Golven van geestdrift in fleurig Antwerpen ONDANKS GERUSTSTELLING BIJ BUURLANDEN: Soekarno: boodscha p vooruit gestuurd Rusland krabbelt weer verder terug MARGARET MAAKT AARDBEVING MEE NEDERLANDSE LOTTO KRIJGT VERGUNNING Uitgestrekt kustgebied van Chili verdronken ANKARA VIERT EINDE VAN UITGAANSVERBOD Jn/W te"lf:)era':uren dan PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Woensdag 1 juni 1960 HET KERNWAPENOVERLEG TWAALF PROEVEN Erebegrafenis voor Pasternak Stuurlui ctnn li Pil kilometer van Moskou. In Rusland zelf kJIII II I l ll l d LUI LU. t II u zijn flood nog niet bekeml gemaakt, (1(111 141(11 in ongenade gevallen schrijver met be- De toon in Alblasserwaard Karei Doorman koerst naar het zuiden Geen tijd Zelfbeheersing Willem Elsschot overleden Maand cel voor hoold eerst sinds een maand weer goede vaar- en duikerschool Benoemingen bestuur Ver. Effectenhandel Vader van Anne Frank sprak in Hilversum De BiltWarmer J MIESJE: 1 Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90. Postbus 4. Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- >438. Redactie: 01100-2317, bij geen gehoor Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009, bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26, Vlissingen, Hieuwend ijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24. Terneuzen, Nieuwatraat 38, tel. 01150-3189; Zierikiee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur: JACQ DE SMIT; Chef red.: G. J. BREUKER Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal' Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 16c JAARGANG NO. 4573 Van onze speciale verslaggever ANTWERPEN. Golven van geest drift hebben koningin Juliana en prinses Beatrix gisteren overspoeld in Antwerpen. Langs de hele route van de buitenrand van de stad tot aan het centrum deinde een overwel digend applaus door de rijen. Kinderen zwaaiden met rood-wit- blauwe vlaggetjes en hieven een luid gejnich aan zodra zij de stoet van auto's zagen naderen. Wat de vorige dag in Brussel niet was gebeurd: hier openden de harten van het volk zich voor de koninklijke gasten. De rit door de groene heuve len tussen Brussel en Antwerpen in gezelschap van koning Boudewijn en prins Albert was al een zege tocht geweest. Overal waren de men sen uitgelopen om een glimp van de vorsten op te vangen. De auto van de Koningin werd her schapen in een praalwagen uit een bloemencorso door de bijna honderd boeketten, die onderweg werden aan geboden. OPSINJOORKEN In Mechelen, waar het stadhuis werd aangedaan, kwam het tot een triomfale hulde, die het tijdschema in de war stuurde. De burgemeester bood de Ko ningin een afbeelding van het Opsinjoor- ken. aan, de pop met de houten kop en het lappen lijf, waarop de rivaliteit tus sen Mechelen en Antwerpen zich al ja ren uit. Het figuurtje van' Spaanse herkomst wordt nJ. in Mechelse folkloristische optochten keer op keer op een laken om hoog geworpen. De Antwerpenaren, die het niet kunnen hebben, dat er zo wordt gesold met hun symbool zij noemen zich immers Sinjoren proberen ieder jaar weer de pop te ontvoeren, maar de Mechelaars, die zichzelf als de deftigste mensen van België beschouwen, omdat vroeger in hun stad het hof van Neder land heeft gezeteld, laten zich het Op- sinjoorken niet zo gemakkelijk ontnemen. Zij bewaren het in een kist in het stad huis. Ten overvloede ligt het vast aan een dikke ketting. VERTRAGING Met een vertraging van bijna twintig minuten kwam het koninklijke gezelschap bij de Gevaertfabriek in Mortsel bij Ant werpen aan. Het ranke, negentienjarige dienstertje van het restaurant van de fabriek, Hedwige de Bruynen, met Fa- rah Dibahkapsel, bood de Koningin een boeket orchideeën aan en prinses Beatrix witte rozen. De directeur vertelde, dat het meisje was uitgekozen „omdat zij zo'n vriendelijke houding heeft en zo'n zoete glimlach." Hij had gelijk. In haar blauwe jurkje met de witte nopjes, zoals ook de meisjes in de reclame van de onderneming dragen, zag zij er lief uit. CAMERA'S Op een tafel in de ontvangsthal lag een aantal geschenken voor de Nederlandse koninklijke familie. Al kon prins Bern- hard er dan niet zelf zijn, hij was niet vergeten. De Koningin kreeg voor hem een kleinbeeldcamera ter waarde- van tweeduizend gulden. Voor de kenners: het was een Voigtlander Bessamatic met Zoo marlens. De Koningin kreeg een prachtig stuk Vlaams Rosalinde-kantwerk. Prinses Bea trix bloosde van verrassing toen zij hoor de, dat zij werd bedacht met een elek trisch 8 mm filmapparaat. De technische uitleg, die daarbij werd gegeven, deed de Koningin tot haar dochter uitroepen: „Hoor je dat, met dit toestel kan je niets verkeerds doen."' Voor de prinsessen Irene, Margriet en Marijke waren er ook camera's. VERRASSING Een verassend geschenk was voor het laatst bewaard: een dik album waarin kleurenfoto's van de eerste dag van het staatsiebezoek waren geplakt. „Fantas tisch", vond de Koningin het, vooral de grote kleurenfoto die voor de aanvang van het galadiner was gemaakt. Het album zal worden aangevuld met de opnamen van het verdere bezoek. In spierwitte sleeën van auto's met roodleren bekleding reden de vorsten daarna over het fabriekscomplex. Nog even gingen zij met de lift naar de kan tine op de achtste verdieping, waar ne genhonderd vrouwelijke employe's in witte jasschorten hen met een klaterend applaus huldigden. INDONESIË BLIJFT KWAAD Het kon niet uitblijven: zó geestdriftig waren de toejuichingen van de Antwerpenaars, dat de koninklijke gasten ze wel móesten beantwoorden. Zij kwamen dus op het balkon van het Antwerpse stadhuis en daar begonnen voor koningin Juliana moeilijkheden met een vlag. Want met een verschijning op het balkon had men in Antwerpen helemaal geen rekening gehoudenDe aller aardigste foto van prinses Beatrix werd bij een ander onderdeel van het programma van gisteren gemaakt, bij het bezoek aan de Gevaertfabrieken in Mortsel. Eigen nieuwsdienst GENÈVE. De Sowjetunie begint te rug te krabbelen nu het Amerika ernst blijkt te zijn met het nemen van een se rie kleine ondergrondse kernproeven om te zoeken naar middelen om de ontdek king van dergelijke proeven op grote afstand mogelijk te maken. Van de vage, voor de mislukte topcon ferentie toegezegde Russische bereidheid mede te werken aan een iriternationaal onderzoekingsprogramma, Samen met de Verenigde Staten en Engeland, is niets overgebleven. Op de Russische mededeling van 11 mei dat de Sowjetunie geen deskundigen als waarnemers naar de Verenigde Sta ten wilde sturen (om aan dat onderzoe kingsprogramma deel te nemen) zolang de drie onderhandelende kernwapenmo gen dheden het niet eens waren geworden over de wijze waarop dat onderzoek ge zamenlijk uitgevoerd moest worden,, volgden gisteren zoveel Russische bezwa ren tegen dat ©nderzoek dat de kans op Russische deelneming daaraan wel heel klein geacht moet worden. De Amerikaanse plannen voorzien in twaalf kleine ondergrondse kernproeven, waarvan ongeveer de helft in diep onder de oppervlakte gelegen holten. Met die laatste wil Amerika aantonen dat het mo gelijk is zelfs zware ondergrondse kern proeven zodanig te „dempen" dat de trillingen "die er het gevolg van zijn op zeer grote afstanden niet kunnen wor den onderscheiden van lichte aardschok ken of zeer zwakke ondergrondse kern proeven. Het zijn die proeven in onderaardse holten die de Sowjetunie blijkens de gis- LONDEN De Russische schrijver Boris Pasternak die maandagavond laat in zijn slaap is gestorven zal don derdag een christelijke begrafenis krijgen op het slechts honderd meter van zijn buitenhuis gelegen kerkhofje ri 7 van Peredelkino, op ongeveerdertig 7 maar het ziet er nu naar uit dat deze trekkelijk veel eerbetoon zal worden begraven. Gisteren bracht Konstantin Paustovskyv een bezoek aan de we duwe van Pasternak. Hij is een van de bekendste huidige Russische schrij vers. DEN HELDER. Een geval van joy- sailing deed zich in Den Helder voor, toen een matroos en een stoker maandag avond in jeugdige overmoed een grote motorboot pikten en daarmee het zeegat uitvoeren. Nu konden zij de motor aar dig op gang brengen, maar van varen hadden ze geen kaas gegeten, zodat zij in een minimum van tijd op een zand bank van de Razende Bol zaten. Zij dachten de boot weer in bevaarbaar water te kunnen brengen door er naast te gaan lopen en te duwen. Dit gaven zij echter gauw op. Doornat hebben ze de nacht doorgebibberd totdat een marine- sleepboot hen uit hun isolement verloste. De stoker moest aan boord van Hr. Ms Limburg de reis met smaldeel V naar Nieuw-Guinea meemaken, waarvoor hi) nog juist op tijd kwam. Al heeft het Russische literaire gilde Pasternak in de schaduw gesteld se dert zijrl boek dr. Zjiwago naar het Westen werd gesmokkeld en hier werd uitgegeven en met de Nobelprijs be kroond, maar de laatste tijd zijn weer kroond, de laatste tijd zijn weer toond. De zuster van Pasternak, me vrouw Lydia Slater-Pasternak, die in Engeland woont, probeert nog steeds, - tevergeefs een visum te krijgen van JNieilW reCreatieOOrü de Russische ambassade. Van onze correspondent LONDEN. Prinses Margaret en haar echtgenoot hebben gisteren op hun huwelijksreis een hevige aardbeving meegemaakt in de Caraïbische Zee maar er weinig hinder'van ondervonden omdat zij nog aan boord van het konink lijk jacht, de Britannia, waren. teren tegen de Amerikaanse plannen in gebrachte bezwaren niet nodig acht. Niet nodig, hoewel die proeven juist de kern van het onderzoekingsprogramma moeten vormen. De andere Russische bezwaren zijn: de duur van het door Amerika voor gestelde ondêrzoekingspramma is te kort; met de uitvoering ervan rpoet wacht worden totdat bij verdrag besloten tot staking van alle proeven met kernwapens. Het eerste van die twee bezwaren houdt verband met het Russische ver langen naar een voorwaardelijke staking van alle proeven met kernwapens voor de duur van vier tot vijf jaar hangende de uitslag van het gemeenschappelijke onderzoek naar de mate van aantoon baarheid van de kleine ondergrondse kernproeven. Amerika en Engeland willen met een moratorium van vier tot vijf jaar niet akkoord gaan omdat, zolang het moge lijk blijkt in het geheim kleine onder grondse kernproeven te nemen, in die vier of vijf jaar de Sowjetunie rustig door zou kunnen gaan met het nemen van dergelijke proeven. DJAKARTA Meer dan liet zenden van Nederlandse verster kingen naar Nieuw-Gninea op zichzelf, zijn het de officiële ver klaringen van de Nederlandse regering, waaruit vijandigheid jegens Indonesië blijkt, aldus ver klaarde de Indonesische minister van buitenlandse zaken, Suban- drio, toen hij gisteren in Djakar ta terugkeerde. Subandrio kwam vier dagen eerder dan president Soekarno terug van de wereldreis, die zij de afgelopen weken hebben ge maakt. Hij had een boodschap van Soekarno bij zich voof de slotzitting van de grote conferen tie die in Djakarta is gehouden. Aan de conferentie namen mili taire commandanten en provin ciale gouverneurs uit heel Indo nesië deel. De conferentie was bijeengeroepen om zich te beraden over de toestand van het land en over de versterking van de Nederlandse defensie in Nieuw- Guinea. Daarbij stond, aldus werd in Djakarta aangenomen, de „consolida tie" van de Indonesische posities in de provincies, grenzend aan Nederlands Nieuw-Guinea, als belangrijkste punt op de agenda. Subandrio legde in zijn verklaring bij Djakarta ditmaal het sterkst op de passage in het Neder landse communiqué, waarin indertijd de militaire maatregelen werden geprojec teerd tegen de achtergrond van „de agressieve elementen in de Indonesische buitenlandse politiek". Het is die wijze van aankondigen geweest, die het wan trouwen van de Indonesische regering heeft versterkt, aldus gaf Subandrio te kennen. Hij zei dat nog beslist moet wor den hoe Indonesië op de Nederlandse maatregelen zal reageren. Kort voordat de Britannia zou aan komen op de rede van Antigua, een van de Britse Bovenwindse eilanden, brach ten drie zware aardschokken het gehele zeegebied in heftige beweging. De zee werd zo ruw dat de gezagvoerder van de Britannia besloot drie mijl uit de kust voor anker te gaan om het uit razen- van het onderaardse geweld af te wachten. Volgens Amerikaanse seismografische waarnemingen zouden de aardschokken heviger zijn geweest dan die welke enige dagen eerder een groot deel van Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM. De Nederlandse vereniging voor maatschappelijk werk Humanitas heeft van de minister van justitie toestemming gekregen tot het organiseren van een loterij, gelijk aan de in Duitsland zo populaire Lotto. In de Nederlandse versie, Rolot geheten, zullen de deelnemers echter zes letters moeten aankruisen in plaats van zes cijfers. Volgens onze inlichtingen zou de ver gunning door minister Beerman gege ven zyn voor een vastgesteld aantal weken, nadat hij een eerste aanvraag had afgewezen. Humanitas heeft aan het prijsvra- genbureau L. A. Daane N.V. te Am sterdam de organisatie toevertrouwd. Men kan aan Rolot deelnemen door vijftig cent aan postzegels te plakken op een kaart, waarop 25 letters van het Nederlandse alfabet staan aange geven. Zes daarvan moet men aankrui sen en een Amsterdamse notaris zal elke week de zes winnende letters trekken. Voorlopig wacht Humanitas af of Rolot een succes zal worden. Is dat het geval dan bestaat er wellicht kans dat na afloop liefdadigheidsvereni gingen bij minister Beerman een aan vraag zullen indienen tot voortzetting van dit kansspel. Van onze correspondent OTTOLAND. In het hartje van het Alblasserwaardse 'weidegebied is gister^ middag het eerste recreatieoord in die streek met feestelijk vertoon geopend. Nadat burgemeester M. Visser van Ot- fcoland het traditionele lint had doorge knipt namen Adrie Bezemer en haar broer Arie als eersten een duik. in het natuurbad De Put. Het heeft een opper vlakte van 270 bij 65 meter. Er komen drie kampeerterreinen en de bouw van een restaurant het eer ste aan de provinciale weg 36 is in voorbereiding. De jeugd kan hier binnen kort ponyrijden, hengelen, waterfietsen en roeien. De jonge Nederlandse operazanger Huib Quispel (24), leerling van Hans Hottes, is sedert begin deze week ver bonden aan de opera in München. Quis pel trad al eerder in Salzburg en in ons land op o.m. voor radio en t.v. Cbili verwoestten. Het epicentrum zou volgens -die waarnemingen gelegen moe ten hebben in de buurt van de Maagden eilanden en Portorico en dus in de buurt van de Nederlandse eilanden Saba, St. Eustatius en St. Maarten. De eerste schok werd vroeg in de nacht van maandag op dinsdag opge tekend. De schokken hielden ongeveer eeh uur aan. Toen alles veilig leek gingen prinses Margaret eh haar echtgenoot op Antigua aan land. - Ook elders-in het Caraïbische gebied kwam de aarde gisteren in heftige be weging. Volgens Amerikaanse seismografische waarnemingen deden zich in de Mid den-Amerikaanse republiek El Salvador gisteren 17 aardschokken voor. Het cen trum lag vermoedelijkbij de vulkaan Izalco, die de laatste jaren niet actief meer is geweest DEN HAAG (ANP) De Karei Door man en zijn beide jagers zullen ieder een er aan moeten herinneren dat Ne derland een marine bezit, die in staat is zich overal ter wereld te vertonen en voor de Nederlandse belangen te wa ken. Dat zei gisteren minister Visser bij zijn afscheidsbezoek aan het Nederland se vliegdekschip. De minister was met een helicopter van het marinevliegkamp Valkenburg naar de Doorman gevlogen. Na een rondgang over het schip nam hij bij een „alle hens voor de boeg", afscheid van de bemanning. Meteen nadat de minister weer per helicopter was vertrokken, zétte dé Ka rei Doorman koers naar het zuiden. In Het Kanaal zullen de jagers Limburg en Groningen, die gisterochtend uit Den Helder zijn vertrokken, zich bij hem voegen. In Singapore, op weg naar Djakarta, had Subandrio verklaard dat hij nog geen tijd had gehad om kennis te nemen van het gezamenlijke Nederlands-Maleise communiqué, dat in Den Haag is uit gegeven, na het vierdaagse bezoek dat de premier van Malakka aan ons land heeft gebracht. Zoals gemeld is de Nederlandse regering er bij premier Abdul Rahman in geslaagd twijfels ten aanzien van de Nederlandse bedoelingen weg te nemen. Minister Luns gaf Abdul Rahman de verzekering dat Nederland, met de ver sterking van de defensie van Nieuw- Guinea geen enkel agressief of provo cerend oogmerk had. Dezelfde verzeke ring heeft minister Luns enkele dagen geleden gegeven aan de Australische ambassadeur in Den Haag. De Australi sche regering had haar ambassadeur ge vraagd nadere inlichtingen in te winnen over de Nederlandse maatregelen. De Australische waarnemend minister van buitenlandse zaken, sir Garfield Barwick, heeft gisteren in het Australi sche parlement meegedeeld dat zijn regering alles zal doen om te trachten misverstanden tussen Nederland en In donesië te voorkomen. De opdracht aan haar ambassadeur in Den Haag maakte "van dat streven deel uit. Ook de ambas sadeur in Djakarta heeft instructies ont vangen om aan te dringen op zelfbeheer sing. SANTIAGO (A.F.P.) Een groot gedeelte van het door rampen geteis terde deel van Chili is zeer sterk ver zakt. In het zwaarst getroffen gebied, de provincie Valdivia, is de verzak king van de gehele bodem gemiddeld drie meter. Dit is de verklaring van de afschuwe lijks ramp die Valdivia heeft getroffen. De gehele havenplaats is drie meter lager komen te liggen en daardoor gedeeltelijk overstroomd. Ook andere kustplaatsen vertonen het zelfde beeld. Kaden liggen er nu ver onder de waterspiegel. Valdivia, Puerto Montt, Ancud en tal van andere steden aan de kust zullen elders moeten worden, herbouwd. Van een onzer redacteuren ANTWERPEN Een van de meest briljante schrijvers van de oudere ge neratie in het Nederlandse taalgebied, Willem Elsschot, is gistermiddag in Antwerpen overleden. Hij werd 78 jaar. Willem Elsschot, pseudoniem voor Alfons de Ridder, was al enige tijd ziek. Vooral zijn proza-werk, vlijmscherp en vaak vol humor, is ook in ons land overbekend geworden. Met name de novellen „Lijmen" en „Kaas" en de WILLEM ELSSCHOT roman „Villa des Roses" worden ook nu nog veel gelezen. Alfons de Ridder werd op 7 mei 1882 in Antwerpen geboren. De naam Elsschot is met de naam van deze stad verbonden, al heeft de schrijver ook in Rotterdam gewoond, en in Parijs waar hij „Villa des Roses", zijn zeer opvallend debuut in 1913, heeft geschreven. Behalve de reeds eerder gesignaleerde werken volgden nog o.m. „Pensioen" (1937), „De leeuwentemmer" (1941), „Het tankschip" (1942) en tot slot „Het dwaallicht" in 1946. Sedertdien schreef Elsschot niet meer, maar zijn werken werden herdrukt: in 1957 toen hij 75 werd, verscheen zo zijn verzameld werk. Elsschot, die in werk en uitspraken altijd van een weerzin van de commercie heeft doen blijken, heeft niettemin decennia's lang een reclame-bureau in Antwerpen geleid. Het was juist Elsschots zakelijkheid, die zijn werken hun bijzon dere karakter heeft gegeven: helderheid en humor, naast fascinerend verteltalent en cynisme. ANKARA. - Uitbundig vierde de bevolking van Ankara, de hoofdstad van Turkije, gisteravond feest. Dat geschiedde na de opheffing van de avondklok die een maand lang van kracht is geweest. Vooral de studen ten grepen deze kans aan om de bloemetjes flink buiten te zetten. lei Café's en restaurants deden voor het zaken, nu de mensen ook tussen negen DEN HAAG. Het Hoog militair ge rechtshof heeft de 56-jarige eerste lui tenant J. W. uit Schaarsbergen wegens verduistering en het clandestien rijden en laten rijden met een militair voer tuig veroordeeld tot een maand gevan genisstraf. De krijgsraad had hem drie weken militaire detentie opgelegd, van welk vonnis de auditeur-militair in ho ger beroep was gedaan. Luitenant W. had in de zomer van het vorig jaar gedeelten van voorschotten die hij aan schippers van de school moest uitkeren, te eigen bate gebruikt. Bij de afrekeningen kon hij daardoor niet aan zijn verplichtingen voldoen. La ter heeft hij alles teruggegeven. De clandestiene ritten had luitenant W. ge maakt omdat hij door drukte de weg van de officiële rij-opdrachten te om slachtig vond. Zijn chauffeur had hij eens een brief laten wegbrengen, even eens clandestien, als vriendendienst. uur 's avonds en vijf uur in de morgen weer op straat mochten. Turkije's nieuwe premier, generaal Gursel, gaf gisteren nog eens de ver zekering dat hij zal aftreden zodra er nieuwe verkiezingen worden gehouden. Hij is niet van plan zich kandidaat te laten stellen. Zijn officieren kunnen dat doen als ze willen, maar dan moe ten ze eerst hun militaire functies neerleggen. Gursel onthulde dat er wapenvoor- raden zijn ontdekt die door het vorige bewind werden aangelegd. Men onder zoekt waar de wapens voor bestemd waren. Intussen doen vele geruchten de ronde over het aantal studenten dat onlangs tijdens de betogingen tegen het bewind van Menderes werd gedood. De gehate politie van Menderes zou een groot aantal lijken in sloten en velden hebben begraven en zelfs een achttiental in een koelhuis te Ankara. Studenten en hoogleraren van de universiteit van Erzurum in het oosten van het land, betuigden gisteren hun trouw aan de regering-Gursel. Voor het eerst verschenen gisteren in Ankara weer gemeente-politieagenten op straat. Sinds de omwenteling deed uitsluitend militaire politie dienst. Steeds meer landen erkennen het nieuwe regiem in Turkije, o.a. de Sowjetunie is er toe overgegaan, even als Engeland, Amerika en Frankrijk. AMSTERDAM. Ter voorziening in de vacatures in het bestuur van de Ver- eeniging voor den Effectenhandel, ont staan door het uittreden van de heren A. H. Sillem en G. J. Jongepier, zijn benoemd de heren J. Stroeve J. Ezn én D. Uhlenbroek. De heren J. C. Harders, C. C. P. Ingwersen Jr., A. Kloppen burg en J. C. van Marken werden als bestuurslid herbenoemd. HILVERSUM. Op een bijeenkomst van de discussiekring van het Hilversum- se gymnasium is het woord gevoerd door de vader van Anne Frank, die opriep het in de toekomst onmogelijk te maken mensen om ras, geloof of overtuiging te doen vervolgen. De heer Frank zei talloze brieven naar aanleiding van het dag boek van Anne Frank te hebben ontvan gen afkomstig uit alle delen van de we reld. Jongeren van deze tijd realiseren zich wat er gebeurd is en zij willen alle krachten inspannen om herhaling te voor komen. Een internationaal jeugdcentrum met als middelpunt het Anne Frankhuis in Amsterdam, dat het contact tussen jonge ren uit de gehele wereld bevordert is zo een realisatie. Een der leerlingen van het Hilversum- se gymnasium heeft inmiddels het initia tief genomen tot het oprichten op deze school van een Anne Frankkring. De heer E. van Praag, secretaris van de Anne Frank-stichting achtte voor een dergelijke schoolkring schriftelijke con tacten, ook met verre landen, Japan e d bijzonder wel mogelijk. De Anne Frank stichting zal met raad en daad terzijde kunnen en willen staan. LONDEN. 23.000 pond sterling heeft de_ Amerikaanse boekhandelaar Kraus uit New York betaald voor een boek. Het is één der oudste boeken ter wereld. De eerste Engelse drukker. William Caxton, drukte het in 1430 en behalve dit prijzige exemplaar zijn er nog vier van op de wereld, waarvan drie in bibliotheken. Het boek vertelt van het leven in 15e- eeuws Engeland. i Het K.N.M.I. in De Blit berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: S! Opklaringen en rtO V fAl droog weer met weinig wind. Over het algemeen iets L^JKSf V hogere middag- Het mag weer! V 2 iuni- Zon op éf \f X 4.25, onder 20.51. AivJMaan op 12.04, «Sr-" onder 1.04.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1