Onafhankelijkheid nadert onheilspellend Ambassadeur hielp betrekkingen met Russen verbeteren EICHMA N N NU...! Boer met hooivork gedood Chief Whip ARKS besefiutf Pr. DE BEUS NA 2*/2 JAAR TERUG IN NEDERLAND Positie van Loemoemba ondermijnd TAXATEUR SOPHIA's JUWELEN ZOEKT IN ROTTERDAM Argentinië eist Eichmann terug nu Fluorzout in drinkwater u*i?Z De Bilt: Koeler Minister verbiedt verspreiding tweede druk van „Groene boek" PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND KLM-lijn doet het Contacten Kleine exposities Spin begraven met „militaire eer"? AFZONDERLIJK IN ALLERIJL 800.000 LEDEN hét middel tegen afwashanden LAATSTE NIEUWS op ieders ZWAMMERDAM WIL GEEN ANNEXATIE HET BEGIN GEZONDHEIDSRAAD TEGEN TANDBEDERF BOEK OVER ..LEEUWARDEN" Wij Zeeuwen Dirigent ontvangt solisten op w.c Het weer overal Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90. Postbus 4. Giro 116666. telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317, bij geen gehoor Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009, bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26, Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24, Temeuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur: JACQ DE SMIT; Chefred.: G. J. BREUKER Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per -week, 7,— per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» 7 cent per woord met een minimum van 1, 16e jaargang no. 4579 Donderdag 9 juni 1960 CHAOS BEDREIGT KONGO Van onze speciale verslaggever DEN HAAG De scheidende Nederlandse ambassadeur in Moskou dr. J. G. de Beus is gisterochtend in vier uur tijds met een Lockheed Electra van de K.L.M. van de Russische hoofdstad naar Nederland teruggekeerd. Gebruind en opge wekt vertelde hij in het Haagse Hotel des Indes, waar hij lo geert, dat in de twee en half jaar van zijn ambtsperiode de Ne derlandse betrekkingen met de Sowjetunie enigszins zijn ver beterd. Op vier gebieden heeft hij voor uitgang weten te boeken, namelijk op die van de luehtverbindingen, de hulp aan Nederlandse gezinnen in Rusland, de commerciële betrekkin gen en de culturele contacten. Een vijfde punt dat hij op zijn programma had staan, is niet met succes bekroond. De besprekingen over een scheepvaartlijn naar de Oostzeehavens, die de KNSM had afgebroken na de gebeurtenissen in Hongarije in oktober 1956, konden nog niet weer op gang worden ge bracht. De resultaten van de eind juli 1958 geopende K.L.M.-lijn op Moskou zijn wel meegevallen, zo vertelde dr. De Beus. De K.L.M. had er niet op gere kend dat de dienst al zo gauw rendabel zou zijn. Het kleine aantal passagiers in de winter wordt weer goed gemaakt door de belangstelling in de zomer. De honderd Nederlandse en half- Nederlandse gezinnen, die voorheen de Sovjetunie niet hadden mogen verlaten, zijn in. de loop van 1958 en 1959 bijna alle naar Nederland teruggekeerd. Een van de laatste gezinnen zat in hetzelfde vliegtuig als dr. De Beus. Op het ogen blik zijn nog vijf gezinnen achtergeble ven, doordat de nationaliteit van de ouders dubieus is De commerciële betrekkingen zijn zeer gunstig geworden, aldus de ambas sadeur. De handel is toegenomen, maar alleen door grotere aankopen van Ne derland (tarwe, hout, tin). Van 1958 tot 1959 stegen die aankopen met tachtig miljoen gulden in waarde tot 240 mil joen. De Russische aankopen daalden daarentegen met een kleine 25 miljoen tot 76 miljoen gulden. Zij beliepen vroeger grotere bedragen door de aan schaf van Nederlandse schepen. De betalingsbalans is niettemin prak tisch in evenwicht doordat de Neder landers ook veel diensten verlenen aan Rusland (transito). Herhaaldelijk heeft de heer De Beus er op gehamerd dat de scheve positie van de handelsbalans niet kan blijven voortduren. Als resultaat daarvan is in maart van dit jaar een Russische han delsmissie in Nederland geweest. Uit dat bezoek zijn enkele goede contacten voortgevloeid. Een kostbare algemene Nederlandse tentoonstelling ki Moskou, in navolging van de Amerikaanse, de Tsjechische, Finse enzovoort, achtte de heer De Beus weinig zin hebben. De Russen hebben namelijk alleen belangstelling voor goe deren, waarvan de produktie niet of niet voldoende is voorzien in het zevenjaren plan: machines. Veeleer zullen kleine speciale exposities op technisch gebied in bestaande instituten daarom nut af werpen. Met het leggen van culturele contac ten, waaraan tot nog toe praktisch niets is gedaan, zal eindelijk deze maand worden begonnen. Drie Russische voor aanstaande journalisten zullen tien da gen de gast zijn van de Nederlandse regering. Vrijdag, zaterdag en zondag treden enkele solisten van het Bolsjoi- theater hier op. Volgende maand zal de voetbalclub Feijenoord enkele wedstrij den in de Sovjetunie spelen. De Russische regering heeft geen be zwaar tegen uitwisseling van technische en wetenschappelijke kennis en kunst. Westerse literatuur en kranten zijn echter taboe, omdat zij „ongunstig zijn voor het communisme", zoals de Rus sische leiders het formuleren. Dr. De Beus die onder meer diplomatieke posten heeft bekleed in Washington, Londen, Brussel, Kopen hagen, New York, Djakarta en Karatsji wist gisteravond zelf nog niet dat hij was benoemd tot Nederlands ambassa deur in Australië. De wet tot wijziging van de wet op het kijkgeld zal in werking treden met ingang van 1 juli 1960. Deze wet behelst de mogelijkheid het kijk geld te verhogen en op beperkte schaal vrijstelling daarvan te verle nen. Advertentie DR. DE BEUS betrekkingen verbeterd CURIEUZE VRAGEN DEN HAAG (A.N.P.) Het tweede-kamerlid Bakker (C.P.N.) heeft aan de staatssecretaris van defensie de volgende schriftelijke vragen gesteld: Is het juist dat zich bij de Echo compagnie, gelegen in de Adolf van Nassaukazerne te Zuidlaren, in de laatste tijd o.m. de volgende ge beurtenissen hebben voorgedaan: Dat een soldaat tijdens een les a onverhoeds door een beroepssergeant van een verwarming is geslagen; i Dat een andere soldaat bij een andere gelegenheid door dezelfde sergeant letterlijk van zijn bed is getrapt; Dat dezelfde sergeant reeds eerder een slapënde militair een graszode naar het hoofd had geworpen; dDat deze sergeant door dertig militairen een „militaire begrafenis" heeft laten geven aan een dode spin, die hij op een lampekap had gevonden; Dat deze sergeant zich bij de exer- citie regelmatig aan liederlijke taal te buiten gaat? Is het verder juist, zo vraagt het kamerlid, dat de dienstplichtigen in kwestie bovengenoemde zaken niet bij de kazernecommandant durven te mel den, omdat zij direct of indirect be dreigd zijn met tegenmaatregelen, die zouden leiden tot intrekking van verlof of andere disciplinaire maatregelen? LEOPOLDSTAD (Reuter) Hand over hand neemt de politieke ontbinding in Belgisch Kongo ernstiger vor men aan naarmate het uitroe pen van de onafhankelijkheid nadert. Op 30 juni draagt Bel gië de soevereiniteit van de ko lonie over. Steeds klemmender wordt de vraag aan wie dat moet geschieden. Gisteren kondigde de Abako, een der grootste minderheidspartijen in Kongo, de vorming aan van een „on afhankelijke plaatselijke regering" in het gebied van de hoofdstad Leo- poldstad. Deze stap kan, vreest men, ertoe leiden dat op de dag van de soevereiniteitsoverdracht geheel Kongo zich in de greep van de grootste verwarring en politieke anarchie bevindt. Het uitroepen van de onafhankelijke plaatselijke regering vormt ook voor Patrice Loemoemba een grote bedrei ging. Loemoemba is leider van de ster ke M.N.C., de Nationale beweging, die als grootste partij uit de jongste ver kiezingsstrijd tevoorschijn kwam. Pa trice Loemoemba maakt veel kans om na 30 juni tot eerste premier van de re publiek Kongo te worden benoemd. Zijn aspiraties gaan evenwel veel verder: hij kondigde vorige week op hoge toon aan dat hij behalve premier ook pre sident wil worden. De manoeuvre van de Abako die onder leiding staat van Joseph Kasa- voeboe is vooral bedoeld als stap tegen een aan de macht komen van Loemoemba. Hetvoorbeeld van de Abako dreigt op tenminste twee andere plaatsen in de kolonie te worden gevolgd door par tijen die bij de verkiezingen werden verslagen. Albert Kalonji dreigde gis teren een afzonderlijke Baloeba-staat te zullen uitroepen in de provincie Kasai, tenzij hem wordt opgedragen daar een provinciale regering te for meren. In Noord-Mongo, een provinciè ter hoogte'van de evenaar; dreigt even eens een afscheidingsbeweging tot ac tie over te gaan. In allerijl vloog gisteravond de Bel gische minister voor Kongolese zaken* Van der Meersch, van Kongo naar Brus sel voor overleg met de regering. In de eerste plaats wil hij maatrege len bespreken, die moeten voorkomen dat de Kongo uiteenvalt in een aantal vijandige gebieden zonder centrale re gering. Voorts zal Brussel moeten be palen wie premier van deze regering moet worden en dienen vast te stellen of het voor koning Boudewijn veilig genoeg zal zijn de onafhankelijkheids feesten in Kongo bij te wonen. De laat ste weken hebben Kongolese politici fel anti-Belgische uitlatingen gedaan en dreigementen geuit aan het adres van de Belgen. Tot voor enkele maanden nam men in Kongo aan dat Kasavoeboe tot eer ste premier van de republiek zou wor den benoemd. Zijn populariteit daalde echter snel ten voordele van de mili tante Loemoemba. Kasavoeboe is voorstander van een federatievorm voor Kongo, met veel macht in handen van provinciale rege ringen. Daar moet Loemoemba niets van hebben hij streeft een sterk cen traal gezag na. Zeker 800.000 leden van de Bakongo- stam staan achter Kasavoeboe. Hun ge bied ligt in het uiterste westen van de kolonie, waar ook de enigste zeehaven van de Kongo ligt. Ook in Elizabethstad heerste gisteren grote politieke beroering. Daar eindig de een bijeenkomst van het provinciale parlement van Katanga in de grootste wanordé, waar de politie een eind aan kwam maken. Nu is er...^^ Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. Er wordt ook in Nederland naarstig verder ge zocht naar de verdwenen juwelen van Sophia Loren. De Londense taxateur Barnley Balcombe van de maatschappij die Sophia's kostbaar heden had verzekerd, is gisteren naar Rotterdam gevlogen om te proberen het verhaal dat hem door een ge vangene in de gevangenis van Pen- tonville werd verteld, bevestigd te krijgen. Hij kwam tot de overtuiging, dat de juwelen van Londen naar Rotterdam moeten zijn gevlogen door een vrouw, die mogelijkerwijs in een bar op Katen- drecht heelt gewerkt. Uit het onderzoek ter plaatse bleek, dat deze vrouw op een vakantiereis naar Majorca is vertrokken met een vriendin. De alspraak daarvoor moet zij al maanden geleden hebben ge maakt. Via Interpol is niettemin een verzoek aan de Spaanse politie gericht om de verblijfplaats van de vrouw op te spo ren. De mogelijkheid wordt openge houden. dat zij niets met het vervoer van de juwelen uitstaande 'heeft en dat, haar naam alleen maar toevalig in oit onderzoek terecht is gekomen, doordat een zeeman bij een ondervraging door Scotland Yard voor een geheel andere affaire een kaartje van de bar, waar het meisje werkte, bij zich had. Inmiddels blijft Scotland Yard aan de Londense kant van de zaak ook met kracht doorzoeken. Er wordt nu naar stig naar een lieftallige blonde filmfi- gurante gespeurd, die het huis van So phia Loren moet hebben bewaakt ter wijl de ster zelf in de studio's werkte. BUENOS AIRES (A.F.P.) De Argentijnse regering heeft gisteravond in een nota aan Israël geëist dat de oorlogsmisdadiger Adolf Eichmann nog deze week naar Argentinië wordt teruggebracht. Als dat niet gebeurt zal de kwestie voor de Verenigde Naties worden gebracht, aldus een nota die de Argentijnse minister van buitenlandse zaken aan de Israëlische ambassadeur in Buenos Aires heeft overhandigd. -*■ Dat de vijftien jaren waarin Adolf Eichmann zich aan de hand van de justitie wist te onttrekken niet onopgemerkt aan hem voorbij zijn gegaan bewijst deze foto van hem. Zo ziet hij er thans uit. De Israëlische regering liet deze beeltenis van Eichmann maken, nadat hij als gevangene in de Joodse staat was binnengebracht. Als contrast onderaan een foto uit de jaren van de tweede wereldoorlog. De onschuldig lijkende jongensachtige trekken zijn helemaal uit Eich- manns gezicht verdwenen. In Israël zal hij zich te verantwoorden hebben voor het organiseren van de massale afslachting van zes miljoen Joden. Advertentie 20 STUKS F I IN HET BEKENDE GROENE DOOSJE ■#- Dit is de schamele woning waar Adolf Eichmann, de vroegere Haupt- sturmbannführer van de S.S., de laatste tijd in woonde. Het huisje staat ergens aan de rand van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires. Drie maanden geleden kregen Israë lische geheime agenten een tip dat hij zich daar schuil hield. ZWAMMERDAM. Zwatnmerdam viert feest. Dit drieduizend inwoners tel lende dorp aan de Oude Rijn, dat feeëïiek verlicht is, bestaat duizend jaar en wil deze gelegenheid aangrijpen om de op handen zijnde annexatie door Alphen aan den Rijn door een massaal feest en via telegrammen aan de minister van bin nenlandse zaken en aan Gedeputeerde Staten zo te beïnvloeden, dat de zelfstan digheid gehandhaafd wordt. Het vier dagen durende feest is gister middag geopend met een herdenkings bijeenkomst in de Nederlands hervorm de kerk, waarop prof. dr. F. L. van Muis winkel pleitte voor het behoud van Zwammerdams zelfstandigheid. Het hoog tepunt van de eerste dag was een open luchtspel, waarin feiten uit de historie van Zwammerdam tot leven werden ge bracht. Van onze correspondent DROGTEROPSLAGEN In Drog- teropslagen, een rustig dorpje onder de Drentse gemeente Zuidwolde, is gistermiddag een oude vete tussen twee huurlieden beslecht met de dood van de 57-jarige landbouwer Roelof Drost. Hij werd met een hooi vork neergestoken. De dader, de 55-jarige landbouwer J. H. S., vader van zestien kinderen, is aangehouden. Het drama heeft zich rond 2 uur 's middags afgespeeld. Reeds geruime tijd bestond er een vete tussen de heer Drost en zijn buur man S. Toen zij elkaar gistermiddag op een hooiveld ontmoetten, is het tot een uitbarsting gekomen. De mannen kre gen ruzie en S. ging zijn buurman met een hooivork te lijf. Hij gaf hem eerst een slag op het hoofd en stak hem daarna in de borst. Het hart werd ge raakt. Het slachtoffer overleed ter plaatse. In Drogteropslagen kent men de on enigheid tussen de beide families. Het was allemaal begonnen toen een zoon van de heer Drost een verbouwing had uitgevoerd in de woning van S. Het werk was aangenomen voor een be paald bedrag, maar tijdens het werk verlangde de opdrachtgever steeds ver anderingen, waardoor de rekening hoger werd dan was afgesproken. S. weigerde te betalen, maar toon de rechter er uiteindelijk aan te pas kwam werd hij verplicht de rekening te vol doen. Toen S. gistermiddag de heer Drost ontmoette, herinnerde hij zich die geschiedenis weer en hij wond zich der mate op, dat hij zichzelf vergat. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee reeds getrouwde kinderen Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Om het grote tandbederf onder de Nederlandse be volking tegen te gaan zou als voor naamste preventieve maatregel, fluorzout aan het drinkwater dienen te worden toegevoegd. Dit advies heeft de Gezondheidsraad uitge bracht aan de minister van sociale zaken en volksgezondheid, dr. Van Rooy. De minister hpeft zich met dit advies verenigd en het uitgebreide rapport van de Gezondheidsraad ge publiceerd. Toevoeging van één tot 1,2 milligram natriumfluoride per liter drinkwater zal het tandbederf in het bijzonder bij jonge kinderen met .vijftig pro cent terugdringen-, aldus de conclusie van het rapport. De toevoeging van fluoride is volstrekt onschadelijk voor de gezondheid of voor industrieel ge bruik van het water. De kosten zijn gering in verhouding tot de zestig a zeventig miljoen gulden per jaar, die uit de schatkist of via de ziekenfondsen aan tandheelkundige verzorging wordt betaald, n.l. rond dertig cent per inwoner per jaar of wel 3,5 miljoen gulden. OPMERKELIJK Het lijvige rapport van de Gezond heidsraad gaat diep in op alle aspecten van de fluoridering. De resultaten van de proef met de gemeenten Tiel en Culemborg (het drinkwater van Tiel wordt sinds 1953 gefluorideerd) zijn zeer opmerkelijk en dekken vrijwel volkomen de resultaten in Amerika, waar sinds 1947 hiermee is begonnen. Op het ogenblik krijgen ruim dertig miljoen Amerikanen fluor in hun drink water, of wel een derde deel van de bevolking dat door leidingwater wordt bereikt. De teruggang van de caries, het tandbederf dat oorzaak is van alle tandziekten, ligt tussen de veertig en zestig procent. In ons land zijn op ieder moment van de dag tenminste vierduizend men sen onder behandeling bij de tandarts. Zouden alle tandziekten volkomen doeltreffend worden bestreden, dan zouden het er veel meer moeten zijn. Praktisch is dat niet te verwezenlijken en moet het accent zwaarder vallen op voorkomen van de caries. De Gezondheidsraad, aldus het rap port, beseft zeer goed dat het toevoegen van fluoride een novum is, niet alleen voor Nederland maar voor heel West- Europa. Maar naar zijn overtuiging is het in de eerste plaats noodzakelijk paal en perk te stéllen aan het tandbederf en is in de tweede plaats geen enkele me thode effectiever dan toevoegen van fluorzout aan het water. OPEN VRAAG Het blijft daarbij nog een open vraag op welke wijze dit in de komende jaren wordt verwezenlijkt. De voorzitter van de Gezondheidsraad, prof. dr. J. Wes ter, heeft meegedeeld dat het niet de bedoeling van de regering is wettelijke maatregelen te nemen. In de eerste plaats moeten de gemeen teraden beslissen of zij, in het belang van de volksgezondheid, dit middel wil len toepassen. Zij kunnen dan onder het Drinkwaterbesluit een vergunning krij gen van de minister van sociale zaken en volksgezondheid, Welke vergunning eventuele voorschriften en waarborgen bevat voor een goede toepassing. In beginsel is de invoering van de fluoridering dus vrijwillig, de centrale overheid wil afwachten hoe dit zal op nemen. Het rapport van de Gezond heidsraad zal worden toegezonden aan de gemeenten en waterleidingbedrij ven. VORMING De vorming van de openbare mening over de fluoridering is hiermee begon nen. Vrijdag en zaterdag houdt de Ne derlandse maatschappij tot bevordering van tandheelkunde haar congres, dat geheel gewijd zal zijn aan dit onder werp. Belangrijkste spreker is daar de Amerikaanse wetenschappelijke onder zoeker dr. Trendley Dean, die een groot aandeel heeft gehad in de Amerikaan se research. Het tandartsencongres heeft speciaal ten doel om de Nederlandse tandarts die zeker vragen van zijn patiënten hierover zal krijgen volledig voor te lichten over alle aspecten van de fluoridering van het water. De maat schappij stelt zich geheel achter de con clusies van het rapport van de Gezond heidsraad. Je ziel er vandaag veel beter uit John! Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM Binnenkort zal bij de uitgeverij Scheltens en Giltay te Amsterdam een boek verschijnen, dat de onthullingen behelst van een oud-gevangene. De schrijver, een academisch ge vormd man, werd in 1948 wegens een misdrijf tegen het leven ver oordeeld tot een gevangenisstraf van acht jaar. Hij zat die uit in de strafgevangenis te Leeu warden. Het boek, dat getiteld is „Gevangene 1113 onthult" en dat de derde, door de tijd ge rijpte en gematigde versie is van een direct na de gevangenschap vervaardigd manuscript, zou vermoedelijk eerder zijn ver schenen, als de schrijver niet in 1957 was gewaarschuwd dat de justitie hem de publikatie ervan kwalijk zou kunnen nemen. De schrijver moest bedenken dat hij nog in de proeftijd van zijn voorwaardelijke invrijheids- stelling verkeerde. Hem werd aangeraden met de publikatie van zijn herinneringen te wach ten tot dat die proeftijd ver streken was. Dit heeft hij ge daan. Op pagina 3 kan men een be spreking van „Gevangene 1113 onthult" aantreffen. (Advertentie) eten Van onze correspondent HAARLEM. In het Haarlemse' concertgebouw ontvangt de dirigent van het Noordhollands philharmo- nisch orkest de solisten in het da mestoilet op de tweede verdieping. Deze schokkende onthulling bleek uit een brief die het bestuur van het orkest aan B. en W. van Haarlem heeft gezonden en die gistermiddag in de raadsvergadering werd voorgelezen. Weliswaar staat er bij vermeld dat in dit toilet een ruimte met gordijnen is afgescheiden en dat de vloer met een kleedje is belegd, maar dat doet niets af aan het feit dat de dirigent telkens op de tweede verdieping naar de W.C. moet om solisten te ontvangen. Wethouder Happé deelde na voorle zing van de brief mee dat er een oplos sing gevonden is. Op de eerste verdie ping zal een kantoortje ter beschikking van de dirigent komen. Arks tracteert op de „Ruyter vruchten- hagelslag". Vraag uw winkelier. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Veranderlijke bewolking en hier en daar een bui. Meest matige wind tussen zuid west en west. Iets lagere temperatu ren dan gisteren. MIES JE; Nog voor de vakantie wil ik kunnen ryden» 10 juni; zon op 4.20, zon onder 20.58; maan op 21.44, maan onder 5.38. max. neer- temjj. slag in gr. 7-19 u. wind c. in mm Helsinki zw. bew. ZW 25 0 Stockh. onbew. w 23 1 Oslo zw. bew. zzw 24 0 Kopenh. onbew. z 19 0 Aberdeen zw. bew. z 17 4 Londen zw. bew. zzw 17 4 A'dam regen zw 22 0.4 Brussel geh. bew. zzw 21 0 Luxemb. half bew. zw 24 0 Parijs regen w 22 0.5 Bordeaux l. bew. w 23 0 Grenoble zw. bew. zzo 25 0 Nice onbew. zzw 24 0 Berlijn onbew. z 24 0 Frankf. half bew. wzw 25 0 München onweer NW 23 Zurich zw. bew. zzo 24 0 Genève zw. bew. ONO 26 5 Locarno zw. bew. w 23 0.3 Wenen geh. bew. z 25 0 Innsbr. regen w 28 1 Belgrado 1. bew. ONO 28 1 Rome onbew. stil 30 0 A.iaccio onbew. zzw 26 0 Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM. Bij de uitgeverij van Goreum en Comp. te Assen lig gen duizend exemplaren van het boek van de criminoloog dr. R. Rijk- sen, „Meningen van gedetineerden", doelloos te wachten. Deze exempla ren vormen de tweede druk van dit geschrift, dat enige tijd geleden groot opzien baarde. De minister van justitie, die oor spronkelijk het Criminologisch insti tuut te Utrecht de opdracht gaf een onderzoek naar de meningen van ge vangenen in te stellen, wil de voorraad niet voor publikatie vrij geven. Hij is bevreesd dat uit het boek onjuiste con clusies over de justitie en het gevan geniswezen zullen worden getrokken De merkwaardige situatie doet zich nu voor, dat tal van belangstellenden, rech ters, advocaten, leden van het openbaar ministerie en psychiaters geen exem plaar kunnen bemachtigen. De eerste oplage van duizend is uit geput.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1