„Houen zo": Triomf van de hospikken onder erlijn kalm VELE WIJZIGINGEN AANBEVOLEN MEERDERHEID: 4 KIESDISTRICTEN Dat UmU le niet, dat zo!" „Ik het dat vind Heineken lekkerste bier er bestaat...!" Vrijdag 20 mei 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. T SPROOKJE VAN DE KNEUSJES DE WERELD UIT Oefening bewees fantasie, goede wil en teamgeest Misverstand Donald Campbell wil 750 km p.u. rijden LOOSDRECHT WIL RUST EN FATSOEN WENSEN POLITIEK GEZICHT NIET VERANDERD Rimpel Consequentie Wel bezorgd EIERGROSSIERS IN VERZET: „Laat Rijnmond maar komen" Zand- en grintbedrijven stichten gezamenlijke N.V. Nederlandse musici voor Canadese orkesten Diplomaat van de toekomst minder ontwikkeld 1 Van een onzer verslaggevers WEST-VELUWE De me dische discipline vinden wij veel belangrijker dan de mili taire discipline. De jongens verrichten hier zeer zelfstandig werk en het komt daarom voor al op hun verantwoordelijk heidsgevoel aan. Dat hebben ze ook. Ik ben er erg enthousiast over. De officier van gezondheid die mij dit zegt staat midden in de verband- plaats van het elfde geneeskundig ba taljon. Onder de hoge beuken staan de grote groene tenten waar ledereen rustig zijn werk doet, zonder dat er één bars commando valt: de chirurg ergens uit het oosten van het land, die voor drie dagen zijn drukke prak tijk in de steek heeft gelaten om deze week aan de grens van Utrecht en Gelderland de oefening „Houen zo" mee te spelen; de sergeant-operatie- helper die aan zijn herhalingsoefening bezig is en nu ce steriele deppers aangeeft alsof hij nooit iets anders deed; de korporaal-operatiehelper die zojuist een praktijkopleiding van zes maanden in een burgerziekentouis ach ter de rug heeft en nu een infuus klaar maakt met de geroutineerde bewegingen van een volleerd operatie- zuster. Zij en al die zeshonderd andere militairen van het elfde geneeskundig bataljon demonstreren in deze oefe ning een stuk medisch werk van onze landmacht, dat door een hardnekkig misverstand steeds te laag wordt aan geslagen. De geneeskundige soldaten ziet men als de kneusjes van onze krijgsmacht. Maar het medische werk in een moderne krijgsmacht stelt zulke hoge eisen dat een kneusje dat niet zou kunnen opbrengen. De gewondenver zorger in de voorste lijn, ce chauffeurs van de gewondenjeeps en ziekenauto's, de artsen en hun helpers achter het front in tijd van oorlog is niet hun eigen Leven maar dat van de gewonde soldaat hun grootste zorg. Onder zware lichamelijke en geeste lijke spanningen moeten zij in tijd van oorlog zorgvuldig en met veel verantwoordelijkheidsgevoel blijven werken. Dat vereist een geestelijke stabiliteit en een lichamelijk uithou dingsvermogen dat alleen de aller- besten kunnen opbrengen. De opperdoktoren in ons leger weten dat de man aan het front vertrouwt op een goede geneeskundige dienst. Het is een van de voorwaarden voor een goed moreel en dus kiezen zij hun ge neeskundige soldaten en officieren vol gens strenge normen. Het noodverband werd wat verbeterd en de korporaal belandde met zijn wond in de eerste urgentieklasse. Vanwege die urgentieklasse werd zijn draagbaar snel in een gewonden jeep geschoven, die hem naar ce ver zamelplaats een paar kilometer achter het front bracht Hij werd daar inge schreven en kreeg een zogenaamde anti-tetanus-injectie met penicilline. Met drie andere gewonden wachtte hij op de ziekenauto die hem dwars door de donkere nacht gerieflijk en snel naar de verbandplaats bracht Hij werd uitgekleed, gewassen en naar de operatiekamer gebracht, waar nu de chirurg zijn mesklemmen, en naalden hanteert zonder er iets mee te doen. Verend bed Het is voor het eerst dat de grena dier deze glimmende martel winkel ziet en door het -werk van de dikwijls gemin-achte „genezerikken" wordt ge ïmponeerd. Straks wordt hij door acht sterke handen in een ziekenhuisbed te velde geschoven. Daarmee eindigt voor deze korporaal zijn periode als proefkonijn, want hij mag de rest van de nacht in een echt verend bed blijven slapen. Het spel van „Houen zo" wordt immers met werkelijkheidszin gespeeld zo sterk dat zelfs de urinaal en de ondersteek in de tent voor gebruik gereed staan. De korporaal kijkt er naar met op getrokken wenkbrauwen. Stel je voor... Gezonde zieke De operatie in de groene tent. waar het narcosetoestel en de operatietafel slechts door een stuk canvas van het groene mos zijn gescheiden, is natuur lijk geen echte. De patiënt op de tafel is een kerngezonde korporaal van het elfde bataljon garde grenadiers. Maar op zijn gewondenkaart staat een gevaarlijke borstwond beschreven en dus wordt het medische ritueel in de operatiekamer te velde volvoerd. De chirurg legt zijn gefingeerde be wegingen uit en zijn assistenten kij- ken toe. Wat er in werkelijkheid zou j gebeuren is voor hen geen nieuws. Kunt u goed bloed zien? vraag ik aan een van de korporaals. Ik heb het zes maanden elke dag gezien in een ziekenhuis, zegt hij. Dat was wel een vreemde ervaring voor een dienst plichtig militair die in het burgerle ven voor een schoolklas vol kinderen staat. Voor de man die in zijn blote bo- i venLijf onder de groene operatielakens ligt is deze tent. met alles er in, wel nieuw. De koude arterieklemmen kie telen in zijn zij en hij schrikt. Je kunt tenslotte nooit weten met die fanatieke lingen van hospikken Alles echt Gisteravond lag hij achter een bosje ergens op de Grebbeberg. Aan zijn uniform hing de kaart met de wel omschreven verwonding. Toen kwamen de gewondenverzorgers van de batal jonshulppost en de kerngezonde kor poraal van de garde grenadiers begon aan zijn tocht door de militair genees kundige molen. Per draagbaar werd hij naar de j b.h.p.-tent gesjouwd waar voor het eerst een dokter naar zijn wond keek. I Tevreden Zoals deze korporaal verging het de afgelopen dagen zijn hele bataljon. Want voor een geneeskundige oefening is nu eenmaal geneeskundig materiaal nodig. Maar „Houen zo" had meer nodig: fantasie om de schijn-wonden echt te laten lijken, goede wil van de officie ren van gezondheid van wie er zich heel wat een beetje vrijwillig én een beetje gedwongen uit hun praktijken losmaakten en vooral teamgeest. Over die teamgeest is men zeer te vreden. Die heeft de vermoeienissen van het werk waarbij ook nog een verplaatsing van de verbandplaats kwam. goed overleefd. De opperdok- toren kunnen tevreden zijn over hun medicijnmannen. Van onze correspondent LONDEN Donald Campbell, evenals zijn vader nu 's werelds snelste mens te water, zal op 3 september proberen het snelheidsrecord te land te breken met een nieuwe Blue Bird auto, uitgerust met een turbine-motor, Donald is nu 39, de leeftijd waarop zijn vader des tijds ook het snelheidsrecord te land op zijn naam bracht. ,,Het wordt een geweldig avontuur", vertelde Donald Campbell mij gister avond. ,,Want vier Amerikanen gaan het dit jaar ook proberen. Ik heb deze aanval al vijf jaar in voorbereiding. Ik hoop op de Bonneville zoutvlakte in de Amerikaanse staat Utah een snelheid van ongeveer 750 km per uur te be reiken." Het huidige record staat op naam van wijlen John Cobb, die in 1947 628 km per uur haalde. i „Zwaar gewond" ligt deze kern gezonde korporaal op een brancard. Hij is ijlings naar de verbandplaats gebracht om een „spoedoperatie" te ondergaan. Van onze correspondent LOOSDRECHT. Zes water sportverenigingen hebben de ge meenteraad van Loosdrecht ge schreven, dat de gang van zaken in dit watersportcentrum hun met grote zorg vervult De naam van Loosdrecht, in het bijzonder van Oud-Loosdrecht, heeft tot zelfs in het buitenland een bedenkelijke klank gekregen. In Loosdrecht zelf, zo schrijven de verenigingen, tonen zeer veel ingezetenen in stij gende mate him misnoegen. Om dat allemaal te verande ren stellen de watersportverenigin gen voor: laat na middernacht geen muziek meer klinken, geef na middernacht ook geen gelegen heid meer tot dansen, stel voor de café's, bars en restaurants een sluitingstijd vast van twaalf uur 's nachts (thans 12.30 uur en za terdags om twee uur 's nachts) en verbied het plaatsen en exploi teren van de ontelbare gokauto maten. Met dergelijke maatregelen zou, menen de adressanten, een einde komen aan het verstoren van de nachtelijke rust. De nor men van fatsoen zouden er door worden hersteld. Nu is het zo, dat serieuze beoefenaars van de wa tersport Loosdrecht al mijden en steeds meer ouders hun kinderen verbieden naar Loosdrecht te gaan. OUD PROBLEEM Het probleem is niet ^an Vin- daag of gisteren. Al eerder is evenwel gebleken dat de Loos- drechtse politie niet bijster geest driftig is over de maatregelen, zo als die in het adres van de wa tersportverenigingen worden voor gesteld. Het vervroegen van het sluitingsuur zou de drukte s nachts op straat alleen maar vergroten, meent de politie, om dat dan velen tegelijk de etablisse menten verlaten. Van een onzer redacteuren BERLIJN. Nikita Kroesj- tsjefs scheldkanonnades van woensdagmiddag in Parijs klon ken nog in onze oren na, toen wij gisteren in Oost-Berlijn lie pen, waar men zich met veel rode vlaggen, spandoeken en plakkaten opmaakte om een groots „spontaan" welkom voor te bereiden. Berlijn, 18 mei 1960 de stad is al weer veranderd, in vele opzichten sinds wij haar nu een jaar geleden voor het laatst zagen. Nieuwe gebouwen ver rezen in de verstreken twaalf maanden, zeker in het Westelijk stadsdeel, maar ook in Oost-Berlijn is het duidelijk te zien, dat er wat verander. Daar valt vooral op dat men nu steeds meer be gint opruiming te houden van de talloze ruïnes, die er nog zijn, niettegenstaande de propagandaleuzen over socialistische vooruitgang, die men er verkondigt. Maar wat er ook anders moge zijn het politieke gezicht van de stad is nog altijd hetzelfde, al hebben zich ook op dit gelaat de rimpeltjes, die onaf wendbaar met de ouderdom komen dieper ingegroefd. Wezenlijk evenwel is er niet zoveel anders dan toen, juist een jaar geleden burgemeester Willy Brandt met volle overtuiging uitriep: „Er zal op de 17e mei in Berlijn niets gebeuren". Hij doelde toen op het af lopen van het Russische ultimatum, waarin geëist werd dat er van West- Berlijn een zg. vrije sjtad zou worden gemaakt, waardoor het Westen in Ber lijn schaakmat zou worden gezet. Al mogen dan misschien de politieke eerst een soort vredesconferentie zullen houden met Oost-Duitsland, een confe rentie waar de landen in het Westen die tegen Duitsland hebben gevochten, natuurlijk ook voor worden uitgeno digd. Zij zullen verstek lateh gaan. gebeurtenissen van de laatste dagen de toestand oneindig veel ongemakkelijker gemaakt hebben (men kan zonder overdrijving zeggen, gevaarlijker ge maakt hebben) nog altijd is het ook hier: Oost is Oost, West is West. En bijna net als een jaar geleden zei Willy Brandt gisteren: ik verwacht geen dra matische ontwikkelingen. Nog immer staat de overgrote meer derheid van de Westberlijnse bevolking' hecht achter haar burgemeester. Dit alles kan echter niet verhelen, dat men in West-B erlijn bezorgd is over de verslechtering van de politieke toe stand. Het is waar, de bevolking van deze stad is zo langzamerhand gewend geraakt aan dramatische ontwikkelin gen, maar men beseft terdege dat de zaak ditmaal door de Sowjetunie op de spits gedreven kan worden. In Parijs heeft Kroesjtsjef weer ge zegd, dat hij vastbesloten is een vredes verdrag met de Oostduitse republiek te sluiten. Dat verdrag hebben de macht hebbers in Pankow om zo te zeggen al in hun zak het gaat voor de heren alleen maar om het meest geschikte tijdstip te kiezen om het te onder tekenen. In West-Berlijn meent men op grond van bepaalde inlichtingen uit het ooste- lijk deel der stad te mogen zeggen, dat het tijdens Kroesjtsjefs bezoek nog niet zo ver komt. Waarschijnlijker lijkt het, dat de landen van het Oostelijk blok Dit alles zal geschieden nadat Moskou formeel geconstateerd heeft dat het Westen niet van zins is een vredes verdrag met de twee Duitse staten te sluiten. Dat kan het elk gewenst moment doen. Een en ander, aldus ver wacht men, kan binnen de komende zes tot acht maanden geregeld zijn. Dus als de Sowjetunie het na deze termijn weer het moment acht om te gaan spreken over een topconferentie, dan is de Duitse kwestie al geregeld Na het bezoek van Kroesjtsjef aan Oost-Berlijn zal men met de voor bereidingen voor de zg. vredesconfe rentie over (Oost-Duitsland beginnen, meent men hier. Kroesjtsjef liet van daag al doorschemeren, dat hij mogelijk binnenkort een conferentie zal beleg gen over de Duitse kwestie met rege ringsleiders van Tiet Oostelijk blok. APELDOORN. De bond van erken de Nederlandse eierenverzamelaars vindt het advies van een commissie uit de S.E.R. om voor de groothandel in eieren geen vestigingsregeling bindend te verklaren, onheilspellend. Volgens de voorzitter, de heer B. Meintema, zou den de leden van de bond zich persoon lijk tot de leden van de Tweede Ka mer moeten wenden voor een onderzoek naar de motieven van de commissie. De Pro musica Society uit New York zal volgende maand in de Westminster Abbey te Londen een middeleeuws Frans Bijbeldrama spelen. Het stuk, dat Een spel van Daniël heet, is voor het eerst omstreeks 1150 opge voerd in de kathedraal van Beauvais in Frankrijk. De dichter W. H. Auden heeft voor de verbindende muziek enkele tek sten geschreven. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Laat het open baar lichaam Rijnmond er maar ko men, hebben alle 24 gemeenten ge zegd, die er volgens de commissie- Klaasesz in zouden moeten worden opgenomen. Ook Maasland, dat zelf niet meedoet, is het met de instel ling van een openbaar lichaam eens. Slechts enkele raadsleden uit het Waterweggebied verklaarden zich pertinent tegen. Niet overal werd de nieuwe staats rechtelijke figuur met vreugde begroet. Velen vonden het een groot bezwaar dat de gemeentelijke autonomie er door zou worden aangetast. De vraag werd ook gesteld: Wat zijn voor ons de voor den van Rijnmond? Allemaal voor Maar zelfs degenen die meer nadelen dan voordelen zagen, stemden toch voor omdat zoals het in Barendrecht werd uitgedrukt „wij nu eenmaal bij de ontwikkeling in het Waterwegge bied zijn betrokken en het dan beter is een stem in het kapittel te hebben dan geen". Maar niet hetzelfde Er was geen enkele gemeente die het rapport en het voorontwerp van wet ongewijzigd wilde laten. Veel verschil lende aanbevelingen tot wijziging wer den gedaan. Slechts over één wijziging was de meerderheid van de gemeenten het met elkaar eens, namelijk de verkiezingen voor het algemeen bestuur in vier kies districten houden in plaats van in één. Veertien gemeenten spraken zich daar voor uit. De stem van Maassluis was daarin geflatteerd, doordat een raadslid bij vergissing voor vier kies districten stemde in plaats van tegen. Poortugaal voelde ook niets voor één kieskring, maar over het getal van de districten wilde het zich niet uitspre-r ken. Als de 27 door de gemeenteraden be noemde leden stemrecht krijgen zoals de commissie-Klaasesz voorstelt, dan wil ook Rotterdam vier kiesdistricten omdat het anders vreest in een minder heidspositie te worden gebracht. Lie ver wil de stad echter dat de 27 al leen zullen mogen adviseren en dan is zij voor één kieskring. Drie gemeenteraden zouden willen dat alle leden van het algemeen be stuur rechtstreeks worden gekozen: die van Capelle aan den IJssel, Ridder kerk en Vlaardingen. De Vlaardingse raad zou de burgemeesters een apart college van advies willen laten vor men, dat zijn mening openbaar moet maken vóór de openbare behandeling door het algemeen bestuur. Het bezwaar tegen de benoeming van leden in het algemeen bestuur was dat de benoemden een element in hét po litieke orgaan zouden vormen, dat niet politiek ter verantwoording kan wor den geroepen. Dat argument gebruikten ook de te genstanders van de mogelijkheid om de burgemeesters door de gemeente raad in het algemene bestuur te be noemen. In Schiedam en Spijkenisse behaalden deze tegenstanders een meerderheid. Drie gemeenteraden waren tegen de bepaling dat drie leden van het dage lijks bestuur binnen en drie buiten Rotterdam moeten wonen. We moeten de besten van het algemeen bestuur en ook de politiek meest gewensten kun nen kiezen zonder beperkingen, zei den zij. Zes van de veertien voorstan ders van vier kiesdistricten wilden dat van elk district iemand in het dage lijks bestuur komt te zitten. De burgemeesters Negen gemeenteraden achtten het burgemeesterschap in een van de deel nemende gemeenten onverenigbaar met het voorzitterschap van het dagelijks bestuur. Die twee taken tegelijk zou den de objectiviteit in de weg staan en een te grote belasting van één figuur betekenen. Acht gemeenteraden wilden dat Rijn mond ook onverkort voor de bestaan de havens richtlijnen kan geven. Waar om die uitzonderen? Daardoor zijn im mers de problemen ontstaan waarvoor we nu een openbaar lichaam gaan in stellen? zo vroegen zij. De burgemees ter van Rozenburg maakte nog de op merking dat ten tijde van de totstand koming van Rijnmond alle havens in het gebied van Botlek en Europoort on der de uitzonderingsregel vallen en er nauwelijks meer nieuwe havens aan te leggen zijn. Niettemin is Rotterdam van mening dat het gehele onderwerp havens uit het voorontwerp van wet moet wor den geschrapt. Voorwerpen van zorg Als onderwerpen van zorg door Rijnmond bevalen sommige gemeen ten ook het openbaar vervoer, de land bouw, de zuiverheid van water en lucht en de zoetwatervoorziening aan. Zuid- land vond dat Rijnmond zich niet moest bemoeien met de toepassing van de woonruimtewet 1947. Rotterdam en Vlaardingen kantten zich tegen de bepaling dat een onder werp alleen bij algemene maatregel van bestuur onder de bevoegdheid van Rijnmond kan worden gebracht indien tenminste twee derden van de gemeen ten daartegen geen bezwaar hebben. Rotterdam achtte vaststelling bij al gemene maatregel van bestuur voldoen de, Vlaardingen de instemming van een gewone meerderheid van de ge meenten. Vlaardingen zou ook Maasland ln Rijnmond opgenomen willen zien, om dat die gemeente een belangrijke taak krijgt te vervullen bij de recreatie. Maasland zelf wil echter niet. De grenswijzigingen Krimpen aan den IJssel, Maassluis en Rotterdam zijn er tegen om de in stelling van een openbaar lichaam te koppelen aan de totstandkoming van de grenswijzigingen, Rotterdam omdat het vertraging van de uitvoering van de annexaties vreest, de andere twee omdat zij vertraging van de instelling van Rijnmond vrezen. Rotterdam zou ook midden Rozen burg tot zijn gebied gevoegd willen zien. Zeven gemeenten spraken zich fali- kant uit tegen enigerlei grenswijziging. Dat waren Heenvliet, Hekelingen, Oost- voorne, Rozenburg, Spijkenisse, Vier- polders en Zwartewaal. Alleen Capelle aan den IJssel, Krim pen aan den IJssel, Ridderkerk en Vlaardingen gingen niet akkoord met de financiële regeling. Bij de kosten verdeling zou rekening moeten worden gehouden met de grootte van de rijks- uitkeringen aan de gemeenten en het Rijk zou zich moeten verbinden bij te springen. De minister van binnenlandse zaken mag nu uitzoeken hoe hij weer een heid in die verscheidenheid kan bren gen. NIJMEGEN. Een aantal zand- en grintbedrijven heeft opgericht de N.V. Centrale Industriezand-Voorziening, ge vestigd in Nijmegen. Het maatschappe lijk kapitaal bedraagt 5 miljoen. Het doel van de nieuwe vennootschap is o.a. het verkrijgen van terreinen ten behoeve van de winning van zand en grint en eventuele andere oppervlakte delfstoffen, het sluiten van overeen komsten ter verkrijging van rechten tot winning daarvan enz. y De oprichters zijn: Mij. tot exploitatie van bet landgoed De Byland. M. G. F. Dekker Azn's Grint- en Zandbaggerbe drijf, Grint-Maatschappij, Het Nijmeegs Bagger- en Aannemersbedrijf, A. de Groot Czn's Aanneming en Zandlevering Mij., Zandzuigbedrijf van Heeringen en van Vliet, Zandzuig-, Transport- en Aannemingsbedrijf Merwede, de heer H. W. Paes, Swets Dols Heuff Grint en Zandbedrijf en van Waning's Zand- zuigenj. Een bijna vergeten bordje terug in Rotterdam. DEN HAAG. Het Canadese leger wil opnieuw een aantal Nederlandse mu sici werven teneinde de militaire orkes ten op volle sterkte te kunnen brengen. Sollicitanten, die waldhoorn of een der houten blaasinstrumenten bespelen, kun nen zich wenden tot de militair attaché van de Canadese ambassade (Sophia- laan 7 in Den Haag). In de laatste week van juni zullen audities worden gehouden. Kandidaten, die daarbij slagen, zal een contract voor zes jaren bij een Canadees mili tair orkest worden aangeboden. Zij kun nen worden aangenomen als zij de leef tijd van veertig jaar niet hebben over schreden, ongeacht of zij niet dan wel gehuwd zijn. De studiebijeenkomst van de Culture le raad van Zuid-Holland over De fa cetten van de dans, die op 20 mei in Rotterdam zou plaatsvinden is tot het najaar uitgesteld. In Rotterdam heerst nog altoos een nijpend tekort aan woningen. Wèl wordt er gevochten om rui mer woningcontingenten, wel ver rijzen er nieuwe woonwijken maar aan de behoefte van een staag toenemende bevolking kan de wo ningmarkt voorlopig nog niet vol doen. De jongere generaties kennen de bordjes met het opschrift „woning te huur" alleen maar van horen zeggen, uit de verhalen van de ouderen die zich de tijd herinne ren dat die bordjes een heel ge woon verschijnsel waren. En nu is er weer een! „Tweede étage te huur", zo luidt het opschrift. Wij zagen het in de binnenstad, vlak achter de brandgrens. Het hangt er al een paar weken en er hebben zich al tientallen gega digden gemeld, zo vertelde ons iemand die er meer van scheen te weten. „Er moet heel wat aan worden opgeknapt en de ruimte is maar beperkt, daarom zal het nog wel even duren voor iemand er op hapt", zo luidde zjjn oordeel. Tot zolang zal dat bordje er hangen, als een voor-oorlogse vlag, als een vage herinnering aan een tijd toen ook te Rotterdam te kust en te keur huizen te huur waren. Eigen nieuwsdienst NIJMEGEN De algemene ont wikkeling der kandidaten voor de di plomatieke dienst gaat volgens mi nister Luns achteruit, ook wat hun talenkennis betreft. Hij weet zich ech ter enigszins getroost door de we tenschap dat de Verenigde Staten in dit opzicht een nog veel griezeliger beeld te zien geven. Toen ik in diplomatieke dienst trad, vertelde de minister van buitenlandse zaken in een causerie voor Nijmeegse studenten, waren aan deze dienst vijftig of zestig ambtenaren verbonden. Nu zijn er 250. Voor de oorlog was de Nederlandse diplomatieke dienst een korps van waar nemers dat tot taak had objectief te melden wat er in het buitenland aan de hand was. Nu vervult de Neder landse diplomaat een actieve rol in het internationale politieke leven en mr. Luns ziet voor de diplomaat ook een belangrijker taak weggelegd op cultu reel, militair en economisch terrein. Die vergroting van het aantal diplo maten maak" het, zo sprak de topfunc tionaris, moeilijker een topfunctie te bereiken. De invloed van de kleine lan den op het algemene wereldbeeld is over het algemeen groter dan algemeen wordt aangenomen. Door zijn knappe di plomaten neemt Nederland onder deze landen een voorname plaats in. Advertentie

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 7