Onrust om afbouw van oceaanreus France Anne Frank huis in ere hersteld GRANT POLAROID FRANKRIJK KIJKT NAAR SAINT NAZAIRE Mijn rol geen andere dan die verwacht kon worden ten behoeve van cliënt Rook die lekkere shag uit de bekende handige doos half zwaar P.b.o. vaak in conflict met algemeen belang Franse tanker kon IJmuiden niet binnen Brillen met 100°/0 rendement Woensdag 4 mei 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 5 Schip (55.000 ton) móet op 11 mei te water Maanden wachten Altijd Een nare vriend... REPETITIE IN LONDEN Haarden FATALE BOTSING OP ONBEWAAKTE TE DIEP MR. HUYGENS OVER DE ZAAK O.: Opleiding piloten in Belgisch Kongo uitgesteld Geen melk Landbouwschap geeft ton voor fonds droogteschade OP VLUCHTHEUVEL AANGEREDEN 3 vandaag op Nederlandse grond Amsterdam in de PROF. WITTEVEEN IN EERSTE KAMER KROONPRINS HARALD NAAR OXFORD MORGEN DOORWERKEN V akverenigingen wenden zich tot Van Gelder Klan kwedstrijd (Advertentie) Van onze Paryse correspondent SAINT NAZAIRE, Zal de „France", de nieuwe, 55.000 ton metende oceaanreus van de Compagnie Générale Transat- lantique, 11 mei van de werf van Penhoët te water worden gelaten, ja of neen? Dat is de vraag, welke men zich niet al leen in Saint Nazaire stelt maar vooral ook bij de Transat zelf en overal waar men met de Franse scheepvaart heeft te maken. Die elfde mei had een grote feestdag moeten worden. Het is trouwens nog best mogelijk dat hij het ook zal zijn. De hoofddirecteur van' de Chantiers de l'Atlantique, de werf van Penhoët, waar sedert bijna een eeuw de meeste schepen van de Transat worden ge bouwd. is optimistisch. Woensdag moet hij officieel antwoord krijgen van de duizend (op een totaal van 9.500) ar beiders, die op het ogenblik bij de bouw van de romp en de bovenbouw zijn betrokken. Zij zullen zich dan al of niet verplichten om niet meer te staken vóór de elfde mei. Kan het schip niet op tijd klaar zijn, dan kan het niet te water worden ge laten en zal het nog enige maanden op stapel moeten blijven staan. Dat zal tot gevolg hebben dat de werf perso neel zal moeten ontslaan, want het is onmogelijk het verder op het droge af te bouwen. Vandaag, één week voor de moge lijke tewaterlating, zullen de arbeiders hun besluit moeten kenbaar maken en hun vakbondsleiders zullen, in aan wezigheid van de inspecteur-generaal van de arbeid, een protocol moeten ondertekenen. AUes wijst, erop, dat zij het zullen doen. De arbeiders van Pen hoët hebben het trouwens, in vergelij king met die van andere Franse wer ven, niet zo slecht. Hun lonen liggen tot 20 pet. boven die van de anderen en tot begin 1061 worden zij met 2 pet. per kwartaal verhoogd. Dat die van Penhoët niet tevreden zijn, is echter bijkans een „klassieke" aangelegenheid. Toen uw correspondent het hoge, smalle, betonnen pad betrad, waarin op het teirein van de werf «53 hectare groot, waarvan 17 hectare werkplaatsen en magazijnen) de kan toren van de directie en de administra tie zijn gevestigd, vroeg hij aan degene, die hem begeleidde, of men hier nu bij stakingen en relletjes de schrijf machines en archieven uit het venster placht te werpen. Dat was een vraag, die niet in goede aarde bleek te vallen maar later moest men toch toegeven dat het met de arbeidsvrede op de werf nu eenmaal niet allemaal botertje tot de boom was. van maximum 60 kilometer naar de werf. Zij doen hun dagwerk, maar er is daarbij bij velen een zekere tegenzin. Dat is een van de belangrijkste rede nen, waarom de onruststokers (zo noemt de werf hen en zij zegt erbij dat die van buiten Saint Nazaire en van buiten het eigenlijke personeel van de werf komen) dankbaar gehoor vin den bij de metaalarbeiders. Naar Nederlandse begrippen wat verwonderlijk is ook dat altijd en sedert mensenheugenis tegen de tijd, waarop een nieuw schip te water wordt gelaten, onrust onder de arbeiders be gint te komen. Het is een psychologisch verschijnsel, waarover men lang zou kunnen praten, doch het is er nu een maal. Kapitein Lehuédé, die bij de tewa terlating op de brug moet staan (met, op zijn pet het embleem van Penhoët) en die de 315 nieter lange oceaanreus; door het smalle, speciaal in de Loire uitgebaggerde vaarwater en een sluis, die geen vijf meter langer is dan zijn schip, naar de afbouwhaven zal lood sen, bestudeert sedert een week dage lijks de weerberichten en de metingen van stroom en getij. Hij is ervan over tuigd dat op 11 mei de tewaterlating zal plaats vinden omdat niemand de afbouw twee maanden zal willen ver tragen. Want wanneer het niet vol gende 'week woensdag is, zal het eind juni of begin juli worden aleer de omstandigheden zo gunstig zullen zijn. Al vindt u uw wekker (of wekkerklokje) nog zo n nare vriend als hij u wekt... het is nog erger als hij u niet op tijd waarschuwt. Voorkom dat risico, laat u deskundig adviseren door een vakman... door uw eigen horloger! HET WERELDMERK - Even buiten de poort vindt men een lange rij kleine huizen; daarin zijn niets anders gevestigd dan hotelletjes en café's, die ook maaltijden verkopen. Daar kan men vóór het werk, tijdens de etenspauze en na afloop van de dag- of nachttaak de arbeiders vinden. Daar is het dat de ontevredenen het hoogste ■woord voeren en daar ook zoeken de vertegenwoordigers van de vakbonden hun volgelingen en zetten zij tot staken aan. SILVOLDE (ANP) Op de onbe waakte overweg onder Silvolde is gister middag een bestelauto, die met een matig gangetje de overweg naderde, tegen de locomotief van een goederentrein gebotst. De chauffeur van de vrachtwagen, de 27-jarige ongehuwde J. Ragas uit Wehl, werd op slag gedood. Zijn bijrijder, de heer Kok uit Silvolde. werd zwaar ge wond naar het ziekenhuis in Doetinchem gebracht. Van. onze correspondent IJMUIDEN. De Franse tanker Fina Angola (21.581 brt.) van de S.A. Purfina Transport in Parijs heeft meer dan drie dagen voor de pier van IJ muiden gelegen met olie bestemd voor Amsterdam en Antwerpen. Het schip stak meer dan 35 voet diep (bijna elf meter) en kreeg daarom van de rijkshavenmeester geen toestem ming om binnen te komen. Het schip stak overigens ook te diep om Ant werpen te kunnen bereiken. Dinsdagmorgen kwam van Engeland de kusttanker Petwood die in volle zee duizend ton olie overnam. Om half twee liep dit laatste schip daarmee de sluizen binnen voor verder transport naar Amsterdam. De Fina Angola was door dit over pompen van olie iets hoger komen te liggen. Het schip stak nog 10.60 me ter, de grootst toelaatbare diepgang en kon dus zonder bezwaar opstomen naar Amsterdam om de rest van de lading te lossen. Binnenkomende schepen hebben bij een diepgang van 32 voet reeds toe stemming van de rijkshavenmeester van IJmuiden nodig. Er is nl. vooral in de buitenhaven altijd enig risico met ondiepe plekken die zich boven dien wel eens verplaatsen. De drempel van de Noordersluis ligt vijftien meter diep en de Velzer tunnel ligt ook diep genoeg om geen beletsel te zijn. Advertentie Repetitie van Margarets bruiloft. Voor de Westminster Abbey in Londen, waar het huwelijk vrijdag gesloten zal worden, staan soldaten stram in het gelid en trappelen paarden vol ongeduld. Alles in af wachting van een (nog denk) beeldig bruidspaar. Van ee" onzer verslaggevers DEN HAAG. Over de rol die mr. M. H. Huygens in de twee de zaak van dr. O. zou hebben gespeeld de voor hem be lastende verklaring van een ex-gedetineerde en het briefje dat uit de Leeuwarder straf gevangenis naar het kantoor van de Haagse advocaat zou zijn gesmokkeld hebben wij gisteravond een openhartig ge sprek gehad met mr. Huygens. De rol die ik in de tweede zaak van dr. O. heb gespeeld, zo zei mr. Huygens, is geen andere geweest dan die van een advocaat mag worden verwachtten behoeve van een cliënt. Uit eigen mid delen heb ik mij hoge kosten getroost om dagen achtereen naar Leeuwarden te gaan. Ten slotte moest ik in overleg met dokter O. de verdediging neerleg gen. omdat mijn Haagse praktijk zoveel afwezigheid niet gedoogde. OOK HIEROM: Er was daarnaast nog een ander argu ment om de zaak neer te leggen, zo zei mr. Huygens verder. Dat kwam aan de orde toen de officier van justitie mijn verzoek om een psychiatrisch onderzoek niet wilde steunen bij de rechter-commissaris. In 1954, bij de eerste zaak van dokter O., werd een psychiatrisch onderzoek ingesteld door prof. Carp namens de justitie. Ik heb toen als contra-expert dr. E. Hoelen een onderzoek kunnen laten instellen. Nu een psychiatrisch onderzoek werd afgewezen vond ik dat een grote onge rijmdheid en een reden temeer om mij uit de zaak terug te trekken. Over de befaamd geworden brief, die uit de gevangenis zou zijn gesmokkeld en door de stiefvader van L. bij mr. Huygens zou zijn bezorgd, beriep mr. BRUSSEL. (ANP). Als gevolg van de overdracht van de soevereiniteit op 30 juni is de opleiding van Nederlandse piloten voor de Koninklijke luchtmacht in Belgisch Kongo voorlopig uitgesteld. Nederlands personeelvan de lucht macht zou in december naar de Bel gische basis Kamina in de zuidelijke provincie Katanga van Belgisch Kongo vertrekken, waar al voorbereidingen wa ren getroffen voor een gezamenlijke Ne derlands-Belgische opleiding voor mili taire vliegers. Indien de plannen nog kunnen doorgaan zullen de eerste Ne derlanders nu niet voor juli of augustus 1961 naar Belgisch Kongo vertrekken. Kort na de eerste ronde-tafelconferen tie over Kongo in Brussel waarop tot onafhankelijkheid van het gebied werd besloten, deelde de Belgische minister van defensie, de heer Gilson, in de Bel gische kamer van volksvertegenwoordi gers mee. dat de Belgische militaire ba sis in Kongo een voor de luchtmacht in Kamina en een voor de zeemacht in Kïtor.a na de overdracht van de soe vereiniteit op 30 juni in Kongo zullen blijven gevestigd. De minister zei, dat het handhaven van deze bases voor Kon go van groot belang zijn ter vorming van Kongolees militair personeel en voor de verdediging van het" gebied, j Op de economische conferentie tussen 'België en Kongo, die thans in dé Bel- DEN HAAG (ANP). Het Landbouw-j gische hoofdstad wordt gehouden, zal schap beeft gisteren besloten honderd-1 0(>k het voortbestaan van de twee bases duizend gulden te storten in het Hulp- worden besproken. Een definitief ak- fonds droogteschade landbouw. Daar-'koord daarover zal echter pas mogelijk mee zijn dan de inkomsten van het I zijn na de vorming van een Kongolese fonds afgezien van de twee miljoen regering, die steunt op de resultaten van gulden die de regering aan het fonds een verkiezing. heeft overgemaakt op 961.000 gulden In Den Haag gaat men er ook voor gekomen. alsnog van uit dat het Nederlands-Bel- Uit het fonds is nu al 550.000 gulden (gische opleidingsproject zal kunnen door onder de boeren verdeeld. Het bedrag Igaan. van 22 miljoen gulden, dat de regering rechtstreeks dus niet via het fonds voor de slachtoffers van de droogte x OStKOCtS beschikbaar heeft gesteld zal waarschijn-I lijk over veertien dagen zijn uitgekeerd.1 Het is een ellende, zei kapitein Hervé Lehuédé, oud-gezagvoerder van de Transat (o.a. na de oorlog van de Liberté) en thans walkapitein van de werf, maar waf wilt ge; wij leven in Frankrijk in een vrij land. En hij ver telt er tegelijkertijd bij hoe hij enige tijd in Vlissingen heeft gewoond om er toezicht te houden op het bouwen van een schip voor de Transat bij De Schel de. Vlak bij De Schelde is een melk fabriek. Tussen de middag zag men de arbeiders van de werf daar een glas melk gaan halen en die uitdrinken bij hun brood. Hier bij ons sturen ze leer lingen om een fles „rouge" en niemand maakt aanmerking wanneer zij tijdens het werk eens de poort uitgaan om in een van die cafétjes een glas te drinken. Natuurlijk ligt het probleem dieper dan in het drinken van melk of rode wijn. Heel het bestaan van het 53.000 inwoners tellende stadje Saint Nazaire, dat tijdens de tweede wereldoorlog voor 98 pet. werd verwoest, hangt sa men met de werf, die bijna 11.000 werk nemers in totaal heeft en met een vliegtuigfabriek, die er 2.500 telt E^n deel van de arbeiders woont in de omgeving. Zij hebben er een boerde rijtje met één koe of een paar schapen of varkens. Dag in, dag uit. komen zij per fiets of brommer van een afstand Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. Bij hel uitwijken voor fietsers heeft gistermiddag een Rot terdamse automobiliste in de bocht van de Statenweg bij de Stadhoudersweg in Rotterdam de 44-jarige mevrouw C. Stolk- Bouwman aangereden, die op een vlucht heuvel op de tram stond te wachten. Mevrouw Stolk werd tegen een gepar keerde vrachtauto gedrukt en daarbij zo ernstig gewond dat zij kort daarna overleed. De automobiliste is met een shock in het ziekenhuis opgenomen. MÖRS De postkoets van de Floria- 'de zal, zo hoopt de leiding van de kara vaan, vanmiddag tussen drie en vier uur j ons land binnenrijden. Gisteren verliep de tocht zo voorspoe dig, dat er wat verder is doorgereden dan oorspronkelijk het plan was. Daar door kan de karavaan morgen wat vroe ger bij de grens zijn. Morgen rijdt de karavaan van Beek bij Nijmegen, waar wordt overnacht, naar Utrecht, een tocht die o.m. in Scherpenzeel wordt onderbroken. Om ze ven uur hoopt de leiding van de kara vaan Utrecht te bereiken. Daar wordt de aankomst van de koets opgenomen in de feestelijkheden van de Bevrijdingsdag. Van onze Amsterdamse redactie schaduw van de Am sterdamse Westertoren heeft burgemeester G. van Hall op de Prinsengracht het wereldberoemde Achterhuis van Anne Frank geopend en tegelij kertijd de eerste paal geslagen voor een nieuw jeugdcentrum. De burgemeester was verge zeld van de heer Otto Frank, de vader van Anne en van drie an dere figuren die in het Dagboek van het vermoorde Joodse meis je voorkomen namelijk de ver zorgsters Elly en Miep en me vrouw Kleiman. Het kleine gezelschap vertoefde enige tijd in de kamers van het Ach terhuis, die bij de restauratie zijn teruggebracht in de toestand van de bezettingstijd, toen de familie Frank er voor de Duitsers was ondergedoken. Er staan geen meubels in, want die zijn na de arrestatie van Anne en haar familie „gepulst". Wel is er nog het originele noodkaeheitje en zijn er aan de "muren de platen en het landkaartje van Normandië, die Anne Frank er had opgeplakt. Idealen van Anne Het Anne Frankhuis, dat dank zij talrijke giften uit binnen- en buitenland kon worden gerestaureerd, zal voortaan gedurende enkele uren per dag voor het publiek te bezichtigen zijn. Na de opening van het huis sloeg burgemeester Van Hall de eerste paal1 voor een studententehuis, dat op de hoek van de Prinsengracht-Westermarkt zal verrijzen en dat een verbinding krijgt met het voorhuis van hel Anne Frank huis. Dat voorhuis zal worden ingericht tol een internationaal ontmoetingscen trum voor de jeugd. „Daarmee zo zei de voorzitter van de Anne Frankstich ting. mr. F.B. Bakels. „kunnen de idealen die Anne Frank in haar dagboek neer legde worden verwezenlijkt." De plechtigheid werd besloten met een kort dankwoord van de heer Otto Frank tot alien, die het werk van de restauratie! i hebben gesteund. Hij was echter te diep ontroerd om de aanwezigen verder te kunnen toespreken. I Huygens zich andermaal op het verbod van de deken van de orde van advo caten om daarover en over andere feiten die hem als raadsman van dokter O. bekend waren geworden iets mee te delen. De deken had gesteld, dat dit gelijk zou staan met schending van het ambtsgeheim. MYSTERIE BLIJFT Het feit, dat mr. Huygens zich nog altijd op het verbod van de deken beroept, bewijst o.i. dat er wel degelijk een brief is geweest. Zou mr. Huygens geen brief hebben ontvangen, dan zou hij stellig hebben ontkend. Wij hebben hem dat ook gezegd en mr. Huygens ontkende de logica" van deze redenering geenszins. Echter, zo stelde hij, als er een brief is geweest en deze zou belangrijk kunnen zijn ter ont sluiering van het mysterie rond de dood van Arie Lodder in de Leeuwar der gevangenis, dan zou ik stellig alsnog de deken vragen mij te ontslaan van het verbod om te spreken. Dit mysterie blijft dus nog bestaan. FEL In alle felheid trok mr. Huygens van leer tegen de aantijgingen van een anoniem gebleven ex-gevangene van wie een niet beëdigde verklaring was voorge lezen op de zitting in Leeuwarden. Deze ex-gevangene had verklaard, dat mr. Huygens hem zou hebben uitgeno digd een meineed te plegen ten gunste van dokter O. Ik stel daar het volgende tegenover, aldus mr. Huygens: enige tijd nadat ik de verdediging van dokter O. had neer gelegd zijn bij mij enkele ongure ele menten geweest. Het kunnen er vier of vijf zijn geweest. Die mensen kwa men mij zg. hun hulp aanbieden voor de verdediging van dokter O. Zij dachten dat ik toen nog de raadsman was in deze zaak. Zij wilden valse ver klaringen afleggen ten voordele van dokter O. mits zij daarvoor betaald zouden worden. Toen ik uiteraard niet op hun voorstellen wilde ingaan vroegen enkelen mij zelfs nog hun reiskosten te vergoeden. Zij gingen kwaad weg toen ik ook dat had geweigerd. WAAROM Mr. Huygens zei hierbij nog te willen op merken dat de onderhavige verklaring van de ex-gedetineerde kwalijk au sérieux kon zijn genomen door de jus titie. In dat geval zou ik namelijk zijn gehoord en dat is niet gebeurd. Het heeft mij hogelijk verbaasd dat deze verklaring toch is voorgelezen. De of ficier van justitie heeft toch op .zijn persconferentie meegedeeld, d&t hij geen gedetineerden zou oproepen, om dat hun verklaringen onbetrouwbaar waren gebleken. Waarom wordt zo'n verklaring toch voorgelezen nu dat smadelijk is voor mij, zo vroeg mr. Huygens zich af. OSLO (Reuter). De Noorse kroon prins Harald gaat twee .iaar aan de universiteit van Oxford in Engeland stu- deren. Zijn vakken zijn economie, poli tiek en geschiedenis. De 23-jarige prins dient thans als of ficier in het Noorse leger. Hij is onder commandant van een opleidingscompag nie aan de Noorse militaire academie. I Ook de vader van prins Harald, ko- I ning Olaf. studeerde indertijd aan de universiteit van Oxford. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG Van dit kabinet is geen dwang op het tot stand komen van publiekrechtelijke bedrijfsorganen te verwachten. Gisteren is dit nog eens door de minister-president, prof. dr. J. E. de Quay, in de Eerste Kamer verzekerd bij de behandeling van de begroting van algemene zaken. Verscheidene senatoren hadden nogal aandrang geoefend om het beleid wat te versterken en er had zich, zoals de libe raal prof. H. J. Witteveen het uitdrukte, een eenstemmig koor gevórmd voor de versnelling. Hij zelf week daar van af en gaf te kennen dat het gevaarlijk was om de publiekrechtelijke organen meer taken toe te dienen met het doel om langs deze weg de publiekrechtelijke bedrijfsorgani satie uit te breiden. Hij meende ook dat over het algemeen deze organen nogal op gespannen voet met het algemeen belang regelingen tref fen. Vaak faalt het toezicht en in andere gevallen verdedigt merkwaardigerwijze de regering juist dergelijke verordenen- opmerking dat hij met winstdelings- en de regelingen. Niet forceren Als er geen natuurlijke ontwikkeling is dan is het volgens prof. Witteveen on juist om deze met de wet in de hand te forceren. Staatssecretaris Sehmelzer verdedigde het p.b.o.-beleid ongeveer in deze zin. Hij verwées naar de regeringsverklaring hierover in de 'Tweede Kamer, waarin primair werd gesteld het vertrouwen in de vrijwillige ontplooiing en alleen dan het opleggen van een wettelijke verplich ting in uitzonderlijke gevallen, bijv. als een bedrijfstak zich jarenlang verzet tegen een p.b.o. Bezitsvorming Over de bezitsvorming, volgens de so cialist dr. L. M. de Rijk een indifferente grootheid, bestond overigens in de Eerste Kamer veei waardering. Staatssecretaris drs. Sehmelzer bleef bescheiden met de gepremieerde spaarregelingen wel op de goede weg dacht te zijn. Meer dan de helft van de werknemers die daarvoor in de gelegenheid zijn, neemt eraan deel. Er komen in de toe- Advérte ntie De gevel, waarachter Anne Frank haar idealen neerschreef. GROTERE CLIP-OVERS WAS HET ANTWOORD Het ei van Columbus. De nieuwe 'wijde hoek' lens van de Polaroid clip-over lir. 171 is het simpele antwoord op de moeilijkheden van duizen den brildragers en sportsmen. Het oppervlak van de 171 nam toe met 27,8 Schuin invallend licht raakt de pupil niet meer. Een -simpele ver betering vooreen onschatbare toename van kijkgenot. Alle Polaroid clip-overs en sun glasses presenteren de polari serende Polaroid lenzqn. Uiterst licht, en vrijwel on breekbaar. Zij kappen reflec ties en beschermen tegen ul- SUN6LASSES tra-violette straling. Het beeld wordt transparant - wonder lijk mooi. Kies de spimter- vrjje - ja, sportsmen splinter- vrij - Polaroid sunglasses of clip-overs. U ziet er meer en beter mee. Zie het verschil - morgen reeds. Polaroid zonnebrillen, nieuwe flatteuze modellen voor haar, krachtige ontwerpen voor hem, f 16.tot f 25. Clip-overs vederlicht vóór brildragers r óók met 'wijde hoek' lenzen f 14. Polaroid sunglasses uitsluitend hij de opticien, de vakman voor het beter zien. V and POLAROID, registered trademarks of Polaroid Corporation, Cambridge, Mass., U.S.A. komst nog andere maatregelen, die hierbij aansluiten en nagegaan wordt welke het doelmatigst en het eenvoudigst werken. Een verzoek van de socialist ir. H. Vos om een uitgebreide statistiek op te zetten van de vermógens en de vermogenssprei ding wees hij af, omdat dit waarschijnlijk te kostbaar zou worden. Vrijstelling van vennootschapsbelasting voor alle beleggingsmaatschappijen, zo als prof. Witteveen suggereerde, stuitte volgens drs. Sehmelzer op verzet van de staatssecretaris Van den Berge, die hecht aan algemene regelingen voor de belas tingheffing. Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. De hoofdbesturen van de drie vakverenigingen N.V.V., K.A.B. en C.N.V. hebben aan de directie van de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen een telegram gezonden, waarin zij alsnog dringend verzoeken op 5 mei de produktie te stoppen. Volgens het telegram zou er grote teleurstelling en toenemende ontstemming heersen on der het personeel. De werknemers van de produktie-afde- lingen van Van Gelder, die wegens het aantal orders op Bevrijdingsdag moeten doorwerken, ontvangen op deze vijfde mei dubbel loon. De papierindustrie is een semi con- tinu-bedrijf. Dat wil zeggen, dat van zaterdagavond tot maandagmorgen de machines stil staan. Desgevraagd werd ons door Van Gelder meegedeeld, dat in vele van deze bedrijven op 5 mei wordt doorgewerkt en dat het onbe grijpelijk is, waarom de vakorgani saties zich uitsluitend tot hun bedrijf wenden, temeer daar met deze instel lingen van te voren overleg is ge pleegd. Bij Van Gelder werken in de produktie-afdelingen 4.700 man. Red, Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. Een klankwed strijd, voor zover ons bekend is dat een novum. De commissie die de vie ring voorbereidt van 't derde lustrum van de centrale hervormde jeugdraad Rotterdam noemt het een geluidsprijs vraag, liggende in het vlak der klank registratie. De deelnemers leordt verzocht een bandje op te nemen met als onderwerp .,de bezige mens". Bij een bandsnel heid van 0,5 cm/sec. mag deze repor tage niet langer dan een kwartier duren. In de jury van deze klankwedstrijd hebben Johan Bodegrauen en Erik de Vries zitting.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 5