed- I nieuwe offsetpers voor de Algerijnse opstandelingenbeweging, het F.L.N., val se nieuwe en oude Franse bankbiljetten te drukken tot een bedrag van in totaal j negenhonderd miljoen Franse francs. Kriminalhauptkommissar Burkhard te Osnabrück vertelde ons gisteravond, dat de arrestatie is geschied in het raam van een grootscheepse actie van Interpol. ;Men greep in Frankrijk een niet nader bekend aantal valsemunters en leiders van de actie, in Nederland drie man en in Osnabrück eveneens drie man. Hoofd- i commissaris Burkhard weigerde even wel de namen van de arrestanten mee te delen. Het gaat hier in elk geval om een Amsterdamse chemigraaf en een drukker uit Amstelveen. De Duitser is van beroep monteur. Toen de politie de inval deed in de Johannisstrasse bleek, dat sedert april jl. ijverig was gewerkt aan de montage van het valse-muntersbedrijf. Alles lag gereed voor de grote slag van negen honderd miljoen Franse francs: de cli- ché's, de inkt, de elektrische verbin dingen en het speciale papier. Men ontkent te Osnabrück dat de Tunesische ambassade te Bonn, die doorgaat voor de Duitse centrale van het F.L.N., iets te maken zou hebben met deze grootscheepse valsemunters zaak, die een lange tijd van nauwkeu rige voorbereiding moet hebben gehad. Duidelijk zou zijn geworden, dat het F.L.N. zelf zich op de achtergrond heeft gehouden en de afwikkeling van de technische procedure, waaronder het drukken, geheel aan de Nederlandse, Duitse en Franse valsemunters zou hebben overgelaten. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. Prof. dr. K. P. van der Mandele heeft gistermiddag tijdens de vergadering van de kamer van koophandel van Rotterdam zich nog eens verklaard tegen een aflei dend kanaal van de Schelde naar de Rijn. Hij deed dat naar aanleiding van vier brieven die hij uit kringen van de scheepvaart had ontvangen. De heer Van der Mandele zei dat hij het volste vertrouwen had in de Neder landse onderhandelaars die samen met de Belgische delegatie een oplossing moeten vinden voor het vraagstuk van de verbinding tussen Schelde en Rijn. Wij zijn ervan overtuigd, zo zei hij, dat ook bij hen de opvatting leeft dat geen oplossing mogelijk is als België niet af stand doet van alle kunstmatige steun aan de Belgische zeehavens. Ook als België daartoe bereid zou zijn, dan zou de bevrediging van de Belgische wensen nog moeten worden afgewogen tegen het gevaar dat het ver voer door ingrijpen van de overheid zou worden afgeleid van de Nederlandse naar de Belgische zeehavens, aldus de voorzitter van de kamer van koophan del. PARIJS. Ben Goerion, de Is raëlische premier, is gistermiddag voor een bezoek van enige dagen ie Parijs aangekomen. De kwieke grijs aard is vergezeld van zijn vrouw en van zijn dochter Hij is om vier uur op het vliegveld Orly door minister Frey ontvangen. Gisteravond is hij de gast geweest van zijn Franse collega Debré en van daag zal hij op het Elysée door de Gaulle worden ontvangen. De generaal is de enige van de Grote Vier, die Ben Goerion nog niet heeft leren kennen. Voor de veiligheid van de Israëlische staatsman zijn uitgebreide maatrege len genomen, temeer daar zowel hijzelf als de Israëlische ambassade te Parijs de laatste dagen dreigbrieven heelt ontvangen in verband met de arresta tie van Eichmann. De ambassade heeft daarom in drie verschillende hotels kamers voor Ben Goerion besproKen in Ge hoop, dat men de aspirant-ple gers van aanslagen in verwarring brengt. AANGEWEZEN MAN Hoewel het officieel niet wordt er kend, zal toch juist deze Eichmann zeker een van de onderwerpen van ge sprek tussen de heer Goerion en gene raal de Gaulle uitmaken. Men neemt namelijk te Parijs algemeen aan, dat Frankrijk zijn bemiddeling heeft aan geboden in het conflict, gerezen tussen Argentinië en Israël als gevolg van de ontvoering uit eerstgenoemd land van de moordenaar der Europese Joden en de weigering van Israël om de buit weer uit handen te geven. Het toeval wil, dat enige dagen na Ben Goerion juist Arturo Frondizi, de president van de Argentijnse republiek voor een officieel bezoek naar Frank rijk komt. Het ligt dus voor de hand, dat De Gaulle eigenlijk alleen, al geo grafisch de aangewezen man is om te bemiddelen in een conflict tussen twee landen, die beide goede vrienden van Frankrijk zijn. In beide landen is trouwens de invloed van de Franse cul tuur groot en geen van beide is ge diend met een conflict dat tot inzet zou hebben een strijd om een van de grootste schavuiten van de jongste wereldgeschiedenis. ALSNOG Welke oplossing de Gaulle de beide partijen aan de hand zal doen, is een vraag waarover men zich te Parijs wel het hooft breekt. Het moet niet onmo gelijk worden geacht dat de Gaulle Is raël zal voorstellen alsnog' een officieel verzoek om uitlevering aan de Argen tijnse regering te doen. Dat verzoek zou dan a priori worden ingewilligd. Tot on het tijdstip waarop dat gebeurt zou Eichmann in Israël worden toever trouwd althans theoretisch aan de zorgen van de Franse en de Argen tijnse gezant en mogelijk nog aan enige andere, als neutraal te beschou wen, diplomaten. ROTTERDAM. Indien de mel ding van zondag over een aardschok in Siberië werkelijk het werk van een grappenmaker is geweest die de Fordham-universiteit bij de neus wilde nemén, heeft die grappen maker slag van het voorspellen van hevige aardbevingen. Zondagmorgen blijkt namelijk ook de seismograaf van het K.N.M.I. een aard beving te hebben geregistreerd. Wel viel het tijdstip van de registratie in De Bilt later dan de tijd die de ..grappenma ker" opgaf, maar dat verschil is voor de seismologen verklaarbaar. Trillingen die optreden na een aardschok plan ten zich niet in alle richtingen met ge- iijke snelheid door de aarde heen voort. TWEE ANDERE j In ieder geval staan nu tegenover de oorspronkelijke melding, waarvan de Fordham-universiteit zich zondag met een opmerkelijk gedetailleerde verkla ring distancieerde, twee andere in West- Europa. namelijk een uit Hamburg en een uit De Bilt. Dat het K.N.M.I het A.N.P. zou heb ben medegedeeld met zekerheid te heb ben vastgesteld, dat de zondag geregi streerde aardschok niet het gevolg was van een kernexplosie is zeer merkwaar- j dig. Zondagavond deelde een gezagheb bende functionaris van het K.N.M.I. ons mede dat het K.N.M.I. nog nooit kans had gezien uit geregisteerde aardschok ken op te maken ol zij waren veroor zaakt door kernexplosies. BRAZIL (Reuter I Dr. Barbara Moo re. bekend door haar wandeltochten in Engeland, is tijdens een poging om in re cordtijd te voet de Verenigde Staten dwars over te steken door een auto aan gereden. Zij ligt in het ziekenhuis van Brazil in de Amerikaanse staat Indiana. Van onze correspondent VENLO. De pluimveehouder J. Her man te Maasbree vond gistermorgen meer dan tweehonderd van zijn kostbare fok- hoenders dood in de hokken liggen. De dieren waren ongeveer veertienhonderd gulden waard. Een onderzoek door de politie wees uit dat de kippen waren doodgebeten door een Hollandse herdershond, eigendom van een boer uit de buurt. Deze heeft de politie gevraagd de hond dood te schieten. Hij was verzekerd tegen wettelijke aan sprakelijkheid. DEN HAAG. Klaas Buchly heeft gisteren de twee mensen gevonden voor de plaatsen, die nog openstonden in de Nederlandse wielerploeg voor de Ronde van Frankrijk. Het waren Martin van den Borgh en Dick Enthoven, wiens blessure, opgelopen in de Dauphiné Libéré. niet zo ernstig is als het aan vankelijk scheen. Als reserves werden aangewezen Jo de Roo en Mies Stolker. De ploeg (in alfabetische volgorde) ziet er nu aldus uit; M. v. d. Borgh P. Damen, D. Enthoven, W. van Est, A. Geldermans, J. de Haan, J. Kersten en C. Niesten. Van deze acht is precies de helft nieu weling in de Tour: Enthoven, Gelder mans, De Haan en Niesten. Van onze correspondent BUSSUM De in Naarden en Bus- sum geconstateerde twintig gevallen van paratyfus zijn niet allemaal, ver oorzaakt door het eten van rauwe, in open water gewassen groenten, afkom stig van de Naardense groenteveiling. Toch zijn door de veiling en door de Volksgezondheidsdienst- en de Keu ringsdienst strenge maatregelen aan gekondigd om het wassen van groenten in open water door tuinders tegen te gaan. In 1950 hebben zich in Naarden en Bussum ook gevallen van paratyfus voorgedaan die moesten worden ge weten aan dezelfde oorzaak als nu. Wegens „lokkend lopen'" AMSTERDAM. Terwijl de Am sterdamse politie hulpvaardig me dewerking verleent bij de vervaar diging van een Italiaans-Franse film over het rosse leven op de Amsterdamse Wallen, doet het openbaar ministerie in Amsterdam alle moeite om aan het bedrijf in de donkere buurt paal en perk te stel len. Gisteren pleitte de officier van justitie, mr. J. F. Hartsuiker, voor het opleggen van hechtenisstraffen bij overtreding, van het zogenaam de tippelverbod. - Voor de rechtbank stonden in ho ger beroep dertien vrouwen terecht, die de kantonrechter in eerste instan tie had veroordeeld tot geldboeten en vrijheidstraffen. Zij hadden zich schul dig gemaakt aan wat men zou kunnen noemen „lokkend lopen". De officier drong er in zijn requisi- tor op aan dat het beleid van de kan tonrechter toch vooral niet zou wor den doorkruist. Geldboeten alleen wor den door de vrouwen en hun gezellen beschouwd als louter bedrijfsonkosten. De Boskoop, een der passagierssche pen van de K.N.S.M. is voor de sloop naar Spanje verkocht. De in 1927 ge bouwde Boskoop heeft een draagvermo gen van 8010 ton. TOKIO (Reuter) Ruim 25.000 agenten, een kwart van Japans ge hele politiemacht, zullen waken over de veiligheid van president Eisen hower, wanneer deze zondag voor zijn officiële bezoek in Japan aan komt, De Japanse regering heeft de strengste voorzorgsmaatregelen ge nomen om een herhaling van de in cidenten bij de aankomst van Eisen howers perschef Hagerty te voorko men. De Amerikaanse president is inmiddels al onderweg van Alaska naar de Philippijnen. Premier Kisji, uiterst bezorgd voor de veiligheid van het Amerikaanse staatshoofd, heeft inmiddels kans ge zien van de socialistische oppositie fel gebeten op de verlenging van het Amerikaans-Japanse veiligheidsver drag de belofte los te krijgen mee te helpen om gewelddadigheden tijdens Eisenhowers bezoek te vermijden. Maar de socialistische partijleider liet duide lijk uitkomen dit bezoek allesbehalve goed te keuren en nog steeds het heen gaan van Kisji en de zijnen te eisen. Naar men aanneemt heeft Kisji de belofte van de socialisten losgekregen door de positie van keizer Hirohito in het geding te brengen, wiens gast Eisenhower immers is. Zou Eisenhower gemolesteerd worden, dan beledigt men ook de keizer en deze heeft bij de geëmancipeerde Japanners wel. iets maar nog lang niet al zijn heiligheid verloren. De leiding van de communistische partij wil echter van geen wijken we ten en demonstraties van deze kant zijn dan ook zeer waarschijnlijk te ver wachten. Een Romeinse rechtbank heeft het in 1950 in Mexico gesloten huwelijk tus sen Ingrid Bergman en Rosselini ongel dig verklaard. Uit het huwelijk zijn drie kinderen geboren. Volgens de Italiaan se wet is de actrice nog steeds gehuwd met dr. Lindstroem. Thans is zij ge trouwd met de Zweed Lars Schmidt. Van een onzer verslaggevers ROERMOND. Het portret van de exotische Rosa Maria Laveaux roepnaam ZITA uit het Bel gische Schaerbeke is nog niet op de Nederlandse televisieschermen verschenen. Het achttienjarige meis je is al sinds de tiende mei zoek, maar bij de televisie ging men er van uit, dat er zóveel jonge mensen weglopen die later wel weer terug komen dat er tot dusverre geen plaatsje in het programma voor be schikbaar was. Niettemin is de ongerustheid over dit meisje stijgende als gevolg van het feit, dat zij op de tiende mei met ach terlating van haar koffertje en al haar toiletbenodigdheden verdween. Het meisje is afkomstig uit een in richting te Maastricht, waar zij werd opgenomen nadat de moeder die in Roermond woont, uit de ouderlijke macht was ontzet. Op 19 april kreeg zij verlof, maar zij is daarvan nooit teruggekeerd. Vast staat, dat de onge veer 1.70 meter lange Rosa, een flink donkerblond type. wier haartooi nogal eens wisselt, tussen 20 april en 10 mei op verschillende adressen in Amster dam verbleef. Op een adres werkte zij tijdelijk. De kans is volgens de politie groot, dat zij in verkeerde handen is geraakt, al wijzen haar karaktereigen schappen er niet op, dat dit uit vrije wil is gebeurd. Bij haar vertrek van het laatste adres, waar zij een kamer had ge huurd en nogal eens bezoek ontving, droeg zij een zwart vest en een witte, met paarse bloemen bedrukte jurk. De politie neemt niet aan. dat het meisje op de walletjes terecht is gekomen, omdat dan naar haar oordeel de vaste bevolking van donker Amsterdam in haar een sterke concurrente zou zien. die onmiddellijk bij de politie zou zijn aangegeven. Rosa Maria Laveaux Advertentie kou of griep, blust U snel uit met de veelzijdig samengestelde M tJNHARDT Flao. IOO takU.15 - Koker 50 takl, 90 st.- 25 takt. 60 ct. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: EDINBURG (ANP) Prof. dr. H. Berkhof, hoogleraar in de kerkgeschiede nis aan de rijksuniversiteit te Leiden, krijgt een eredoctoraat van de univer siteit van Edinburgh. Hij behoort tot een groepje godgeleer den uit Frankrijk. Nederland. Zwitser land en Duitsland, die op deze wijze worden onderscheiden. De eredoctoraten worden uitgereikt tijdens de viering van het eeuwfeest van de Schotse reforma tie op 13 oktober. Opklaringen, maai- ook enkele buien, voorname lijk in het binnen land. Zwakke tot matige aan de kust af en toe vrij krachtige wind tussen zuidwest en west. Onge veer dezelfde temperaturen. MIESJE: Overal op voorbereid! 15 juni: zon op 4.19, zon onder 21.01; maan op 0.27, maan onder 11.41.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1