Grote interesse van senaat voor Zeeuwsche problemen 0vtrbenku UITSLAG LEXINGTON PRUSVRAAG LEXINGTON TWEEDAAGS BEZOEK AAN ONS GEWEST „Niet bedelen maar bijdrage leveren in nationale zaak" MEI-RONDE FIETSPADEN BLIJVEN EERSTE NOODZAAK Het begon met een kerkje Baarsdorp Zaterdag 11 juni 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Zeeuwsch Dagblad Financiën der gemeenten Sloe Reinigingsrechten Autoritair omhoog in Ellewoutsdijk Mogelijkheden Havengeld Bewoners „Rustoord" dagje naar België Mulo-examens in Goes De groeten Alleen Zeeland Vlieg met Lexi naar Rome en de Olympische Spelen DE DERDE RONDE BEGON OP 1 JUNI Congres in Vlissingen Bestelauto tegen bromfietser Pag. 3 Advertentie Niet alleen door middel van refe raten werden de leden van de Eerste Kamer gisteren voorgelicht over de ontwikkeling in Zeeland, ook in ge sprekken met de commissaris der Koningin en de leden van gedepu teerde staten werden talrijke pro blemen behandeld. Van rechts naap links de heer: C. Philipse, lid van ged. staten en de Kamerleden J. Tjal- ma (ar), mr. D. A. Delprat (vvd) en mevr. J. F. Schouwenaar-Franssen (vvd). Deze foto werd genomen tij dens de ontvangst in het dorpshuis te Kruiningen. Protestants-Christelijk DE HEER HASPELS, voorzitter van 'de vereniging „Groen van Prin- sterer" (een vereniging van burge meesters, wethouders en gemeente secretarissen van a.r.-huize) heeft op de gehouden jaarvergadering een aantal belangwekkende opmerkingen gemaakt over de gemeentefinanciën. Hij constateerde terecht een zekere verontrusting over het trage tempo, waarin de nieuwe financiële rege ling tussen rijk en gemeenten is MIDDELBURG. Op heldere j sprak en aandacht vroeg voor de inte ert zakelijke wijze is gisteren aan twintig leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaal voorlichting gegeven over de problematiek van Zeeland en over de mogelijkheden die er zijn om dit gewest tot ver dere ontwikkeling te brengen. In het casino van de Compagnie Neer- landaise de l'Azote N.V. te Sluiskil zijn een drietal inleidingen gehou den en ook tijdens een bijeenkomst in het Scheidekwartier te Vlissin- gen zijn de perspectieven voor deze beland. Deze verontrusting wordt nog provincie duidelijk aan de leden vergroot door de richtlijnen, die de der Eerste Kamer uiteengezet, betrokken ministeries aan de ge- Daarbij is het naar wij vernemen, meenten hebben doen toekomen inza- de Kamerled engebleken, dat er in ke de zo noodzakelijke sanering van Zeeland veel initiatief is> dat er de gemeentefinancien. Het is wel duidelijk dat indien deze richtlijnen Ieen lde samenwerking is tus- de enige basis zouden zijn, van een sen de diverse gemeenten en be- langengroepen en dat de steun van de rijksoverheid vooral in de pe riode die nog voorafgaat aan het gereedkomen van het Deltaplan onontbeerlijk is. Twintig leden van de Eerste Kamer werden gistermorgen in het dorpshuis te Kruiningen welkom geheten door de commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr A. F. C. de Casembroot, die er op wees dat het dorpshuis kon worden gebouwd, dank zij steun uit het Rampen fonds en buitenlandse hulp. Het gezel schap vertrok daarna per boot naar Perk- polder en in een bus naar de l'Azote te Sluiskil. In het casino werden in drie toespraken diverse problemen van Zeeuwsch-Vlaanderen aan de orde ge steld. grale teruggave van de zeehaven- spoorwegtarieven. Veel hangt af van Belgische bereidheid en daarom is het wenselijk dat bii de Nederlands-Belgi sche onderhandelingen deze zaken dui delijk aan de orde komen. De heer De Meyer beklemtoonde de noodzaak van een haven voor grotere schepen te Terneuzen en noemde voor de industrie in Zeeuwsch-Vlaanderen het „hoefiizerverkeer" van eminent be lang. De mogelijkheid om met recht streekse tarifiëring goederen per spoor van een N.S. station in Zeeuwsch- Vlaanderen naar de stations in Neder land te versturen, dus via het Belgisch spoorwegnet, is van grote betekenis. De kwestie kan, meende spr., mis schien eventueel als aanhangsel aan het tractaat over het kanaal Gent- Terneuzen tot een oplossing worden gebracht. sanering niet al te veel moet wor den verwacht. Met nadruk wordt gesteld dat de vraag of en in hoever de gemeen- teh weer over een eigen belasting gebied behoren te beschikken be slist niet alleen een financiële aan gelegenheid is. Het gaat om hogere belangen. Het gaat om de vraag of het met het gedecentraliseerde be stuur in de gemeenten een sukkelen moet blijven of niet. De ervaringen, die de Zeeuwse col leges van B. en \V. de laatste jaren op dit terrein hebben opgedaan, spreken dezelfde gedachte uit. Men mag de Nederlandse gemeente niet al te lang in de golven laten spartelen, want zwemmen kan hij eenvoudig in dit water niet. De ge dachte om de grondbelasting te kop pelen aan de straat- en rioolbelasting is aantrekkelijk, omdat hiermee een administratieve vereenvoudiging kan worden bereikt. Echter, om in plaats van de kadastrale opbrengst de huur waarde als heffingsmaatstaf te bezi gen achten wij voorshands onrecht vaardig. Naar onze mening is geen reëel motief aan te wijzen waarom met name op een bepaalde catego rie burgers de huiseigenaren een houdbaar en de tot nu toe gevolgde methode van schaderegeling is te auto ritair. Meer overleg is dringend nood- zakelijk. In Zeeuwsch-Vlaanderen waren de Kamerleden de gasten van de kring van werknemers in de kanaalzone. De heer J. W. Hupkes, president directeur van de Kon. Maatschappij „De Schelde", heeft gisteravond tijdens een bijeenkomst in het Scheldekwar- tier të Vlissingen met grote nadruk verklaard dat de Vlissingse scheeps werf met spanning wacht op het be richt dat in het Sloe met de voorbe reidende werkzaamheden voor de aan leg van een werf kan worden begon nen: „Als wii van het rijk een terrein in het Zuid-Sloe krijgen, kunnen wij direct beginnen." Ir. H. Wieringa (rijkswaterstaat) gaf een interessante beschouwing over het onderzoek dat m.b.t. het Sloe plaats vindt in het waterloopkundig labora torium, waarna de heer mr. A. J. van der Weel, lid van Ged. Staten va'n Zee land, een samenvatting gaf van de Zeeuwse problematiek. Wii willen niet bedelen, merkte de heer Van der Weel op. Zeeland wil een bijdrage leveren in de nationale zaak en het vraagt van de rijksoverheid stimulansen om daar toe in staat te worden gesteld. De directeur van de Kon. Maatschap pij „De Schelde" bood de Kamerleden een keurig verzorgd boekje aa'n, waar in de betekenis van het Sloe voor de Vlissingse scheepswerf duidelijk werd uiteengezet. Het provinciale bestuur van Zeeland bood de leden der Eerste Kamer gis teravond een diner in „De Campveerse Toren" te Veere aan. Hedenocehtend vindt in de Staten zaal te Middelburg een bijeenkomst plaats. Inleidingen worden gehouden over de aanpassingswerken ingevolge de Deltawet en over de oesterproef in het Veerse Gat. Daarna wordt een vaartocht geijiaakt door het Veerse Gat en de Zandkreek. De burgemeester van Westdorpe, de heer G. H. E. M. van Waes. gaf namens de vijf samenwerkende gemeenten in de kanaalzone een korte toelichting op diverse problemen, o.a. de afval water leiding. de onttrekking van landbouw grond en de afbraak van ongeveer hon derd huizen voor de kanaalverbreding, het belang van goede hoven- en indus trieterreinen en de scholings- en woon- mogeliikheden. Hij betoogde dat rijkswaterstaat te autoritair optreedt tegenover de bevol king van de kanaalzone, die grond of eigendommen moe afstaan als gevolg van de verbreding van het vaarwater. De onzekerheid over wat met huizen of ELLEWOUTSDIJK In vlot tempo heeft de gemeenteraad een niet al te drukke agenda afgewerkt. De .gemeente woning Zomerstraat 8 werd verhuurd aan de heer J. Th. van Prattenburg en de onderwijzerswoning werd tijdelijk verhuurd aan de heer A. J. Heerenthals. De verordening tot heffing van de reinigingsrechten werd gewijzigd. De rechten worden gebracht op 5,50 per jaar en voor gebruik van een vuilnis emmer op ƒ1,per jaar. Dit betekent een verhoging. De centrale van katholieke militaire tehuizen kreeg een subsidie v&n 5,en voor de Ned. vereniging tot rheumatiek- bestrijding werd een cent per inwoner beschikbaar gesteld. In de rondvraag werd nog geïnfor meerd naar het herstel van de weg onder langs de Zeedijk naar Hogeland. De bur gemeester, de heer D. Lodder, zegde toe in contact te treden met de herverkave lingscommissie. Ten slotte kwam de wens naar voren het uurwerk van de toren te verlichten. Voor de kosten hier- erfpachtsgronden zal gebeuren is on- van zal prijsopgaaf gevraagd worden. God evenwel heeft Hem opgewekt, want Hij ver brak de weeën van de dood. Hand. 2 24. In onze tijd, waarin men klaagt over losbandigheid en gebrek aan respect voor het gezag, blijft er toch een ge weldenaar, waar iedereen ontzag voor heeft. Deze geweldenaar heeft allerlei middelen ter beschikking, om zijn schrik bewind onder de aandacht te brengen. Soms door middel van ..gluurders", die met misdadige oogmerken ergens bin nendringen, dan door ontvoering van een kind, een andere maal door een ramp of door een slepende kwaal. Zelfs in het groot bedreigt hij de mensheid door angst voor atoomgevaar na het mislukken van een topconferentie. De schrik, die hij verspreidt, wordt ken nelijk openbaar in het geroep om schuilkelders. Hoe sterk en hoe vrij de mens zich ook gemaakt heeft, tegen de ze vijand heeft niemand nog een mid del gevonden. Men kan de gedachte aan de dood niet verdringen, zonder het risico te lopen eensklaps onvoorbereid in zijn ogen te moeten kijken. Deze werkelijkheid heeft iets benau wends. Het angstzweet kan je uitbre ken, als je denkt, dat je uurtje is ge slagen. Dan heb je het even niet te breed. Tegenover dit kwaad hebben wij een troost nodig. Troost is immers, dat wij tegenover een groot kwaad een goed kunnen stellen, dat er tegen op weegt. Als gelovigen vinden wij deze in de boodschap van Paas- en Pinksterfeest^ Opmerkelijk is, dat deze feesten een tweelingkarakter hebben. Beide zijn de grote feesten van de verrezen Heer, die de dood overwon. Voor het Paasfeest spreekt dit van zelf, want dit feest staat de verrijze nis van onze Here Jezus Christus zon der meer in het middelpunt. Het Pinksterfeest geldt onder ons meer als het feest van de Heilige Geest, Het valt trouwens niet te ontkennen, dat de uitstorting van de Heilige de eerste aandacht op zich vestigde van al degenen, die in en nabij de tempel in Jeruzalem zich ophielden. Tegelijk moet het echter de aandacht trekken, dat, na de verklaring van dit wonder lijk gebeuren zelf, de gepredikte bood schap tot inhoud heeft Jezus Christus. Petrus spreekt eerst kort over lijden en sterven, dan uitvoerig over de op wekking als een noodzakelijk gebeuren volgens de profetie. De Geest blijkt de aandacht niet blijvend voor Zich Zelf op te eisen, doch Zich dadelijk in dienst te stellen van Christus. Zo wordt het Pinksterfeest een feest, dat door inspi ratie van de Geest Zelf uitloopt op een verheerlijking van het opstandingsge- beuren. Het Pinksterfeest wordt in feite een verrijkt Paasfeest. De Heilige Geest gaat werken onder de mensen, niet al leen onder het oude bondsvolk, maar over de hele wereld, om het schrikbe wind van de dood in de wortel aan te tasten. Onze tekst zegt het zelfs heel stout moedig: Jezus verbrak de weeën van de dood. De dood bracht zelf Jezus ter wereld tot het nieuwe leven. De dood is dus geen eindstadium, maar, met alle weedom van dien, een doorgangsstadium tot het nieuwe leven, dat door de dood niet kon worden tegen gehouden, maar door de dood moest worden voortge bracht. Het beeld' en het zegel hiervan is de doop, die toch tegelijk een begrafenis in het water èn een opstanding tot het nieuwe leven voorstelt. Daarom roept Petrus ook tot afsluiting van zijn be toog op om zich te laten dopen. Wij, die ons aan de angst voor de dood nog niet geheel kunnen ontworste len. hebben derhalve in onze doop het krachtige middel, waarvan de Geest Zich bedienen wil, om onze vrees te overwinnen en te leren leven uit de kracht van het leven, dat Christus ons heeft verworven door Zijn geboorte uit de dood. Doop, Pasen, Pinksteren vor men aldus een onverbrekelijk snoer tot onze vertroosting. De heer drs. H. J. P. Verschaf fel. voor zitter van de kring van werkgevers in de kanaalzone merkte op dat de streek van nature grote mogelijkheden biedt. Van belang is het dat een aantal voor zieningen worden geschapen, die de na tuurlijke voordelen van dit gebied tot gelding kunnen brengen. Hij releveerde de Nederlands-Belgische onderhandelingen ten aanzien van het kanaal en de sluizen te Terneuzen en bracht in het bijzonder de wensen met betrekking tot de haven- en kadegelden naar voren en zei dat in België de vesti gingsvoorwaarden voor nieuwe indus- - trieën gunstiger zijn dan in Nederland. bijzondere zware last moet worden onbeperkte voorziening met zoet water gelegd boven andere inwoners ener JHEÊÊÊtÊÊÊÊÊÊÊÊk gemeente. f Bijzonder gelukkig te noemen is de ontwikkelde gedachte, voor het aantrekkelijk elektriciteitstarieven, en aanleg van een weg voor afvoer per as, onmiddellijk achter het kanaal. De heer Verschaffel wees op de werkeloosheid in Zeeuwsch-Vlaanderen en op het pende- geval de gemeenten zelf weer belas- len. De arbeiderspendel omvat thans ting zullen kunnen heffen, dat niet ''eeds °ngf,Yeer u159 arbeiders, waarbij de tewerkstelling buiten de provincie niet elke gemeente per se een eigen be- ajs petu}ej ,s beschouwd. Ongeveer 110 lastingapparaat behoeft op te bouwen, mannen werken inl de haven van Rotter dam en enkele dagen geleden heeft een Regionale samenwerking in dit op zicht biedt uitstekende mogelijkhe den, waarbij aan de wezenlijke zelf standigheid van een gemeente niet tekort behoeft te worden gedaan. Terwijl anderzijds zonder te hoge perceptiekosten een kundig bureau zal kunnen worden gecreëerd. Dat de heer Hapscls voorstander is van een in te voeren woonplaatsbe lasting is bekend. Wij zien echter voorshands nog te veel administra- Bredase fabriek in Zeeuwsch-Vlaanderen 200 arbeidskrachten gewonnen in Hulst en omgeving. Er is, betoogde spr., een structurele evenwichtigheid in de kanaalzone. Een geïndustrialiseerde strook en daaromheen een welvarende landbouwstreek. De heer H. A. M. A. de Mever, vice- tieve bezwaren dan dat wii ziin oor- voorzitter van de Kamer van Koophan deel kunnen ondersehrijven. Boven dien komen met deze nieuwe belas ting onherroepelijk moeilijkheden over de vraag of slechts inwoners dan wel ook werkers in de gemeen te in de heffing moeten worden be trokken. Zijn suggestie, de woon plaatsbelasting te heffen naar de grondslag van het te betalen bedrag aan inkomstenbelasting, inplaats van het inkomen zelf zouden wij willen del en fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaan deren, hield een referaat, waarin hij de kwestie van het havengeld te Ter neuzen, Sluiskil en Sas van Gent be- Mensen die er een hobby op na houden, zijn' altijd interes sant. Vooral wanneer zij hun liefhebberij met vuur en vlam propageren en het grootste deel van hun vrije tijd er in is geïnvesteerd, zijn zij beslist de moeite van een „babbel" waard. Neem de heer Spruyt (P. A. van zijn vóór) uit 's-Heer Arendskerke bijvoorbeeld. Op en top hobby-man. Hij is een ver woed verzamelaar van ansicht kaarten. Nu prijken er op de kaarten van P. A. Spruyt geen mooie mannen en vrouwen, die reklame voeren voor een be kend merk tandpasta. De an sichtkaarten van „onze" hobby man zijn niet alleen plaatjes, maar ook historische beelden. De 'heer Spruyt heeft namelijk heel Zeeland geboekstaafd. Vanaf de grij ze oudheid, toen de topografie nog in zijn prille kinderklompjes stond, tot heden, ligt Zeeland vast; op de kaart. Ik heb enige uren doorgebracht in de woning van P. A., Ma en. de drie kleine Spruytjes en had toen nog maar een heel klein, maar fascine rend deel gezien. Hoe de heer Spruyt met deze ver zameling is begonnen? ,,Dat vergeet ik nooit zegt hij en vertelt hoe hij een viertal jaren geleden een oude, verschoten kaart in handen kreeg van een kerkje dat inmiddels was afge broken. Het was het kerkje in Baars dorp, dat in 1332 werd gehouwd en in 1880 onder de slopershamer kwam. ,,Ik was door dat plaatje getroffen", zegt de heer Spruyt, „want nu staat er alleen nog de oude kerkmuur. Nou, en zo ben ik verder gegaan, hè", vult hij rap aan. Zo is hij verder gegaan; het aan* tal kaarten is nu de 2200 gepasseerd. Een deel ervan is enige tijd geleden aan het grote publiek getoond. Op een verzameltentoonstelling in Middelburg was (natuurlijk) ook de 'heer Spruyt present; met enige „hoopjes" kaar ten en een stuk of wat grote borden, waarop een aantal ansichtkaarten was bevestigd. Al die borden kregen een opschrift, zoals „Oud Zeeland". „Zee land 1700", Klederdrachten" enz. De borden zijn in stand gebleven, omdat er misschien nog een tentoonstelling in Goes komt. „Dat uitzoeken en opplakken, was toch al zo'n karwei", ZAMMSLAG. De bewoners van aanbevelen, met dien verstande ech- i£"s,t0(ïd'l het ™sthuis van .4® ?®d J Herv. kerk maakten een reisje naar ter dat ook het te betalen bedrag aan vermogensbelasting in deze norm zal moeten worden betrokken. Een ding staat voor ons vast: in dien een nieuwe belasting zou wor den ingevoerd ten behoeve van de gemeenten, is deze alleen acceptabel ais het rijk de huidige belastingdruk met ten minste de opbrengst van de nieuwe belasting verlaagt. Naast de aangekondigde algemene belastingverlaging en niet in de plaats daarvan! Brugge onderleiding van ds. en mevr. Bccht, van de heer en mevr. Heijboer en van het personeel van het rusthuis. Van Brugge werd via de Belgische kust naar Sluis gereden, waar de inwendige mens werd versterkt. Terug in Zaamslag dank te de vader van het rusthuis namens allen voor de prachtige tocht. De autobezitters, die belangeloos hun wagens beschikbaar hadden gesteld, kre gen een apart dankwoord, evenals de hevr. kerk, die de gehele dag voor de achterblijvers had gezorgd. GOES. De Mulo-examens worden Op het politiebureau in Zaamslag dit jaar afgenomen in de Prins van zijn inlichtingen te krijgen over de vol- Oranje en wel in de weken van 27 juni gende voorwerpen: kindervest, portemon- tot 1 juli, van 11 tot 16 juli en van 18 tot naie, bankbiljetten, sleutel en motorbriLl 22 juli. verzucht de heer Spruyt, ,,en dan heb ik dit alvast." Terwijl de heer Spruyt met een sta peltje „Zeeuwse Schonen" op schoot zat, graaide ik wat in de dozen, waar de kaarten keurig gerangschikt naar plaats en soort „onderdak" hadden gevonden. Een Middeleeuws gezicht op Middelburg was er, een vriende lijk mannetje in Zeeuws costuum, een huifkar, heel veel groeten uitVult u de plaatsnamen maar aan. Veel van de kaarten, vooral de oude, zijn voorzien van postzegels en dik wijls nog beschreven bovendien. Zo in de trant van „Hoe is het met de benen, Fietje" en „Hoe gaat het met Kees". Toch zijn die oude kaarten het meest waardevol voor de heer Spruyt. „Daarop immers, is de geschiede nis vati Zeeland terug te vinden", zegt hij. „Het papier-historische systeem is nog lang niet compleet en wordt het ook nooit. Maar het kan wel aan gevuld worden". Zijn vrouw beaamt dit, hoewel zij in het begin helemaal niet warm liep voor de kaartenver zameling. Maar nu, hele dagen en avonden is de familie Spruyt, zoon en twee doch ters incluis, bezig met de registratie en telling. Dan eens worden er uren besteed aan het bekijken; hoe het was en hoe het is. Het laatste, omdat er nog zoveel staat te gebeuren in de provincie. Daarom zijn er ook tallo ze moderne 'kleurenfoto's van steden en dorpen, Zeeuwse costuums en land schappen. Een achttal lijvige albums completeren 'het archief, dat misschien wel bet „schoonste" in Zeeland is. De heer Spruyt heeft zijn verzame ling beperkt tot Zeeland, omdat het inders geen doen is. Zoveel plaats en ook zoveel tijd. Natuurlijk heeft hij vel kaarten van Lutjebroek of De Zaan. maar die worden uitsluitend ge- oruikt als ruilmiddel. Voordat, de an sicht-rage hem te pakken had, verza melde de heer Spruyt postzegels, maar lie gingen overstag en dienen nu ook als ruilmiddel. Op die manier kreeg de verzamelaar kaarten uit al le windstreken van Zeeland te pak ken en er is nu niet één plaats, die mtbreekt. De ene plaats is wat meer vertegenwoordigd dan de andere (Mid- lelburg Ls er met het loffelijke aantal van 4801, maar zij zijn er allemaal. Iet is dus wel een museum van an sichtkaarten, een museum van oud- beid, aangevuld met moderne beel den en verder is het alleen maar een hobby, met inhoud dan. Het Zeeuwse land dus op de kaart en dat bij een man die, dagelijks met buitenlandse fol-l De jury beoordeelde alle inzendingen en kende de prijzen toe. onder toe zicht van notaris Mr. P. Donker te Rotterdam. Juryleden: Mevr. Fie Carelsen toneelspeelster Mevr. J. de Groot rcclame-dcskundioe Dr. Lastpost puzzle-deskundige Ted Schaap cartoonist H. Wandschneider voor sxttcr Lexi heeft zich reeds persoonlijk gericht tot de vele winnaars van de tweede ronde der Lexington prijsvraag. De 7 hoofdprijs-winnaars J O Thomas Scheers, Wegastraat 29. Enschede. L. Zijlstra. Hoofdstraat 10, Amstenrade (L.i. J. M. Boumans, Willemstraat 21, Heerlen. M. Rademakers, Kon. Julianaweg 24. Best T. Ladiges-Schikkedans. Admiralengracht 225", A'dam W A. P. J. Boot, Casuariestraat 46, Den Haag. S. Kriek-Odinot, Stadhouderskade 101, Amsterdam Z. De 100 winnaars van een slof Lexington C C. Nieuwenbroek Remmerswaal. Vei/rseslroofweg 50. leidschendam - Mevr M J Kettmann-Oude Bennink, Blosiusjtr 5, Den Haag - M v Konijnenburg, Oude Loosdrfchtseweg 80, H.lversum - Mei J E Arnold lepenl 94. Zwanenburg - v Baordewijk, Bachslr 7. Venlo Mevr A. M Borendse, Vlaardingerdi|k 189b, Schie dam - H Bartels, Ant. de Haenstr 30, Den Haag - Ann von Beek, Hoeveneind 32, Teteringen - M, F. v d Berg, Hertsfr 21. Nijmegen - N v. Bers, Slroatweg 256, R'dam Mevr S| Biesma-Hof. Blauwe Kampwei 9, Nijbeets A. d Boer, Amsler- damscheweg 52, Arnhem - H J Boll, Oldenzaalsestr. 145, Enschede - P Borsten, Hoafdilr 54, Kaatsheuvel A M. Bossert-Schuurman, De Eng 8, Driebergen - F R Bouma, F. v Eedenlaan 5, Hilversum P J Brendel, H v Veldekehof 23 A dom W - M. W Broerse, R Holstr 61, Leiden J Broerse, Oranje Nossau Kazerne, School Cie, A'dam - C de Bruin, p/a Tumtiesweg 42, Huisduinen L. J Camphuis, Vergeef-mM-n-etstr. 21 o, R dam - J L H Coris. >rof Moserstr 24 Maastricht k H W. H 1 v Geef, H Polgtelerslr 2X. Venlo G Cordewener, S». Jozef sir. 44, tsweg 17, Heerlen - Th Douwes, Nic V/itsen- kade 23, A dam - ~h7 Duif. Beatrixlaan 7, Putten - P pumaï^Zaailan<E2L R dam Hoensbroek - R Deising. Francis< I I J. V. LI U, l.MUVIU,|IVLUMV - - - - - - H. A Ferdinandus, Zocherweg 15, Delfl Mevr T. Fonteyne-Biondma. Boulevarc Bankert 46'", Vlissingen Mei Th de Graaf, Gooilaon 39, Den Haag -H. Groot jan*. Heeckerenlaan 33, Zutphen - A Gunters-de Rooy, Ortehusstr. 36 A dam J. L. v. Haoften, Acacialaan 10, Ooslerbeek - E J Hendrikse, Ceintuurbaan 229, Bussum - L Hoogkamp, l. Ademalaon 42, Heerenveen - W. M v d. Hout, Molens- straat 8', Utrecht - A. Hutchinson, H, de Keyserstr. 51bis, Utrecht - C. A W. Jans sen, Voorweg 46. Hoogvliet - Mej A B W. Jonquiere, Burggravenlaari 237 le.- den - P H. Jung, M Treublaan 25, Leiden - C. S. Keesman, Lorentzkade 372, Hoor lem - T. Kiemen. Tongerseweg 19. Maastricht - L Knol-Span, Pr. Bernhardl 46, Zutphen - J F A Kort, Adelaarstr. 15, Heerlen - Me|. J. W. E Kouw, Zuiderpark- laan 197 Den Haag - C- Kramer, Thomsonpl. 2, Den Haag - J. A. Kurvers, Ben- school 26, Den Haag - G M R. Lammers-Veldschollen, Choorstr. 97, Monster - E Leegstra, Jansstr. 64, Haarlem - Mevr, de leeuw-Brunink, Theresiastr. 48, Hen gelo O. - J F. v. d Leeuw, Nicokustr. 39. Den Haag - A. M. v. Leeuwen, Pr Hen drikl. 95, Leidschendam - Me(. J. M, v. d Linde, Paterswoldestr 4 Den Haag W Lunt, Sumolrastr. 124*\ A dam Mej. C W. Luyke, Porklaon 108, Katwijk a/Zo* W. v. Matsen, Ermeio - Th. J. Meyer, Ringdijk 16, De Kwakel E Molenkamp- Deliger, Dennenl. 5, Harderwijk - W. H. Mulder, Heemsledestr. 13 A dam - A Najer, Hcogeindsestr. 7, Tiel - W. H. D J. Nieboer, R.dderspoorweg 172, Den Haag - A k Niessen, v. d Brandelerkode 15, Leiden - H. J Nieuwenhuis, Wechelerstr. KI, Deventer - J. Nieuwenhuizen, Rijksweg Z. 125, Geleen - H. Oos- terhoff, Schonegevelstr. 33. Wolvega J- W. v Ooyen, Emmostr. 64, Hilversum - A J Prans, Boekhorsterstr. 232, Arnhem - H Raué, Bosslr 9, Assen W. M de Rooy, Straatweg 256, R dam - V v Rooy. „Bos en Ven", Oisferw.jk - W L. Ros kam Madurastr 86 hs, A dam - T Ruizendaal. Treebeekstr. 68, lreebeek-Hoens- broek - A Ruma, H. Seegherstiy "24, Leeuwarden - M. H v. Schouten, Burg. Allard- slroot 19. Geeriroidcnberg - P., Segaar, G Borges.usioan 50, Schiedam - W. v, d -Sluys, Admiralengracht 225 A'dam - W. Hund-Smrt, PI Porklaon 2, Adam - M -A. A. Smolders, Graafsetsciart. 172, Xulond Mej J J E. W. Soet, C Houtmarislr 144, Den Hoog - G. Sommerdijk, E. v. Nossaustr 25, Wi|chen - H H. C. Stapert, Zandweg 4, Heerlen k W Sleyn, Transvaalslr 52a, R dam - N. Struiving, Alting straat 112, Den Hoog - D Speksnijder, Wilhelminastr. 19, Poortugaol - A. G Sprokkereef, Haarlo - J. O- Tolhoek, Beeklaan 19, Roosendool - W. d. Uyl, Berg loon Santpoort - Mevr. A v. Veen-Hodler, Markendaalseweg, Breda - J. J Ver meer, Fenocoliosloon JU, Moassluts - Mevr. G. M. Vierhng-v. Gijtenbeek, Dom- sigtstr 20, Voorburg Mevr. R Visser-Nieman. Bur Kampschoerslr. 30, Monster - H Voerman, Chrysanlhenstr. 58, Hilversum - P. J. de Vries, Zwaardstr. 25, Sneek - AA Wagener. Sunnamelaan 99c, Amersfoort - G de Weerd-v. Ooyen, Tiendweg 34, Leerdam - J J Wesselius, Volenusloan 76, Driehui» Mo», A. C H- A. Zul- obers, Portengen 10, Breukelen. Hebt U de advertentie al uitgeknipt voor de derde ron de van het Lexington-figurenspel Inzenden voor de derde ronde tot 30 juni. Zo niet - of hebt U de krant met meer - vraagt U dan een afdruk per briefkaart aan: LEXINGTON - A A 36 stbus 170, Den Haag. Iedereen beeft kans op de hoofdprijzen: 28 reizen per Lexington-vliegtuig naar Rome en de Olympische Spelen en op de verdere prijzen 400 sloffen Lexington-sigaretten. De wedstrijd duurt maanden, april - mei - juni - juli. Elke maand zijn er 7 Rome-reizen en 100 sloffen Lexington voor de origineelste inzendingen beschikbaar. Doe dus mee. En Lexi geeft U de goede raad: STEEK ER EEN LEXINGTON BIJ OP From America's Best Tobaccos VLISSINGEN. De fietspaden moe ten in Nederland een allereerste nood zaak blijven. Er zijn grote aantallen mensen in ons land, die ondanks snel lere en modernere vervoermiddelen von de fiets gebruik blijven maken, Zij heb ben dan ook een grote taak te vervul len. Gelukkig blijkt uit de subsidies, die zowel provincies als gemeenten ge ven, dat de overheid aandacht heeft voor deze materie. Dit zei gisteren tijdens een ontvangst in het Vlissingse stadhuis de voorzitter van de Federatie van Nederlandse Rij wielpadverenigingen, mr. H. L. L. van Hoogenhuyze. Hij beantwoordde daar mee de speech van burgemeester mr. B. Kolff, die behalve de congressisten wees op de schoonheid van het oude stadhuis, ook het grote belang van rij wielpaden in ons vaderland had aange stipt. Tijdens de in Britannia gehouden ders scheert. Hij is namelijk werkzaam op een reisbureau. Och ja, mocht u in een ver geten stoffig hoekje nog eens een kaart vinden, stuur hem maar rustig naar Spruyt (P. A.). Ezelsoren geen bezwaar, verzekerde hij mij, als de kaarten maar oud zijn, oeroud. En dat alles ten bate van het gezondste kaartspelletje. jaarvergadering herdacht de voorzitter de heer S. G. L. F. baron van Fridagh. De heer Van Hoogenhuyze deelde mee dat zijn voorganger een legaat had ach tergelaten voor de Federatie met het oogmerk meer propaganda te voeren voor het doel en de werkwijze van de organisatie. Burgemeester Kolff gaf na derhand een nadere specificatie van de activiteiten van de Vereniging Rijwiel pad Walcheren. Ir. J. Ph. L. Petri, hoofdplanoloog bij de Provinciale Planologische Dienst, hield daarna een causerie over de re creatiemogelijkheden in het toekomstige Veerse Meer, waarbij hij in het bijzon der de nadruk legde op de unieke kan sen voor waterliefhebbers en beoefenaars van het sociaal toerisme. De volgende jaarvergadering van de federatie zal in Ede worden gehouden. TERNEUZEN Bij de t-kruizing van de rijksweg aan de oostelijke kanaalarm ter hoogte van het zwembad, reed de bromfietser G. J. M. B. uit Terneuzen tegen een bestelauto, bestuurd door K. D. T. uit Terneuzen. De bromfiets stak het kruispunt over zonder voor rang te verlenen aan de bestelauto. Een botsing was onvermijdelijk. B viel van zijn bromfiets en liep enkele kneu zingen op. Auto en brommer werden beschadigd. In de zomeravondvoetbalcompetitie rayon Terneuzen speelde Spandeila te gen Rijkswaterstaat 2. De uitslag was 7—0 in het voordeel van Spandeila. °eJa,ar"jkse inzameling ten bate van het Ned. Rode Kruis heeft in Yerse- ke een bedrag van 1600.10 opgebracht De plaatselijke E.H.B.O.-afdeling ve» zorgde de collecte.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 3