ZWITSAL Morgen: Moederdag OVER LAND DOOR DE LUCHT OVER NIEUWTJES VAN DE WEEK GENERAAL EN SOLDAAT POETSEN LIEVER SAMEN HET ZILVER DAN DAT ZIJ STEUN TREKKEN MOEDER WORDEN... LICHT, FLEURIG EN GEMAKKELIJK De Zilver-brigade van Park Lane Leerlingenuitvoermg Zeeuwse muziekschool W Hopla heet de nieuwe kinderstoel die wij deze week op onze speur tocht naar noviteiten voor de huis vrouw en haar gezin ontdekten. Die naam is heel toepasselijk gekozen, want wanneer de kleuter zich een beetje druk beweegt of zich bijvoor beeld tegen stoel- of tafelpoot af duwt, gaat zijn zetel zomaar hopla i vanzelf rijden. Het geheel opvouw- bare metalen frame, waarin een zitje van afwasbaar leerdoek is op-1 gehangen, is namelijk van vier, zwenkwieltjes voorzien. Die zijn er echter niet onder aangebracht om i de kleuter meer bewegingsvrijheid te geven, men kan het zitje even tueel vastleggen met een rièm maar om het de ouders gemakkelij ker te maken Thuis kan de nieuwe kinderstoel zó bijvoorbeeld van het ene vertrek naar het andere worden gereden, terwijl het zitje tijdens de vakantie ook buiten heel makkelijk kan worden verplaatst. Handig voor de vakantie is ook het nieuwe wind- of strandscherm, dat nu overal in de winkels verkrijg baar is. Het geraamte van deze wind en zandvanger is van stevig draad metaal vervaardigd, en de bekleding van sterke, vrolijk bedrukte katoen Het scherm kan heel klein worden opgerold en makkelijk in een hand tas worden meegenomen. Goed nieuws is er ook voor de kleinbehuisde huisvrouw, die altijd ongemak heeft van de sta-in-de-weg waarop de wringer voor de was rust. Een nieuwe steun voor de wringer kan tegen de wand worden aange bracht, bijvoorbeeld boven het lavet of de gootsteen. In ongebruikte toe stand kan het geheel bovendien tegen de muur worden geklapt. 0 Toppy is de naam van het nieuwste van het nieuwste op het gebied van stofzuigers. Het model is ketelvormig en loopt op vrij grote wielen, waar door de drempels in huis heel mak kelijk „genomen" kunnen worden. De stofzak bij dit model, dat bij het opbergen weinig ruimte inneemt, is extra groot en wordt met een apart deksel gesloten. De slang bjj deze nieuwe stofzuiger is van, met plastic overtrokken, soepel metaal vervaar digd en de schakelaar kan met de voet worden bediend. Even een briefkaartje en u hoort van ons, %vaar deze noviteiten te vinden zijn. Advertentie Dit is de titel van het nieuwe boek van Dr. W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter- ■opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's in fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschaffing van een BABYSET DE LUXE Za-cz. ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 15 Kleren klaar voor de vakantie MIDDELBURG. De leerlingen-uit voering van de Zeeuwse Muziek- en Balletschool vind't plaats op woensdag avond 18 mei in de concert- en gehoor zaal. Het omvangrijke programma ver meldt werken van Lichtendahl, Franck, Boulanger, Sweelinck, Mozart en Tele- mann. De directeur van de school, de componist Henk Stam, schreef voor de- 1 ze uitvoering een speciaal nummer. Advertentie TEDERE dag treden A den in een van 's Van onze Londense correspondent in Lon- j werelds beroemdste en meest luxueuze ho- j tels een generaal, vier kolonels, drie majoors, zes kapiteins en zes luitenants aan om.... het zilver te poetsen. „We doen dat liever dan steun trekken", vertelde de grijsharige; kolonel die het bevel over hen voert, toen ik hem in de enorme souterrains van het hotel opzocht. 1 „Gemiddeld verdienen we nu 85; gulden in de week, maar we doen hier liever de afwas en poetsen lie ver al het zilver dan dat we steun trekken. Dat is onze eer als Poolse oud-strijders te na." Boter flan niets A an IEDERE MAALTIJD kan de kolonel zo tegen de 500 gasten verwachten, en dat betekent het poet sen van een vierduizendtal messen, vorken en lepels, om nog maar niet te spreken van de kostbare kande laars en de afwas die volgt. Ik zag de generaal naast een ge woon soldaat staan, druk bezig, zijn mouwen opgestroopt over zijn dunne, bleke armen, zijn handen en voor schoot bevlekt met poets. Maar de ogen van de 71-jarige glinsterden nog vol vitaliteit en zijn baard stak wils krachtig vooruit toen hij zei: ,,Dit is beter dan niets, cn ik moet iets te doen hebben. Als ik naar Polen terug zou gaan zou ik een last zijn voor mijn kinderen. Het is beter dat ik hier blijf, en een soldaat is tenslotte van alle markten thuis." Arbeid adelt ER WORDt in dat souterrain hard gewerkt. In twee ploegen. Van hoog tot laag is men er duidelijk van overtuigd dat arbeid adelt: ,,Als de generaal het doet, doen wij het ook zeggen de minderen. Dit zijn officieren en manschappen die voor een groot deel na de Duits- Russische moord op Polen twee jaar in Russische kampen hebben gezeten en toen werden vrijgelaten om onder generaal Anders in Italië en Frank rijk te vechten. Met kalme, gerecht vaardigde trots vertelde de kolonel mij van hun strijd bij Monte Cassino. Dat hij en andere leden van deze .Zilver-Brigade" in de oorlog tal van decoraties, tot de allerhoogste toe, kregen, verzweeg hij. Maar ik weet dat ze bij elkaar de grootste soepter- rien van het hotel zouden vullen. Geen pensioen JA DE OORLOG wilden de mees ten van Tien niet terug naar het communistische Polen. 70 pet. van dc soldaten waren boeren; 95 pet. boven dien katholiek. Zij wisten dat zij onder dat regime niet zouden kunnen leven. Engeland werd hun nieuw thuis, maar verder was het stank voor dank. Geen militair pensioen wachtte deze j dappere strijders, die nu een gemid-: delde leeftijd van 57 hebben, en voorj wie o.m. de Engelse taal een vrijwel De kleine kunst maar met 'n grote K. De kunst van smakelijk koken wordt veel eenvoudiger als U Maizena Duryea gebruikt het ideale bindmiddel voor groenten, soepen en sausen. onoverkomelijke hindernis bleek op zoek naar geschikt werk. MAAR eendracht maakt macht, hoe weinig macht dat in hun geval ook kon zijn. en zo vormden zij de .Zilver-Brigade" van Park Lane en soortgelijke afwas-commando's. Hun gemiddeld loon van 85 gulden in de week overwerk inbegrepen is voor het dure Londense leven een schijntje, nauwelijks genoeg voor een, karig bestaan. Verscheidene van hen hebben hun geliefden en naaste vrienden in Polen j moeten achterlaten, en al in geen twintig jaar gezien. De oud-strijders steunen elkaar en werken samen zon- i der aanzien van rang. Als een van hen ziek wordt of sterft schrapen ze j van hun karig loon nog genoeg bij el-j kaar om voor de acht'erblij venden te zorgen. Deze door het lot verslagen over- j winnaars van de Zilver-Brigade poet-; sen voort. Ze zien er allerminst ge-1 broken uit. Wanneer je als voorma-' lig mede-strijder, maar een die onder een gunstiger gesternte kon voortle ven, dat souterrain bezoekt, voel je je even heel klein. I Heel het gezin eert moeder morgen, die het hele jaar door elk uur voor heel het gezin klaar staat. door Rita Retikman EIZEN is de zomersport bij uitstek geworden. Hon* derden miljoenen gaan de komende maanden hun vaderland weer verlaten om elders enige weken vakantie te houden. Deze honderden miljoenen besteden nog meer miljoenen aan kleding die mee op reis gaat. Die miljoenen blijken vooral door de handen van vrouwen te gaan. Zo reislustig zijn wij over hel algemeen geworden, dal de zomermode in haar geheel steeds sterker in het teken van de vakantiegarderobe komt te staan. Het heeft weinig zin voor enkele weken veel dure nieuwtjes aan te schaf fen, maar tijdens de vakantieweken willen wij er allemaal heel goed uitzien. Daarom wordt tegenwoordig bij aan kopen voor de zomergarderobe sterk rekening met wat men mee op reis wil nemen gehouden. Zo raakten zomer kleren zo goed als geheel op reizen en trekken afgestemd. Hier zijn enige suggesties voor een fraaie en handige va kantiegarderobe, gekozen naar de drie manieren van reizen die in de zomermaanden in trek zijn. Het zijn moderne reisgarderobes met een internationaal karakter zodat u er overal goed in voor de dag kunt komen. De ontwerpen zijn fleurig en elegant maar niet kostbaar. Kleding in deze stijl is ook in de Nederlandse winkels te vinden. Wie handig is met de naald treft èr ideeën bij aan om zelf aan de slag te gaan. Begin nu met winkelen voor uw vakantiegarderobe, want de collecties zijn nog uitgebreid. Tegen de drukke vakantiemaanden zijn de aardigste modellen immers meestal uit de sorteringen verdwenen. Advertentie Jjc if if ZONNEBADEN: Een bikini SIGHTSEEING: Linnen pak- UITGAAN: Jurk van witte van geruite katoen met je met sweaterbloese en geplisseerde jersey met bloesje en rok in dezelfde handige rok. schouderbandjes. stof. Voor het reizen per auto of trein kunt u het best een pak je of jurk dragen geschikt om te picknicken langs de weg, maar óók om in een restau rant te gaan eten of even een stad die u passeert te gaan oekijken. Vergeet niet enkele aar dige sjaals mee te nemen om uw kapsel te beschermen als er met open dak wordt ge reden. jjt if if ZONNEBADEN: Bikini met SIGHTSEEING: Katoenen UITGAAN: Jurk van witte kort cape-jasje, in wit met jurk zonder mouwen met broderie anglaise met brede zwarte katoen. smalle ceintuur. groene ceintuur. Jurk in overhemdstül met lange sjaal als hoofd doek. Klaar voor in de wagen en in de stad! Lange sjaals die om het hoofd worden gebonden, zo als op deze foto te zien is, ge ven een moderne toets aan uw kleding. Het zijn sjaals spe ciaal ontworpen voor de „get- up-and-go-girls", zoals men de jonge reizende vrouwen in Amerikaanse en Engelse mo dehuizen noemt. Voor de get- up-and-go-kleding worden daar in de zomermaanden grote, speciale afdelingen in gericht, waar alle nieuwtjes voor de drie manieren van reizen en de vele manieren van vakantie houden te vin den zijn. ZONNEBADEN: Geruit zon- nepakje in bruin en wit met fraaie pasvorm SIGHTSEEING: Een „Going- ashore" pakje van bedrukte katoen met overhemdbloese. UITGAAN: Jurk van witte piqué of ottoman met laag halsje. Neem vlotte, sportieve kle- Marineblauw met wit gestreepte sweater en witte Terlenka plooirok. Zo handig voor aan boord! ren mee voor een reis over zee, onder andere veel swea ters, veel handige rokken. Wit is een uitverkoren kleur voor het reizen per schip deze zomer. Drip-and- dry stoffen die zó te wassen en zó droog zijn, lenen zich uitstekend voor een garde robe op deze manier van reizen afgestemd. Deelt u een hut met een an dere passagier, houdt er dan rekening mee dat het niet prettig is dag in dag uit rond de wastafel reeksen bloesjes enzovoort aan te treffen, die u daar te drogen hebt gehan gen. Ook al kiest u heel lichte kïeuren, hoeft u zich dus niet uitsluitend tot kleding van dergelijke stoffen te beper ken. Er is bijna altijd service aan boord om kleren te laten reinigen. Pak ook enkele ge klede jurken in voor 's avonds aan het diner of voor als er aan boord gedanst wordt. Licht en luchtig linnen pakje met smalle, losse ceintuur. Zo makkelijk voor in het vliegtuig en elegant genoeg om even de stad in te wandelen. Het best is voor een reis per vliegtuig iets aan te trek ken, dat op de stad berekend is en bovendien comfortabel, licht en luchtig. Bij tussen landingen en een oponthoud op een vliegveld voor u op de plaats van bestemming aan komt, bent u er dan meteen ook helemaal op gekleed even in de stad rond te gaan kij ken. Kies voor zo'n luchtreis bij voorbeeld een vlot, licht pak je en maak ook „licht van ge wicht" het devies voor de kle ren die u in de koffers pakt. Een mantel kan eventueel over de arm meegenomen worden. Zware bagage maakt de trip extra duur. Liever niet veel schoenen en tassen dus in de koffers. Houdt er tevoren reeds rekening mee, wat u in het buitenland op dat gebied wilt kopen. Dan kan daar voor het vertrek al wat ruimte in de bagage voor worden gereserveerd.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 15