Beroepskader gereed om deAANGERAND Honest John te ontvangen MURGUPA de Schat arosKiiièe Gorkums conflict gaat alleen om twee mensen! Moeder doodde haar kind PERZISCHE TAPIJTEN DE NATUUR GROTE ZWARTE SIGAAR MET VIER VINNEN UTRECHTSE KAPPIE EN DE KRIELKUNSTMAAN EENVOUDIG HITTE DE WIND overheid spensioenen SNEL WEG IN DE DEKENS C^on A4rdonck Lijnbaan 55 - Rotterdam - Telefoon 11 69 20 GEMEENTE HEEFT Reumatiek AKKERTJES oversteken gedood Bij Jack Dunkley in en om uw huis I it de kerken Yerseke bekeek oesters uit Australië Vrijdag 29 april 1960 ZK.EUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Van on«e correspondent Van een onzer verslaggevers OLDEBROEK De artille rieraketten Honest John zullen zeer binnenkort worden opge nomen in de bewapening van de artillerie. Voorlopig zullen de 109e afdeling veldartillerie van het legerkorps en een af-! deling van de twee parate di visies uitgerust worden met: respectievelijk vier en twee lanceerinrichtingen. Binnen afzienbare tijd zal de artille rie dus beschikken over acht lanceer-' inrichtingen, waarmee haar onder- steunende waarde belangrijk in kracht i zal zijn toegenomen. Op dit moment beschikt alleen de 109e veldartillerie nog over lanceerinrichtingen: een voor; elke van de vier lanceergroepen van de afdeling. Het beroepskader van de afdeling heeft zijn opleiding bij de Amerikaanse troepen in Duitsland onlangs beëindigd en is druk bezig nu het dienstplichtig personeel in de geheimen van de raket in te wijden. De geheimen van de Honest John zijn niet zeer talrijk. Van het begin af-heb ben de constructeurs er naar gestreefd deze lange afstands artillerieraket zo eenvoudig mogelijk te houden, zodat ook kleine legers de raket zonder al te veel logistieke problemen het wapen zouden kunnen gebruiken. Acht meter lang, drie ton gewicht, 762 mm diameter en een reikwijdte van 25 kilometer: dat zijn de voornaamste gegevens van de Honest John, die er uitziet als een grote dofzwarte sigaar met vier vinnen. Deze grote sigaar wordt op een 26 ton wegende, mobiele lanceerinrichting over het veld getrok ken, naar de lanceerplaats. De mobiele lanceerinrichting is met zijn lengte van dertien meter, hoogte van bijna vier meter en breedte van drie meter een van de meest formidabele voertuigen van ons leger. geving van de lanceerplaats. De Honest John maakt een langzame bijna onwillige start en in deze start periode kan de wind het projectiel een afwijking geven die het schot tot een grote misser kan maken. Daarom wordt naast de lanceerinrichting een wind meter geplaatst die richting en kracht van de wind opneemt. De uitkomsten worden verwerkt door het vuurregelingscentrum. waarna de de laatste correctties worden aange bracht. Daarna wordt de raketmotor, gevuld met vaste brandstof, verbonden met de elektrische ontsteking. Ook de acht rotatieraketten worden met de ont steking verbonden. Deze rotatieraketten, ingebouwd in het raketlichaam, moeten het projectiel de draaiende beweging geven die de con ventionele projectielen krijgen door de trekken en velden in de loop van het kanon. Een eenvoudige druk op de knop vormt de afsluiting van de voorberei dingen en het begin van de vlucht van de raket, die een topsnelheid bereikt van twee en half maal die van het ge luid. De mobiele lanceerinrichting over leeft de hitte van de staartvlam achter de raket zonder moeite. Wel moeten de Advertentie Op de lanceerplaats wordt de lanceer inrichting vast gezet op vijf stempels en daarna wordt de Honest John in stelling gebracht overeenkomstig de gegevens van hef vuurregelingscen Duim in muur vastzetten? van Cet a-Bever STAATSSECRETARIS: Afschaffing korting O O Van onze correspondent BUSSUM Volgens staatssecretaris Roolvink van sociale zaken is de kor ting van de A.O.W. op de pensioenen voor overheidspersoneel op den duur niet houdbaar. Bij de inwerkingtreding van de A.O.W. had hij deze aftrek niet onbillijk geacht. Maar de tijd schrijdt voort en ook deze aangelegenheid komt in een ander licht trum. Daarbij treedt een bijzondere j te staan, aldus de staatssecretaris. Hij moeilijkheid op voor de artilleristen: I sprak op een gecombineerde vergade- de oppervlaktewind in de naaste om-1 ring van A.R. en C.H. in Bussum. UTRECHT Een Utrechtse studen te. de 21-jarige mejuffrouw B. S., is woenscagavond op de weg van Rhij- nauwen bij het Vogelenbos onder de gemeente Bunnik door. een onbekend gebleven man aangerand. Mejuffrouw S. fietste omstreeks ne- deuren en de voorruit van tevoren WQr- &en. L,UI' alleen van het tennispark den verwijderd en moet het bedienend Rhijnauwen naar huis. toen er plotse- personeel tijdens de start een veilig- een fietser naast haar opdook die heidssector van zestig graden met een trachtte haar een doek met ether te- diepte van zeshonderd meter in acht §en het gezicht te drukken. Beiden nemen, want de staartvlam ontwikkelt vielen van hun fiets en de studente een formidabele hitte. zette het op een gillen. Daar schrok De uitwerking is zo groot dat de de aanrander zo van dat hij vluchtte Honest John in ons land niet afgescho- i in de richting Bunnik. ten kan worden. Willen onze artille risten hun nieuwste wapen werkelijk afschieten dan moeten zij dat doen op een van de grote schietbanen in West- Duitsland nabij de Tsjechische grens. Na de lancering wordt de lanceer inrichting zo snel mogelijk naar een gecamoufleerde schuilplaats gereden, want de rookontwikkeling bij de start Hevig overstuur belde mejuffrouw S. vanuit èen huis in de buurt ce Utrechtse politie. Die zocht het gebied van de aanranding af. maar vond de dader niet. Later bleek dat de aan randing OD het grondgebied van de gemeente Bunnik was gebeurd en daar om liet de Utrechtse politie de rest van het onderzoek aan de Bunnikse politiè over. De studente kon een vaag' signale ment opgeven. De aanrander moet on geveer dertig jaar zijn geweest en een zal iedere vijandelijke waarnemer in lichte règenjas hebben "gedragen, een oogwenk duidelijk maken waar het projectiel vandaan kwam. In déze schuilplaats kan de inrichting binnen een paar minuten van een j nieuwe raket worden voorzien die met behulp van een takelwagen op de slede j wordt geplaatst. In al zijn eenvoud geen afstands- bediening en dus geen kans op stag naties in een elektronisch circuit vereist dé Honest John toch wel veel zorg. De afdeling zelf moet de kop, motor en vinnen tot een geheel sa- menschroevèn. De brandstof van de motor moet zoveel mogelijk op con stante temperatuur worden gehou den waartoe men soms de Honest John moet inwikkelen in een soort verwarmingsdekèn. LEEUWARDEN (ANP) In een vlaag van verstandsverbijstering heeft de echtgenote van de veehouder L. V. te Sondel woensdagmiddag haar an derhalf jaAr oude dochtertje door mid del van ophanging van het leven beroofd. De vrouw had eerst verdovende tabletten ingenomen met de opzet zelf moord te plegen. De tabletten werk ten echter onvoldoende uit. Een dokter heeft nog vergeefs ge tracht de levensgeesten bij het kind op te wekken. De vrouw is in de psy- Het plaatsen op de lanceerinrichting chiatrische inrichting te Franeker op moet met de uiterste zorg geschieden genomen, waar zij al eerder verpleegd en het rijden met de raket over het 1S £evveefit- veld of door een bos vraagt een zeer - bekwame chauffeur. Een kleine bescha diging van één van de vinnen aan het U||||i||miltlltlllillllllllf eind van de raket levert immers in de dimmmmnmmmml vlucht een afwijking op die alle voor- bereidingen overbodig maakt. Overigens: de Honest John hoeft het doel niet precies te raken. Wanneer de kop wordt voorzien van een atoom lading dan is de verwoesting totaal, zelfs met een afwijking van zeshonderd meter. Aan de atoomkoppen mag ons leger echter voorlopig nog niet komen. Oefenen zonder lading en af en toe een schot met een brisantlading, ergens ver weg bij de Tsjechische grens dat alleen is voor onze artillerie weggelegd. 15 Plotseling drong het tot Justus door,dat het geenszins uitgesloten was te achten, dat men mogelijk hem zou verdenken van het plegen van het misdrijf. En dat men Celestine als medeplichtige zou beschouwen. Natuurlijk was gemakkelijk vast te stellen, dat hij tot voor de onver wachte ontmoeting met Willie Grant in de stationsrestauratie van Inver ness, nog nimmer van Aros Killie en de erfgenamen van Angus had gehoord. Men zou hem dus moeilijk een motief voor moord met voorbe dachten rade kunnen aanwrijven. Maar zolang de werkelijke dader onbekend bleef zou de Schotse recherche met goed recht kunnen denken, dat Justus David had ver rast in het huis en, menend met een gevaarlijk inbreker te doen te heb ben, deze had neergeslagen. Het lag voor de hand, dat iemand od vakan tiereis er bezwaar tegen zou hebben openlijk met een dergelijke daad voor de dag te komen. Zelfs in ge val van zelfverdediging gaf het be kennen van de daad een eindeloze rompslomp en oponthoud. Het ver haal over de zich verwijderende voetstappen kon zeer wel op een leugen om bestwil berusten.. Om van alle onaangenaamheden af te zijn! Nu zijn gedachten eenmaal in die richting waren afgezwenkt, werd het Justus duidelijk, dat hij slechts het getuigenis van zijn vrouw kon pro duceren voor de bevestiging van zijn bewering. De achterdeur, die hij had gebruikt toen hij Douglas Mac- goullie wilde hallen, was model ge sloten geweest en voor zover hij bij zijn vluchtig onderzoek had kun nen vaststellen ook de luiken voor de vensters toonden geen spoor van verbreking door twee personen, die moesten zijn binnengedrongen. Hoe waren die dan in huis geko men? Zou zich aan de onderzoeken de politie niet de voorstelling opdrin gen, dat Justus zelf de oudste zoon des huizes had binnen gelaten en de ze, na een woordenwisseling, had ge- likwideerd? Daar kwam nog bij, dat hij ampel gelegenheid moest hebben gehad, al le sporen van zijn misdrijf te ver bergen vóór de politie op het toneel kon verschijnen! Zijn verklaring, dat hij kwart voor tweeën het on derzoek naar de verdachte geluiden was begonnen, berustte allen op zn woord. Wanneer de recherche zou veronderstellen, dat hij haar met f=n door W. H. van Eemlandt een kluitje in het riet probeerde te sturen en kritisch achterdochtig do mogelijkheden daartoe voor het voetlicht zou halen, kon het niet uit blijven of de aanwijzingen, die de misdadiger had nagelaten zouden evenzeer kunnen worden geïnterpre teerd als oozettelijk door de ex-ad- vokaat geplante valse sporen. Alles zou afhangen van het soort mensen met wie hij te maken kreeg. Het was voldoende bekend, dat de Britten vlug partij kozen tégen vreemdelin gen! Maar afgescheiden zelfs van overdreven chauvinisme lag het in de rede. dat de detectives ten aan zien van bij de moord betrokken bui tenlandse toeristen minder toeschie telijk zouden zijn dan ten opzichte van plaatselijk bekende personen. Best mogelijk, dat het echtpaar Rei ziger, zelfs tegen zijn zin, gedwon gen zou worden het verblijf op Aros Killee te rekken, tot de moord zou zijn opgehelderd. Maar Justus was onschuldig! Na tuurlijk kon hij de politie niet kwa lijk nemen, wanneer ze begonnen die voor hem onomstotelijke waar heid in twijfel te trekken. Maar wel betekende dit, dat Justus met be trekking tot de ontleding van het misdrijf de officiële instanties een slag vóór was, want hij zou al zijn aandacht kunnen besteden aan de on bekende dader en geen tijd verspil len aan het onderzoek van zijn eigen onschuld! Hij kon de factor Reizi ger" volledig uit de analyse elimi neren. Of niet! Behoorde de aanwezig heid op Aros Killee van tv/ee oude re Hollanders, of welke andere bui tenlanders dan ook, tot de elemen ten, die de dader onmisbaar achtte voor het slagen van zijn misdrijf? Om het anders uit te drukken: be stond er een verborgen verband tus sen de likwidatie van David Grant en de onverwachte komst van tij delijke bewoners in het leegstaande huis? Hadden die logeergasten zich blootgesteld aan de kans als zonde bokken te worden gebruikt, als lok vogels, die de eerste aandacht van de politie zouden afleiden van de werkelijk schuldige? Of vreesde de moordenaar evenals Douglas Mac- goullie de vorige middag tiaa ge daan dat de uit de lucht gevallen Hollander belangstelde in de omstan digheden, waaronder Angus Grant in maart om het leven was opkomen en was hij bang voor mogelijke ont hullingen? Of, subsidiair, zag de on verlaat in de nieuwe huurders een paar schatgravers, op zoek naar de onvindbare schatten van Angus? De ex-advokaat in Justus jongleer de met al deze juridisch aantrekke lijke, verwarrende mogelijkheden naar hartelust, terwijl hij de komst van Celestine afwachtte, 's Avonds, vóór hij ging slapen, had hij zich stellig voorgenomen de rustkuur, die het afgelegen Aros Killee in uitzicht stelde, niet te bederven doorzich blindelings te storten in het verlei delijke onderzoek naar een mogelijk familiedrama binnen de clan Grant- Maar de omstandigheden hadden dat goede - voornemen in rook doen ver vliegen. Het lot scheen er nu een maal plezier in te hebben hem met de neus od de kriminologisehe pud ding te drukken en hem zijn otium cum dignitate niet te gunnen. Celestine, gewassen, gekapt en ge kleed, ruiste opgewekt als altijd de zitkamer binnen, snoof waarderend de geur van de vers gezette koffie op en opende de op het terras uit komende deuren. (Wordt vervolgd) Advertentie de moojste ROTTERDAM AMSTERDAM DEN HAAG HILVERSUM I 402 M HILVERSUM II 298 m ochtend NATIONAAL PROGRAMMA: 7.00 Ge lukwens namens de omroep; 7.07 Nws; 7.20 Gram; 8.01 Gelukwens namens de omroep: 8.07 Nws; 8.20 Gram; 9.00 V d zieken: 9.35 Waterst; 9.40 Kinder-aubade, 10.00 R.K.-uitz, 10.25 Gram; 10.50 Piano duo en soliste: 11.15 Reportageflitsen défi lé voor het Kon Paleis te Soestdijk. middag 12.30 Land- en tuinb meded; 12.33 Instr TFFTTIVT TT FFTTTK" trio; 13.00 Toespr; 13.05 Nws; 13.20 15 1 JuA^JLliN I aV^Xl \jrJLLll_jlJ l\ iaar geleden, praatje; 13.25 Promenade- ork en solist; 14.00 Omr ork en solist; 14.15 Gelukwensen van Overzee; 14.30 Omr ork; 14.50 Gram; 15.00 V d jeugd; 16.00 Gram: 16.10 Mozart in Den Haag, klankb; 16.50 De Italiaanse tournée van het Ra- diophilharm ork; 17.10 Gram; 17.30 Lich te muz. avond 18.01 Nws en weerber; 18.15 Lichte muz; 18.45 Gram; 19.00 Gevar progr; 1 19.30 Meisjeskoor en instr kwint: 20.00 Nws; 20.05 Gevar progr; 21.30 Radiophil- harm ork; 22.15 Gram; 22.30 Nws: 22.40 Gevar muz: 23.45 Dagsluiting; 23.55—- 24.00 Nws. I TELEVISIE 1 N.T.S. 10.35—11.45 Gelukwens d. ZE. prof. dr. J. E. de Quay, Daarna: Re portage bloemendéfilé langs Paleis Soest dijk. VARA: 17.00—17.30 V d kind. NTS: NATIONAAL PROGR. 20.00—20.20 Journ en weeroverz. 20.2021.00 Herh telerecor- ding défilé te Soestdijk; 21.00 Artistencafé. DUITSLAND 14.3016.30 Rep Davis-Cup: Duitsland— Tsjechoslovvakije; 16.3017.00 Jazzmuz; 17.3018.30 Gevar progr. I Regionaalprogr: 14.00 WDR: weekjourn; 18.45 NDR: Die Nordschau; WDR. Hier und Heute; 19.25 NDR: De beminnelijke Mr. Smith; WDR: Hier wackelt die Leinwand); 20.00 Nws; 20.20 Rep Bondspartijdag CDU: 20.25 Film; 21.45 Eurovisie Zweden: Walpur- gisnacht; 22.16 Filmrep Intern fietsrond- rit v beroepsrijders. Daarna: Het woord voor de zondag. BELBIË VLAAMS 17.00—18.00 V d jeugd; 19.00 TV-al- bum; 19.05 Luchtvaartrubriek; 19.30 Nws: 19.45 De week in beeld; 20.15 Tekenfilm; 20.20 Disney-film: 21.05 Filmklucht; 21.25 TV-feuill: 21.50 Eurovisie Zweden: rep volksfeesten; 22.15 Quizprogr; 22.45 Nws. BELGIË FRANS 19.00 Uitz Instituut v filosofie en leken- moraal; 19.30 Feuill; 20.00 Nws; 20.35, Het zoutvat; 21.00 Braziliaanse folklore: 21.45 Eurovisie Zweden: rep volksfeesten; 22.30 De vous a moi; 22.40 Een camera in Parijs; 23.00 Nws. (Advertentie) kunt U snél verdrijven neem vlug Akkertjes flitsen d pijn wet CAPELLE a.d. IJSSEL Bij het over steken van de Ketcnsedijk bij het wacht huisje van de R.E.T. in Capelle aan de IJssel is woensdagavond de zeventig jarige mevrouw Timmers-Schouten door een personenauto aangereden. In de loop van de nacht is zij aan haar verwondin gen overleden. Het ongeluk gebeurde toen zij door het echtpaar P. Timmers naar de bus werd gebracht. (Vervolg van pag. 1) Van een onzer verslaggevers DEN HAAG „Als het wa terschap van de Linge de ge meente Gorinchem een proeflo zing zou toestaan in het Kanaal van Steenenhoek, zou niemand daar ook maar enige hinder van ondervinden." Deze woorden komen uit de mond van een man, die acht jaar lang tot juni 1959 het hoofd is geweest van de techni sche dienst van het waterschap, ir. J. A. Sesink Clee. Ir. Sesink Clee behoort om de woordkeus aan te houden, waarmee ons j blad op 13 april aan het conflict Go- j rinchem-Lingestoel aandacht wijdde j in de .oorlog" tussen het waterschap en de gemeente eigenlijk tot de voor Gorinchem vijandige" partij. Hij zegt. evenwel: ,,lk heb met plezier bij het waterschap gewerkt, maar ik vind dat ik mijn mening niet mag verzwijgen. Daarvoor is de inzet in dit conflict, grote sommen aan gemeenschapsgeld, te groot". OPEN RIOOL Zó is de situatie: Gorinchem bezit al geruime tijd een zuiveringsinstallatie voor zijn afvalwater, berekend op lozing in het Kanaal van Steenenhoek. Het waterschap wil evenwel dat Gorinchem direct in de Merwede loost (extra kosten: ruim vier ton). Gorinchem acht deze eis onredelijk en wil dat met een proeflozing in het kanaal aantonen. Die proellozing wei gert het waterschap evenwel. Het con-1 flict heeft tot gevolg, dat dwars door Gorinchem een stinkend, open riool; stroomt, tot diep in de Alblasserwaard. Toen ir. Sesink Clee de technische dienst van het waterschap leidde de dienst die naar alle logica de bezwaren tegen de proeflozing had moeten le veren was het conflict al in volle gang Wij kregen tijdens ons gesprek! met hem echter de stellige indruk, dat' de technische dienst geheel buiten de kwestie is gehouden, overigens niet, zonder medewerking van de heer Se sink Clee, die het toen druk had met de normalisatie van de Linge en trou- Volgens ir. Sesink Clee heeft Gorin chem in het conflict het technisch gelijk. Hij heelt dat bij zijn afscheid toen hij op de meest eervolle wijze werd gepensioneerd duidelijk en zelfs schriftelijk vastgesteld: ,Ik hen ovetruigd van het welslagen van een eventuele proeflozing." ANTIPATHIEËN Naar de diepere oorzaak van "het conflict kan ir Sesink Clee slechts gissen persoonlijke sym- en anti pathieën? Aan werkelijke bezwaren hecht hij geen geloof. Ijsgang? Daar hebben wij nooit last van gehad, zelfs niet in de strenge winter van 1954." zegt hij. „Gebrek aan doorstromingsmogelijkheid? Die moge lijkheden zijn er legio. Er kan ook nog water worden aangevoerd uit de Rijn en straks uit de Waal, via het inunda tiekanaal." 3S De heer Sesink Clee kan de argumen- j ten, die de heer Engel tegen een proef-1|| lozing aanvoert, niet onderschrijven. 5 „Een mogelijk bezwaar," zegt hij, .2 „zou zijn dat het water uit de Rijn en ff straks uit de Waal niet genoeg g zuurstof zou bevatten. Het is evenwel 5 onjuist te verlangen, dat het water in S de Linge wat het zuurstofgehalte be- treft beter moet zijn dan dat in deze rivieren," j£ LEERDAM WEL Dan vestigt de heer Sesink Clee de S aandacht op Leerdam, dat met zijn elfduizend inwoners via een onvoldoen- de en soms helemaal niet werkende zuiveringsinstallatie direct in de Linge vanat«ehadWen maatrege'fen ^,'lll,'l(<(|<l|ll>l<l>>l<tllll(l<UtlltltlltlUUilllIIUI(lllU(llllll(UllUltlUll^iU(UlltlllUIIHllUUmUIUIIUI(UllHllliailllUllllllUlfltllll((IUUI(UIIHllllUI!tUIIIIUltlllUlllUllllUmmilllllUIUI(lllllllllllinilMllfl^ tegen hoeven te nemen," zegt hij. Ten slotte merkt hij op: „Het water- schap, waar ik overigens met plezier bij heb gewerkt, heeft een sterke aver- sie tegen samenwerking met de burge meester van Gorinchem, maar het is mijn overtuiging dat met enige mede werking van het waterschap van zicht bare vervuiling van de Linge geen sprake hoeft te zijn." Aloe variegata wordt ook wel de pa- fliij«wc voi4 o„Dit is niet om uit te houden!" j wel. die lui van een andere planeet 1 woorden volgde, werd opeens verscheurd wens in het "conflict" liever toeschou-1 trijs veer genoemd; een mooie vetplant kreet Kappie onduidelijk vanachter zijn komen helemaal naar de aarde, om door een groot lawaai. Het was alsof wer was dan meespeler. die tegenwoordig veel gekweekt wordt, zakdoek- „Wat een lucht!" hier in stilte bedorven vis rond te 1 een reusachtige wekker zich deed horen, -itfpniïik jyplnnf ik een con- °eze plant kan in de winter of in de- De Kraak scheen nu middenin de on- strooien! Loop heen! Nee. laten we waarin tevens een drietal klokkespelen fiiët ,n-Mn twpp mensen en niet tussen' ze tijd van het jaar wel bloeien en doet frisse dampen te liggen. maar gauw doorvaren. Deze oef! en enige brandweersirenes waren ïnge- waterschan en Gemeente zei hfi vrij gemakkelijk. Ze kan vrij veel „Glimpiepers. waar zou het van-Lucht heeft ja niks met een vliegende bouwd. Dpzp twpp mensen- burgemeester R zon hebben, doch na half mei dient men daan uehe-kuch komen?!" vroeg Ok- schotel of een kunstmaan te maken. Dai Het ..ding wat het ook was r I Ridder van 'Rappard en mr. de fraai getekende bladeren toch een I ki. staat voor mij als een paal boven wa- liet dus toch van zich horen! En even Enaei de secretaris van het water- beetje te beschermen; ze zullen anders ,.Van een andere planeet!" kwam de ter. Kunstmanen stinken niet en als het later was het zelfs te zien. Want ter schap.' Ik erger me daaraan, omdat te licht van kleur worden. In de winter) maat schril, tussen twee hoestbuien een vliegende schotel was, had het dingl - het gcraas afzwakte tot een sner. beide technisch onvoldoende verstand I heeft de plant niet zo veel warmte door. i vast wel iets van zich laten horen n hebben van de zaak Zo word het eeni nodig: is een zeer matig verwarmd1 ..Jij met je andere planeet!" hijgde Trouwens, er is geen bliksem te zien. pende fluittoon schoten vlak naast de - J- "--pie. „Aardappel, die je bent! Ja- zuiver juridische strijd." vertrek voor haar al wel voldoende. Kappie. De stilte, die op deze verstandige Kraak felle lichtbundels de lucht in NED. HERV. KERK. Bcroepbaarstelling: de heer J- M i Snijders, vicaris, legerpredikant te Oir- 1 schot, post Eindhoven, is beroepbaar. GEREF. KERKEN. Beroepen te Lekkerkerk T.W. Pen ning. kand. te Honselersdijk, te Ylst G. J. van den Pol, kand. te Nijkerk. I YERSEKE. Een drietal jaren gele den emigreerde een zoon van de oester- kweker De Koeyer-Waverijn naar Australië. Deze ondernemende jonge man kreeg bij aankomst direct werk bij een oesterkweker. Hij heeft nu enige Australische oesters naar Yerseke gestuurd. De oesters ble ken van dezelfde soort te zijn als de Zeeuwse, maar zo te zien lijken ze meer op het Franse produkt. De groei gaat daar veel harder als hier: de oester kan reeds na twee jaar afgele verd worden voor consumptie, Ir. A. C. Drinkwaard. bioloog in het laboratori um te Wemeldinge, heelt de oesters mee genomen voor nader onderzoek.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 2