njamin Harkarvy: haai. levisie TSJECHISCHE MAKER VAN POPPENFILMS EXPOSEERT SIERHUIS BIJT DOOR Corry Brokken stemloos Jong duo uit Rotterdam programma's Ruimte voor de jeugd in het Bouwcentrum tiek leider Nederlands Danstheater Op de praatstoel voor HORLOGE, RING OF KLOK NAAR Arrestatie corrupte disc-jockeys Nieuwe maatschappij voor tv-reclame Welterusten Denk aan Uw lün SPEELS IN HET KORT ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 9 21 mei 1960 'bekeken De Avro-televisie zat gisteravond bepaald op haar praatstoel. De geboden stof had ons grotendeels eigenlijk net zo goed door de radio kunnen worden voorgezet. Mr. Hiltermann ging voorop en liet ons delen in zeker interessante hypothesen inzake de internationale politiek. De veelbelovende documentaire over alcohol en alcoholisme stelde wat teleur. Dit kwam vooral omdat men meer het zwaartepunt legde op de morele dan op de medische aspecten. Veel nieuws zal de kijker er dan ook niet van hebben opgestoken. Niettemin vormde het filmpje over de alcoholproef met een kat een leer zaam een interessant onderdeel. Perry Como pakte de amusementszaken als vanouds weer energiek aan en bracht een welkom slot aan een wel wat zware college-avond. Van onze speciale verslaggever DEN HAAG Wanneer de negen paar ranke vrouwenbe nen, afgewisseld door gespierde benen'die kennelijk het manne lijk geslacht toebehoren, veder licht en onder vrolijk gesnater de krakende houten trap zijn afgewerveld, wordt er op de overloop een kleine bleke man -zichtbaar, die met welgeval len zijn pupillen naar de kleed kamer ziet afdalen: Benjamin Harkarvy, de artistie ke leider van het Nederlands Dans theater, waarvan een viertal le den morgenavond opnieuw zijn op wachting gaat maken in de Brus- sumse t.v.-studio. ,,We gaan weer twee „pas de deux" uitvoeren, een klassieke en een mo derne. Ik kan u verzekeren dat we het met nog groter enthousiasme doen, nu voor ons vaststaat dat regisseur Odufré zijn vak als geen tweede ver staat." Harkarvy kijkt ons recht aan, en draait ondertussen een aftands le ren koffertje op zijn knieën in de rond te. ,,Kijk, de mensen waren verrukt, van ons eerste tv-optreden, vorige week woensdag, maar ik heb nergens gelezen waarom men het zo appreci eerde. Dat kwam alleen omdat de re gisseur zich intensief heeft verdiept in de problemen van deze dansen en de dansen, beide ,,pas de deux" volledig uit zijn hoofd kende, en toen heel eer lijk met de camera's aan het werk ging, zonder trucjes." De doordringen de Amerikaanse stem zwijgt. Harkar vy laat zijn smalle hand even over de vrijwel kale schedel dwalen Dan probeert hij zo scherp mogelijk de kunst van de camera-regie bij ballet te definiëren: ,,Als de regisseur een beweging mist, mist hij om zo te zeg gen een woord waardoor de betekenis voor de kijker verloren gaat." 't Begon in Canada .Vindt 11 het prettig om voor de t.v. te werken?" Harkarvy klemt zijn han den stevig om het koffertje buigt even zijn hoofd, dan boort hij zijn ogen in de onze en antwoordt fel: ..Ik haat televisie. Ik haat de hitte van de lampen. Ik haat het schelle licht, de robots van camera's en al die andere apparaten, die in zo Advertentie Miljoenen moderne vrouwen^ voelen zich met o.b.tampons] veilig - altijd en overal! Want de o.b.-methode is beter om de volgende redenen: o.b. geeft Onmerkbare Bescherming: o.b. tampons, inwendig gedragen, voelt, men niet, merkt men niet, ziet men niet. Gemakkelijke toepassing: Bij o.b. tampons heeft men geen schuif- koker nodig Men kan ze meenemen in het kleinste tasje en na gebruik onge merkt wegdoen. Volkomen bewegingsvrijheid: Niet langer gehinderd door gordel, zwachtel of spelden, kunt u gewoon alles blijven doen: sport, fietsen, dan sen, uitgaan, baden enz. Onopvallend: o.b. tampons kunnen zich niet aftekenen onder dunne, nauwsluitende kleding of badpak. Absoluut safe: Men voelt zich overal en onder alle om standigheden veilig beschermd. Medisch verantwoord: Wetenschappelijk onderzoek in Ame rika en vele Europese landen heeft aan getoond, dat de o.b. methode aan alle eisen van de moderne hygiëne voldoet. GRATIS Hel 2aludu,d alles omlrent de o.b. dus |iever de 1 nen vertellen. Vraag^,werde brochure meer uitvoerige, ge* k tatr.pons. m,t gratis Proe,''"ï; een discrete. Toezending geschiedt "i"_ blanco envelop. tampons t de moderne hygiëne Per pakje van 10 tampons voldoende voor maandelijks gebruik. Normaal f J.-, Speciaal f 1.25 m m m "Hierlangs uitknippen" Aan Drogerijen Mij., Mijdrecht Gelieve mij te zenden, gratis en franco uw brochure met proefpakjeo.b. tampons' Naam Adres- Woonplaats A t (Blokletters s v p.) lüiBijaiBiBiH m h m m m t Benjamin Harkarvy corrigeert een beweging in de moderne pas de deux met Willy de la Bije en Charles Czarny scherp contrast zijn met het wezen van iedere kunstuiting." Zijn afkeer van t.v. is vorig jaar ontstaan in Canada. Toen stond de jonge choreograaf drie maanden on afgebroken in de Canadese studio's, om het publiek een speciale ballet show voor te schotelen. Iedere week een programma van een half uur, waarvan de helft bestond uit dans. ,,Ik was bovendien nog producer en compère ook, zodat ik helemaal inge schakeld werd in de Amerikaanse ma nier van televisie produceren. Dat was in ons geval over-organiseren, alles tot in de kleinste details vastleggen, wat voor ons dansers een ware nagel aan onze doodkist was. Stel je voor: ieder uur een verplichte pauze van tien mi nuten, dat was meestal een ramp." Publiek. Op de eerste verdieping heeft, na dat al die benen weer trapopwaarts waren gestoven, totnutoe vrolijke walsmuziek gekloiiken, telkens over stemd dooi; de schelle commando's van Harkarvy's rechterhand, Art Ver- stegep. „Dat is onze eerste commer ciële opdracht," zegt Wij fijntjes ter- wijl hij naar boven wijst, '\,eeh ballèt'1 voor de landddag van de Avro op He melvaartsdag". Ineens stort Strauss zich in zijn volle romantische omvang over ons uit, en als de deur dicht is staan Jaap Flier en zijn vrouw Willy de la Bye hijgend op de overloop. „Natuurlijk zouden we nooit alleen maar voor de t.v. willen werken, het publiek is voor ons immers erg be langrijk Maar zo'n hekel als Benja min eraan heeft, hebben wij gelukkig niët „Wij hebben ook geen weke lijkse show van een kwart jaar ach ter de rug," vult Willy een beetje pla gend aan. tuurlijk uitstekend voor je techniek. Maar je zit zo vast aan de geijkte vorm dat er geen spanning in je ont staat Daarom hou ik meer van de moderne: die heeft inhoud, roept dra matische spanning in je wakker, vro lijk of tragisch dat doet er niet toe." Willy is bezig haar grove lange st'.iapenkousen weer uit te trekken. Het is voor de twee jonge kunstenaars, die ondanks hun jeugd een verade mende volwassenheid aan de dag leg gen, weer tijd om aan de repetitie voor de VPRO-uitzending te beginnen. De VPRO die gelukkig begrepen heeft dat ook de balletkunst een vaste plaats op het beeldscherm moet hebben. Dit jaar volgen nog twee „pas de deux", en voor het komende seizoen zijn de plannen al klaar voor uitzendingen met de voltallige hardwerkende trou pe die Nederlands Danstheater heet. vandaar ZATERDAG. Zo zoetjes aan be gint 'het zomerseizoen in de radiopro gramma's merkbaar te worden. Zo brengt de Vara vanavond he't zomer- programmaatje ..Veranda", o.a. met Philippine Aeckerlin (21.40). Om 22.40 kunt u luisteren naar een nieuwe se rie, waarin artiesten van jaren gele den nog eens voor de microfoon ko men. Hooggeëerd ipuibliek" heet de ze reeks, en vanavond hoort u de in dertijd wereldberoemde soubrette Ca- to Culp, die nu de acht kruisjes is gepasseerd, maar desniettemin nog van haar vocale 'kunnen blijk zal ge- Om 20.05 presenteert de Vara nog een nieuwe reeks: „Allerhand uit Do- nauland", waarin u volop kunt genie ten van de bekooorlijke Weense mu- Vanavond o-m half acht (Hilv. 1) is er een concert door het Concert gebouworkest o.l.v. "Willem van Otter- loo, waarop als solist optreedt de En gelse tenor Peter Pears. Het betreft hier een opname van de Nederland se première, die in maart in het Con certgebouw werd gegeven van Benja min Brittens Nocturne voor tenor en orkest uit het jaar 1958. Dit werk is gecomponeerd op acht teksten van verschillende Engelse dichters, die al le min of meer in een nachtelijke droomsfeer zich afspelen. Het concert wordt geopend met de Symfonische Suite uit de muziek bij Sophokles' dra ma Elektra van Alphons Diepenbrock. De operafliefhe'bber vindt om half acht een uitzending van Rossini's II barbiere di Seviglia door het Covent Garden Opera-koor en -orkest m.m.v solisten, het geheel onder leiding van Carlo Maria Giulini (Engeland: 464 m) Advertentie Sluipend „Een van de belangrijkste dingen voor ons is de concentratie. Bij een „pas de deux" bijvoorbeeld moet je een vast punt in de zaal nemen dat als houvast voor je sprongen dient. In de studio kan dat alleen maar de camera zijn: dat zijn dan ogen voor me, ogen die plotseling gaan bewe gen, sluipend op je afkomen, of ter gend langzaam van je wegglijden." Flier is helemaal in elkaar gaan zit ten, om de warmte in zijn lichaam vast te houden, en met zijn zachte stem filosofeert hij door over alles wat zijn geliefde dans' unst raakt, over het harde bestaan, het gebrek aan pri- vé-leven, de karige beloning in ons land. Zonder bitterheid echter, want al deze bezwaren neemt hij, evenals zijn collega's, op de koop toe. Behalve rasdanser is hij bovendien een veel belovend choreograaf, die op het ogenblik weer in dat niet te definiëren niemandsland tussen droom en wer- kleijkheid leeft, nu een nieuw ballet op muziek van Badings langzaam maar zeker géstalte begint te krijgen. „Danst u liever klassiek of mo dern?" „De klassieke „pas de deux" is na- ZATERDAG. Het amusement is vanavond in handen van de NCRV, die de uitzending begint met de doorgaans boeiende rubriek „Van grote naar kleine K" (20.20). Na o.a. een kleinkunstprogrammaat- je om 20.45, volgt om 21,05 als gébrui- kelijk'V.Scherzo", een1 'prograrftma dat naar onze smaak zijn tijd nu wel vol komen heeft gehad. Vlaanderen: 20.25 Lotgevallen van Mr. Vincent; 20.30 en 21.45 amusement van de Antwerpse TV-S'alon; '21.00 filmrubriek Première. België Frans: 20.35 film; 21.00 ge varieerd programma; 21.50 De vous a moi; 22.00 Scotland Yard. De Duitse televisie brengt vandaag om 15.45 een Walt-Disney-natuurfilm, om 16.30 een waterpolowedstrijd, om 17.30 Otto Höpfner, „2 x bellen", en. vanavond om 20.20 de Weense versie van Lou van Burg's quiz „Jede Se- kunde ein Schilling". radio morgen j televisie morgen ZONDAG De tweede helft van de voetbalwedstrijd Hongarije-Engeland komt van 18.30 tot 19.10 op het scherm, rechtstreeks vanuit Boedapest. Het avondprogramma, verzorgd door de VPRO, brengt o.m. een nieuwe Kalahari-film, De Oude Draaidoos, en ballet. Vóór het sportjournaal is er nog een kwartiertje clanskampioenschappen uit Berlijn. (22.00). Vlaanderen: 20.15 amusement van de Antwerpse TV-Salon; 22.15 repor tage danskampioensohappen in Berlijn. ZONDAG. Een heel plezierige luisteravond wordt geboden door Hil- versum 2. Om 18?30 begint deze zen der met Notenshow, en om 19.30 kunt u een half uur luisteren naar een één- vrouwsca'baretje door Conny Stuart. Victor Herbert is de centrale figuur in een nieuwe uitzending van de 'bio grafische reeks „Klank-omrankte le vens" (20.05), en om 21.30 kunt u ken nismaken met een Surinaams studen tenorkestje, „Adoe". Op Hilversum 1 een vrolijk luister spel over wat er zou gebeuren, als alle misdadigers eens in staking gin gen! De concertmeester van het Neder landse Opera-orkest, Jan Bleumers. heeft onlangs in het Amsterdams Ka- mermuziek-Gezelschap de plaats in genomen van de tot directeur van het Concertgebouworkest benoemde Piet Heuwekemeijer. Het gezelschap treedt vanmiddag om tien voor half drie voor de AVRO-mi- crofoon (Hilv. 2) op met uitvoeringen van Haydns Divertimento in A, een Kwintet voor klarinet, fagot, viool, alt viool en cello van Jan Mul en een Septet (vorige bezetting plus hoorn en piano van Strawinski. Een belcanto-programma kunt u om vijf voor negen over Hilversum I be luisteren. De alt Lenie Lasschuit en de bas Paul Hofstede zijn de solisten bij het Promenade-orkest o.l.v. Hugo de Groot. Advertentie EG 295 EG 129 NEW YORK (Reuter) De po litie heeft vijf disc-jockeys en twee andere radio-medewerkers gear resteerd op verdenking van het aannemen van steekpenningen. Al deze mensen waren aangewezen door een commissie die zioh bezig houdt met het onderzoek naar „payo la", het omkopen van disc-jockeys, om bepaalde grammofoonplaten ge draaid te krijgen via de radiostations. Dit wordt ook aan de gearresteerden ten laste gelegd. De aangehouden platendraaiers zijn: Alan Freed, Peter Tripp, Tommy Smalls, Harold B. Jackson en Jack Walker. Verder zijn gegrepen Mei Leeds, programma-directeur van een radio-station en Joseph Saccone, oud- bibliothecaris van een radiostation. AMSTERDAM (ANP) In Am sterdam is een nieuwe televisiemaat schappij opgericht, die zich wil bezig houden met de productie van televi siereclamefilms e.d. Het is de N.V. Internationale Televisie Productie Maatschappij, met een maatschappe lijk kapitaal van 100.000 gulden. Direc teur is de heer J. Ferrée in Huizen. Advertentie Kunt U niet slapen door rheumatiek, spit, ischias hoofd- en zenuwpijnen, neemt dan Togal. Togal verdrijft snel en afdoende die pijnen en U slaapt I daardoor weer rustig de gehele nacht. vandaag Togal kan baten waar andere midde- len falen. Togal zuivert de nieren en is veilig voor hart en maag. Bij apo theek en drogist f 0,95 2.40 en f 8,88. IN „SCHERZO" komen van avond twee jeugdige Rotter dammers voor de televisiecame ra's. Het zijn Joke en Marinus Jansen, die samen een trompet duo vormen. Niemand minder dan Willy Schob- be zal deze twee jonge amateurs bij de kijkers introduceren. Joke speelt ai vier jaar, Marinus zes. Vanavond brengen ze voor u fragmenten uit „My Fair lady", en de vermaarde Oostenrijkse song „Morgen". Joke en Marinus vinden het enig, voor de t.v. op te treden, maar het blijft voor hen een hobby. Jo ke zit voorlopig nog op school, en Marinus gaat na zijn eindexamen werken in de zaak van zijn vader. Van een onzer redacteuren AMSTERDAM In het Stede lijk museum te Amsterdam is vrijdagmiddag een tentoonstelling geopend van het werk van de Tsjechische tekenaar en vervaar diger van poppenfilms Jiri Trnka. De films van Trnka hebben na Advertentie volgens de nieuw ontdekte formule. Dotttfe» van fSD tab). 1 f. f.15 500 tobt. 4. f. 2.95,1000 labl, a f. 5.S0 bij apothekers en drogisten N.V. H. TEN HERKEU HILVERSUM de oorlog een grote internationale vermaardheid verkregen. Zijn werk munt uit door een bizarre fantasie waarin een sprookjesachtige poëzie gepaard gaat met een verfijnde humor. Veel van Trnka's films zijn ont leend aan motieven van de Tsje chische folklore, o.a. zijn Tsje chische legenden waarvan een deel bij het begin van de tentoon stelling werd vertoond. De tentoonstelling zelf geeft een uit- stekend beeld van het zeer persoonlijke; werk van deze Tsjechische kunstenaar die voortbouwt op de tradities van de bloeiende marionettenkunst van zijn land (er zijn daar meer dan 2000 officiële poppentheaters ingeschreven) en die met de middelen van de moderne techniek de oude theaterkunst voor een miljoenen publiek heeft toegankelijk gemaakt. Hij heeft ook vele kinderboeken ge ïllustreerd. Deze tekeningen geven blijk van dezelfde frisheid, de speelse humor, de levendige fantasie en het weldadige gevoel voor kleur waardoor ook Trnka's poppen worden gekenmerkt. Er zijn ook vele poppen tentoongesteld die als acteurs hebben dienst gedaan en daarbij kan men des te meer de nauw gezetheid bewonderen waarmee de ont werper kostuums en attributen op zijn ateliers heeft laten vervaardigen. De ge zichten zijn van ceramiek vervaardigden ioor een wisselende belichting en camera- instelling kunnen hiermee vele verras sende effecten worden bereikt, waardoor ook de illusie van een verandering in gelaatsuitdrukking mogelijk is. Het hoogtepunt van de tentoonstelling is een grote opstelling van een decor en enige hoofdfiguren uit de film naar Shakespeare's Midzomernachtsdroom. De marmeren beeldengroepen, de trappen van het hertogelijk paleis, het bos, de bloemen en de sprookjesfiguren hebben ook buiten hun filmfunctie een betove rende werking. Het is jammer, dat Trnka zelf door ziekte verhinderd was aanwezig te zijn bij de opening van zijn tentoonstelling. Hij wordt echter volgende week in ons land verwacht. HILVERSUM I. 402 m. 1 RADIO ochtend NCRV: 8.00 Nws en weerber; 8.15 Gram; 8.30 Morgenwijding; 9.15 Orgelreci tal; KRO: 9.30 Nws; 9.45 Gram; 9.55 Inleiding Hoogmis; 10.00 Plechtige Hoog mis; 11.30 Kamermuz; 11.40 Hedendaag se muz. middag 12.15 Act. geloofsproblemen; 12.30 Lich te muz; 12.55 Act; 13.00 Nws; 13.05 De hand aan de ploeg, lezing; 13.10 De Wad- ders, hoorsp; 13.30 Metropole ork en so list; 14.00 Gram; 14.20 Gram; 14.55 Uit en toch thuis, lezing; 15.05 Pianomuz; 15.35 Muzikale lezing; 16.00 Sport; 16.30 Nabije en verre horizonten, samenspraak. IKOR17.00 V d jeugd; 17.15 Jeugddienst; 17.45 Mensen. lezing. avond 18.00 Het geladen schip, lezing; 18.30 De kerk aan het werk; 18.40 Naar een Evangelische kerk in Nederland, lezing; NCRV: 19.00 Nws uit de kerken; 19.05 Samenzang; 19.30 De gelijkenissen van Je zus, lezing. KRO: 19.45 Nws; 20.00 Op de drempel van de maatschappij, lezing; 20.15 Cabaret; 20.45 U bent toch ook van de partij?, lezing; 20.55 Promenade ork en sol; 21.35 Een criminele staking, hoorsp; 22.25 Boekbespr; 22.30 Nws; 22.40 Avondgebed; 22.55 Religeuze muz m. comm; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. ochtend VARA: 8.00 Nws en ppstduivenber; 8.18 Get'ar progr; 9.45 Geestelijk leven, toespr, VPRO: 10.00 V d jeugd; IKOR: 10.30 Ned Herv kerkd; 11.30 Vragenbeantw; VPRO: 11.45 Ber uit de kerken. middag AVRO: 12.00 Lichte muz: 12.30 Sport* spiegel; 12.35 Orgelspel; 13.00 Nws en S.O.S.-ber; 13.07 De toestand in de we reld. lezing: 13.17 Meded of gram; 13.20 Gevar progr v d strijdkrachten; 11.00 Boekbespreking; 14.20 Kamermuz; iö.oo Filmpraatje; 15.15 Hockeywedstr Neder landDuitsland; 16.00 Lichte muz; 16.30 Sportrevue; VPRO: 17.00 Dr. Otto Dibe- lius, portret van een prediker; 17.15 De vluchtende mens, lezing; VARA; 17.30 V d jeugd; 17.50 Nws, sportuitsl. en sport- journ. avond 18.30 Amus muz; 18.55 Bij nader in zien. journalistenforum; 19.30 Cabaret. AVRO; 20.00 Nws; 20.05 Muzikale biogra fie; 21.00 De kunstenmaker, hoorsp; 21.30 Surinaamse muz; 21.45 Comme ci, com- me ga, stemmingsbeeld; 22.00 Gram: 22.15 Act; 22.30 Nws en S.O.S.-ber; 22.45 Pia no-improvisaties; 23.10 Sportuitsl; 23.15 New York calling: 23.20 Met de Franse slag; 23.55—24.00 Nws. 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram; 11.00 Idem; 11.45 Voordr. middag 1 TELEVISIE 1 NEDERLAND Convent van kerken: 17.0018.00 Leger des Heils-samenkomst; NTS: 18.30—19.10 Rep. 2e helft voetbalwedstr. Hongarije— Gr. Brittannië, te Boedapest; VPRO: 20.00 Gesprek aan de schrijftafel; 20.10 Film- progr; 20.35 Oude f?lms; 20.55 Ballet; 21.25 Interview. NTS: 22.00 Rep. wereld- kampioensch. Ballroomdancing te Berlijn, AVRO, KRO. VARA en VPRO: Sportact. DUITSLAND 12.0013.00 Intern, borreluurtje; 14.30 V d jeugd; 15.00 Speelfilm; 16.40 Concours hip- pique; 18.1519.00 Interlandwedstr. voet bal. (Regionaal progr.: NDR: 19.0019.25 Die Nordschau. WDR: 19.0019.25 Hier und Heute. journ.); 19.30 Weekjourn; 20.00 Nws: 20.05 TV-spel; 21.50 Wereldkam- pioensch voor beroepsdaners 1960. BELGIë VLAAMS 11.00 H Mis; 14.30 Folkloristisch progr; 15.00 Weekjourn; 15.30 Tekenfilm; 15.40 Sprookjesfilm: 16.10 V d kleuters; 16.40 Overn. v. d. Westduitse TV: Concours hip- pique; 17.25 Overn. v. d, Hongaarse TV: Rep. voetbalwedstr.; 19.00 TV feuill.; 19.30 Nws; act en journ; 20.00 Overn. v. d. Franse TV: Topconferentie te Parijs; 20.15 Gevar progr: 22.15 Eurovisie: Overn. v. d Westduitse TV: Wereldkamnioensch. voor beroepsdansers 1960; 23.00 Nws en journ. BELGIë FRANS 15.0016.00 Film; 19.00 Over natuurbe scherming; 19.35 Feuill,; 20.00 Journ; 20.30 Gevar. progr; 21.30 Hier a la Une; 22.00 Eurovisie: Overn. v. d. Westduitse TV: Wereldkampioensch. voor beroepsdan sers 1960; 23.00 Journ en progr overz. PROGRAMMA MAANDAG 23 MEI HILVERSUM I. 402 m. 1 RADIO 1 ochtend NCRV: 7.00 Nws; 7.13 Gram. en sport uitsl. 7.30 Een woord voor de dag: 7.40 Gewijde muz; 8.00 Nws; 8.15 Radiokrant; 8.35 Gram; 9.00 V. d. zieken; 9.30 Gram; 9.35 Waterst; 9.40 V. d. vrouw; 10.15 Theologische etherleergang; 11.00 Gram; 11.30 Quizprogr. middag 12.00 Pianorecital; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tuinb. meded; 12.33 Gram; 12.53 Zo leeft en werkt Su riname. praatje; 13.00 Nws; 13.15 Lichte muz; 13.45 Gram; 14.05 Schoolradio; 14.35 Gevar. progr; 15.50 Gram; 16.00 Bij beloverdenking; 16.30 Clavecimbelrecital; 16.50 Gram; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Voor de kinderen; 17.30 Beurs- ber; 17.45 Regeringsuitz.Nieuwe wegen in het volksontwikkelingswerk. Impressies naar aanleiding van een conferentie van de Raad van Europa, door mr. L. B. van Ommen. Chef Afd. Volksontwikkeling van het ministerie van onderwijs, kun sten en wetenschappen. avond 18.00 Orgelspel; 18.30 Gram; 19.00 Nws; en weerber; 19.10 Op de man af, praat je; 19.15 Gram; 19.30 Radiokrant; 19.50 Lichte muz; 20.20 Eén van de zeventig, hoorsp; 21.30 Kamermuz; 22,00 Parlemen tair comm; 22.15 Gram: 22.30 Nws. en S.O.S.-ber.; 22.40 Gram; 22.45 Avondover denking; 23.00 Oude muz; 23.35 Gram; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. ochtend AVRO: 7.00 Nws; 7.10 Gym,: 7.20 Gram; 8.00 Nws; 8.15 Gram; 9.00 Gym. v. d. vrouw; 9.10 De. groenteman; 9.15 Gram; 12.00 Zang en piano; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 V. h. platteland; 12.43 Hammondorgel; 12.55 Rep. vertrek Ha ringvloot; 13.00 Nws; 13.15 Meded. of gram; 13.20 Metropole-ork; 13.55 Beurs- ber; 14.00 Pianorecital; 14.30 Gram; 14,50 23 mei 1660; Karei II van Scheveningen naar Londen, lezing; 15.05 Gram; 16.20 Idem; 17.00 V. d. padvinders; 17.15 Gram; 17.50 Mil. comm. avond 18.00 Nws; 18.15 Pol. lezing; 18.25 Lich te muz; 18.50 Openbaar kunstbezit; 19.00 Luit-recital; 19.30 Muzikale lezing; 19.45 V. d. jeugd; 20.00 Nws; 20.05 De Radio- scoop; 22.30 Nws. en S.O.S.-ber.; 22.45 Act. 22.55 Knipperlicht, progr. voor alle weg gebruikers; 23.25 Gram; 23.55—24.00 Nws. DRAADOMROEP 4e LIJN 18.00—20.00 Gram. pi. I Peter Tsjai- kowski: Ouverture Solennelle „1812" op. 49. II Dimitri Sjostakowitsj: Concert voor viool en orkest op. 99. III. Franz Schu bert: Symphonie nr. 5 in bes gr. t. IV. Nicolo Paganini: Concert voor viool en or kest nr. 1 in d gr. t. op. 6. TELEVISIE DUITSLAND 17.00 V. d. kind; 17.20—18.00 V. d. jeugd. (Regionaal progr.: NDR: 18.45 Die Nordschau. WDR: 18.45 Hier und Heute, journ. NDR: 19.25 Sehpferdchen zeigt: Vader is de beste. WDR: 19.25 Intermez zo: Onbekende Eifeltoren). 20.00 Nws. en journ; 20.20 Rep.; 21.15 Kleinkunstprogr; 22.00 Autoraces. BELGIË VLAAMS 19.00 V. d. jeugd; 19.30 Nws.. act. en journ; 20.00 Sportkron; 20.30 Gevar. progr; 22.00 Kunstprogr; 22.30 Nws. en journ. BELGIË FRANS 19.00 Sport; 19..30 Ko.okpraatje; - 20.00 Journ; 20.30 Film; 22.20 Biochemie; 22.50 Journ. DEZE TROTSE stralende jonge moeder, met dat hoogblonde stukje Hollands welvaren van vier maanden, krijgt u mor genavond niet op uw beeldscherm. Alleen maar het hoofd van dit kunstenaarsgezin, Jan Sierhuis, plus natuurlijk een aantal van zijn schilderijen, die in een exclu sieve televisiereportage van de Stroomarkt in Amsterdam door regisseur Lies Westenburg in de vaderlandse huiskamers zullen verschijnen. Jan Sierhuis zelf is daar dik mee in zijn sas, want de aandacht die de televisie aan hem gaat be steden is voor hem een soort er kenning van zijn kunstenaar schap. EEN kunstenaarschap, waaraan sommige lieden, zoals dat meer het geval is bij moderne beeldende kunstenaars, wel eens hebben willen tornen. Jan heeft zich daar weinig van aangetrok ken, en nu van de vier doeken die op het ogenblik in het Stede lijk Museum hangen, er drie zijn verkocht, voelt hij zich de koning te rijk. „Het gaat lekker zo", zegt hij glunderend In sappig Am sterdams, „kunstenaars hebben nou eenmaal altijd een harde dob ber om hun kop boven water te houden.... afijn, doorbijten maar." Hóé Sierhuis doorbijt, zal u dui delijk worden wanneer morgen avond een aantal krachtige, ex pressieve doeken de revue zal passeren. ROTTERDAM Een commissie 'waarin vertegenwoordigers van de over heid, van het jeugdwerk, uit de sport wereld en uit de bouwwereld zitting hebben, is druk bezig met de voorberei dingen van een tentoonstelling, die aan de jeugd zal zijn gewijd. Di, tentoonstel ling zal eind volgende maand in het Rotterdamse internationale Bouwcen trum worden geopend. Ruimte voor de jeugd zal het onderwerp van die expo sitie zijn. Vele nevenaktiviteiten zullen tijdens die tentoonstelling de jeugd in en om Rotterdam bezighouden. Buurt- en speeltuinverenigingen zullen hun medewerking verlenen, evenals zwemverenigingen, schoolclubs, clubhui zen voor de jeugd en sportorganisaties voor de jongeren. Het doel van de ten toonstelling en de in het kader daarvan georganiseerde evenementen, is de aan dacht te vragen voor de ruimtelijke as pecten, verbonden aan de verschillende vormen van vrijetijdsbesteding van de jeugd. Op de tentoonstelling zal duidelijk wor- d engemaakt, dat er voor de jongeren in de moderne samenleving te weinig gelegenheid voor recreatie is overge bleven. Gebrek aan ruimte speelt daar bij een voorname rol. Suggesties voor de oplossing van dit vraagstuk zullen door de groepen die in de voorberei dingscommissie zitting hebbenn aan de hand worden gedaan. Op deze wijze zal ■men trachten te bereiken, dat er bij de planning van steden en dorpen niet in hoofdzaak of uitsluitend naar verkeers technische en economische aspecten zal worden gekeken, maar er ook begrip zal ontstaan voor de zeer grote behoefte aan recreatiemogelijkheden voor de jeugd, zowel in huis, en op school als in de vrije natuur. DE voealiste Corry Brokken is tij dens een zaaloptred'en te Den Hel der haar stem volkomen kwijt geraakt. Zij moest haar optreden plotseling af breken en zal de eerste veertien dagen niet mogen zingen of spreken. Alle lopende contracten voor die periode zijn afgezegd. Het is niet zo ongewoon dat zangers o(f zangeressen hun stem kwijt raken. Onlangs gebeurde hetzelfde met Mieke Telkamp, die na ruim twee weken weer aan de slag kon gaan. Corry Brokken heeft zich de laatste tijd bijzonder ingespannen met haar verhuizing naar Loosdrecht en een zeer drukke tournee door ons land. Zij is dan ook vrij ernstig overwerkt en zal het de komende weken zonder zingen moeten stellen.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 9