De Fijne Engelse Melange! i- LOONADMINISTRATEUR ARBEIDSANALIST Exploitatieresultaat van V.M.F. daalde met 14% 2. KABOUTERS doen het! Ned. Roode Kruis heerlijke biscuits en... zakgeld* bovendien Douwe Egberts Vrijdag 13 mei 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 6 Döuwe Egberts Pickwick thee voor ieder, die een kernachtige Engelse smaak prefereert. Iet ook op^de goudkleurige, rijke afschenkï Vraag uw winkelier ook eens naar de handige Pickwick Theezakjes Doosje van 20 stuks 98 ct. Dupont de Nemours (Nederland) N.V. Construction division HERZIENING 1959 MEDEDELING Belangrijke Ledenvergadering Plan van uitbreiding Bedrijfsbezetting blijft gunstig Lagere winst Onderdelen Kempensche Zink weer in kunstmeststoffen Linkungan Borneo hogere winst, lagere produktie Nieuwe viee-presiclent van Philips Dru verdiende in 1959 afschrijvingen niet Calvé handhaaft oude waardering Unilever Regeling Servische en Zuidslavische leningen Omzet Lettergieterij Amsterdam hoven 1959 RENAULTiN JAPAN MET DAUPHINE Lederwarenindustrie in stijgende lijn Orderpositie W abo sterk ingekrompen T 5» liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimnil SS i vraagt voor spoedige indiensttre ding: 3 3 I met gedegen ervaring in de C.A.O. voor het bouwbedrijf. Engels kunnende spreken, lezen en schrijven. Sollicitanten worden verzocht een in het Engels gestelde brief te richten aan: de personeelsafdeling van DUPONT DE NEMOURS (NEDER- LAND) N.V., Construction Division, Postbus 23, Dordrecht. liiiiiiiiiiiiiiuiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiim VAN HET PLAN VAN UITBREIDING MET BEBOUWINGSVOORSCHRIFTEN Het hoofd van het gemeentebestuur van Tholen maakt bekend, dat het raadsbesluit d.d. 18 december 1959. tot vaststelling van een herziening van het plan van uitbrei ding in onderdelen der gemeente Tholen, met daarbij be horende bebouwingsvoorschriften, door Gedeputeerde Sta ten van Zeeland bij besluit d.d. 12 april 1960, nr. 1124/247, is goedgekeurd. Het goedgekeurde plan ligt in uitvoerige kaarten ter ge meente-secretarie voor een ieder ter inzage. Belanghebbenden, die bezwaren tegen het plan bij de raad hebben ingediend, kunnen, binnen een maand na heden, tegen de verleende goedkeuring beroep instellen bij de Kroon. Tholen, 13 mei 1960 Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, Mr. A. J. van der Hoeven Aan da waterverbruikers ep Walcheren en Zuid- en Noord-Beveland In verband met het overmatig waterverbruik voor huishoudelijke doeleinden en sproeien dient men er rekening mede te houden, dat de druk op de waterleiding van tijd tot tijd zeer laag zal zijn. De waterleidingbedrijven op Zuid en Noord-Beveland en Walcheren GEMEENTE 's-HEER ARENDSKERKE Het hoofd van het gemeen tebestuur te 's-H. Arends- kerke maakt bekend, dat een ontwerp van een uitbrei dingsplan in onderdelen voor Nieuwdorp, in uitvoerige kaarten uitgewerkt en be bouwingsvoorschriften, ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage ligt van 13 mei t/m 9 juni 1960, en dat belangstellenden vóór 10 juni hun bezwaren tegen het ontwerp kunnen indienen bil de gemeente raad. 's-Heer Arendskerke, 10 mei 1960. Het hoofd van het gemeen tebestuur voornoemd, D. M. Vermet Aid. O. en W. Souburg, Ritthem, N. en St. Joosland op maandag 16 mei a.s., des n.m. 8 uur in Roode Kruisgebouw te Souburg met bebouwingsvoorschriften Het hoofd van het gemeen tebestuur van Westkapelle maakt bekend, dat de ont werpen van het plan van uitbreiding in hoofdzaak «n van het plan van uitbrei ding in onderdelen „Joos- sesweg", in uitvoerige kaar ten uitgewerkt met de bij behorende. bebouwingsvoor. schriften, vanaf 16 mei 1960 gedurende vier weken ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage liggen. Gedurende deze termijn kun nen belanghebbenden bij de gemeenteraad bezwaren in dienen. Het hoofd van het gemeen tebestuur voornoemd, Th. H. de Meester BURGERLIJKS STAND GOES. Geboren: Neeltje, M. d. v. A. P. Remijnse en P. Ch. Arnoldi; Louisa, J. M., d. v. J. Walrave en J. A. Daa- ne; Monica L M., d. v. G. F. M. Hopmans en C. W. Bor- go; Geertruid A., d. v. A. J. Hoogesteger en J. P. van Hek ken; Dingenis J., x. v. B. de Nooijer en M. C, Rottier; Pe ter, z. v. P. Goovers en J. P. Bink; Jacobus P., z. v. P. Da lebout en L. Rijn; Johanna B., d. v. G. Pieters en R. Rigter; Ja G., z. v. A. Langebeke «n A. Hooijer; Adriana H.„ d. v. C. Verwei en J. A. Janse; Geert, z. v. G. Kip en J. M. C. Wilde; Jakoba A., d. v. P. Baijens en P. W.. Robijn; Wil- helmina d. v. M. van Sluijs en W. Stroo; Cornelis M. z. v. J. Zoeteweij en J. Smit. Overleden; W. J. M. Bitter, .1 j. wedn. v. S. A. W. Ha gen; J. Bonnet, 72 j. e. v. A. E. Marcussen; M. G. Harm- sen, 76 j e. v. A. Potter; W. F. Gnirrip, 72 j. ongeh m. PATRI A Shortbread een luchtig eierbiscuitje, ge maakt van rijstebloem en veel verse eieren. SJCt Enige andere Patria-specialf- teiten: Cream Crackers (60 cc) en Digestive (volkoren bis cuits 69 et). Florida een stevig,ovaaj biscuitje met eigen karakter. Neem ook 'ns Petit Beurre (55 ct), Brusselse Kermis (60ct) of Sprookjesbiscuits (65 ct). Amsterdamse Ijswafels gevuld met een verrukkelijke vruchteoerème. Een pure fruit- smaak. «ct Nog enkele van die overheer lijke Patria wafels: Havana Wafels (60 et), Butterscotch Wafels (68 ct). nu bij elk pakje gratis een munt ter waarde van 2*4 cent Patria-zakgeid voor de kinderen - vraag er Uw winkelier om! KATTENDIJKE Geboren: Willem A., z. v. A. J. -Beghtel en M. J. J. Wagenaar; Pieter A., z. v. J. J. de Visser en F. T. Westdorp. Ondertrouwd: A, Wijnands, 26 j. en J. C. Labeur, 23 j.; M. Harinck, 30 j. en W. M. de Pree, 25 j. VLISSINGEN Geboren: Suzanna E., d. v. J. Koppe- jan en L. Willeboordse; Pieter, z. v. J. Meulmeester en M. J. Loekemeijer; Marijke, d. v. M. Kerkhove en J. J. van der Meule; Guido A. M., z, v.* A. M. van den Dries en M. L. M. T. Geijsen; Adriaan, z. v. A. de Pagter en E. A. Kerkhove; Marcelis P., z. v. M. A. van Es en J. J. Evertsen; Pieter- nella, d. v. C. van Belzen en P. Poppe; Astrid S. M. d. v. H. Schunselaar en S. A. van Egeraat; Armanda G., d.v. J. J. M. van Damme en E. C. C. Stevens; Jozina, d. v. C. Janse en C. van de Gruiter; Arthur C. J., z. v. J. Dispa en C. R. Kooman; Johanna Th. M„ d. v. A. J. R. O van Quekelberghe en C M. T. Kamphuis; Roelof, z. v. G. van Dijk en R. Wijshake; Bir- gitta Th., d. v. T. Tesselaar en T. B. Tabak; Paulus B. C., z. v J. B. van Kooten en J. J. Grootjen; Hendrik C. z. v. E. C. van den Broek en J. Maas; Carolina, d. v. T. Brun- ke. Ondertrouwd: E. Dekker, 32 j. en G. Timmerman, 22 j,; M van Leersum, 38 j. en M. A. E. van Zalen, 22 J.t M. C. Mon teny, 18 j. en J. Wijkhuisen, 17 j.; Z. Mailinger, 27 j. en S. van der Star, 20 j.; H. Jasper- se, 22 j. en M. A. C. van der Star, 21 j.; J. N. de Vries, 22 j. en C. Theune, 22 j.; L. J. Hermes, 30 j. en E. J, Griep, 17 j.; P. Brandes, 46 j. en L. M. van MiUingen, 43 j.; H. F, van Goch, 27 j. en F. M. Vis ser, 20 j. Gehuwd: J. L. Aarnoutse, 33 j. en M. E. Hofman, 25 j.J P. M. de Waal, 28 j, en L. M. Ovaa, 22 j.; M. J. Poortvliet. 23 j. en M. Th. van Kortenhof 20 j. Overleden: Chr. P. Alleda, 90 j. e. v. E. P. de Voogdt; M. J. van der Kuijl, 77 j.; .A Ver- sluijs, 85 j. wedn. v, M. Chr, A. Kopmels. HENGELO. De financiële resulta ten van 1959 van de Verenigde Machi nefabrieken zijn lager dan die der voor gaande jaren. Dit is voornamelijk het gevolg van een verscherpte concurren tiestrijd. Dat de fabrieken van het con cern bij de verkoop deze concurrentie het hoofd hebben kunnen bieden is voor een belangrijk deel te danken aan de vergaande specialisatie, die na de fu sie van Stork en Werkspoor in 1954 kon worden doorgevoerd. Doublures konden worden weggewerkt en door gerichte investeringen konden zeer belangrijke verbeteringen in outil lage en fabricagemethoden bereikt wor den. Onderbezettingsverliezen. die in voor- taande jaren door een onevenwichtige ezetting ontstonden, zijn in 1959 per saldo vrijwel geheel verdwenen. De kos tenstijgingen zijn in 1959 tot staan ge komen. De lonen en salarissen zullen echter niet onbelangrijk worden ver hoogd. Voor 1960 zijn de vooruitzichten wat de bezetting betreft niet ongunstig. De financiële resultaten zullen vermoe delijk niet veel van die van 1959 af wijken. de belangrijke nieuwe opdrachten be hoort die voor een suikerfabriek in Iran met een capaciteit van 3000/6000 ton riet per dag, welke compleet inclusief het civiele werk, geleverd wordt. Het exploitatieresultaat van het con cern is gedaald tot 21.78 (v.j. 25,29) miljoen. Na afschrijvingen resteert een winstsaldo van 9.220.000 (v.j. 12.570.000), waaruit een onveranderd dividend van 10 pet. wordt voorgesteld. De export wordt steeds belangrijker. In 1939 bedroeg het percentage aan di recte en indirecte bestellingen uit het buitenland weer ruim 40 pet. Een grote activiteit werd ontplooid door de suikerafdeling Stork-Werkspoor. Installaties werden evenals voorgaande Jaren geleverd naar Aziatische en Afri kaanse landen en voor het eerst sedert jaren weer naar Zuid-Amerika. Onder Werkspoor ondervond de invloed van de verminderde activiteit in de scheeps bouw. Desondanks kon een redelijk aan tal opdrachten worden geboekt voor de levering van dieselmotoren voor scheeps- voorstuwing en stationair gebruik, als mede van complete installaties voor ma chinekamers van schepen. Beijnes. die nu ook tot het concern van de V.M.F. behoort, is wat de gro tere opdrachten betreft voor 1960 vol doende bezet. Verwacht wordt dat de kleinere opdrachten voor het lopende jaar de bezetting tot een bevredigend peil zullen aanvullen. In 1959 waren alle afdelingen van de Koninklijke Machinefabrieken Gebr. Stork Co. in Hengelo -goed bezet. Ook dit jaar zal de bezetting goed zijn. De werf Conrad Stork Hijsch ont ving in 1959 een zeer voldoend aantal orders. Van het aantal orders voor Gebr. Stork Co's Apparatenfabriek kwam ruim 80 pet. uit het buitenland. De fa brieken in Amsterdam en Boxmeer zul len dit jaar belangrijk worden uitge breid. De totale investeringen van het gehe le concern hebben in 1959 15,57 (v.j. 19,93) miljoen bedragen. De liquide middelen bedroegen eind 1959 59,94 (v. j. 52.64) miljoen. Eind 1959 hadden houders van converteerbare obligaties voor 2.393.500 van het conversierecht gebruik gemaakt. Rhodesian Selection Trust betaalt een netto-interimdividend van vier penny's. BUDEL Het samenvallen van de stijging der zinkprijzen met de toene ming van de metaalleveringen leidde voor de Kempensche Zinkmaatschappij in 1959 tot een niet onbelangrijke verho ging van de omzetcijfers. De exploitatie winst steeg tot 1,26 (v.j. 1,07) mil joen. Er resteert een verdeelbare winst van ƒ1.045.727 (v.j. ƒ878.490), waaruit een dividend van 16 (v.j. 13) procent wordt voorgesteld. De situatie op de zvvavelzuurmarkt was slechter dan in 1958. Een deel van de capaciteit van de chemische dochter onderneming bleef dan ook weer onbe nut. Besloten werd weer de produktie van kunstmeststoffen ter hand te nemen, omdat de onderneming toch zwavelzuur produceert. Hierdoor wordt 'het produkt ten dele in eigen bedrijf gebruikt. AMSTERDAM Ondanks een ge daalde produktie behaalde de Linkungan Borneo Rubber Maatschappij over 1959 een belangrijk hoger exploitatiesaldo, nl. ƒ75.948 tegen ƒ51.962 in 1958. De winst beliep na o.a. kosten in Nederland, af schrijvingen en belastingen in Borneo ƒ47.735 (v. j. ƒ27.653). Hiervan wordt ƒ29.735 (ƒ18.653) gebruikt voor afschrij ving op de rubberaanplant. Het restant wordt uitgekeerd aan de cumulatief pre ferente aandelen. Op de gewone aan delen wordt weer geen dividend voor gesteld. EINDHOVEN. De heer W. A. de Jonge, lid van de raad van bestuur van de N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken, is door het college van commissarissen benoemd tot lid van het presidium en daarmee tevens tot vice-president, van de vennootschap. De heer De Jonge trad in 1954 toe tot de raad van be- stuur. ULFT. De Koninklijke Fabrieken Diepenbrock Reigers (Dru) heeft ook in 1959 de afschrijvingen niet verdiend. Weliswaar werd een positief exploitatie saldo verkregen van 429.548 tegen een negatief van 200.990 in 1958. viel 141.318 vrij van de conjunctuurbezet- tingsreserve en kwam 245.000 (v.j. 350.000) terug van de vennootschaps belasting, maar na afschrijvingen ad 766.481 resteert een verliessaldo van 38.923. De conjunctuurbezettingsreser- ve is nu verdwenen. De bedrijfsbezetting bedroeg 72 (v.j. 59) procent. De totale omzet steeg met 21 pet. Door beperking in het assorti ment alsmede door waardedaling in de voorraad oliehaarden als gevolg van de terugloop van de vraag naar deze arti kelen, werd 550.000 ten laste van de exploitatierekening gebracht. Dit bedrag is in mindering gebracht van de post voorraden op de balans. Deze bedroe gen -5,16 (v.j. 5,28) miljoen. De vennootschap had in hoge mate te kampen met gebrek aan werkkrachten. De export naar de Verenigde Staten werd onderbroken door voortdurende moeilijkheden met de importeur aldaar. Besloten is tot oprichting van een doch teronderneming in de Verenigde Sta ten. I DELFT. Calvé-Delft behaalde over 1959 een winstsaldo van ƒ3.344.567 (v.j. 2.511.967), rvaaruit een'dividend van 23.5 (v.j. 16,5) procent wordt voorgesteld- Op de cufn. pref. aandelen wordt 7,75 (v-j. 7.05) procent uitge keerd. Het aandelenbezit staat onver- j anderd met 13,14 miljoen te boek. Zij bestaan uit 14.477 certificaten van aandelen Unilever N.V. (Deze post heeft een huidige beurs waarde van ruim 120 miljoen, red.) AMSTERDAM De Vereeniging voor den Effectenhandel deelt mee, dat de onlangs aangekondigde onderhandelingen met een Zuidslavische delegatie over oude Servische en Zuidslavische obli gatieleningen inmiddels zijn gevoerd. Er is principiële overeenstemming bereikt over een terugkoopregeling voor de zich in Nederlands bezit bevindende stukken, voor zover deze in oude goudfrancs luiden. Krachtens deze regeling zal Zuid- Slavië voor 1 juli 1963 een zodanig be drag aan ons land hebben betaald, dat aan de houders, die aan de daarvoor te stellen eisen voldoen en hun obligaties tijdig zullen hebben ingeleverd, ter be schikking kan worden gesteld: a. Voor de in oude goudfrance luidende stukken Servië: ca. ƒ40 per gfr. 500; b. Voor de in oude goudfrancs van 1928 luidende stukken Zuid-Slavië: ca. 19 per gfr. 1.000. Binnenkort zullen nadere mededelingen volgen, ook voor de houders van stuk ken, die in andere valuta luiden. BETER RESULTAAT BIJ ORENSTEIN KOPPEL AMSTERDAM. Bij Orenstein Koppel zijn de omzetten in de eerste vier maanden van dit jaar gunstig en de resultaten zeker niet lager geweest dan in de overeenkomstige periode van vorig jaar. Dit werd in de jaarvergade ring meegedeeld. Na de hoge aanloopkosten kan de Belgische dochter zich thans bedruipen. AMSTERDAM De omzet van de Lettergieterij Amsterdam v. h. N. Tet terode was in het eerste kwartaal van dit jaar 5 pet. hoger dan in hetzelfde tijd vak van 1959. zo werd in de aandeel houders vergadering meegedeeld. Van de jongste maatregelen tot beperking van de investeringsaftrek verwacht het bestuur wel een kleine terugslag voor het bedrijf. PONDOK GEDEH GAAT f 20 TERUGBETALEN AMSTERDAM De Cultuur Mij. Pondok Gedeh zal aan de op 1 juni te houder» jaarvergadering voorstellen 20 per aandeel terug te betalen, waardoor de nominaal waarde op 280 per aan deel komt. Dit kost de maatschappij 124.660. Over 1959 werd een batig saldo be haald van 15.851 (v.j. verlies 54.843), dat in mindering komt van het verlies van vorige jaren. Dit beloopt hierna 247.851. TOKIO (Reuter) Onderhandelingen tussen Renault en een Japanse automo biel-fabrikant over de produktie van een kleine wagen verkeren in een vergevor derde staat. Het betreft een nieuw mo del, dat niet veel zal afwijken van de Dauphin e. De wagen is zowel bestemd voor de Japanse als voor de zuid-oostaziatische markt. De Japanse firma maakt reeds meer dan zeven jaar de Renault 4 CV. DEN HAAG De omzet van Je le derwarenindustrie is vorig jaar met cir ca 7 procent gestegen tot circa 70 mil joen gulden. De exiport steeg circa 13 procent tot 10,5 miljoen gulden. De verwachtingen voor het lopende jaar zijn goed. Volgens een communiqué van bet be drijfschap lederwarenindustrie ligt de ar- beidsproduktiviteit in de bedrijfstak on geveer gelijk met die in de Westduitse lederwarenindustrie. Op de binnenland se markt werd de positie verstevigd mede door de zeer hoog opgevoerde kwaliteit. Het publiek nam de combina tie van leder en 'hoogwaardige textiel- stoffen goed op. Vóór 1940 kwam circa 85 procent van het binnenlandse verbruik van lederwa ren uit 'het buitenland, vorig jaar slechts 23 procent. Gevolg van voortdurende onzekerheid premieregeling EINDHOVEN De Bouw- en Han- delmij. Wabo heeft over 1959 een ex ploitatiesaldo bouw behaald van 1,04 (v.j. ƒ1,11) miljoen. De winst bedroeg 120.276 (v.j. 129.832) waaruil een on veranderd dividend van 7 pet. wordt voorgesteld. Door voortdurende onzekerheid over premieregelingen en het herhaaldelijk afkondigen van zg. fatala data is het zeer moeilijk geworden om tot de bouw van grotere woningcomplexen te gera ken. Hierdoor zijn de onderneming en kele grote werken, waarover werd on derhandeld ontgaan. Gezien de lange tijd van voorbereiding en aanloop voor grotere werken werd een vacuum veroorzaakt tussen de da ta waarop oude werken afliepen en nieu we behoren aan te lopen. Om hierin ie voorzien werden in Nederland voor eigen rekening en risico -een aantal woningen gebouwd. De behaalde resultaten wa ren gunstig, doch de vooruitzichten no den voorlopig niet tol een voortgaan in deze richting. Nu slechts over enkele kleine op drachten voor rekening van derden wordt onderhandeld, moet voor de na bije toekomst op een voortgaande ver minderde werkzaamheid warden gere kend. De orderpositie is in vergelijking tot voorgaande jaren sterk ingekrompen door voortdurende onzekerheid over de premieregeling. Voorlopig mag op een werkelijke verbetering niet worden gere kend. Bij de Spaarbank anno 1820 te Schie dam is in april 1,15 miljoen inge legd en 884.713 terugbetaald. Het tegoed van spaarders bedroeg eind' pril 28,69 miljoen, verdeeld over 47-709 rekeningen. MacMillan. Bloedel Powell River heeft over het eerste kwartaal 1960 een nettowinst behaald van 6.07 miljoen of 0,29 per aandeel. Vergelijkende cijfers zijn niet beschikbaar wegens de fusie tussen MacMillan Bloedel en Powell River. -

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 6