K0EJEMANS KLEDINGMAGAZIJN Investeringen zullen nog belangrijk toenemen pet. mm i960" heerlijke biscuits en... zakgeld bovendien Recept 4 EDELSTUFSEL Voor die op een bromfiets... en voor die in een sportwagen rijdt... Laten advertenties U inlichten voordat U gaat kopen V. G. L. O. GROOT l. 300.000.000 Beteren goedkoper E&ELSTUFSEL M&om voor héél uw was het vertrouwde pak CENT Pag. 4 Huisvrouwen-met-onder vinding nemen geen risico. Zij nemen Crackfree Edel- stijfsel! Want Crackfree geeft altijd prachtige resul taten. Geen mislukkingen - geen vlekken of doffe plek ken. Crackfree lost immers volkomen op. Doorzichtig- helder, juist omdat u Crack free met kokend water aan maakt 1 Voordeliger door grote Inhoud m It- en lage prijs F Nederlandse Participatie Mij. ,De zaak met de klok" LANGE DELFT 19 - MIDDELBURG Telefoon 01180—3481 Kapitaal wordt verhoogd Londense vrachtenmarkt zegt Mevrouw Kr aak-Helde r CRACKFREE 4 Vrijdag 29 april 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD muwt 250 gram Crackfree Edelstijfsel slechts PATRIA e. j» Digestive een heerlijk voedzaam volko ren biscuitje (ook zout-arm verkrijgbaar) ct Andere Patria-specialiteiten: Cream Crackers de enige echte (60 ct), Shortbread (55 ct) Speelgoed Leuke speefgoedbiscuitjes. De kinderen zijn er dol op ct Geef ze ook *ns sprookjes biscuits (65 ct). Op elk bis cuitje een sprookjesfiguur. bros vanilfe-biscuitje met glacé- laag van échte Italiaanse espres- so-koffie. J ct Ook Café Norr (65 ct) en Daisy Glacé (50 ct) zijn heerlijk ge glaceerde biscuits- nu bij elk pakje gratis een munt ter waarde van 2 Vi cent Patria-zakgeld voor de kinderen - vraag er Uw winkelier om! BRIXON OUDERS Hebt U een kind, dat per 1 sept. a.s. zes leerjaren van de lagere school heeft doorlopen? Was het uw bedoeling, dit kind in het 7e en 8e leerjaar te laten blijven? Ja? Dan moet U weten, dat dit niet meer mogelijk is omdat met ingang van 1 sept. I960 de l.s. zesklassig wordt. Wat nu De oplossing, wordt U gegeven door het Op. de zelfstandige Chr. V.G.L.O.-school te Meliskerke, uitg. v. d. Ger. Gem. ontvangen de 1.1. op de praktijk gericht onderwijs. Naast de gewone schoolvakken wordt les gegeven in: Patroontekenen, naaien, verstellen, knippen, stof versieren, haken en breien, koken (bin nenkort in gemoderniseerde keuken), warenkennis, voedingsleer, wasbehandeling (met ing. wan Diept.), kinderverz:, Engels, handenarb. en bedrijfsrek. (voor het latere mid denstandsdiploma). Er wordt opgeleid voor het I.V.Ï.O.-diploma, dat in het bedrijfsleven steeds meer waar dering geniet. Inlichtingen en opgaven bij het Hoofd der school J. M. Zandee, Dorpsstraat 28, Melis kerke (tel. 01186-391). 'me STAAT DER NEDERLANDEN uitgegeven krachtens de Leningwet 1959 (Stb. 69) gewijzigd bij de wet van 25 juli 1959 (Stb. 236) KOERS VAN UITGIFTE 9 9 7,»/, Schuldbewijzen aan toonder groot nominaal f. 1000 en f. 100. Schuldregisterinschrijvingen groot ten minste f. 100.000. Looptijd ten hoogste 30 jaren Delging in 30 jaarlijkse termijnen, afwisselend 3%, 4% en 3per jaar, zodat telkens in drie opeenvolgende jaren 10% van de lening wordt afgelost. Eerste aflossing op 1 juni 1961vervroegde gedeeltelijke of algehele delging de eerste tien jaren niet toegestaan. Jaarcoupons per 1 juni INSCHRIJVING op 9 mei 1960 van 9 16 nur bij het Agentschap van het Ministerie van Financiën te Amsterdam, uitsluitend door bemiddeling van de leden van de Vereeniging voor den Effectenhandel te Amsterdam, de Vereeniging van Effectenhandelaren te Rotterdam of van de Bond voor den Geld- en Effectenhandel in de Provincie te 's-Gravenhage. Aanvragen tot inschrijving moeten zo tijdig worden opge geven, dat zij door de Bank of Commissionair op de inschrijvingsdag vóór 16 uur kunnen worden ingediend bij het Agentschap. STORTING op 1 juni 1960 vóór 12.30 uur bij de Nederlandsche Bank te Amsterdam Er is een verschil tussen de gemiddelde bromfietsrijder en sportwagen- bezitter. Toch speelt dat verschil in salaris maar een kleine rol als het om de keuze van een goed costuum gaat. Want daarbij komt het aan op smaak. Mensen met goede smaak vinden altijd een subliem costuum in onze Brixon- collectie. Brixon-costuums worden zorgvuldig gesneden uit de mooiste kam- garen van de internationale markt. En Brixon's zijn er in tal van prijzen: van niet-te-duur tot best-betaalbaar Populaire serie 98.- 114.- Brixon costuums AMSTERDAM. In de buitenlandse en de Nederlandse fabrieken zal voor steeds grotere bedragen geïnvesteerd moeten worden teneinde een zeer mo derne inrichting te verkrijgen of deze op peil te houden. De mechanisering schrijdt voort en hiervoor kunnen zeer grote uitgaven nodig zijn. In ons land zijn de investeringen van de laatste ja ren vrij gemakkelijk gefinancierd door winstinhoudingen. Steeds meer worden hiertegen beden kingen aangevoerd. In de laatste tijd zijn hier te lande invloedrijke stemmen gehoord, die zwaardere fiscale belasting van ingehouden dan van uitgekeerde winsten voor het vervolg verantwoord achten. Mede op grond van de steeds verder Stijgende lasten mag zeker geen i verruiming van de interne financiering 1 worden verwacht. De directie van de Nederlandse Pa<r- j ticipatie Maatschappij, die dit in haar Jaarverslag over 1959 stelt, zegt verder dat het aanbeveling verdient dat ven nootschappen. die met een te groot be- I drag aan leningen op korte en middel- j lange termijn gefinancierd worden, van gunstige gelegenheden gebruik maken een oede verhouding tussen eigen ver vermogen en schulden te herstellen. 1 Meer steun De directie verwacht in 1960 in vele gevallen en tot aanmerkelijke belangen haar steun aan het bedrijfsleven te kun nen verlenen. Daarom is zij voornemens haar aandeelhouders uit te nodigen van het voor uitbreiding van haar aandelen kapitaal toegezegde bedrag van f 6.248.000 de helft op 31 mei 1960 en de andere helft op 31 december 1960 te storten. In 1959 werd ca. f 2 miljoen belegd in aandelenpakketten van reeds beslaande industriële en handelsondernemingen in Nederland. De nieuwe posten bestaan uit aandelen, die niet op de Amsterdam se beuirs worden genoteerd. Van de gunstige stand van de beurs koersen werd gebruik gemaakt een deel van naar verhouding te grote pakketten LONDEN (Reuter) De noteringen op de Lpndense vrachtenmarkt ondergingen weinig verandering. Er werden gedaan: zwaar graan van Northern Range naar de west- Kust van India tegen 72/6 vrij lossen, juni, zwaar graan van Golfhavens naar Avon- mouth tegen 56 sh., mei-juni, twee tankers voor vervoer van zwaar graan van de Rio de la Plata naar Antwerpen-Hamburg tegen 55 sh., beide mei-juni, kolen van Hampton Roads naar Japan tegen 8,40 vrij lossen, mei en suiker van Cuba naar Polen tegen 70 sh. f.i.o., mei. Tube Investment zal over het boekjaar 1959'60 een interimdividend voorstellen van-83A (v.j. 7J£) procent. aandelen te verkopen. Hierbij werd een koerswinstsaldo behaald van f 990.653. De beleggingen bedroegen eind 1959 f 26,13 (v.j. f 27,02) miljoen. Het gemid delde rendement was 6,9 (v.j. 6,7) pro cent. De dividenden en rente -over be leggingen stegen tot 1,76 (v.j, ƒ1,64) miljoen. Na toevoeging van f 550.000 aan de bijzondere reserve sluit 1959 met een winst van f 2.067.954 (vj. f 1.642.854 Voorgesteld wordt een dividend van 6 pet.. J"JE besturen van verscheidene vennootschappen hebben zich in het afgelopen jaar zorgen gemaakt over de voortdurende belangstelling voor hun aan delen. Zij vroegen zich af of niet van bepaalde zijde werd gepvobeerd een zodanig pakket te verwerven, als nodig zou zijn om daaraan meer dan normale invloed te ontlenen. Enige open bare biedingen hebben op deze gevaren nog meer de aandacht gevestigd. De directie van de Neder landse Participatie Maatschap pij meent dat een doelmatige samenstelling van de statuten en een goed overwogen ver deling van prioriteitsaandelen, waaraan rechten van voordracht voor benoemingen zijn toege kend, een belangrijke beveiliging betekenen. Voorts kan rechtstreekse plaatsing van een pakket aan delen bij een vertrouwde instel ling, tuelker taak het is aan delen uitsluitend voor beleg gingsdoeleinden te verwerven, een beter evemoicht in de stemmenverdeling en daardoor een grotere stabiliteit bevorde ren, zo meent de directie van de Nederlandse Participatie Mij. Wij menen evenwel dat, wan neer de directies van vele onder nemingen, waarvan de aandelen op de beurs worden genoteerd,, een grotere openheid betrachten ten aanzien van de werkelijke positie en de winstmogelijk heden van hun bedrijven, men een juistere aanpassing krijgt van de beurskoers aan de in trinsieke waarde. Zeker wan neer dit tot uiting komt in d* dividendpolitiek. De kans op een bod van een enkeling, die wel het vermogen heeft achter de schermen te kijken, wordt daar door geringer. Café

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 4