Gewijzigd Russisch ontwapeningsplan - zonder controle OP ZIEKENBEZOEK HEEL GEZIN BIJ ZIEKE VADER tl* Nederland vergroot oorlogsgevaar Moskou brengt verkilling in kernwapenoverleg Geen prinselijk applaus voor paarden Rijkspolitie kan het niet meer aan Korting op overheids- pensioenen verminderd SCHROOTKARTEL VERBODEN Weekblad T.V. raakt zonder uitgever NIET ZWEMMEN - TOCH ZWEMMEN PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Vrijdag 3 juni 1960 Zoeken naar staafje kobalt gestaakt CSWV verwonderd over uittreden aannemers Aap uit mouw Garantie Prins gaat vooruit 27 GEWONDEN Bussen botsten - om erger te voorkomen In Tweede Kamer VRAGEN OVER VERGUNNING VOOR ROLOT BABY ONGEDEERD NA VAL UIT RAAM Kruiver vervangt Wïlkes Oppositie N.K.F. ingetrokken Regering maakt begin: RUSSISCHE REGERING: Woonwijken bouwen kan niet uniform MINISTER KORTHALS: Concurrentie in belang van beroepsvervoer Hervormde Pauluskerk in het hart van Rotterdam De Bilt: Warmer Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317, bij geen gehoor Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009, bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26, Vlisslngen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24, Terneuïen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur: JACQ DE SMIT; Chefred.: G. J. BREUKER Zeeuwsch Dagblad ••swr"?*"" Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 16e JAARGANG NO. 4575 VERWARRING IN GENÈVE Eigen nieuwsdienst LONDEN De Sowjetunie heeft gisteren met een reeks verklaringen die grote verwarring teweeg brach ten onder de westelijke onderhandelaars, het kernwa penoverleg een zeer onwelkome wending gegeven. De Russische verklaringen waren zo onthutsend dat een van de westelijke onderhandelaars na afloop van de vergadering zei: „Wij weten nu helemaal niet meer waar wij aan toe zijn." Dat het om verwarring in het westen te doen was, bleek ook uit de inhoud van een nieuw plan voor „algemene en volledige ontwape ning" dat de Sowjetunie gisteren aan tal van landen voorlegde. Een plan dat is gericht op het drijven van een wig tussen de westelijke grote mogendheden en derhalve op een isolering van de Verenigde Staten. Het gewijzigde Russische ontwape ningsplan, even utopistisch als het vorige dat het westen in Genève als volkomen onaanvaardbaar heeft afge wezen, bevat in een geheel andere volgorde vrijwel dezelfde punten. Het enige grote verschil is dat erin is tege moetgekomen aan het Franse verlan gen naar internafionaal toezicht op middelen voor vervoer van kernwa pens, zoals raketten, vliegtuigen en zelfs kunstmanen. Wat ook it nieuwe plan onaanvaard baar maakt voor het westen is de Rus sische eis dat het eerst zal worden aangenomen en dat pas daarna zal worden gepraat over internationale controle op naleving ervan, In het gewijzigde ontwapeningsplan, waarmee naar het heet premier Kroesjtsjef in Parijs voor de dag had willen komen indien de topconferentie was doorgegaan, is verder de kwestie van opheffing van militaire bases op vreemd grondgebied, die sedert de ge ruchtmakende vlucht van de U-2 weer sterker de aandacht heeft gekregen, naar voren geschoven. In de kernwapenconferentie in Ge nève -deelde de Russische woordvoer der, Semjon Tsarapkin, gisteren mee dat de Sowjetunie in geen enkel op zicht wenst mede te werken aan het internationaal wetenschappelijk on derzoek waarover al geruime tijd is onderhandeld. Dc advertenties springen de krant uit: Meldt U voor de Rijks politie. De advertenties blijven komen, want de gegadigden ko men niet. Een van onze verslaggevers ging, vooral op het platteland, op onderzoek uit; hoe erg is het nu eigenlijk? De veiligheid op het platteland is onvoldoende gewaarborgd. Niet omdat de mannen van de Rijkspolitie niet willen, maar omdat ze het door onderbezet ting niet af kunnen. Hoe erg het is kunt D lezen op pag. 5 LUXEMBURG (A.F.P.) De Hoge autoriteit van de Europese ge meenschap voor kolen en staal heeft het Nederlandse schrootkar- tel, dat bijna 80 procent van de verkopen van schroot in Nederland controleert en zelfs 91,5 procent van de categorieën die vallen onder de kartelovereenkomst, verboden. Het bestaan van dit kartel wordt in strijd met het K.riG.-verdrag ge acht Deelnemers in dit Nederlandse schxoe...a. .ei zij,, n-=en groomaiiucia- ren, die zich hebben verenigd in de Vereniging van fabrieksleveranciers van geslagen schroot i.o. (in oprich ting) te Amsterdam. Zij verdelen on derling de aan- en verkoop van schroot, stellen de prijzen vast en verdelen de winsten volgens gezamen lijk overeengekomen quota. ONDERZOEK Aanvankelijk had dit kartel, toen het nog zeven leden telde, zelfs een exclusief contract met de Hoogovens in IJmuiden. In 1954 hebben de be langhebbenden de Hoge autoriteit toe stemming gevraagd voor het functio neren van het kartel. Voordat zij tot haar verbodsbesluit kwam, heeft de Hoge autoriteit een onderzoek ingesteld, waarbij de gehe le schrootmarkt in de gemeenschap werd nagegaan. De vertraging in het besluit had reeds enige malen geleid tot vragen van leden van het Neder landse parlement. GOUDA. Het zoeken naar het staaf je kobalt, dat op 27 april in het Goudse diaconessenhuis De Wijk werd vermist, is gestaakt. Het hele ziekenhuis is doorzocht. Alle sporen zijn gevolgd maar zonder re sultaat. Aanvankelijk bestond het plan de twee Goudse vuilnisbelten met een bull dozer ondersteboven te halen, omdat men vermoedt dat het kobalt met de inhoud van een vuilnisbak daar is be land. Dat onderzoek zou tweeduizend gulden kosten en daarom heeft men van dit plan afgezien. DEN HAAG (A.N.P.) - Het dagelijks bestuur van het Centraal Sociaal Werk gevers-Verbond betreurt het besluit dat de ledenvergadering van de Nederlandse Aannemer^- en Patroonsbond heeft ge nomen om zijn lidmaatschap van het C.S.W.V. op te zeggen. Dit wordt gezegd in *een communi qué, waarin verder staat dat het dage lijks bestuur met des te meer verwon dering van het besluit van de N.A.P.B. kennis heeft genomen, omdat het C.S.W.V. in de moeilijkheden die voor het bouwbedrijf zijn ontstaan door het loon- en prijsbeleid van de regering, met de belangen van het bouwbedrijf ernstig rekening heeft gehouden De voorzitiei van de N.A.P.B. heeft op 7 april daar voor ook ziin erkentelijkheid betuigd, al dus het dagelijks bestuur van het C.S.W.V Deze voorzitter is de heer J. Dura Dzn., die tot woensdag zitting had in het dagelijks bestuur van het C.S.W.V. Red. De Sowjetunie zal geen ondergrondse proeven met kleine kernwapens of ge wone explosieven op eigen grondgebied nemen, zei hij, en ook geen deskundigen naar de Verenigde Staten of Engeland zenden om soortgelijke proeven daar als waarnemers bij te wonen. De aap kwam uit de mouw toen hij tevens verklaarde dat het nu ook niet meer nodig is dat Amerika en Engeland deskundigen als waarnemers naar de Sowjetunie sturen, of dat op Russisch grondgebied waarnemingsapparaten voor internationaal gebruik worden ge ïnstalleerd. Eerder had Tsarapkin gezegd dat het alleen zin zou hebben dat deskundige Russische waarnemers naar de Ver enigde Staten gingen indien deze de ondergronds te beproeven kleine kern wapens eerst van nabij en zo nodig van binnen mochten bekijken. Indien een van de twee westelijke delegaties een dergelijke eis had gesteld zou hij zeker verontwaardigd hebben gerea geerd met: Maar dat is spionage. Hij stelde de eis nadat Wadsworth, de Amerikaanse onderhandelaar, de garantie had gegeven dat de voorge nomen proeven niet zullen worden genomen uit militaire oogmerken en van Tsarapkin een soortgelijke garantie had gevraagd. Tsarapkin weigerde die garantie te geven Die was volgens hem niet nodig, omdat in de Sowjetunie in het geheel geen ondergrondse proeven, van welke aard dan ook, op het programma stonden De Engelse onderhandelaar sir Michael Wright bracht daarop in herinnering dat de Sowjetunie op 14 mei een plan voor tenminste vijf of zes zware ondergrondse explosies had voorgelegd. In het WeslirziekenhuJs te Rotterdam is de zeventienjarige verkoopster A. A. Nieuwendijk uit de De la Reystraat te Rotterdam gistermiddag overleden aan de gevolgen van een botsing. De motor fiets waarop zij als duopassagier mee- •eed, was zaterdag op de hoek van de Ka- tendrechtse Lagedijk en de Bas Junge- riusstraat tegen een z.g. scootmobiel aangereden. Van onze correspondent UTRECHT. Prins Bernhard, die het hele staatsiebezoek van zijn vrouw en zijn oudste dochter aan België op de televisie heeft gevolgd, zal er gisteren nog meer over hebben vernomen uit de mond van koningin Juliana en prinses Beatrix zelf. De Kroonprinses zat al naast zijn ziekbed in het Stads- en academisch ziekenhuis te Utrecht, anderhalf uur nadat zij in Nederland terug was. De Prins had in de loop van de dag zijn drie dochters die niet in het bui tenland waren, ontvangen. Om beurten hadden zij hun vader over wiens toestand de behandelende geneesheren zeer tevreden zijn: de ziekte is duide lijk op haar retour bezocht. Na het avonduur stonden groepjes belangstel lenden voor de hoofdingang, hopend op de komst van koningin Juliana en prinses Beatrix Naarmate de tijd verstreek werd de toeloop groter. Om tien over zeven BONN (Reuter/ANP) Twee Neder- landse buschauffeurs hebben gisteren in Ibbenbueren in Westfalen hun autobussen met 94 inzittenden politieagenten uit Groningen met hun vrouwen opzette lijk met elkaar in botsing doen komen om een erger ongeluk te voorkomen. Van de inzittenden werden 27 mensen ge wond maar op twee na konden zij het ziekenhuis na een eerste-hulpveriening verlaten. Twee passagiers, de politie agenten P. van der Zee en L. van Laar hoven, zijn met een hersenschudding in het ziekenhuis van Tecklenburg opge nomen. De politie van Ibbenbueren zei dat de chauffeur van de tweede autobus, die op enige afstand achter de eerste een steile weg afreed, plotseling merkte dat de remmen niet werkten. Hij claxoneerde verscheidene malen om zijn collega te waarschuwen dat er iets mis was. Toen deze zag dat de tweede bus met steeds grotere snelheid naar beneden kwam, liet hij zijn passagiers naar voren komen, stopte en liet de tweede bus tegen de zijne botsen. Het gezelschap, leden van de Christe lijke politiebond, afdeling Groningen, heeft de reis naar huis voortgezet. Het maakte een dagtocht in twee bussen naar het Teutoburgerwoud. LONDEN (A.P.) Prins Philip heeft tijdens de eergisteren verre den Derby te Epsom laten blijken, dat de bij vele Engelsen en naar tra ditie ook bij het Britse vorstenhuis zo geliefde paardenrennen hem maar matig interesseren De prins vergezelde koningin Eli sabeth niet bij haar gebruikelijke gang van de koninklijke loge naar de paddock vóór de start en toen St. Paddy als eerste over de finish ging en de koningin het sein voor het ap plaus gaf, nam de prins niet aan de hulde deel. Voor deze Derby had de koningin geen enkel paard ingeschreven, om dat er geen in vorm is. Trouwens: de laatste jaren is het met de op brengst aan prijzen van de konink lijke stallen zeer matig geweest. Vorig jaar was zij slechts 38.000 pond. De eerste acht weken van dit seizoen heeft geen enkel paard van de koningin nog een prijs gewonnen. kwam plotseling een kleine, groene auto aanrijden, een jonge vrouw achter het stuur. Ternauwernood konden de wachtenden echter zien, dat het de Kroonprinses was, die, gekleed in een licht zomertoiletje, verdween aan de zijkant van het gebouw. Na 25 minuten kwam prinses Beatrix het ziekenhuis weer uit, maar weer liet zij zich niet aan de wachtenden zien. Met grote snelheid reed zij het hek uit zó snel, dat zij prinses Irene niet zag die net op dat moment arriveerde voor haar tweede bezoek van die dag. De weinige wachtenden, die de moed niet opgaven, werden ten slotte toch voor hun geduld beloond. Kort na de aankomst van prinses Irene, om tien voor acht, reed de auto van de Konin gin voor. In tegenstelling tot haar twee oudste dochters maakte zij wel gebruik van de hoofdingang, wat het publiek een enthousiast „Hoera!" ontlokte. Om tien voor negen, een uur na haar aan komst, verliet koningin Juliana het ziekenhuis. -*• Kort na haar terugkeer uit Bel gië gisteravond, is koningin Julia na op bezoek gegaan in het Stads en Academisch Ziekenhuis in Utrecht. De koningin bleef een uur aan het ziekbed van prins Bernhard. Ook de prinsessen Beatrix en Irene gingen op be zoek. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Het liberale Tweede- Kamerlid mr. W. J. Geertsema heeft minister Beerman een aantal schrifte lijke vragen gesteld over het verlenen van een vergunning voor de Rolot-toto. De minister zal daardoor worden ge dwongen zijn beleid in deze kwestie in het openbaar bekend te maken. Daar verluidt dat ook andere fracties overwegen hem vragen te stellen, blijkt hoezeer deze Rolotvergunning opzien heeft verwekt. Niet alleen in de sport en bij de charitatieve instellingen die belang hebben bij de voetbalpools van de KNVB en van Caritas maar ook in politieke kringen. Hier meent men te weten dat de memorie van ant woord op de wijziging loterijwet, met als belangrijkste onderwerp de voetbal pool, gereed is voor bespreking in de ministerraad. Dat in dit stadium de minister van justitie met een zo principiële vergun ning als de Rolot-toto voor de dag is gekomen, acht men politiek een onbe grijpelijke daad. ROTTERDAM. De tien maanden oude Peter Boeters uit de Koepelstraat Rotterdam is gistermiddag uit het raam van de eerste etage op straat ge vallen. Het kind zat in een kinderstoel voor het raam en had kans gezien in de vensterbank te klauteren. De baby belandde ongedeerd op de grond. DEN HAAG (A.N.P.) Kruiver van de voetbalvereniging PSV zal Wilkes, die voor de uitnodiging teelt bedankt, vervangen in de Nederlandse ploeg, die naar de West gaat en wedstrijden zal spelen tegen Mexico, Suriname en de Nederlandse Antillen. ROTTERDAM. Naar wij van wel ingelichte zijde vernemen is alle oppo sitie tegen het bestuur van de Neder- landsche Kabel Fabrieken ingetrokken. Het hoger beroep dat enkele aandeel houders hadden ingesteld i.v.m. de commissaristantièmes zal geen voortgang vinden. De oppositie heeft het bestuur voor gesteld het primair dividend op de aan delen te verhogen. Het bestuur heeft zich achter dit voorstel gesteld. Hierop heb ben de genoemde aandeelhouders beslo ten hun actie tegen het bestuur te staken. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De regering heeft de eerste stap terug gedaan om te komen tot afschaffing van de bij ambtenaren zo gehate „aanpassing" van de a.o.w.- en a.w.w.-uitkeringen in de pensioenregeling. Met ingang van 1 april 1960 zal de korting op de pensioenen die tot nu toe twee procent per dienstjaar van deze uit keringen bedroeg worden terug gebracht tot 1,4 procent. Dat betekent dat de maximale kor ting (bij veertig dienstjaren) terug loopt van tachtig procent tot 56 pro cent van de sociale uitkeringen, wat een niet onaanzienlijke verbetering inhoudt van de financiële positie van de gepensioneerde ambtenaren. In het georganiseerd overleg in amb tenarenzaken, waar minister Toxopeus bij aanwezig was, is gisteren over dit punt algehele overeenstemming be reikt. Oorspronkelijk was de bedoeling de korting nog verder terug te snoeien en wel tot 1,3 procent per dienstjaar. Die overheidsdienaren, die vóór hun 65ste jaar worden gepensioneerd (bijv. wegens invaliditeit en militairen of po litiepersoneel) zouden dan echter geen directe verbetering ondervinden, om dat zij nog niet voor de a.o.w. in aan merking komen. Besloten werd hun een toeslag te geven van tien procent van het pensioenbedrag met een maxi mum van honderdtachtig gulden per jaar voor gehuwden en 108 gulden voor on- gehuwden. Aangezien hier extra financiën mee zijn gemoeid, konden de ambtenaren- organisaties zich verenigen met een kortingspercentage van 1,4. GEEN BLIJVERTJE De toeslag is overigens geen blijver tje. Zij wordt verminderd met een zes en dertigste van dat bedrag voor iede re maand dat de pensionering later in gaat dan 1 april 1960. Over drie jaar is zij dus geheel verdwenen. In het georganiseerd overleg is ver der overeengekomen om een algemene toeslag van zes procent op de pen sioenen te geven als compensatie voor de huurverhogingen 1957 en 1960 uiteraard onder aftrek van de tijde lijke compensatie van de huurverho ging 1957. Ook deze toeslag gaat in op 1 april 1960. ERNST Hiermee is een aantal belangrijke be slissingen genomen over de pensioen regeling van de ambtenaren» in het bij zonder de vermindering van de kor ting wegens a.o.w. en a.w.w. Het blijkt de regering ernst te zijn op den duur tot algehele afschaffing van deze kor ting te komen. Zij kon nu een aanvang maken met de voorbereiding voor de geheel nieuwe pensioenwet, die binnen niet al te lange tijd in het georgani seerd overleg ter tafel zal komen. Over een belangrijk punt op het ver langlijstje van de ambtenaren heeft de regering zich niet uitgesproken: de waardevastheid van de overheidspen- sioenen. Dat vraagstuk is nog in stu die en de regering wacht daarover een advies van de Sociaal-economische raad. Eigen nieuwsdienst DOETINCHEM Het veelbesproken Weekblad T. V., dat opzien en weer stand heeft gewekt door het onafhan kelijk van de omroepverenigingen pu bliceren van radio- en televisiepro gramma's, is waarschijnlijk aan de laatste maand van zijn bestaan be gonnen. Het door de N.V. „Explicator" (Mis set) te Doetinchem uitgegeven onaf hankelijke weekblad voor kijkers en luisteraars zal op 1 juli voor het laatst verschijnen, wanneer hoofdredacteur P. de Ruwe in Amsterdam er tenmin ste niet voor half juni in slaagt het blad aan een andere uitgever te ver kopen. Naar wij vernemen, heeft de raad van commissarissen bovenstaande be sloten op een onlangs gehouden ver gadering genomen. DEN HAAG. Er kunnen geen uni forme richtlijnen worden gegeven voor grootte, begrenzing en voorzieningen van te bouwen woonwijken. Dat is niet mo gelijk omdat er belangrijke onderlinge verschillen zijn in de positie die deze wijken in de structuur en functies van de hele stad innemen. Dat is de belangrijkste conclusie uit het rapport van de studiecommissie woonwijken, dat gisteren aan de minis ters van maatschappelijk werk en volks huisvesting is aangeboden. De commissie heeft bestudeerd hoe de problemen van -moderne stadswijken in hun geheel kunnen worden aangepakt. Daarbij is zij tot de conclusie gekomen dat de z.g. wijkgedachte niet die bete kenis heeft gekregen, die men daar in de eerste jaren na de oorlog aan heeft willen hechten. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De regering van de Sowjet-Unie heeft de Neder landse regering een aide-memoire gezonden, waarin zij stelt dat de versterkingen van zee- land- en luchtstrijdkrachten op Nederlands Nieuw-Guinea niet anders dan het oorlogsgevaar in zuid-oost-Azië kun nen vergroten. Dat meldt het Rus sische persbureau Tass uit Moskou. Deze acties tonen duidelijk aan, al dus de Russische opvatting, dat de dreiging in dit gebied niet uitgaat van Indonesië, zoals in de Nederlandse aide- .memoire van 12 april werd gesteld. De Russische regering spreekt de hoop uit, dat de Nederlandse regering niets zal ondernemen wat de vrede in gevaar zou kunnen brengen of spanningen in zuidoost-Azië zou kunnen veroor zaken. ANTWOORD De Russische aide-memoire is te be schouwen als een antwoord op een der gelijk stuk, dat de Nederlandse am bassadeur te Moskou, dr. J. G. de Beus, op 12 april aan het Russische mi nisterie van buitenlandse zajeen over handigde. De voorgeschiedenis hiertoe was het gezamenlijke communiqué, dat premier Kroesjtsjef en president Soekarno uit gaven aan het eind van het bezoek van Kroesjtsjef aan Indonesië. In dat com muniqué spraken zij zich uit tegen het gebruik van geweld in de wereld Ambassadeur De Beus bracht op 12 april het Russische ministerie een be zoek en betuigde de instemming van de Nederlandse regering met de strek king van het communiqué. Geen ge bruik van geweld in de wereld be tekent ook geen geweld tegen Nieuw- Guinea door Indonesië, hetgeen Ne derland alleen maar kan toejuichen. GEZOCHT Het Russische antwoord dat nu door Tass is gepubliceerd, legt de veranix woordelijkheid voor de spanning om Nieuw-Guinea nu blijkbaar op Neder landse schouders wegens de verster king van de defensie van dit gebied. De woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag reageerde daarop gisteravond aldus: Nederland kan niet inzien hoe de uiterst bescheiden defensiemaatregelen in Nederlands Nieuw-Guinea kunnen worden uitgelegd als dreiging met ge weld tegenover Indonesië. Wij blijven het met de Sowjet-Unie eens dat ge weld of dreiging met geweld in in ternationale verworpen. geschillen moet worden GEEN NOTA Een aide-memoire is een stuk, dat na een mondeling onderhoud als „ge heugensteuntje" wordt achtergelaten. In het diplomatieke verkeer is het veel al een minder zwaar stuk dan een nota. Praktisch echter is daarin geen grens te onderscheiden, want er zijn aide-memoires over zeer gewichtige onderwerpen gewisseld en nota's over futiliteiten. Van een onzer verslaggevers ARNHEM. Minister Korthals is niet van mening, dat in het beroepsvervoer een drastische vermindering van onder nemers moet plaatsvinden om aan de overige beroepsvervoerders een concur- rentieloos bestaan te kunnen geven. In tegendeel, hij acht een gezonde concur rentie juist in het belang van deze be drijfstak, die zo min of meer gedwongen zal zijn het ondernemerspeil op te voeren. Dat acht de minister belangrijker dan ver doorgevoerde overheidsbemoeiing. Wel zal de overheid hier en daar aan bevelingen doen, soms voor samensmelting van bedrijven, soms voor samenwerking of voor specialisatie. Met nadruk zei de minister dit in de rede, waarmee hij gis teren in Arnhem het dertiende beroeps- vervoerscongres opende. Overigens deelde hij veel compliment jes uit aan het georganiseerde beroeps vervoer, dat zijn verantwoordelijkheid weet te dragen en veel nuttig werk heeft verricht o.a. op het gebied van vestiging en vakbekwaamheidseisen. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. Het nieuwe kerkge bouw van de Hervormde Gemeente Rot terdam is gereed- Aan de Mauritsweg, vlakbij het Rijnhotel, wordt zondag de eerste dienst gehouden in de Pauluskerk, die door haar donkere gevel sterk con trasteert met de blanke muren van het Rijnhotel. Ook het interieur is hoogst modern. Alles is echter wel overdacht door ar chitect B. van' Veen, die zich op het standpunt heeft gesteld: „Vijftig procent van de kerkgangers begrijpt de symbo liek en da,t is voor mij voldoende". Het fraaie glasbetonraam in de Pau luskerk is uitgevoerd naar een ontwerp van Ger van Iersel. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Droog en zon nig weer met op nieuw iets hogere temperatuen. Zwakke tot ma tige noordooste lijke wind. MIES JE: Geen weer om binnen te zitten! 4 juni. Zon op 4.24, onder 20.53. Maan op 14.23, onder 1.54. HET WEER IN EUROPA Helsinki Stockholm Oslo K'hagen Aberdeen Londen A'dam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grerroble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Locarno Genève Wenen Innsbr. Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon Weer 1. bew. 1. bew. onbew. onbew. zw. bew. onbew. onbew. onbew. 1. bew. onbew. onbew. haHbew. zw. bew. onbew. onbew. zw. bew. zw. bew. onweer zw. bew. halfbew. zw. bew. 1. bew. onbew. halfbew. onbew. halfbew. halfbew. zw. be,w. Wind YVNW WNW Z N NNW O NO NNO NO NNO Z N NO NO ONO O ONO st. zzo w st N St zzw NNO zw. bew O O Max. temp. Nrsl. 7.19 u Van onze correspondent HENGELO, Kort na net opzien barend besluit van de gemeente Hen gelo om het strandbad De Zwaaikom in het Twentse kanaal te sluiten, heeft Rijkswaterstaat precies aan de andere kant van Hengelo een stukje van het Twentse kanaal als openba re zwemgelegenheid ingericht. De Zwaaikom werd gesloten, omdat het water zodanig vervuild zou zijn dat het een gevaar voor de volksgezond heid opleverde. De tegenstrijdige maatregelen van twee kennelijk volkomen langs el kaar heen werkende overheidsinstel lingen hebben zoveel bevreemding ge wekt, dat zowel een katholiek als een socialistisch raadslid vragen aan B. en W. van Hengelo heeft gesteld. Dinsdag zullen die vragen in de ge meenteraad worden behandeld.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1