Met Kroesjtsjef valt niet meer te praten Wachten op K... Met Parijs in het brandpunt MIKOJAN IN ONGENADE Ultimatum aan U.S.A. bleef Winkels van Sinkel in leger De Bilt: Kalm HARNASSEN IN MUIDERSLOT KAREL M. HAD ANDER MEISJE OP HET OOG VROLIJKE RIT IN PHAETON Mr. Berkhouwer gaat vragen stellen GROTE PLANNEN VAN ROODE KRUIS KLANT BEHOEFT NIET TE BETALEN PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Reactie Wall Street Kantonrechter zoekt burgemeester van Amsterdam Steun voor Eisenhower De ontvluchtingen 1/ (IJ MIESJE: (fA kA Goed genoeg om te winkelen! I Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666. telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317, bij geen gehoor Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel, 01180-2009, bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26. Vlisaingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24, Terneuren, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikiee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur: JACQ DE SMIT; Chefred.: G. J. BREÜKER Zeenwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters T cent per woord met een minimum van 1, 16e JAARGANG NO. 4562 Woensdag 18 mei I960 Van onze correspondent KOPENHAGEN. Aanwij zingen, dat de Sowjetrussische luchtvaartmaatschappij Aeroflot luchtverkenningen boven West-Eu ropa uitvoert heeft een militaire medewerker van het Deense dag blad Information gevonden in de vreemde houding van de Russen na het uitbreken van brand in een van de vliegtuigen van de Aero flot op het vliegveld Kastrup. De vliegveldbrandweer mocht het toe stel niet binnengaan. De Russi sche bemanning stond er op de brand zelf te blussen. Zij bleef daarna het toestel dag en nacht bewaken totdat uit de Sow jetunie overgekomen monteurs het had den gerepareerd. Wat er te ver bergen is geweest, valt na de op schudding over de Amerikaanse U-2, gemakkelijk te raden. WARSCHAU (Reuter) In Po len, waar het communistische re giem liberaler is dan in welk an der communistisch land ook, ma ken regering en bevolking zich ernstig zorgen over de gang van zaken te Parijs. Men vreest dat terugkeer tot de oude politiek van de koude oorlog voor Polen niets dan slechte gevolgen kan hebben, zoals verscherping van het com munistisch regiem, vermindering van de persoonlijke vrijheid van de Polen en verslechtering van de handelsbetrekkingen met het Wes ten. ATHENE 'Reuter) De Griek se regering heeft berichten beves tigd als zou een klein hulpschip van de Russische marine de zee stri jdkrachten der Noordatlantische verdragsorganisatie in het ooste lijk bekken van de Middellandse Zee bespioneren. Het 400 ton me tende schip heeft een basis in het communistische Albanië. Het ver schijnt herhaaldelijk in de Griek se wateren. De Griekse marine is er zeker van dat het oorlogsschip is uitge rust met bijzondere apparatuur voor het fotograferen van kustver- sterkingen op bet Griekse vaste land en de eilanden. WASHINGTON (Reuter) De Stem van Ame.rika heeft gemeld dat de Sowjetunie het storen van Amerikaanse uitzendingen heeft hervat. Vorig jaar na Kroesjtsjefs bezoek aan de Verenigde Staten werd het storen, zelfs van Ameri kaanse uitzendingen naar Rus land, gestaakt. TAIPEH (AFP) Na vele maanden van volstrekte rust heb ben de kustbatterijen van de Chi nese volksrepubliek gisteren het bombavdement hervat van het eilandje Quemoy dat in handen is van de nationalisten onder Tsjang Kai-sjek. Dinsdagochtend werden 56 zware granaten op het eiland afgevuurd. Van onze correspondent t LONDEN. De Russische vice- premier Anastas Mikojan, die tijdens zijn recente reis door Amerika druk heeft geijverd voor de huidige top conferentie, is in ongenade gevallen. Zijn naam is geschrapt uit de lijst van „bolsjewistische helden" in de jongste uitgave van het communis tische blad Partinaja Zjizn (Partij leven), dat gisteren in Londen aan kwam. Het blad ging op 3 mei ter perse, d.w.z. de dag vóór veranderingen in de partijleiding werden aange kondigd. Het was Mikojan die de weg effende voor Kroesjtsjefs be zoek aan Amerika. NEW YORK Op de New Yorkse effectenbeurs heeft zich gisteren een flinke stijging voorgedaan in aandelen van de zg. defensie-industrieën. Als gevolg van de toegenomen inter nationale spanning stegen de koersen in de defensiesfeer vliegtuigen, elektronische apparatuur, raketten en raketbrandstof in sommige geval len met vier tot negen dollar. De overige fondsen boekten slechts ge ringe stijging. Van onze correspondent ZEIST Het Nederlandsche Roode Kruis heeft gisteren een aantal grote plannen ontvouwd. Het zijn zowel plan nen voor nieuwe projecten als voor uitbreiding van de reeks bestaande activiteiten. Een greep uit die plannen: Begonnen zal worden met de op leiding van vijftig krachten voor het welfarewerk in bejaardentehuizen. De burgerij zal worden voorgelicht over de rechten van de burgerbevol king in oorlogstijd, zoals die zijn vast gelegd in de vierde conventie van Genève. Andere taken züllen worden ver ruimd: Van een onzer redacteuren PARIJS De topconferen tie is blijkens officiële mede delingen van Oost en van West afgelopen nog eer zij goed en wel begonnen was. Kroesjtsjef zal vandaag 0111 elf uur een af scheidsbezoek brengen aan de Gaulle, zijn gastheer. Daarna gaat bij naar Oost-Berlijn, maar het zou niet de. bedoeling zijn dat reeds nu een afzonderlijk vredesverdrag wordt getekend tussen de Sowjetunie en Oost- Duitsland. Beide partijen geven elkaar in zeer duidelijke bewoordin gen de schuld van bet misluk- ken van de conferentie. Het Russische communiqué is be paald onheus van inhoud, het Westelijke is wat rustiger ge steld. Tot bet laatst toe is gepro beerd de breuk te lijmen. Gis teravond laat nog heeft de Britse minister van buiten landse zaken, Selwyn Lloyd, geprobeerd om zijn Russische ambtgenoot Gromiko te bepra- ten, maar het gesprek beeft tot niets geleid. Kort daarop, bet was even voor middernacht, werd van weerszijden bekend gemaakt dat de topconferentie definitief van de ba-an was. Er was op dat ogenblik niets veranderd in vergelijking met een etmaal tevoren. Het Rus sische ultimatum werd gehand haafd en Eisenhower weigerde nog steeds er verder op in te gaan. De gehele dag speculeerde men in Parijs druk over de vraag, hoe lang de Russische premier nog in de Franse hoofdstad zou blijven. In zijn geïmproviseerde persconferentie op straat liet hij gisterochtend door schemeren, dat hij vandaag zou vertrekken, niet direct naar Mos kou, maar eerst naar Oost-Berlijn, waar hij, zoals hij zei: „zulke goe de vrienden heeft". Ook dit was na tuurlijk weer niet anders dan een dreigement. Wat Kroesjtsjef be doelde te zeggen was: ,,Ik ga daar heen om een vredesverdrag te slui ten met Oost-Duitsland. Immers, nu er geen topconferentie is, wordt de kwestie-Berlijn voorlopig niet opge lost. Kroesjtsjef kan dus best op dit punt een crisis willen forceren, want een apart vredesverdrag met Oost-Duits land brengt de Westelijke mogendhe den in West-Berlijn in een bijzonder moeilijke en gevaarlijke positie. In Westelijke kringen in Parijs realiseert men zich terdege, dat hierdoor voor het Westelijk stadsdeel van Berlijn een zeer ernstige situatie zou kunnen wor den geschapen. Ook in zoverre was er gisteren op het diplomatieke toneel geen verande ring ingetreden, dat zowel Kroesjtsjef als president Eisenhower nog altijd in Parijs zijn. Ook de Britse premier Mac- millan is nog niet naar huis terugge keerd. Drie maal bijeen Drie maal zijn de Westelijke Grote Drie gisteren bijeen geweest, *s och tends, in de middag en nog eens om tien uur in de avond. Op de ochtend- bijeenkomst. had generaal De Gaulle met toestemming van Eisenhower en Macmillan besloten om drie uur in de middag hen beiden en premier Kroesj tsjef uit te nodigen om de topconferen tie nu eens eindelijk te beginnen. Reeds vroeg in de morgen liet Kroesjtsjef evenwel opnieuw weten, dat hij alleen aan de topconferentie kan deelnemen, wanneer de drie voor waarden die hij maandag had gesteld, m a w het ultimatum aan het adres van de Verenigde Staten, zouden wor den aangenomen. Zoals bekend liet president Eisenhower reeds maandag een duidelijk „nee" horen op de Rus sische eisen. Deze eisen houden in een voorlopi ge schuldbekentenis van de Verenig de Staten inzake de zg. spionagevluch- De boottochten met het motorschip Henri J. Dunant, waaraan jaarlijks gemiddeld tweeduizend patiënten deel nemen, zullen in aantal worden ver dubbeld. Er zal naar gestreefd worden het zgn. oorlogsrampenfonds van 150.000 gulden op twee miljoen gulden te brengen. Het aantal mobiele medische een heden (vier) zal, zo is het streven, tot tien worden uitgebreid. Hetzelfde geldt voor het aantal ziekenauto's op sta tions, het aantal kringmagazijnen en -depots, het aantal posten langs de weg. Meer steun zal worden verleend aan het werk van het Rode Kruis in Suriname, op de Antillen en in Nieuw- I Guinea. i Verwoed heeft Kroesjtsjef giste ren met een grote bijl staan hakken op een boom die hem de weg ver sperde. Het was bedoeld als een de monstratie voor de omstanders van „hoe gewoon" een Russisch staats man we! kan doen, maar hij bereikte er eigenlijk een tegengesteld effect mee. Het publiek vond het een vrij malle vertoning. ten boven Russisch grondgebied, een belofte dit soort vluchten nooit meer te houden en ten slotte de toezegging,, dat de schuldigen aan deze vluchten streng zullen worden gestraft. Van directe bemiddelingspogingen om de Russische minister-president tot an dere gedachten te brengen is eigenlijk geen sprake geweest. Ook de Britse premier Macmillan had dinsdag geen persoonlijk contact met Kroesjtsjef, zoals hij dat laat in de avond van de zo emotioneel verlopen eerste dag van de topconferentie wel had. Waarschijn lijk zag men in Westelijke kring wel in, dat er op het ogenblik met Kroesj tsjef niet te praten valt. Hij is duide lijk naar Parijs gekomen met het vooropgezette doel de topconferentie te doen mislukken. Dat laat hij over duidelijk merken, al probeert hij uiter aard de verantwoordelijkheid voor het mislukken ervan op Eisenhower af te schuiven. Ook zonder incident Het spreekt vanzelf, dat Kroesjtsjef de topconferentie ook zonder het in cident met het Amerikaanse verken ningsvliegtuig op de klippen had laten lopen. Naar de reden van deze plotse linge ommezwaai van de Sowjetunie kan men slechts gissen. Het kan zijn dat dit het gevolg is van binnenland se moeilijkheden van zuiver militaire aard, een andere uitleg, wellicht van groter gewicht, is de druk die commu nistisch China op de Sowjetunie uit oefent. Het is bekend, dat Peking het denkbeeld van een topconferentie met het Westen nimmer heeft toegejuicht. Dat hebben de Chinese leiders Kroesj tsjef meer dan eens laten weten. Het incident met de U-2 is voor premier Kroesjtsjef, indien hij inderdaad het hoofd heeft gebogen voor de Chinese pressie, een bijzonder welkome moge lijkheid geweest om het overleg met de Westelijke regeringsleiders te tor pederen, en wel zo, dat er voorlopig geen enkele kans meer bestaat op vol doende politieke dooi om het gesprek weer op gang te brengen. Alarmoefening Dat de Verenigde Staten heel goed begrijpen, welke gevaarlijke kanten er zitten aan het onverzoenlijke stand punt van de Russen, blijkt uit de mili taire maatregelen, die zij hebben ge nomen, een veelzeggend antwoord op de manier waarop Kroesjtsjef pocht op de militaire macht van de Sowjet unie. De Amerikaanse minister van de fensie Gates gelastte namelijk van Pa rijs uit een alarmoefening voor de Amerikaanse strijdkrachten over de gehele wereld voor de duur van zeven uur. Dat de Sowjetunie, zoals de kaarten thans liggen, haar toevlucht zal nemen tot geweld, neemt men in Parijs niet aan. Dat zij evenwel de zaak nog meer op de spits zal drijven dan nu het geval is, daar twijfelt bijna niemand aan. In Parijs rekent men intussen met de mogelijkheid, dat de Navoraad binnen kort in spoedzitting bijeen zal worden geroepen om de nu ontstane toestand te bespreken. Ook Kroesjtsjef schijnt van plan te zijn zijn vazallen in de tegenhanger van de Navo. het verdrag van Warschau, bij elkaar te roepen, terwijl de kans groot is. dat hij de opperste Sowjet weldra in een bijzon dere zitting verslag zal doen van zijn gestes in Parijs. Voor Kroesjtsjef uit Parijs ver trekt, zal hij, daar rekent men in de Franse hoofdstad op, de pers toespreken. Gistermiddag hebben honderden journalisten tevergeefs op hem gewacht, want het gerucht deed de ronde dat hij toen al een persconferentie zou houden. Wel licht zal vandaag meer bekend worden van wat de man, van wie. zoals zo dikwijls in het verleden, weer geheel afhangt wat .ei- gaat gebeuren, zal doen. Helaas is het weer Kroesjtsjef en niet het Westen, die liet initiatief in handen heeft. Gisterochtend hebben de Weste lijken nog eens vergaderd op het Elysée om zich te heraden over de vooruitzichten van de topconferen tie. Met tamelijk sombere gezichten kwamen de Gaulle, Debré (in het midden) en Eisenhower Uit het pa leis van de Franse president te voorschijn. Van onze Amsterdamse (redactie AMSTERDAM. De Amster damse kantonrechter, mr. Schade van Westrum, zit met het pro bleem hoe hij Amsterdams burge meester, mr. Van Hall, voor zich kan laten verschijnen om onder ede een verklaring af te leggen. Mr. Van Hall is namelijk al driemaal opgeroepen als getuige a décharge in een zaak tegen de papierhandel N.V. Wessels. Hij heeft van te voren was over het tijdstip geen overleg gepleegd, steeds verstek laten gaan. Dezer dagen werd op de zitting van de kantonrechter, voor wie de papierhandel terecht stond wegens het overtreden, van een inrijver- bod, uitvoerig gedelibereerd over het vraagstuk. „Voorgeleiden", vond de raadsman van de firma Wessels. Dat zou dan betekenen dat de burgemeester 's ochtends vroeg van huis zou moeten wor den gehaald. In een cel zou hij het uur van de terechtzitting moe ten afwachten. De kantonrechter vond een der gelijke maatregel in dit stadium wel wat ver gaan en hij kondig de aan dat hij mr. Van Hall eens zou opbellen. De officier van justitie beloofde de burgemeester voor de vierde maal te zullen dag vaarden. De firma Wessels heeft mr. Van Hall als getuige nodig, omdat zij meent dat het door haar overtre den inrijverbod berust op mis bruik van macht. Het verbod werd uitgevaardigd voor de gracht waaraan de firma was gevestigd. De N.V. Wessels meent dat het niet werd ingesteld uit hoofde -van de verkeersveiligheid doch om de papierhandel te verdrijven. Mr. Van Hall zou deze aangelegenheid persoonlijk hebben behandeld. DEN HAAG De minister van justitie heeft twintig spijtoptanten, die in ons land wonen, voorgedragen voor naturalisatie, opdat het hun mogelijk wordt naar de Verenigde Staten te emigreren. TOPCONFERENTIE IS AFGELOPEN PARIJS Zaal A. in het perscentrum van (Je topconferentie, dat is ingericht in het Palais de Chaillot, 2.45 uur, dinsdag middag. De zaal is gereserveerd voor de Russische delegatie om de wereldpers in te lichten. De zaal i6 tot harstens toe gevuld, iedereen „weet" het: Kroesjtsjef komt hier voor een persconferentie, maar bevestigd wordt het niet. I Honderden en nog eens honderden journalisten, cameralieden, radio- en televisieverslaggevers staan en zitten in zaal A. Machtige schijnwerpers voor de filmoperateurs zorgen voor een tropische hitte. Voor het gebouw staan opvallend veel politie-agenten op wacht. Op een podium achterin de zaal staat een bureau met acht microfoons erop en een telefoon. Voor de eerste ry stoelen in de zaal neemt een aaneengesloten batterij film- en tele visiecamera's de gehele breedte van de ruimte in beslag. 3,30 uur. Fotografen meten het licht, dat doen ze al een uur lang. Band opname-apparaten en camera's staan klaar om alles wat er gaat gebeuren vast te leggen. 3,45 uur. Een niet meer jonge Ameri kaanse journaliste zegt tegen een jeugdige collega uit haar vaderland: wij zullen maar blijven, K. komt hier. De wereldpers wacht. 4 uur, geen nieuws. 4.15 uur. Het wordt hekend, dat K. niet naar het Elysée is gegaan maar hij handhaaft zyn ultimatum. Als een lopend vuurtje gaat dit nieuws door de zqal. De schijnwerpers worden gedoofd en de pers blyft wachten. 4,15 uur, men staat op, K. komt niet, wordt er verteld. 4,20 uur, een mededeling via de luid sprekers: er wordt vandaag géén pers conferentie gehouden door premier Kroesjtsjef MUIDEN. In de wapenzaal van het Muiderslot is de collectie harnassen en helmen tentoongesteld, die deel 'hebben uitgemaakt van de uitrusting van een {Amsterdamse burgercompagnie. Bij fees telijke gelegenheden werden leden van de Amsterdamse gilden in deze harnas sen gestoken. De verzameling is eigen dom van de stad Amsterdam en was tot dusver opgeborgen in een depót van het Rijksmuseum. De harnassen zijn kortgeleden bestu deerd door de Weense expert dr. Bruno Thomas, die tot de conclusie is geko men dat zij wetenschappelijk 'bezien veel belangrijker zijn dan tot dusver werd aangenomen. Bas je, sou je nu toch eens niet naar de oogarts gaan-? VENLO Pas nu is bekend geworden dat de 24-jarige Karei M„ die bekend heeft de zestienjarige Joke van Groencn- daal uit Venlo te hebben gewurgd, al eerder een slachtoffer had gezocht. Zondagavond 8 mei liet hij in een dancing in Hilvarenbeek het oog vallen op de aantrekkelijke Johanna de Bruin (19). Ook tegenover haar gaf hij zich uit al!s fotograaf van damesweekbladen, op zoek naar leuke modellen van jonge meisjes. Johanna voelde wel iets voor zyn voorstel, maar wilde eerst haar ouders toestemming vragen. M. ging toen zelf naar de woning van de familie De Bruin aan de Papenstraat in Hilvarenbeek en hing een geloofwaar dig verhaal op. Hij mocht toen foto's maken van Johanna, maar toen het uit kwam dat dat op de hei moest gebeuren, zei de vader dat hy en een zoon mee zouden gaan. ,,Geen bezwaar," zei M. De volgende dag echter verliet hij zonder te betalen zijn hotel en reed in een taxi naar het huis in Tilburg, waar mejuffrouw De Bruin werkt. Hij probeerde haar alsnog mee te lokken. Zijn opzet mislukte. Nog diezelfde dag is hy naar Venlo gegaan. WASHINGTON (Reuter) Een stort vloed van brieven en telegrammen be reikt sinds 24 uur het Witte Huis. Het merendeel ervan behelst sympathiebe tuigingen aan het adres van president Eisenhower en de verzekering dat men hem zal steunen in de politiek welke hij nu op de topconferentie volgt, wat daar van ook de gevolgen mogen zijn. Er zijn slechts zeer weinig brieven bij waarin Eisenhowers houding wordt ver oordeeld. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Parallel aan de reorganisatie van de aanschaffings diensten van ons leger, komt een vereenvoudigd systeem van uitgifte, speciaal bij de bevoorrading van kleine artikelen. Bij de afgifte van zaken die vrijwel dagelijks bij de magazijnen worden aangevraagd, is zelfs de hele administratie aan de kant gezet. Bij een aantal bevoorradingseen heden van herstelwerkplaatsen en enkele legeronderdelen wordt in een aparte afdeling van de magazijnen een winkel ingericht. Het leger krijgt daarmee wel heel bijzondere winkels. De klant kan er gratis ko pen en hij hoeft van zijn aankopen feitelijk geen verantwoording af te leggen. De efficiency-experts hebben uitge rekend, dat met iedere aanvraag of het nu een tank of een doosje paper clips betreft aan administratie, aan vraagformulieren etc. alleen al een bedrag van drie gulden vijftig is ge moeid. Dagelijks zijn honderden in den lande in de weer om steeds weer de zelfde formulieren in te vullen. Deze berg van paperassen, die schijnbaar een zekerheid aan controle geeft, is praktisch niet te verwerken. In de praktijk immers is wel gebleken, dat ondanks de hoeveelheid papier, geen enkele zekerheid bestaat dat alles werkelijk in orde is. Naast het legertje mensen dat de for mulieren invult, is weer een hele staf aan personeel nodig om al die papier tjes te controleren. En dan nog heeft men feitelijk geen inzicht of alles wel zo is gegaan als de formulieren doen geloven. WEG ROMPSLOMP Bij wijze van proef wordt nu die hele rompslomp overboord gezet. Voor een groot aantal artikelen, zoals moertjes, boutjes, schroeven en andere reserve-onderdelen, is het systeem van de aanvraagformulieren afgeschaft. De verbruikende legeronderdelen en her stelwerkplaatsen hoeven daarvan geen administratie meer te voeren. Zij kun nen iemand naar de winkel sturen om de nodige artikelen zo maar te gaan halen. Alleen in de winkel wordt een eenvoudige administratie bijgehouden van hetgeen wordt afgeleverd en aan wie. Op die manier hoopt men vol- doende controle te hebben op het ver bruik van de goederen. Voorlopig is een beperkte lijst opge steld van goederen die vrij van admi nistratie in de winkels verkrijgbaar zullen zijn. Het zijn meest artikelen van weinig waarde, die bovendien niet bijzonder in trek zijn om privé te gebruiken. EXPERIMENT Men ontveinst zich niet dat het een groot experiment is, hoewel men het de moeite waard vindt om het te on dernemen. Blijkt het systeem in de praktijk te voldoen, dan zullen meer artikelen op de lijst van winkelgoederen worden geplaatst. Er zal dan ook uitbreiding aan het systeem worden gegeven door o.a. ook in de bevoorradingscentra van de Genie en de geneeskundige dienst winkels met artikelen zonder adminis tratie in te richten. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG. Het brandende vraag stuk van de zg. open psychiatrische in richtingen, waaruit de laatste tijd her haaldelijk verpleegden zijn ontvlucht, zal morgen reeds in de Tweede Kamer in bespreking komen. De liberale afgevaardigde, mr. C. Berkhouwer, zal mondelinge vragen gaan stellen aan minister mr. A. C. W. Beerman, van justitie. Deze zal dan waarschijnlijk meteen in de gelegen heid zijn om de Tweede Kamer te ver tellen wat zijn ervaringen zijn van het bezoek dat hij maandag aan enkele van deze inrichtingen heeft gebracht. Het ligt in de bedoeling van mr. Berkhouwer om de minister ook te vra gen welke maatregelen hij zal treffen om in de toekomst te voorkomen, dat verpleegden, die een potentieel ge- vaar voor de maatschappij opleveren, uit deze inrichtingen ontvluchten. Koningin Juliana begon gisteren met een bezoek aan Zeeland, dat vandaag nog voortduurt. De foto toont, hoe de vorstin een rondrit door Middelburg maakte. Zeeuwser kon het al niet: een phaeton (een ouderwets rijtuig) was haar vervoer middel. Achter de Koningin zit jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de com missaris der Koningin in Zeeland. Voor een verslag van het koninklijk bezoek zie men pagina 3. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte 011S gisteravond om om 23.15 uur: a Bewolkt maar ook BSO, enkele opklaringen inksj en op de meeste plaatsen droog weer. Dezelfde tempera- IjfiSWA turen als gisteren jAj of iets hogere. pV JL Zwakke tot ma- BBf j tige wind uit noor- Ba| pTA delijke richtingen. 19 MEI: zon op 4.41, zon onder 20.33; maan op 2.22, maan onder

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1