DRUK OP EISENHOWER: GA NIET NAAR TOKIO! Romeo met pleisters DE GAULLE MOGELIJK BEMIDDELAAR Japanse betogers bestormen auto WitteHuis: reisplan gaat door Met 28 mensen stortte Fokker Friendship in zee FRANSE STAKING: GEEN ERNSTIGE GEVOLGEN De Bilt: Koel EUROPOORT EN WATERWEG OP WEG NAAR ELKAAR Protest van Joden na SS-gebral PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Kroon had hart voor Vee re's hart Fietser bij oversteken gedood Prins vandaag thuis GROVE BLUNDER OMSINGELD iiiiiiiiiiiiiiihiiiiiiiiiiiiiiiii, GEVECHT Ontploffing Australië Eerste Zeelui sloegen man in Texas dood Haagse proef met oudere verkeersbrigadiers DJUANDA NAAR OOST-EUROPA Ben Goerion en Frondizi naar Parijs Festival van Vlaanderen PASSAGIERE NAM STUURKNUPPEL OVER VAN PILOOT Uitreiking Oscar aan Bert Elaanstra i. d. Heem: korter werken Gemeenten verwerven stukken Kroondomein Mijnen en granaten in Limburgs grond Stewardessehaar Luchtacrobaten in botsing ZON EN REGEN Hoofdkantoor: Goes, L Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317, bij geen gehoor Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009, bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26, Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24, Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-29.91. Directeur: JACQ DE SMIT; Chefred.: G. J. BREUKER Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cpnt. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 16e jaargang NO. «si Zaterdag 11 juni 1960 DIT IS JULES CROISET, de de man die dondei'dag Ro meo moet spelen op de te levisie. Zijn hoofd vol pleisters heeft hij te danken aan een mis lukte proefrit met een scooter. De motor blokkeerde en het stuurslot sloeg aan toen hij voortreed met een snelheid van 70 kilometer. Croiset sloeg over de kop. De trots van de artsen, die in Den Haag een plastische behande ling toepasten, is nu, dat dankzij de huidige overmaat aan pleisters vermoedelijk donderdag van de vrij ernstige beschadigingen van het gezicht van Croiset bijna niets meer te zien zal zijn. Misschien zal echter Romeo met één klein pleis tertje getooid zijn als de behande ling dat noodzakelijk maakt. Romeo en Julia zullen in iede- geval in hetzelfde schuitje zitten, want ook Julia, gespeeld door Betsy Smeets. heeft een plastische operatie aan het gezicht nog magr pas achter de rug. Van een onzer verslaggevers VEERE RAAKT ZIJN GROENE hart niet kwijt. De raad heeft van de Kroon ongelijk gekregen, nadat hij met vier van de zeven stemmen had besloten de zo vriendelijke Markt in grijpend te veranderen: meer parkeer ruimte, alle begroeiing uit het eerste pantsoen en nog een paar omwente lingen, waardoor Veere mee kon doen aan het grote verkeer. In wezen was het een kwestie yan parkeerruimte voor een autobedrijf aan de Markt en een aangelegenheid van de midden stand, die zijn zaken niet genoeg be reikbaar vond voor automobilisten. De meningen in het college waren even verdeeld als in de raad. maar het voorstel kwam er door, ook al bleef burgemeester jhr. I. F. den Boer Poor- tugaal zich met kracht verzetten tegen aantasting van zijn Veere, zeggende, dat elke verandering een verslechte ring zou betekenen. Hij droeg verleden jaar juni het raads besluit ter vernietiging voor bij de Kroon. In Den Haag was men het met hem eens uit een oogpunt van ste- deschoon moet het handhaven van de huidige situatie als een algemeen be lang worden aangemerkt. Bovendien, zo zegt de Kroon, is de voorgestelde verandering uit verkeerstechnisch oog punt helemaal niet zo noodzakelijk. HAARLEM De 76-jarige F. J. Kuy- per uit de Oranjestraat in Haarlem is gisteren door een auto aangereden en gedood, toen hij met zijn fiets de Bloys van Treslonglaan bij de Vlaamseweg wilde oversteken. Eigen nieuwsdienst UTRECHT. De geneesheren, die prins Bernhard in het Stads- en aca demisch ziekenhuis te Utrecht be handelen, verwachtten gisteren dat hij vandaag voor verdere verpleging naar paleis Soestdijk zou mogen terugkeren. Zijn temperatuur bleef normaal. WASHINTON In toene mende mate groeit in Washing ton de mening, dat president Eisenhower zijn bezoek aan Tokio moet uitstellen. Dat is vooral het gevolg van de bepaald stormachtige ontvangst die zijn perschef James Ilagerty daar gisteren ten deel viel. Duizenden anti-Amerikaanse de monstranten belegerden Hagerty meer dan een uur. samen met de ambassadeur der Verenigde Staten, in zijn auto. Dit gebeurde kort na I zijn aankomst op het vliegveld van de Japanse hoofdstad. Een helikopter moest de twee Amerikanen uit hun benarde positie redden. Hoewel het Witte Huis gisteren liet weten dat de schandelijke bejegening die Hagerty ondervond de reisplannen van de president niet zou beïnvloe den, vragen velen zich toch af of het niet beter is de reis van Eisenhower naar Japan af te gelasten. Vooral met het oog op de persoonlijke veiligheid van de president acht men het thans niet verantwoord dat hij naar Tokio gaat. Reeds weken lang wordt er in Japan op felle wijze door vele honderd duizenden gedemonstreerd tegen de Verenigde Staten, in het bijzonder le gen het pas herziene Amerikaans-Ja panse veiligheidsverdrag. Miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiniiiiiiii Men acht het gebeuren van gisteren een grove blunder van de Japanse po litie, omdat die de uitbarsting van volkswoede tegen Hagerty niet heeft kunnen intomen. Soortgelijke gebeur tenissen tijdens het bezoek van Eisen hower zouden, zo vrezen velen in Was hington, wel eens fatale gevolgen kun nen hebben. Eisenhower voerde gisteren bespre kingen over de verontrustende ontwik keling in Japan met zijn minister van buitenlandse zaken Herter. De Japanse regering heeft inmiddels al haar ver ontschuldigingen aangeboden voor de rel op en om het vliegveld van Tokio bij de aankomst van Hagerty. Het doel van Hagerty's aanwezigheid in Tokio is het leggen van de laatste hand aan de voorbereidingen van Eisenhowers bezoek. Zeker 4000 opgewonden Japanners door Hagerty betiteld als een extre mistische minderheid omsingelden de auto van Eisenhowers perschef op het vliegveld van Tokio. De begroeting door de Japanse autoriteiten was vrij rustig verlopen, hoewel er al veel de monstranten klaar stonden om tot de aanval over te gaan. Dat gebeurde ook prompt toen Hagerty met de Ameri kaanse ambassadeur, Douglas MacAr- thur, een zoon van de bekende gene raal, in een auto wilde wegrijden. Hysterisch gillend stormde de menig te op de wagen af. Men beukte met stokken en stenen op de auto; vier leiders van de betogers klommen er boven op en hielden daar vurige pro testredevoeringen. Een raampje van de auto sneuvelde onder het geweld. De banden werden doorgesneden en op een gegeven moment probeerde de be togers de wagen zelfs omver te werpen. Mllllllllllllllllllllllllllllltl Terwijl James Hagerty, ondanks alle lawaai buiten, rustig met ambassadeur MacArthur zat te praten en af en toe een sigaret rookte, voerden duizenden Japanse politie-agenten een verwoed gevecht met de betogers. Voor de auto zaten honderden studenten op de weg om een doortocht onmogelijk te maken. Ten einde raad werd de hulp van een Amerikaanse helikopter ingeroepen. Vijf keer cirkelde dit toestel boven de naar alle kanten vluchtende, gillende betogers voor het op een meter of vijf tig van de zwaar beschadigde auto kon landen. Hagerty en de ambassadeur konden de wagen eindelijk verlaten, maar zij moesten over een hek klaute ren en naar de helikopter rennen om niet door een regen van stenen getrof fen te worden. Weldra steeg het vligtuig op: Ha gerty was in veiligheid. Hij werd eerst naar een kazerne gebracht en vandaar per auto naar de Amerikaanse ambas sade. Tien politiemannen werden ge wond tijdens de relletjes op het vlieg veld. Er werden slechts drie arrestaties verricht. Tegen het invallen van de duistern s stonden gisteravond nog duizenden be togers voor het Amerikaanse ambas sadegebouw. Op spandoeken die zij meedroegen stond o.a.: Ike, ga naar huis terug in een U 2. Veiligheid? Denk aan Hirosjima! Tot de tanden bewapende Japanse politie-agenten brachten James Hagerty, president Eisenhowers perschef, gisteren naar de helikopter die hem op het vliegveld van Tokio uit een woedende menigte betogers kwam redden. Hagerty is op deze foto nauwelijks zichtbaar naast een van deze politiemannen. BRISBANE (Reuter). In Australië is sinds donderdag een Fokker Friendship zoek. Het vliegtuig, eigendom van de Trans-Australian Airlines, heeft 28 mensen aan boord. Vermoede lijk is het toestel in zee gestort. Dat verschrikkelijke vermoeden vindt grond in de vondst van een instrumen tenpaneel en een paar schoenen op de golven van de zee bij Mackay, in de staat Queensland. De 25 passagiers, waaronder zestien kostschoolmeisjes die met vakantie naar huis gingen, zouden dan in water zijn terechtgekomen dat vol met haaien zit. De politie van Mackay achtte het gis teravond onwaarschijnlijk dat het vlieg tuig boven land is neergestort. Zij had verklaringen van mensen die donder dagavond laat de doffe klap van een ontploffing boven zee hadden gehoord. De Friendship was donderdag uit Brisbane vertrokken voor een gewone passagiers vlucht langs de kust van de Anustralische staat Queensland naar Mackay. Toen het toestel daar boven het vliegveld kwam, was landen door mist onmogelijk. Na drie kwartier te hebben rondgevlogen, verloor het vlieg tuig het contact met de luchthaven. Pogingen om het met'behulp van radar of radio op te sporen mislukten. Het vermiste toestel had brandstof genoeg aan boord om nog drie uur te vliegen. Het zou het eerste toestel van het type Fokker Friendship zijn dat is veronge lukt. Er vliegen er over de hele wereld 115. Een daarvan heeft eens aan de westkust van Amerika een noodlanding- moeten maken, toen het in een wervel storm verzeild raakte. Gistermorgen vroeg werd met zes boten met zoeken naar sporen van het vliegtuig begonnen. Alle schepen in de buurt is verzocht uit te kijken. Van morgen vroeg zullen alle beschikbare boten er langs de ruige kust op uit trekken op zoek naar een spoor van leven. Van een onzer verslaggevers BROWNSVILLE. De directie van de Holland-Amerika Lijn is gisteren 'door de kapitein van de Alblassedyk in een radiobericht op de hoogte gesteld van de arrestatie wegens doodslag van twee der opvarenden: de 23-jarige H. J van D. en de 24-jarige Willem H. H. Zij worden door de politie van Browns ville in Texas beschuldigd van dit de lict nadat het lijk van de 35-jarige on derwijzer Salvador Martinez Loya op een weg bij de haven was gevonden. De beide mannen bevinden zich in voorarrest, omdat zij de borgsom van 10.000 dollar niet kunnen betalen. De sheriff van Brownsville, Boynton Fleming, heeft verklaard, dat de twee Nederlanders een schriftelijke beken tenis hebben afgelegd, waarin zij zeg gen, dat de onderwijzer met oneerbare voorstellen bij hen was gekomen. Daar na hebben de zeelui de onderwijzer gestompt en geschopt. De Alblasserdyk is donderdagochtend zonder beide schepelingen van Browns ville naar Galveston vertrokken. Meer dan een uur werd James Ha gerty gisteren belegerd in zijn auto op het vliegveld van Tokio. Hij trok zich niet al te veel aan van de belegering die hij zich moest laten welgevallen. Af en toe nam hij met een miniatuur camera wat foto's van de onverwachte ontvangst die hem werd bereid. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. Een Sliedrechtse snijkopzuiger heeft zich gisteren ge zet in de strook grond, die de Euro poorthaven in Rozenburg nog scheidt van de Nieuwe Waterweg. Met de doorgraving wordt geen haast ge maakt, want bij de afwerking van de haven wil men zo lang mogelijk profiteren van het voordeel van stil staand water. Ir. J. D. Quak, directeur van de Rotterdamse dienst van Gemeente werken, verwacht dat zout en zoet water eind augustus ineen zullen vloeien. DEN HAAG In Den Haag zal een proef worden genomen met oudere verkeersbrigadiers, die naast de schoolverkeersbrigades op zeer drukke en gevaarlijke punten de hel pende hand zullen bieden aan over stekende schoolkinderen en andere voetgangers. Het initiatief is van de Haagse afdeling van de Nederlandse vereni ging tot bescherming van voetgangers. B. en W. hebben het denkbeeld over genomen. De aanmelding staat open voor vrijwilligers, waarbij wordt gedacht aan ouders van kinderen, gepensio neerden en anderen die op de kritieke twintig minuten bij het uit- en aan gaan van de scholen dienst willen doen. Voorlopig denkt de verkeers politie. die met de instructie van de vrijwilligers is belast, aan vijf over steekplaatsen, die te gevaarlijk wor den geacht om door de bekende jeugdverkeersbrigadiertjes te worden bediend- De vrijwilligers krijgen witte mou wen en een „spiegelei" voor hun taak en in de winter de witte ver- verkeersjas. Voor de proef zullen tien mensen genoeg zijn. DJAKARTA (Reuter, A.P.) Minis ter-president Djuanda van Indonesië zal 26 juni een reis beginnen naar zeven communistische landen: Rusland. Tsje- choslowakije, Polen, Hongarije, Roeme nië, Bulgarije en Zuidslavië. Het doel van de reis, aldus de premier, is het effectief maken van de overeenkomsten, die deze landen met Indonesië hebben gesloten. De minister van opbouw, Chae- rul Saleh, gaat met hem mee. Voor de Prix Italia 1960 heeft Dick Steenkamp het hoorspel „De rekon- struktie" geschreven. Gabri de Wagt heeft op zich genomen een docu mentaire, namelijk „De menselijke stem", te maken. Voor de Prix Ita lia 1961 zal Heinz Lachman een mu ziekwerk op tekst komponexen en Bert Garthoff zal zijn dokumentaire „De stilte" voor dit doel omwerken. JERUZALEM (Reuter, AP). De mogelijkheid is beslist niet uitgeslo ten, dat president De Gaulle zich zal opwerpen als bemiddelaar in het ge schil tussen Israël en Argentinië over de Duitse oorlogsmisdadiger Eich- mann. Volgende week komt zowel premier Ben Goerion van Israël als de Argentijnse president Frondizi voor een bezoek naar Parijs. Beide staatslieden zullen o.a. bespre kingen voeren met generaal De Gaulle. Bij die gelegenheid kan zonder twijfel de zaak-Eichmann ter sprake worden gebracht door wie dat maar wenst. Een ontmoeting tussen Ben Goerion en Fron dizi staat, voor zover men weet, nog niet op het programma. BRIEF Premier Ben Goerion heeft intussen een brief geschreven aan het Argentijn se staatshoofd. Hoewel de inhoud nog niet bekend is gemaakt, wist men gis teren in Jeruzalem te vertellen dat de toon van dè brief warm en vriendschap pelijk is en bepaald verzoeningsgezind. De brief wordt meegenomen door de Argentijnse ambassadeur in Israël, die in verband met de kwestie-Eichmann naar Buenos Aires gaat. Hij vertrekt dit weekeinde. Zoals bekend eist Argentinië dat Èich- mann wordt teruggebracht. Voldoet Is- BRUSSEL Op 15 juni wordt in Ant werpen met de première van P. C. Hoofts Trijntje Cornelis het festival van Vlaanderen geopend. Behalve de reeks toneelopvoeringen door buitenlandse ge zelschappen in Antwerpen, worden tij dens het festival in Gent en Tongeren concerten gegeven. I)e export van Nederlands vee naar Argentinië is gisteren, na een onderbre king van drie jaar, hervat. Het eerste schip, dat na het opheffen van de im portbelemmeringen een zending vee naar Argentinië brengt is de Zaanland van de Koninklijke Hollandsche Lloyd. Bij de zending zijn enkele stieren, die naar een tentoonstelling in Rosario de Santa Fé gaan. raël niet aan deze eis dan legt Argen tinië de zaak voor aan de Verenigde Naties. Een afschrift van de Argentijn se nota aan Israël is aan de volkeren organisatie toegestuurd. Intussen brandde gisteren in Jeruza lem de zaal af waar het proces tegen Adolf Eichmann zou worden gevoerd. MONTELIMAR (Reuter) De grote tegenwoordigheid van geest van een Zwitserse hoteldirectrice uit Zermatt is gisteren de redding geworden van de zes inzittenden van een tweemotorig Duits vliegtuig waarvan de piloot onwel was ge worden. Het gebeurde op weg van de Ba learen naar Genève. Boven Zuid- Frankrijk zagen de vijf passagiers de piloot plotseling knikkebollen en ineenzakken. Het toestel ging in duik vlucht over en verloor snel hoogte van 2000 tot 300 meter. Mevrouw Julien, die een vliegbrevet bezit, greep de de stuurknuppel en wist het voor haar vreemde toestel op te trekken. Men had inmiddels de grassprietjes al kun nen tellen. Intussen hadden de andere inzit tenden de pillot die naar later bleek aan voedselvergiftiging leed, weer wat bijgebracht, zodat hij de dappere veertigjarige vrouw instructies kon ge ven hoe ze het toestel veilig bij Mon- telimar aan de grond moest zetten. DEN HAAG De ambassadeur van de Verenigde Staten zal volgende week donderdag aan de Nederlandse cineast Bert Haanstra de Oscar uitreiken. Bert Haanstra, die een Oscar verwierf voor zijn film Glas, kon op 4 april niet in Amerika zijn om zijn prijs in ont vangst te nemen. Het goudkleurige beeld je is nu naar Nederland gezonden en zal aan de eerste Nederlandse Oscarbezitter worden uitgereikt in de Amerikaanse ambassade. Van onze correspondent BONN De centrale raad van de Joden in Duitsland heeft bij de Beierse minister van binnenlandse zaken te München geprotesteerd tegen de slappe houding van de politie van de Zuidduitse stad Windsheim bij het zeer laakbare optreden van een stelletje S.S.'ers. De raad diende een officiële klacht in tegen het politiecommis sariaat van het district waaronder Windsheim ressorteert. Met Pinksteren werd te Winds heim een bijeenkomst gehouden van de organisatie van voormalige S.S.'ers in Duitsland. Daarbij zon gen de S.S.'ers, onder wie de be ruchte generaal Sepp Dietrich, uit volle borst in een restaurant het S.S.-lied: „Wir sind die schwarze Garde, die Adolf Hitler liebt". NIET OP LIJST De bevolking van Windsheim nam aan dit lied en ook aan de uitlatin gen aanstoot, maar de politie deed er niets tegen. Met een waar forma lisme verklaarde de politie later dat het lied van de door Adolf Hitler zo beminde „zwarte garde" niet voorkomt op de lijst van de in Beieren verboden liederen De secretaris-generaal der Joden in Duitsland, dr. Van Dam, heeft erop gewezen dat hier sprake is van een uitermate passieve houding van de autoriteiten Dr. Van Dam heeft voorts een klacht bij het openbaar ministerie te Miinchen ingediend over de gerech telijke weigering van een verzoek tot intrekking van een hoek van de zg. Ludendorff-beweging. In dat boek, getiteld: Vernietiging van de vrijmetselarij, worden de Joden be schuldigd van bedrog, plundering, moord en oorlogsophitsing. Neem me niet kwalijk. Bert DEN HAAG (ANP) De directie van Van der Heem n.v. is van plan de werktijd voor het personeel van de ondernemingen in Den Haag en Utrecht te verkorten. Behoudens goed keuring van het College van rijksbe middelaars zal met ingang van 1 ja nuari het fabriekspersoneel 45 uur (nu 48) en het kantoorpersoneel 41 uur (nu 43%) per week gaan werken. Het is de bedoeling dat de werkne mers een vrije zaterdag krijgen en dat de overige dagen van de week de werktijden worden verlengd. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Aan de gemeenten Leerdam, Grave, Sint Maartensdijk en Apeldoorn zullen stukken grond worden verkocht, die behoren tot het Kroon domein. De gemeenten hebben deze grond, in totaal een oppervlakte van ruim 157.000 ha omvattend, nodig voor het uitvoeren van uitbreidingsplannen. Het wetsontwerp dat de verkopen moet bezegelen heeft minister Zijlstra bij de Tweede Kamer ingediend. Van onze correspondent PARIJS De staking van de Fran se ambtenaren is gisteren nogal mee gevallen. Dat men er relatief niet al te veel van heeft gemerkt komt, zo hebben boze tongen beweerd, omdat de Franse ambtenaren toch nooit veel uitvoeren. In ieder geval hebben eni ge duizenden van hen zich gisteren danig geweerd, zij het niet langer dan een uurtje. In optocht zijn zij naar het ministerie van financiën getrokken, in stromende regen overigens, en zij hebben daar staan roepen om salarisverhoging e.d. Het verkeer hebben zij natuurlijk voor langer dan twee uur volkomen in de war gestuurd. Verder waren er de gebruikelijke on gemakken, genoegzaam van vroegere stakingen van dezelfde aard bekend. Vuilnisbakken stonden overal op straat voor de huizen en de straten werden niet schoon gehouden. De druk op de waterleiding was laag, scholen waren gesloten, hoewel sommige lycea, waar van het onderwijzend personeel vaak een andere politieke mening heeft, open zijn gebleven. Daar ontbraken dan echter de meeste leerlingen. PROFIJTEN De intercommunale telefoon werkte naar de nukken en charmes van het P.T.T.-personeel niet of wel. De eer lijkheid gebiedt te erkennen, dat uw correspondent zijn verbinding met Rot terdam, zoals gewoonlijk, weer heeft kunnen krijgen van de niet-stakers, die de centrale aan de Rue des Archieves bemannen. De treinen Hebben gereden, het lucht verkeer is echter uiterst beperkt ge weest. Van Le Bourget is geen vliegtuig opgestegen en geen is er geland. Ook op Orly was vrijwel geen verkeer. Air France heeft van Bretigny, een mili tair vliegveld in de buurt van Parijs, gebruik kunnen maken. Van onze correspondent ROERMOND Het waarschu wingsbord „Landmijnen" dat men na de oorlog overal in het land kon aantreffen is gisteren weer ge plaatst: in de P. Peutestraat in Roer mond. Toen arbeiders daar aarde verspreid den. die door een bulldozer op een vrachtauto was geladen, stietten zij op een zware Duitse luchtdrukmijn uit de laatste oorlog. Een van de arbei ders, die niet wist waarmee hij te maken had, gaf met zijn schop nog een flinke klap op het onding. Gevreesd wordt, dat er zich nog meer mijnen in de grond bevinden: vandaar dat bordje. Om drie uur gistermiddag kwam bij sloopwerk in de Fort St. Michelstraat in Blerick een aantal grote en kleine granaten tevoorschijn. Men was de fundering aan het slopen. De slopers gingen gewoon door met hun werk. Het zoontje van één hunner, dat net koffie kwam brengen toen de lugubere vondst werd gedaan, vond het toch maar gevaarlijk. Hij waarschuwde zijn moeder en die zorgde ervoor, dat het werk onmiddellijk werd gestaakt! SCHIPHOL. De drie leden van het bestuur van de stewardessenvereniging van de KLM, die enkele dagen geleden wegens de haarperikelen hun functies hebben neergelegd, hebben per circu laire bij hun collega's aangedrongen op het houden van een ledenvergadering. Daar zou dan de kwestie van de haar dracht, die de bestuursleden zien als een principiële zaak, ter algemene dis cussie moeten worden gesteld. Douaniers waren nergens te zien en vermoedelijk zijn er heel wat Fransen die daarvan hebben geprofiteerd. Zoals het zich gisteravond liet aanzien zal de staking niet, zoals men oorspronke lijk had verwacht ook vandaag en mor gen nog voortduren. Men hield er zelfs rekening mee, dat de post vandaag weer gewoon zal werken. Van onze correspondent LONDEN. Twee Hunter straaljagers van het beroemde zwarte-pijlen-eskader. dat ook wel eens in Nederland is geweest, van de R.A.F. zijn met elkaar in botsing gekomen en verongelukt. Tijdens de climax van hun acrobatische demonstratie boven eigen basis, hun unie ke „bomontploffing-manoeuvre", waarbij de negen, anderhalve meter van elkaar vliegende toestellen op 150 m hoogte van de grond uit elkaar stuiven, dikke rook pluimen achterlatend, raakten de vleu geleinden van twee Hunters elkaar. De piloot van een van de vliegtuigen kon zijn machine nog juist bijtijds optrekken. Hij landde met zijn beschadigde machine op de basis. De tweede, luitenant Stanley Wood, had echter geen kans en vloog de grond in. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Aanvankelijk 'm verspreide op klaringen, later toenemende be wolking met te gen de avond van het westen uit enige regen. Zwakke tot ma tige westelijke wind, krimpend i naar zuidwest tot zuid. Weinig ver andering in tem peratuur. MIES JE: Ik zal dit weekeinde maar binnen blijven. 12 juni: zon op 4.20, zou onder 21.00; maan op 23.21. maan onder 7.56. 13 juni: zon op 4.20, zon onder 21.00; maan op 23.56, maan onder 9.12. Er is de laatste dagen heel wat veranderd in het weer. De warmte van Pinksteren zijn we kwijtge raakt en deze komt tijdens het weekeinde niet weerom. Wel zal dan met wisselvallig weer moeten worden gerekend. Tussen het gebied van hoge druk hij de Azoren en een gebied van lage druk dat zich van de zuidpunt van Groenland tot Zuid-Scandina- vië uitstrekt, is er een krachtige westelijke stroming, en daarmee wordt behalve tamelijk koude lucht, zoals gisteren aan den lijve was te voelen toen de temperatuur in ons land niet hoven de 17 graden kwam, ook wel eens een depressie mee naar Europa gebracht. Zo'n kleine depressie trok gister ochtend met onweer en vooral in het westen plaatselijk overvloedig regen over ons land. Op Schiphol viel 14 mm tijdens zwaar onweer. De depressie is gevolgd door een rug van hoge druk die ons vanmor gen nog opklaringen zal bezorgen, maar deze rug wordt weer op de voet gevolgd door een nieuwe de pressie die het gisteravond alweer liet regenen in Ierland en die hij ons vanmiddag al de bewolking zal doen toenemen. De regenzone koerst recht op ons land af en daarom is er een kans dat het van middag in de westelijke provincies reeds tot regen zal komen.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1