leiden in last Geen passagiersvliegtuigen - wel raketten DUITS LUCHT-KASTEEL IN ROOK Moedige leiden in last OPGEGAAN Zeeuwse zwom in Z.Wales kind na Groeiend aandeel in militaire prodnktie voor West-Europa Uit Oost en West: wapens neer! BROOD CENT DUURDER BELAFONTE VOORAAN IN DEMONSTRATIE Verrassende verklaring over bloedsporen De Bilt: Koud Zoeken naar kist met springstof IJZEREN STANG DOORBOORDE MEISJE hoofdinspfx:teur! is onschuldig, j zegt officier intieme besprekingen auto's te koop in parijs PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Dinsdag 26 april 1960 on minister Cals moest er hoog tegenop kijken Koiiinkïijk paar gaat naar concertgebouw GEVECHT JmHOd&UnÜui Twee projecten Geen herovering Eerzuchtig >ensatie HOEK VAN HOLLAND VIERDE KIST BESCHERMD LAATSTE NIEUWS Verschillen Risico groeit Compe hét middel tegen afwashanden Verwaterde vrijage op Haagse strand AUTO ONDER TREIN Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 80, Postbus 4, Giro 116666 telefoon Directie en administratie 01100- 3438. Redactie: 01100-2317 bü geen gehoor Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 52, tel. 01130-2009, bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26, Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24, Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT Chefred.: G. J. BREl'KER Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 16e JAARGANG NO. 4544 Van onze correspondent «LONDEN. In de gezellige herberg van. Amroth, aan de westkust van Zuid-Wales, is Jenny de Jonge uit Terneuzen hét onderwerp van gesprek en lof. Niet dat zij er zelf stamgast is. Allerminst. ,,Ik heb een hekel aan whisky. Verschrikkelijk!", vertelde zij mij gisteravond Maar Jenny is het afgelopen weekeinde het ijskoude wa ter van de baai van Carmathen aan. de Ierse zee ingedoken, toen zij een klein roeibootje snel zag afdrijven in de richting van Ierland, met aan boord de zesjarige Paul Luger, een vriendje van de achtjarige Christo- pher en de twaalfjarige Angela, bei-1 de kinderen uit Birmingham. Jenny- zorgt voor hen en i& nu met ze op' vakantie in deze prachtige kuststreek, j De zee in De beide andere jongetjes in het roei bootje hadden zwemvesten aan, en l sprongen overboord, toen ze merkten dal hun kinderarmen niet tegen de daar vaak verraderlijk sterke stroom j konden oproeien. Maar Paul had geen) zwemvest en dreef met het bootje af. i Jenny bedacht zich geen ogenblik toen j ze van het dreigende gevaar hoorde. en sprong de zee in. al was de roei- boot toen al verscheidene kilometers i afgedreven, en ai had zij de vorige dag haar eerste zwempartij al na vijf minuten opgegeven omdat het veelj te koud was". Inmiddels was ook de reddingboot van Tenby, acht kilometer verder langs de kust, gealarmeerd, en deze voer bin nen tien minuten uit. De commandant van de kustwacht in Tenby vertelde mij ,,Die kleine Paul wordt vast een goede zeeman. Noodsein Toen wij hem eindelijk vonden had hij een kous op een stok gestoken als noodsein. Voor een zesjarig jongetje vind ik dat bijster handig. Tegen de tijd dat onze boot hem bereikte Uad- den wij van Jenny's reddingspoging gehoord, en we maaktenons flinke zorgen. Het water was ijskoud. Ze moet evenwel gezien hebben dat de boot hem bereikte, en zijn terugge keerd. Zij moet een fantastisch goede zwemster zijn. Na een uurtje kregen we bericht dat zij behouden aan wal was gekomen. Moedige meid!" Overdreven Jenny blijft nog twee we'con met de familie in Amroth, waar het haar veel beter bevalt dan in Birmingham, waar ze al twee maanden in dienst is. ..Ik hou niet van grote steden, maar ik hoop nog tot februari volgend jaar in Engeland te blijven. Ik volg een avondcursus om beter Engels te leren". Dat er nog steeds bedankjes en lof binnenkomen vindt onze flinke Zeeuwse, die de Schelde gewoon is, ,,erg overdreven". Minister Cals kroop gisteren in de rijksuniversiteit te Leiden, bij kans onder de tafel om zijn colle ga's (er waren er in totaal acht) het uitzicht op de maquette van de uitbreiding van de universiteit niet te beletten. Premier De Quay, de ministers Beerman en Van Aartsen en even verderop minister Van Rooy lachten hem aanmoedigend toe. De negen kabinetsleden waren overigens naar Leiden gekomen voor een ernstige bezigheid: zij heb ben zich de hele dag laten voor lichten over de uitgebreide ver langlijst van de Leidse universiteit. Vóór 1970, zo hoorden zij de presi dent-curator, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, en enkele hooglera ren vertellen, zal een bedrag van 250 miljoen gulden moeten worden geïnvesteerd om in de bestaande en de te verwachten behoefte te voor zien. De B-faculteiten zullen verhuizen naar terreinen buiten de stad, tus sen het academisch ziekenhuis en de rijksweg no, 4. De A-faculteiten blijven in de binnenstad, mits de Doelenkazerne beschikbaar komt voor de uitbreiding. De minister van defensie was he laas niet aanwezig om overtuigd te worden hoezeer de militaire koks opleiding plaats moet maken voor de collegezalen der theologen, ju risten enz. Aan het Stationsplein zal waarschijnlijk ruimte vrijkomen voor kantoren en instituten. De ministers Korthals en Beerman waren als oud-Leidenaars met de situatie goed bekend en het was duidelijk hoe van hen vooral een ondersteuning van de universitaire uitbreidingsplannen werd verwacht. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG Het brood wordt met ingang van morgen één cent per 800 gram duurder. Dat komt door het duurder worden van het bloem, waardoor de kostprijs van het brood sinds de vorige prijsverho ging met een cent is gestegen. De prijsverhoging van morgen zal niet mogen worden toegepast in die plaatsen waar al hogere prijzen wor den berekend dan op 17 januari 1959. Tegelijkertijd zullen de prijs- stoppen voor Zwolle, Zwollerkers pel, Kampen. Alphen aan den Rijn. Deventer, Middelburg en Utrecht worden ingetrokken. Het ministerie van economische zaken heeft aangekondigd dat als aan de voorschriften voor de prijs verhoging niet de hand wordt gehou den, een prijsmaatregel voor het he- DEN HAAG. Koningin Juliana en Prins Bernhajd zijn van plan de bij eenkomst in het Amsterdamse concert-, gebouw, die wordt georganiseerd door het nationaal comité Viering Bevrij dingsdag 5 mei 1960. bij te wonen. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. De officier van justitie, hoofd van het parket te Amsterdam, deelt het volgende mee „Ten einde ongegronde verdenkingen te voorkomen in verband met de mis dadige levensberoving op 7 april 1960 in perceel Ter Gouwstraat 16 te Am sterdam, waarvan Engelina Feenstra het slachtoffer is geworden, hebben de hoofdinspecteur van politie J. Schip per en zijn dochter E. Schipper, die tijdens het plegen van het misdrijf in gemeld perceel aanwezig waren, zien geheel vrijwillig beschikbaar gesteld voor het nemen van bloedmonsters. Op de plaats van het misdrijf zijn op diverse plaatsen namelijk niet onbe langrijke bloedsporen achtergebleven, die afkomstig moeten zijn van de dader en niet afkomstig kunnen zijn van het slachtoffer. Het laboratoriumonderzoek is inmiddels zover voltooid dat aanne melijk kan worden geacht dat de dader aan een zijner handen of armen en/of aan zijn gezicht is verwond geraakt. Bij een nauwkeurig onderzoek in het laboratorium voor bloedonderzoek van prof. A. B. Fr. A. Pondman te Gronin gen is gebleken dat het bloed van de heer Schipper en van mejuffrouw Schipper en het bloed van de op de plaats van het misdrijf achtergebleven en niet van het slachtoffer afkomstige bloedsporen tot verschillende bloedgroe pen behoren, zodat noch de heer Schip per noch mejuffrouw Schipper als da ders van het misdrijf in aanmerking kunnen komen". Tot zover het communiqué van het hoofd van het Amsterdamse parket. Uit het communiqué blijkt dat in het kamertje van Engelina Feenstra ook bloed gevonden is, dat niet van haar afkomstig kan zijn. Dit is een belang rijk detail, dat tot nu toe zorgvuldig geheim is gehouden. Verder spreekt het communiqué over mogelijke verwondingen op armen, han- j den of gezicht van de dader. Tegen deze achtergrond heeft de politie te Amsterdam bijzondere belangstelling voor de krabben in het gezicht van de bloemist, die zaterdag wegens aanran ding van een 24-jarige onderwijzeres in het Amsterdamse Bos is gearresteerd. Men heeft hem bloed afgenomen en dit naar prof. Pondman te Groningen gezonden. De uitslag van het laboratoriumon derzoek is nog niet bekend. Vast staat dat voor de krabben op het gezicht van de bloemist, die uiteraard terdege aan de tand wordt gevoeld over zijn gedragingen in de nacht, waarin Engelina Feenstra werd gewurgd, ver schillende verklaringen kunnen worden gegeven. De bloemist zelf- zegt dat ze afkom stig zijn van een- gevecht, dat hij in de Paasdagen met zijn hospes in Aalsmeer heeft geleverd. Het is ook mogelijk dat de krabben zijn veroorzaakt door de gene, waarmee de man eveneens in de Paasdagen in een café slaags is geraakt. Mocht het bloed van de bloemist in bloedgroep overeenkomen met het „vreemde" bloed, dat in het kamertje van Engelina Feenstra is gevonden, dan, aldus de politie, zegt dat nog zeer weinig. Het. K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: Wisselend be wolkt met en kele verspreid voorkomende buitjes. Zwakke tot matige, langs de kust echter vrij krachtige noordelijke wind. Koud weer met mid- dagtemperatu- ren van acht tot tien graden. MIESJE: M'n zomerjurken blijven in de kast: Van onze weerkundige medewerker Het lijkt er een beetje op, dat wij op weg zijn naar de winter. De kans op opklaringen wordt nu evenwel groter, waardoor enerzijds het weer overdag wat aangenamer, maar anderzijds de kans op nachtvorst groter wordt. Het enorme gebied van hoge druk. waarvan het centrale deel ten westen van Ierland boven de oceaan is gelegen en dat de laat ste dagen het weer in ons land voor een belangrijk deel heelt bepaald, heeft gisteren verbin ding gekregen met een gebied van hoge druk boven de Pool- zee. Dit betekent voor ons, dat de wind geleidelijk naar het noord oosten zal draaien, waardoor de aanvoer van koude lucht aan houdt. Advertentie Nu is er... Van een onzer redacteuren HANNOVER Het is voorlopig uit met de droom van een snelle wederopkomst met ruime overheidshulp van de pro- duktie van middengrote Westduitse passagiersvliegtuigen. Als compensatie staat daar echter tegenover het uitzicht van de krachtig naar expansie strevende Westduitse luchtvaartindustrie op een snel groter wordend aandeel in de Europese produktie van militaire vliegtuigen en raketten. De droom werd zondag vernietigd door de Westduitse mi nister van handel, Ludwig Erhard; het troost biedende perspec tief werd gisteren geopend in een gemeenschappelijk communi qué van de Engelse minister van luchtvaart, Duncan Sandys, en de Westduitse minister van defensie, Franz Joseph Strauss. West-Duitsland, zo verzekerde Strauss het afgelopen weekeinde Sandys tijdens intieme besprekingen in Strauss' woning in Rottaninn (Beieren), wil graag volledig met Engeland en Frankrijk samenwerken bij de pro duktie van militaire vliegtuigen en raketten, zo mogelijk in een project waarin 'ook andere leden van de Navo een aandeel zullen hebben. Strauss gaf Sandys deze verzekering nadat deze hem op de hoogte had gebracht van zijn besprekingen van Öe vorige week over dezelfde onder werpen met leden van de Franse regering. De resultaten van het overleg tus sen de twee ministers werd gisteren bekend gemaakt op het vliegveld van Hannover-Langenhagen, op de twee de dag van de Westduitse luchtvaart- tentoonstelling, die een demonstratie beoogt te zijn van hetgeen de West duitse luchtvaartindustrie thans al weer presteert. De twee qninisters/ aldus de be kendmaking, kwamen overeen dat twee projecten bijzonder geschikt waren voor gemeenschappelijke uit voering: "1 gezamenlijke produktie van een verticaal opstijgend vliegtuig voor de Navo; 2 gezamenlijke produktie van elek tronische apparaturen voor de luchtverdediging van West-Europa. De korte mededeling over de resul taten van het Engels-Westduitse overleg was, wat de doelstellingen betreft, vrijwel gelijkluidend aan de recente bekendmaking in Parijs na de besprekingen van minister San dys met leden van de Franse rege ring. Uit een en ander kan men op maken dat de zich snel herstellende Westduitse vliegtuigindustrie mag hopen op een groeiend aandeel in de militaire produktie in West-Europa. De hoop van die industrie op krach tige steun van de bondsregering bij de herovering van een belangrijke plaats in de rijen van producenten van grote passagiersvliegtuigen werd echter zondag de bodem ingeslagen door de Westduitse minister van han del Ludwig Erhard. Deze betoogde dat de Westduitse industrie moet streven naar samenwerking met het buiten land. Voor herovering van een onaf hankelijke positie vafi de Westduitse industrie in deze sector van de bur gerluchtvaart voelde hij niets. Dat betekent voorlopig het einde van de grootscheepse plannen van de Hamburgse Flugzeugbau voor de bouw van een supersonisch passa giersvliegtuig, de H.F.B.-314, met re geringssteun. De voorzitter van het Bundes- verband der- deutscben Luftfahrt- industrie", dr. L. S. Rothe, had zon dag bij de opening van de lucht vaarttentoonstelling ëen krachtig pleidooi gehouden voor overheids steun aan de Westduitse vliegtuig- produktie, opdat die zo snel moge lijk weer geheel onafhankelijk van het buitenland kon worden. Erhard liet echter een kort maar krachtig neen horen. Hij hield de Westduitse luchtvaartindustrie voor, dat zij niet de eerzucht mag hebben zich van het buitenland onafhanke lijk te maken. Hij gaf de heren de raad. zoveel mogelijk met de in dustrieën in het buitenland samen te werken. Aangezien West-Duitsland al met verscheidene Europese Navo-landen samenwerkt in de produktie van de luchtdoelraket Hawk, de vliegtuig raket Sidewinder en de straaljager Starfighter, kan de vage aanduiding in het communiqué over het overleg van Strauss en Sandys slechts be trekking hebben op komende ont wikkelingen in de produktiecoördi- natie die de Navo zo krachtig bevor dert. Engelapds machtigste wapen van de toekomst had zullen worden. Die zegslieden deelden ook mee dat de grote Engelse vliegtuigmo- torenfabriek Rolls Royce een pro duktie- en onderzoekingsovereen komst had gesloten met een van de grootste Westduitse industriële on dernemingen MAN. Het ging zo werd uidrukkelijk meegedeeld, hier bij niet om licentieproduktie, maar om een veel verdergaande vorm van samenwerking. Dat nieuws was een teken dat de Engelse industrie streeft naar een plaats op de Westduitse produktie- markt naast de Verenigde Staten. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De Engelse mijnopruirningsdienst gaat vol gende weèk maandag in het doorgangskamp te Hoek van Holland speuren naar Duitse springstoffen die daar moge lijk nog in de grond liggen ver borgen. Met mijndetectors en ander gereedschap zal een op pervlakte van 4500 m2 worden gesondeerd, waartoe eerst nog 26 betonnen funderingen van zogenaamde nissenhutten die nen te worden opgeruimd. Aanleiding tot deze grootscheepse zuiveringsactie zijn de resultaten van het onderzoek dat de Rotter damse inspecteur van politie, de heer J. A. Blaauw, instelde naar de oor zaak van de ontploffing in september 1958 waarbij twee Haagse monteurs werden gedood. Uit een moeizame reconstructie van op en om de plaats van de ramp vergaarde brokstukken kwam inspecteur Blaauw tot de con clusie dat de beide slachtoffers bij het graafwerk op twee stalen kisten met Duitse springstoffen moesten zijn gestoten. Een soortgelijke kist was al in 1949 gevonden door de Mijnopruimingsdienst en een in Duitsland voortgezet onderzoek deed het vermoeden rijzen dat er mis schien nog een vierde kist onder het doorgangskamp in de grond zou lig gen. Onder leiding van majoor ir. J. D. Heybroek, eerst-aanwezend ingenieur van de genie in Rotterdam, zullen maatregelen worden getroffen om de burgerij tegen mogelijke ongewenste gevolgen van dit onderzoek te be schermen. Met ingang van maandag 2 mei zullen de straten en wegen rondom het kamp van des morgens half negen tot twaalf en van des middags half twee tot vijf uur worden afgesloten voor alle verkeer. Het gevaar van een ontploffing achtte ir. Heybroek overigens niet zo groot. De gezochte stalen kist is van stevige makelij. „Je zou er met een voorhamer op moeten slaan om de inhoud tot ontploffing te brengen", aldus onze zegsman. PARIJS Jaques Soustel- le, eens een van de loyaalste volgelingen van generaal de Gaulle, is uit de gaullistische partij, de U.N.R., gestoten wegens zijn houding tijdens de opstand in Algerije in ja nuari van dit jaar. Van onze correspondent WASHINGTON Van twee tegen ge- i stelde kanten zijn. gisteren verklarin- j gen afgelegd over de topconferentie tussen Oost en West die op 16 mei te Parijs begint. In Washington betoogde De Gaulle an-, dermaal dat het uiterste moment is aangebroken om overeenstemming te bereiken op het moment van ont wapening. Uit Moskou wordt gemeld dat premier Kroesjtsjef in een grote politieke rede heeft gezegd dat de ontwapening het voornaamste punt is dat moet worden geregeld op de topconferentie. Wat dat betreft zijn Oost en West het dus blijk baar eens. Maar verder bleken de meningsverschil len nog zeer groot te zijn en Kroesj tsjef waarschuwde zelfs opnieuw dai de Sowjetunie een afzonderlijke vrede met Oost-Duitsland zal sluiten wan neer het Westen de oplossing van de Berlijnse kwestie blijft vertragen. In dat geval zal de vrije toegang tot Ber lijn door de lucht, over het water en te land de drie westelijke mogendhe den worden ontzegd, zei de Russische premier. Dit is op het eerste gezicht in lijnrechte tegenstelling tot hetgeen De Gaulle heeft menen te kunnen opmaken uit de woorden die Kroesjtsjef heeft gespro ken toen hij in Frankrijk was, nL dat de Sowjetunie er volstrekt niet op uit is om een beslissing inzake Berlijn te forceren en bereid is, met voort during van de huidige toestand ge noegen te nemen, mits er maar over wordt onderhandeld. De Russische premier vertelde zijn pu bliek dat de Russische regering de internationale toestand als goed be schouwt en dat de jongste ontmoe tingen tussen Russische en buiten landse politieke leiders een goede in vloed hebben gehad, zodat de span ning in de wereld verder kon dalen. Met grote aandacht hebben gisteren de beide huizen van het Amerikaanse Congres geluisterd naar de woorden van president De Gaulle. Zijn rede culmineerde in de verklaring dat de wereld nu werkelijk tot overeenstem ming inzake ontwapening moet komen. Tenzij de staten die thans over kern wapenen beschikken daarvan afstand doen, zei De Gaulle, zal Frankrijk ge dwongen zijn, zich ook met die wa pens toe te rusten. „Hoe velen zouden dan niet trachten, dit op hun beurt eveneens te doen?" vroeg de president. In de toestand vaii stijgende onzekerheid, zo vervolgde De Gaulle, waarin vrees zich van de volkeren meester maakt, groeit het risico dat te eniger tijd ge beurtenissen zullen ontsnappen aan ue beheersing van hen die de rede volgen. De ergste rampen zullen kunnen wor den ontketend door fanatici, krankzin nigen of ambitieuze lieden. Met deze woorden verklaarde de Franse presi dent, waarom hij er zo op aandringt, een onmiddellijk begin te maken met de ontwapening. Net als Kroesjtsjef dat deed in zijn rede te Bakoe, gaf ook De Gaulle zijn visie op het Duitse vraagstuk en de kwestie- Berlijn. Hij zei dat hij het betreurens waardig zou vinden wanneer een mo gendheid zou aandringen op het sluiten van verdragen, het regelen van grens kwesties of op andere operaties in de meest gevoelige delen. Daarmee be doelde hij kennelijk de Russische eis om de kwesties Duitsland en Berlijn in geforceerd tempo op te lossen. Hij herhaalde dat er in de eerste plaats moet worden gestreefd naar ontspan ning en <iat dan de oplossing van de grote vraagstukken vanzelf zal volgen. Uitfluitend verkrijgbaar bij H.H. Apothekers Drogisten, Kappen en 4e Sptelaalbrancht Goed ingelichte kringen lieten gis teren op de Westduitse luchtvaart tentoonstelling doorschemeren dat "lie komende ontwikkeling ten nauw ste verband zou houden met een compensatie van de Britse lucht vaartindustrie voor het schrappen van de Blue Streak, de raket die Van onze correspondent BAARN. Na te zijn geopereerd maakte een 25-jarige Duitse, die in i Baarn letterlijk in haar auto werd vastgepriemd. het gisteravond re delijk wel. Met een vriend was mejuffrouw i H. B. Krysmanski uil Bremen een paar dagen in Nederland. Op de To renlaan in Baarn greep zij zondag haar vriend die de auto bestuurde, bij de mouw om hem er op te wijzen dat hij een verkeerde weg in sloeg. De jongeman schrok. Daardoor vloog 1 de auto van de weg af tegen een hek Een stang daarvan drong door de bodem van de auto en boorde zich De Antilliaanse PTT geeft binnenkort een postzegel van 20 cent uit ter ge legenheid van de Dag van de arbeid De zegel heeft als beeldenaar een ar beider, die opziet naar de Antilliaanse vlag. In Nederland kost. de zegel 40 cent. Did you hear about Harry?'De be roemde Amerikaanse negerzanger Belafonte (calypso's, blues en ande re composites) ziet men hier voor aan in een stoet betogers van Har vard-University en andere universi teiten met een bord protesteren te gen de rassenscheiding in het zuiden van de Verenigde Staten: „steun de zuidelijke negers in hun strijd voor gelijkheid". De student achter hem protesteert tegen het feit dat een groot warenhuisconcern in de zuide lijke staten geen negers in zijn res taurants toelaat. door een dij en door het zitvlak van het Duitse meisje en daaina nog een halve meter door de rugleuning van de voorbank. Een arls die vlak bij de plaats van het ongeluk woont, gaf het meisje een pijnstillend middel. Het leek hem het beste om haar stil te laten zitten en haar eerst naar een ziekenhuis te laten brengen. Zo werd zij. vastgesto- ken in de zwaar beschadigde auto die door een kraanwagen werd ge sleept, naar een ziekenhuis gebracht. Daar werd zij uit de auto gezaagd. Twee chirurgen hebben de ijzeren hang toen uit haar lichaam verwij derd. Parkeerverbod uitgebreid PARIJS (AP) Dev Parijse politie heeft een verordening gepubliceerd waarbij het voortaan verboden is, auto's langer dan een etmaal op de openbare weg te parkeren. Dat verbod geldt ook in straten waar verder geen parkeer verboden zijn. Doo£ het grote gebrek aan garages in Parijs staan duizenden auto's, die al leen het weekeinde maar worden ge- bruikt, dag en nacht op straat, min of meer voor de deur van hun eigenaar, i Daar er elders moeilijk of helemaal i geen plaats voor deze wagens te vinden l is, verwacht men dat het aanbod van j wagens op de tweede-hands-markt nog i verder zal stijgen. i DEN HAAG Aan het Haagse strand, stil en vérlaten, stond gisternacht, tegen twee uur, een auto in het snel opkomen de water. Twee agenten van politic stroopten hun broekspijpen op en gingen 1 poolshoogte nemen. Zij stoorden wreed (maar bijtijds1» een vrijend paartje, dat nog geen nattigheid had gevoeld, hoewel het water al veertig centimeter hoog stond. Een takelwagen moest deze amoureuze escapade vol tooien. WAARDENBURG. Op de door knipperlichten beveiligde overweg in Waardenburg is gisteravond een auto onder een trein geraakt. De chauffeur, de heer H. den Ouden uit Opijnen, werd met een wond boven het oog en enige inwendige kneuzingen naar een zieken huis gebracht. De automobilist trok op, onmiddelijk nadat een trein de overweg was ge passeerd en vóórdat de knipperlichten uitvielen. Hij had geen erg in de twee de trein, die de auto ramde en een paa* honderd meter meesleurde. li

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1