24-UURS STAKING IN FRANKRIJK Aanbod van salarisverhoging kwam te laat P.T.T. -ers, vuilnismannen, trein- en buspersoneel, douane, doodgravers en leraren staken Breuk om Eichmann dreigt Kop vorstelijk vol 20 JAAR OUDE MUMMIE LAG IN KLERENKAST POGING TOT AANRANDING Technisch directeur Veronica in arrest Nederlandse zweefvlieger komt terecht in Oost-Duitsland De Bilt: Koel Twee doden - tientallen gewonden TIJDENS VERLOF MEISJE AANGERAND Grijze grootmoeder beschuldigd van moord op vrouw EDITH PIAF ERNSTIG ZIEK TYPHOON TREFT HONGKONG SELECTIE VAN 12 RENNERS Nederlandse hulp voor Brits schip Nieuwsgierigheid met reden PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND ISRAËL—ARGENTINIË IN GEEN GEVAL TWIJFEL COMPROMIS Staking op Broadway geëindigd Omweg Tot maandag Eerste teken regermgsicege OP STAP Scherven brachten geen geluk Massale vissterfte in Oude IJsel AUTOBUSSEN BOTSTEN Man dood in auto gevonden na Indonesië vraagt om boycot aan Manilla MANiLlA (Reuter) Indonesië heeft de Philippijnen gevraagd niet toe te staan dat Nederlandse .schepen en vlieg tuigen op weg naar westelijk Nieuw- Guinea in Manilla brandstof innemen. overleden PANIEK Djuanda naar Rusland BEDRIEGLIJKE BANKBREUK PARTICULIER PRINCIPIËLE BOETE Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4. Giro 116856, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317, bij geen geboor Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009, bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26, Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224. Postbus 24, Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur: JACQ DE SMIT; Chefred.: G. J. BREl'KER Zeeuwsch Dagblad Losse nummers IS cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal- Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» 7 cent per woord met een minimum van 1, 16e jaargang no. 4580 Vrijdag 10 juni 1960 Van onze correspondent PARIJS Ondanks het feit, dat de Franse regering te elfder ure heeft bekendgemaakt, dat de salarissen van het personeel in overheidsdienst het volgend jaar opnieuw zullen worden ver hoogd, hebben de vakbonden vastgehouden aan de voor vandaag afgekondigde stakingen. Het verhaal dreigt eentonig te worden, maar het algemene beeld zal weinig afwijken van hetgeen men bii dergelijke gelegenheden tot nu toe te zien heeft gekregen. JERUZALEM. Een diplomatie ke breuk tussen Israël en Argen tinië in verband met de zaak-Eich- mann schijnt onvermijdelijk. In een nota die in bijzonder krachtige bewoordingen was gesteld, eiste de Argentijnse regering gisteren van Israël: de onmiddellijke terugbren ging (binnen een week van Adolf Eichmann. en bestraffing van hen die hem in Buenos Aires gevangen namen. Geeft Israël daar geen ge volg aan, dan zal Argentinië de kwestie aan de Verenigde Naties voorleggen. De Argentijnse ambassadeur in Is raël stond gisteravond op het punt naar zijn land te vertrekken. Men wist nog niet of hij voor overleg was teruggeroepen, of dat zijn vertrek een verbreken van de diplomatieke betrek kingen moest inluiden. Argentiniës scherpe nota is in Isra el als een bom ingeslagen. Het wordt bijzonder betreurd dat de kwestie- Eichmann de betrekkingen tussen de twee landen dreigt te verstoren, om dat Israël de vriendschappelijke rela ties met Buenos Aires op hoge prijs stelt. Hoewel de regering-Ben Goerion nog niet op de Argentijnse nota heeft ge reageerd, lijdt het geen twijfel dat Is raël in geen geval denkt aan uitleve ring van de man die verantwoordelijk wordt gesteld voor de afschuwelijke massamoord op zes miljoen Joden tij dens de tweede wereldoorlog. Wanneer Eichmann naar Argenti nië wordt teruggebracht, heeft Israël alle gelegenheid zijn uitlevering te vragen, aldus de nota van Buenos Aires, waarin voorts in twijfel wordt getrokken of er wel zoveel nazi's in Argentinië wonen, zoals Israël heeft verklaard. In dit verband is van belang, dat Argentinië onlangs weigerde dr. Klin- genfuss, een vroegere functionaris van het Duitse ministerie van buitenland se zaken aan West-Duitsland uit te le veren. Hij wordt er van beschuldigd medeplichtig te zijn aan de moord op 1300 Servische Joden. Het staat vast dat Klingenfuss in Argentinië woont. Hij zou al voor 1945 naar Zuid-Ame- rika zijn gevlucht. Voorts heeft Argentinië steeds de uitlevering geweigerd aan Zuidslavië van de oorlogsmisdadiger Ante Pave- litsj, ondanks herhaalde verzoeken daartoe. De Argentijnse nota aan Israël trekt in twijfel of Eichmann wel vrijwillig met de Joodse vrijwilligers die hem arresteerden het land is uitgegaan. Argentinië noemt, wat het als ontvoe ring betitelt: ,,een onwettige actie te gen een der meest fundamentele rech ten van de Argentijnse staat". Overigens blijkt uit de nota wel dat Argentinië de massale afslachting van de Joden door Hitiers „agenten" ten strengste afkeurt. De Argentijnse regering stelt dat Is rael niet heeft duidelijk gemaakt of JMchmanns ontvoerders agenten van Israel waren. Het feit dat de Israëli sche regering hun daden openlijk toe juicht, bewijst dat zij er volledig ach ter staat. Ook vindt Argentinië het beter wan neer Eichmann in het land wordt be recht waar hij zijn misdaden heeft be- gaan. Men heeft in Israël alle begrip voor de moeilijke positie waarin Argenti nië zich in verband met de zaak- Eichmann bevindt. De manier waar op Eichmann in Buenos Aires werd gegrepen noemt men hier niet meer dan een technische" inbreuk op de Argentijnse soevereiniteit. Er schijnt wat Israël betreft niet het minste be zwaar te bestaan tegen een behande ling van de kwestie-Eichmann in de Verenigde Naties, al ziet men in Je ruzalem nog niet duidelijk hoe dat moet gebeuren. In Londen verluidde gisteravond dat in het Westen de mogelijkheid wordt bestudeerd een compromis tussen Is raël en Argentinië tot stand te bren gen. Er zou bij de twee landen op aangedrongen worden hun geschil over de Duitse oorlogsmisdadiger Eichmann voor te leggen aan het In ternationale Gerechtshof in Den Haag. NEW YORK (Reuter/AP) De sta king op Broadway is gisteravond be ëindigd. Vertegenwoordigers van de vakbond van acteurs en van het ver bond van theaterdirecties hebben een akkoord bereikt in het geschil. Brieven en telegrammen zullen niet worden besteld en de brievenbussen zullen niet worden gelicht. Ook inter- locale en internationale telefoonge sprekken zullen, voor zover zij niet over automatische centrales lopen, onmogelijk zijn. De postkantoren zijn gesloten en tot vreugde van ver scheidene Fransen ook de belasting kantoren. De onderwijzers en leraren staken eveneens en de schooljeugd zal dus een vrije dag hebben. Omdat de gemeente huizen dicht zijn, zal er noch aangifte van geboorten noch van overlijden kun nen worden gedaan (ook de doodgra vers staken trouwens) terwijl er even min huwelijken zullen worden gesloten. imiiiiiiliiiiiiiii Het huisvuil wordt niet opgehaald, de druk op de waterleiding zal lager zijn dan normaal. Voor heil die iets hebben te smokkelen, zal het zaak zijn hun kans te grijpen, want de douane ambtenaren zullen ook staken, zowel die in de treinen als die op de vlieg velden. Het grondpersoneel van de vliegvelden staakt trouwens ook en de internationale luchtlijnen zullen te Brussel landen en starten. Tussen Brus sel en Parijs zullen dan voor zover mo gelijk autobusdiensten worden onder houden. Hoe het met de tremen en autobussen mitsgaders met de Parijse metro zal zijn. stond gisteravond nog niet hele maal vast. Men veronderstelde dat er op veel vertragingen 'moest worden ge rekend. «iiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiii Tegelijkertijd scheen het. dat de sta king echter niet langer dan 24 uur zal duren. De vakbonden hebben echter heel slim de vrijdag voor hun actie uit gekozen. Zij hopen namelijk, dat hun leden dan wat men hier noemt „de brug" zouden maken, d.w.z. niet eerder dan maandag weer aan het werk zou den gaan. Met de vakanties in het vooruitzicht staan echter de echtgenoten van de eventuele stakers niet al te sympathiek tegenover de staking. Het loon over de gestaakte dagen zal worden ingehouden of er zullen overuren moeten worden gemaakt. Bij de Parijse autobussen zijn enige tientallen stakers voorlopig ge schorst omdat zij reeds verscheidene malen hun werk slecht hebben gedaan en niet op het appèl zijn verschenen. IHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllll Daar er velen zijn, die zo met boter op het hoofd lopen (de discipline van het personeel van bussen en metro is naar Nederlandse begrippen ten hemel schreiend) weifelen zij wel even al vorens thans duidelijk partij te kiezen en wellicht hun betrekking te ver liezen. Temeer daar het aanbod op de Franse arbeidsmarkt de laatste weken wat groter is geworden (ook de reeru- tering voor de politie schijnt daarvan te profiteren» en de eerste tekenen van een economische teruggang zich ken baar gaan maken. Met, het oog op de staking zijn er enige wijzigingen gebracht in de diensten van de K.L.M. op Parijs en die via Frank rijk. Zo zal bijv. de lijn Amsterdam- LuxemburgNiceMadrid niet worden geleid via Nice, maar via Milaan. Er zal geen vliegtuig van de K.L.M. uit Parijs of naar Parijs vertrekken. (Advertentie) Lotto-winnaar verkwistte een half miljoen in 2 jaar! Hebt U dit artikel gemist? Jammer! Verpleegde van Van onze correspondent MAASTRICHT Een ter beschik king van de regering gestelde acht tienjarige leerlingreclamesehilder uit Maastricht, H. M., is gisteren door de Maastrichtse politie in zijn ouder lijke woning gearresteerd. Hij wordt verdacht van aanranding en poging tot wurging van het achttienjarige fabrieksmeisje E. M., eveneens uit Maastricht. De aanrander is voorgeleid aan de officier van justitie en opgesloten in het huis van bewaring. De leerlingreclamesehilder was al tien keer met de politie en justitie in aanraking geweest voor het plegen van diefstal, voor heling en praalrijden. Anderhalf jaar geleden werd hij, zes tien jaar oud, ter beschikking van de regering gesteld. Hij werd opgenomen in het voogdij- en verbeteringsgesticht Sint Joseph te Cadier en Keer in Zuid- Limburg. Tijdens en na de Pinksterdagen mocht hij een korte vakantie bij zijn ouders in Maastricht doorbrengen. Op een avond leende hij de bromfiets van zijn vader en bezocht enkele cafeetjes in de Maastrichtse Bosstraat. In de Elvis Presleybar trof hij tegen zeven uur het fabrieksmeisje E. M. dat aan de bar zat, met een vriendin en de verloofde van haar vriendin. De jonge man maakte een praatje met haar en zij gingen samen tot tien uur 's avonds op stap. Toen nodigde de jongeman haar uit voor een tochtje op de brom fiets. De tocht ging naar het eenzame Albertkanaal, even over de Belgische grens, een afstand van hooguit vijf ki lometer. Het meisje verzette zich, liggend in bet gras, tegen toenaderingspogingen ,van haar onbekende vriend. Om haar verzet te breken drukte hij haar de keel dicht tot ze bewusteloos was. Hij wachtte af wat er gebeurde. Na een half uur kwam het meisje weer tot bewustzijn, werd op de bromfiets gezet en naar Maastricht teruggebracht. De dag na de aanranding kwam de moeder met haar dochter naar de po litie om aangifte te doen. De tekenen van een gedeeltelijke wurging waren nog in haar hals en gezicht te zien. M. werd diezelfde dag nog in de woning van zijn ouders gearresteerd. In Walt Disneys amusementspark bij Hollywood kon men dezer dagen genie ten van een kop (je) vorstelijk bloed, toen de drie Scandinavische prinsessen Mar.garetha van Zweden (links), Mar- grethe van Denemarken (midden) en Astrid van Noorwegen (rechts) zich in een theekop lieten ronddraaien. De drie prinsessen, die zich op hun be zoek bijzonder vermaakten, brachten het Pinksterweekeinde een bezoek aan Californië in verband met een nieuwe dienst van de SAS op westelijk Amerika. ROTTERDAM. De recherche heeft de 24-jarige crokettenmaker H. N. gear resteerd die er van wordt verdacht veertien dagen geleden twee winkelrui ten te hebben vernield bij de firma Caminada aan de Eendrachtsweg. Uit een d.er etalages werd een prismakij ker van 375 gulden gestolen en boven dien werd voor vijfhonderd gulden scha de aangericht. Leslie Harvey die de mummie in het huis van zijn moeder ontdekte. Mevrouw Knight, wier gemummificeerd lijk na twintig jaar werd terug gevonden. Mevrouw Harvey die van de misdaad wordt verdacht. Van onze correspondent LONDEN - De 65-jarige Sarah Jane Harvey, een grijze grootmoeder uit Rhyl, is gisteren na wekenlange naspeuringen en intensief scheikundig- onderzoek in de laboratoria van Scotland Yard, gearresteerd en beschuldigd van moord op de 50-jarige mevrouw Frances Alice Knight, wier lijk vijf weken geleden werd gevonden in een klerenkast van mevrouw Hairvey. Volgens de aanklacht moet de moord zijn gebeurd tussen 22 februari en 30 april 1940. Het lijk bevond zich nog in goede staat, want door een tochtstroom die door de kast trok was het volledig gemummificeerd. Hét misdrijf kwam aan het licht toen mevrouw Harvey's zoon op 5 mei bij het behangen een dichtgeplakte kast ontdekte met de mummie. Bij het re constructie-onderzoek bleek bovendien dat mevrouw Harvey in april en mei 1940 rustig de steungelden voor de ver moorde had opgehaald. Mevrouw Har vey. die gisteren een kwartier voor de rechter verscheen, ontkent de tenlaste legging, maar is in voorlopige hechte nis gehouden. Het zal nog tenminste twee weken duren voor het proces kan beginnen. DEN HELDER De zeventien jarige Jopie Renooy werd donder dagmiddag om ongeveer twee uur onderweg op de Zuiderzeeweg tus sen Slootdorp en Middenmeer in de Wieringermeerpolder door een auto tegemoetgereden. De bestuurder sommeerde haar te stoppen. Toen zij dit niet deed riep hij: sta of ik schiet dwars door je heen. Zij ging door en hij schoot niet. Het meisje vertrok hier op snel naar Middenmeer en meldde het geval aan de rijkspolitie. Kort daarop werd de veertienjarige Frederika Lont uit Wie- ringen op de Wieringer randweg op dezelfde wijze aangehouden. Het meis je vluchtte, waarop de man enige schoten op haar loste. Bij het onderzoek dat de politie ter plaatse instelde vond zij een auto in de sloot waarin de 24-.iarige W. B., employé van de Rijkswerf te Den Helder, lag, die door een schotwond in het hoofd om het leven was gekomen. Door middel van een kraanwagen werd de auto op het droge gereden. Het lijk werd naar Middenmeer gebracht waar het in de aula is opgebaard. De sectie wordt verricht door dr. Zeldenrust. De meises die overlast heb ben ondervonden, worden nog gehoord door de politie. Het is zeer de vraag of de Philippijn- se regering aan dat verzoek gevolg zal geven. Functionarissen van het Philip- pijnse ministerie van buitenlandse za ken zeiden gisteren al dat de Philippij nen wel vast zullen houden aan hun neutrale houding in het meningsver schil om Nederlands Nieuw-Guinea. Van onze correspondent PARIJS. De dokters zijn hele maal niet tevreden over de toestand van de chansonnière Edith Piaf, die is opgenomen in het Amerikaanse zie kenhuis van Neuilly, een Parijse voor stad. Zij lijdt aan geelzucht en ook verder is zij uitermate verzwakt als gevolg van een leverkwaal. Haar impressario heeft voorlopig al le voor deze zomer afgesloten contrac ten geannuleerd. Hij heeft tevens laten weten dat, zoals de toestand van de zangeres thans is, evenmin aan een optreden in de aanstaande herfst kan worden gedacht. DOETINCHEM Wederom heeft zich t-Trvrjf r] n n*pl n ïnrl va] olSpl 1 Tl O" m massale vissterfte in de Oude IJsel riUUlUUlgClcUlU piUlÖCJlU^ een voorgedaan. Reeds dinsdagavond bleek, dat het water sterk verontreinigd en zuurstofarm was. Toen kwam een groot aantal vissen luchthappend boven, waarbij velen met een schepnet een maaltje verschalkten. Pas nu blijkt, dat de schade erger is dan werd vermoed. Gisteravond dreven zeker een vierdui zend vissen, meestal niet de grote, aan de oppervlakte met hun buik naar boven. De hengelclub De rietvoorn in het wa terschap van de Oude IJsel heeft mon sters opgezonden voor onderzoek. HONGKONG (Reuter). Ten min ste zestig mensen zijn om het leven gekomen toen een wervelstorm van on gekende kracht gisteren de stad Hong kong trof. Daken werden van de hui zen gerukt, schepen sloegen om in de haven en op de rede en tal van woon- scheepjes verdwenen in de diepte. Als gevolg van aardverschuivingen werden drie mensen ^dolven. Zij konden niet worden gered. Een Brits vrachtschip van 3300 ton sloeg los en werd op een rif gesmakt. Zware zeeën maakten het reddingswerk onmogelijk. De gezagvoerder heeft per radio gemeld dat het schip uit elkaar gebeukt zal zijn. Van onze correspondent HEERLEN. Twee mijnwer kers werden nagenoeg "op slag ge dood. vier anderen zwaar gewond en 46 min of meer licht gewond toen donderdagmorgen kwart voor vijf in Hoensbroek twee mijnwer kersbussen tegen elkaar botsten. Even 11a de botsing overleden in het ziekenhuis Sint-Joseph te Heer len de 43-jarige gehuwde houwer H. Smeets uit Nieuwenhagen, va der van vijf kinderen en sinds 1934 in dienst van de staatsmijn Emma en de 54-jarige gehuwde Sloveen F. Karo eveneens uit Nieuwenhagen, die sinds 1929 in dienst was als houwer bij de Oranje Nassaumijn Twee zwaar gewonde mijnwerkers, een van de staatsmijn Emma en een van de Oranje Nassau III worden nog verpleegd in het ziekenhuis te Heer len. Om kwart voor vijf was een bus van de firma Van der Biezen uit Kerk- rade met mijnwerkers uit Kerkrade, over Worms en Nieuwenhagen op weg naar de mijnen voor de dagdienst. In een flauwe bocht in de Spoor straat te Hoensbroek begon de volle bus te slippen. Er lag olie op de weg die door de regen glad was gewor den. De bus reed hoog uit vijftig kilo meter. Tijdens de slippartij kwam uit de tegenovergestelde richting uit Hoensbroek een bus van de Limburg se tramwegmaatschappij met mijnwer kers uit Noord-Limburg, die voor de dagdienst op weg waren naar de mij nen. De slippende bus uit Kerkrade raakte de bus van de L.T.M., schoof enkele meters over de weg naar het trottoir en sloeg tegen een boom. De boom drong door de carrosserie, en de vier mijnwerkers die hier za ten werden het zwaarst gewond. De brandweer uit Heerlen moest hen uit de wrakstukken zagen. Nauwelijks in het ziekenhuis te Heerlen stierven er twee aan de zware verwondingen. In de bus brak een paniek uit. Overstuur, bloedend gewond door de scherven aan handen en gezicht lie pen de gewonden weg. Vier ambulan cewagens uit Heerlen, Hoensbroek en Brunssum werden gealarmeerd om de gewonden haar de verbandplaatsen van de staatsmijnen Hendrik en Em ma en de Oranje Nassau III te bren gen. Na medische verzorging konden ruim dertig mijnwerkers naar huis. Tien gewonden werden' verbonden in het ziekenhuis te Heerlen. Dat de chauffeur van de geslipte bus J. G. K. uit Brunssum er het leven afbracht, mag een wonder heten. De bestuurder van de andere bus G. K. uit Melick bij Roermond liep een lichte hersen schudding op. iVu ik de baan heb ivat denkt van een opslag je? Tour de France AMSTERDAM. In overleg met ploegleider Klaas Buchly heeft de KNWU twaalf renners geselec teerd, waaruit de Nederlandse af vaardiging naar de Ronde van Frankrijk zal worden gekozen. Het zijn: Martin van den Borgh (Koningsbosch). Piet Damen (Lies hout), Dick Enthoven (IJpolder), Wira van Est (Breda), Ab Geldermans (Be verwijk), Jo de Haan (Klaaswaal), Jaap Kersten (Siebengewald), Coen Niesten (Beverwijk), Piet Rentmees ter (Ierseke), Jo de Roo (Schorel). Michel Stolker (Breda) en Wout Wagt- mans (Breda). De definitieve ploeg zal waarschijn lijk zondag, na de tweede rit om het kampioenschap van Nederland op de weg te Chaam. worden samengesteld. Van een onzer verslaggevers IJMUIDEN De Nederlandse sleep boot Noordholland van Weismuller te IJmuiden en de Nederlandse koop vaardijschepen Tjiobodas (K.J.C.P.L.) en de Van Riemsdijk (K.P.M.) liggen in de buurt van het Britse vrachtschip Schun Lee dat 160 mijl zuidoost van Hongkong op een rif is gelopen. Een opvarende is verdronken. Wegens het slechte weer niet ver daar vandaan heeft een tyfoon dood en verderf gezaaid kon nog geen hulp worden geboden. De bemanning van het veertig jaar oude met ijzererts geladen 3800 ton metende schip schijnt in op gewonden toestand te zijn geraakt door dat de scheepsromp dreigt te scheuren. De helft, ongeveer 28 man, is het gelukt in de eigen seheepssloep de wal te be reiken. Een vliegtuig heeft redding- vlotten uitgeworpen. DJAKARTA. 9 juni (AFP). De In donesische premier, ir. Djuanda, zal op uitnodiging van de Russische regering een bezoek aan de Sowjet-unie brengen. Tijdens zijn bezoek, dat op 26 juni be gint en ongeveer een maand zal du ren. zal hij economische ontwikkelings projecten bestuderen. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. De Amsterdam se recherche heeft de technische di recteur van de Veronica, de heer H. Oswald, gearresteerd. De heer Os wald wordt verdacht van bedrieg lijke bankbreuk. Nadat tegen hem enkele maanden geleden een door de Nederlandse middenstands financieringsbank aan gevraagd faillissement was uitge sproken, blijkt hij goederen aan dit faillissement te hebben onttrokken. Bovendien zou de man, die aan het eind van het vorig jaar een van de op richters van de Vrije Radio Omroep Nederland was, zich schuldig hebben gemaakt aan het uitgeven van ongedek te chèques. Een Duitse fabriek van radioartikelen zou daarvan o.m. het slachtoffer zijn geworden. De heer Os wald is in het Amsterdamse hoofdbu reau van politie ingesloten. Hij zal van daag voor de officier van justitie wor den geleid. Naar men ons van de zijde van de Veronica meedeelde, gaat het hier uit sluitend om de particuliere aangelegen heden van de heer Oswald. Tot gene- raal-agent van de commerciële zender Veronica is inmiddels de heer N. Jur- gens uit Loosdrecht benoemd. De heer Jurgens verklaarde dat deze pijnlijke kwestie de zaak van de Vero nica verder niet raakt. Wanneer inder daad blijkt dat de heer Oswald binnen particulier beheer de wet heeft overtre den, kunnen wij zijn positie bij de Ve ronica uiteraard niet handhaven. Hoe wel hij wel een van de oprichters is geweest, was zijn leidende functie nim mer officieel bekrachtigd. De financiële manipulaties van de heer Oswald heb ben echter geen enkele betrekking op het commerciële en technische beleid van de Veronica. We gaan gewoon door, ook al betreuren we de gang van zaken ten zeerste, aldus de heer Jurgens. DORDRECHT, (A.N.P.) De po litierechter te Dordrecht heeft de 64- jarige verpleegster W. M. uit Rotter dam veroordeeld tot een principiële boete van een gulden, omdat zij in een bejaardentehuis in Strijen brie ven van patiënten had opengemaakt. Zij had dat gedaan, zei zij, omdat er brieven waren binnengekomen, waarin stemming werd gemaakt tegen de di rectrice van het tehuis, die haar pleeg dochter is. Zij had de rust van het te huis willen herstellen door daar een stokje voor te steken. De officier van justitie noemde het een merkwaardig deliet, dat juridisch niet tot de gemakkelijkste behoorde. Hij eis te voor ..beschadiging van andermans goed" een boete van twintig gulden De raadsman, mr. H. G. C. L. Polak, con cludeerde op juridische gronden tot vrij spraak. Hij was van mening, dat er in dit geval geen sprake van beschadi ging van andermans goed" kon zijn. De politierechter was het daar min of meer mee eens. Aan de andere kant vond hij. dat strafoplegging moest volgen. Hij volstond echter met het opleggen van een principiële boete. DELFT. De hoofdingeland E. Huis-1 man is gisteren plotseling overleden tijdens een vergadering van hoofdinge- j landen van het hoogheemraadschap Delfland in Delft. De heer Huisman had juist voorgesteld de heer Roden- Eigen nieuwsdienst APELDOORN Een Nederlandse zweefvlieger de twintigjarige Ro bert Vulling uit Apeldoorn is na een vlucht van het Twentse Teuge naar Brunswijk door verkeerde navi gatie in Oost-Duitsland terecht geko men. Hij was dinsdagmorgen vertrok ken en landde 's avonds om onge veer hall zes 25 kilometer voorbij het lidu juiai v ut-it gcaiciu wc ucw j-vwwch- burg als 'hoogheemraad te herbenoemen, d°el van z')n tocht. was V1J 'C1' toen hij onwel werd. Vermoedelijk door lometer over de Oostduitse grens, een hartaanval getroffen overleed hij Volgen^ de vader van de zweefvlie- nog voor doktershulp aanwezig was. I ger is de jongeman „hartelijk or.t- De heer Huisman is 76 jaar geworden, vangen". Na een ondervraging kreeg hij toestemming om bij Marienborg weer over de grens te gaan. Zijn toestel werd voorlopig nog vastge houden. Ook een Amerikaanse zweefvlieger, Richard Schreder, die als deelnemer aan de wereldkampioenschappen dins dag in Oost-Duitsland terecht was ge komen, is gisteren naar West-Duits- land teruggebracht. Hij landde dicht bij Grevesmuehlen, waar vorige maand een Amerikaanse dakota, die op een vlucht van Kopenhagen naar Bremen was verdwaald, werd gedwongen tot een noodlanding. Hei K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Wisselend be wolkt en voor- I namelijk in het binnenland en kele buien. Ma tige tot vrij krachtige zuid westelijke tot westelijke wind. Koel weer. Ml ESJE: Goed weer om hard te werken. 11 Juni: zon op 4.20, zon onder 20.59; maan op 22.37, maan onder 6.43.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1