Slachtoffer groef haar eigen graf Angstige bevolking vreest nieuwe golven, aardbevingen, branden en instortingen Aantal doden niet geteld, schade onnoemelijk groot UITROEIER EICHMANN DOOR GEHEIME DIENST VAN ISRAËL GEGREPEN Ontslagen psychopaat na moord gegrepen WANKLANK BIJ SYMFONIE ORKESTEN de Oceaan Russen vragen veroordeling van V.S. in Veiligheidsraad PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Bewusteloos uit gezonken auto Bom Amerikanen blijven oefeningen houden Palestina Kans in 1941 Dakota's van marine mochten niet landen Muur van water Duizenden mijlen ver Calif ornië Bekenden Argwaan Motief LAATSTE NIEUWS Moord bekend Twee vrijspraken De Bilt: Bewolkt Hoofdkantoor: Gom, l. Vorststraat 90, Postbus 4. Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317, bij geen gehoor Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg. Korte Delft 50, tel. 01180-2009, bij geen gehoor; 01180-4604, Postbus 26, Vllsslngen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24, Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189: Zlerikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur: JACQ DE SMIT ;s Chef red.: G. J. BREUKER Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal' Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 16e jaargang no. 4567 Dinsdag 24 mei 1960 RAMPEN OVER CHILI WASHINGTON In Chili en overal elders langs de kusten van de Stille Oceaan vreesden gisteravond miljoenen mensen voor een nieuwe aardbevings ramp, gevolgd door een vloed golf. Een etmaal tevoren waren over afstanden van duizenden mijlen de gevolgen te bespeuren geweest van de aardbevings ramp die Chili had getroffen. Donderend hadden zich vloed golven gestort op plaatsen langs de kust die aan het andere einde van de Oeeaan liggen eri ook daar slachtoffers geëist' Gisteravond deden zich in het zwaar getroffen Chili nieuwe aardschokken gevoelen. Op nieuw braken in de geteisterde steden branden uit, terwijl er, omdat alle waterleidingen wa ren gebarsten, geen druppel bluswater was. Onmetelijke schade hebben reeksen aard bevingen, die gister avond hun einde nog niet gevonden sche nen te hebben, aan gericht aan de ooste lijke boorden van de Stille Oceaan, vooral in Zuid- en Midden- Cliili. Vloedgolven ver spreidden zich van de Chileense kust in con centrische bogen tot de overziide van de oceaan, overal schade veroorzakend en pa niek te weeg bren gend. In Chili zijn meer dan 400 doden geteld, alleen al in de steden waarmee nog verbinding mogelijk is. Opnieuw kwamen tussen de puinhopen van Chileense steden mensen om. Niemand kon zeg gen hoeveel slachtoffers de nieuwe bevingen hadden ge maakt want het langgerekte Chili is wat de verbindingen be treft bijna geheel geïsoleerd. Geen telefoon- of telegraaflijn is meer bruikbaar over grote afstanden. Alleen de radio doet nog dienst. Tot de nieuwe aardbeving van gis teren waren er in Chili ruim 400 do den geteld. Dat waren de slachtoffers in de steden; van het platteland kwamen vrijwel geen berichten meer binnen nadat de eerste schokken tij dens het weekeinde reeds alle ver bindingen hadden verbroken. De schade moet onmetelijk groot zijn. Uit Noord- en Zuid-Amerika is hulp onderweg. De grote moeilijkheid is dat hulp de getroffen plaatsen slechts kan bereiken door de lucht. Het toch al weinig uitgebreide wegennet van Chili Zwarte lonen uitbetaald Var. een onzer redacteuren ROTTERDAM. De Nederlandse gesubsidieerde symfonie-orkesten be schuldigen het Brabants Orkest er van zwarte lonen te betalt In de laatste vergadering van het C Tactorgaan van de Nederlandse symfonie-orkesten heeft het Brabants Orkest geweigerd de kwestie voor te leggen aan het College van Rijksbemiddelaars. Het gevolg van deze houding is dat het contactorgaan met een breuk woret bedreigd. De an dere orkesten hebben zich namelijk uit drukkelijk alle rechten voorbehouden om stappen te doen. Burgemeester van Jutfaas Eigen nieuwsdienst JUTFAAS De burgemeester van Jutfaas, Th. baron de Smeth van Deurne, is gisteravond met zijn auto in het wa ter gereden. Met veel moeite werd hij al in bewusteloze toestand uit de ge zonken wagen gehaald. Het ongeluk gebeurde toen de burge meester voor een bezoek aan een Utrechts ziekenhuis, waar zijn vrouw wordt verpleegd, de tuin uit reed. Op dat ogenblik kwam op de Dorpsstraat een auto aan, die tegen de wagen van de burgemeester botste. Hij kwam daardoor met zijn auto in het water van de Vaartserijn terecht. Enkele voorbijgangers sprongen terstond het water in. Zij probeerden vergeefs de drijvende auto naar de kant te duwen. Een van de redders zag ten slotte kans een portier open te krijgen. Daarna kon de burgemeester uit zijn wagen worden gehaald. Hij is met een wond boven het linker oog naar het militair hospitaal te Utrecht gebracht. Eigen nieuwsdienst JERUZALEM Adolf Eichmann, een der wreedste oorlogsmisdadigers van nazi-Duitsland, de man die belast was met de organisatie van het uit roeien van zes millioen Joden, be vindt zich in Israël in gevangenschap. Na een bijzonder avontuurlijke ont voering naar men aanneemt uit een Arabisch land hebben Israëli sche geheime agenten hem naar de Joodse staat gebracht, waar hij wegens oorlogsmisdaden tijdens het nazi regiem berecht zal worden. Op deze misdaden staat in Israël de doodstraf. Van Eichmann schijnt het denkbeeld afkomstig de uitroeiing der Joden in gaskamers uit te voeren. Hoe Eichmann is opgespoord, waar hij werd gearresteerd en wanneer dat ge schiedde. op al deze vragen bleef men gisteren in Israël het antwoord schuldig. Waarschijnlijk is wei dat Israëlische ge heime agenten om deze grootste vijand van het Joodse volk in handen te krij gen, een bijzonder gewaagd stuk werk hebben geleverd. Het laatst werd Eich mann enige maanden geleden in het Arabische oliesjeikdom Koeweit in de Perzische Golf gesignaleerd. In de Knesseth, het parlement van Israël, werden toen vragen gesteld over de mogelijkheid zijn uitlevering te vra gen. Premier Ben Goerion weigerde op deze vragen te antwoorden. Maar de vragensteller werd in een onderhoud onder vier ogen te verstaan gegeven „dat de Israëlische geheime dienst zich met het geval-Eichmann bezig hield!" WASHINGTON, (AP.) Amerika zal de paraatheid van zijn strijdkrach ten in de koude oorlog zo nu en dan onverwacht blijven beproeven, zo heeft de Amerikaanse minister van defensie, Thomas Gates, zondag bij zijn terug keer uit Parijs te Washington meege deeld. De alarmoefening van de Amerikaan se troepen in de hele wereld, het vorig weekeinde aan de. vooravond van de topconferentie gegeven toen het duide lijk was geworden dat deze zou mis lukken, was zijn eigen initiatief ge weest. ,.Ik achtte het een verstandige maatregel om onze paraatheid terzake van de verbindingen eens te testen. Het was een goede oefening, zonder waar schuwing of kennisgeving.. Ik had de president ervan op de hoogte gesteld. Ik begrijp niet waarom men aan de verstandigheid ervan twijfelt", aldus de minister die erop liet volgen, dat hem was gebleken dat de resultaten zeer goed waren geweest en dat men het nog wel eens weer zal doen. De nettowinst van Archer-Daniels Mid land Company over de periode van negen maanden per 31 maart jl. beliep 2,6 (v.j. 4,3) miljoen of 1,65 2,70) per aandeel. Het was premier David Ben Goerion die met een korte mededeling in de Knesseth gisteren het nieuws over Eichmanns arrestatie bekend maakte. Dit sloeg in als een bom. In uitspraken van het Israëlische hoog gerechtshof werd Eichmann betiteld als „een monster" en „een bloeddorstige mis dadiger". Hij is o.m. direct verantwoor delijk voor de deportatie van 4000 Joodse kinderen uit Frankrijk. Deze ongelukkige schepsels liet hij in gesloten goederen wagons vervoeren. De meesten van hen waren bij aankomst in een concentratie kamp al dood. De nu 53-jarige Adolf Eichmann had als hoofd van de Dienststelle van de Sicherheitsdienst die zijn naam droeg, de directe taak de Joodse gemeenschappen in Duitsland. Oostenrijk. Polen, T»jecho Slowakije en Hongarije uit te roeien. Voor de oorlog werkte en woonde Eichmann in Palestina. Daar leerde hij vloeiend Hebreeuws spreken en Jiddisch en Arabisch. Op bevel van Hitier hielp hij er de opstanden van de Arabieren organiseren. De Britse autoriteiten wezen hem tegen het uitbreken van de tweede wereldoorlog het land uit. Hoewel Adolf Eichmann in Solingen werd geboren, werd hij grootgebracht in Oostenrijk. Zijn vader was directeur van het energiebedrijf van de stad Linz. Adolf studeerde voor ingenieur; hij werd vertegenwoordiger. Al spoedig sloot hij zich bij de nazi's aan. Na de moord op Dollfuss vluchtte Eichmann naar Duitsland, waar hij wel dra in dienst trad van de Sicherheits dienst. Met de zegevierende Duitse troe pen kwam hij later weer in Oostenrijk terug, waar hij het deporteren van de Adolf Eichmann zoals hij er tij dens de oorlog uit zag. Vijftien jaar was hij zoek, nu is deze nazi-beul in Israël in arrest. Joodse bevolking organiseerde. Ook in Praag verrichtte Eichmann zijn afzich telijk werk. Eichmanns grote kans kwam in 1941 toen hij hoofd werd van de Dienststelle die belast werd met de „Endlösung der Judenfrage". In 1944 was de beruchte Eichmann in Boedapest. Daar liet hij weten dat hij een miljoen Joden vrij zou laten uit de concentratiekampen in ruil voor tienduizend legervrachtwagens. Tegen h-et einde van de oorlog werd Eichmann het laatst gezien. Na de on voorwaardelijke overgave van nazi- Duitsland dook hij onder en wist over de grenzen van Duitsland te verdwijnen. In Zuid-Amerika zag men hem later dook hij in het Midden-Oosten op en zelfs, zei men, in Israël. Eichmann heeft zijn identiteit toege geven, aldus Israëls minister van jus titie Rosen. Indien hij dat wenst mag hij een buitenlands advocaat als ver dediger nemen, zei de minister. Voor lopig is Eichmann voor de duur van veertien dagen in voorarrest gesteld. Er is nog geen formele aanklacht tegen hem Ingediend; hij zal zo spoe dig mogelijk voor het gerecht komen. DEN HAAG. De laatste twee van vier Dakota's die door de Koninklijke marine naar Nieuw-Guinea zijn gezon den, hebben geen vergunning gekregen om op een van de vliegvelden van Ma- lakka te landen. De regering van de Maleise federatie heeft op een desbetreffend verzoek van Nederlandse zijde de vergunning gewei gerd. De vliegtuigen zijn inmiddels via een andere route Malakka gepasseerd. Morgen zullen zij in Nieuw-Guinea aan komen. De twee toestellen waren ongewapend en hadden geen passagiers aan boord. De Koninklijke marine heeft begin van dit jaar vier oude Dakota's van de lucht macht overgenomen. De toestellen dienen ter vervanging van de Martin Mariners. De eerste twee Dakota's werden in fe bruari naar Nieuw-Guinea gevlogen. Ne derland heeft toen de Maleise federatie niet om een landingsverguning gevraagdw is over enorme afstanden onbruikbaar geworden door overstromingen en aardverschuivingen en het spoorweg net is eveneens onbruikbaar. Er is vooral gebrek aan medicijnen, verbandmiddelen, ontsmettingsmidde len, serum, dokters, verplegend perso neel, dekens, tenten en technici. Het aantal daklozen moet in de tienduizen den lopen. Alleen al in de steden zijn 15 000 mensen zonder dak geraakt. In het binnenland moet de toestand even erg zijn als aan de kust. Het is bekend dat tot hoog in de Andes de aarde heeft gebeefd. Op een bergmeer zijn de boten van de vissers als stokjes tegen de oever gesmeten. Maar dat al les verzinkt in het niet vergeleken bij de chaos die de aardschokken en de vloedgolven hebben veroorzaakt in het veel dichter bevolkte land langs de kust In Ancud, gelegen op een eiland vlak voor de kust,' zijn ruim 100 mensen 'spoorloos verdwenen. De zee rees vele meters en een muur van water stortte zich over de stad. Enkele malen achtereen herhaalde zich dat verschijnsel. Van honderd mensen weet men zeker dat zij door de vloed golven zijn meegesleurd de Pacific in. Enkele tientallen mensen worden ver mist en enkele honderden zijn gewond toen huizen en andere gebouwen in stortten. Onder het puin van vele steden en dorpen aan de kust moeten nog tien tallen mensen bedolven liggen. Wat zich te Ancud afspeelde gebeurde bij na óp hetzelfde ogenblik ook in Puerto Montf, in de grote haven Concepción en in andere kustplaatsen. Huizen werden door de vloedgolff de zee in gesleurd voor de mensen zich in veiligheid had den kunnen brengen. Stukken van de kustweg verdwenen met auto's en al in de Oceaan. Visserschepen werden op de rotsen gesmeten of sloegen op zee om. Dat is ook het lot geweest van een klein passagiersschip, waarop zich on geveer dertig mensen bevonden. Hoewel langzaam in hoogte alnemend, plantten de vloedgolven zich van de verwoeste kusten van Chili voort over de gehele Stille Oceaan. Uren later meldden plaatsen die duizenden mijlen uiteen gelegen zijn, zoals Honoloeloe, Wellington op Nieuw-Zeeland, San Francisco en dorpen in het uiterste zuiden van Zuid-Amerika series vloed golven. Hier en daar werd aan die verre kusten van de Pacific zelfs vrij grote schade aangericht. In Hilo, op Hawaii waar de vloedgolf twee meter hoog was, viel de elektrische centrale uit en zes tien mensen kwamen er om het leven. In een haven op het noordelijke eiland van Nieuw-Zeeland werden schepen tegen de kust geworpen. Het water in de havens steeg in enkele seconden met ook bijna twee meter. Even later lagen de schepen gedurende enkele seconden droog op de bodem terwijl de teruglopende vloedgolf alle water mee zoog. Zelfs in Califormsche havens werd grote schade aangericht, hoewel de vloedgolven daar reeds veel van hun kracht verloren hadden. Toch gebeur de het in San Diego dat een droogdok lossloeg en schepen op het strand te rechtkwamen. De vloedgolf had er een hoogte van ongeveer anderhalve meter. Wat verder noordelijk, in San Francis co, liepen de golven op tot slechts een voet boven normaal. De observatoria langs de oevers van de Stille Oceaan meldden gisteren de gehele dag sterke aardbevingen uit het gebied van de Andes. De bevolking van Chili verwacht nieuwe rampen. Presi dent Alessandri is onmiddellijk begon nen aan een rondreis door de ramp gebieden. Voor zijn vertrek had hij van de oppositie de verzekering gekregen dat zij in dat noodlottige uur geheel achter de regering staat. De plaats waar het lijk gevonden werd: de (thans afgedekte) kuil voor het schuurtje. INZET: Magdalena, Mathilda Dijker Claeys, voor wie de kuil gegraven was. Van een onzer verslaggevers KROMMENIE De politie van Krommenie en het Haarlem se parket nemen met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid aan, dat de uit de Willebrordusstichting te Heiloo ontslagen psychopaat Willy v. Z. (28) zijn 58-jarige vroegere kostjuffrouw Magdalena Mathilda Dijker-Claeys met een mes heeft dood ge stoken en haar daarna in de achtertuin heeft begraven. Gistermorgen spitte de schoonzoon van het slachtoffer, An- toon Tjipjes, het lijk op. Willy v. Z„ die vroeger in de kost was bij de uit Gent afkomstige weduwe Dijker een stevige, vriendelijke vrouw is inmiddels in zijn nieuwe kosthuis aan de Amsterdamse Zeedijk gearresteerd. Hij ontkent. Het drama heeft zich afgespeeld in een van de lage huisjes langs de Mili taire weg onder Krommenie, een buurt met goeddeels arbeiderswoningen, die uitzien op de Krommendeërwoudpolder. Daar moet in de slaapkamer van num mer 150 mevrouw Dijkers zijn omge bracht. drie weken nadat zij van een Belgisch familielid veertienhonderd -gul den had geërfd. Dat geld was echter al goeddeels op. Is roof het motief geweest? De politie weet het nog niet precies, omdat het slachtoffer er vrij royaal van leefde en het bekend was dat de hospita en haar lichtelijk debiele, lichtblonde kostganger een jongeman uit Breda geen vreemden voor elkaar waren. Zij moeten elkaar hebben ontmoet, toen Willy v. Z. in Heiloo zoals bekend een open gesticht, waaruit ook de moordenaar van het Venlose meisje Joke van Groe- nendaal ontsnapte buiten wandelde. Sindsdien groeide Willy's invloed op de weduwe, ook al veranderde hij van kost huis. Lustmoord blijft dus tot de moge lijkheden behoren. Willy v. Z. heeft dinsdag 10 mei, toen hij bij zijn vroegere hospita op bezoek was, in het kleine, rommelige achter tuintje een kuil gegraven om de rommel •van de schoonmaak onder te spitten. De steekschop waarmee hij de kuil groef, haalde Willy uit het cafeetje van mevrouw Thea van Joosten aan de Busoh honderd meter verderop. Twee steken diep werd de kuil vlak bij het hekje. Mevrouw Annie Reynders-Kluft (37) heeft uit het naburige huis naar deze graafjpartij staan kijken. Willy was zenuwachtig, rookte drie sigaretten vlak na elkaar en ging zich plotseling ver kleden; zijn nette jasje werd verwisseld voor een overall. Toen hij zag dat me vrouw Reynders zijn werk uit haar slaapkamerraam met meer dan gewone VERENIGDE NATIES (Reuter, AFP) De Sowjetunie heeft gister avond de Veiligheidsraad verzocht het doordringen van Amerikaanse vlieg tuigen boven het grondgebied van andere landen te veroordelen. Amerika moet dit soort vluchten onmiddellijk staken en nimmer meer laten uit voeren, daar ze een bedreiging vormen van de vrede in de wereld. Hier komt de resolutie op neer die de Russische minister van buitenlandse zaken Gromyko, gisteren indiende bij de Veiligheidsraad der Verenigde Na ties. Zoals bekend verzocht de Sowjet unie de Veiligheidsraad bijeen te komen, na het neerschieten van het Amerikaanse verkenningsvliegtuig U2 boven Russisch grondgebied* Gromyko hield een lange rede waar in hij de „agressieve daden" tegen de Sowjetunie van de Amerikaanse lucht macht ten scherpste veroordeelde. Hij gaf een uitvoerig exposé van het inci dent met het Amerikaanse vliegtuig, en stelde president Eisenhower per soonlijk verantwoordelijk voor de spionagevluchten boven de Sowjet unie. Na de opening van de zitting drong de voorzitter van de Veiligheidsraad, de Ceylonees Sir Claude Corea, er op aan de discussie op gematigde toon te voeren, opdat de weg vrij gemaakt wordt voor een hervatting van de onderhandelingen tussen Oost en West. De belangstelling voor deze zitting van d« raad was ongekend groot. belangstelling stond te bekijken, hield hij geschrokken opDonderdag if de graverij voortgezet, maar nu op een andere plaats en met een andere schop. Mevrouw Dijker zelf heeft Willy daarbij geholpen en zij besloten als plaats voor het „schoonmaakvuil" een plekje te kiezen vlaik naast het bouw vallige schuurtje. „Ik moet nodig van de rommel af", zei zij tegen de buren. Het werd dit keer een langgerekte, diepe kuil. Diezelfde donderdagavond zijn de hospita en haar kostganger samen uit geweest naar Amsterdam. Er is nog al wat geld stuk geslagen: een paar honderd gulden. Antoon Tjipjes, de schoonzoon van het slachtoffer, sprak Willy v. Z. die avond na afloop van het feest. Willy zei hem: „Neem morgen maar geen brood, want je moeder gaat een paar dagen naar België. Dat kan wel even duren Antoon en zijn vrouw zouden de zaterdag daarop (de veertiende dus) zelf ook met vakantie gaan, zodat de afwezigheid van mevrouw Dijker niet direct opviel. Toen het echtpaar echter zondagavond de 22ste thuis kwam uit Aerdenhout, waar het met de acht kin deren een vrije week had doorgebracht, was moeder nog niet uit België terug. De heer Tjipjes vroeg onmiddellijk aan Willy v. Z., die op het huis had gepast, of hij nog iets van moeder had gehoord. Nee, niks. Maar ze blijft nooit zo lang weg. Mevrouw Dijker, die zelf enige tijd in Duin en Bosch heeft gekuurd wegens een zenuwstoring werkte in de beschut tende werkinrichting De Boerejonker te Zaandam. Willy v. Z. heeft haar weekgeld 55 gulden vrijdag nog gehaald. Waarom bleef ze weg? Waar was ze? Argwaan bekroop de schoonzoon zon dagavond zozeer, dat hij tekst en uit leg wilde hebben. Met zijn vrouw en met Willy ging hij naar het cafeetje van Joosten en daar is er uitvoerig over gesproken. Ook de mysterieuze kuil in de achtertuin kwam ter sprake. Het heeft de schoonzoon en de dochter de hele nacht niet los gelaten en in de vroege ochtend, na eindeloze gesprek ken, heeft Antoon Tjipjes op aanraden van zijn vrouw de spade opnieuw in de grond gezet, daar waar de aarde nog vers was omgewoeld. Hij deed bij het schuurtje al gauw, vlak onder de grond, een gruwelijke ontdekking: het lijk van mevrouw Dijker, ongekleed en netjes neergebed, met een gonjezak om de benen. Het motief van de moord is tot gister avond in het ongewisse gebleven: me vrouw Dijker heeft in de afgelopen weken haar jonge kostganger meer malen wat geld gegeven. Willy v. Z zwijgt. Vast staat, dat hij eerder ruzie heeft gehad met zijn kostjuffrouw. Haar schoonzoon heeft hem eerder hardhan dig de deur uitgewerkt, nadat een van de kleinkinderen was komen vertellen dat Willy oma had geslagen en mevrouw Dijker heeft wel eens eerder blauwe plekken laten zien. Vast staat ook dat Willy v. Z. enige jaren terug is ge grepen wegens aanranding van een drie jarig meisje in Wormerveer. Vast staat dat hij daarvoor in de Bredase strafge vangenis opgesloten is geweest. AMSTERDAM Na een verhoor van twee en een half uur heeft Willy van Z. he kend ongeveer tien dagen ge leden de weduwe Dijker met een bijlslag en een aantal messteken om het leven te hebben gebracht. Het motief is nog onbekend. Mevrouw Annie Reynders-Kluft: zag de kuil graven. Eigen nieuwsdienst MAASTRICHT De rechtbank te Maastricht heeft gisteren de 69-jarige H. M. uit St. Geertruid vrijgesproken van opzettelijke poging tot vergiftiging van de bejaarde heer J. M. Essers, die in hetzelfde bejaardentehuis woonde. Verdachte had steeds volgehouden dat de sublimaattabletten in de koffie voor zichzelf waren bedoeld. De heer Essers had de vergiftigde koffie wegens de bittere smaak niet doorgeslikt. De 34-jarige weduwe J. J. W.-A. te Kerkrade werd door de Maastrichtse rechtbank eveneens vrijgesproken. Haar was zware mishandeling van haar man de dood tengevolge hebbend ten laste gelegd. Zij had aangevoerd dat zij haar man de dodelijke steek toevallig had toegebracht bij een poging hem het mes af te nemen. WENEN (AFP) In een hevige sneeuwstorm zijn in Oostenrijks Tirol zes Duitse alpinisten om het leven ge komen. Gisteren werden vier lijken op de zuidelijke helling van de Gimpel gevonden. De vier klimmers waren door het slechte weer overvallen en zijn van koude en uitputting gestorven. Ten noorden van Kitzbuehel zijn nog twee Duitse bergbeklimmers in de bergen omgekomen. Hun lichamen vond men op nauwelijks 50 meter van een schuilhut. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond om .33.15 uur: Half tot zwaar bewolkt met kans op enige regen of motregen, maar tegen de avond van uit het wes ten enkele op klaringen. Aanvankelijk matige, af en toe vrij krachtige wind tussen zuid en zuidwest, maar later matige wind uit westelijke richting. De zelfde temperaturen als gisteren of iets lagere. MIES JE: Of het nooit salarisdag wordt. 25 mei; zon op 4.33, zon onder 20.41; maan op 5.02, maan onder 20.25.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1