Topgroep in eredivisie werd opnieuw kleiner UIT THUIS Onder zijn gelijken is Tal de eerste AJAX FEIJENOORD - P.S.V.: GROTE VOETBALDRIE Landskampioen, in aankoop van vaardig spelers G' WESSELING HOOPT OP REIS NAAR ROME K rui s woordraad s e J STEUNPILAREN VAN HUN CLUB Sterk op eigen veld HEL Zaterdag 4 juni I960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. li E BOTWINNIK MET MEER FAVORIET NIEUW DUEL VERWACHT Winnaar Olympia's Tour Oog gericht op wegtitel Kraak en Pieters Graafland hielden elf maal doel schoon Aanval Geen werk Schutters T (Advertentiën) ALS MEN de ontwikkeling van de eredivisie in de vier voet balseizoenen van zijn bestaan goed gevolgd heeft, zal men on getwijfeld hebben opgemerkt, dat de „topgroep" daarin kleiner is geworden. Kwamen in het eerste jaar tien clubs boven het gemid delde van één (aantal punten per wedstrijd behaald), dit aantal be droeg een seizoen later acht en in 1958'59 negen. In de zojuist ge- eindigde competitie zijn echter slechts zes clubs in staat geweest de grens van 34 punten te over schrijden. Het verschil tussen Ajax en Feijenoord (50 punten) en nummer vier, DOS, bedraagt daarbij niet minder dan 10 punten. Een sterke kopgroep van drie clubs diende zich reeds in het be gin aan. Dit waren alle clubs, die ingrijpende wijzigingen hadden aan gebracht en van hen is ten slotte Ajax kampioen geworden. Het merk waardigste daarvan is wel, dat Ajax- zakelijk gezien ook de beste „affaire gedaan" had op de spelersmarkt. Het kocht en ver kocht, werd kampioen, en verdien de. nog een dikke honderdduizend gulden met de transacties. De opbrengst van de verkoop van v. d Kuil (naar PSV). Schmidt (naar Fortuna), v. d. Linde (naar ZFC>, Den Edel (naar Alkmaar) en enkele amateurs liep in de twee ton. Daar tegenover stond, dat het alleen H. Groot -van Stormvogels) kocht en en kele amateurs (Prins van OWO, links achter Smit van EDO), waarvoor de volle amateurprijs van 3000 werd betaald. C. Groot werd tegen J. Snoeks geruild. In de boven hoek van de pa gina, broederlijk naast elkaar, Henk en Cees Groot, topscorers in Ajax, voor een appel en een ei gekocht. Rechts hand in hand, Jan Klaas- sens en Kees Rij vers, beiden van Feijenoord, bei den duur, hee erg duur Paradepaardjes de BIJ Feijenoord en PSV sloeg schaal naar de andere kant door. Krevermaat en Klaassens waren dure paradepaardjes, die overigens wel de oplossing van het probleem brachten: de verdediging werd versterkt, wat de aanval weer ten goede kwam. PSV zocht het opnieuw in de versterking van zijn aanval. Met v. d. Kuil en v. d. Plas op de vleugels scoorde PSV inderdaad meer doelpunten en opvallend was, dat de defensie zoveel hechter geworden bleek te zijn. Bij dit alles vraagt men zich echter af of de ontwikkeling naar een zeer beperkte topgroep bevorderlijk is voor de interesse in de competitie. Voorlo pig behoeft zich daarover niemand het hoofd te breken, al zullen enkele clubs de strijd om behoud met het jaar moeilijker zien worden. Hier staat evenwel tegenover, dat die kleine, sterke topgroep ook een attractie vormt in uitwedstrijden en dat succes tegen een van deze drie altijd de te genstander een bijzondere waarde geeft. Bovendien is dit drietal heus niet oppermachtig. Daar is, bijvoorbeeld, Fortuna, dat ongetwijfeld weer naar de top wil te rugkeren. Zo zijn er Sparta, DOS en Enschede, die ongetwijfeld niet in de tweede rang zullen blijven staan. En dat behoeft ook niet, omdat zij geves tigd zijn in streken met een ruim spelers-arsenaal. Zo kreeg Sparta uit Xerxes Villerius en Wilco de Boer, verwierf Enschede zich Kerkhoffs en Donners (beiden uit Limburg) en bleek DOS in Barends (Amsvorde) en Ducro (Hercules) spelers gevonden te heb ben, die nu voor het eerst waarde kunnen krijgen. Het aantal werkelijke topspelers dat in aanmerking komt voor spekta- kulaire aankopen is in die vier jaar eredivisie niet veel groter ge worden. Eerder kleiner, omdat een AAN WE een nadere analyse maken van de afgelopen competitie, dan valt in de eerste plaats op, dat DWSA bepaald een buitenbeentje is in het geheel: deze club heeft nl. in uitwed strijden méér punten behaald dan thuis. Het behaalde in het Olympisch stadion slechts 15 pun!en en uit 17 punten. Dit aantal van 17 werd slechts overtroffen door Ajax, Feijenoord en PSV. Nu kan men er aan twijfelen of het Olympisch Stadion mentaal gesproken wel „eigen terrein" is van DWSA, maar men kan wel aannemen, dat het beter dan welke andere club ook I Blauw Wit met 18 punten thuis, uitgezonderd) hekend is met de entourage en de grasmat van dit stadion. BLIJKT de kracht van een team vooral in uitwedstrij den, dan is de degradatie van Volendam niet te verwonderen. In de thuiswedstrijden kon het ondanks de blessures van de spelers in de laatste maanden zeer goed mee (18 punten); buiten Volendam behaalde de club slechts 5 punten, het ge ringste aantal van alle clubs. Men moet al bijzonder goed op dreef zijn thuis, wil men het falen in uitwedstrijden goed kunnen maken. Daarin slaagde Enschede, dat 8 punten buiten Enschede scoorde, maar thuis 24, hetzelfde aantal als DOS en PSV. Het vorig jaar tekende ove rigens dit gevaar voor Enschede zich reeds af, toen het thuis 25 en uit 12 punten behaalde. Maar toen waren er nog zeven clubs die het minder deden. Wat de uitwed strijden betreft, zou Enschede moeten degraderen, daar het op de derde plaats van onder staat (Volendam 5, Sittardia 7 en Enschede 8 punten). aantal topfiguren over hun beste tijd heen zijn. Dit maakte het experiment van Ajax van Prins, D. Feldmann, de jonge Schaaphok en Smit in zo hoge mate belangrijk. Doeiverdedigers OPVALLEND blijft het grote aantal goede doeiverdedigers. Jongbloed (WA) vestigde een reputatie bij DWSA; ADO vond tegen het einde van het seizoen de jeugdige Van Via- nen; Rapid kwam uit de zorgen door de opvolger van .de grote Jacobs, de jonge Pinckers, en dat Sittardia op nieuw degradeerde, komt zeker niet door de uitstekende Körver. De competitie was dit seizoen in de eredivisie uitermate spannend en spek- takulair, niemand zal dit ontkennen. Het is echter achteraf wel duidelijk geworden, dat de sectie betaald voet bal te rigoureus het wapen van auto matische degradatie, als sanerings middel, gehanteerd beeft. Degradatie met 29 punten uit 34 wedstrijden, zo als Blauw Wit overkwam, is in hoge mate onbevredigend. Vooral omdat zijn plaats wordt ingenomen door een van de vier clubs, die in de eerste divisies twee of drie zijn geworden. Hetgeen men trouwens nu wel inziet. Aan èen doorstroming als dit sei zoen is geen behoefte, nu de jongste ervaring opnieuw heeft geleerd, dat ook de kampioenen van de eerste di visies nauwelijks in staat bleken zich in de ere-divisie te handhaven: SHS, Volendam, Sittardia en Blauw Wit. Weinig protesten EN van de zaken, die de aandacht geringe aantal protesten het ge ringste van alle divisies in het betaal de voetbal. De vier protesten (eigen lijk vijf, want Sittardia diende in een wedstrijd er twee in) werden alle af gewezen. Een van deze protesten zou vermoedelijk niet zijn ingediend, in dien Blauw Wit's positie beter was ge weest. Het wist nl., dat hel protest tegen een in vermeende buitenspelpo sitie gemaakt doelpunt tegen DOS, te gen de aperte mening van de scheids rechter in, toch geen kans zou ma ken. Men kon dit protest, als een laat ste strohalm beschouwen. Wij hebben de indruk gekregen, dat de KNVB juist heeft gehandeld door tegen het einde van het seizoen, de teugels strakker aan te trekken. Er zijn nadien nog wel wedstrijden ge weest, die geheel in het teken stonden van zelfbehoud, maar tot excessen kwam het nooit. Het is verheugend, dat juist na de aankondiging van strengere straffen voor ruw spel en het onjuiste optreden tegenover scheidsrechters, het aantal strafschop pen in verhouding tot de eerste vier maanden van het seizoen, niét is toe genomen. Het totaal in de gehele com petitie was (als gevolg van ruw spel) ruim 30. Dit in 306 wedstrijden is ze ker niet te hoog. Al is het sportief gezien het voor komen van een doelpunt door een on toelaatbare handeling, die een tegen stander in lichamelijk gevaar brengt natuurlijk nog altijd véél te hoog^ 'n gezonde beweging door H. Kramer rADAT Botwinnik in 1948 het Verjong Uzelf en ook Uw fiets! deze titel te verdedigen. Het Is opvallend dat hij eigenlijk in geen van deze tweekampen een grote meerderheid demonstreerde. Het begon met de wedstrijd tegen Bronstein in 1951, die in een ge lijk spel (1212) eindigde. Drie N wereldkampioenschap heeft i J aar later had de tweekamp gewonnen, heeft hij een teê'en Smyslov hetzelfde resul- reeks tweekampen gespeeld om taat- *n °*e tweede tweekamp tegen Smyslov, in 1957, leed Bot winnik met 12V29V2 de neder laag, maar reeds een jaar later nam hij revanche (12%10%). Er wordt op gerekend dat Botwin nik gebruik zal maken van zijn recht o-p revanche tegen Tal, in welk geval in het voorjaar van het jaar 1961 opnieuw een wedstrijd om het wereldkampioenschap zal worden ge houden. Tal is hierbij favoriet, in te genstelling tot de pas beëindigde wed strijd, waar de meerderheid in Bot winnik geloofde. Er zijn trouwens ook nu tal van experts die in een terugkomst van Botwinnik geloven. Het is daarom thans nog te vroeg om voorspellingen te doen over de rich ting, waarin het schaakspel zich gaat ontwikkelen. Zeker is echter, dat Tal, zelfs indien hij volgend jaar door Bot winnik zou worden verslagen, zich in het afgelopen duel een onsterfelijke naam heeft verworven in de schaakwe reld. En dat is wel in de eerste plaats gekomen door zijn wil om te winnen; de grote durf om voortdurend alle-s op het spel te zetten. Hazardspel ER ZIJN ZELFS al stemmen opge gaan, die beweren dat met de over winning van Tal, het tijdperk van het hazardspel is begonnen. Ik geloof dat die vrees ongegrond in. Tal waagt weliswaar veel, maar hij doet dit niet zomaar op goed geluk. Hij weet hoeveel hij kan wagen omdat hij van tevoren de voor- en nadelen zorg vuldig tegen elkaar heeft afgewogen. En hij dit afwegen heeft hij zich niet alleen bepaald bij de gebeurtenissen ój> het bord, maar beeft bij ook met al lerlei andere dingen rekening gehóu den. Hoe weinig de speelsterkte verschilt blijkt wel het duidelijkst uit de fout die Botwinnik maakte in de 17de partij. De onderstaande stelling die na de 39e set van wit in deze 17e partij ontstond, zal naar alle waarschijnlijkheid als de meest markante stelling uit de tweekamp de geschiedenis ingaan. Zonder Botwin» nik's fout was er inzake de afloop van. de match nog alles mogelijk geweest. jYJET forse koppen verscheen zijn naam deze week in de kranten: Gerrit Wesse- ling uit Halfweg, winnaar van Olympia's Tour door Ne- derland. Het was de eerste etappewedstrijd uit zijn nog korte wielerearrière en men behoeft wa rempel geen groot optimist te zijn om een veelbelovende loopbaan als wielrenner voor Gerrit Wesseling te zien. Als knaap van zestien jaar sprong hij voor het eerst op een racefiets. Ilij werd lid van De Bataaf en deed het de eerste twee jaar rustig aan. In 1957 trad hij toe tot de gelederen der nieuwelingen. De eerste de beste wedstrijd werd een succes: winnaar in de Ronde van Hellendoom, een koers over zeventig kilometer. Ook de Ronde van Waspik eindigde in een succes voor de jonge man Uit Halfweg. Daarna ging hij het zieken huis in: hij moest geopereerd worden aan zijn blindedarm, waardoor hij voor de rest van het seizoen werd uitge schakeld. Het jaar daarop ging het beter. Hij won acht wedstrijden, waar onder de kampioenschappen van Am sterdam en Noordholland. Als amateur ging Wesseling een jaar later voort op de weg naar succes; winnaar in de Ronden van Delft, Hoorn Horizontaal: 1 materie; 5 amusement; penloop; 60 honingdrank- 62 pers vnw- |11 eetgerei; 15 uniform: 17 kerstboom-163 dun metalen plaatje- 65 ongeordende -.i—ino- ia V,™,,.,. io rumoerige bende; 6 vruchtengelei- 68 Wilkes, fel maar eerlijk vechtend voor het behoud van zijn club in de eredivisie. jyNSCHEDE heeft zich hiermee de roep verworven een sterke thuisclub te zijn. Hiertoe behoren ook VVV met 24 punten thuis (en 11 uit) en ADO met 21 punten (10). Had het vorig jaar ook Feijenoord deze naam (toen 27 pnt. thuis en 14 pnt. uit), dit jaar heeft het de ze reputatie over boord gezet. Thuis behaalde het 28 punten en uil 22 het hoogste aantal van alle clubs. Pieters Graafland en Kraak zijn er dit seizoen elk elf maal in geslaagd hun doel schoon te houden. In de eer ste helft van de competitie gelukte dit Kraak negen keer en Pieters Graaf land driemaal. Wat de doelpunten be treft sloot Kraak de eerste helft af met 17 goals, evenals Pieters Graaf land. doch slechts in 15 wedstrijden. Bovenaan stond toen evenwel Bekke ring, die slechts 7 maal gepasseerd werd. In de tweede helft waren de beste cijfers voor Pieters Graafland, die in de 17 wedstrijden 12 doelpun ten tegen kreeg. Kraak liet toen 27 doelpunten door in 14 wedstrijden en Bekkering, in hetzelfde aantal wed strijden. 25. Uiteraard stonden de gun stige cijfers van Pieters Graafland on der invloed van de versterkte defen sie van de Rotterdamse club. Maar toch Is het niet zo, dat in de sterkste defensie perse de beste doel- verdediger wordt aangetroffen. Type rend is dit bij DOS. Ais gevolg van het conflict met De Munck werd v. d. Wint opgesteld, die in de eerste helft 28 keer de bal langs zich zag gaan. Daarna kwam De Miinck terug en speelde tien wedstrijden, voordat hij in liet ziekenhuis verdween. In die tien wedstrijden werd De Munck 11 maal gepasseerd. In het totaal speel de v. d. Wint 23 maal voor DOS en in casseerde daarin 41 doelpunten. In de tweede helft van het seizoen trok vooral Jongbloed van DWSA de aandacht. In een serie van 16 wed strijden. werd hij in drie daarvan niet gepasseerd. Met in het totaal slechts 19 doelpunten tegen in een zeer mid delmatige ploeg is dit zeer zeker de vermelding waard. Ook Ajax' doelman v. Drecht had goede cijfers. Zevenmaal werd hij niet gepasseerd en in 27 wedstrijden kreeg hij 31 doelpunten'tegen, cijfers, die ook voor v. d. Wint en Bekkering gelden. TT'AT de aanval betreft bracht Elink- wijk er het minst van terecht. In een derde van alle wedstrijden (11 op de 34) werd niet gedoelpunt. Dat over kwam Rapid, Blauw Wit en Sittardia achtmaal. Het minst gebeurde dit bij Ajax en ADO, namelijk viermaal. ADO verdient in dit opzicht nog een apar te aantekening; voor eigen publiek scoorde het altijd tenminste een doel punt. maar ADO was dan ook de eni-t ge, die dit presteerde. Voor veel doelpunten moest men nooit bij Elinkwijk gaan kijken: zelf scoorde het het geringste aantal in de competitie, doch zijn defensie kwam in'sterkte op de vierde plaats. Geen zware nederlagen dus en geen spek- takulaire overwinningen. Voor dit laat ste moest men bij Ajax zijn (90 te gen Volendam), of bij DOS (8—0 te gen Fortuna), of bij Feijenoord (71 tegen Fortuna). Ook had men Sittardia kunnen uitkiezen (110 tegen Ensche de. de hoogste score van de competi tie). Inmiddels is het record van DOS (100 tegen SHS in vorig seizoen) nog niet gebroken. De zege van 90 op DWSA mocht er trouwens ook zijn. versiering; 18 wapenschouw: 19 rede naar; 21 Èng. titel; 22 alarmtoestel; 23 insekt; 24 vreemde munt; 26 moede- jonker; 27 opstootje; 28 staat op het dak; 30 lichte vermaakkunst; 31 puntig voorwerp; 33 uitruster van schepen; 35 ongevuld; 38 afk. titel; 40 veronderstel ling; 41 horizon; 43 platzak; 44 afkorting; 45 mestvocht; 4 gedicht: 49 omroepver eniging; 50 soort van buis; 51 zonder be leid; 52 zeepwater; 53 universiteitsbode; kleurstof voor boter; 69 loofboom; 71 dik, lomp; 72 soort steen; 73 vogeleigen schap; 75 loofboom; 77 Egyptische god heid; 79 godin v. h. onheil; 81 overhel len; 83 aandringen op betaling; 84 ziek te: 86 grasland; 87 Noorse goden; 88 tot inkeer komen; 89 deel van N. Brabant; Verticaal: 1 zonder geluid; 2 weerom: 3 woudezel; 4 pitt, energie; 6 reeds; 7 soort; 8 nabootsing; 9 fatsoen; 10 afkor- en Volendam. En om er meteen een goed seizoen van te maken nam hij ook de tijdrit om de Willem Reuter- medaille voor zijn rekening, om ten slotte door De Bataaf te worden ge huldigd als algemeen clubkampioen. Dit jaar begon voor hem met pech. Temidden van de kopgroep in de race GentStade, twee kilometer voor de finish, kwam hij met een smak op de grond, wat hem een hoofdwonde op leverde, die met zes krammen moest worden gehecht. Een week laten- zag men hem alweer op zijn fiets in de koers Gentleper. ,,Ik beschouwde deze race maar om weer een beetje op verhaal te komen. Vandaar die veertigste plaats in het eindklassement." België beviel hem goed: eerste prijzen in de Ronden van Werchter en Merch- tem. Weer terug in eigen land won hij het kampioenschap van Noordholland en de Ronde van Amersfoort, waarna de hoogste triomf volgde uit zijn loop baan: de eerste prijs in de Tour van Olympia. Het meest verheugd is Wesseling met de eremedaille van prins Bernhard, die hem als winnaar van Olympia's evenement ten deel is gevallen. Zijn prijzenkast is bijkans te klein voor de bekers, medailles en lauwerkransen, die hij in enkele jaren in de wacht wist te slepen. Met ernst bereidt hij zich thans voor op de nationale wegkampioenschappen: elke dag 150 km op de fiets in gezel- V ier keer heeft de mascotie van Olym pia's Tour door Nederland het kaasmeisjevan het Nederlands Zui- velbureau haar lippen op de ivangen van Gerrit Wesseling mogen drukken. Te VeldhovenValkenburg en Heerier- heide èn tot slot te Amsterdam, bij de finish, toen de jonge, renner definitief winnaar van Olympia's Tour was ge worden. schap van zijn clubgenoten Jaap Kuve- lier en Jan Fransen. Wesseling werkt niet meer. Een maand geleden heeft hij zijn betrek king als kantoorbediende bij de artil lerie-inrichting Hembrug opgezegd. Als het seizoen afgelopen is, gaat hij weer 39. abcd efgh In tijdnood speelde Botwinnik bier De4-d5 waarna 40. Tb6xa6 "E'. Ka7-a8'. de aanval gemakkelijk Ka7-b8 41. Db3-a4 de beslissing bracht. Na afloop bleek dat zwart door 39. kon afslaan, waarna de twee pluspion nen de doorslag moesten geven. De pointe bestaat uit de mogelijkheid 40. c5-c6. Tc8xc6 41. Tb6xb7 en nu kan zwart zowel door 41. Deéxbl f!, 42. Db3xbl, Td7xb7 als door 41. Tc6-cl 42. Tblxcl <42. Pxcl, Del mat), Td7xb7 win.nen. Topklasse DOOR DEZE nederlaag geraakte Bot winnik drie punten achter; bij winst zou zijn achterstand .gereduceerd nijn geweest tot slechts één punt. Rn zo wijst ook de tweekamp BotwinnikTal in dezelfde richting als de voorgaande tweekampen van Botwinnik om het we reldkampioenschap: er is geen topspft- ler: er is een topklasse. Tal is momen teel de eerste onder zijn gelijken. aan de slag. Maar nu Concentreert hij zich geheel en al op zijn sport. ,,Ik hoop op de Olympische Spelen, maar alles hangt af van de Nederlandse kampioenschappen. Daar moet ik met een goed resultaat uit de bus komen, wil ik een kans maken op Rome." Hij is de jongste uit het gezin Wesse ling, dat vijftien kinderen telt, elf zonen en vier dochters. Zijn vader is een van zijn trouwste supporters. Moeder Wesseling is er al helemaal aan gewend, dat zoon Gerrit elke avond om negen uur naar bed gaat. Voor zijn sport heeft hij dat graag over. van 7-17 het vorige seizoen te boven: 18- Nieuwelingen op de scorelijst zijn: Kerkhoffs (Enschede) 27 (vijfde); Tol (Volendam) 19; De Meulemeester (VVV) 18; Zweers (Elinkwijk, ex-Rhe- den) 15. Niet nieuw op deze lijst is Swart (Ajax). In '57-—58 bracht hij 5 doel punten op zijn naam, maar het vorig jajw verdween hij. Maar dit jaar is hij weer teruggekomen, nu Bucking ham hem zijn zelfvertrouwen hergeven heeft: 15. debuut in de eredivisie als schutter van H. Groot was zeer frappant evenals dat van zijn broer Cees. Aan de periode Canjels twee seizoenen achtereen als eerste, het eerste seizoen met 32 en het tweede seizoen met 33 doelpunten kwam daarmee een einde. Vergelijkt men de scoringslijSten van de laatste drie seizoenen, dan zien we daarop enkele spelers, die constant in de hoogste regionen verblijven: v. d. Linden met 30, 21 en 28 doelpunten; C. v. d. Gijp met 24-22-26; Koopal (Wil lem II) met 19-17-16; Schuurman (ADO) 24-17-15; Schouten (Feijenoord) 6-16-25. Dillen, de topman van het eer ste seizoen (37), had in deze drie jaar merkwaardige cijfers: 28-15-31, met welk laatste cijfer hij dit jaar twee de is. Luiten (linksbuiten van DOS) hield de eer van de doelpuntmakers op de vleugel hoog: 19-13-19 en zijn collega van ADO, Rijnvis, bleek zijn inzinking [55 loot: 56 titel; 57 naaldboom; 59 kip- j ting; 11 afgelegen"; 12 nog voorhanden; 13 Germ, schrifttekens; 14 rood (he rald.); 16 Aurora; 18 reis; 20 vacantie v. bestuurs- of rechtscollege; 22 bosgod; 25 hofgrappenmaker; 26 hevig: 29 wig; 31 kern; 32 verzuim, nalatigheid; 34 kroon, haarsieraad; 36 Europeaan; 37 idans; 39 redenaar; 41 metaal; 42 de [maat nemen; 44 haardracht; 46 vlug; 47 I rookgerei; 48 dwaas; 49 herkauwer; 54 waardevermeerdering v. geld; 57 water- keer; 58 vorstelijke titel; 60 maalinrich ting; 61 garnizoensplaats; 63 klein strand meer; 64 durf; 65 onderwereld; 66 klaag lied; 67 Bijbelse figuur; 70 voerrtuig; 171 schaapkameel; 72 metaal; 74 afkor ting; 76 vlug; 78 platte mand; 79 woon- WEE spelers, die op de scorelijst boot; 80 achting; 82 gebogen priem; 84 pers. vnw; 85 afkorting. staan met 15 doelpunten en meer, moeten heus wel apart worden ge noemd: Wilkes en Lenstra, elk met 15 stuks, de twee grootste spelers van deze voetbalgeneratie. Lenstra redde zijn club toen hij 9 wedstrijden voor het einde (Enschede stond toen 16e) opgeroepen werd om Enschede uit de nood te verlossen. De club behaalde 12 punten, voldoende om degradatie te ontgaan. Wilkes heeft het gehele seizoen lang net zoveel kansen geschapen voor zijn medespelers, dat de produktie begon te lopen met Kohn (20), Appel, Ange- nent. en Wilkes zelf. Op de helft van hel seizoen stond Fortuna onderaan met 10 punten en doelcijfers 2344; de tweede helft leverde 20 punten en 4423 op. Ondanks het feit, dat in de tweede helft van Feijenoord en Ajax met 71 en 72 werd verloren. Inspirerende voorbeelden van dit tweetal in wier blazoen slechts goed en eerlijk voetbal geschreven stondl KRYPTOGRAM OPLOSSING Horizontaal: 1 commissaris; 8 eer zaam: 10 nathals; 11 mits; 12 Islam; 13 tier; 16 rara avis: 17 verlet; 19 terras; 21 rariteit; 25 rits; 26 angst; 27 egel; 30 opaline; 31 notulen; 32 sandwichman. Verticaal: 1 curator; 2 maan; 3 se naat; 4 rite; 5 spaniël; 6 remmer; 7 es prit; 9 mistig; 14 tabak; 15 gelid; 18 bas sin; 19 tarbot; 20 rotgans; 22 engelin; 23 talent; 24 sneeuw; 28 tien; 29 stam. SOFIA (ANP) In het monumenta le Vassilevsky van Sofia is een begin gemaakt met de strijd om het Europe- se basketbalkampioenschap voor dames. De Nederlandse dames verloren haar eerste wedstrijd" van Bulgarije, houder van de titel, met 873D, Rust 53—19.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 15