Snel om zich heen grijpende brand verwoest winkel Brouwershaven schonk schilderij aan Voorburg Ruime oogstvergroting na ontzilting aDasune du de hand? Exportslachtingen op grote schaal te Goes Rook die lekkere halfzware shag uit de bekende handige doos Brandiveer van Ter neuzen iv as zeer spoedig ter plaatse Schoolvoetbal in Terneuzen IN MIDDAGUUR KREGEN VLAMMEN EEN KORTE KANS Rode veelvraten Hoop gekraak POLITIERECHTER MIDDELBURG Weggebruikers „onder invloed'"' kregen gevoelige straffen Zwaar gewond na ernstige botsing RAADSAGENDA VAN GOES is ook verkrijgbaar in Virginia, american en zware shag Ongedwongen plechtigheid in raadhuis Conferentie over Deltaplan Aantal Deltawerken reeds gereed Geen scheuren en gaten in plafond en wand Uitbreiding van vuilstortplaats SWIFT 2 ONTMOET OP EIGEN VELD TJ0BA1 Bekend inwoner van Rilland begraven Y erkeersdiploma's uitgereikt A Vrijdag 22 april 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 5 TERNEUZEN. Een vinnige en snel om zich heen grijpende brand heeft gisteren omstreeks het middaguur de winkelruimte van magazijn Electra aan de Herengracht herschapen in een zwart geblakerd en volkomen uitgerookt hok. Naargeestig hingen de skeletten van sierlampen triest over blijfsel van kostbare huishoudelijke apparatuur van de zoldering omlaag. De vloer van de voormalige winkelruimte was herschapen in een zwarte ondoorgrondelijke vijver waarin halfverkoolde plan ken als gerookte vissen ronddreven. Trotse en fonkelende radiotoestellen hadden in schrikbarend korte tijd een helse metamorfose ondergaan. Wat overbleef was een zielig verschrompeld kastje waarin een paar kromgetrokken draadjes een zeer verre herinnering opriepen aan de radiostad Hilversum. Ten aanschouwen van honderden nieuwsgierigen, die de straten verstopten en die de politie handen vol werk gaven, was een trots winkelpand in een half uur tijd verworden tot een naakt skelet. Over het ontstaan van de brand tast verterende vuur was ontkomen moet men nog steeds in het duister. Mogelijk is hier sprake van kortsluiting, maar het is evenzeer denkbaar dat een achte loos weggeworpen sigaret het corpus de licti zal blijken te zijn. De eigenaar van het pand, de heer A. Kooien was om even voor twaalf uur naar het achter de winkel gelegen pak huis gegaan. Toen hij vijf minuten later in zijn winkel wilde terugkeren was dat al niet meer mogelijk. Metershoge vlammen waren hun ma cabere dans begonnen. De rode veel vraten waren toen al op een huis- tuin en keuken manier niet meer te blussen. Ijlings heeft d-e heer Kooien met de hulp van voorbijgangers getracht de be ginnende brand met schuimblussers te lijf te gaan. Het resultaat was nihil. Inmiddels was om twaalf uur precies de brandweer gealarmeerd. Een schit terend staaltje van samenwerking maakte het mogelijk dat de brandweer lieden .reeds om vijf over twaalf met de bluswerkzaamheden konden begin nen. Voor het grootste deel is het daar aan te danken dat erger kon worden voorkomen. Met loeiende sirenes baande de rode auto zich een weg door het op dat uur reeds drukke verkeer. Dat de vlammen korte tijd later een grondige nederlaag zouden moeten lij den werd terstond duidelijk toen de brandweerlieden met nevelspuiten het vuur gingen bestrijen. Inmiddels was op straat de drukte toegenomen. Nieuwsgierige voorbijgan gers verstopten de straten en werden al spoedig aangevuld door vrouwen en kinderen die in grote haast uit hun hui zen wegliepen. Terwijl ze onder het voorthollen nog een jas aantrokken ver oorzaakten ze de politie een grote last. Het verkeer moest worden omgelegd en zoals gebruikelijk waren dras tische maatregelen noodzakelijk om het publiek op een veilige afstand te hou den. De vlammen hebben slechts betrek kelijk korte tijd gelegenheid gekregen om hun vraatzuchtige bedoelingen bot te vieren maar het trieste resultaat was niettemin dat dev winkelruimte totaal uibrandde. Het weinige dat mogelijk nog aan het door waterschade als verloren worden beschouwd. Het blijft overigens een geluk bij een ongeluk dat door het snelle en besluit vaardige optreden van de brandweer erger kon worden voorkomen. Als men bedenkt dat direct boven het winkelpand de kantoren zijn ge vestigd van de zaad-handel M. G. Klouwers en dat direct naast de eta lage de pakhuizen van die firma staan dan is het duidelijk dat hier makke lijk een ramp had kunnen ontstaan. De winkelruimte van de heer Kooien had twee spiegelruiten. De eerste moet direct al door de geweldige hitte in duizend scherven zijn gesprongen. De and-ere bood na de bluswerkzaam heden al geen beter aanzien. Geknapt en gesprongen hing het glas nog in de half verkoolde sponningen en leverde zo een gevaar op voor de voorbijgangers. Om dit gevaar te liquideren heeft men de rolluiken neergelaten. Dat laatste ging trouwens niet gemakkelijk. Met veel trekken en met een hoop ge kraak wist men tenslotte echter deze beveiligende maatregel tot een goed eind te brengen. De winkel biedt per saldo een troosteloze en hopeloze aanblik. Naar wij vernemen is de heer Kooien evenwel verzekerd zodat het ergste hem bespaard zal blij ven. Toch blijft het voor de eige naar een harde noot om het pand waarin men zo veel harde en ja renlange arbeid heeft verricht in enkele ogenblikken te zien deva lueren tot een berg uitdragers- rommel. Advertentie Dp heer T. Stok, hoofd van de openbare school voor u.l.o. te Goesgaat Zeeland verlaten. Binnen afzienbare tijd zal de heer Stok daarmee zijn tweede Goese periode afsluiten en ditmaal voorgoed vertrekken. De heer Stok gaat zich in Alkmaar vestigen om daar uiteraard weer het onderwijs te dienen. SCHOONDIJKE. Op de rijksweg tussen Oostburg en Schoondijke heeft zich gisteren een zeer ernstig ongeval voorgedaan. De 20-jarige Vlissingse va rensgezel J. A. Rijnberg die met een i azende sneldheid op een motorfiets reed kwam in botsing met de in de berm van de weg geparkeerde bestel auto van de heer Verduyn uit Schoon dijke. De motorfiets boorde zich met een ontzaglijke klap in de bestelauto. De botsing kwam zo hevig aan dat de bestelauto, die op de rem stond, enige meters opschoof. De heer Rijnberg werd over de sloot heen het weiland inge- slingerd. Met een zware schedelbasis- fractuur. een kaakfractuur en een gebro ken bovenbeen is het slachtoffer naar het ziekenhuis te Oostburg vervoerd. Zijn toestand is critiek. De botsing is vermoedelijk veroorzaakt doordat de motorrijder de macht over zijn stuur kwijtraakte. MIDDELBURG. De Middelburgse politierechter, mr. B. S. Sieperda, heeft gisteren weer enige gevallen van rijden onder invloed moeten berechten. De Souburgse landbouwer P. K. had op 4 maart in de Paul Krugerstraat in Vlis- singen met zijn auto een verkeerszuil omvergereden. De politie constateerde, dat K. aangeschoten was en nam hem ter ontnuchtering, mee naar het bureau. De officier van justitie, mr. G. J. B. v. d. Dussen, merkte in zijn requisitoir op, dat K. te veel gedronken had, het geen vooral voor een automobilist bij zonder gevaarlijk kan zijn. Hij vorder de één maand gevangenisstraf, waar van één week onvoorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en zes maanden ontzegging uit de rijbevoegdheid. De po litierechter vonniste conform. De vertegenwoordiger J. A. M. uit De venter reed op 14 januari met zijn auto zig-zaggend over de Boulevard Evert- sen in Vlissingen, terwijl hij niet meer in staat was behoorlijk een wagen te besturen. Zelfs had hij een stopteken van de politie genegeerd. ,,Ik heb de politie niet opgemerkt", verklaarde ver dachte. Mr. v. d. Dussen eiste tegen M. twee weken voorwaardelijk en een voor waardelijke ontzegging uit de rijbe voegdheid voor de tijd van zes maan den met een proeftijd van twee jaar, alsook een boete van 150 subs. 15 da gen. Mr. Sieperda bepaalde het vonnis op één week voorwaardelijk en drie maanden ontzegging, beide met een proeftijd van twee jaar, en een geld boete van 100 subs. 10 dagen. De opticien C. J. D. uit Vlissingen reed op 22 maart onder invloed op een bromfiets in de Vlissingse Spuistraat. Hij werd veroordeeld tot 60 boete (eis ƒ75). Doorgereden De Velpse vertegenwoordiger E. was doorgereden na een aanrijding te hebben veroorzaakt. Mr. T. Lebret, de officier van justitie, zei dat E. bij een inhaalmanoeuvre veel te hard had ge reden en naar drank had geroken. Hij eiste drie weken voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, zes maan den voorwaardelijke ontzegging uit de rijbevoegdheid en een geldboete van f 300 subs. 30 dagen. De politierech ter legde in dit geval geen ontzeg ging op, omdat het rijbewijs al lange GOES De gemeenteraad vergadert woensdag 27 april, des avonds acht uur. De agenda vermeldt o.a. voorstellen tot aankoop van de panden Westerstraat 15 en 19, verlenen van eervol ontslag aan en benoeming van onderwijzend perso neel, het geven van namen aan de open bare kleuterscholen, uitgifte van grond in erfpacht aan het bestuur van de Kon. Wilhelminaschool, benodigd voor de bouw van een nieuwe B.L.O.-school, ver koop van grond aan de provincie Zee land ten behoeve van de aanleg van een weg van de rijksweg naar de Zand- kreekdam, het verlenen van een krediet voor het treffen van voorzieningen aan het Schuttershof, het aanbrengen van een nieuwe luidinstallatie voor de stad huistoren, wijziging van de verpleegta- rieven van het Gasthuis Oosfcwal. wijzi ging verordening slachthuisrechten, be schikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de uitbreiding van de vuil stortplaats, beschikbaar stellen van een krediet voor de uitbreiding van de Van Dusseldorpschool, benoeming van een ad junct-directrice aan het Gasthuis Oost- wal, aankoop van het pand Smallegan- gesbuurt 47. bouw van 42 wonirigwetwo- ningen en bouw van bejaardenwoningen. tijd was ingenomen. Het vonnis luidde nu één week voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en 300 boete Gisteren stond ook terecht de loodgie ter H. Z. uit Domburg, die ervan ver dacht werd in zijn woonplaats flessen drank, geld en sigaretten te hebben weggenomen. De officier, mr. v. d. Dus sen, eiste tien dagen onvoorwaardelijke gevangenisstraf. De politierechter maak te hiervan één week. Terwijl hij, zoals verdachte verklaar de, vier glazen cognac op had, had L. v. d. H. uit Vlissingen bij een bloemen- auto op de markt sierstruiken weggeno men. Mr. Sieperda haalde de oude stel ling aan: ,,Wat men dronken doet, moet men nuchter boeten!" Conform de eis veroordeelde hij v. d. H. tot 30 boete subs. 6 dagen. Mevr. A. M. de V. uit Kats was m Colijnsplaat rondgegaan met een inte kenlijst ten behoeve van de kerkbouw- actie der N.H. Kerk. Zij had echter de baten voor zichzelf gehouden. Bovenaan de lijst stond de naam van de president kerkvoogd Van Kats met daar achter e enbedrag van tien gulden. Later bleek dat deze niets had gegeven. De officier mr, J. L. Andreae noemde deze handel wijze een dwaze manier van oplichten waarvan men van te voren wist er niet beter van te worden. Bovendien had verdachte kunnen begrijpen dat het feit zou worden ontdekt. In totaal had mevr. De V. ongeveer zeven gulden opgehaald. Zij werd conform veroordeld tot 2 maan den voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en onder toezichtetelling van het Leger des Heils. CAPTAIN GRANT BROUWERSHAVEN. Vro lijk wapperde gistermiddag de driekleur van het stadhuis ter verwelkoming van de deputatie van de adoptiegemeente Voor burg. Het gezelschap, dat reeds in de morgenuren was gearri veerd, bestaande uit de burge meester van Voorburg, jhr. mr. A. Feith, de wethouders rqevr. mr. A. G. Plate-Ligtenbelt, de heer A. C. Crevecoeur, dor. mr. Schrijvers en de directeur der gemeentewerken Voorburg, ir. J. P. J. Waardenburg, was met een bijzonder doel naar Brouwers haven getogen. Ter plaatse kwa men zij dank betuigen aan de in woners van dit sfeervolle stadje, voor het schilderij dat Voorburg MIDDELBURG. Wanneer na afsluiting van de zeegaten de be lemmering van de verzilting zal worden weggenomen, betekent dit dat er een oogstvergroting zal kunnen worden verwacht van 20 tot 25 pet. In dit verband kan ik zeggen, dat met het oog op de gro te klimatologische voordelen de Zeeuwse tuinbouw een grote toe komst tegemoet gaat. De Zeeu wen zullen zich echter meer moe ten toeleggen op het kweken van bepaalde soorten hard fruit en steeds meer overgaan tot „spil len", omdat deze in de Zeeuwse grond bijzonder goed aarden. Dit betoogde de dirrecteur van het E.T.I. voor Zeeland, drs. M. C. Verburg, tijdens de gisteren in Middelburg gehouden eerste con ferentie-dag van de regionale com missie Middenzeeland van heet Advertentie ALABASTINE HOLLAND N.V. LEIDSEGR ACHT 6 - AMSTERDAM GOES. Een exporthandelaar in vlees heeft aan de directeur van ihet slacht huis de wens te kennen gegeven in het gemeentelijk slachthuis op grote schaal slachtingen te laten verrichten, bestemd voor export. De huidige tariefstelling op de heffing van slachthuisrechten in de gemeente Goes is hiervoor echter een bezwaar. De grootste gebruiker van het slachthuis slacht thans niet meer dan 50.000 tot 60.000 kg per jaar en betaalt daarvoor een slachtrecht van vier cent per kg. De exporthandelaar zal echter eerst van het gemeentelijk slachthuis gebruik kunnen maken, indien voor slachtingen boven 100.000 kg. per jaar een slachtrecht moet worden betaald van twee cent per kg en voor slachtin gen boven 150.000 kg per jaar een recht van een cent per kg. B. en W. achten deze vorm van meer dere bedrijvigheid uit exploitatie-oog punt zeer aantrekkelijk en stellen de raad voor de heffing van slachthuisrech ten in de gemeente Goes aan te passen aan de grootgebruiker. contactcentrum bedrijfsleven-on derwijs. De heer Verburg ging nader in op de economische ontwikkeling van Zeeland en het Deltaplan. Hij deelde mede, dat over ongeveer vijftien a twintig jaar een vaste veribinding over de Westerschelde rendabel zal zijn. Een brug zal komen op 300 a 400 miljoen gulden, een tunnel op 500. Daarnaast zal evenwel nodig zijn een kanalisatie van de Westerschelde. Drs. Veriburg was ingeleid door ir. T. Michielsen, voorzitter van het contact- centrum en burgemeester mr. Joh. de Widt van Middelburg. Ir. Michielsen stelde dat er met betrekking tot de uit voering van het Deltaplan een kans ligt voor de jeugdigen, die thans aan de lei ding era zorg van de onderwijskrachten zijn toevertrouwd. Spreker waarschuwde het onderwijs toch vooral voor te blij ven, zodat de maatschappij te zijner tijd kan beschikken over voldoende voorbe reide goede krachten. Burgemeester De Widt merkte op, dat hij het begrip Sloeplan op het program ma had gemist. Daarom wilde hij hier graag even op ingaan, temeer omdat het Sloeplan eigenlijk niet los kan worden gezien van het Deltaplan. De heer De Widt wees op het grote belang van de Westerschelde als verkeersader. Noch de Waterweg, noch de IJmond bieden onbeperkte mogelykheden, zei hy. De Westerschelde zal voor aanvullir.g moe ten zorgen. Binnen enkele jaren zal de ontwikkeling in het Zuid-Sloe een aan vang kunnen nemen, aldus de Middel burgse burgemeester. De technische aspecten van het Delta plan werden nader belicht door ir. N. Biezeveld, hoofdingenieur van de rijks waterstaat bij de werken van het Drie- eilandenplan. De heer Biezeveld stipte aan dat de nieuwgebruikte materialen zoals asfalt, plastic, nylon en asfaltbeton grotere voordelen geven boven de oude, omdat zij minder arbeidsintensief zijn en vrij snel kunnen worden aangebracht. De heer Biezeveld gaf daarna een overzicht van de werken, die reeds zijn gereedgekomen. Dit zijn: De storm vloedkering in de Hollandse IJssel, de bouwput voor de Haringvlietsluis, een deel van de Volkerakdam, de bouwput schutsluis bij Bruinisse, de schutsluis in de Zandkreek (half mei) twee-derde van de dam door het Veerse Gat. In uitvoering zijn: De grote - uitwate ringssluis voor de Haringvlietdam, de bouwput schutsluis Haringvlietdam, voor bereiding schutsluizen Volkerakdam. Binnenkort zal worden begonnen met de aanleg van een gedeelte van de hulp- dam in de Grevelingen. In 1962 zullen de eerste stappen worden gedaan voor aanleg van werkhavens voor de dam in het Brouwershavensegat. Tegen die tijd zullen de eerste voorbereidingen worden getroffen voor de Oosterscheldedam. Ir. J. G. Snip, hoofdingenieur voor bij zondere diensten bij de provinciale wa terstaat, gaf de provinciale visie op het Deltaplan. ten geschenke zou krijgen uit er kentelijkheid voor de buitenge wone hulp die na de ramp werd geboden. Bij de -kleine plechtigheid van de overdracht van het opmerkelijke doek, waren benevens de igasten, o.m. de vol tallige igemeenteraad van Brouwersha ven en oud-wetfhouder H. P. Moelker aanwezig. Bovendien hadden velen uit de bevol king aaai de uitnodiging van de gemeen teraad elke Brouwershavenaar had een uitnodiging gekregen gevolg ge geven, en zich in het raadhuis verza meld. In zijn toespraak wees burgemeester J. L. v. Leeuwen erop dat velen tan de aanwezige gasten hier ook in 1953 waren geweest en toen een tocht maak ten langs klotsend water, tussen wrak hout, temidden van dode koeien. Daar na had men tezamen met de afgevaar digden van de Voonburigse raad verga derd en zich afgevraagd1: Wat moeten we doen. Overweldigend En de adoptie van Voorburg bleek uit een overweldigende hulp te bestaan. Zo memoreerde de burgemeester het her stel van de muziektent, de tennisbaan, de bijdrage voor het herstel van de kerk, de hulp aan het Groene Kruis, de restauratie van het Slingerbos en de or ganisatie van vele ontspanningsavond voor de bevolking. Voorts de steun in de vorm van adviezen. Kortom de in vloed van de adoptie door Voorburg was zeer igroot geweest en de bevolking van Brouwershaven had dat beseft blij kens het grote bedrag dat kon worden ingezameld om Voorburg een geschenk aan te bieden: Meer dan een gulden per inwoner. In nauw overleg met het ge meentebestuur van Voorburg had -men toen besloten een schilderij aan te bie den, te plaatsen in het nieuwe gemeen tehuis van Voorburg. ,,Dït schilderij Is typerend voor de omstandigheden tijdens de ramp toen de raadsleden van Voorburg Zeeland be zochten". Op het sobere doch aangrij pende werk van de kunstenaar Jan Groenendijk uit Amsterdam is een ziel togend paard met een dood kalf voor gesteld, temidden van wrakhout. Herinnering Inderdaad roept het kunstwerk op suggestieve wijze herinneringen wakker aan de rampdagen. Na de heer Van Leeuwen voerde de burgemeester' van Voorburg, jhr. mr. A. Feith, het woord. „Staande voor het schilderij, waarom eens een nieuw gemeentehuis gebouwd zal zijn, denk ik weer terug aan de rampzalige dagen van 1953". Terugblikkend in de historie herinnerde jhr. Feith eraan, dat Zeeland tot twee maal toe in de oorlog een ramp moest door staan. „Zelf aanschouwde ik het luctor et emergo bij het zien van de verwoesting van Middelburg, en voor de derde maal aan schouwde ik een ramp die Zee land trof," aldus spreker. Jhr. Feith zei dat dit schilderij allen in Voorburg steeds weer zou her inneren aan deze gebeurtenissen. Hij was dankbaar voor de char me waarmede het geschenk ge geven werd en hoopte het ook met eenzelfde charme te ontvan gen en te bewaren. Sportterrein bespeelbaar GOES De 'grasmat van de speel weide nabij de M. A. de Ruyterlaan kan voor bespeling gedurende de zomer maanden worden vrijgegeven. Voor het zomeravondvoetlbal hebtben zich twaalf verenigingen opgegeven, die o:p het sport terrein aan de Westhaivendij'k niet on dergebracht (kunnen worden. Deze ver enigingen kunnen nu met het terrein aan de M. A. de Ruyterlaan worden gehol pen. Om het terrein te completeren is het nodig dat een bergplaats wordt ge maakt en doelpalen worden aangeschaft. De totale kosten worden geraamd op 2500 gulden. B. en W. stellen de gemeen teraad voor dit bedrag beschikbaar te stellen. TERNEUZEN. Onder grote belang stelling speelden de scholieren uit Ter- neuzen en omgeving op het sportveld van het Westelijke Bolwerk hun jaarlijk se paasvoetlbalwedstrijden. De leiding van het tournooi was in handen van de heer Udo. Het Petrus Hondius Lyceum kiwam als eerste uit de bus en zal in Oostiburg spelen om het kampioenschap GOES. De gemeentelijke vuilstort plaats behoeft dringend uitbreiding en daarom heeft het gemeentebestuur met het Waterschap „De Brede Watering va Zuid-Beveland" onderhandelingen ge voerd over het verkrijgen in erfpacht van enkele percelen, welke nodig zijn voor deze uitbreiding. Deze onderhande lingen hebben in principe tot overeen stemming geleid. Wegens derving van pacihtrec'ht moeten toedragen van 2211 en 2723 worden -betaald, de kosten van het grondwerk worden geraamd op 25.000,en de koopsom van enkele po pulieren op 645,De totale (kosten van de uitbreiding worden derhalve geraamd op 30.579.70. VERBETERING HOEK GOES. Het gemeentebestuur zou gaarne zien dat de hoek Voorstad-(Rim- melandstraat ietiwat ruimer werd. Op deze hoek is de rijwiel-zaak wan de heer G. van Oost gevestigd. De heer Van Oost heeft venbouwplannen voor zijn pand en in dit verband hebben B. -en W. hem gevraagd of he-t mogelijk is deze plannen zo uit te voeren, dat de hoek ruimer kan worden. Dit zou ech ter voor de heer Van Oost betekenen, dat zijn werkplaats-winkel praktisch zo verbouwd moet worden, dat -van nieuw bouw kan worden gesproken. B. en W. achten het daarom redelijk, dat de heer Van Oost een bijdrage in de fcos-ten ont vangt en stellen de raad voor deze bij drage te heipalen oip 4500. Korfbalprogramma Voor zaterdag staat wederom een groot aantal wedstnijden op het pro gramma. In de eerste klasse moet Tjo- ba 1 op ibezoek bij Swift 2 en de groen- witten mogen de-ze wedstrijd ibeslist niet te licht opvatten. Zuidwesters 1 zal op eigen terrein de handen wol heiblben aan Vios. In klasse 2a zou Animo 2 aan Vopo een grote dienst bewijzen indien deze ploeg Swift 3 zou weten te klop pen. Vopo zelf zal zonder moeite van Vedo 1 winnen. In klasse 2b kan Luctor 1 haar positie aan de kop aanmerkelijk versterken door thuis Zeelandia 1 te kloppen. In 3a kan na zaterda-g de si tuatie aan de kop iets duidelijker wor den. Vooral zijn we benieuwd naar het resultaat van Zuidzande-Storrrwogels. Het volledige programma -met onze ver wachtingen uitgedrukt in cijfers luidt als volgt: 1 Togo 1Blauw Wit 1 (1); Swift 2 Tjoba 1 (2)Zuidw. 1Vios 1 (1)2a Elto 2Top (3); Vopo—Vedo 1 (1); Ani mo 2Swift 3 (2);. 2b Luctor 1Zee landia (1)ScampoloWKV (2)de PoelVolharding (3); Togo 2Vitesse (2). 3a Dos 55Vedo 2 (1); Swift 5 AKC (2); ZuidzandeStormvogels (2); Animo 3Zuidwesters 2 (2);. 3b Luctor 2Zeelandia 2 (1); Olympia 2Tjoba 3 (1); Vios 2VZOD (3);. Adspirantenprogramma: A Swift a Tjoba; B Animo bSwift vlug; On- do a—Swift snel; C Luctor aZee landia; Vitess'e—-Blauw Wit; D Dos 55—Vedo b; StormvogelsKVL; Swift kwiekAnimo d; E Atlas b—Animo e; NOADSwift vlot; Ondo bZuidwesters b; F Vios bTogo; EIto bSSS. van Zeeland. De o.l. school te Hoek, de Zuidlandeschool, de L.T.S. 3, het Petrus Hondius Lyceum 2 en 3 en de openbare u.l.o. 1 gaan naar Hulst om te spelen voor het kampioenschap van Oost Zeeuwsch-Vla anderen. De uitsla-gen waren: Afd. A, groep I, o.l. school A 2R.K. Jongensschool 0—0; o.l. school HoekHerv. school 43; o.l. school A 2—Herv. school O—l; o.l. school Hoek— R.K. Jongensschool 4—0; o.l. School A 2—o.l. school Hoek 18; Hen', school—«R.K. Jon gensschool 10; Afd. A., groep LL. Zuid- landschoolo.l. school Sas van Gent 41; o.l. school A 1R.K. schoo-l Philippine 0—0; o.l. school A '1o.l. school Sas van Gent 30; ZuidlandschoolR.K. school Philippine 10: o.l. school Sas van Gent<R.K. school Philippine 0—0; Zuidlandschool—o.l. school A 1 2—2. Afd. B, groep I. openb. u.l.o. 3l.t.s. 3 0—2; openbare u.l.o. 3petr. hond. lyc. 4 12; l.t.s. 3petr hond. lyc. 4 1<1. Afd. B, groep H. l.t.s. 4petr. hond. lyc. 3 0—5; openb. u.l.o. 2l.t.s. 4 40; openb. u.l.o 2 petr hond. lyc. 3 05. Afd. C Openb U.L.O. 1—Chr. U.L.O. 1—0; L.T.S. 1—L.T.S. 2 3—2; L.T.S. 2—-Petr Hond. Lyc. 2 0—»10; L.T.S. 1— Openb. U.L.O 1 0—4; Openb U.LO -1—LT.S. 2 5—0; Chr. U.L.O.—Petr. Hond. Lyc 2 0—5; L.T.S. 1— Chr. U.L.O 2—4; Openb U.L.O. 1—Petr Hond. Lyc. 2 04; LTS 1Petr. Hond. Lyc 2 2—10: L.T.S. 2—Ohr. U.L.O. 1—4. .Afd D UTS 1—UTS 2 3—0 UTS 3—Petr Hond. Lyc. 1 02; U.T.S. 2Jans Lyc. 1 0—3; U.T.S. 2—Petr. Hond. Lyc 1 0—9; UTS 1Jans Lyc 1 1—1 Jans Lyc 1 Petr Hond Lyc 1 04 Advertentie Beha's met de befaamde volmaakte pasvorm. Zie de collectie bij: Ganzepoortstraat - Goes RILLAND Het stoffelijk overschot van de heer J, Slabbekoorn, oud-kan toorhouder van de P.T.T. en ridder in de orde van Oranje Nassau werd gis teren ten grave gedragen. De heer Slab- bekoom was in wijde kring een geachte en gewaardeerde persoonlijkheid. De kist werd gedragen door het post- personeel waarmee hij vroeger heeft samengewerkt. De overledene had de leeftijd van ruim 70 jaar bereikt. Aan de groeve werd het woord gevoerd door de directeur van het P.T.T. district En schede, de heer E. B. Grootte. Ook we»d een woord gesproken dooi de onderwijze];, de heer W. Elshout. 0 De veilinguren van de veilingvereni ging „Kapelle Biezelinge en Omgeving" te Kapelle zijn vastgesteld op maandag en vrijdagmiddag om een uur. 's HEERENHOEK De bond van Veilig Verkeer heeft in de Jeugdhoeve een verkeersexamen afgenomen. De dertien dej nemende kandtdaten slaagden allen en vier zelfs met lof. Burgemeester R. O. M. Waelput, die buiten mededinging aan het examen deelnam behaalde eveneens een vol doend atnaal punten. Na het examen werden in de grote zaal enkele instructieve filmstrips ver toond. Met een toepasselijk woord reikte de burgemeester vervolgens de diplo ma's uit. De heer Borrie reikte op zijn beurt aan burgemeester Waelput een diploma uit als blijk van waardering voor de inspanning die de burgemeester zich getroost had om de examenopgave uit te werken. Namens de cursisten werd een woord van dank gebracht door de heer J. Rentmeester. Dit dankwoord gold uiteraard in de eerste plaats wachtmeester De Klerk voor de prettige manier waarop het onderricht was verzorgd. Illlilllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillll hebt u ongetwijfeld het bericht gelezen van de tweejarige Jan EE van der Velde, die in de buurt van Alkmaar met kiezelsteentjes =s tussen de spoorrails speelde toen EE eery trein naderde. De machinist zag gelukkig nog kans de trein enkele meters voor het spelende ventje tot stilstand te brengen. De kleine Jan was EE EE zich niet bewust van het gevaar, EE dat hem bedreigde tussen de rails. Hij was bezig met een leuk spel- =E letje. maar hij had daar de ver- EE keerde plaats voor uitgekozen. Spelen op verboden plaatsen: levensgevaarlijk. En mijn grootmoeder placht te zeggen: grote mensen zijn soms net kinderen.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 5