24 reizen naar Oranjeboom Westindische Statenleden vertoefden één dag op Walcheren V.C.K. KWAM IN BEZIT VAN ZATERDAGBEKER ™usn School met de bijbel in Breskens herdacht vijftigjarig bestaan Verregende wedstrijden SWIFT BEHAALDE ZEGE OP SPERWERS (4-2) Jeugddag van C.J.V.-meisjes Subliem concert Pag. 3 Hartelijke ontvangst door provinciaal bestuur Ringsteken in sjezen bij Campveerse Toren Wemeldinge met 2-1 verslagen Verlenging moest beslissing brengen Korfbalcompetitie Z.K.B. twaalftal op Hemelvaartsdag „Oranj'e-Congres" in Bergen op Zoom B. en W. gaan met aannemers praten Ontsnapte weer gegrepen en de Olympische EN DUIZEND EXTRA PRIJZEN! Spelen ZO GAAT U14 DAGEN GRATIS NAAR ROME! Axel versloeg Oud- Zeeuws elftal (4-1) C.P.B., Walcheren kwam bijeen Staatssecretaris Roolvink opent werkplaats, Goes 25 jaar predikant AUe groeperingen Geen Maandag 23 mei 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD MIDDELBURG Het provin-j ciaal bestuur van Zeeland heeftj gisteren de delegaties uit de Sta ten van Suriname en van de Ne-j derlandse Antillen, die daags te-I voren door H.M. de Koningin op| het paleis Soestdijk waren ont-; vangen, zaterdagmorgen in de Statenzaal een hartelijke ont-! vangst bereid. De afgevaardig-i den, die vergezeld waren van enige leden van de Staten-Gene- raal, werden toegesproken dooi de commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot. De gouverneur zei buitengewoon ver heugd te zijn, een aantal Westindische gasten in zijn midden te mogen heb ben. Wij hebben veel te weinig contact met mensen uit de West, meende de commissaris, en dat is jammer, omdat historisch gezien de banden van Zee- I land met de Nederlandse Antillen en vooral Suriname toch zo hecht zijn. Maar bezoeken als deze kunnen dit contact weer doen opleven, temeer om- dat enige tijd geleden Antilliaanse en Surinaamse ministers in Zeeland zijn geweest. In een historische beschouwing schil derde jhr. De Casernbroot de Zeeuw se activiteiten in de West. Hij 'herin nerde eraan hoe de Zeeuwen in Suri name na de Indianen waren gekomen en hoe Engeland in 1667 Suriname in ruil voor Nieuw-Nederland gal aan de Republiek der Zeven Verenigde -Neder landen. De commissaris betreurde het, dat de Zeeuwen Suriname in 1682 voor 260 000 afstonden aan de Tweede West indische Compagnie. Stoere werkers De heer J. S. P. Kraag ran de Staten vati Suriname en van de delegatie uit dit land, beantwoord de de toespraak van jhr. De Casern broot met een warme, sympathieke speech, waarin hij zei dankbaar te zijn, clat de commissaris der Koningin zich zo verdiept had in de historische ban den tussen Zeeland en zijn vaderland. De heer Kraag noemde de Zeeuwen stoere werkers, die ook in Suriname van aanpakken weten. Wij hebben meegeleefd met uw rampen, ging de delegatieleider verder, nu komen wij met lege handen, maar weest u ervan verzekerd, dat ons hart bij u is. omdat wij voelen en weten dat er een sterke band bestaat tussen Nederland en Suriname. Nederland is niet alleen Den Haag. wij wilden dan ook graag in Zeeland een kijkje, komen nemen. Het gezelschap bezichtigde daarna het Abdijcomplex en gebruikte ten hui ze van de commissaris der Koningin het aperitief. In de Campveerse Toren bood het provinciaal bestuur de dele- gestaan door een aantal Zeeuwse boe- I ren en boerinnen. De commissaris der j Koningin trad als menner op. Per Rijkspolitieboot EP 18 ging het ten slot- vnnvrirter te naar het sluitingsgat in de afsluitdijk vooizaier van ,het Veerse Gat wadr de delega ties de werkzaamheden in ogenschouw namen. Nog diezelfde dag vertrokken de Westindische gasten weer naar Den Haag. Bij het bezoek van de West-Indi sche delegatie aan Veere welke ook werd bijgewoond door de commis saris der Koningin jhr. mr. A. F. C. de Casernbroot hebben de Indische gasten hun vaardigheid in het ty pisch Zeeuwse ringrijden kunnen tonen. Op de foto ziet men hoe een van hen juist de ring raakt. KAPELLE kogel die langs de uitlopende Koene ra- (kelings naast vloog. Even later werd een gevaarlijk schot van dezelfde spe- ,ler fraai door Koene, die een betrouw bare indruk maakte, gestopt. Het offen- j sief van Wemeldinge luwde echter niet. j Opnieuw* was het Houtekamer die res- n ■<- ipect afdwong om bij een vrije schop de De Uiterst span- -Daj door het opgetrokken ..muurtje" in gaties vervolgens een lunch aan. De nencje en qq^ boeiende bekerfina- de richting van Koene te zenden maar heer J. A. O. Bikker overhandigde als vrIf WomolHinoo'diens reactie kwam ook nu op tijd. Met voorzitter van zijn delegatie aan jhr. ,1e tussen V.C.K. en Wemeldingede sporaciische aanvallen van V.C.K. De Casernbroot daarbij een vaantje van js „as na een verlenging ten gun- de Nederlandse Antillen. 1 -- - Rinsrijderij ste van de mannen uit Koudeker- ike beslist. Het was de actieve en gevaarlijke linksbuiten Bomer Inr..de,.la,t.er<j middaguren 7erjnaa!ïllIl die reeds na vier minuten macht- de Westindiscihe gasten zich bijzonder - met het ringsteken in versierde sjezen, i Winner Werd VOOr Zijn ClUo, na Vele Statenleden waagden het erop de een tweede helft waarin Wemel- g te halen, vrolijk bij- «i nn-» lans door de ring GOES De overvloedige regenval van zaterdagmiddag heeft van het korfbalprogramma, niet veel terecht doen komen. Slechts vier wedstrijden vonden doorgang terwijl ook in de afge lopen week nog twee wedstrijden gespeeld konden worden. In de eerste klasse speelden Vios 1 en Swift 2 in de stromende regen en in een wedstrijd waar van korf bal bijna geen sprake kon zijn won Vios 1 gedecideerd met 104. Hierdoor passeerde Vios 1 Swift 2 op de ranglijst. De stand in de eerste klasse is nu: Togo 1 8 7 0 1 Tjoba I 6 6 0 0 Zuidwesters 1 8 5 0 3 Animo 1 7 4 0 3 Vios 1 S 4 0 5 Swift 27 3 0 4 Elto 1 5 1 0 4 Blauw Wit 1 5 1 0 4 OJympia 1 7 0 0 7 14 49—30 12 53—13 10 43—33 8 29—30 8 48—43 6 28—37 2 22—29 2 11—28 0 14—54 In klasse 2b behield Zeelandia 1 haar goede kansen door met flinke cijfers van de Poel te winnen (90). De stand aan de top van deze klasse is nu: Luctor 1 10 uit 6, Tjoba 2 9 uit 5 en Zeelandia 1 9 uit 6. In klasse 3b leed Togo 3 uit tegen Vios 2 haar vijfde achtereenvolgende nederlaag (82). Vios 2 steeg door deze zege twee plaatsen en is dan ook nog volop kanshebber voor de titel. De stand aan de kop: Luctor 2 10 uit 6, Zeelandia 2 6 uit 4 en Vios 2 6 uit 4. In de avondklasse op Walcheren vond enkel de ontmoeting Zuidwesters 3 tegen Ondo 2 doorgang. De Souburgers bleven met flinke cijfers de baas (92). De overige uitslagen waren: Adspiran- ten afd. c: Volharding—de Poel 40; afd. e: Animo e—Zuidwesters b 02; afd. f: Togo—Elto b 11—0. GOES. Als hoogtepunt van de tra ditionele Swift series op Hemelvaarts dag a.s. zal het vertegenwoordigend Z.K.B. twaalftal een Wedstrijd spelen tegen dat van Belgisch West Vlaande- deren. Het Zeeuwse twaalftal is voor deze ontmoeting alsvolgt samengesteld: aanval: Mieke Danielse. Joke Tange. Leen Engelse en Chris Francke allen Tjoba; midden: Corrie van Dijke (El to); Ineke Vermeulen en Jan Mondeei beiden Swift en Piet van Beugen (To go); verdediging: Jan Maljers, Wim Brevet, Mevr. M. Maljers-de Voogd en Anneke Steyn allen van Swift. dinge uitgesproken superieur <was. Doelpunten beslissen echter een wedstrijd en daarom mochten de dansende en springende sup porters van V.C.K. hun spelers in triomf op de schouders van het veld dragen. Deze wedstrijd, die onder een voort durende druilerige regen werd gespeeld op de zeer fraaie grasmat van het sportterrein in Kapelle, heeft zoals we hoven reeds schreven, de niet talrijke toeschouwers volop kunnen bekoren. Het spel aan weerskanten was niet direct van uitstekend gehalte maar men kon toch bij vlagen van goede combinaties en sensationele momenten genieten. Bo vendien verliep deze strijd in een spor tieve sfeer, dank zij de rustige leiding van scheidsrechter P. Wijs. Noodrem In het eerste kwartier was Wemeldin ge duidelijk in het offensief en de de fensie van V.C.K. moest herhaaldelijk aan de noodrem trekken om onheilen te voorkomen. Zo kroop het doel van Koene door het oog van een naald toen bij een hoekschop op zijn doel die eerst werd afgeslagen. Schouwenaar toch nog in het bezit van de bal kwam en hard inschoot. Rechtshalf Smid bracht echter in laatste instantie, staande op de doel lijn, redding. Een solo-actie van Houte kamer bezweerde doelman Koene op moedige wijze en hiermede was de eerste kruitdamp opgetrokken. V.C.K. wist geleidelijk aan het zwaartepunt te verleggen en het heft in handen te nemen. Vooral de lin- kerwing Harpe-Bömer werd nu zeer gevaarlijk door flitsende combinaties, waaraan Minaard c.s. de handen vol hadden Minaard c.s. van niet de minste moeite meer. Maar ondanks een grote veldmeerderheid van Wemeldinge in de ze tweede helft werd de speeltijd afge sloten met een 11 gelijke stand. Verlenging Er werd opnieuw begonnen met dien verstande dat het team welke het eerst scoorde winnaar werd. Ook deze verlen ging begon sensationeel. Vanaf de af trap trok het aanvalskwintet van We meldinge op het doel van Koene af. De ze actie werd besloten met een raket schot van Houtekamer dat van de bin nenkant der paal terug kwam en deze onfortuinlijke linksbuiten naar zijn hoofd deed grijpen. Nadat een combinatie aan de andere kant tussen Harpe en Bömer besloten was met een schot van laatstgenoemde dat net naast ging, kwam dit duo na vier minuten spelen opnieuw terug en nu maakte Bömer geen fout. Zijn doel punt, het winnende dus voor zijn club, nas een juweeltje, dat geen enkele blaam doet rusten op de jeugdige maar uitstekend spelende doelman Van We meldinge, Van Oosten 12. BERGEN OP ZOOM. Op vrijdag 10 en zaterdag 11 juni a.s. zal te Ber gen op Zoom het jaarlijks congres worden gehouden van de federatie van Oranje-Verenigingen in Nederland. Op vrijdag 10 juni komen de gasten eerst ter kennismaking tesameii in de grote zaal van Thalia. Om 12.15 uur worden zij officieel in de Markiezen- zaal van het stadhuis door het ge meentebestuur ontvangen. Na een ge zamenlijke koffietafel in Thalia be gint om half drie het congres in de grote zaal van de Korenbeurs. llier zal ie waarnemend commissa ris der Koningin in de provincie Noord brabant een toespraak houden en de gemeente-archivaris de heer C. Sloot- mans zal een lezing houden met als onderwerp .,D» Nassau's in Brabant en de Oranjes in Nederland". Er is een bestuurswijziging. Het be- :uur stelt voor de voorzitter kolonel b.d. M. A. Smeek opnieuw in deze func tie te benoem jr., In de plaats van de heer J. J. v. d Putten uit Hoorn zal e?n ander moeten worden gekozen. Kan- diaien zijn m.. P Avis uit Hoorn er J. Verberne uit Enkhuizen. Tijdens het congres zullen de dames een bezoek gaan brengen aan de goud- en zilver- fabriek van de firma Van Giels waar hen een thee zal worden aangeboden. De drumband ..De Markiezen" treedt des avonds in Thalia voor de gasten op en zaterdag gaan tijdens het congres de dames een excursie maken onder leiding van de heer Slootmans door de stad met een bezoek aan de historische gebouwen. Des middags maken de gasten een autubustocht door stad en omgeving met lot siot weer een gezamenlijke kof fietafel in Thalia. Raad Yzendijke IJZENDIJKE. De voltallige raad boog het hoofd voor de realiteit. De aanbesteding van de woning bestemd voor de burgemeester was n.I. zo hoog uitgevallen, dat van gunnen geen spra ke kon zijn. Op voorstel van B. en W. besloot de raad dit college te machtigen eens met de aannemers te gaan praten. Mocht overeenstemming worden verkregen, dan zal een onderhandse aanbesteding ge houden worden. De ontwikkeltngscommissie West- Zeeuws-Vlaanderen vroeg en verkreeg voor de verdere ontplooiing van haar werkzaamheden een bedrag van 0,10 per inwoner. Zowel de heer J. Comelis als de heer Tazelaar drongen er op aan. dat nauwlettend wordt toegezien, dat de gelden goed en nuttig besteed worden. De aan IJzendijke toegewezen woning, wetwoning zal door de R.K. woning bouwvereniging gebouwd worden. Aan het Doel Bastion werd aan deze bouw vereniging de benodigde grond verkocht voor de bouw van deze woning. De aangekochte grond van de erven Carnerau in het uitbreidingsplan zal door de Ned. Heide mij. bouwrijp ge maakt worden in D.A.C.W. verband. Hiervoor voteerde de raad een bedrag van f 3.300. Voor de bouw van een rioolzüiveringsinstallatie werd 2400 c.a. grond aangekocht voor 1200 van de gebr. Rubbens te Zele (Belg.). Tijdens de rondvraag informeerde de heer G. Geernaert K.V.P. naar de mogelijkheid arbeiders, welke elders in de provincie werken een vergoeding in de verplaat singskosten toe te kennen. Thans is de situatie zo, aldus de heer Geernaert, dat arbeiders, die b.v. te Sas van Gent werken liever in IJzen dijke blijven wonen, doch in verband met de verplaatsingskosten na verloop van enige tijd elders gaan wonen. Om de ontvolking van het platteland tegen te gaan, zou misschien overwogen kun nen worden of hier gemeentelijk een taak ligt. Nadat de raad uitvoerig had gespro ken over de wenselijkheid een en an der te bekostigen werd besloten dat dit door de IJzendijkse afgevaardigde ter sprake gebracht zal worden m de ont wikkelingscommissie W est-Zeeuws- Vlaanderen en in de vergadering van B.S. en O. Advertentie VL1SSINGEN De politie heeft zon dagmorgen een ter beschikking van de regering gestelde jongeman D., die uit de inrichting waar hij verpleegd werd, ontsnapt was, weer gegrepen. De jon geman zwierf reeds enkele dagen op Walcheren rond en was reeds eerder gezien, doch had telkens door een snel le vlucht weten te ontkomen. Een sur veillerende agent ontdekte hem weer in de binnenstad. Na een langdurige en snelle achtervolging werd hij gegrepen. D. is inmiddels naar de inrichting te ruggebracht. Heeft U al geproefd hoe heerlijk het met goud bekroonde Oranjeboom bier smaakt...? En heeft U al ingezonden voor de eerste ronde van Oranjeboom's Olympiade Prijsvraag met gratis reizen naar de Olympische Spelen? Een vliegreis heen en terug per KLM... Veertien dagen een koninklijke verzorging in een prachtig hotel in het hart van Rome... Sightseeing trips in en om Rome... Toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen en wat al niet meer! Alles op kosten van d'Oranjeboom... alles, zelfs Uw zakgeld! Boven dien stelt d'Oranjeboom als extra prijzen d-u-i-z-e-n-d Oranjeboom laarsglazen beschikbaar! Stuur vlug in voor de eerste ronde! 9 juni worden de eerste 12 Rome-reizen en 500 extra prijzen al toegekend! DIT IS DE OPGAVE VOOR DE EERSTE RONDE die tot 4 Juni loopt! Vermeld op eert briefkaart van 8 cent Het aantal melen dat de naam ORANJEBOOM in deze advertentie wordt ge noemd en maak vervolgens met Hoogstens 25 woorden (het behoeft niet bepaald te rijmen) de volgende zin af: Wie Oranjeboom drinkt Pfak naast de adreszijde van deze briefkaart 3 Oranjeboom pjes uit de flesetiketten (of vraag in een café bij Uw glas Oranjeboom de speciale wedstrijdbonnetjes!) Schrijf daar onder Uw naam en adres in blokletters an stuur de kaart voor 4 juni a.s. aan Prijsvraag Service Bureau Laurens A. Daane N.V. Postbus 1450, Amsterdam Inzendingen worden beoordeeld door een jury. bestaande uit Mevr. Fanny Blankers-Koen en de Heren Simon Carmiggelt en Drs. P. M. Speyer. De uitslag van de jury is bindend, hierover wordt niet gecorrespondeerd. Inzendingen worden het eigendom van d'Oranjeboom. Aangezien de 24 reizen reeds het vorig jaar werden georganiseerd en gereserveerd, kunnen de hoofdprijzen niet in een andere vorm worden toegewezen. Medewerkers van d'Oranjeboom en hun familieleden zijn van deelname aan deze prijsvraag uitgesloten. OESO MET GOUD BEKROOND 14 dagen gratis VACANTIE IN ROME ___»OE MEE - zend in, MIDDELBURG. De belangstelling voor de Engelse Mnnn en Felton's Band, die zaterdagavond in de Concert en gehoorzaal concerteerde, was derma te groot, dat velen een genoegen moes ten nemen met een plaats op het po dium. Wel niemand zal hét gespeten hebben, dat hij naar Middelburg was gekomen, want deze gebeurtenis stond op een hoog peil. De band die onder leiding van Stan ley H. Boddington reeds meerdere ma len het Engelse kampioenschap behaal de, concerteerde op een niveau, zoals met het in dit genre maar zelden hoort. Want reeds na enkele werken waarin men blijkbaar wat moest acclimatise ren, volgde een overvloed van boei ende composities waarin dirigent Bod dington met zijn mensen deed wat hij wilde. Vooral zuiverheid en klankgehal te vielen in hoge mate te roemen. Zo hoorde men uitnemende vertolkingen van de Sunset Rhapsodic van Eric Ball en de Ouverture 1812 van Tschaikowski. Ook de solisten cornettist James Scott met Carnaval de Venice en xylofonist Jack Miles met Gee Whirr oogstten veel succes. Het publiek was zeer geest driftig en beloonde deze fa-brieksband, die dit concert opende met het Wilhel mus en besloot met het Zeeuwse volks lied, met een klaterend applaus. De B. ROTTERDAM Het Middelburgse Swift heeft zaterdag het Rotterdamse Sperwers in de grote competitie van de tweede klasse KN'KB met 42 versla gen. Dit gebeurde op een triabas veld dat de Swiftianen aanvankelijk enige moeilijkheden opleverde. In de eerste helft speelden de beide ploegen vlot en aardig korfbal maar na de hervatting gaf Swift de toon aan en verslapte het tempo. Een omstandigheid waaraan het invallen van de duisternis niet onschul dig was. Kort na het begin opende Bert de Vries voor Swift de score maar om on begrijpelijke redenen keerde de overi gens uitstekend leidende scheidsrechter Hoefkens hel doelpunt af. De eerste legale treffer kwam na 10 op te bouwen die echter pas in de 35e minuut door Bert de Vries kwam uit een doorloopbal (1—1). Met deze stand gingen beide twaalftallen rusten. In de tweede helft zag men soms voortreffe lijk spel waarbij de bal vaak tiental len seconden van hand tot hand ging. Swift speelde vooral in het middenvak beter korfbal dan Sperwers. Leo Geldof gaf Swift na 10 minuten de leiding (1— 2). En in 5 minuten namen de Mid delburgers door Anneke Steyn, die een grove verdedigingsfout afstrafte, een 31 voorsprong.. In de 20e minuut steldeJan Maljers de Zeeuwse zege via een doorloopbal vrij weg (14). Piet Rijke verkleinde teri slotte nog met een afstandsschot de achterstand tot 4—2 hadden. Uit een dezer attaques knalde Bömer na 23 min. tegen de paal. De minuten van de hand van de Rotter- r, j terugspringende bal deed een scrim- dammer Wim Merk: 1—0. Met fraaie t XCUTSiegldS proef bedril J 0 r J71 onuollhn hanrwi Qii.i-f-f- rln 41,^ t- BRESKENS De herden kingsdienst van het vijftigjarig bestaan van de school met de Bijbel welke zaterdagmiddag werd gehouden in de Ned. her vormde kerk te Breskens werd door een groot aantal belangstel lenden bijgewoond. Aanwezig wa ren o.m. burgemeester J. A. Eek hout, de heer J. van IJselsteijn uit Middelburg namens de Natio nale voor scholen met de Bijbel. De eerste spreker, de heer J. de Koning, vice-voorzitter van het schoolbestuur, sprak er zijn blijdschap over uit dat de school 50 jaar bestaat maar ook dat men in Breskens iedere dag zijn kinderen christelijk onderwijs kan laten geven. De voorzitter van het bestuur de heer mage ontstaan waarin, door één deraanvallen begon Swift de gelijkmaker achterspelers van Wemeldinge hands i werd gemaakt. De toegekende penal- ty werd door Wisse onberispelijk be- nut (01). J Dit doelpunt inspireerde V.C.K. tot: nog meer vechtlust. Simonse kreeg op de rechtervleugel een geheide kans dej voorsprong te vergroten, maar aarzelde t te lang waardoor zijn schot afsprong op; het been van Feytel. BRUINISSE. De excursiegids van de Stichting Scheldemonden, de proef- boerderij .in de polder Bruinisse is weer verschenen en het zal niet lang meer duren of dagelijks zullen weer autobus sen vol belangstellenden dagelijks een kijkje komen nemen op dit 30 ha gro te bedrijf, waar talloze proeven wor den genomen met alle in het zuidwes telijk kleigebied voorkomende landbouw gewassen. Bemestingproeven, proeven met verschillende rassen enz., volgens door de Rijkslandbouwvoorlichtings- AXEL Een door omstandigheden niet in zijn sterkste formatie spelend Oud-Zeeuws elftal heeft in Axel een 4— 1 nederlaag geleden tegen een vooral dienst op de Zeeuwse eilanden gegeven Geen vat I voor de rust uitstekend spelende thuis-aanwijzingen. Wemeldinge kreeg geen vat op het club. Men vindt er de proefvelden van de vaak snelle spel der withemden en pas Nacobrouw voor brouwgerst, de proef- een paar minuten voor de rust kwamen I De achterhoede der veteranen werd velden van de Ned. Uienfederatie en ide roodbaadjes weer eens tot een goedj '°en voor onoplosbare problemen ge- van het Instituut voor Bodemvrucht- gelanceerde aanval waaruit Karelse te-i steld en door doelpunten van Rietjes (2x) baarheid. gen de kruising schoot. Borgt en v. d. Berge werd gerust met j Twee minuten na de hervatting bracht een veilige 40 voorsprong van Axel. - - - De oudjes" kwamen niet verder dan een kopbal van Jan Mijnheer tegen de paal. Na de rust hadden de veteranen tactische tegenmaatregelen genomen want ze bleken hun formatie te hebben gewijzigd. Hierdoor werd de achterhoe de dusdanig versterkt, dat verdere Axel- doelpunten uitbleven, maar dit had ook tot gevolg, dat de voorhoede niet ver- GOES Onder de zorgzame leiding van Iefka D. J. Dekker hebben zaterdag ruim 250 meis-j js in de leeftijd van twaalf tot zestien jaar in zaal Krijger de Zeeuwse Jeugddag 1960 van het C.J.V. gevierd. Nadat de leidster Iefka Dekker de dag geopend had, werd er gezamenlijk gezon gen. Vervolgens brachten de Goese club en de club uit Yerseke enige gezellige toneelstukjes voor het voetlicht. Na de middagpauze vermaakten de meisjes zich buitengewoon met een zo genaamd opdrachtenspel. Ook de film ..Vogelwacht" mocht zich in een grote] r\ TT UT T TA belangstelling van de zijde van het jeug- JJS« tl. iVl. J. V3.ll UUVHC dige publiek verheugen. Tussen de be-l J drijven door zongen de meisjes, die voor het grootste gedeelte, in fleurige C.J.V.- uniformen gekleed waren, allerlei jolige liedjes. Deze jeugddag welke alleszins geslaagd mag heten werd gesloten door Iefka van Leen, landelijke secretaresse van het C.J.V., die speciaal uit Amster dam was overgekomen om de gaste van de Verzamelde meisjesclubs te zijn. MIDDELBURG De afdeling Wal cheren van de Chr Plafctelandsvrouwen- - en meisjesbond kwam in vergadering bijeen. Na het openingswoord van de presidente, mevr. DavidseMeijer heeft mevr. J. de JongBikker uit Middel burg gesproken over het onderwerp: Arbeidsvreugde". Op dit referaat volg de een geanimeerde bespreking. Mevr. JoziasseRoelse gaf nog een verslag op rijm van het uitstapje naar de Keu kenhof. Deze bijeenkomst was de laat ste in dit seizoen. Pikaar de balans in evenwicht (11) en vanaf dit moment steeg de spanning bij de minuut. Wemeldinge nu gesteund door de wind, kreeg een besliste veldmeerderheid maar de mannen uit Koudekerke voch ten als leeuwen. Toch kregen diverse spelers van V.C.K. gebrek aan „stoom" wat tot gevolg had dat beide halfspelers herhaaldelijk in de defensie moesten] der kwam dan één door Van Rijswijk assisteren en geen aandacht meer kon-; geseoord doelpunt (41). Hoewel de be den schenken aan hun voedende taak. I langstelling, door het slechte weer, be- Bij Wemeldinge begon Houtekamer l neden de verwachting is gebleven, sterk te domineren. Een solo-ren besloot! kwam er toch weer ƒ95 in de kas van deze kleine linksbuiten met een harde' Sport steunt Zonneveld. GOES De staatssecretaris van So ciale Zaken en Volksgezondheid, de heer B. Roolvink, zal op maandag 13 juni a.s. des middags om twee uur, de nieuwe centrale werkplaats „De Beve- landen" aan de Zuidviietstraat te Goes officieel openen. „De Krabben" spelen in competitie K.N.Z.B. BERGEN OP ZOOM. Het polo-ze vental van de Bergen op Zoomse zwem vereniging De Krabben is dit jaar in gedeeld bij de Zeeuwse afdeling. Zij ko men dan uit met de Bruinvis uit Sas van Gent; De Ganzen uit Goes, de Zeehond uit Vlissingen en S.Z.C. uit Souburg. Het programma dat zij spelen is als volgt: 30 mei Bruinvis—de Krabben; 7 juni De Krabben—De Ganzen; 14. juni: De Kra'oben—S.Z.C.24 juni De Zeehond De Krabben: 28 juni De Krabben Bruinvis; 8 juli De GanzenDe Krab ben; 18 juli S.Z.C.De Krabben; 21 juli De Krabben—De Zeehond. GOES Donderdag 26 mei (Hemel vaartsdag) hoopt ds. H. M. J. van Duy- ne, Nederlands Hervormd predikant te 's-Gravenhage zijn zilveren ambtsjubi leum te vieren. De jubilaris werd in 1910 geboren. Na zijn theologische stu die aan de Rijksuniversiteit te Uitrecht werd hij in 1934 door het Provinciaal Kerkbestuur van Noord-Brabant toege laten tot de Evangeliebediening in de Nederlands Hervormde kerk. Van 1934 tot 1935 was de. Van Duyne hulppre diker bij de Nederlands Hervormde ge meente van Temeuzen. Op zondag 26 mei 1935 werd kandidaat H. M. J. van Duyne in het ambt bevestigd in de com binatie-gemeenten V rouwenpolderGa- pinge. Deze gemeente verwisselde ds. H. M. J. van Duyne i-n 1940, toen hij, op zondag 16 juni van dat jaar zich verbonden aan zijn tweede gemeente Heilo. In 1944 vertrok hij naar Almelo. Sinds 4 september 1949 dient ds. H. M. J. Van Duyne de Nederlands Hervorm de gemeente van 's-Gravenhage. 0 Ten bate van de Stichting „Aan land genoten in Indonesië" werd te Rilland een collecte gehouden, welke het bedrag van 555,50 gulden opbracht. J. A. V. Haneghem sprak een herden kingsrede uit waarin hij de geschiede nis van de school in een rustig betoog uiteenzette. Deze school met de bijbel was precies de duizendentweede school met de bijbel die in Nederland werd gesticht merkte spreker o.m. op. Was de school aanvankelijk bedoeld voor een bepaalde groepering, toen later de Ned. Hervormde Kerk echter ook plannen had voor het stichten van een christelijke school werden besprekingen geopend en kwam men tot overeenstem ming dat dit een school zon worden voor alle christelijke groeperingen. Deze samenwerking is tot nu toe zeer -bevredigend verlopen. De zwarte blad zijde uit de geschiedenis van de school vormden de bezettingsjaren en in het bij-zonder het jaar 1944 toen de school volledig verwoest werd. Gedurende een tiental jaren moest onderwezen worden in allerlei noodlokalitei-ten. Alle klassen waren over geheel Breskens verspreid, een hele generatie ontving onderwijs bui ten schoolverband. Eerst werd les gegeven in de waeht- lokaliteiten van de provinciale boot. Overigens tot genoegen van de jeugd... Voorts diende de raadszaal, een houtloods koud, tochtig en vochtig de consistoriekamer van de Ned. Hervormde Kerk, en de Vrij Evange lische Kerk als leslokaliteit... Warme dank bracht de heer Van Hane ghem aan alle onderwijzers die in die moeilijke tijd de christelijke school in Breskens dienden. Vervolgens sprak de burgemeester Van Breskens de heer J. A. Eek-hout. Deze bracht hulde aan de voorzitter van het schoolbestuur die ook als wethouder van onderwijs een grote belangstelling voor het onderwijs had getoond. De heer J. v. IJselsteyn voerde het woord voor de schoolraad voor nationale scholen met de bijbel. Ds. L. Spaan sprak namens de hervorm de kerkeraad, de heer J. Robijn namens het openbaar onderwijs, de heer C. A. Sissenberg namens de r.k. school en de heer J, Spoor uit Den Haag voerde het woord uit naam van de oud-schoolhoof den. Vervolgens spraken nog de heer J. v. d. Ree namens de christelijke scholen uit Zeeuwsch-Vlaanderen en de heer A. Sluymer als hoofd der school. wig Ten slotte merkte ds. Praas sprekend uit naam van de Vrij Evangelische Gemeen- te op dat het stichten van een christe lijke school niet betekent een wig drijven tussen kinderen en kinderen maar dat het een eis van God is juist tot heil van deze kinderen. Zeeuw machine 21 nacht In het jeugdgebouw vond nog een drukbezochte receptie plaats waar o m de heer A. A. Leenhouts. inspecteur vari het lager onderwijs in Zeeland zijn ge lukwensen aanbood. In de avor-inren was er ter gelegen- heid van het vijftigjarig bestaan een illuster feest in de grote loods van de coöperatieve aan- en verkoopvereniging Deze bijeenkomst werd door meer dan 700 mensen bezocht. De oud-leerlingen 1 boden een prachtige band-recorder aan.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 3