Dr H. van de Linde motiveerde zijn overgang naar Rome zeg MAAR DOMINEE TEGEN MIJ" Vlissingen weer voor één dag vliegstad Burg. Lodder hees de vlag: nieuw en mooi sportterrein BlueStar Reicotex PRACHTIGE ZEGE VAN TJOBA II OP LUCTOR Zeeuwse Rode Kruis kreeg voor zevende maal het campagnebord Pag. 3 Stampvolle kerk hoorde hem aan Herv. kerk. Kapelle krijgt vicaris Burgemeester Veere opende expositie van Bram Pihl Intrede ds. Don Tentoonstelling in Goes verlengd Sportweek zaterdag van start Middelburgs pleiter als radioreporter Hoogste opbrengst in campagne Halve eeuw in groente en fruit Grote aamvinst voor klein Drieivegen Muzieksport en zon in feestvierend dorp CJ.V.-leiders in Kapelle bijeen Ophaaldienst voor kleinfruit Tholen Pejeha-stoffen voor maatwerk naar Uw hart) Ouderavond lagere landbouwschool Voor Goes alleen Zeeuwse korfbalcompetitie Bloemstuk geschonden op begraafplaats Slaapkamer van woning brandde uit Bosbrand bij Vrederust Uit de kerken Maandag 9 mei 1960 ZEEUWSCH DAGB1AD ambt kon blijven uitdragen. Het bleek De centrale kerkeraad commentarieert niet mogelijk. Ik stond toen voor de keuze de visie van de scheidende predikant als mijn oecumenische roeping op te geven volgt: „In de r.-k. kerk is er nog veel wat of mijn arbeid op dit vlak voort te zet-in strijd is met de Heilige Schrift. Daarom ten op een plaats waar voor deze visie I zijn er tal van stellingen voor reformato- wel ruimte was. Ik koos het laatste, maar rische christenen onaanvaardbaar. Als voorbeelden: De verhouding schrifttra- ditie, de herhaling van het offer van Christus in de mis, de onfeilbaarheid van de Paus en de sterke Mariaverering. De Dr v. d. Linde verklaarde, dat hij graag centrale kerkeraad ziet in het stempel, dat de keus is mij zwaar gevallen". MIDDELBURG „Zeg maar dominee Van de Linde tegen mij, als U mij straks tegenkomt, om- nog een keer had willen preken, maar de de r.k.-kerk drukt op de Alleenzaligma- dat ik in wezen blijf wat ik nu centrale kerkeraad van Middelburg had kende de grootste hinderpaal op de weg r. 1 clrfö+nAnn Tlr Vian fnon i r]l.ny<lr Tere zaak ben." Dit sterk suggestieve ver zoek deed dr. H. v. d. Linde, tot gisteren Ned. hervormd predi kant van wijkgemeente 11 te Mid delburg, zondagavond na de af- scheidsdienst van ds. J. Visser in zijn persoonlijke verklaring, die hij aflegde naar aanleiding van zijn besluit om op korte termijn over te gaan tot de rooms-katho- lieke kerk. bepaalde bezwaren getoond ..Ik heb toen j naar de eenheid der kerk. voorgesteld een persoonlijke verklaring te mogen afleggen, waarmee men ak koord ging". De Middelburgse pastor-loei, die zeven jaar in de Zeeuwse hoofdstad heeft ge arbeid betreurde het. dat een tere zaak als deze zo onkies en vroegtijdig in de openbaarheid is gebracht. „De zaken zijn mij uit de hand ge lopen, anderen zelfs ambtsdragers meenden deze dingen in eigen hand te mo.eten nemen". Dr. Van de Linde zei zijn beslissing op dit moment te hebben genomen om de centrale kerkeraad de gelegenheid te In de loop der jaren is bij dr. v. d. jgeven nog.voor 1 september aanstaande Linde een visie gegroeid, die, naar hem een nieuwe dominee te kunnen beroepen, bleek, te eng was in de Ned. Herv. kerk. „Ik heb leidinggevende theologen OprnmPIlP in onze kerk mijn visie voorgelegd en gevraagd of ik deze visie in mijn eigen De, thans 45-jarige predikant, die ge huwd is en vnf kinderen heeft, betoogde de Ned. Herv. Kerk te verlaten op oecu- menische gronden. Reeds in zijn jeugd was hij gegrepen door de geest van de oecumene Dr. Van de Linde onthulde in de Ned. Herv. Kerk de smartelijke ervaring te hebben opgedaan en de over tuiging gekregen, dat vanuit het protes tantisme, doordat dit innerlijk niet hecht is, de universele eenheid van Christus' kerk niet is op te bouwen. Hij verklaarde maar een uitweg te zien: Dat alle kerken tezamen met de katholica het Credo weer opnemen en dit voor deze tijd actueel proberen te maken. „Laat de reformatie echter niet opgeven wat In haar leeft, maar met een nieuwe gezuiverde problematiek naar voren komen. Van mijn kant zal ik trach ten in de r.k.-kerk de geestelijke schat ten van de reformatie ingang te doen vinden. Wij zullen een nieuwe gemeen schappelijke worsteling met de tijdgeest moeten aangaan." Geen ruimte Met nadruk stelde dr. Van der Linde, dat waar de Hervormde Kerk aan zo- velen ruimte biedt er voor hem geen ruimte meer te vinden is. De Ned. Herv. Kerk is een geloofsgemeenschap als een onder velen, maar niet de manifestatie van een allesomvattende kerk van Christus. De predikant wekte zijn vroegere ge meenteleden op vanuit de Hervormde Kerk tot eenheid der christenheid te komen tot een vernieuwing van het geloof. „Ik zal met hetzelfde op een andere plaats bezig zijn", aldus dr. v. d. Linde, die tenslotte iedereen dankte met wie hij in Middelburg op enigerlei wijze had samengewerkt." Zaterdag had dr. Van de Linde de cen trale kerkeraad van zijn besluit op de hoogte gesteld en dit college verzocht, hem zo spoedig mogelijk ontheffing te verlenen als predikant. De centrale kerkeraad zal zich verstaan met het moderamen van de prov. kerk vergadering. In feite is de predikantsplaats van wijk twee sinds gisteren vakant geworden. Ds. J. van Woerden zal het consulentschap waarnemen. KAPELLE. Kerkeraad en kerk voogdij van de Herv. Gemeente in Ka pelle hebben in gezamenlijk overleg be* sloten over te gaan tot de aanstelling van een vicaris voor het kerkewerk in Kapelle in de komende wintermaanden. Reeds geruime tijd is hierover ge praat en thans is men dan zover dat de vicaris er zal komen. De nadere uit werking van dit plan is gesteld in handen van de kerkeraad. Op het ogen blik is nog niet bekend wie als vicaris naar Kapelle zal komen. Voor de predikant van de Herv. Ge meente Kapelle betekent dit een gro-te steun want door de snelle groei van de ze gemeente, neemt ook het .werk van de Herv. Kerk snel toe en vooral in de wintermaanden is het teveel voor één predikant. VLISSINGEN De burgemeester van Veere jhr. I. F. den Beer Poor- tugael. heeft zaterdagmiddag de ten toonstelling van schilderijen van de Vlissingse schilder Bram Pihl in kunst handel Bikker officieel geopend- Jhr. Den Beer merkte op. dat het in deze jachtige tijden de kunstminnaar ver kwikkend aandcet werken te bewonde- ven van Pihl die" in staat is gebleken die jachtige tijd ever te brengen op het doek en toch in zijn oeuvre een rust doet „uitademen die verwarmend werkt. De Veerse burgemeester noemde het ongelooflijk wat Pihl met kleuren al niet kan bereiken. Zijn kleuren zijn Sterk suggestief en imponerend. Ket oeuvre van Pihl kwalificeerde jhr. Den Beer verder als „aanvaardbaar mo dern". Una sancta Kort na de oorlog promoveerde dr. Van de Linde in Utrecht bij prof. Berkel- bach van de Sprenkel op een proefschrift getiteld „Rome en de una sancta". Van zijn hand zijn vele geschriften ver schenen, die zich alle bewogen op oecu menisch terrein. Dr. Van de Linde had voorts een groot aandeel in de organisatie van de oprich ting van de Wereldraad van Kerken. Een gezaghebbende stem van pro testantse zijde noemde de oyergang van dr. Van de Linde een ernstig' verlies voor de reformatie, omdat zijn stem in de dis cussie binnen de reformatie uniek was. BURGH. Met een preek over de tekstwoorden 1 Corinthe 15 vers 32b heeft ds. F. Don. gekomen van Nisse, gisteren zijn intrede gedaan in de Ned. Herv. Kerk van Burgh. Ds. Don zal naast de pastorale arbeid in zijn ge meente ook leiding geven aan het vor mingswerk op Sehouwen-Duiveland. Na de preek werd hij toegesproken door ouderling M. Krijger uit Bruinis- se namens de provinciale kerkverga dering. door ds. M. G. Westerhof uit Nieuwerkerk, namens de classis, door ds. F. A. van Liere uit Renesse, na mens de ring Schouwen en door de heer A. de Bruin uit Den Haag namens de Delta commissie van de Ned. Herv. Kerk en ten slotte door de burgemees ter van Burgh, jhr. A. van Citters, na mens de burgerlijke overheid. Na de dienst was er in De Koebel gelegenheid om nader kennis te ma ken met ds. en mevrouw Don. In de morgendienst was hij bevestigd door zijn broer, ds. M. C. Don uit Rot- terdam-IJsselmonde. met een preek naar aanleiding van 1 Corinthe 15 vers 58. GOES. De tentoonstelling „Bezet ting en bevrijding" in het museum is, in verband met de grote belangstelling verlengd tot woensdag 11 mei. De scho len zullen tot en met vrijdag in de ge legenheid worden gesteld de expositie te bezoeken. Tot en met zaterdagavond hebben ruim tweeduizend personen een bezoek gebracht aan de tentoonstelling. singse vlag aan burgemeester De Widt. Na het hijsen van de vlaggen begon nen op tal van plaatsen in de Schelde- stad de sportgebeurtenissen. In vele ge vallen trok Vlissingen op de openings dag aan het langste eind. De uitslagen luiden: Handbal heren: Vlissingen Dé heer Math. Kik J. L.zn. te Brui nisse werd benoemd als waterbouwkun dig ambtenaar van de polders, die sa men het waterschap en het eiland St. Philipsland vormen. Boodschap In een zondag in alle kerkdiensten voor gelezen kanselboodschap zegt de centrale kerkeraad, het standpunt van dr. Van de Linde te betreuren, niettemin respecteert zij zijn beslissing. Zij geeft volmondig toe, dat dr. Van de Linde tot het laatst toe in zijn prediking oprecht is geweest. land. En ik ben u daar voor zeer dank baar" verklaarde de heer De Visser Smith tot slot. Hij vertcHe tevens, dat voor de in zameling 1960 reeds een bedrag van ƒ310 is binnengekomen van 23 boeren leenbanken uit Zeeland, voor dat de GOES Voor de zevende maal heeft de afdeling Zeeland van het Ned. Roode Kruis het campagne bord behaald ter herinnering aan de hoogste opbrengst van de in- i- -i nrn t i ileenoanKen uit jdccianu, vw zameling 1959. In Cle zaterdag-I Campagne nog is begonnen middag gehouden kringvergade ring in hotel „Centraal" heeft jhr. G. M. Verspyck, directeur van het Nederlandse Rode Kruis, met een hartelijke toespraak het cam pagnebord overhandigd aan de kringcommissaris, mr. J. A. Heyse uit Middelburg. de Priester, Middelburg KAPELLE. Ruim vijftig bestuurs leden van CJV-aidelingen uit geheel j Zeeland waren zaterdag bijeengekomen in het gebouw Obadja in Kapelle waar j vanwege de Provinciale Commissie van 1 het CJV een zg. ontmoetingsdag werd georganiseerd. Het centrale thema van deze dag was het werk van de afdelin gen in de komende zomer en de mo gelijkheden, die er zijn op het gebied van reizen, trekken en kamperen. Met groot enthousiasme hebben de jongeren geluisterd naar de inleidingen hierover en hebben zij deelgenomen aan de onderlinge gedachtenwisseling VLISSINGEN. De Middel over deze zaken welke de jeugd in de- ndimrnnt mr M A TerMiddelburg 8—8; korfbal: Vlissingen ze tijd zo zeer ter harte gaan. De bij- bw 9se advocaat mi. M. A. 1 ei _Middelburg 4_4 voetbal: Vlissingen eenkomst werd geopend door de voor- woert ontpopte Zich zateraCLgmia- Middelburg 31; atletiek: Vlissingen zitter van de P. C. Zeeland, de heer Th. Wijtman te Middelburg, die sprak naar aanleiding van de geschiedenis van de verschijning van Jezus aan zijn discipelen op de Zee van Tiberias. No gewezen te hebben op de taken van het CJV-werk in de zomermaanden, gaf hij het woord aan de heer H. J. Schoen maker uit Zoutelande, die een tocht naar Marokko heeft gemaakt. Op le vendige wijze vertelde hij over het le ven van de mensen in dit land en over hun gewoonten. Met fraaie kleuren dia's werd dit toegelicht. Na de gezamenlijke koffietafel was het woord aan de heer J. van Elsacker uit Tholen, die een uiteenzetting gaf van, de mogelijkheden om er in de zo mermaanden op uit te trekken. Spe ciaal schonk hij aandacht aan het kampwerk zoals dat gebeurt vanwege het CJV, maar ook andere vakantiemo gelijkheden nam hij uitvoerig onder de loep. Ook dat werd toegelicht met dia's Omdat de zomermaanden meer dan andere maanden de gelegenheid bie den tot spel en zang werd ook bij deze punten uitvoerig stilgestaan en prak tisch beoefend. In zijn speech dankte mr. Verspyck, met name de afdeling voor het werk, I gedaan in het belang van het Rode Kruis en geuit in de opbrengst van de! campagne. Tevens maakte mr. Verspyck van de j gelegenheid gebruik om te verklaren, (jat het Rode Kruiswerk in Zeeland hoog genoteerd staat. Het aantal do- nors neemt toe. de colonnes breiden uit en ook met de moedermelkcentrales, het welfarewerk en de lectuurvoorzie ning gaat het best. Wel meende mr. Verspyck. dat het met het Jeugd Rode Kruis beter kan. „Deze tak kan veel sterker worden. Tenslotte moeten wij het van de jeugd hebben". Tenslotte hoopt mr. Verspyck, dat in 1960 even goede resultaten als in vo rige jaren geboekt mogen worden. De inspecteur *an de propaganda, de heer J. D. de Visser Smith, werd eveneens in het dankwoord van mr. Verspyck betrokken. Overigens stond de vergadering wel in het teken van het afscheid van de heer De Visser Smith. Van verschillen de zijden kreeg de scheidende Rode Kruisfunctionaris, die altijd een werk- zaam aandeel heeft gehad in de voor bereiding van de campagnes, lof en dank te horen voor zijn arbeid. Mr. Heyse deed dit namens het kringbe- stuur en de heer C. Traas uit Kapelle vertolkte de gevoelens namens de af delingsbesturen. Zelf verhaalde de heer De Visser Smith over zijn komst naar Zeeland, nu elf jaar geleden. „Mijn komst was toen niet zo prettig. De afdelingsbestu ren zagen mij als een vreemde eend 3n de bijt" aldus de heer "De Visser Smith." en dat vond men blijkbaar niet zo leuk". De verhoudingen werden spoedig van bijzonder prettige aard, „Ik was geen inspecteur, maar ik vormde de verbin dingsman tussen het hoofdbestuur en de afdelingen. Ik heb in deze jaren veel MIDDELBURG. Zonder twijfel zal het dinsdag a.s. druk zijn in de kantine van het veilinggebouw in Mid-1 delburg. Vanaf drie uur zal er na melijk een receptie worden gehouden ter gelegenheid van het feit dat het vijftig jaar geleden is dat Jan de Priester uit Middelburg zijn aktivitei- ten begon in de groenten en fruithan del. Het was in mei 1910. dat hij als DRIEWEGEN Burgemees ter D. Lodder heeft zaterdagmid dag met het hijsen van de ge- meentevlag voor Driewegen de gebeurtenis van het jaar ver richt: de opening van het nieuwe sportterrein. Het grote, glad- groene sportveld aan de Smits- weg lag er door de zon heel uit nodigend bij en werd dan ook on middellijk na de officiële opening door de voeten van sportlievend Driewegen betreden. Het niet ac tief sportend deel van de dorpS' gemeenschap sloeg aan de lijn de verrichtingen gade van S.V.D., die tot ongeveer half zeven duur den. Tijdens een bijeenkomst in de ge meentelijke kleuterschool schetste Bur gemeester Lodder de geschiedenis y,®B het sportterrein, die lang niet altijd vrede behelsde. In 1954 werden er al plannen gemaakt om een nieuw voet balveld aan te leggen en nadat m 1955 het plan was goedgekeurd, werd omge zien naar de benodigde grond. Er werd getracht via de herverkaveling de grond te verkrijgen, maar dit had geen resul taat. De volgende stap was de aankoop van grond, maar de eigenaar van net desbetreffende perceel achtte de gebo den prijs te laag. In november 1956 ver- kreeg de gemeente de grond tenslotte door onteigening. De Grontmij pakte vervolgens de zaken energiek aan en de bedoeling was het veld in september 19d9 open te stellen. Maar de uiterst droge zo mer bleek niet al te best te zijn ge weest voor de grassprietjes, zod- eerst zaterdag het terrein in gebruik kon worden genomer Burgemeester Lodder, die met de inwoners heel verheugd was. dat het nu zover was: vertelde tevens dat nu niet alleen een voetbal-, maar ook een korfbalveld is verkregen. Hij hoopte dan ook dat S V D.. naast de voetbal- en gymnas- tiekafdeling er spoedig weer een korfbalteam bijkrijgt. De kleedgelegenheid op het veld is van tijdelijke aard. Er zijn reeds plan nen om de spelers en speelsters onder te brengen in het verenigingsgebouw, maar voorlopig zullen zij het nog moe ten doen met het alleszins aanvaardba re gebouwtje, dat door leden en dona teurs op het terrein werd geplaatst. Na dat de voorzitter van S.V.D., de heer C. Goeree. en de eigenaar van het terrein waarop vroeger werd gevoet bald de heer C. Rijk. hun gelukwensen hadden aangeboden, sprak de heer M Beuving namens de Grontmij een kort woord. Hij bood als aandenken een be ker aan, die bij de 's middags te spe len wedstrijden werd ingezet. De heer I. W. Bakker, vertegenwoor- diger van de K.N.V.B. afdeling Zee- land. merkte op, dat klein Driewegen zich gelukkig kon prijzen zon groot veld te hebben gekregen. DORP LIEP UIT Heel Driewegen liep uit toen even later het muziekkorps „Juliana" uit Ovezande met daarachter de leden van S.V.D. in sporttenue en de genodigden door het dorp liep. Iedereen die een vlag in huis had, had deze uitgehangen en mede door het stralende weer werd de opening tot een waar dorspfestijn, waarvoor de gehele gemeenschap warm en hard liep. Het hijsen van de gemeentevlag on der de welluidende klanken van „Ju liana", werd gevolgd door een rond wandeling over de grasmat en het hijsen van de vlag van S.V.D. door de heer Goeree. De nog jonge dames-gymnas- tiekafdeling demonstreerde daarna haar kunnen en kreeg voor dit optreden een plaquette. S.V.D. II en Volharding II kwamen tegen elkaar uit met als inzet de beker van de Grontmij. De eerste elftallen van S.V.D. en Kloetinge stre den om een tweetal sportfiguren in een ring. De verliezende voetbalploegen kre gen een rood-wit vaantje aangeboden. ST. ANNALAND. Een door de Vei lingvereniging Sint-Annaland en Omstre ken belegde bijeenkomst vstn klein-fruit- telers werd door een 40-tal personen dag op een Vlissings voetbalveld als een geroutineeerde „radiorepor ter", toen de Amsterdammer Jan Michielsen zojuist zijn zweefvlieg tuig, een skylark, veilig en wel aan de grond had gezet. Slagvaardig stelde mr. Terwoert, zelf een harts tochtelijk liefhebber van de „kist", zijn vragen, terwijl een grote schare jongens en meisjes hem en Michiel sen als het ware hadden ingekap seld. De landing van de PH 223 vormde week Vlissingen—'Middelburg ten bate ontegenzeggelijk een van de hoogtepun ten van de openingsdag van de sport week VlissingenMiddelburg ten bate van de actie-Sporthal. Vroeg in 'de mid dag was de Amsterdammer, die in Til burg studeert en bezitter is van zilve ren c-brevet, in Woensdrecht opgeste gen. vanwaar hij door een Tigermoth naar Vlissingen Werd gesleept. Precies om half vier werd de skylark door het vliegtuig „losgegooid" om daarna met een sierlijke glijvlucht in een veld naast het .als eigenlijke landingsbaan bedoelde terrein te landen. „Ik vond dat veiliger", zei Michielsen later te gen mr. Terwoert. Een hectometers lange optocht was voordien door de Vlissingse straten ge trokken. Bijna alle „dubbelstedelijke" sportverenigingen waren hierin verte genwoordigd terwijl de muziekgezel- Middelburg 201130; handbal dames: VlissingenMiddelburg 8—0; hockey: VlissingenMiddelburg 1—1; Gymnas tiek VlissingenMiddelburg 242,70 223.00; precisiewerpen: 1. Ad van Eek, 2. J. de Nooyer. 3. Bergmans, allen Vlissingen. Advertentie traag uu> kletrmaker bezocht. De voorzitter van de veiling, schaopen ,,St Caeciïia" en „Ons Genoe- de heer Corns. J. J. Kooijman sprak een openingswoord. Het enige belangrij ke agendapunt was de kleinfruitafzet. Gezien de aanplant van enkele boom gaarden in nagenoeg alle gemeenten van' het eiland, kunnen er dit jaar kleine kwanta fruit verwacht worden. Er mag 'en ook kan er niet ten volle op worden gerekend, dat dit fruit ter plaatse reeds geveild kan worden, om dat de handelaar hiervoor niet recht streeks naar de veiling komt. Daarom hebben alle Thoolse veilingen in onder ling overleg besloten, de fruitafzet te coördineren en hebben in verband hier mede een ophaaldienst in het leven ge roepen. Het is momenteel nog niet be kend, naar welke veiling dit kleinfruit' zal worden afgevoerd. gen" ervoor zorgden, dat de deelne mers allen keurig 'u de maat konden lopen. Vóór het g uw van de r.h.b.s. namen de bijna voltallig aanwezig zijnde gemeentebesturen van Vlissingen en Middelburg het sportieve défilé af. Het was een kleurrijke stoet van ge üniformeerd e sportminnaars en -min naressen. Zeventig atleten, afkomstig uit de bei de plaatsen, brachten tevoren middels een estafette de Middelburgse vlag naar Vlissingen. Aan de 12-jarige Hanny Adriaanse van „Dynamo" viel de eer te beurt het Zeeuws hoofdstedelijke dun doek aan burgemeester Kolff te mogen overhandigen. De 15-jarige Corry v. d. Vijver van „Marathon" schonk de Vlis- B. en W's H. Arendsherke jongen van nog geen twaalf jaar in 1 H C U Q r f* de handel kwam en in de vijftig jaar. IIlclclL 4 tJ HC/L/LdL La die sedert dien zijn verstreken heeft de heer De Priester een zaak opge bouwd die er zijn mag. Zonder an deren onrecht aan te doen kunnen we hem een van de belangrijkste groenten en fruitgrossiers van Zee land noemen. Daarnaast heeft hij ech ter ook een zeer belangrijke export en commissie handel. Op de Zeeuw se veilingen is de heer De Priester een koopman die men graag ziet ver schijnen. Hij is bovendien lid van de con- taktcommissie van de handel en als er bepaalde zaken besproken moeten worden op de veilingen dan luistert men graag naar het bezadigde en van wijsheid getuigende oordeel van deze groenten en fruitveteraan. Reeds zeer vele jaren is de heer De Priester lid van het bestuur van de landelijke bond van Binnenlandse groothandelaren in groenten en fruit en van de landelijke bond van ver- zendhandelaren. Hij heeft ook zitting in de Benelux commissie van de groot handel in groenten en fruit. Provin ciaal gezien heeft hij in vele commis sies zitting waarvan we b.v. noemen de fruitcorso commissie in Goes. De heer C. J. Huissoon te Kapelle slaagde aan de Etude Universitair In ternationaal te Brussel voor economisch doctorandus. De wekelijkse rondgang met de bus jes voor Kinderzorg heeft in de maand april in Kapelle opgebracht 129. •s-H. ARENDSKERKE. Burge meester en wethouders stellen zich op het standunl, dat de aanspraken van overwinning komen (23) GOES In de eerste klasse van de Zeeuwse korfbalbond vie len ditmaal geen verrassingen te noteren. Leider Tjoba 1 gaf ook Animo 1 geen schijn van kans. Reeds met de rust stonden de groen witten met 50 voor en de kampioenen geloofden het daarna verder wel vooral ook door de plotselinge hoge temperatuur. Hierdoor kon Animo 1 nog terug komen tot 73. Ook Animo is er dus niet in geslaagd de koplopers iets in de weg te leggen. Olympia 1 maakte bij Togo 1 wel een zeer zwakke indruk (15—1). Zuidwes ters 1 verscheen met slechts vijf dames in Kloetinge bij Blauw Wit en kon slechts met moeite tot een De Dit medeleven en een oprechte hartelijke bedrag werd bij elkaar gebracht door 19 vriendschap ervaren in de kring Zee-collectantjes. Goes op het grondgebied van 's Heer Arendskerke beperkt moeten blijven tot een gebied van ongeveer 74 ha. De voorgestelde grenswijziging met Goes voorziet in het afstaan van een gebied van ruim 150 lia. Reeds eerder heeft de raad te kennen gegeven dat node afstand wordt gedaan van grondgebied, doch dat zich geen essentiële belangen verzetten tegen een beperkte grenswij ziging in het gebied van de Poel. De raad zal zich vandaag (maandag) over de voorstellen van G.S. uitspre ken. In deze raadsvergadering zullen voorts aan de orde worden gesteld een nieuwe algemene politieverordening en een beheersverordening op de begraaf- j plaatsen. De raad zal zich voorts uit spreken over de voorgestelde nieuwe1 straatnamen voor een straat in 's Heer Hendrikskinderen en in Nieuwdorp. Respectievelijk worden voorgesteld ..Jacoba van Beierenstraat" en ..Prin ses Irenestraat". Voor de kom Nieuw dorp zal een ontwerp-uitbreidingsplan vastgesteld moeten worden. Burgemeester en wethouders stellen verder voor de heropgerichte muziek vereniging Nieuwdorp een jaarlijkse subsidie te geven van 300. De gemeente is in de gelegenheid om een strookje grond aan te kopen naast de algemene begraafplaats te Wisseker- ke, waardoor de wegsituatie aldaar ver beterd zou kunnen worden. wedstrijd Vios 1Elto 1 eindigde in een voor Elto wederom teleur stellende nederlaag (96). Aan de leiding bleven Togo (12 uit 7) en Tjoba 1 met 10 uit 5. Olympia bleef puntloos onderaan. In klasse 2a kwam Vedo 1 tegen Swift 3 inderdaad min of meer als kampioenendoder uit de bus. Lang heeft het er zelfs naar uitgezien dat Vedo 1 de volle winst zou behalen want bij rust leidden de Vlissingers met liefst 40. Tegen een fel Swift offensief was het daarna niet geheel opgewassen waardoor de uitslag nog 44 werd. Swift 3 kwam door dit ge lijke spel weliswaar aan de leiding met één punt voorsprong op Vopo maar met één wedstrijd meer ge speeld. Elto 2 kwam tegen Animo 2 uitste kend voor de dag en mot slechts een goal verschil (5—6) moesten ze hun meerdere erkennen. Atlas verloor vol gens de verwachtingen van Top (2—8). De stand aan de kop werd hierdoor: Swift 3 8 uit 5, Top 1 8 uit 6 en Vopo 7 uit 4. Atlas bleef hekkesluiter met 2 punten achterstand op Elto 2. De verrassende uitslag kwam echter uit Terneuzen waar in klasse 2B Luc- tor 1 de Tjoba reserves op bezoek kregen. Een Luctoroverwinning had In 'deze afdeling de spanning aan de kop volledig doen verdwijnen. Maar met een keurige 46 overwinning is Tjoba 2 volledig in de running gebleven. Met een wedstrijd minder gespeeld heeft Tjoba 2 thans nog slechts één punt ach terstand op Luctor 1. Zeeland ia 1 was thuis beduidend ster- kier dan Vitesse (9—2) en hierdoor steeg de ploeg uit Kruiningen naar de derde plaats met drie punten achter stand op Luctor 1. Ook Zeelandia is dus nog volop gemengd in de strijd om de titel. Scampolo 1 maakt wel een bij zonder moeilijke tijd door. Thuis kon den zij slechts 10 mensen in het veld brengen tegen Volharding. Kansloos verloor de club uit Zaamslag met 3 10. In klasse 3a ging Zuidwesters 2 voort op het pad der overwinningen. Ditmaal werd DOS 55 het slachtoffer (39). AKC blijft echter uitstekend vol gen door een 92 zege op Swift 6. Zuidzande schijnt een abonnement te hebben op gelijke spelen. Tegen Swift 5 werd het 55 en dit betekende het derde gelijke spel. In deze afd. is voor al de middenmoot zeer gerekt getuige de stand: Zuidw. 2 4—8; AKC 47; Animo 3 45; Zuidzande 45; Swift 5 45; Dow 55 65; Stormvogels 4—4; Vedo 2 5—1; Swift 6 50. In klasse 3b zorgde leider Luctor 2 er voor dat de „off-day" voor de Terneuzense korfbal club volledig werd door eveneens zeer onverwacht van Vios 2 te verliezen (25). VZOD leverde wederom een goe de prestatie in de vorm van een 2—4 overwinning op Olympia. De stand aan de kop: Luctor 2 5—8; Blauw wit 2 4 6; en VZOD 46. Laatste bleef Olym pia 2 met 0 uit 5. De uitslagen bij de adspiranten waren: A: Elto aTjoba 51; B: Zuidw a Atlas a 31; Swift snelTop 30; Swift vlugOndo a 016; C: Luctor «xVolharding 02; Blauw witVites se 62; D: Swift Kwiek—Stormvogels 37; Vedo bSwift lenig 21 E: JNoadSwift rap 80; Atlas bGndo b 04; F: Luctor bVios a 42. Meer grond voor recreatie KAMPERLAND In ons verhaal over het recreatiegebied ..De Banjaard" 'bij Kamperland is een kleine vergissing geslopen. De landbouwer, de heer F. Wisse heeft nl. meer dan 5 ha, zoals wij schreven, afgestaan ten behoeve van de recreatie. Het is nl. ongeveer 10 ha. Wij menen er goed aan te doen deze vergissing te hersteEen. Vergenoegd loopt burgemeester Lod der met achter zich de bestuursleden van de sportvereniging S.V.D. het nieuwe sportterrein op. Geheel links de echtgenote van burgemeester Lodder. VLISSINGEN Bij de Vlissingse po litie is door een kleine politieke partij aangifte gedaan van een gedeeltelijke vernieling van een bloemstuk dat door leden van die partij tijdens de doden herdenking op de begraafplaats was neergelegd. Op het bloemstuk was een lint met een politieke leuze bevestigd dat de leden van andere politieke par tijen blijkbaar matig bevallen is. De po litie is er tot nu toe nog niet in ge slaagd enig spoor van de daders te vin den. VLISSINGEN Binnenkort zullen sluitzegels in omloop gebracht worden waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan de Vlissingse sporthal. De zegels, die tien cent per stuk kosten, kunnen door alle leden van de sport verenigingen gekocht worden. De ball point-actie, waarvan de verkoop het zelfde doel heeft, verloopt bevredigend. De verkoop van enkele duizenden ball points zal wederom een flink bedrag op leveren voor de bouw van de zo nodige sporthal.' SCHOONDIJKE In zaal Wijffels hield de Lagere Landbouwschool de jaarlijkse ouderavond. Waarnemend voorzitter v. d. Sluijs uit Retranche- ment heette de talrijke aanwezigen van harte welkom. Een speciaal woord van dank richt te de heer v.d. Sluijs aan het adres van de heer Leenhouts, oud^burgemeester van Retranchement die, na 36 jaar de functie van secretaris-penni>igmeester van de Vereniging Lagere Landbouw school te hebben vervuld, had bedankt. De Heer Leenhouts was een van de op richters van de Lagere Landbouwschool. Als bestuurslid had bedankt de heer A. Salomé-de Hullu aan wiens adres eveneens woorden van dank werdefc gericht. Bijzonder welkom werden ge heten de nieuwe bestuursleden de He ren Iz. de Bruijne-Risseeuw te Cad- zand (Kringvoorzitter van de Z.L.M.) en A Salomé-de Blaeij te IJzendijke, de nieuwe secretaris-penningmeester. Het Hoofd der School de heer P. de Rijk gaf hierna de aanwezigen een uit eenzetting over het schoolleven waar na gelegenheid werd gegeven om con tact op te nemen met de leraars. Hier van werd druk gebruik gemaakt. KRUININGEN. In de nacht van zaterdag op zondag, omstreeks twee uur, is brand ontstaan in 'de woning van de heer P. H. A, Polderman, land bouwer en wethouder van de gemeen te Kruiningen. Een slaapkamer op de bovenverdieping, waarin een van de zoons sliep, brandde nagenoeg geheel uit, waardoor aanzienlijke schade ont stond aan huisraad en kleding, terwijl de benedenverdieping enige waterscha de opliep. De brandweer, die snel ter plaatse was, had het vuur spoedig onder de knie. De bewoners konden zich bijtijds in veiligheid stellen. De oorzaak van de brand is onbekend, de schade wordt door verzekering' gedekt. BERGEN OP ZOOM. De brand weer van de inrichting „Vrederust" werd gistermiddag gealarmeerd voor een bosbrand achter het voetbalveld van de inrichting. Onder leiding van brand meester Heuseveldt rukte de brandweer uit en tevens werd bij de blussing ge bruik gemaakt van het besproeiingsap paraat van de tuinderij die als nevel spuit prachtig werk deed. Mede daar door was het mogelijk het vuur in te sluiten. De brand was spoedig geblust. GEREF. KERKEN Beroepen te Eindhoven: J. M. Bloem kolk te Ede. Aangenomen naar Krom menie: P. Hainjé, voorheen koopvaar- dijpredikant te Den Haag. CHR GEREF KERKEN Beroepen te Middelhar,nis: N. de Jong te Katwijk aan Zee. Bedankt voor Lon don (Canada): C. Verba ge te Hilver sum. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Amsterdam-Centrum: Chr. van Dam te Rotterdam-Zuid. UNIE VAN BAPT GEM Beroepen te Haarlem: J. Bosma te Arnhem. EVANG LUTH KERK Ambt neergelegd: ds. C. Bahnmüller te Hilversum heeft om persoonlijke re denen zijn ambt neergelegd.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 3