Secretaresse schreef nummer op OMROEPEN WIJZEN COMPROMIS AF Tragische vergissing oorzaak van Chessmans executie Schip vermist bij Groenland Brits ontwapeningsplan in de Navoraad Zeebrugse vissers beroepen zich op oud recht Het weer overal 7 PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Dinsdag 3 mei 1960 HALF UUR TE LAAT VIER TEGEN DRIE Rijkspremie voor Duitse huizen Opbrengst voor afschaffing Meisje verongelukt BREUK MET DE ARTIESTEN NU DEFINITIEF Geen hoogbouw bij Muiderslot Verbod tot waterlozen Gorkum klopt aan bij Gedeputeerden VERGADERING IN ISTANBOEL Eenzame schutter belegerd DEMONSTRATIE Brandweer moest chauffeur lenen Arbeider sticht brand uit wrok Koninklijk paar legt krans op de Dam De BiltZachter 1 Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90. Postbus 4, Giro 116666 telefoon Directie en administratie 01100- 5438. Redactie: 01100-2317 bij geen gehoor Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 52, tel. 01130-2009, bij geen gehoor: 01180-4604. Postbus 26, Vlissingen, Nieuwendijk 33. tel. 01184-3224, Postbus 24, Ternemen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT Chefred.: G, J. BREUKER Zeenwscli Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter* 7 cent per woord met een minimum van 1,—. 16e JAARGANG NO 4550 UITSTEL KWAM TE LAAT SAN FRANCISCO Caryl Chessman is dood. Gifgas maakte gisteren in de gaskamer van de gevangenis San Quentin een einde aan de gruwelijkste van alle straffen: een verblijf van bijna twaalf jaar in de cel dei- ter dood veroordeelden. Een straf die zelfs de ergste oorlogsmisdadiger niet behoefde te ondergaan. Enige minuten voor zijn dood sprak Chessman nog de hoop uit dat zijn terechtstelling zou kun nen bijdragen tot afschaffing van de doodstraf. Hij vroeg ook nog met klem bekend te laten ma ken dat hij in zijn laatste ogenblikken had gezegd niet de „bandiet met de rode lamp" te zijn ge weest. Met een glimlach op de lippen ging Chessman enkele minuten na het voor de terechtstelling vastgestelde tijd stip de dood in. Enige tientallen getuigen, onder wie vier journalisten, sloegen door het venster in de gas kamer zijn doodsstrijd gade. Om drie minuten en 45 seconden over tien in de ochtend Californische tijd haalde een bewaarder, wiens naam onbekend zal blijven, een pal over. Op hetzelfde moment begon in de lucht dicht en geluiddicht afgesloten gaskamer hetzelfde gif tige gas op te stijgen dat in de tweede wereldoorlog was gebruikt voor de massale vernietiging van mensen in con centratiekampen. Acht minuten en 15 seconden, later verklaarde de aanwezige geneeskundige dal Chessmans hart had opgehouden te kloppen. Als Celeste Hickev, de secretaresse van de federale districtsrechter Goodman, niet een tele foonnummer verkeerd had genoteerd en daar door te laat verbinding met de gevangenis tot stand bracht, zou Chessman voor de negende maal uitstel van executie hebben gekregen. Wel iswaar uitstel voor de duur van slechts een half uur, maar in dat halve uur had rechter Goodman kunnen uitmaken of verder uitstel geboden was. Het motief voor het verzoek aan Goodman was namelijk dat Chessman geen eerlijke berechting was gegund. Had Goodman dat beaamd dan zou een federale rechtbank de zaak-Chessman hebben moeten behandelen. Het verzoek bereikte Goodman vijf minuten voor het ogenblik van de terechtstelling. Hij gaf zijn secretaresse. Celeste Hickey. dadelijk opdracht de directeur van de ge vangenis mede te delen dat de terechtstelling een half uur uitgesteld diende te worden, opdat hij het nieuwe verzoek van Chessmans advocaten kon bestuderen. Celeste Hickey noteerde het telefoonnummer van de directeur van de gevangenis San Quentin (GL 4-1460) verkeerd. Zij vergat het cijfer 4 Toen zij, haar vergissing bemer kend. terug was gegaan om het nummer goed op te schrijven en daarna verbinding met de gevangenis had verkregen vernam zij dat het verzoek van rechter Good man te laat was gekomen. Chessman was al dood. Ongeveer een uur eerder hadden de zeven leden van het hooggerechtshof van Californië, na een uur en tien minuten over dood of leven voor Chessman te hebben beraadslaagd, met 4 tegen 3 stemmen besloten dat het doodvonnis moest worden voltrokken. De namen van de voorstemmers en tegen stemmers werden bekendgemaakt. Voor voltrekking van het doodvonnis waren de rechters Schauer. Spence, McComb en White; voor verder uitstel waren j de rechters Peters, Dooling en Gibson. De uitslag van dit rechterlijk beraad werd telefonisch doorgegeven naar de gevangenis en medegedeeld aan Chess man. De ter dood veroordeelde wist toen dat zijn laatste uur geslagen had. In dat laatste uur ondernamen Chessmans advocaten nog wanhopige pogingen om het leven van hun cliënt verder te rekken. Zij dienden bij het hooggerechtshof een nieuw verzoek om uitstel in, richtten zich met een zelfde verzoek tot het Ame rikaanse opperste gerechtshof in Washington, en deden op het laatste nippertje nog het tragisch mislukte beroep op rechter Goodman. Het Californische Hooggerechtshof en het Opperste Gerechtshof in Washington wezen de verzoeken van het laatste uur af. Buiten de gevangenis hadden maar enkele tientallen betogers het de ge hele nacht voor de terechtstelling vol gehouden in de bittere kou. Van de honderden die er zich de dag te voren hadden verzameld waren de meesten kort na het middernachtelijk uur naar huis gegaan. Niet allen waren pleiters voor gratie. Er waren er ook die borden meedroegen met teksten als „Zijn ver diende loon" en dergelijke. Een gemompel steeg op toen kort voor de terechtstelling een ambulanceauto het terrein van de gevangenis opreed. De betogers wisten toen dat er geen hoop meer voor Chessman kon zijn en dat zij spoedig de ambulanceauto met het stoffelijk overschot van de ter dood gebrachte zouden zien weg rijden. Onder de betogers bevond zich ook de filmacteur Marlon Brando. Deze verkreeg van Chessman in diens laat ste uren nog de toestemming diens leven te verfilmen. Brando deelde la ter mede dat hij de hoofdrol wil gaan spelen in die film. Op de dag van Chessmans dood ver scheen zijn vierde boek. Kid with a Killer, in ce Amerikaanse boekwinkels. Het was alleen met gelijmde rug verkrijgbaar. In zijn haast om het boek zo snel mogelijk op de markt te bren gen had de uitgever besloten niet eerst een gebonden editie uit te geven. Hij deelde mede dat later nog een vijfde, onvoltooid gebleven, werk van Chess- Van onze Haagse redactie DEN HAAG Drie Duitsers bewo nen in Zandvoort een huis. dat met rijkssteun is gebouwd. Zij hebben ge lijke rechten als Nederlanders, ant woordt minister Van Aartsen op vragen van het Tweede-Kamerlid, de heer Lankhorst (p.s.p.). In verscheidene andere landen, waar onder West-Duitsland, vindt op dit punt evenmin discriminatie plaats en bij de subsidieverlenging voor particuliere woningbouw wordt geen onderscheid gemaakt. De minister ziet geen aanleiding tot het wijzigen van zijn gedragslijn. Der tien vreemdelingen bewonen een met rijkspremie gebouwd huis. Het is niet juist, zo blijkt uit het antwoord, dat voor deze woningen, die 35 a 40 duizend gulden per stuk kosten, geen Neder landse kopers waren te vinden. In de vrije sector werden in 1955 en 1956 tweehonderd van deze woningen gebouwd, waarvoor een zogenaamde halve premie was toegekend. Slechts tien werden aan Duitsers verkocht. Caryl Chessman heeft in zijn testament bepaald dat de op brengst uit de verkoop van zijn boeken zal worden besteed voor de strijd voor afschaffing van de doodstraf. Van de vier boe ken, die Chessman in de ge vangenis heeft geschreven, is Deathrow 2455 (Dodencel 2455) een bestseller geworden. Dat boek is in tientallen landen en in vele talen verschenen. ■Je Tussen deze kale muren door is Caryl Chessman zijn laatste gang gegaan. Achter het lage witte deurtje (midden) lag een afschuwelijke dood op de loer; een dood die hem bijna twaalf jaar had bedreigd. ifc- „Geloof in de doodstraf berust op bijgeloof" stond op een van de borden die de betogers tijdens een protestmars naar de gevangenis meevoerden. Op de andere borden die u op deze foto ziet stond: Maak een eind aan de doodstraf, en Protesteer tegen moed willige vernietiging van mensenlevens. De rfilmacteur Marlon Brando (links) gaat de hoofdrol spelen in een film over het leven van Chessman. Hier ziet u hem dit nieuws voor de gevangenis verteilen aan twee journa listen. Brando zei dat hii toestemming van Chessman gevraagd en gekregen had. Brando behoorde tot een klein groepje kunstenaars en intellectuelen dat op de dag voor de terechtstelling gratie voor Chessman had gevraagd. Bij dat groepje was ook de filmactrice Shirley Maclaine. MAASTRICHT. Op een sportveld in aanleg in het Witte Vrouwenveld in. Maastricht is gistermiddag het tienja rige meisje A. B. M. D. uit Maastricht om het leven gekomen. Het meisje was met vriendinnetjes aan het spelen en is door tot nu toe on opgehelderde oorzaak in aanraking ge komen met een vrachtauto die zich in beweging zette. De politie onderzoekt of het kind van de wagen is gevallen dan wel tegen de auto is gelopen. KOPENHAGEN (AP) In hetzelfde zeegebied waar in januari 1959 de Deen se groenlandvaarder Hans Hedtoft ver ging met 95 mensen aan boord, wordt nu het Deense motorschip Hanne S. ver mist. Het nog geen 500 ton metende schip heeft achttien opvarenden aan boord. Een oorlogsschip en vliegboten zoeken de zee af. De Hanne S. heeft zich voor het laatst gemeld toen zij op 60 mijl ten zuidzuid westen van Kaap Vaarwel voer, de zui delijkste punt van Groenland. Er woed de toen een zware storm. De Hans Hed toft verging in die wateren na op een ijsberg te zijn gestoten, die het schip over een grote lengte opensneed. Van een onzer verslaggevers HILVERSUM De breuk tussen de commissie voor het nationaal programma en de weigerende ar tiesten van het Bevrijdingsprogram ma is definitief. Gisteravond hebben de Nederlandse Radio Unie en de Nederlandse Televisie Stichting zich achter de commissie geschaard, en het verdwijnen van producer Prior en'het scshrappen van de drie om streden liedjes nog eens onder streept. De artiesten blijven eveneens op hun standpunt staan. Dat betekent dat de nieuwe producer Tonny Schifferstein vandaag, twee dagen voor de natio nale feestdag, voor de opgave staat, een vrijwel nieuw programma uit de grond te stampen. Gistermorgen heeft in een van de gebouwen van de N.R U. aan de Heu vellaan in Hilversum de bespreking plaats gehad, waartoe de omroep de artiesten had uitgenodigd. De- voltal lige commissie voor het nationale pro gramma was aanwezig, terzijde ge staan door adviseurs van de verschil lende omroepverenigingen. De artiesten waren vertegenwoor digd door Wim lbo, Cees de Lange, Johnny Xraaykamp en Cor^v Brokken. Karei Prior, die aanvankelijk niet was uitgenodigd, is later toch nog aan de bespreking komen deelnemen. AANBOD De artiesten hebben zich bereid ver klaard, alsnog in te stemmen met het schrappen van het chanson Milord", en met het aanbrengen van kleine wij zigingen in de twee andere liedjes, mits ook Kasel Prior de productie van het programma weer zou krijgen toe vertrouwd. De omroenen hebben dit compromis voorstel op 'hoog niveau overwogen en afgewezen. Gisteravond verklaarden de besturen van de N.R.U. en de N.T.S.. dat zij zich eenstemmig achter de ge nomen beslissingen stelden. De pro ductie. aldus deze verklaring, zou nu in handen van Tonny Schifferstein blijven, en men zou alles in het werk stellen om alsnog een „passend pro gramma" te brengen. De artiesten handhaven unaniem hun oordeel, dat alleen Karei Prior voor hen aanvaardbaar is als producer. Prior, zo zeggen zij, heeft gezorgd voor de idee en de opzet van dit programma, namelijk „Wat was uw eerste artis tieke succes na de Bevrijding?" AANGETAST Deze onzet is de reden dat liedjes als „Tante Nel" en „He kissed me here" op het programma kwamen. De arties ten menen, dat door de maatregelen van de commissie het karakter van het programma is aangepast, hun artistie ke rechten in het nauw komen, en de producer verdwijnt die hun vertrou wen heeft en die de geestelijke vader van dit programma is. Nu de omroep alle verdere overleg de pas heeft afgesneden, zullen de ar tiesten hedenmorgen op een persbijeen komst in Amsterdam hun handelwijze toelichten voor de openbaarheid. De artiesten beschouwen dit als een uiterste stap, waartoe zij worden ge- beschuldiging van „contractbreuk" ju ridisch zo sterk is als op het eerste gezicht lijkt. Bovendien is het de vraag, of de omroep zich zal begeven in ris kante processen, die wel eens averechts zouden kunnen aflopen, en dan voor de N.R.U. gevaarlijke precedenten zouden kunnen scheppen. De secretaris van de commissie voor het nationale programma, de heer Van Hofwegen, wilde gisteravond niet bevestigen, dat de N.R.U. haar dreige menten van gerechtelijke actie nu ook inderdaad in daden zal omzetten. De Engelse zangeres Vera Lynn, die in het programma is opgenomen als de „Sweetheart of the Forces" uit de oor logsjaren, komt wél. Gisteravond ver telde zij in Londen, dat zij van de ge rezen geschillen niets had gehoord. „Maar ik kan me dit best indenken," zei ze. „Ik beëindig de laatste twee jaar mijn optreden altijd met het een voudige liedje „Goodnight and God bless you". Bij mijn vorige optreden in Nederland moest ik dat schrappen, om bepaalde ïeligieuze gevoelens te ontzien. Nu zing ik vijf luchtige liedjes, waaronder twee uit de oorlogstijd." Bezwaren tegen bouwplan MUIDEN (ANP) De slotvoogd van het Muiderslot en bet bestuur van de Bond Heemschut he-bben bij het gemeentebestuur van Muiden krach tig geprotesteerd tegen plannen van de christelijke bouwvereniging Ons Belang voor de bouw van 48 flatwo ningen aan de oever van de Vecht, precies tegenover het Muiderslot. Als die plannen doorgaan zullen de vier 'blokken flatwoningen van bijna elf meter hoogte de eerste hoogbouw in het stadje Muiden vormen. Zowel de slot voogd als de Bond Heemschut meent, dat het aantrekkelijke silhouet van Mui den dreigt te worden aangetast. De ge projecteerde flats zullen naar hun mening voor de bezoekers van het Muiderslot (tachtigduizend per jaar) een opvallende nieuwe omlijsting van het kasteel vor men. In de gemeenteraad van Muiden is de kwestie inmiddels ter sprake geko men. Burgemeester Th. Coops noemde het plan van Ons Belang in strijd met het uitbreidingsplan van de gemeente en kondigde aan de bezwaren aan Ge deputeerde Staten te zullen overbrengen. W. C. Handy, de componist van St. Louis Blues, is gisteren geëerd met een standbeeld. Het is door zijn weduwe ont huld in de Beale Street te Memphis in de staat Tenessee. Het beeld stelt de fi guur van Handy voor; in zijn rechterhand heeft hij een trompet. Na de onthulling zong o.a. Mahalia Jackson enige compo sities van W. C. Handy. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Het college van bur gemeester en wethouders van Gorin- chem zal bij Gedeputeerde Staten in be roep gaan van het verbod door het wa terschap van de Linge tot een proeflo- zing van Gorkums vuile water door het Kanaal van Steenenhoek. De weigering van het Lingeschap tot een proeflozing laat staan tot voort durend lozing maakt het Gorkum on mogelijk zijn kostbare zuiveringsinstal latie voor afvalwater te gebruiken. Daar door zijn de openbare wateren van Go- rinchem in open riolen veranderd. Het beroep van B. en W. zal in een openbare zitting van Gedeputeerde Sta ten worden behandeld. NUNSPEET. De 21-jarige dienst plichtige soldaat eerste klasse L. L. M. Lemmens uit Boxtel is gistermiddag in de legerplaats Nunspeet met zijn hoofd bekneld geraakt tussen een achteruit rij dende truck en een garagedeur. Hij liep ernstige hoofdwonden op, waaraan hij op weg naar een ziekenhuis in Har-J derwijk overleed. lk zei hel u toch ISTANBOEL (Reuter) De Navo- raad-vergadering in Istanboel heeft zich maandag, de eerste dag van deze voorbereidende ministersconfe rentie voor de komende topconfe rentie, bezig gehouden met een ontwapeningsplan in negen punten van de Britse minister van buiten landse zaken, Selwyn Lloyd. Deze drong er vooral op aan dat de wereldleiders straks liever recht streekse richtlijnen over deze kwes tie moeten geven dan algemene be ginselen. Alleen de Belgische minister Wigny leverde kritiek op Selwyn Lloyds plan en meende dat de topconferentie nog verder moet gaan dan het geven van richtlijnen en concrete voorstellen aan de onderhandelaren in Genève. Lloyds negen punten voor richtlijnen waren: 1. de ruimte alleen gebruiken voor vreedzame doeleinden; 2. vooraf bekend maken wanneer er een raket wordt afgeschoten; 3. stopzetten van de aanmaak van kernwapens: 4. verbouwen van militair raket materiaal voor vreedzame doeleinden; 5. toezicht op de middelen hoe men kernwapens te bestemder plaatse kan doen belanden: 6. opstellen van maxima voor man kracht der nationale strijdkrachten; 7. opslaan van conventionele wapens in opslagplaatsen onder internationaal toezicht; 8. voorzorgsmaatregelen tegen ver rassingsaanvallen; en 9. oprichting van een internationale ontwapeningsorganisatie ter bewaring van de wereldvrede. PARIJS (Reuter). Meer dan honderd politie-agenten kwamen er in de nacht van zondag op maandag aan te pas om een 35-jarige metse laar te belegeren. De man, die een voorliefde voor vuurwapens bezat, was zondag van een huis in Ohalons- sur-Saone uit in het wilde weg gaan schieten. Het huis waar de man zich in ver schanste was nog in aanbouw. Buren waarschuwden de politie toen de met selaar aan de schietpartij begon. Zodra de man in de gaten kreeg dat er politie in aantocht was opende hij het vuur: Een agent viel dood neer, een tweede raakte ernstig gewond. De schut ter rende vervolgens naar boven en sloot zich op in een zolderkamer. Daar bleef hij de hele nacht zitten. Toen de politie het gehele huis had omsingeld werden er nog wat schoten uitgewisseld, maar verder bleef het rus tig. Maandagmorgen in alle vroegte dron gen politiemannen het huis binnen zon der tegenstand te ontmoeten. De met selaar werd dood in zijn vesting aan getroffen. President Eisenhower zond de ver gadering een boodschap, waarin hij zei dat „matige vooruitgang" alles was wat men van de topconferentie zou mogen verwachten. Eisenhower voegde er in zijn bood schap, voorgelezen door zijn minister van buitenlandse zaken, Herter, aan toe dat als de onderhandelingen aan de top niet een bepaalde hoop zullen geven op vermindering van de kans op vijandelijkheden, „onze pogingen om Navo's materiële en morele kracht en onderlinge verbondenheid des te meer nodig zullen zijn om het hoofd te kunnen blijven bieden aan de commu nisten". Ook de Noorse minister Halvard Lange, voorzitter van de Navoraad waarschuwde tegen te veel optimisme ten aanzien van de topconferentie. Intussen was de rust in de confe- rentiestad Istanboel nog allerminst volledig teruggekeerd. Soldaten ver spreidden een menigte van tweeduizend mensen die voor het nieuwe stadhuis, waarin de Navo-ministers vergaderden, ..vrijheid schreeuwden. Er werden enige arrestaties verricht. De stad verkeert nog steeds in staat van beleg, maar het uitgaansverbod voor overdag is opgeheven. Binnen een straal van een kilometer was alle ver keer in de buurt van het stadhuis stopgezet. HARSKAMP In Harskamp is gis teravond een fraaie korenschuur uitge brand op het oude landgoed van de fa milie Kröller-Müller, stichters van het nationale park De hoge Veluwe Mejuffrouw Esther Brückman, klein dochter van de stichters en tegenwoor dig eigenaresse, moest met enkele dui zenden toeschouwers aanzien hoe het mooie familiebezit in vlammen opging Het duurde meer dan een half uur voordat de brandweer van Harskamp er was. Aanvankelijk was het nummer voor brandmelding niet te bereiken en toen de sirene eindelijk ging was er geen chauffeur, zodat de bestuurder van een passerende vrachtwagen d» brandweerauto moest rijden. Van een onzer verslaggevers NIJMEGEN. Na ongeveer drie jaar tegen zijn zin bij een Nijmeegse indus trie- en handelmaatschappij te hebben gewerkt heeft de 25-jarige J. J. zijn wrok tegen zijn werkgever in maart en april afgereageerd in twee brandstich tingen. De eerste keer brandde de hele toon zaal uit, de tweede keer ging een par tij drinkbakken voor kippen verloren. De directie kreeg argwaan tegen J. omdat, hij 'onophoudelijk van zijn ongenoegen over zijn betrekking en zijn baas liet blijken. De man heeft de brandstichtingen te genover de officier van justitie te Arn hem bekend. AMSTERDAM. Koningin Juliana en prins Bernhard zullen op 4 mei, 's mor gens om half twaalf, een krans leggen bij het nationaal monument op de Dam m Amsterdam, ter herdenking van de geallieerde en Nederlandse gevallenen m de laatste wereldoorlog. Van onze correspondent OOSTENDE Een machtige groep Belgische visserijmagnaten, de Techni- vox. ongerust over de chaos die de mis- dwongen door de onverzoenlijke hou- lukte Geneefse zeerechtconferentie ach- terliet, heeft koning Boudewijn in een request erop gewezen dat België krach- lens een drie eeuwen oud verdrag het recht heeft vijftig vissersboten in de Britse kustwateren te laten vissen. Hilversumse omroepbe- ding van de stuurders. Zoals bekend heeft de N.R.U. de ar tiesten in een brief gedreigd met juri- sche maatregelen, terwijl in meer be dekte vorm ook werd gewezen op de mogelijkheid van een totale ether-ooy- cot van de weigerachtigen. Het staat achter niet vast, dat de De Koning heeft zijn ministerie van buitenlandse zaken last gegeven de eis te onderzoeken. Het betreft hier de „Oorkonde van het visserijprivilege" uit 1666. waarbij ko ning Karei II aan 50 vissers uit Brugge het recht gaf hun netten in Britse terri toriale wateren uit te werpen voor zolang Engeland een koninkrijk is. Technivox stelde ook de Britse konin gin en beide regeringen op de hoogte. Inmiddels is bekend geworden dat er in Londen inderdaad een afschrift van de oorkonde is teruggevonden. Daarmee openen zich ruimere bestaansmogelijk heden voor de vissers van Zeebrugge, al is voorlopig de vraag nog niet opgelost, welke vijftig vissers van het oude privi lege gebruik zullen mogen maken Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteren om 23.15 uur: Wisselende bewol king en op de meeste plaatsen droog weer. Zwakke tot ma tige wind tussen zuid en west. Iets hogere middag- temperaturen. MIESJE: Daar moest ik voorjaarsbloemen bij kopen! 4 MEI: zon op 5.05, zon onder 20.09; maan op 12.08, maan onder 2.04. Helsinki Stockh. Oslo Kopenh. Aberdeen Londen A'dam Brussel Luxemb. Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankf. München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbï. 3elgrado Athene Ajaccio Majorca Lissabon weer zw. bew. zw. bew. 1. bew. h. bew. geh. bew 1. bew. 1. bew. zw. bew. h. bew. h. bew. 1. bew. onbew. onbew. regen h. bew. zw. bew. h. bew. 1. bew. 1. bew. zw. bew. zw. bew. geh. bew. 1. bew. onbew. onbew. zw. bew. max. temp. in wind gr. C. stil 9 WZW 8 NW 12 W 9 ZZW 13 ZZW 9 NW 10 N lil NNO 9 NNO 13 NO 19 NW 17 WZW 16 W 10 WNW 11 NO 8 O 12 NNO 15 W 19 NNW 11 O 14 ZW 13 stil ZZO 17 O 21 N 23 neersl. 7—19 uur in mm 0 0 0 0 0 3 0.3 0 0 0 0 0 0 0.1 0 0,6 2 0 0 0 0 0 0 0 0

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1