Niemand schuldig aan in ramp T uindorp - Oostzaan Karei Prior geelt opdracht terug Indonesische dreiging dwingt tot versterking defensie p j j y Zwitserland ROSE BALLETTEN VOOR PARIJSE RECHTER Gevolgen zeer ernstig De Bilt: Koud Sneeuwval in West-Europa V rijwiïïigers te weinig KABEL DOORMAN MOGELIJK DOOR PANAMAKANAAL SYNGMAN RHEE AFGETREDEN Oost-Duitsland eist levenslang voor Oberlander PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND ZAAK-PEUGEOT Goede start nieuwe Koe liep dagenlang met gebroken poot CONCLUSIE VAN PROF. THIJSSE: Plotselinge dood op bouwwerk LAR BEDREIGD DOOR WOLVEN Eerste Kamer akkoord met regeling droogteschade hèt middel tegen afwashanden Ridderzaal moet kleurloos blijven Bloemist van de verdachtenlijst premieregeling RUMOER OM NATIONAAL PROGRAMMA Mislukte overval in Den Bosch Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666 telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: '01100-2317 bij geen gehoor Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren- Middelburg, Korte Delft 52, tel. 01130-2009, bij Been gehoor: 01180-4604, Postbus 26, Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24, Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT Chefred.: G. J. BREUKER Zeenwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 16e JAARGANG NO. 4546 Donderdag 28 april 1960 DIENSTPLICHTIGEN NAARST NIEUW-GUINEA i.r. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De defensie van Nederlands Nieuw-Guinea zal aanzienlijk worden ver sterkt. In een brief aan beide Kamers der Staten-Generaal heeft minister Visser bekend gemaakt dat de regering bgeft hesloten ook dienstplichtig per soneel van land- en luchtmacht uit te zenden. De regering is, zo schrijft de minister, na diepgaand beraad tot de conclusie gekomen dat de verdediging van Nieuw- Guinea moet worden versterkt, gezien de agressieve elemen ten in het buitenlandse beleid van Indonesië en de verster king van het militaire poten tieel van dat land. In de eerste plaats sluit de verster king aan bij de maatregelen, begonnen in november 1958, toen met vrijwilli gers van de landmacht luchtdoel artillerie op Nieuw-Guinea werd ge stationeerd- Er zal nu meer luchtdoel- artillerie komen, o.m. voor de be scherming van de vliegvelden. TE LAND In augustus aanstaande zal dan tevens een begin worden gemaakt met de uitzending van infanterie-detache- menten, die tot taak krijgen de directe gebiedsverdediging te versterken. D<e dienstplichtigen zullen worden uit gezocht na strenge lichamelijke en geestelijke keuring uit de jongste lichtingsploegen, die thans in oplei ding zijn in de infanteriedepots of bij de parate onderdelen. Zij krijgen een extra opleiding van twee maanden in de Saksen-Weimar kazerne te Arnhem. Uitzending en aflossing geschiedt volgens het gebruikelijke filler systeem iedere twee maanden. De militair kan er op rekenen dat hij rond twaalf maanden dienst zal moeten doen in Nieuw-Guinea. IN DE LUCHT Voor de luchtverdediging komen in Nieuw-Guinea een 25 stuks Hunter- straaljagers. De Karei Doorman zal ze eind mei naar Nieuw-Guinea over brengen. De marine krijgt de beschikking over een aantal nieuwe toestellen voor de luchtverkenning ter vervanging van de oude Martin Mariners. Welke toe stellen dat zullen zijn. staat nog niet vast want de bestelling is nog niet ge plaatst De gedachten schijnen uit te gaan naar de Lockheed Neptune, ver kenningsvliegtuigen voor de lange afstand. TE WEINIG In zijn brief bespreekt de minister de mogelijkheid om de uitzending overzee te beperken tot vrijwilligers, zoals tot nu toe het geval is. Zorg vuldige studie van de mogelijkheden en de opgedane ervaring zowel in Suriname als in Nieuw-Guinea heeft geleid tot de conclusie dat de benodig de sterkte niet met vrijwilligers alleen te halen is. Voor de verdediging van Nieuw- Guinea zal daarom gebruik moeten worden gemaakt van daartoe aan te wijzen beroeps- en dienstplichtig per soneel, aldus de minister. Dat neemt echter niet weg dat de gelegenheid tot vrijwillige uitzending naar Nieuw-Guinea openstaat, en dat aan vrijwilligers steeds de voorkeur zal worden gegeven. De Nederlandse regering heeft de bondgenoten in de Navo evenals dat is gebeurd met het besluit om de Karei Doorman naar de Nieuwguinese wateren te sturen op de hoogte ge steld van haar voornemens. MEDEMBLIK De achtjarige Freek Hof uit Medemblik is dinsdag bij het spelen met enkele vriendjes aan de oe ver van het Overlekerkanaal in het wa ter geraakt en verdronken. Geen van de vriendjes kon zwemmen. Pogingen om hun vriendje langs de hoge kant uit het water te trekken, mis lukten. Nasser: gevaarlijke consequenties Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Zeer waarschijn lijk zullen de Karei Doorman en de onderzeebootjagers Limburg en Groningen via het PanamakanaaU naar de Nieuwguinese wateren va ren, om mogelijke conflicten in het Suezikanaal te vermijden. De schepen vertrekken zoals ge meld, eind mei. Of zij de hele tocht gezamenlijk zullen maken is nog niet bekend, want het vaarprogrammi moet nog .worden opgemaakt. Dat de kans op moeilijkheden ia het Suezkanaal niet denkbeeldig is, bleek uit een gezamenlijk communi qué dat president Soekarno en presi dent Nasser gisteren in Kairo uitga ven. Daarin wordt o.m. gewaarschuwd voor de „gevaarlijke consequenties van het Nederlands besluit om oor logsschepen naar Nieuw-Guinea te zenden". Het communiqué werd uitgegeven aan het slot van het vierdaagse be zoek van Soekarno aan Egypte. Efet Nederlandse besluit wordt er in afge keurd en de Nederlandse regering wordt verantwoordelijk gehouden voor de gevolgen. Van onze correspondent BARNEVELD. In Nijkerk is pro ces-verbaal opgemaakt tegen de heer B. uit Spakenburg, die zijn, koe dagen lang met een gebroken voorpoot had la ten rondlopen. Het uiteinde van de poot hing er los bij, nadat een van de voor poten onder de hoef was gebroken. De boer had het dier naar een ex portslachterij in Nijkerk gebracht, maar de rijkskeurmeester weigerde toestem ming tot slachten te geven en waar schuwde de politie. De gewonde poot was als gevolg van infectie driemaal zo dik als de andere. Het beest moet zwaar hebben geleden en was in korte tijd sterk vermagerd. Van onze Amsterdamse correspondent AMSTERDAM Professor ir. J. Th. Thijsse, hoogleraar-directeur van het waterloopkundig laboratorium te Delft, is tot de conclusie gekomen dat de oorzaak van de dijkbreuk in Amsterdam-Noord met grote waar schijnlijkheid moet worden gezocht in het breken van een in de dijk ge legde waterleidlrgbuis. Deze fata-e breuk, die op 14 januari de overstro mingsramp in de Noorder-IJpolder ten gevolge had, is veroorzaakt door de samenloop van een aantal om standigheden, ten dele ten gevolge van het uitvoeren van werken in de kade en in het zijkanaal tussen december 1958 en oktober 1959. Redelijkerwijs kon dat niet worden voorzien door de betrokken instan ties. De breuk is daarom beslist niet te voorkomen geweest. Deze voor de betrokkenen alleszins Van onze correspondent PARIJS Vandaag begint, met gesloten deuren, het proces van de zogeheten rose balletten. Men zal zich herinneren", dat het hierbij gaat Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. In de kelder van een in aanbouw zijnde school aan de Scheere te Rotterdam-Zuid werd gister middag, tegen het einde van de werk tijd, de 35-jarige chauffeur-opperman J. H. van Overveld uit Roozendaal in be wusteloze toestand aangetroffen. Hij was daar aan het werk geweest met een elektrische boor-tol. De G.G.D. bracht hem naar het Zui derziekenhuis waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. Uit het onderzoek is nog niet geble ken of het slachtoffer is gestorven ten gevolge van een defect aan de boortol of ten gevolge van een hartverlamming. om een zekere Pierre Sorlut, die minderjarige meisjes in kennis bracht met helemaal niet meer min derjarige manspersonen. Tot deze laatsten behoorde o.a. de heer André le Toquer, de socialistische voor zitter van de Assemblée Nationale en in die functie vroeger tweede persoon lijkheid van de Franse republiek, na de president. Drie-entwintig verdachten zullen zich te verantwoorden hebben; zij kunnen van twee tot vijf jaar gevangenisstraf en geldboetes van vierduizend tot veer tigduizend gulden tegen zich horen eisen. Zes van hen worden daarenboven beschuldigd van het toebrengen van lichamelijk letsel aan kinderen van onder de vijftien jaar; tot die zes be hoort ook de socialistische heer le Troquer. De verdachten geven alleen toe het geen hen te last wordt gelegd, maar als verdediging voeren zij aan, dat de meisjes in kwestie hen voorkamen als lang niet meer minderjarig. Het proces is het gevolg van aanklachten, inge diend door de onuders van vier bij de intieme feestjes betrokken dochters. TEHERAN (Reuter) De door een aardbeving geteisterde Perzi sche stad Lar is gisteren opnieuw door aardschokken getroffen, die echter niet zo hevig waren en geen nieuwe slachtoffers eisten. De overlevenden ondervinden echter ernstige overlast van horden wolven die rond de kampen zwerven en voor al voor de kinderen een gevaar be tekenen. Uit de puinhopen heeft men giste ren nog twee kinderen kunnen redden die al sedert de beving van zondag begraven lagen. Intussen stroomt van alle kanten in ternationale hulp Perzië binnen, dat de dekens, kleding, medicamenten en andere goederen dankbaar aanvaardt. Nederlanders die willen helpen bij het lenigen van de nood kunnen een bij drage storten op gironummer 259483 van de Stichting genootschap Neder landIran te Den Haag. DÉN HAAG. De eerste Kamer heeft haast gemaakt met de goedkeu ring van de rijksbijdrage van 22^ mil joen aan de tegemoetkoming in de droogteschade in de landbouw. Wel heeft zij bij monde van de C.H.-afgevaardig- de ir. M. A. Geuze, die sprak namens de agrarische deskundigen van alle frac ties, minister Marijnen duidelijk ge maakt, dat hij niet moest denken dat er algemene tevredenheid bestond over deze financiële tegemoetkoming. Voorts drong hij aan op spoed met de uitbetaling. Ir. Geuze sprak tenslotte de hoop uit dat de minister de moge lijkheid voor het Landbouwschap open laat om ook over de hoogte van het be drag. dat tenslotte nog voor schrijnende gevallen ter beschikking is gekomen, overleg te plegen. De minister wil hier voor twee rpiljoen voteren. De goedkeuring werd zonder hoofdelij ke stemming verleend. geruststellende mededeling werd gister morgen gedaan door de Amsterdamse officier van justitie mr. W. P. Bak hoven. Op grond van het door prof. Thijsse uitgebrachte rapport ziet de justitie af van een strafvervolging. Prof. Thijsse neemt niet aan dat de gebroken buis onvoorzichtig is gelegd. Er moet sprake zijn geweest van een zekere beweging in het dijklichaam. Dat kan zijn veroorzaakt door het uit gevoerde baggerwerk in de teen van de dijk, door het aanbrengen van een remmingwerk van ruim een kilometer lang en het plaatsen van twee dam- wanden. Door een en ander is het kanaaltalud in de buurt van de water lijn aangetast en is er geroerd in het dijklichaam. BEWEGINGEN Verder is er sprake van een verho ging van de waterspanning, die in de veenlaag zwellingen heeft veroorzaakt, waardoor bewegingen zijn ontstaan in het dijklichaam. De waterleidingbuis heeft die bewegingen aanvankelijk ge volgd waarbij de materiaalspanning in de buiswand geleidelijk is toe genomen en is ten slotte gebroken. Prof. Thijsse heeft kunnen vaststellen dat de droge zomer van 1959, gravende dieren in het dijklichaam, een bevroren binnentalud, de trillingen van het ver keer over de dijk, het verkeer over de kade en het scheepvaartverkeer in het Noordzeekanaal, in ieder geval géén rol hebben gespeeld bij de breuk van de waterleidingbuis. Advertentie V Nu is er... De twee grote tegenspelers in het moordproces Leeuwarden. Op de voorgrond de voormalige Berkelse arts, dr. O., na vele jaren opsluiting bleek en in een ouderwets pak, die gespannen de verhoren volgt. Rechts op de achtergrond de officier van justitie, mr. M. H. Gelinck, die de aanklacht van moord tegen hem heeft ingebracht. Tijdens de eerste zittingsdag is er sprake geweest van een ge smokkelde brief aan de vroegere verdediger van O., de Haagse advocaat mr. M. H. Huygens, een mededeling die veel opzien baarde. Het verslag van de terecht zitting vindt men op pagina 3. Uitsluitend verkrijgbaar bij H.H. Apothekers Drogisten, Kappers en de Speclaalbunche SEOEL (Reuter) Rust en orde keerden gisteren langzaam in Seoel terug nadat bekend was geworden dat dr. Syngman Rhee toch maar had besloten meteen als president af te treden, daarmee gehoor gevend aan de wens des volks. Vandaag ver laat hij met zijn Oostenrijkse vrouw zijn paleis in Seoel om zijn intrek te gaan nemen in een huis in de bui tenwijken van de hoofdstad. Uit niets is gebleken dat hij het land wil ver laten. De bevolking stak haar vreugde niet onder stoelen of banken, al waren er wel enkelen die bedachten hoe Rhee hen veilig door de oorlog van 1950 had heengebracht. Twaalf jaar heeft Rhee geheerst. Hij is nu 85 jaar oud en wenst zijn land verder als ambteloos burger te dienen. Hij vroeg slechts eens per jaar naar zijn vroegere ambtswoning te mogen terugkeren om naar de schit terende tuin te komen kijken. Wie die ambtswoning zal betrekken, is nog niet bekend. Er is een voorlopige president aangewezen, Hoe Tsjoeng, die in functie zal blijven tot de ver valste verkiezingen van 15 maart on gedaan ?ijn gemaakt door nieuwe ver kiezingen. De Verenigde Staten blijken een zeer belangrijke rol te hebben gespeeld bij het geforceerde aftreden van Syngman Rhee. Gisteren is gebleken dat de der tien andere landen die in Korea hebben gevochten, zich hebben gesteld achter de Amerikaanse pogingen om een burgeroorlog te voorkomen door Rhee tot heengaan te dwingen en toe te geven aan de gerechtvaardige eisen van. het Zuidkoreaanse volk. Op zijn persconferentie heeft presi dent Eisenhower gisteren te kennen ge geven dat zijn plan om een bezoek te brengen aan Zuid-Korea doorgaat. Hij bracht hulde aan Syngman Rhee en ontkende dat de Verenigde Staten zich gemengd zouden hebben in de binnen landse aangelegenheden van de Zuid koreaanse republiek. Maar er waren onregelmatigheden voorgekomen bij de presidentsverkiezingen in Zuid-Korea en hij had, als een vriendschappelijk gebaar, Rhee gewezen op de gevaren die daaruit konden voortvloeien. Dat was alles, zei Eisenhower. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG De Ridderzaal is niet voor bijeenkomsten van politieke partij en beschikbaar. Dat maakte gisteren minister mr. J. van Aartsen in de Eer ste Kamer bekend in antwoord op de vraag van de socialistische fractieleider mr. J. in 't Veld. Deze had zich naar aanleiding van de weigering om de Troelstraherdenking in de Ridderzaal te houden, enigszins zuur afgevraagd of er ook afwijzend beschikt zou zijn op een aanvrage voor een herdenking van Schaepman, Kuy- per of Goeman Borgesius. De minister zei, dat het helemaal niet ging om Troelstra, die parlementair ge zien als een nationale figuur kan wor den beschouwd. Het punt was, dat een politieke partij deze bijeenkomst had georganiseerd. De toestemming zou ook worden ge weigerd als de K.V.P. een aanvrage in diende voor een Schaepmanherdenking, de A. R. Partij voor Kuyper of de V.V.D. voor Goeman Borgesius, aldus minister Van Aartsen. Van onze correspondent PARIJS In Zwitserland zijn een paar van de bankbiljetten die zijn gebruikt als losgeld voor de kleine Eric Peugeot teruggevonden. Men behoeft zich daarover niet te ver wonderen, want iedere dag worden in Genève en in de kleine wissel kantoren in de buurt voor enige miljoenen bankbiljetten gewisseld. Toch heeft de Franse politie een grootscheeps onderzoek ingesteld. De familie Peugeot komt namelijk dikwijls in het plaatsje Divonne-les- Bains. Zij heeft daar een villa en zij houdt ervan op cj.e golfvelden van dat plaatsje te spelen.' Daarenboven is het een wonderlijke samenloop van om standigheden, dat enige tijd geleden de kleinzoon van de directeur van het casino van Divonne bijna het slacht offer is geworden van een ontvoerder. DREIGEMENT De vader had een brief gekregen waarin stond dat hij een bepaald be drag in Zwitserse valuta moest depo neren. Zou hij dat niet doen, dan zou zijn jongetje worden ontvoerd. Hij heeft het niet gedaan; maar hij heeft de politie van een en ander in kennis gesteld. N.aar het schijnt men weet dit niet zeker ging het hier om een soort vertegenwoordiger van de Algerijnse nationalisten, die gelden had verspeeld in een casino en die wilde proberen ze op deze manier te rug te krijgen. ZOEKEN Inmiddels wordt in Parijs op veler lei manieren gezocht naar het huis, waarin het jongetje Peugeot een paar dagen is vastgehouden. Ongeveer hon derd inspecteurs van politie onder zoeken bepaalde wijken in het westen van Parijs o.a. Neuilly en het zeven tiende arrondissement om te zien of misschien zij een. appartement met televisie, waarin het kind is vastge houden kunnen terugvinden. Tot nu toe hebben zij alleen maar kunnen consta teren, dat veel Parijzenaars niet hun kijkgeld hebben betaald, maar dat er verder geen mogelijkheid was dat het kind bij hen verborgen was gehouden. Van orjze Amsterdamse redactie AMSTERDAM De 24-jarige bloe mist, die vorige week zaterdag wegens aanranding op een meisje in het Am sterdamse bos werd gearresteerd, wordt niet langer als mogelijk ver dachte van de moord op Engelina Feenst'ra beschouwd. Hoewel de twee gewelddaden enkele belangrijke pun ten gemeen hadden, is de politie na een uitgebreid onderzoek tot de con clusie gekomen, dat de bloemist on mogelijk bij de moord betrokken kan zijn geweest. De recherche van het bureau Lin- naeusstraat speurt overigens nog steeds naar de caféhouder van het etablisse ment, waar Engelina met Wim v. d. Berg een afspraak heeft gehad. De tientallen tips, die bij de politie zijn binnengekomen, hebben nog steeds geen enkel resultaat opgeleverd. BERLIJN (AP) Als sluitstuk van een propagandistisch groot opgezette rechtszaak heeft de Oostberlijnse open bare aanklager, Werner Funk, gisteren levenslang geëist tegen de van nazi- misdaden beschuldigde aftredende West- duiitse minister van vluchtelingenzaken, prof. Theodor Oberlander. Oberlander, die als Westduitser zich niet geroepen voelde ter zitting te ver schijnen, heeft ontkend iets met de ge wraakte moorden in Polen en Rusland te maken gehad te hebben. DEN HAAG. De nieuwe premiere geling voor de goedkope woningbouw heeft alvast een goede start gehad. Minister mr. J. van Aartsen van volkshuisvesting en bouwnijverheid, maakte gisteren in de Eerste Kamer be kend dat er tot 25 april zevenduizend aanvragen waren ingediend door parti culiere bouwers voor de bouw van goed kope woningen en bovendien 23.000 aan vragen voor eigen bouw. De minister noemde deze eerste cijfers zeer bevre digend en hij voegde eraan toe, dat ocïk de vrije sector een activiteit ontwikkelt, die .groter is dan ooit tevoren. Van regeringswege wordt er bepaald niet op gewerkt om dit jaar een totaal van negentigduizend woningen te halen, aldus de minister. Wij moeten voorko men, dat de indruk wordt gewekt als zou de regering daarop gokken. De wo ningen nemen nu al reeds de helft van de capaciteit van de bouwnijverheid in beslag en minister Van Aartsen zei het eens te zijn met het c.h.-Eerste Kamer lid J Reijers, dat hij liever een paar woningen minder gebouwd zou zien als er maar voldoende goedkope woningen zoucen komen De begroting van volkshuisvesting en bouwnijverheid werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. REACTIE IN DJAKARTA: DJAKARTA CAP) Indien Ne derland zijn plannen voor verster king van zee-, land- en luchtstrijd krachten in westelijk Nieuw-Guinea doorzet, zal een toestand ontstaan, die „gevolgen van zeer ernstige aard in zich zal bergen". Aldus was het eerste, nog offi cieuze commentaar in Djakarta op het bericht dat Nederland de verde diging van Nederlands Nieuw- Guinea zal versterken. Op de vraag of dat zal uitlopen op een volledige verbreking van de diplomatieke be trekkingen tussen Nederland en Indonesië, werd geantwoord: Dat hangt niet af van ons, maar van de Nederlanders. De Nederlandse be slissing werd „zeer heethoofdig en provocerend" genoemd. Gisteren is de Indonesische geza menlijke defensieraad omvattende de chefs staf van leger, vloot en luchtmacht bijeengekomen om de laatste ontwikkelingen te bespreken. Het K.N.M.I. in De Bilt be richtte gister avond om 23.15 uur: Veranderlijke bewolking met hier en daar enkele buien. Matige, aan de kust tijdelijk vrij krachtige wind tussen noord en noord-west. Aanhoudend koud weer. MIES JE: Ik haal het net niet deze maand. LONDEN (Reuter). Onverwachts zijn grote delen van Europa gisteren weer onder een winterse sneeuwvacht komen te liggen. Uit West-Duitsland, van de Noordzee tot de Beierse Ai- pen, uit de Belgische Ardennen, Noord-Italië, westelijk Zwitserland en Zuid-Zweden zijn sneeuwjachten en lage temperaturen gemeld, die niet passen bij de nadering van de mei maand. Frankrijk huiverde onder een plot selinge koudegolf, die geen schade toebracht aan de vruchtbomen, maar wel aan de jonge wijnranken. Van een onzer redacteuren BUSSUM. Karei Prior heeft zijn opdracht om het programmaon derdeel Schouder aan schouder in het nationaal programma samen te stellen, teruggegeven. 0e reden, voor zijn weigering is de afwijzing van drie liedjes die hij in het programma had opgenomen. De liedjes zijn: Milord dat gezongen zou worden door Corrie Brokken, Tante Nel van Cees de Lange en He kissed me here vdn Hetty Blok. Toen wij Karei Prior gisteravond opbelden, toonde hij zich zeer ver ontwaardigd over deze gang van za ken, vooral omdat de beslissing was genomen zonder er hem in te ken nen. Hij achtte dit een onderschat ting van het werk dat een juK-ducer voor de samenstelling van een pro gramma moet verrichten. Ik ben er al zes weken mee bezig, zei hij. AL GEZONGEN Merkwaardig vond de heer Prior ook dat de liedjes Tante Nel en He kissed me here al verscheidene ke ren voor de radio zijn gezongen en nu plotseling verboden worden. Ik heb mijn opdracht nu terugge geven, aldus Karei Prior, OEfdat er nu zoveel moeilijkheden zijn n»t ik geen kans meer zie een afgerond pro gramma in elkaar te zetten. Deze gang van zaken bewijst op nieuw, voegde hij hieraan toe, dat je geen programma van formaat kunt maken. Er zijn veel te veel ge voelige tenen en enge opvattingen. Als Milord niet mag, een liedje dat iedereen kent en dat echt goed is, wat dan nog wel? Zoals bekend, wordt Schouder aan schouder zowel via de radio als de televisie uitgezonden. Naar wij vernemen zijn er ook moeilijkheden gerezen rondom Ar tiestencafé, het programma van Wim lbo. Het schijnt dat deze verband houden met de kritiek die enige tijd geleden is geoefend op enige grapjes van Simon Carmiggelt, welke kri tiek aanleiding heeft gegeven tot het stellen van (tot dusver onbeantwoor de) vragen in de Tweede Kamer. DEN BOSCH (ANP) Twee ge maskerde, met een pistool gewapende j mannen hebben gisteravond gepro beerd een overval te plegen in een kruidenierswinkel aan de Marktstraat jin Den Bosch. De mannen waren de winkel binnen gestapt en hadden de voorc-eur achter zich gesloten. Toen de kruidenier, de heer Nijs, naar voren kwam, bedreigden J zij hem met hun pistolen. De heer Nijs liet zich echter niet inti- mideren en ging meteen tot de aanval 1 over. Bovendien begon zijn zuster uit j alle macht om hulp te roepen, waaron de indringers ijlings de vlucht namen.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1