MOSKOU RAMMELT MET SABEL DADER BEKENT: VERMIST MEISJE GEWURGD Eisenhower laa tPRINAU zich niet van de reis brengen Russische censuur liet zware taalpas later door VERONGELUKT BIJ AUTOBOTSING sflueutAaudu*? 7\\v* SUBANDRIO BEZOEKT DILLON GRANT PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND I „U begrijpt wel Eerste minuut Goederenwagens op hol - twee gewonden NEDERLAND MET ACHT MAN IN TOUR DE FRANCE Chinese uittocht uit Celebes Haar hart stond tweemaal stil Hebt U dit artikel gemist? Jammer! Nieuw onderzoek in helmenaffaire VLUCHTELINGENKAMP GESLOTEN Vragen in Kamer over verb] ij fs ver gunning voor kinderen Indonesië richt zich op internationaal aspect RUSSISCHE SPIONAGE IN ZUID-KOREA Dorpshoofd uit wraak verbrand LAATSTE NIEUWS Ruil overwogen Ned. Politiebond meer salaris Driekw art ton voor een Churchill Kustvaarder Mies hielp bij brand ür. Hartog benoemd tot hoogleraar Burgemeester weigert uitvoering raadsbesluit De BiltWind Hoofdkantoor: Goes, L- Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317, bij geen gehoor Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009, bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26, Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24, Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur: JACQ DE SMIT; Chefred.: G. J. BREUKER Zeenwsch Dagblad Lees* nummer* W «wt. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7«— per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» T cent per woord met een minimum van t 1, 16e JAARGANG NO. 4558yrijdag 13 mei 1960 Van een onzer verslaggevers VENLO. De zestienjarige Joke van Groenendaal uit Venlo, j die sinds dinsdagavond was verdwenen, is vermoord. Haar moordenaar, de 24-jarige K. G. W. M., die op bevrijdingsdag uit de psychia trische inrichting te Heiloo was ont snapt, heeft om tien minuten voor zeven na een verhoor, dat twee uur had ge duurd, bekend, dat hij het meisje in de bossen bij Tegelen had gewurgd. Het parket en de politie zijn onmiddellijk naar de plek van het misdrijf gegaan. M. werd geboeid meegevoerd in een politieauto. Hij moest de plaats aanwij zen waar hij het vermoorde meisje had verborgen. Tot in wijde omtrek waren de bossen bij Tegelen door de politie afgezet. De Amsterdamse politie heeft voor deze zaak grote belangstelling, in verband met nog niet opgeloste wurgmoorden in Amsterdam. Verhoor Groot was de 'consternatie in Venlo direct al nadat gistermiddag bekend was ge- «-he oensuur-heeft £?rote eedeelten worden, dat de geheimzinnige fotograaf. scne censuui neen grote geaeeiien in wiens gezelschap Joke van Groenen- j van zlJn wooiden een etmaal tegen daal het laatst was gezien, in Maastrichtgehouden. Met name geldt dat voor was gearresteerd en naar het politie- de bedreiging met een tegenaanval bureau in Venlo was overgebracht. op Amerikaanse bases die in de toe- t» komst gebruikt zouden worden als hetC politiebureau bijeen" Het" waren startplaats voor verkenningsvluch- meest vrouwen die verontwaardigd j ten boven Russisch gebied. Kroesj- spraken over de man, die ergens op een j tsjef schijnt bijzonder boos te zijn bovenverdieping van het bureau aan geweest en heeft bijzonder grove een streng verhoor werd onderworpen.; taal uitgeslagen en enkele bij name Hij ontkende aanvankelijk hardnekkig, genoemde Amerikaanse politici en Twee officieren van justitie uit Roer-1 hoge ambtenaren uitgemaakt voor mond, mr. W. Uiterwaal en mr. W. F. oandieten, dieven, struikrovers en H. Bartels, leidden het verhoor. M. was gangsters. Over de Russische represailles zei hij: „U begrijpt wel dat zulke agres sieve daden, wanneer zij voortduren, tot oorlog kunnen leiden. Als het weer gebeurt, zullen wij hun bases vernietigen. En dat betekent oorlog!" Zijn gebalde vuist schuddend schold hij op de Amerikaanse minis ter van buitenlandse zaken, Herter, die de verkenningsvluchten had ver dedigd door te zeggen dat de Ver enigde Staten alles zullen doen om een tweede Pearl Harbour te voor komen. ..Zijn woorden waren onbe schoft, onbeschoft, onbeschoft!", riep hij uit. Eigen nieuwsdienst WASHINGTON. Eisenhower en Kroesjtsjef probeerden gis teren gelijktijdig, elkaar bij voorbaat de schuld te geven van een eventuele terugkeer van de koude oorlog: Eisenhower verklaarde dat hij zijn bezoek aan Rusland zou laten doorgaan, onverschillig of hij er.hartelijk zou worden ontvangen of niet. Hij zou slechts van zijn plan afzien, wanneer Kroesjtsjef met zoveel woorden verklaarde dat hij zijn uitnodiging introk. In dat geval zou het voor de gehele wereld duidelijk zijn dat het niet doorgaan van het bezoek te wijten zou zijn aan de Russische leider. cy Kroesjtsjef heeft op zijn persconferentie in het Moskouse Gorki -1 park, naar eerst nu is gebleken, gedreigd de Amerikaanse bases in het buitenland te zullen wegvagen wanneer er van die bases opnieuw vliegtuigen opstijgen voor spionagevluchten boven de Sowjetunie. ,,Dat betekent dan oorlog", zei hij letterlijk. Het is bekend dat Eisenhower heeft verklaard niet onder bedreiging met geweld naar een topconferentie te zullen gaan. Westelijke diplomaten in Moskou hadden de indruk dat Kroesjtsjef met geweld heeft gedreigd in de hoop dat Eisenhower zich zou be denken en niet naar Parijs zou willen vertrekken, in welk geval het niet doorgaan van de topconferentie dus aan Amerika zou kunnen worden geweten. Pas gisteren is meer bekend ge worden van de geïmproviseerde persconferentie die Kroesjtsjef in het Gorkipark heeft gehouden toen hij de resten van het neergeschoten vliegtuig ging bekijken. De Russi- Prins Ali Khan met zijn vrouw Bettina. nors en korzelig en hoewel hij vaak het hoofd moest buigen voor de onweerleg bare feiten, die hem voor de voeten werden geworpen, bleef hij twee uur lang volhouden, dat hij geen enkele in lichting kon verschaffen over de ver blijfplaats van Joke, het knappe winkel meisje dat hij had meegelokt onder het voorwendsel dat hij foto's van haar zou maken, die op de voorpagina van ge- illustreerde bladen zouden verschijnen Op gewekt praatje Sinds dinsdagavond halfzeven was Joke verdwenen in de bossen bij het hotel j De Bovenste Molen even buiten Venlo. Slechts een villabewoner had de man met het meisje het laatst gezien. Joke liep toen opgewekt te praten met de man die haar vergezelde. Bij stukjes en beetjes is het drama, dat zich in de bossen bij Tegelen heeft af gespeeld, ontraadseld. Dat begon dins dagavond om half tien. toen de vader van Joke in paniek de politie alar meerde. Zijn dochter had omstreeks zes uur ge telefoneerd, dat zij nog een uurtje zou wegblijven in gezelschap van een man, die maandagmiddag in Venlo was op gedoken. In een snackbar had hij de juffrouw die hem bediende gevraagd of zij misschien een goed fotomodel voor hem wist. Hij was fotograaf, ver telde hij, en hij was op zoek naar een knap meisje, waarvan hij foto's wilde maken voor geïllustreerde bladen. Die juffrouw uit de snackbar belde joke van Groenendaal in de textielwinkel aan de Lomstraat, waar Joke werkte. Ja, Joke voelde er wel wat voor, maar Volgens de gisteren gepubliceer de officiële tekst van zijn woorden heeft Kroesjtsjef verder gezegd: „Als de Verenigde Staten nog nooit een oorlog op eigen grondgebied hebben meegemaakt, als zij nog nooit luchtaanvallen hebben door staan en als zij nu een oorlog wen sen te ontketenen, dan zullen wij gedwongen zijn raketten te lanceren die zullen ontploffen op het terrein van de aanvaller in de allereerste minuut van de oorlog Op al deze oorlogzuchtige taal was voor alle zekerheid wilde zij thuis eerst, toestemming vragen. Joke belde haar; commentaar te verkrijgen. De in- ouders. Haar vader die etaleur is, gaf toestemming, toen hij hoorde dat de foto's de volgende middag gemaakt zouden worden in hotel Prins Bern- hard, een zeer respectabel adres in Venlo. Ook de eigenaar van de textiel- zaak gaf Joke vrij voor de volgende middag. PARIJS (A.F.P./Reuter) Prins Ali Khan, verwoed liefhebber van de auto- én paardensport en een van 's werelds bekendste internationale „playboys", is gisteravond bij een auto-ongeluk in een Parijse buiten wijk verongelukt. Zijn vriendin, de mannequin Bettina die bij hem in de auto zat, liep lichte verwondingen op. Prins Ali Khan, tot voor kort nog Pakistans permanente vertegenwoor diger bij de Verenigde Naties, kwam vaak in de publiciteit, niet het minst doordat hij steeds omgeven was door mooie vrouwen en aanwezig was op vrijwel elk society-feest. Ook zijn stal van prachtige renpaarden had inter nationale faam; hij sleepte menige grote prijs in de wacht. Zijn liefde voor snelheid vierde Ali Khan vooral bot in zijn race-auto's en het mag dus niet verwonderen dat hij nog eerts ,,in het harnas" kwam te sterven. Zijn zoon bij zijn eerste 'vrouw, de Engelse Joan Yarde-Buller Guinness, is de huidige jonge Aga Khan. Immers Ali Khans vader, de onvoorstelt iar rijke oude Aga Khan, passeerde zijn lichtzinnig levende zoon toen hij bij zijn dood in 1957 een nieuwe leider moest geven aan de Mohammedaanse sekte der Ismailieten en stelde zijn kleinzoon, prins Karim, in Ali Kahns plaats aan. VEELBESPROKEN In 1949 sloot de prins een veelbe sproken huwelijk met de Amerikaanse filmster Rita Hayworth bij wie hij een dochter kreeg, prinses, Yasmin. Vier jaren later werd het huwelijk ontbonden. Daarna zag men Ali Khan in gezelschap van vele mooie vrou wen, maar de laatste tijd uitsluitend van de Parijse stermannequin Bettina, die ook nu met hem in de grijze Lancia zat toen deze in botsing ge raakte met een Belgische personen auto uit tegengestelde richting. De borstkas van de prins werd door het stuurwiel bij de frontale botsing in gedrukt. Onderweg naar een zieken huis in de Parijse voorstad Suresnes overleed de prins. Bettina, die in de ziekenwagen aan zijn zijde zat en licht gewond was aan het hoofd, werd overgebracht naar het ziekenhuis van Saint Cloud, maar kon korte tijd later worden ontslagen. Volgens de politie reed de prins zelf en zat zijn chauffeur achter in de wagen. Deze raakte slechts licht gewond evenals de be stuurder van de Belgische auto. VERSLAGENHEID Het nieuws over Ali Khans dood bracht verslagenheid onder de afge vaardigden bij de Verenigde Naties in New York, waar de prins als leider van de Pakistaanse vertegen woordiging een populaire figuur was. Op 4 maart overhandigde hij zijn geloofsbrieven als permanent ver tegenwoordiger van zijn land. En kele maanden later koos men hem tot vice-voorzitter van de Algemene Vergadering. Binnenkort zou de prins van Frankrijk naar Argentinië zijn ge reisd om zijn geloofsbrieven aan pre sident Frondizi aan te bieden als Pakistaans ambassadeur in Buenos Aires. Zo stond de boze Kroesjtsjef woensdag in het Gorkipark bij de resten van het neergeschoten Amerikaanse verkenningsvliegtuig. Buitenlandse correspondenten en tolken omringden hem en hij hield een geïmproviseerde persconferentie waarop zulke ernstige dingen zijn gezegd, dat de Russische censuur een deel van Kroesjtsjefs woorden 24 uur lang achterhield. hun verkenningsvluchten boven Rus sisch gebied. druk in de Amerikaanse hoofdstad bleef dat de topconferentie wel zal doorgaan en dat Eisenhower zich van zijn plannen of inzichten door niets zal laten afbrengen. De Amerikaanse president heeft gisteren te kennen gegeven dat hij zich niets zal aantrekken van de aan vallen die Kroesjtsjef op zijn per- Van dat moment begonnen de raadsels j Toen Joke dinsdagavond half tien nog niet naar huis was teruggekeerd, belde soon doet. Hij vertrouwt erop dat de heer Van Groenendaal naar hotel hij, als zijn bezoek aan de Sowjet- Prins Bernhard. waar men Joke wel kende. Hij verbleekte van schrik, toen hij daar vernam dat Joke er helemaal niet geweest was. Daarop volgde de aangifte bij de politie unie volgende maand doorgaat, ge legenheid genoeg zal krijgen, op persconferenties, in persoonlijke ge sprekken en via radio en televisie. het Russische volk vrijmoedig te In de snackbar werden de eerste aan- vertellen hoe de toestand in werke- knopingspuntcn gevonden. De geheim-1 lijkheid is, zinnige fotograaf had daar namelijk' ook het adres gevraagd van een goede Of de ontvangst in de Sowjetunie fotozaak. Er was een mankement aan hartelijk zal zijn of niet, maakt voor zijn camera. De juffrouw uit de snack- Eisenhower geen verschil. Als bar had hem naar de fotohandelaar Kroesjtsjef zijn uitnodiging niet in- Lmders verwezen De politie vond de t kt t d dool. en Eisenho- camera daar. Voorts bleek, dat de heer V JCA unfra taoir camera Lmders ziin klant zolang een andere camera had meegegeven. Advertentie U Nu is wer beschouwt het als zijn hoge taak, het Russische volk eerlijk voor te lichten over de werkelijke redenen die de Verenigde Staten hebben voor citroenbasis hèt middel tegen afwashanden Eigen nieuwsdienst HEERLEN Drie goederenwagens, die gistermorgen uit eigen beweging aan I de rol gingen, zijn op de lijn Heerlen- Sittard bij Nuth tegen een afremmende kolentrein gebotst. In de pakwagen van de trein, die in elkaar werd gedrukt, liepen de leerling- conducteur Op het Broek en de passa gierende machinist Posthuma lichte ver wondingen op. Zij zijn nagr het zieken huis in Heerlen gebracht. Een van de sporen is tot gistermorgen 11 uur versperd geweest. Daarvoor is de dienst, gedeeltelijk met bussen on derhouden. Wat die redenen zijn heeft minis ter Herter reeds gezegd. Het bleek gisteren ook nog eens uit het offi ciële Amerikaanse antwoord op de Russische nota waarin de Ameri kaanse regering ervan wordt be schuldigd openlijk spionage te ple gen boven Russisch territoir: De Verenigde Staten hebben in 1941 bij de Japanse overval op Pearl Har bour een dure les geleerd. Zij wen sen een herhaling met alle mogelijke middelen te voorkomen. De verken ningsvluchten vormen een van die middelen. Zij zijn noodzakelijk zo lang de Sowjetunie wederzijdse con trole uit de lucht en te land niet toe staat. Dat is het enige middel dat alle landen waarborgen kan geven tegen een nieuwe onverhoedse over val. Dat is ook het standpunt dat Eisen hower in Parijs op de topconferentie zal verdedigen. Eigen nieuwsdienst PARIJS. Het is vrij zeker, dat Nederland in de komende Ronde van Frankrijk met een nationale ploeg van acht renners zal starten. Niet in combinatie dus met Luxem burg. De KNWU heeft het verzoek, met een eigen ploeg de Ronde te mogen ingaan, aan Jacques Goddet voorge legd en er aan toegevoegd dat, wan neer dit niet mogelijk zou zijn, Ne derland zich in de Tour niet zal la ten zien. Goddet heeft ons gisteravond mede gedeeld, dat hij zich bij het besluit van de KNWU zal neerleggen, doch I alleen indien Nederland met een ploeg van acht renners komt: veertien ren- l'ners zal hij niet toestaan. DJAKARTA (Reuter) Twintigdui zend Chinezen in Zuid-Celebes en de Molukken willen Indonesië verlaten. Het zijn overwegend grotere en kleinere han delaren, die in hun bestaansmogelijkhe den zijn getroffen door het verbod voor buitenlanders om handel te drijven op het Indonesische platteland. De eerste] groep van ongeveer 650 Chinezen is thans te Makassar bijeen gebracht. Advertentie ARNHEM. Het Arnhemse ge rechtshof acht het onderzoek in de helmenaffaire niet volledig. Het heeft gisteren hervatting van het onderzoek bevolen om de rol van de 67-jarige L. B. uit Doesburg vast te stellen. Op 3 juni zullen de getuigen opnieuw worden gehoord. B., oud-controleur van het D.M.L., was door de Arnhemse rechtbank tot twee jaar gevangenisstraf veroor- omdat hij volgens de telastlegging tal van helmen die lichter waren dan voorgeschreven, toch had afgeleverd en in de controlestaten vervalsingen had aangebracht. NEURENBERG, (A.P.) Een va* de oudste vluchtelingenkampen voor Oost-Europeanen, Valka bij Neurenberg heeft gisteren zijn poorten gesloten. De overgebleven 300 kampbewoners zijn overgebracht naar het moderne kamp Zindorf bij Fürth. De oorspronkelijke bestemming van Valka was een verga derplaats van Hitiers bruinhemden; na de oorlog werd het een internerings kamp voor SS'ers en ten slotte een op vangkamp voor vluchtelingen van ach ter het IJzeren Gordijn die er vaak bij honderd per dag aankwamen. DEN HAAG. Het liberale Eerste- Kamerlid De Vos van Steenwijk heeft minister Beerman gevraagd of het waar is, dat vóór 5 december 1957 uit In donesië in Nederland aangekomen, weer Nederlandse geworden, geschei den vrouwen voor hun minderjarige, geen Nederlanders zijnde kinderen om de twee jaar naar de Indonesische zaak gelastigde moeten gaan om verlenging van hun paspoort te vragen. Zonder die verlenging zou de politie geen verlen- ging van de verblijfsvergunning voor die kinderen verlenen. Hij vraagt of de minister deze vrou wen de gang naar de Indonesische zaak gelastigde besparen kan door ze gelijk te stellen met de na 5 december gere- patrieerden, die er mee kunnen volstaan zich tot de hoofden van plaatselijke po litie te wenden. Eigen nieuwsdienst WASHINGTON. De Indonesi sche minister van buitenlandse za ken Subandrio, komt morgen in Washington aan voor een onder- houd met de Amerikaanse onder minister van buitenlandse zaken, Douglas Dillon. Hij bevindt zich thans nog in Havana in het ge volg van president Soekarno, die een officieel bezoek aan Cuba brengt. Soekarno zal zich morgen naar San Juan op Porto Rico begeven, alvorens door tg reizen naar Mexico. Het be zoek aan San Juan was niet in het oorspronkelijke reisschema opgeno men. Officieel is niet bekend wat het on derwerp van gesprek zal zijn tussen Subandrio en Dillon. Het lijdt even wel geen twijfel dat Subandrio de Nederlandse plannen tot versterking van de defensie van Nieuw-Guinea ter sprake zal brengen. COMMENTAAR Verwacht wordt dat de minister met name van Dillon commentaar zal vragen op de mededeling van minis ter Visser in de Tweede Kamer dat als in Nieuw-Guinea de nood aan de man komt, op buitenlandse hulp kan worden gerekend. De Indonesische leiders blijken groot gewicht te hechten aan het in ternationale aspect van de kwestie Nieuw-Guinea. Zij zullen zich daarom bij de bepaling van hun houding te genover de Nederlandse plannen voor al daarop richten. In Indonesische kring gelooft men dat de Nederlandse factor" in de kwestie Nieuw-Guinea niet de belang rijkste is. Vandaar dat men niet in de eerste plaats denkt aan afbreking van de diplomatieke betrekkingen met Nederland. HATTA De vroegere vice-president van In donesië, Moh. Hatta. heeft gisteren in Washington verklaard, dat Nederland niet het uitzenden van troepen naar Nieuw-Guinea de Indonesische com munisten in de kaart speelt. Hij deed dat in een gesprek met leden van de subcommissie voor buitenlandse za ken uit het Amerikaanse Huis van af gevaardigden. Toen Hatta werd gevraagd of Ne derland misschien tot zijn besluit was gekomen, omdat de dreiging van een Indonesische aanval was toegenomen, antwoordde Hatta: Wij hebben al moeilijkheden genoeg. Hatta is in Amerika voor een bezoek van zes we ken. als gast van het State Depart ment. BERLIJN (Reuter) De Westber- lijnse politie heeft twee mannen gear resteerd die ervan worden verdacht voor de Sowjetunie te hebben gespio neerd. Het zijn een Westberlijns zaken man en een Oostduitse accountant uit Gotha in Thüringen. Hun namen zijn niet bekend gemaakt. SEOEL (Reuter, AP) In het Ko reaanse dorp Kotsjang hebben 70 in woners hun dorpshoofd levend ver brand. Dit geschiedde uit wraak. Tij dens de Koreaanse oorlog zou de'man nagelaten hebben in zijn dorp een bloedbad te voorkomen. Het dorpshoofd, de 53-jarige Pak Joeng-foo, werd door de verbolgen dor pelingen naar de begraafplaats ge bracht waar honderden slachtoffers van het bloedbad begraven liggen. Daar werd hij gestenigd en nadat de man bewusteloos ineen was gezakt, verbrand. Tijdens de oorlog met Noord-Korea werden de inwoners van Kotsjang ver dacht van collaboratie met de commu nisten uit het noorden. Het dorpshoofd weigerde te verklaren dat dit niet het geval was. Zeshonderd mensen uit Kots jang en omliggende plaatsen werden, verdacht van collaboratie, gedood door militairen varr»het Zuidkoreaanse leger. Het hoofd van xie plaatselijke politie werd oqk op een regen van stenen ont- naald toen hij probeerde een einde aan de wraakoefening op de begraafplaats te maken. en dit is de slaapkamer. Eigen nieuwsdienst WASHINGTON In Washington wordt overwogen of het mogelijk zou zijn de door de Russen gevangen ge houden piloot Powers terug te krijgen in ruil voor een Russische spion Abel, die in 1957 werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van dertig jaar. Advertentie half zwaar die lekkere shag in de handige doos 95 ct. DEVENTER (ANP) Het congres van de Nederlandse politiebond in Deventer heeft gisteren een motie aan genomen over de salariëring van het politiepersoneel. Daarin zegt de bond, dat op korte termijn het overleg over een salarisverbetering voor het politie personeel moet worden geopend. De salariëring wordt niet in overeenstem ming met de aard van het politie ambt geacht. De salarisregeling gaat vóór alles, aldus de motie, die ter kennis van de ministers van binnenlandse zaken en van justitie zal worden gebracht. LONDEN (A.P.) Een schilderij van Winston Churchill (Kurkbomen bij Muruzan) is in de veilingzaal Sotheby te Londen aan een Amerikaan verkocht voor ongeveer 75.000 gulden. Het werk dateert uit 1924, toen Chur chill in Zuid-Frankrijk logeerde bij Je hertog van Westminster. De opbrengst van het schilderij is be stemd voor vluchtelingenhulp. ROTTERDAM De rechtbank te Rotterdam geeft gisteren een machinist van de N.S., de 29-jarige heer P. C. H. H. te Rotterdam, vrijgesproken. Hij werd ervan beschuldigd op 9 ok- tober bij slecht zicht te hard te heb ben gereden, waardoor hij op het goe-1 derenstation Rotterdam-noord een geel knipperlicht niet had opgemerkt. Bij de botsing met een goederentrein die volg de was de wagenmeester P. Schouten gewond. De eis was 75 gulden boete of dertig dagen hechtenis. ONTPLOFFING OP TANKER BREST (ANP, AP) De Neder, landse kustvaarder Mies heeft gis termorgen opvarenden van het bran dende tankschip Bulk-oil aan boord gehad, toen zij door het vuur van hun schip waren verdreven. Op de Bulk-oil een Liberiaanse tanker van bijna zestienduizend ton, was 's morgens om half negen na een ont ploffing brand ontstaan. Het schip be vond zich toen voor de Franse kust op negen kilometer afstand van Oues- sant. De bemanning ging in de red dingboten en werd opgepikt door de Mies (vijfhonderd brt.) van J. Ver maas' scheepvaartbedrijf te Rotterdam, die op weg was van Casablanca naar Grangemouth. Anderhlf uur later zijn de opgepik te zeelieden weer aan boord van de Bulk-oil gebracht, omdat de brand was bedwongen. Drie van de opvarenden van het Liberiaanse schip worden ver mist. Het Franse marineschip Grillon zoekt hen. GRONINGEN (ANP). Dr. F. Har tog uit Den Haag is benoemd tot gewoon hoogleraar in (de faculteit der economi sche wetenschappen aan de Rijksuniver siteit te Groningen om onderwijs te ge ven in de staathuishoudkunde. Dr. Hartog is op 3 juli 1921 in Slie- drecht geboren. Hij studeerde aan de Nederlandsche economische hogeschool in Rotterdam en promoveerde in 1953 op het proefschrift: „Problemen der mo derne economische politiek". Sedert 1945 werkt hij bij het Centraal planbureau in Den Haag, waar hij chef is van de sector internationale handel en organisatie. Van onze correspondent GEERVLIET De burgemeester van Geervliet heeft donderdagavond gewei gerd een besluit van de raad uit te voeren. Het betrof een aan de raad ge richt bezwaarschrift tegen het weigeren van een bouwvergunning voor een garage. De raad verklaarde met vijf tegen twee stemmen het bezwaarschrift gegrond en wilde de bouwvergunning alsnog ver- lenen. Burgemeester Vijgeboom verklaarde evenwel dat besluit niet te zullen uil- voeren, aangezien het volgens hem in strijd met de wet zou zijn. De bouw vergunning was door B. en W. geweigerd omdat de garage niet voldeed aan de eisen van de bouwverordening. De burgemeester zal het raadsbesluit aan de Króón ter vernietiging voordragen. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur. Vrij zonnig en slechts hier of daar een bui. Overwegend matige wind, in hoofdzaak tussen oost en zuid. Weinig verandering in tem peratuur. MIESJE: Die bui van gisteravond was een waarschuwing. 14 mei. Zon op 4.48, onder 20.25. Maan op 23.56, onder 7.57.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1