Minister Van Rooy sprak over de werkgelegenheid tl! RIS 3£raó Opmerkelijke uitbreiding Zeeuwse rundveestapel Zierikzeeënaars op naar St. Hilaire weg „Ik bekeek de problemen door bril van aanvullende werken door Zeeland Rook die lekkere halfzware shag uit de bekende handige doos Gemeenteraad A agtekerke beslechtte conflict OVER DRIE JAAR AL WEER EEN ZIMITO Pag. 3 Oriënterend bezoek aan Zeeland n Belgische wagen tegen autobus Noord-Beveland naar classis Goes Gecombineerd jaarverslag Mesterij neemt in betekenis toe Verkeer sexamens IN KADER VAN TWEELINGSCHAP Overzicht Spaarbank Mr. Dijckmeester gaat monument onthullen Met alabastine zet u losse tegels „onwrikbaar" vast. Bromfietsclub in Kapelle opgericht Militair muziekcorps naar Kapelle Schoolhoofd contra Oranjevereniging Tentoonstelling voorbij, maar: Aantal bezoekers viel erg mee Cliauffeiirsexamen zilveren b-diploma In Burgh twee zilveren jubilarissen Geen garage naast Ledeltheater Veertig jaar bij cle belastingen Vrijdag 3 juni 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Advertentie YERSEKE. De minister van sociale zaken en volksgezondheid, mr. Ch. J. M. A. van Rooy, heeft gisteren een bezoek gebracht aan Zeeland. In de morgenuren heeft de minister uitvoerig van gedachten gewisseld met het provinciaal bestuur. Speciaal werd de situatie omtrent de werkgelegenheid onder het oog gezien. De minister wilde zich oriënteren hoe de werkgelegenheid zich op korte termijn zal ontwikkelen. Tegelijk heeft mr. Van Rooy poolshoogte genomen van de mogelijkheden, die er zijn om eventueel subsidie te verlenen voor die objecten, die in D.C.A.W.-verband uitgevoerd kunnen worden. Des middags werd de minister geconfronteerd met de problemen van de oemeente Yerseke, waarbij vooral de aanleg van een nieuwe haven onder de aandacht van zijne excellentie werd gebracht. Na afloop van de besprekingen in Yer seke heeft minister Van Rooy de Zeeuw se pers te woord gestaan. Hij vertelde, dat zijn bezoek een oriënterend karak ter droeg. Des morgens heeft de minis ter met het prov. bestuur beraadslaagd over de vraag wat op korte termijn dient te gebeuren met de werkgelegen heid. Factoren De situatie omtrent deze werkgele genheid wordt in Zeeland bepaald door verscheidene factoren: De afloop van de herverkavelingswerkzaamheden, de verdergaande uitstoot van arbeiders uit de landbouw en de toenemende pendel in bepaalde streken. De minister had hierbij vooral op het oog het heen en weer reizen van de Zeeuwschvlaamse arbeiders naar en van Rotterdam. ,,Ik vind dit een hoogst ongezonde toe stand", aldus mr. Van Rooy, die echter geen enkele concrete toezegging kon deen, ter oplossing van de problemen. „U moet niet vergeten, dat ik dit alles bekijk door de bril van de aanvullende werken. Daar komt bij, dat mijn de partement niet de plannen voor de ver schillende objecten moet maken. Als ik de plannen krijg, ben ik gaar ne bereid te overwegen of deze plan nen voor subsidie, in het kader van de aanvullende werken, in aanmerking komen. Des morgens heeft de minister ook nog gesproken met de directie van de Kon. Mij „De Schelde". Zoals be kend heeft „De Schelde" grote interes se om zich met een bepaalde tak van dit bedrijf te vestigen in het Sloe. De directie heeft haar visie gegeven op deze gang van. zaken. De minister luisterde met grote interesse. Voor mr. Van Rooy was uiteraard van belang in. hoeverre de uitvoering van dit gi gantische werk met subsidie kan ge schieden. De grondwerkzaamheden en de aan leg van wegen zouden eventueel in aan merking komen voor subsidie. Ook bur gemeester J. A. Eekhout van Breskens is op audiëntie geweest bij de minister om de problemen van zijn gemeente (uiteraard) toe te lichten. Na het gesprek in de Zeeuwse hoofd stad werd in Veere op de boot gestapt. Een bezoek werd gebracht aan de drie- eilanden-werken in het Veerse Gat en in de Zandkreek. Aan boord was een maquette van het toekomstige recrea tiegebied rond het Veerse meer opge steld. En natuurlijk werd er gesproken over de mogelijkheden voor de werk gelegenheid met betrekking tot de ont plooiing van de recreatie rond de Zand- Toen Colijnsplaat opdoemde werd gepraat over de problemen van de vis sers uit Arnemuiden en Veere, die straks in deze plaats de thuishaven zul len vinden. Tijdens deze genoeglijke boottocht werd de problematiek, waar mee Zeeland in de naaste toekomst te maken krijgt onder de loep genomen. In Yerseke werd de aanleg van ae nieuwe haven onder de aandacht van minister Van Rcoy gebracht. Pendelen Tijdens de persconferentie werd uit voerig aandacht geschonken aan het pendelen. „Als de pendelaars op een uur afstand van hun verblijfplaats hun arbeid moeten verrichten lijkt dit pen delen me niet onaanvaardbaar. In Zeeuwsch-Vlaanderen echter is het, so ciaal gezien, een hoogst ongezonde toe stand." Ook Zeeland als probleemgebied kwam ter sorake. „Landelijk bekeken vormt Zeeland niet het grootste pro bleemgebied", verklaarde de minister. Tenslotte werd nog even gesproken over de kerngemeenten en in verband daar mee over de plannen tot verbetering van deze infra-structuur. 't Is heel goed mo gelijk, dat de basiskosten voor de plan nen tot verbetering van deze infra-struc tuur gesubsidieerd worden door sociale zaken en de rest door economische za ken, die daar voor een aparte pot heeft. In Goes schijnt dat bijv. het geval te zijn. TERNEUZEN. Een Belgische vrachtauto, bestuurd door C. H. uit Kiel- drecht, die uit de richting Schoolweg de Axelsebrug opreed kwam in botsing met een bus van de Z.V.T.M. met aan het stuur J. M. uit Zaamslag. Dat gebeur de gistermiddag, omstreeks zes uur. De bus liep enige schade op. Part. synode geref. Kerken GOES. Onder leiding van ds. A. G. van der Stoel uit Bergen op Zoom ver gaderde de particuliere Sunode de Gereformeerde Kerken in Zeeland om een uitgebreid agendum af te werken. De samenvoeging van de kerken op Noord-Beveland, tot dusver onder de classis Zierikzee ressorterend, bij de classis Goes kreeg op de synode haar definitieve bekrachtiging. Beide classes waren over deze samenvoeging eerder tot overeenstemming gekomen. De vraag van de classis Tholen en van het hoofdbestuur van de Zeeuwse C.B.T.B. om te komen tot een gemeenschappe lijke datum voor de bid- en dankdagen ontlokte een breedvoerige bespreking. De synode sprak uit, dat zij geen mo gelijkheid ziet, een uniforme regeling voor Zeeland te treffen. Inzake de exploitatie van de Zeeuw se Kerkbode werd besloten in principe in te gaan op een voorstel inhoudende dat de firma Littooy en Olthoff te Mid delburg de uitgave overneemt. De af wikkeling hiervan werd aan een com missie opgedragen. Dit punt zal op een voortgezette vergadering nader worden geregeld. Verder werden de gebruikelijke jaar lijkse rapporten van de deputaatschap- pen uitgebracht. De synode besloot de geestelijke verzorging in de werkkam pen, in verband met het Deltaplan te steunen. Ten verzoeke van mevrouw A. de Kunder werd in hotel De Zwaan te Kapelle ten overstaan van notaris J. C. Kram publiek verkocht een woonhuis aan de Dreef te Kapelle, groot 2 a 28 ca. Hoogste inschrijver was de heer D. Gan seman te Kapelle met 8888, voor welk bedrag hij tevens koper werd. .^_P' Houg en R. P. van Kouteren uit Terneuzen hebben het diploma electro- technisch tekenen behaald. Het examen werd in Arnhem gehouden. ?.G schoolkinderen van Kapelle en Biezelinge kunnen weer voor hun bloe men gaan zorgen'. Namens de Floralia vereniging is aan 450 kinderen een plant uitgereikt, die ze moeten opkweken voor de grote tentoonstelling van de Floralia vereniging in September. Wie een zwart hondje met een witte borst kwijt is kan hiervoor terecht bij de groepscommandant van de rijkspolitie in Kapelle. Daar is het dier aangegeven als gevonden. Verder zijn nog aange geven 1 handschoen, een kinderporte- monnaie met enig geld, armbandje, arm bandhorloge en boodschappentas. Met 77 duiven nam de p.v. ..O.W T.B." in Kapelle deel aan een wedvlucht vanuit St. Gislain; de uitslag van deze vlucht was als volgt: 1. J. L. de Jager; 2—7 B Ridderhof; 3. P. J. Butler; 4. A. A. van Driel; 58 J. C. Nijsse: 610 A. van der Does; 9. C. Slabbekoorn. „Sport Steunt Zonneveld" heeft be werkstelligd dat de kinderen van „Ipen- oord" tezijnertijd een boerenwagen en een pony krijgen aangeboden. Uit ons verslag over de technische school zou men de indruk gekregen kunnen hebben, dat „Ipenoord" de wagen en het paardje zelf had bekostigd. CAPTAIN GRANT KERKWERVE. In Kerkwerve werd een veilig verkeersdag gehouden. Van de Christelijk Nationale School slaagden de volgende leerlingen voor het examen: Tanneke Francke, Lia Post, Hans de Vlieger, Johan Viergever, Han van der Have. Herman Viergever, Ri- nus van den Hoek, Rudi Stobbe, afge wezen 4. Op de Openbare lagere school Prin ses Irene slaagden; Corrie Kesteloo, Gert Kooman, Rinus Bastiaanse, Leen Hendrikse, Peet Feijtel, Leo Hendrikse Nzn, Jarmy Fondse, Toos Kristalijn, Ka tie Goedegebure, Leo Hendrikse Kzn. en Sam Hart. Jongen brak sleutelbeen SINT MAARTENSDIJK. Het zoon tje van C. P. op den B. is bij een val zodanig terecht gekomen, dat hij een sleutelbeen heeft gebroken. Nadat de knaap in het ziekenhuis te Bergen op Zoom was behandeld, kon hij naar huis terug keren. GOES. De rijksveeteeltcon- sulent in Zeeland, ir w. L. Harm- sen, heeft in het gecombineerde jaarverslag van de Provinciale commissie ter bevordering van de rundveefokkerij, de Provin ciale melkcontróledienst en de Provinciale commissie van toe zicht op de k.i. in Zeeland de uit breiding van de Zeeuwse rund veestapel met negen pet als een opmerkelijk feit genoemd. Een veebezetting van ruim 97.000 run deren werd nog niet eerder be reikt. De nog aanzienlijke toena me van de in Zeeland reeds van betekenis zijnde rundveemesterij is hiervan de oorzaak. De melkerij en fokkerij bleef, provin ciaal gezien van ongeveer dezelfde om vang. De produktie per koe en daarme de de totale melkopbrengst beweegt zich steeds in stijgende lijn. In het verslag jaar werd 1,5 miljoen kg melk meer van de boerderij afgeleverd dan in 1958. Een geleidelijke verschuiving in de melkveehouderij zette zich in het afge lopen jaar voort. Teruggang van de melkveestapel op de akkerbouwbedrij ven wordt gecompenseerd door een ten dens tot vergroting der melkveehouderij op de gemengde bedrijven in de herver- kavelingsgebieden en de zandstreken van Oost- en West-Zeeuwseh-Vlaanderen. Deze ontwikkeling kan de rationalisatie en een doelmatige specificatie, gesteund door efficiëntie arbeidsmethoden van het veehouderijbedrijf bevorderen, schrijft ir. Harmsen in het jaarverslag. De regionale fokveedagen nemen in betekenis toe. De stierhouderij richtte zich ook in 1959 weer wat meer op de k.i. De inzet van fokstieren van voldoen de formaat voor een duidelijke vee verbetering zal echter blijvende zorg behoeven. Een opmerkelijke gebeurtenis in het jaarverslag was een wijziging van de Zeeuwse stierenverordening. De provin ciale stierenkeuringen zijn nu, na een periode van twintig jaar. komen te ver vallen. Het gewijzigde stierenreglement biedt de mogelijkheid tot een onbelem merde mesterij van jonge stieren. De productiecontröle van het vee hand haafde zich ten aanzien van de controle op gewicht en vetgehalte. Verdere uit breiding is echter wenselijk voor betere selectie. De vooruitstrevendheid van een kern van Zeeuwse fokkers kwam naar voren, aldus ir. Harmsen. door een belangrijke toenemende deelname aan de eiwitcon- tróle. Tegen het eind van 1959 waren 125 leden van de Zeeuwse melkcontrölever- eniging met 655 koeien (11 pet) aange sloten bij de eiwitcontróle. Een verde re uitbouw mag worden verwacht. De praktijkproef k.i. bij varkens is, gezien de minder gunstige resultaten en de matige belangstelling, beëindigd. Voorlopig zal een afwachtende hou ding aangenomen worden. Afdeling 't Zand N.C.V.B. MIDDELBURG. De afdeling 't Zand van de NCVB hield haar maan delijkse vergadering, welke nog in het teken stond van de 4 x Z-N actie. Mevrouw Hoog, de presidente van het comité, kreeg deze avond -de leiding. Er werden o.m. een bazar en een verloting gehouden, die aardige bedragen oplever den. De volgende vergadering wordt op 29 juni gehouden. De spreker is dan de heer M. Allewijn uit Goes, die het zal hebben over „School en beroeps keuze". „DIT IS DE WEG BURGH. In de KOEBEL te Burgh waren vele Chr. Geref. jongeren bijeen. Deze Jeugdsamenkomst stond in het licht van het thema „Dit-is de weg" (uit het boek Jesaja, hoofdstuk 30 vers 21). Ter inleiding tot de besprekingen re fereerde de heer J. Vogel (theologisch student te Apeldoorn) over dit thema. Daarna werd in een achttal discussie groepen over het onderwerp van ge dachten gewisseld. In deze besprekingen kwamen vooral praktische vragen en moeilijkheden naar voren. De volgende dag werd aangevangen met een „stille tijd": in deze tijd werd gemeenschap met God gezocht in bijbel onderzoek en persoonlijk gebed. Voorts werd er een toelichting gege ven bij de „lectuurtafel", terwijl ook nog enkele spelletjes werden gedaan. Vanzelfsprekend werd er ook veel ge zongen. 's Avonds vond er nog een samen vattende bespreking plaats; tijdens het avondprogramma was de Geref. Stu diekring uit Haamstede als gast aanwe zig. Veilig Verkeersdiploma's MIDDELBURG. Het bestuur van de Vereniging voor Veilig Verkeer „Middelburg e.o." reikte aan 357 leer lingen van alle lagere scholen in Mid delburg de Jeugdverkeersdiploma's uit. Aan 5 geslaagden gebeurde dit met lof, zodat zij het bekende speldje van de vereniging cadeau kregen. Na de Pink- stervacantie zullen de dorpsscholen op Walcheren aan de beurt komen. Wedvlucht „De Reisduif" SINT PHILIPSLAND. De postdui- venvereniging „De Reisduif" hield een wedvlucht vanuit Quievrain. De uitslag was: 1, 2 en 4 C. Verwijs; 3. C. Hoog lander en 5. A. Faasse. Advertentie VLISSINGEN. Bij de Vlissingse Nutsspaarbank werd in de maand mei in totaal ingelegd 1.043.663,78 (vorig jaar mei 915.217,57) en terugbetaald 836.579,01 (vorig jaar 739.333,97). Op -het hoofdkantoor werd in mei van dit jaar ingelegd ƒ632.190,50 (vorig jaar 575.216,06) en terugbetaald 513.829,87 (vorig jaar ƒ509.820,76). Voor Sou-burg waren deze cijfers 69.731,92 52.112,31) en 35.793,68 f 23.316.32); voor Goes f 229.270 44 (200.253,33) en 218.702,93 124.896,41 voor Noord-Beveland 35.601,12 14.766.16) en 3.743.45 6.771,50); voor Terneuzen 26.552.28 40.347,26) en 20.091,23 (ƒ36.868.17). In mei werden in het gemeentelijk badhuis te Wolphaartsdijk 750 baden ge- ZIERIKZEE. In het kader van de sportuitwisseling en het zogenaamde tweelingsehap tus sen het Franse stadje Saint Hi laire du Harcouet en de gemeente Zierikzee zijn vanmorgen in alle vroegte 40 jongeren naar Frank rijk vertrokken. In de reiswagen bevinden zich bovendien mr. F. Th. Dijckmeester, burgemeester van Zierikzee en 5 leden van de Zierikzeese Sportraad die de lei ding van het gezelschap op zich hebben genomen. Het tweeling schap tussen St. Hilaire en Zie rikzee is ontstaan doordat de Franse gemeente, Zierikzee tij dens de ramp had geadopteerd. Na het herstel heeft men besloten om de nauwe band die tussen de beide gemeenteen was ontstaan op deze wijze voort te zetten. Overigens wordt dit contact door de Europese beweging ten zeerste aange- ALABASTINE HOLLAND N.V. - LEI DS EG RACHT 6 - AMSTERDAM Advertentie HEREN PREFEREREN OVERS SCHOENEN Winkelgalcr® Middelbare KAPELLE. De gemeente heeft sinds gisteren een bromfietsclub die op het ogenblik al 16 leden telt en de naam heeft gekregen „De Schelde- brommers". Voorzitter van deze nieuwe club is de heer M. Gelok. De heer M. C. Slootmaker is secretaris geworden en E. Sinke penningmeester, terwijl de he ren C. Gijzel en J. van der Maas com missarissen zijn. Doel van de club is de bromfietsbe- zitters in Kapelle-Biezelinge gelegenheid te bieden tot het deelnemen aan gezel- ligheidsritten en dergelijke. Men is direct maar begonnen met het maken van plannen. De eerste ac tie van de nieuwe vereniging is een puz- zelrit op zaterdag 11 juni. KAPELLE. In verband met de do denherdenking. a.s. zaterdag op de Franse militaire begraafplaats in Ka pelle zal het militaire muziekkorps van de Limburgse Jagers, dat 59 muzikan ten telt, naar Kapelle komen voer het sDelen van de muziek bij deze herden- kmgsplechtigh.id. De collecte voor het Leger des Heils bracht in Sint Maartensdijk 81,69 op. In de zomeravondvoetbalcompetitie te Terneuzen speelden Scheepswerf en P.T.T. gelijk (2—2). AAGTEKERKE. Een „conflict" dat naar aanleiding van de tractatie der schoolkinderen op 5 mei j.l. was gerezen tussen de Oranjevereniging en het hoofd van de school der Geref. Gemeente, werd tijdens de gisteren gehouden raadsvergadering beslecht. Het bestuur van de Oranje vereniging had besloten deze trac tatie uit te reiken in het verenigings gebouw Aangezien dit echter in voorgaande jaren in de scholen gebeurde, weigerde bet hoofd van de school der Geref. Gemeente deze tractatie met zijn leerlingen af te halen. Aanleiding hiertoe was het feit dat de ouders bezwaar hadden dat de kinderen naar het bevrijdings feest zouden gaan. De Oranjevereni ging kon er niet toe besluiten naar de school fdie buiten het dorp staat) te gaan. De kinderen kregen toen een tractatie van het schoolbestuur. Hier op diende het bestuur van de G.G. school een klacht in bij de raad, in houdende dat de Oranjevereniging de beschikbaar gestelde gelden niet goed had besteed. Ook zou de Oranje vereniging slechts een tractatie T. an 72 cent hebben gegeven terwijl er 1,25 was uitgetrokken Een en ander ontlokte de voorzit ter, burgemeester J. Geuze, de op merking: „Hier staan twee partijen tegenover elkaar, die beiden het hoofd niet willen buigen." Overigens hadden de raadsleden voor het hele „geval" weinig goede woorden over. Unaniem waren zij van mening dat het jammer is dat de kinderen hier van de dupe zijn geworden. De heer J. Moens (a.r.): „Laten we in het vervolg niets geven, dan is er ook geen ruzie". Ten slotte besloot de raad op voorstel van de heer Sf de Visser Pzn. de Oranjevereniging alsnog de subsidie uit te keren en het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Verder besloot de raad tot restauratie van de gemeentetoren, die ongeveer 30 jaar geleden ook is op geknapt, „doch dit is niet veel meer dan lapwerk geweest", aldus burge meester Geuze. De straatverlichting zal worden verbeterd. In de boezem van B. en W. leeft de gedachte om de bestaande lichtmasten aan de hoofdwegen te vervangen door zgn. hoge masten. Ook zullen in de Bur gemeester Bosselaarstraat en bij het werkkamp meer masten worden ge plaatst. De raad Verenigde zich met het voorstel van B. en W tot aankoop van een begrafenistoestel; hiervoor werd 880 uitgetrokken. Aan de heer J. Vos t.e Domburg werd 200 m2 bouwgrond in de West hoek verkocht voor 6,per m2. Van de heer J. Vos werd 70 m2 grond gekocht voor 3,50 per m2. Omdat de bouw van een onder wijzerswoning niet meer noodzake lijk is werd het besluit tot verkoop van bouwgrond aan de Geref. Ge meenteschool - rokken. De veroreb /an reinigingsrech ten werd g I; de tarieve^n zijn thans voor nimer 10,de tweede 6, derde en volgende 5,Uit eei. mededeling van de voorzitter bleek dat G.S. het plan om een zomerwoningenterrein aan te leggen bij de Bergweg afkeuren. Wel geven G.S. toe, dat Aagtekerke toeristen trekt, doch het college ad viseert in het uitbreidingsplan grond te reserveren voor permanente be bouwing, om hiermede de toeristen op te vangen. moedigd. Het gezelschap sportbeoefena ren is samengesteld uit hoofdzakelijk voetballers van de twee plaatselijke voetbalclubs. Er konden twee elftallen worden gevormd die tijdens het Pink sterweekend tegen de Fransen uit zul len komen. Voorts zijn er enkele meis jes, verloofden van de voetballers mee gegaan. Benevens gevoetbald zal er ge tennist en gepingpongd worden. Dinsdag a.s. hoopt het gezelschap in Nederland terug te keren. Mr. Dijckmeester vergezelt de jonge ren naar St. Hilaire om daar een zeer bijzondere plechtigheid te vervullen. De gemeenteraad van St. Hilaire heeft nl. besloten als symbool van de nauwe banden tussen beide plaatsen twee mo numenten te laten maken, het ene te^, plaatsen in St. Hilaire en liet andert^p in Zierikzee. Burgemeester Dijckmeester zal nu dit weekeinde een van de beide „tweelingmonumenten" waar de betekenis van het tweelingschap in gebeiteld staat te St. Hilaire gaan onthullen. De beide monu menten zijn een getrouwe kopie van elkaar. Ze hebben ongeveer de vorm van een zuil waar beide wa penschilden van Zierikzee en St.. Hilaire op staan. Het Zierikzeese monument zal komende zomer in de gemeente arriveren. Op het ogenblik worden op het Kraam- plein, aan de haven waar het zal. worden geplaatst al de nodige maatregelen getroffen om enige entourage aan te brengen, t.w. de aanleg van een parkje. ZIERIKZEE. Wie gister een blik wierp op het Marktplein van Zierikzee ontwaarde een triest oeeld; De overblijfselen van de Zi- mito. De tent stond er nog maar de stands waren leeg en verlaten. ?n ijverig was men doende de laat ste resten die aan de tentoon stelling herinneren te verwijde ren. Woensdag was de laatste dag- van deze vierde middenstands tentoonstelling, die tevens een topdag was wat betreft het aantal bezoekers. Overigens is het to- GOES. Onder auspiciën van de Con tactcommissie Chauffeurs Vakbekwaam heid (C.C.V.) hield de algemene verla ders- en eigen vervoerders organisa tie (E.V.O.) afdeling Zeeland in de Am bachtsschool -te Goes voor de dertiende achtereenvolgende maal haar jaarlijkse chauffeursexamen voor het zilveren b- diploma. Er werd geëxamineerd in drie vakken, het autotechnische het verkeerstechni sche en het commerciële en administra tieve gedeelte. Aan het examen namen 9 kandidaten j deel. Hiervan slaagden kandidaten. De geslaagde kandidaten kunnen eerst het diploma krijgen, wanneer zij van hun werkgever een bewijs van een jaar schadevrij rijden hebben overgelegd. De namen van de geslaagde kandida ten zijn: E. Blankestijn te Nisse, J. C. Gelok te Middelburg, L. Kloet te Zie rikzee. L. J. Nijsse te Goes en J. J. M. Kouijzer te Zierikzee. taal aantal bezoekers nog niet geheel bekend; naar schatting zal dit wel de tienduizend over schrijden. Het was wel niet zo druk als in 1955 toen de vorige Zimito werd gehouden, maar de omstandigheden in aanmer king genomen kan men op een geslaag de tentoonstelling terugzien, aldus de voorzitter van het comité Zimito. de heer G. C. Anker. Er moet nl. niet verge ten worden, dat in 1955 nog veel vreem de werkkrachten in de stad en op het eiland waren, die de expositie wellicht meerdere malen bezochten. Ook was er destijds meer geld onder de mensen Bovendien was het unieke waterorgei dat toen op de Zimito te zien en te beluisteren viel een attractie op zichzelf Maar nochtans heeft deze Zimito in financieel opzicht er zijn nog geen cijfers bekend de verwachtingen ruimschoots overtroffen. De heer An ker was in dit opzicht zeer optimis tisch gestemd. Verder deelde de heer Anker mede dat, aangezien in 1938 de eerste Zimito werd georganiseerd, het in 1963 vijfen twintig jaar geleden zal zijn dat de Zi- nrnto werd geboren. Het comité hoopt dat, om dit feit te vieren, de mogelijkheid zal bestaan in 1963 weer een Zi mito te houden. Hoewel dit van zelfsprekend nog niet definitief is, wordt deze mogelijkheid ern stig onder ogen gezien. De afdeling Sint Annaland van het Verbond vqo- Veilig Verkeer houdt dins dag 7 juni een oriëntatierit. Kinderen van tien tot en met veertien jaar kunnen er aan deelnemen. De start is 's mid dags om half drie op het schoolplein. De busjesactie voor de Hemava bracht in inl-Annaland 19,72 op. BURGH De heren J. Barendse en A. v. d. Weel zijn vandaag 25 jaar in dienst van de Domeinen. Ook voordien waren zij al werkzaam bij de Domeinen maar toen als arbeidscontractant. Vroe ger was de hoofdschotel van hun werk zaamheden het vastleggen van de dui nen om zoveel mogelijk verstuivingen te voorkomen, maar tegenwoordig vormt het onderhoud van deze beplantingen de belangrijkste werkuitvoering. Beide jubi larissen zijn ook als onbezoldigd ambte naar van de rijkspolitie in hun „werk terrein" actief. OOSTBURG. In de gemeenteraad is uitvoerig van gedachten gewisseld over de elektrificatie van onrendabele gebieden. De gemeente kan echter niets doen als rijk en provincie geen bijdra gen verlenen. Voor de ontwikkelingscommissie West Zeeuwsch-Vlaanderen had de raad veel goede woorden over. De commissie krijgt een subsidie van tien cent per in woner. De fa. Christiaansen, die aanzegging heeft gekregen per 1 april j.l. enkele percelen aan de Langestraat te moeten ontruimen, omdat de gemeente de grond nodig heeft, ontving uitstel tot 1 augustus. De raad voelde er niets voor om de gebr Brugge toestemming te ver lenen naast het Ledeltheater een lage garage te bouwen. Dat zou stedebouw kundig niet staan, meende de raad. Op een vraag van de heer E. Dekker 'prol. ehr.i werd meegedeeld dat geen verzoek is ontvangen om mede te wer ken aan uitbreiding van de b.l.o.- sehool met een debielenklas. Het is wel gewenst dat de barakken bij de school een bestemming krijgen. De vuilnisauto, die de gemeente twee dehands heeft aangeschaft en uit Oud- Beijerland komt, voldoet niet best, deel de de loeo-burgemeester mede. In deze raadsvergadering werd de heer Ph de Vuyst (gem. bel.) beëdigd als lid van de raad. De feestviering op 5 mei kostte de gemeente geen extra geld uit het garantiefonds, dank zij de. bijdragen van de Oostburgse bevolking. BERGEN OP ZOOM. De heer C Lodders, commies-secretaris bij de be^ lastmgen te Bergen op Zoom, vierde ziin veertigjarig dienstjubileum. De jubila ris werd op het kantoor van de hoofd inspecteur, mr. E. K. Paulusma, op grootse wijze gehuldigd. Na de hulde overhandigde de heer Paulusma de ju bilaris de gebruikelijke enveloppe en mevrouw HTodders een bloemstuk. Tal van sprekers voerden hierna het woord onder wie verscheidene personen van bureaux m West Brabant en Zeeland Van collegae en diverse diensten onti ving de jubilaris eveneens geschenken. Districtscommandant van rijkspolitie bevorderd MIDDELBURG. - De heer A. J. van lhiel, districtscommandant van de rijks politie te Middelburg is bevorderd tot dirigerend officier der rijkspolitie twee- os Klasse.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 3