MODERNISERING EIST WEER ZWARE OFFERS Eerste resultaat van de prioriteitenlijst CHAOS LANGS HELE KUST VAN OCEAAN Ruimtespion gelanceerd LIEFDESBRIEF WERD EICHMANN FATAAL Philips 1000% Vloedgolven van tien meter hoog MILJOENSTE OPBELLER AANGESLOTEN Velen poogden Russen in V.N. te kalmeren De Bilt: Zonnig PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND LEGER LUCHTMACHT MARINE Japan: niet gewaarschuwd Altijd geluk Sherry voor P.T.T. Slapenden meegesleurd Chili: ontmoedigd Elders: doden, puin, chaos Twee gegadigden voor Museum-Dreesmann DE EERSTE MIDAS hèt middel tegen afwashanden Verblijfplaats gevangene geheim EEN EED ANDER MENS Vergeten held stierf na jaren lijden PRINS BERNHARD IN ARGENTINIË Ongeluk met dragline Hemelvaartsdag met goed weer Hoofdkantoor: Goes. L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317, bij geen gehoor Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009, bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26, Viissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24, Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierlkzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur: JACQ DE SMIT; Chefred.: G. J. BREl'KER Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, ïée jaargang no. 4568Woensdag 25 mei I960 DEFENSIE 200 MILJOEN DUURDER Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De uitgaven voor de defensie zullen in de jaren 1961 tot en wet 1963 dienen te worden verhoogd met 200 miljoen gulden per jaar. De regering zal in deze drie jaren jaar lijks een bedrag van 1850 miljoen gulden op de defensiebegroting plaatsen, het zogenaamde defensieplafond. Dit plafond ligt op het ogenblik op 1650 miljoen gulden. In het bedrag' van 1850 miljoen per jaar zijn de kredieten uit voorafgaande begrotingsjaren zg. overlopende gelden die nog geen bestemming hebben niet begrepen. Bovendien zal het plafondbedrag moeten worden verhoogd met de kosten verbon den aan „alaris- en pensioenmaatregelen, die na 1959 werden of Zullen worden genomen. Deze beslissing over de defensieuitgaven is genomen na uitvoerig over leg in het kabinet. Zij betekent het eerste zichtbare resultaat van de opstel ling van de prioriteitenlijst en is in de defensienota, door minister Visser aan de Tweede Kamer voorgelegd, bekendgemaakt. De verdeling van de begrotingsgelden per jaar over de drie onderdelen van de krijgsmacht geeft de minister ais volgt aan: Koninklijke marine 4X8 miljoen Koninklijke landmacht 889 miljoen Koninklijke luchtmacht 498 miljoen Internationale financiering 38 miljoen Bijdragen aan andere departementen 7 miljoen Alle drie de onderdelen staan voor omvangrijke nieuwe aanschaffingen en modernisering van hun uitrusting, die zware financiële offers vragen. In zijn nota aan de Kamer geeft minister Visser het volgend overzicht van de aanschaffingen: In de bewapening en uitrusting van de parate eenheden moet in de eerste plaats verouderd en versleten materieel worden vervangen. Dit betreft vooral bepaalde series voertuigen en geschut, het geweer en het lichte tankmaterieel. Daarnaast moet nieuw, modern ma terieel worden ingevoerd zoals infra rood apparatuur, radar vuurleiding, be scherming tegen atomische, bacteriolo gische en chemische wapens. Voorts zijn nodig gemechaniseerde artillerie, gepantserde verkenningsauto's, zware helikopters, verbindingsmaterieel met groter bereik, gepantserde terreinvoer tuigen en moderner middelen voor doel- opsporing. Het aanschaffingsplan omvat boven dien geleide wapens, aanvulling van de voorraden munitie, waaronder munitie voor nieuwe wapens en antitank wapens. In de komende jaren zal geleidelijk aan steeds meer het geleide wapen worden ingevoerd. De thans in gebruik zijnde drie typen gevechtsvliegtuigen worden vervangen door een geringer aantal van één type, de Starfighter F 104 G. Op zeer korte termijn moeten de luchttransport-Dakota's plaats ma ken voor twaalf Fokkers F 27 (Friend ships). Verder vermelden de plannen van de luchtmacht de vervanging van verouderde en versleten voertuigen, aanschaf van „Sidewinder" raketten voor de gevechtsvliegtuigen en aanvul ling en vernieuwing van de oorlogs- voorraden. Hier zijn reeds een aantal projecten onderhanden, waaronder de uitrusting van de eerste kruiser met geleide wa pens en de Seahawk straaljagers met geleide projectielen, verbetering van onderzeebootjagers met torpedobewape ning en de voorbereiding voor de bouw van een atoomonderzeeër. In de nota is thans een verder gaand prioriteitsplan opgesteld, dat voorziet in: de vervanging van de Martin Mari ner vliegtuigen in Nieuw-Guinea, nieuwbouw van twee (conventionele) onderzeeërs, nieuwbouw van een tank- voorraadschip, uitrusting van de tweede kruiser met geleide wapens, nieuw bouw voor vier fregatten en verwerving van een klein squadron helikopters voor onderzeebootbestrijding. Dit plan dient later nog te worden aangevuld met twee fregatten, meer helikopters (ook voor het vegen van mijnen) nog een tank/voorraadschip en helikopters voor de Nederlandse Antil len. Deze plannen, zo schrijft de minister, zijn niet te verwezenlijken zonder Ame rikaanse hulp. Hij blijkt optimistisch te zijn in zijn verwachtingen over die hulp, maar omdat Amerikaanse hulp programma's jaar voor jaar moeten worden goedgekeurd door het Congres, heeft de regering van de Verenigde Staten nog geen enkele concrete toe zegging kunnen doen. 1850 miljoen NEW YORK Het Philips- aandeel passeerde gisteren in Wall Street de mijlpaal van 1000 pet. In de telefonische avond- handel in Amsterdam was men (nog) niet zo enthousiast. De no tering was 999. Eigen nieuwsdienst TOKIO Overal langs de kusten van de Grote Oceaan, die nu niet met zijn andere naam, de Stille Oceaan, genoemd kan worden, is de laatste dagen door vloedgolven van soms tien meter hoog en zware aardbevingen een onbeschrijfelijke chaos ontstaan. Het totaal aantal slachtoffers in de zwaarst getroffen gebieden, Japan, Chili en Hawaii, is slechts bij benadering be kend, en zal zeker de 2000 overschrij den. Alleen al in Chili waren gisteren 1000 doden geteld en in Japan kwam men enkel bij de havenstad Sendai al tot 800 doden. Maar onder de puin hopen liggen nog vele slachtoffers, uit afgelegen gebieden zijn nog geen cijfers ontvangen en ook op de vele eilanden groepen in de Oceaan zijn talrijke slachtoffers gevallen. De westkust van Amerika, de Philip- pijnen, Australië, Nieuw-Zeeland, Au stralisch Nieuw-Guinea, Formosa, Hawaii, Chili, Japan en Okinawa heb ben alle in meer of mindere mate de weerslag van de aardbevingen in Chili ondervonden. De oostkust van Japan werd gisterochtend overspoeld door een enorme vloedgolf, plaatselijk ver schillend van twee tot tien meter hoog- Van een onzer verslaggevers DEN HAAG „U begrijpt mis schien dat wij niet alle nieuwe klan ten opbellen, maar u bent een heel bijzondere". Zo leidde prof. ir. G. H. Bast het telefoongesprek in dat hij gistermid dag tegen zessen voerde met me vrouw Beugelink aan de Raapopse- weg te Arnhem, de moeder van Roald Beugelink (29), de miljoen ste telefoonabonnee in Nederland. Zenuwen t/let dat telefoongesprek kwam een einde aan een paar uur van zenuwach tige spanning voor de P.T.T. en enige genodigden. Zij wachtten gistermiddag in een kamer van het gebouw van de centrale directie van de P.T.T. in Den Haag op de melding van de miljoenste. Op vier telexapparaten kwamen de op^ heffingen en aansluitingen binnen. Zij werden nauwkeurig genoteerd op een groot bord. Even zag het er nog naar uit dat de monteurs gisteren de miljoen ste aansluiting niet meer haalden. Om twintig minuten over vier echter wae het zover. De miljoenstt was welis- Mevrouw Beugelink (inzet), moeder van de miljoenste telefoonabonneein gesprek met prof. ir. G. H. Bastdirecteur- generaal van de P.T.T. Achter prof. Bast de kaart met de verschillende telefoon districten. waar zelf niet thuis toen prof. Bast hem wilde gelukwensen, maar zijn moeder was er wel toen de nieuwe telefoon rinkelde. Roald, vertegenwoordiger van een Zwolse kunstmestfabriek, is een zondagskind, vertelde zij. „Hij heeft altijd geluk, zelfs in de liefde." Zijn verloofde, de negentien jarige Mies Bokkes, hoorde dat glunde rend aan. Zij keek gisteravond in het huis van haar schoonouders naar haar Roald uit, want het gelukskind was op reis en wist nog van niets. Dat veran derde echter gauw toen hij de straat inreed. Hij vertelde dat hij twee maanden geleden bij de Zwolse firma was gaan werken en sindsdien al voor tientallen guldens had getelefoneerd bij buren, winkels, café's e.d. Dat was waarschijn lijk de reden dat de P.T.T. zijn aanslui ting drie maanden eerder had aangelegd dan was toegezegd. Moeder en vader Beugelink. die nog in zijn witte jas uit zijn kruideniers winkel naar huis was gekomen, vroegen zich af of zij vandaag, als de P.T.T. een geschenk komt aanbieden, koffia of sherry moesten schenken, te, die hele dorpen in onontwarbare massa's hout en stenen veranderde en vissersboten tientallen meters het land inspoelde. Nergens had de waarschu wingsdienst voor vloedgolven gewerkt, naar thans verluidt door een fout in het systeem- Wef' hadden er op som mige plaatsen alarmsirenes" geloeid, maar Japan had te weinig ervaring met het systeem: men stoorde zich pas bij de tweede of derde keer aan het alarm en dan kwam de vloed meestal gelijk", aldus een verklaring van een wachter. De gevolgen waren ramp zalig. De springvloed raasde met een snelheid van een straaljager landin waarts- Vele slapenden werden door het wilde water meegesleurd en kwamen in de kolkingen en het stuwende puin om. In de havenstad Sendai, 300 km noordoostelijk van Tokio, verloren 800 mensen het leven, terwijl de helft van de 294.000 inwoners zich in enkele seconden dakloos zag gemaakt. Ook de vissershaven Kiritappoe op Hokkaïdo had zwaar te lijden en zal moeten worden herbouwd, Het« beeld dat de piloten van verkenningsvliegtuigen doorseinden naar de reddingscentra waarvoor andere verbindingen onmo gelijk waren, was onherkenbaar: ver dwenen of verwoeste dorpen, wrakken tot ver in het land, veel gedood vee en nergens een spoor van menselijk leven. Vooral langs de kust van Hondsjoe is de verwoesting groot. Men blijft beducht voor nieuwe vloeden: het alarm is nog steeds van kracht. De miljoenensteden Tokio en Jokoha- ma, beschermd door een baai van Tokio, hebben slechts weinig schade geleden, en van hieruit kan de reddingsactie dan onbelemmerd georganiseerd worden. In Chili, het land waar alle ellende met de aarfeevmgen van het weekeinde begon, is de toestand' al even ontmoe digend. Honderdduizenden daklozen zwerven door de verwoeste gebieden, waar kadavers, puinhopen van vernielde dorpen en wrakstukken door de vloedgol ven dooreen gespoeld liggen. De haven Saavedra is volgens een piloot onder de zeespiegel verdwenen. Schepen tot tien mijl uit de kust melden over drijvend huisraad, wrakstukken en krengen van vee. De materiële schade loopt in de mil joenen enkele dorpen zijn totaal verwoest. Maandagavond nog weed de haven Cori- cepción door een nieuwe schok getrof fen. Even tevoren had men er twaalf doden onder de ruïnes van een zieken huis gevonden. In de stad Quéle in de provincie Cautin zijn 600 mensen als vermist opgegeven en men heeft weinig hoop hen nog terug te vinden. „Met het geluid van een goederentrein" trof de vloedgolf ook Hawaii, waarvan de tweede stad, Hilo, 33 doden te betreu-1 ren heeft. 29 mensen zijn vermist; men schat de schade op 200 miljoen gulden. Op de Rioe-Kioe eilanden kwamen ton nen zout op de rijstvelden terecht en werden vele boten vernield. Onder de Amerikaanse bezettingstroepen op Oki nawa zouden eveneens slachtoffers zijn gevallen. Duizenden dorpelingen van de oostkust der Philippijnen vluchtten in paniek naar de hoger gelegen delen en in zeker drie provincies kwamen de ste den onder water te staan. Over slacht offers is hier nog niets beikend. In Nieuw-Zeeland zijn geen slachtof fers te betreuren, wel is er veel vee verdronken. In de haven van Sydney ont stond een draaikolk van veertig meter diep, die kleinere boten op de kant wierp. Op Formosa begaf een brug het onder het geweld van een zes meter hoge golf. Bij inspectie van de strafgevangenis in Hollandia hebben gisteren enkele ge vangenen verzet gepleegd. Tijdens het handgemeen werden het hoofd gevan geniswezen en twee gedetineerden licht gewond. Dat de leden van Denemar- kens koninklijke familie het goed met elkaar kunnen vinden en zeer op elkaar gesteld zijn, kon men gisteren in Kopenhagen weer zien. Koning Frederik en koningin In- grid hadden met hun dochters een tocht in open rijtuigen door de stad gemaakt, ter gelegenheid van de zilveren bruiloft van het konink lijke paar. Die tocht eindigde in de stromende regen. Kletsnat ar riveerden de koning en zijn gezin Mj het stadhuis van de hoofdstad. Als een zorgzame vader helpt koning Frederik op deze foto het gezicht van zijn dochter Benedikte met een zakdoek drogen. Prinses Anne-Marie (links) en kroonprin ses Margrethe (midden) moesten het zonder vaderlijke hulp doen. NEW YORK (Reuter. AFP) Achter de schermen van de Verenigde Naties werden gisteren intensieve besprekin gen gevoerd over de gespannen verhou ding tussen Amerika en Rusland, als gevolg van het neerschieten van de Amerikaanse U-2 boven de Sowjetunie. De Veiligheidsraad wijdt op het ogen blik een speciale zitting aan deze zaak op verzoek van de Sowjetunie. Andrei Gromyko, de Russische ml- minister van buitenlandse zaken, was gisteren voor de hervatting van de zit ting een half uur bij secretaris-generaal Hammarskjoeid. Deze ontving dinsdag van Amerikaanse zijde de gegevens over elf Russische spionnen die in de Ver enigde Staten zijn gegrepen. In ant woord op de rede van Gromyko had de Amerikaanse afgevaardigde Cabot Lodge uitvoerig gewezen op de stelsel matige Russische spionage waar de Ver enigde Staten aan zijn blootgesteld. Zoals gemeld vraagt Rusland de Vei ligheidsraad Amerika te veroordelen, wegens agressie door middel van spio- nagevluchten. Sfeer gezocht Intussen spannen vier leden van de Veiligheidsraad Argentinië, Ceylon, Ecuador en Tunesië zich in, een sfeer rond de besprekingen te scheppen die gunstig is voor de verhouding Oost West, die sinds de mislukte topconfe rentie een dieptepunt heeft bereikt- Zij hebben een ontwerp-resolutie ingediend waarin gevraagd wordt het overleg tus sen de Sowjetunie en het Westen te hervatten. Overdreven Sir Pierson Dixon, de Britse gedele geerde, deed gisteren een beroep op de Sowjetunie weer mee te werken aan het zoeken naar oplossingen voor de bestaande vraagstukken in ce wereld. Hij noemde de manier waarop Gromy ko de kwestie van het neergeschoten Amerikaanse verkenningsvliegtuig had. behandeld zeer overdreven. Dit sloeg ook op de gevolgen die het incident volgens de Russische minister zouden hebben. Overigens heeft Gromyko, aldus Sir Pierson, nog altijd niet precies uit de toeken gedaan waarom de Russi sche regering de topconferentie op deze kwestie heeft doen stranden. Ook de Britse afgevaardigde wees met nadruk op Ruslands activiteit op spionagege- bied. De Franse gedelegeerde, die niets voor de Russische resolutie voelde, herinnerde er aan hoe Russische kunst manen zonder ophouden over het ge bied van vreemde landen vliegen. In dit verband vond hij het op zijn minst vreemd dat Rusland de kwestie van de U-2 zo hoog opneemt. AMSTERDAM. Er zijn twee gega digden voor het pand waarin het mu seum van wijlen de heer Dreesmann gevestigd is geweest: de gemeente en de Vrije universiteit. In opdracht van hen heeft de makelaar T. J. Booms-ma het pand op de in Frascati gehouden veiling voor 650.000 gulden verkocht. Gemeente en universiteit gaan nu on derling uitmaken wie de definitieve •igenaa» wordt. Eigen nieuwsdienst CAPE CANAVERAL Met goed gevolg heeft de Amerikaan se luchtmacht gisteren op de ba sis van Cape Canaveral een ver kenningssatelliet van het type Midas gelanceerd. De Midas is, samen met de Samos, bestemd voor het waarnemen van troepenconcentraties, lanceerinrichtin- gen enz. over de gehele aarde. In het bijzonder is het de taak van de Midas om de Verenigde Staten onmiddellijk te waarschuwen wanneer vijandelijke raketten worden gelanceerd. De hoogte van de satelliet moet tussen 150 en 200 mijl liggen. Daar het ditmaal een proef is, zal de Midas nog niet bo ven de Sowjetunie verschijnen. Binnen het jaar echter zal de Amerikaanse luchtmacht een geheel net van dit soort waarschuwingssatellieten over de com munistische wereld beginnen te leggen. In 1962 zal dat net voltooid zijn. ze houdt van me, ze houdt niet van me Advertentie (f Nu (s er... Eigen nieuwsdienst JERUZALEM (Reuter) Een liefdesbrief is Adolf Eichmann, organisator van de uitroeiing van zes miljoen Joden, noodlot tig geworden. Zij leidde regel recht naar zijn arrestatie door Israëlische geheime agenten. In de Joodse staat wordt hij thans zwaar bewaakt op een ge heim gehouden plaats en daar wacht hij zijn berechting af. In dien hij ter dood wordt veroor deeld zal hij zijn leven aan de galg eindigen. Het was een uit Polen afkomstige Jood, Tuvia Friedmann, directeur van het documentatiecentrum van oorlogs misdaden der nazi's in_ Haifa, die het jarenlange speuren naar de wrede sadist Eichmann leidde. Aldus werd gisteren in New York onthuld. Friedmann werkte vroeger bij de Poolse geheime dienst. Hij verloor zijn gehele familie door het werk van Hit- Iers beulen, ontsnapte zelf uit een Duits concentratiekamp en zwoer de omge komen zes miljoen Joden te zullen wreken. Tweehonderd nazi-misdadigers heeft Friedmann in de loop der jaren aan de justitie helpen overleveren. Zijn grootste succes was tot nu toe de vangst van Adolf Eichmann. Vorig jaar kwam Friedmann er achter dat Eichmann in het Midden Oosten verbleef en bij een Brits oliebedrijf in het sjeikdom Koeiweit werkte. Friedmann, de onvermoeide speur der, kreeg er in het begin van dit jaar de bewijzen van in handen, dat Eich mann plastische chirurgie op zijn ge zicht had laten toepassen en dat hij al zijn persoonlijke papieren had ver brand om zijn achtervolgers het spoor bijster te doen worden. Zelfs had hij de brutaliteit naar Israël te gaan. FOTO Op vrouwen oefende Eichmann blijk baar een grote aantrekkingskracht uit. Hij had verscheidene vriendinnen. Met een daarvan kwam Friedmann in con tact en deze vrouw was in het bezit van de enige foto die er nog van de nazi-misdadiger bestond. Het duurde niet lang of deze foto was in handen van de Israëlische veilig heidsdienst. Ook wist de politie weldra waar hij nogal eens kwam. Aanwijzin gen hiervoor kreeg de politie, zo wilde de ironie van het lot, uit een liefdes brief die Eichmann aan de vriendin stuurde die zijn foto bezat! Deze ont hullingen werden gisteravond in New York gedaan door een functionaris van de internationale Joodse organisatie B'nai B'rith. Indien dit relaas juist is werd Eich mann dus niet buiten Israël, maar in het land zelf gearresteerd. Men is in Israël van plan Eichmann op correcte wijze te berechten. Vooral omdat men beducht is op wraakneming door Israëli's die al hun familieleden door de gruwelen van nazi-Duitsland kwijtgeraakt zijn, wordt Eichmann thans zo zwaar bewaakt. Drie mensen hebben zich al vrijwillig gemeld een eventueel doodvonnis tegen hem te voltrekken. NIJMEGEN (A.N.P.) Na enige jaren lichamelijk en geestelijk zwaar te hebben geleden is gisteren in een Nijmeegs zie kenhuis de heer A. Peters overleden, opperbrandmeester bij de gemeentelijke brandweer. De heer Peters heeft enkele jaren ge leden vergeefs geprobeerd een kindje uit een brandend huis te redden. Ondanks de hitte en de zware rook drong hij meer malen het huis binnen. Hij liep een ver giftiging op die tenslotte een dodelijke uitwerking had» West-Duitsland zal geen uitlevering vragen van de in Israëlische gevangen schap zittende Eichmann, hoewel men hem graag in de bondsrepubliek zou berechten. Dit liet de Westduitse mi nister van justitie gisteren weten. Te gen Eichmann is ook in de bondsrepu bliek destijds een arrestatiebevel uit gevaardigd. De regering in Bonn zal Eichmann geen verdediger ter beschikking stel len, zoals gebruikelijk is. Hij mag van de Israëlische justitie wel een Duitse verdediger hebben, mits die vrij is van nazi-smetten. De Westduitse justitie zal Israël alle gewenste gegevens in ver band met de zaak-Eichmann ter be schikking stellen. BUENOS AIRES (AP) Prins Bern- hard is gisteren op het vliegveld Ezeiza bij Buenos Aires aangekomen. Hij leidt de Nederlandse afvaardiging, die de vie ring van het honderd vijftigjarig bestaan van Argentiniës onafhankelijkheid bij woont. In de Nederlandse ambassade heeft de Prins gistermiddag president Frondizi en de leden van zijn kabinet een diner aangeboden. NIEUWE-NIEDORP (ANP) Bij het afsteken van een grasstrook op een bedrijf in Nieuwe-Niedorp (N.H.) is gis termiddag een tweehonderdvijftig kilo wegende bak van een dragline plotse ling losgeraakt met het noodlottige ge volg dat de bestuurder van de dragline, de 36-jarige T. H. K. van Winkel, op slag werd gedood. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Vrij zonnig en droog weer, meest zwakke wind en iets hogere middag- temperaturen dan gisteren. MIES JE: Morgen naar Ajax Feyenoord. 26 mei; zon op 4.32, zon onder 20.42; maan op 5.38, maan onder 21.20. 2,7 mei: zen op 4.31, zon onder 20.44; maan op 6.20, maan onder 22.10. Van onze weerkundige medewerker Gisterochtend is er in ons land overal weer vijf tot tien mm regen gevallen. Dat meiregentje werd gevolgd door zon bij een tempera tuur van dertien tot zestien graden. De opklaringen hielden verband met de nadering van een gebied van hoge druk boven de Britse eilanden, dat ons vandaag een ver dere verbetering van het weer zal bezorgen. De rust zal dan helemaal zijn teruggekeerd en de tempera tuur kan wat hoger komen dan gisteren. Er is alle aanleiding voor de ver wachting, dat ook de Hemelvaarts dag goed weer zal opleveren. Wel iswaar is er boven de Ooeaan acti viteit van depressies te merken, maar het gebied van hoge druk breidde zich gisteravond ondanks de aanvallen van depressies nog steeds uit. Het had er toen alle schijn van, dat het gebied van hoge druk twee dagen lang liet weer onder zijn hoede zou kunnen nemen. Vooral aan de kust mogen dan zonnige perioden worden verwacht en een verdere stijging van de tempera tuur is waarschijnlijk.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1