WATER EN WEGEN EISTEN ,w„ 16 DODEN NU MET (25) VOORDEEL EICHMANNS FAMILIE ONDERGEDOKEN ROXY OP DE WEG vliegveld aan op Cuba REÜNIE OP HET LOO parijsëpolitie zoekt pyromaan britse journalisten reisden door ..met-bestaand" land Nu verrassend zuiver en koeler roken Coloradokevers vallen Nederland aan POLDERKADE VERZAKT Soekarno keert terug in gespannen Djakarta amerikaans senator: in zwembaden omgekomen!bij brand in machinekamer architect rietveld krijgt sikkensprijs Dinsdag 7 juni I960 ZEEUWSCH DAGBLAD MOBILISATIE VAN EXPERTS bij Schiedam De Koningin ontvangt Eis tot schadevergoeding- van 2Vz miljoen dollar Vader Powers niet naar Rusland PRINS BERNHARD WAS EVEN OP Moskou-Londen per trein Nieuw Elfin-papier van ROXY: ragdun en ventilerend! Pag. 5 Advertentie Van onze correspondenten ROTTERDAM Bij het zwem men in het Schiekanaal bij de Blij- dorpbrug te Rotterdam is gister middag de zestienjarige leerling banketbakker H. van der Ros uit de Grote Werfstraat verdronken. Zijn vrienden misten hem plotse ling. Er werd naar hem gedoken. Toen hij boven water werd gebracht I was het al te laat. In het kanaal van Wessem naar Nederweert is gistermiddag de 36-ja- nge mijnwerker P. van Montfort uit Linne bij de Napoleonbrug verdron ken, voor de ogen van zijn veertien jarige zwager. Toen de drenkeling aan de kant was gebracht mocht kunstmatige ademhaling niet meer baten. De 22-jarige heer Bekker is gis teren bij het zwemmen in de Rijn bij het veer bij Eek en Wiel verdronken. Zijn lijk was gisteravond nog niet gevonden. In het zwembad De viersprong in de Dordtse Biesbosch is gistermiddag de zeventienjarige jongen. J. G. de Deugd verdronken- Hij kon niet zwemmen, maar sprong toch in het diepe bad om naar zijn vrienden te gaan die op een vlot zaten. De negentienjarige zoon van de familie Steurs uit Wouw is zaterdagmid dag in het zwembad aan de Zanderijen te Bergen op Zoom verdronken. Ook hij had zich. hoewel hij niet goed kon jvvemmen, in het diepe bad gewaagd. In het ondiepe gedeelte van bad Boekelo is Eerste Pinksterdag de zeven jarige Sake Dijkstra verdronken. De ouders van het jongetje zaten aan de kant. toen het kind in de drukte onder water verdween. Een zwemster zag zaterdagmiddag op de bodem van het gemeentelijk open- luchtbad De ijzeren man in Eindhoven een jongetje liggen. Het was het acht jarige knaapje M. Hobbele uit Eind hoven. Kunstmatige ademhaling baatte niet meer. In het zeer gevaarlijke water van. het Gat van Halfweg in de Biesfoosch bij Drimmelen is gistermiddag de 25- jarige Rotterdamse groentehandelaar P. van Gennep verdronken. Hij was met zijn vrouw het water ingegaan, hoewel zij niet konden zwemmen. Toen zij sa men in gevaar kwamen, werd alleen zijn vrouw tijdig door zwemmers gered. De 19-jarige J. Gerritsen uit Nij megen kwam gistermiddag in het Maas en Waalkanaal te Malden bij Nijmegen na een sprong in het water niet meer boven. Het stoffelijk overschot is later uit het kanaal opgehaald. HOEVELAKEN Bij de rotonde van Hoevelaken is gistermorgen de •45-jarige motorrijder B- H. M. uit Weesperkarspel verongelukt omdat hij de inrit van een pompstation aanzag voor de hoofdverkeersweg. Hij vloog met zijn motorfiets tegen -1 een betonrand. De motor sloeg over de 11- kop M. kwam vijftig meter verder in Jj 11170110011 OOOO VlSSCll een droge sloot terecht en was op slag 1 dood. De 32-jarige mejuffrouw W. W. uit Bussum, die op de duo zat, werd zwaar gewond. Op een voorrangskruising bij Drachten reed zondagmiddag de 22- jarige heer F. Feenstra uit Ureterp met zijn motor tegen een personenauto. 's Nachts is hij in het ziekenhuis over leden. Van onze agrarische medewerker LANGS DE KUST Bij miljoe nen zijn zij weer geland, de vraat zuchtige, geelzwart gestreepte co loradokevers, die op de jonge aard appelgewassen hebben voorzien. Als sprinkhanen zwermen zij op warme junidagen uit van hun broedplaat sen in zuidwest-Europa en de wind voert hen dan vaak naar onze kus ten. Nu komen zij ook opgemar cheerd van de kust van het IJsel- meer. De hele Plantenziektekun'dige dienst is gemobiliseerd om de vijand van onze aardappelvelden terug te slaan. Elke infectiehaard moet tot de laatste kever, Van onze correspondent SCHIEDAM Duizenden dode vis sen drijven sinds enkele dagen in de poldervaart bij Schiedam, tot veront waardiging van de bewoners van Kethel en omgeving, want de stank is ondragelijk. Het water in de Schie damse poldervaart bevat te weinig zuurstof het gevolg van een gecom pliceerde geschiedenis. In november 1959 en kortgeleden op nieuw heeft zich bij de kade »an de Westabtspolder een verzakking voorge daan. Op enkele plaatsen sijpelt het wa ter door de dijkjes heen. De kaden langs de poldervaart staan onder beheer van het polderbestuur, maar bij gebrek aan financiën zijn het onderhoud en de versterking van de ka den onvoldoende gebleken. Verwacht wordt dat de verzakking van de polders nog zal voortgaan. GEVAAR de Veerwee langs de Maas te Boxmeer gevaar voor een dijkdoorbraak is ri* AOAorioa a t.ano'pn nm i schter nu al zo groot geworden, dat het Een dertienjarige jongen kwam op de avond van de Eerste Pinksterdag in Rrunssum onder een auto. Met zware hoofdwonden werd hij in het zieken huis opgenomen. Daar is hij overleden. Een bekende verschijning in Eind hoven, de 56-jarige heer Chr. G. Tan german, is daar zaterdagavond in de Hoogstraat aangereden door een brom fiets. De heer Tangerman, die altijd geld ophaalde bij het orgel van het Labrehuis, oveerleed onderweg naar het ziekenhuis. Een gepensioneerde mijnwerker uit Brunssum, de 63-jarige heer L. Vromen, is de dag voor Pinksteren op de pro vinciale weg onder Roosteren bij de Belgische grens dodelijk aangereden. De heer Vromen reed helemaal rechts van de weg. Een automobilist raakte hem van achteren omdat hij bij het naderen van de grensovergang naar zijn autopapieren zou hebben gezocht. Bij een val met zijn motorfiets op is zaterdag de 49-jarige A. Langen om het leven gekomen. Het ongeluk ge beurde waarschijnlijk doordat de heer Langen met zijn linkervoet het wegdek raakte. Het slachtoffer laat een vrouw en negen kinderen na. De 25-jarige T. de V. uit Bunnik is gisteravond omgekomen, toen de auto die hij bestuurde op de Schoudermantel bij Utrecht slipte en over de kop sloeg. De verloofde van het slachtoffer werd zwaar gewond naar een ziekenhuis ge bracht. Van onze correspondent APELDOORN Zestig oud-illegale strijders, die kort. na de bevrijding op paleis Het Loo werden verpleegd, zijn Tweede Pinksterdag weer daar bijeen gekomen tijdens een reünie. Na de koffie maakten de reünisten een wandeling doorj de paleistuin, waar zij werden opgewacht door prinses Wilhelmina, die zich lange tijd met de gewezen verzetsstrijders heeft onderhouden. De reünisten zonden een boeket rode rozen aan koningin Juliana. Een depu- iatie legde een krans bij het verzets- monument in het Oranjepark. De reünie werd besloten met eenjunch, die was aangeboden door koningin Juliana. BREMEN (ANP) Bij een brandje in de machinekamer van het Nederland se vrachtschip Woltersum is vrijdag- middag de 26-jarige zeeman Theodorus Poot uit Amsterdam om het leven ge- komen. De Woltersum. van de n.v. stoom-1 vaartmaatschappij Oostzee, was op weg l naar Bremen en lag op de Weser. De heer Poot, die ais handlanger in de machinekamer werkte, was bezig met j het carter van de motor. Plotseling j vatte een kleine hoeveelheid olie vlam. De zeeman zag geen kans te ontsnap- i pen. vermoedelijk omdat hij zich klem werkte tussen buizen. Kort daarna had de bemanning het brandje geblust. 1 besluit moest worden genomen om de sluis bij de Schie en de vijf sluizen bij de Nieuwe Waterweg niet meer te openen dan uitsluitend voor het hoogst noodza tot de laatste larf worden uitgeroeid. Duizenden kevers bleken zich zondag langs de IJselmeerkust tussen Monni kendam en Volendam te hebben ge nesteld. Volendam, Marken en Edam werden het ergst geplaagd. DORPSOMROEP De dorpsomroeper vém Volendam en Edam riep de bevolking op en gisteren hielpen velen mee met het vangen en verdelgen van de gevaarlijke insecten. Ook op de dijk tussen Durgerdam en Monnikendam werden tientallen kevers gesignaleerd. Het is waarschijnlijk, dat de gedeeltelijk aangelegde dijk tussen Volendam en Marken, die dwars op de wind ligt, het gebied ten zuiden van Volendam voor een invasie heeft ge spaard. De kevers zijn voorts gesignaleerd bij Scheveningen, op de Zeeuwse Zeeuwse eilanden en op Terschelling, INHEEMS In vrijwel alle landen van Europa is de coloradokever inheems geworden. Tussen Volendam en Monniken dam zijn met Pinksteren zoveel colo radokevers uit het IJsselmeer aange spoeld, dat deze schoolkinderen er in een ommezien duizenden verzamelden. Er is Tweede Pinksterdag naarstig langs de dijk gezocht, om zoveel mogelijk te voorkomen dat de kevers, na zichzelf te hebben gedroogd, het land zouden invliegen. De foto geeft een beeld van de slag hij Volendam. Alleen Engeland en Nederland hebben de kever steeds weten uit te roeien. Voor Nederland is de bestrijding van de kever van bijzonder groot belang; onze export van pootaardappelen, die tientallen miljoenen guldens oplevert, zou onmogelijk worden als ook hier de coloradokever inheems werd. DEN' HAAG De Koningin zal van- middag om vier uur op Huis ten Bosch; vijftig gasten ontvangen ter gelegen- hèid van de sluiting van het vluchtelin- genjaar. Onder hen zullen zich bevin den minister-president prof. De Quay, de ministers Klomné en Luns en het bestuur van, h/et a Nederlandse -comité Vluchtelingenjaar. Minister Luns zal Op uitnodiging van de Zuidslavische regering een officieel bezoek aan Zuidslavië brengen. Hij ver trekt 24 juni naar Belgrado. Eigen nieuwsdienst WASHINGTON. Kort nadat be kend was geworden dat de Rus sische premier Kroesjtsjef een be zoek zal brengen aan Cuba, kwam de Amerikaanse senator Smathers, een democraat uit Florida, met de opzienbarende mededeling dat Rus sische technici op Cuba zijn begon nen met het aanleggen van een groot vliegveld 'dat binnen een jaar in ge bruik kan worden genomen. Er zouden straaljagers van Russisch fabrikaat op worden gestationeerd. Premier Castro heeft inderdaad straaljagers in de Sow jetunie besteld en het nieuwe vliegveld zou de MIG's, al of niet bestuurd door Russen, kun nen herbergen. Er zou daardoor vlak bij de Amerikaanse kust in feite een Russische luchtbasis worden gevestigd. Voort voorsplede de Amerikaanse senator dat er binnen anderhalf jaar op Cuba zou worden begonnen aan de bouw van een basis voor i aketten, uiter aard eveneens uit de Sow jetunie af komstig. Slechts omyerwerping van Castro's regiem zou kunnen voorkomen dat Cuba een Russische basis wordt van waaruit het overgrote deel van de Ver enigde Staten en zelfs het Panama kanaal zou worden bedreigd. Van onze correspondent PARIJS De Parijse politie is sedert 16 mei, met gering succes tot dusver, op zoek naar een pyromaan, die de Parijse binnenstad tussen de Place de la République en de Are de Triomphe tot terrein van zijn vuurvreugden heeft gekozen. Al leen reeds de zaterdagavond voor Pinksteren heeft hij vijf zo geheten fikkies willen stoken. Gelukkig zijn zij steeds tijdig ontdekt en geblust, zodat er geen ernstige gevolgen zijn geweest. De brandstichter gaat steeds volgens hetzelfde plan te werk: in de vuilnis bakken die des avonds na zeven in de Parijse huizen het huisvuil ontvangen en die daartoe meestal op een binnen plaats of ergens in een donkere gang staan, steekt hij het vuur aan. Daar die bakken in de regel in de buurt van de gasmeters van het huis staan, hoopt hij waarschijnlijk dat op die manier het vuur zal aanwakkeren. ZIJN ZIN Zaterdag 28 mei heeft hij het meeste succes gehad, wanneer men dat zo mag nemen. In een pand aan de Boulevard Hausmann, waarin drie bioscopen zijn gevestigd en een groot aantal apparte menten, is de brand op een gegeven ogenblik hoog opgelaaid en de be woners van de bovenste verdiepingen moesten via de grote automatische ladders van de Parijse brandweer vluchten. De politie is er van overtuigd, dat een pyromaan de aansteker van de twintig branden is. Hij heeft echter een voor een pyromaan bijna nooit voorkomende eigenschap: hij wacht niet het oplaaien van de vlammen, het gehuil van de sirenes van de brand weer, het vluchten van de bewoners uit het huis en meer van zulke dingen, die volgens de leerboekjes de vreug den van de volmaakte pyromaan uit maken af, maar schijnt direct te ver dwijnen. Eigen nieuwsdienst DJAKARTA President Soekarno is zaterdag van zijn wereldreis, die twee maanden heeft geduurd, terug gekeerd in een gespannen afwachtend Indonesië. De ongekend uitgebreide veiligheidsmaatregelen die voor zijn aankomst waren getroffen, waren veelzeggend. Zwaar gewapende militairen hadden de route van het vliegveld naar zijn pa leis afgezet; voor het paleis waren com mando's het elitekorps van de Indo nesische strijdkrachten opgesteld; helikopters vlogen op geringe hoogte boven het centrum van Djakarta. Groeiend Soekarno staan niet alleen beslissin gen te wachten inzake de betrekkingen met Nederland en met communistisch China, maar hij ziet zich ook geplaatst tegenover een groeiende oppositie in eigen land, belichaamd in de sinds begin dit jaar snel opgekomen Demo- kelijke spuien. Het gevolg is, dat hetcratische liga. In die liga hebben water van de poldervaart sinds een zich politici vooruitstrevende moham- maand niet is ververst. medianen, christenen, socialisten enz. De Schiedamse raad heeft op 29 april [verzameld, die zich verzetten tegen de besloten om voor een bedrag van 26.000 een onderzoek naar de gesteldheid van de kaden te laten verrichten. Het labo ratorium voor grondmechanica te Delft verricht het onderzoek. Hoewel het be heer en de verantwoording bij de polder besturen ligt. heeft de Schiedamse ge meenteraad dit besluit genomen, omdat in verband met de kritieke situatie maat regelen moesten worden getroffen. wijze waarop Soekarno zijn geleide de mocratie doorzet. De liga heeft al zes tig, over het hele land verspreide afde lingen. Tegen deze achtergrond leek de groot se wijze waarop Soekarno bij zijn te rugkomst is ontvangen welhaast een af leidingsmanoeuvre: menigten wuifden met (door de regering verstrekte) roodwitte vlaggetjes en hielden (door het ministerie van voorlichting vervaardig de) spandoeken met (door het leger goedgekeurde) anti-Nederlandse teksten op. Te opmerkelijker was dat Soekarno bij aankomst niets zei over de verhou ding tot Nederland en China. Hij zei slechts: Laten wij blijven opmarcheren op basis van het Politieke manifest (waarin de grondslagen van de geleide democratie zijn neergelegd). Broadway nog donker Eigen nieuwsdienst NEW YORK Het hele pinksterweek- einde is Broadway leeg gebleven. Onaan geroerd hingen de bordjes met „Closed" (gesloten) op alle 22 theaters. Het ziet er niet naar uit dat het con flict spoedig wordt bijgelegd. Integen deel, zowel de acteurs als de directies nemen een steeds stroever houding aan.j De voorzitter van de vakbond van acteurs, Ralph Bellamy, is door een New I Yorkse rechtbank gedagvaard om zich te' verdedigen tegen een eis tot schadever- j goeding van tweeëneenhalf miljoen dol-j lar die de organisatie van directies heeft ingediend. NEW YORK (Reuter) De vader van de Amerikaanse piloot Powers, die met zijn verkenningsvliegtuig onlangs boven de Sowjetunie werd neergeschoten, heeft afgezien van zijn plan een reis naar Rus land te maken om zijn gevangen zoon te bezoeken. Het is niet duidelijk geworden of dit op grond van een verzoek van het State Department dan wel op verzoek van zijn zoon zelf is geschied. Deze laatste heeft nl. een brief aan zijn vrouw in Amerika geschreven waarin hij verzocht zou hebben hem niet vóór zijn, proces te bezoeken. Eigen nieuwsdienst BUENOS AIRES Terwijl zon dag in Israël het voorarrest tegen Adolf Eichmann met nog eens veertien dagen werd verlengd, kwam uit Buenos Aires het be richt dat zijn vrouw Vera en zijn twee zoons spoorloos verdwenen zijn. Men vermoedt dat ze bij vroegere nazi-functionarissen in Argentinië zijn ondergedoken. De politie in de Argentijnse hoofdstad heeft er geen idee van waar Vera Eich mann is gebleven. Men weet alleen dat ze zondagavond laat haar huis heeft ver laten, begeleid door drie Duits sprekende mannen die haar naar een auto brachten. Zaterdag verliet Eichmanns oudste zoon Eigen nieuwsdienst SASSENHEIM De Sikkensprijs 1959 is toegekend aan de architect G. Rietveld. De prijs is hem ver leend voor zijn hele oeuvre „in zo verre hij hierin tot de verwezenlij king van de synthese tussen ruimte en kleur heeft bijgedragen." De jury die tot deze toekenning ad viseerde bestond uit: prof. ir. J. H. van den Broek te Rotterdam, hoogle raar aan de Delfise T.H., A. M. Mees, directeur van Sikkens, jhr. W. J. H. B. Sandberg, directeur van de Amsterdam se stedelijke musea en H. L. Swart. di recteur van de Nederlandse Kunststich ting te Amsterdam. De prijs, die vijfduizend gulden be draagt. wordt op 17 juni te Sassenheim aan Rietveld uitgereikt. HARSKAMP De 65-jarige land bouwer C. van Craats uit Otterlo is gis teren door de hitte om het leven ge komen. De heer Van Craats was. zoals giste ren meer boeren van de Midden-Veluwe deden, bezig de hooioogst binnen te halen. Hij werd door de hitte bevangen en moest dood van het veld worden ge dragen. UTRECHT (ANP) Prins Bern- hard heeft in de afgelopen dagen voor korte tijd het bed mogen verlaten, ook al was zijn temperatuur nog niet helemaal normaal; vandaag zouden de geneesheren meedelen wanneer de Prins voor de verdere behande ling mag' terugkeren naar paleis Soestdijk. Door zijn ziekte miste de Prins giste ren een hoogtijdag uit het leven van zijn dochter prinses Margriet. In de oude hervormde kerk van Soest werd zij bevestigd tot lidmaat van de Neder lands hervormde kerk. Koningin Julia na en de prinsessen Beatrix, Irene en Marijke waren erbij, toen ds. D. M. Jalink prinses Margriet bevestigde. Van de dienst werd een bandopname gemaakt, die naar prins Bernhard is gebracht. Zo heeft de Prins alsnog de hele kerkdienst kunnen beluisteren. In een sloot langs het Geldelopzepad is zaterdag het lijkje van de vijfjarige Henk Bos te Medembiik gevonden. Vrij dagmiddag werd het kind vermist nadat het met zijn fietsje buiten was gaan spelen. LONDEN (AP) Het halsstar rige niet-erkennen van het Oost- duitse bewind door tal van weste lijke landen leidt soms tot vreemde situaties. Daarvan kan een gezel- Aivertentte Wie nu ROXY rookt, geniet meer dan een ander. Het elf in papier is zo ragdun, dat U louter tabak proeft, zuiver en geurig. Bovendien rookt U koeler, want 't efn papier ventileert door onzichtbare openingetjes. Kies nu ROXY en geniet onbezorgd van de beste tabakten uit Amerika. R 60 18* NOBEL - ZUIVER - TROUW Nieuw „Klaar-open" pakje Klaus met vrouw en baby zijn woning. Buren wisten te vertellen dat hij bang was voor Israëlische geheime agenten. Zoals bekend wordt verondersteld dat zijn vader door Israëlische geheime agen ten uit Argentinië is ontvoerd. Hij leefde onder de naam Klements in liet land. Aangenomen wordt dat het Klaus Eichmann was die de verdwijning van zijn vader bij de Argentijnse politie aan gaf. Voor Klaus Eichmann verdween heeft hij enige keren met klem ontkend ge weten te hebben wat zijn vader op zijn geweten heeft. Van de moorden door de nazi's op zes miljoen Joden had hij van zijn vader en moeder nooit iets gehoord, zei hij. En op school in Argentinië zou men er volgens Klaus Eichmann nimmer iets over vertellen. Overigens beweerde de jonge Eich mann dat zijn vader in de oorlog ge sneuveld is. De man die zijn moeder dik wijls bezocht heette volgens hem Richard Klements. „Met die zes miljoen Joden heb ik niets te maken", merkte hij nog op, „ik wil met rust gelaten worden". In de buurt van de Garibaldistraat, waar het houten huisje van de Eichmanns staat, wonen nogal wat Duitsers. Die zwijgen als het graf over het gebeuren met Adolf Eichmann. Officieel is intussen in Israël tegen gesproken dat Adolf Eichmann in de ge- vangems geprobeerd zou hebben zelf moord te plegen. Hij zou zijn hoofd enige keren tegen de muur van zijn cel hebben geslagen. Het ministerie van justitie deelde mee dat de muren in Eichmanns cel zijn gecapitonneerd. programma's In het kort] schap Engelse journalisten mee praten dat vrijdag en zaterdag door Oost-Duitsland terugreisde van Moskou naar Hoek van Holland ter gelegenheid van de opening van de nieuwe Londen-Moskou v.v.-ver- binding. Terwijl de trein van de Oostduits- Poolse grensstad Frankfurt am Oder naar het westen doorreed, kregen de Britten sommatie van de Oostduitse grensbeambten in de trein om deze onmiddellijk te verlaten bij gebrek aan een visum. Hun overwicht was niet groot: in Oost-Berlijn moest de stede lijke politie versterking bieden. De journalisten kregen te horen dat zij naar Warschau zouden worden te ruggestuurd om visa aan te vragen, maar tot twee keer toe zette het trein personeel de trein in beweging om niet meer tijd te verliezen. De Oostduiters trokken echter beide keren aan de noodrem zodat men niet veel verder kwam en de snelle verbinding Moskou- Londen een fictie dreigde te worden. GAST Zoden aan de dijk zettte pas een F.ngelse treinconducteur die de Oost duitsers er op wees dat men gast was geweest, van het Russische ministerie van verkeer en direct contact zou zoe-1 ken met de Russische Kommandantura in Berlijn. Dat hielp. De paspoorten kwamen met een fikse zwaai door het coupéraampje weer binnen en de trein kon verder reizen. In Mariënborn voorzagen Oost duitse ambtenaren het gezelschap alsnog van visa, waarna een voorspoedige reis door de Bondsrepubliek volgde. Men zag kans de uur vertraging sterk in te lopen zodat de trein slechts 37 minuten over tijd in Hoek van Holland aankwam. RADIO 1 ochtend NCRV7.00 Nws. 7.13 Gram 7 30 Fm naga J-40 mi?" yS v a. *SLn.Hï£kS5L standen. 9.40 V d vrmiw waiei- K J" Fife middag i.H-i,00 P^vceimlaelrecitai. 12 30 Land. umb. meded. 12.33 Gitaarenseinble 12 53 Gram. en act. 33.00 Nws. 13.™ Met Rt op pad. lezing. 13.30 Lichte muz. 1350 Gram. 14.00 Bond v. Mannenver. op Gerèf lsno v®' a 45 5ram' 15-30 Liederen! 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Het spectrum v. h. Chris- zing rgamsati<ï en Verenigingsleven le- avond Gram- 18.15 Boekbespr. 18.30 RVU: Evolutie door ds. C. J. H. van den Broek. Tweede lezing. 19.00 Nws. en weer- ïo'sk A" Pianorecital. 19.30 Radiokrant 19.50 Amus. muz. 20.15 Radio Filharm! orJc. en piano. 21.05 Hersenen zonder ziel lezing. 21.20 Oude muz. 21.50 De grote vier van het klavier, gesprek (II). 22.20 ?°i Nv^' en S.O.S.-ber. 22.40 5?ni 2245Avondoverdenking. 23.00 Platennieuws. 23.55 - 24.00 Nws HILVERSUM II 298 M. ochtend caaAk»: 7,10 Gym- 7 20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.55 V. d. vrouw -v" d- vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Zo zijn ze, lezing. 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gram. 11.30 Cabaretprogr. middag 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Dansmuz. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Volksliedjes en i415 Kamerork. 14.50 Gram i V- cd- Jeugd. 17.00 Hammondorgel spel. 1/.15 Vakantietips. 17.50 Regerings- urfcz.: Jeugduitz.: De brievenbus gaat open Corresp. club o.l.v. Regina Zwart. avond 18.00 Nws. en comm. 18.20 Promenade- ork. en koor. 19.00 V. d. kind. 19.10 Polit praatje. 19.20 Gram. VPRO: 19.30 V d' jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Operette- 21-05 Ballet der Bedriegers, hoorsp 21.55 Kamermuz. 22.20 Act. 22.30 Nws 22.40 Amus. muz. 23.00 Tussen mens en nevelviek lezing. 23.15 Gram. 23.35 Gram. 23.55 - 24.00 Nws. televisie VARA: 17,00 Jeugdprogr. NTS: 17.30 Intern. 3eugdjourn. 30.00 Journ. en weer. oyerz. NCRV: 20.20 Pas geperst. 20.50 Disneyfilm. 21.15 Voordr. 21.40 Kunstru briek. 22.05 Avondwijding. televisie vandaag DINSDAG Een gToot melkfees', georganiseerd door Carel Briels, wordt vanmiddag als een Nationale manifes tatie voor UNICEF (Kinderfonds Ver. Naties) uitgezonden. (12.00 tot 13.15 ên 13.45 tot 14.30). Vanavond film: eerst de chansonnière Miek Micheyl en daar na de film Laeh en vergeet met Da vid Niven en Vera Ellen. radio vandaag J DINSDAG. Atomen, kleine deel tjes waarvan velen zich maar liever afwenden, omdat begrijpen meebrengt, dat men zich ergens verantwoordelijk voelt. Atomen, die voor de meesten een onbegrepen dreiging betekenen maar voor de ingewijden niet meer, dan wat de explosiemotor vele tien tallen jaren geleden voor de enkele deskundige betekende. De Avro zal dinsdagavond die ato men (en Nederland) hoofdrollen laten spelen in een documentaire van een half uur. Wat zal er overkomen jn zon programma van een dergeliik on derwerp? (Hilv. II 21.35) De liefhebbers van de lichte muziek kunnen hun heil beter op de buiten landse zender zoeken, tenminste tot 23.00 uur, want dan is er op H. II de Jazzeorner (al is er zeker in de mo derne jazz niet zo heel veel lichte muziek meer bij).

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 5