Verbitterde strijd tot laatste ogenblik SCHAT" VERGING TOT sÊmdfoutoieu? Einde van onfrisse affaire in West- Duitsland Soekarno bezorgd over defensie van Nieuw - Guinea Warmer weer Inr- Hf f ill li" DRUK OP AVRO CONTRA PRIOR „VERONICA" BEGINT VRIJDAG OFFICIEEL DAPPERE VLIEGER RIDDER SLACHTOFFERS VAN CHESSMAN ZWEGEN Arbeidsmarkt gespannen ESTAFETTE OM RAADSZETEL Ontspanning - maar dan overal De BiltWarmer m II w A Kb, PvH) \m H1? PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Woensdag 4 mei 1960 Zag U hem? hèt middel tegen afwashanden Nieuw uitstel Geld voor Zwart Bejaarde bij brand om het leven gekomen MEDEDELING Vliegende vrachtauto MINISTERS NAVO Franse vliegtuigen ook de wereld rond SPIONAGEPROCES IN OSLO Engelse luchtlanding op heide bij Ede Industriëlen contra apartheidspolitiek Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317 bij geen gehoor Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 52, tel. 01130-2009, bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26, Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224. Postbus 24, Terneuren, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zlerikzee, Havenoark 24, tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT Chefred.: G. J. BREUKER Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 16e JAARGANG NO. 4551 OBERLANDER GAAT TOCH Van een onzer verslaggevers HAARLEM Het zeventigjarige echt paar J. v. d. Putten uit de Pijnboom- straat 29 te Haarlem is gisteren zeven tienduizend gulden aan bankbiljetten en ter waarde van vijftienduizend gul den aan schuldbekentenissen kwijtge- j raakt. Het geld en de waardepapieren zaten verborgen in een fornuis dat door een dochter des huizes niets wetende van de op een vreemde plaats verstopte „schat" werd aangesto ken. Te laat Wanneer het fornuis na het opzetten van de ketel water normaal had gewerkt, dan zouden het geld en de papieren niet zijn verbrand. Er moet echter een defect zijn ontstaan waardoor de tus senplaat van het fornuis roodgloeiend werd. Hierachter had de aannemer v. d. Putten een smalle ruimte als „kluis" in gebruik. Toen de dochter haar ouders, bij wie zij even op bezoek was, op het defect in het fornuis wees, was het al te laat. Het geld en de papieren waren tot zwart geblakerde as verschroeid. Stapvoets De heer v. d. Putten waarschuwde de politie. Die adviseerde om het fornuis zo goed mogelijk te verzegelen. De aannemer plakte het fornuis daarom dicht met plakband. Zo werd het, na contact met de Nederlandsche Bank te hebben opgenomen, stapvoets naar het hoofdkantoor van de bank gereden. Kans Deskundigen zullen de as daar nauw keurig onderzoeken. Indien de idcn titeit van de bankbiljetten nog kan worden vastgesteld, kan het geld of een gedeelte ervan worden vergoed. Met de schuldbekentenissen zal dat ech ter veel moeilijker zijn. Het verloren gegane geld behoorde tot het bedrijfskapitaal van de aannemer. Buiten het bejaarde echtpaar wist niemand iets van de geheimzinnige bergplaats af. Ar Op 1 mei is prof. Oberlander 55 jaar geworden. Nu zijn aftreden zeker is, staat ook vast dat hij maan delijks een pensioen van 3000 Mark zal ontvangen. Hier staat hij samen met zijn zoon Dieter voor zijn huis, kennelijk niet diep onder de indruk van het lawaai dat er om zijn ministerszetel heeft geheerst. Advertentie Die zelEbewuste man met dat hagelwitte overhemd en die keu» rige boord? Toen wassen niet meer hielp, ging z'n vrouw no-iron overhemden be» handelen zoals het moet. Volgens het reeept in de verpakking van echia-wit. Dank zij ech£a-wit blijft de no- iron nu hagelwit en zo glad, dat ze nooit meer hoeft te strijken. Advertentie WEW YORK (Reuter) Terwijl Ca ryl Chessmans stoffelijk overschot in alle stilte werd gecremeerd te San Ra fael Calif ornië) nam gisteren het nieuws over de sterk emotionele reac ties in de gehele wereld op de terecht stelling zeer veel plaats in de Ameri kaanse dagbladen in. Sommige kranten maakten van de ge legenheid gebruik om de reacties be kend te maken van sommige van de slachtoffers van de vergrijpen waarvoor Chessman in de gaskamer het leven liet. In één geval, dat van Mary Meza, hadden zij geen succes. Het nu 29-ja- rige meisje bevond zich nog steeds in de inrichting voor geesteszieken waar zij kort nadat zij was belaagd door de „bandiet met de rode lamp" was opge nomen. Haar moeder zei dat haar doch ter vermoedelijk tot haar dood in de in richting moest blijven. Een ander slachtoffer, mevrouw A. Brennan, wilde niets over de zaak- Chessman zeggen. „Ik wil er liever niet aan herinnerd worden", zei zij. Overeenkomstig Chessmans wens bleef bij de crematie een godsdiensti ge plechtigheid achterwege. Na de cre matie werd de as bijgezet op een kerk hof in Glendale, de stad waar Chessman zijn jeugd doorbracht. V Nu is er... Uitsluitend verkrijgbar bij H.H. Apothekers Dninttn, Kippers en ie Spccintbrinche Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. De spanning op de arbeidsmarkt is in april aanzienlijk toegenomen. Overtrof het aantal open staande aanvragen voor mannelijke ar beidskrachten het aantal werkloze mannen eind maart nog maar met ruim 1500, eind april was dat cijfer met meer dan tienduizend gestegen tot 11.750. Het aantal werkloze mannen daalde van eind maart (42.638) tot eind april (37.440) met 5.198. Op aanvullende werken waren, eind april nog maar 9.399 man te werk gesteld tegen 14.070 een maand tevoren. De geregisteerde arbeidsreserve daalde daardoor in een maand tijd in totaal met bijna tiendui zend man (van 56.708 tot 46.839). Het aantal openstaande aanvragen steeg voor mannen van 44.184 eind maart tot 49.190 eind april. Voor het. eerst overtreft het aantal openstaande aanvragen nu dus ook weer de gehele geregistreerde arbeidsreserve, nl. met 2351. Vorige maand bleef het er nog ruim 2500 onder. Het aantal werkloze vrouwen daalde de vorige maand van 4.596 tot 3.955. Het aantal openstaande aanvragen steeg voor vrouwen daarentegen van 32.995 tot 34.659. Van onze correspondent BONN De Westduitse mi nister voor vluchtelingenzaken, prof. dr. Theodor Oberlander, 55 jaar, heeft gisteravond dan toch zijn ontslag ingediend bij bondskanselier Adenauer. Er wordt in Bonn geen ogenblik aan getwijfeld dat de kanselier deze ontslagaanvraag onmid dellijk aan president Lübke zal doorgeven met een positief advies! Adenauer heeft allang genoeg van de kwestie Oberlander, is het alge mene oordeel in de Westduitse hoofdstad. Om de halsstarrige Oberlander moest echter gisteren in de Bonds dagfractie van de C.D.U. nog een verbitterd gevecht worden gestre den. Het was alsof de minister zich als een politieke Chessman wilde vastklampen aan zijn ministerszetel door van ieder gat in het steeds nauwer om hem heen sluitende net van bezwaren tegen zijn persoon ge bruik te maken. Gistermiddag zou evenwel, zo scheen het, het net volkomen toe worden ge sloten: de bondsdagfractie van de C.D.U. diende namelijk bij de voorzitter Ger- stenmayer 'n motie in tot het instellen van een parlementaire commissie die het verleden van Oberlander op drie punten zou moeten onderzoeken. Oberlanders eventuele rol bij de -*• voorbereiding of uitvoering van terreur- en vergeldingsacties tegen de •bevolking van Oosteuropese staten ge durende de oorlog; o Oberlanders eventuele rol bij de uitvoering van moordbevelen op Russische en andere krijgsgevangenen; o Oberlanders eventuele schuld aan andere oorlogsmisdaden. Om de formulering van deze motie is zowel maandag als gisteren verbit terd gestreden. De fractie van de C.D.U. aanvaardde Oberlanders eigen voorstellen namelijk niet. In deze voor stellen was onder meer sprake van Oberlanders rol bij de moord bij Lem- berg in de zomer van 1941 en van zijn relatie tot de nazi-theorieën. Tenslotte werd men het eens over bovengenoem de drie thema's waarin van Lemberg geen sprake is en zelfs het woord na- tionaal-socialisme niet wordt genoemd. Direct nadat de C.D.U. had bekend gemaakt dat zij deze motie had inge diend, deelde Oberlander mede dat hij „voor of op donderdag 5 mei zijn nieuw ontslag zou indienen"! En dat was opnieuw tegen de afspraak, dat kwam opnieuw op uitstel te elfder ure neer. De afspraak tussen de S.P.D. en C.D.U. was; aftreden vóór 5 mei, dat wil zeggen ontslag indienen op 3 mei. Pas dan zou er een debat over de begroting van het departement van vluchtelingenzaken plaatsvinden, een debat zonder Oberlander. Zo niet, dan zou de S.P.D. een eigen motie indienen over een parlementaire commissie, die het gehele politieke leven van Ober lander zou moeten onderzoeken. Het leek er gistermiddag op of Ober lander in het net, dat de C.D.U. met haar motie om hem heen had geslagen, nog een laatste gaatje zocht een gaatje om zijn ontslagaanvraag een of twee dagen uit te stellen. Intussen meldde men toen vanwege Adenauer, dat de kanselier een ontslagaanvrage van minister Oberlander zou aanvaarden. Dat was de laatste hint die men Oberlander gaf. Een verhuld dreigement: ontslag vragen of ontslagen worden! Direct daarna, gisteravond tussen 6 en 7 uur, deed de minister op de valreep de grote stap: het net was blijkbaar te strak om hem heen getrokken, er was geen ontsnappen meer aan. Daarmee is het eind in zicht van een der meest onverkwikkelijke tonelen van het Westduitse politieke leven sedert 1949. De man die door Adenauer zelf een voormalige felle nazi is genoemd en die desondanks zeven jaar lang minister kon zijn, verdwijnt eindelijk. Vandaag zal bondspresident Lübke Adenauers verzoek omtrent Oberlanders ontslag onderteke nen. In socialistische kringen in Bonn blijft men beweren dat de Nederlander Joop Zwart, secretaris van de inmiddels ter ziele gegane internationale commissie- Oberlander, van het Westduits bureau voor perszaken, dat onder lieding staat van staatssecretaris Felix von Eckardt, een bedrag van vijfduizend mark heeft gekregen. Dit bedrag zou hem uit een geheim ondersteuningsfonds van dit bu reau zijn gegeven als steun bij zijn publi cistisch werk in de Bondsrepubliek. Van officiële Westduitse zijde heeft men deze socialistische bewering niet tegengesproken, maar evenmin bevestigd. Als zij waar zou zijn, aldus een reactie van het Bureau voor perszaken, dan gaat het hier om een zaak waarover geen inlichtingen kunnen worden verstrekt. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De Indonesische diplomatieke vertegenwoor diger in Nederland, de heer Susanto Djojosugito, is naar Lissabon ontboden om president Soekarno een toelichting te verschaffen op de Nederlandse plannen tot versterking van de defensie van Nieuw-Guinea. Hij is gistermorgen naar Portugal vertrokken. Soekarno zal morgen in Lissabon aankomen voor een officieel bezoek van drie dagen aan Portugal. Hij be vindt zich op het ogenblik in Marokko. Hij is vergezeld van de Indonesische minister van buitenlandse zaken, Su- bandrio. In Indonesië is door verscheidene vooralsnog extreme groepen ver breking van de betrekkingen met Nederland geëist. Het is hoogst on waarschijnlijk dat enige „tegenmaat regel" tegen de Nederlandse plannen zal worden genomen voor de terugkeer in Indonesië van Soekarno, die behalve president o.a. ook premier is. Hij wordt eind mei in Djakarta terugverwacht. Tegen die tijd vertrekt ook de Karei Doorman naar Nieuw-Guinea. Intussen - zijn in Djakarta tegenover de Nederlandse zaakgelastigde waar schuwende woorden gesproken, die grenzen aan een dreigement. De anti- Nederlandse incidenten zo heeft het hoofd van het directoraat Europa van het ministerie van buitenlandse zaken, mr. Sudjarwo Tjondronegoro. hem ge zegd zullen in hevigheid toenemen indien Nederland blijft vasthouden aan „de voorgenomen uitdaging in Nieuw- Guinea". De zaakgelastigde, de heer W. A. Frowein, was op het ministerie om de tekst te overhandigen van het commu niqué van de Nederlandse regering over de voorgenomen versterking van de Nieuwguinese defensie. Bij die ge legenheid wees hij op het aanplakken van anti-Nederlandse plakkaten op het hek van hét gebouw van de Neder landse diplomatieke missie op zondag. Sudjarwo noemde die actie „weer een positief bewijs van onze nationale gevoelens, die gemakkelijk kunnen overkoken als Nederland voortgaat met de uitvoering van zijn plannen". Dit is de reactie, zo zei hij, als u probeert met vuur te spelen en het zou weer kunnen gebeuren als u er toe overgaat de Karei Doorman naar de wateren van westelijk Nieuw-Guinea te zenden. Zegslieden van de Indonesische land zee- en luchtmacht hebben gisteren verklaard: De Nederlanders maken een domme fout als zij onze kracht gaan beproeven. Wij staan klaar als de Nederlanders besluiten hun dwaze en waanzinnige activiteiten ten uitvoer te leggen. OOSTERLAND -In Oosterland is gisteravond een nieuwe cyclus begon nen, van raadsvergaderingen, ditmaal om de beëdiging van een nieuw raads lid. Van de zeven raadszetels zijn er op het ogenblik nog maar drie bezet, zodat gisteravond het quorum dat is vereist om een vergadering te houden, wéér niet aanwezig was. Een nieuwe vergadering is nu uitge schreven voor vanavond acht uur het tijdstip waarop Nederland zijn do den herdenkt. (Van onze weerkundige medewerker) Eindhoven met zestien graden aan de spits! Dat was gistermiddag het resultaat van het onvermoeide schij- I nen van de zon. In geen dagen hadden wij zoiets gehad, want tien dagen lang was het weer aan de koude kant ge weest. Die voortreffelijke temperatuur kwam na een bar koude nacht waarin het op veel plaatsen in het oosten en midden van het land nog twee graden vroor. In De Bilt was de temperatuur zelfs zes uren lang onder het vriespunt, zodat er nog heel wat bevroren zal zijn. Het zachtere weer is een gevolg van de verplaatsing van het gebied van hoge druk, dat na een lang verblijf bo ven de Britse eilanden naar centraal Europa is gegaan. Vanmiddag zal de temperatuur nog wat hoger oplopen, want ook in het buitenland is het zachter geworden. In Engeland werd gisteren achttien graden, in Zuid-Frankrijk zelfs al 22 graden gemeten. Hoewel de wind naar de regenhoek is gedraaid, heeft hij nog geen regen meegebracht en dat zal hij vandaag evenmin doen, ook al is vochtiger lucht van de Oceaan naar onze omgeving onderweg. DREUMEL. In Dreumel is gister middag de 82-jarige heer J. van Rhijn, die alleen woont in een klein 'huisje in de Schoolstraat, bij een binnenbrandje om het leven gekomen. De 'heer Van Rhijn gebruikte bij het j aanmaken van de kachel petroleum. I Toen de vlam naar buiten sloeg vatten zijn Meren vlam. De oude man liep door het huisje 'heen naar de schuur; daar staken zijn brandende kleren sla- pels hooi en stro aan. De 'brandweer kon de 'brand tot het achterhuis beperken, maar 'het slacht offer was zo ernstig gewond geraakt, dat 'hij overleed. Zie je nou weldat dit precies eender is als ezeltje rijden? In verband met de Bevrijdings dag verschijnt morgen het Zeeuwsch Dagblad niet. Die dag zijn de kantoren van het Zeeuwsch Dagblad de gehele dag gesloten. DIRECTIE LONDEN. De motorenfabriek Bris- tol-Siddeley heeft aan de Britse genera le staven het ontwerp voorgelegd van een vliegtuig, dat een kruising is tussen een auto en een zeer snelle helicopter- zonder-wieken. De jongste lichte straalmotoren voor verticale start hebben dit mogelijk ge maakt. Het toestel, dat een stompe neus heeft en ongeveer 6V2 m lang is. kan gewoon als een vrachtwagen over straat rijden, verticaal starten en in de lucht een snelheid van 230 mijl per uur en een hoogte van 15.000 voet 'bereiken. Van een onzer verslaggevers HILVERSUM De Avro is door de andere omroepvereni gingen, zo vernemen wij, onder druk gezet, om Karei Prior zijn ontslag te geven. De directeur van de Avro, de heer Repko, heeft echter geweigerd. Prior te ontslaan. De heer Prior is, zoals bekend, hoofd amusementsprogram ma's van de Avro, en de centrale figuur in het geschil rondom het feestprogramma „Schouder aan schouder". De heer Repko zelf ontkende gis teravond ten stelligste bovenge noemde mededelingen. De heer Prior was niet tot enig commentaar be reid. Het bevrijdingsprogramma, dat morgenavond via radio en televisie moet worden uitgezonden en dat vanavond al moet worden opgeno men op de band om morgen overdag te worden uitgezonden door de Wereldomroep, staat nog steeds op losse schroeven. ISTANBOEL (Reuter). De te Istan- boel vergaderende ministers van de Na- vo zijn het er dinsdag over eens ge worden dat men straks op de topconfe rentie naar ontspanning zal moeten streven, maar dan een ontspanning in alle delen van de wereld. De Russen zouden geen „beperkte ontspanning" kunnen krijgen en onderwijl toch door gaan met propagandacampagnes tegen West-Duitsland en Perzië. Niet eens-werd men het echter over de vraag of ook de kwestie van hulp aan onderontwikkelde landen en niet-inmen- ging met andermans aangelegenheden moet worden aangesneden. De weste lijke leiders zullen daarover het beste ter plaatse zelf kunnen beslissen, aldus de mening van de ministers. SOESTERBERG. Sergeant-vlieger B. J. Drenth is sinds veertig jaar de eerste onderofficier die is begiftigd met de onderscheiding van ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Op de vliegbasis Soesterberg is hij gistermid dag gedecoreerd door commodore A. B. Wolff. Sergeant Drenth is onderscheiden omdat hij op 18 februari een defecte en bijna onbestuurbare straaljager van een hoogte van elf kilometer op de vlieg basis Soesterberg aan de grond had weten te zetten. Door zijn koelbloedigheid was bet toen mogelijk het defect van de straal jager vast te stellen en andere vlieg tuigen erop te controleren, waardoor wellicht ongelukken zijn voorkomen. DEN HAAG. Het radioschip „Ve ronica" zal vrijdag officieel beginnen met zijn uitzendingen. De zender zal dan op volle sterkte zijn. Met de IJmuiden- se zeesleper „Simson" zijn inmiddels nieuwe onderdelen voor de zenderappa- ratuur en voor het schip aan boord ge bracht. Ook heeft de „Simson" een nieu we bemanning aan boord gebracht, en de oude bemanruing teruggebracht naar de wal. De douane heeft echter een stokje gestoken voor de aanvoer van proviand. Medewerkers van Radio Veronica zijn intussen aan de wal begonnen met speu ren naar de stoorzender die door een brom toon de uitzendingen van Veronica slecht te ontvangen maakt. De plaatsvervangend directeur-gene raal van de P.T.T., mr. J. J. Klaasesz, heeft er op gewezen, dat de bezwaren van de P.T.T. tegen Radio Veronica niet de radio-reclame betreffen, maar het ge bruik van een golflengte buiten de in ternationale afspraken om. De ether is al overvol, en Veronica stoort de reddingsdiensten, het loodswe zen, de kustradio's en lichtschependien sten van verschillende landen, zo-dat de veiligheid ter zee in gevaar komt. Op 1 mei 1961 wordt de internationale afspraak van kracht, waarbij het wordt verboden ornroepzenders op zee te heb ben. Geen vlag zal dan nog een radiopi raat kunnen dekken, aldus mr. Klaasesz. De stoorzender, die Veronica dwarszit, bevindt zich volgens P.T.T. hoogstwaar schijnlijk buiten onze oostgrenzen. ROTTERDAM. Frankrijk heeft zich nu ook geschaard in de rij van landen, die een Tuchtvaartlijn rondom de wereld onderhouden. De SAS (Scandinavië) was koploper en daarna volgden KLM. BOAC (Engeland), Pan American, Quantas (Australië). De TAI en Air France ver zorgen de Franse wereldlijn. De dienst Parijs-Sydney-Tahiti-Los An geles wordt elke zondag door de TAI gevlogen met DC-7C's en sluit aan op de lijn Los Angeles-Montreal-Parijs van Air France. In omgekeerde richting valt het vertrek uit Parijs op vrijdag. In beide gevallen kan het aansluitende ver trek uit Amsterdam geschieden met de Caravelle. Goodyear Tire Rubber behaalde over het eerste kwartaal een nettowinst van 17,03 (v.j. 17) miljoen of 0,51 per aandeel. OSLO (AP). Op 23 juni begint in Oslo een proces van vier dagen tegen de Pool Jan Boczewski, die bekend heeft o.a. in Kjeller, waar het Noors-Neder landse reactorcentrum staat, voor de Poolse spionagedienst gewerkt te heb ben. Boczewski heeft voor een attaché van de Poolse ambassade in Oslo van 1957 af inlichtingen verzameld over sterkte en posities van de Noorse kust- artillerie, vliegvelden en industrie. Zijn werkterrein strekte zich ook uit tot het defensiecentrum te Kjeller, raketbases bij Oslo en de marinehaven bij Bergen. Hij meldde zich in april van dit jaar zelf bij de politie omdat zijn geweten begon te knagen. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Voor de tweede maal in ruim vijftien jaar zullen morgen bo ven de Ginkelse hei bij Ede Engelse parachutisten springen. De Engelse luchtmacht is bereid ge vonden op die manier aan de viering van de Nederlandse Bevrijdingsdag mee te werken. Bij de veertig man die mor gen springen is er een aantal dat de eerste maal, op 17 september 1944, ook daar is geland. KAAPSTAD (Reuter). De Zuidafri- kaanse georganiseerde industrie heeft de apartheidspolitiek van de regering-Ver - woerd gisteren een geduchte slag toe gebracht door te eisen dat de zwarte stedelingen ook erkend moeten worden als onlosmakelijk deel van de gemeen schap. De president van de gefedereer de Kamer van Industrieën, Lulofs, ver telde journalisten dat een delegatie dit duidelijk had gemaakt aan vijf minis ters, onder wie Daan de Wet Nel, mi nister van Bantoezaken. Lulofs, van geboorte Amsterdammer, stelde dat het hoog nodig is besprekin- gen tussen de regering en verantwoor delijke negerleiders te organiseren. De z,uidafnkaanse industriëlen zijn ervan overtuigd dat de negers gegronde grie ven hebben, die onderzocht moeten wor- den. De Kamer had de ministers aangebo den voor het tot stand komen van bespre kingen te bemiddelen. DEN HAAG De heer A. W. Bie- wenga Wzn. uit Garsthuizen is be noemd tot voorzitter van het Land bouwschap, als opvolger van de heer D- Louwes, die per 1 mei is af getreden. De benoeming van de heer Biewenga moet nog worden goedge keurd door de staatssecretaris van algemene zaken. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: BERGAMO (Reuter). „Het mon ster van Portoglio", de 44-jarige Itali aan Vitalino Morandini die in twee maanden tijds negen mensen vermoord de, is gisteren veroordeeld tot de zwaar ste straf die Italië kent: levenslange ge vangenisstraf. Om juister te zijn: de rechtbank van Bergamo in Noord-Italië veroordeelde hem vier keer tot levenslang en voor roofovervallen, diefstal en brandstichting nog eens tot 25 jaar. maar de som van al deze vonnissen volgens 'iet Italiaanse rechtsstelsel blijft uiteraard levenslang. Morandini had zijn monsterachtige da den koelbloedig bekend. j Droog en overwe gend zonnig weer met vooral in het binnenland hoge re m iddagtempe- raturen. Zwakke tot matige wind tussen zuid en west. MIESJE: Dat belooft voor morgen wat! 5 MEI: zon op 5.04. zon onder 20.11; maan op 13.13, maan onder 2.34.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1